Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41101) M_AND_Ms válasza flesh (#41098) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Mindkettő lehet, de inkább az adott csatorna hibája. De ne feledd az EPG csak egy sima műsorlista, amit emberek állítanak össze és amit a vevőkészülékek általában egy hétre előre lefrissítenek.
Ehhez képest, hogy a valóságban mikor, mi megy az adott adón már nem az EPG függvénye, hanem egy rakás egyéb körülményé: csúszik a műsor (ebben a műfajban kiválóak a kereskedelmi tévék, mert a reklámokból néha több van), megváltozik a műsor (hírcsatornák, sportadók esetében sokszor előfordul), stb.

Amúgy könnyen ellenőrizhető, mert a digi által adott EPG-t összehasonlíthatod más forrásokkal (teletext, port.hu, a csatorna honlapja, vagy akármelyik tévéműsor oldal/applikáció, esetleg más szolgáltató EPG-je)

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#41102) bordi10


bordi10
senior tag

Szerdán jönnek szerelni a UPC-t...dobnám a Digit...jó lenne valami infó addig, hogy lesz-e ez a "mocskos" Spíler a Digin valaha...marha jó egyedi ajánlatot kaptam tőlük...

[ Szerkesztve ]

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#41103) sandró60 válasza bordi10 (#41102) üzenetére


sandró60
addikt

Ezt a kérdést tedd fel.1272-telefonon.Lehet,hogy kedvezményt is kapsz a DIGI-től. :D

(#41104) flash-


flash-
veterán

a digi szerint az 1000 megabites internethez i7 proci kell.. kérdezném hogy minek??
lefogadom hogy i3-assal is meglesz az az 1000 megabit
[link]

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#41105) Bogyi007 válasza bordi10 (#41102) üzenetére


Bogyi007
veterán

Upc-t ismerve maximum az első fél évre kaphattál jó árat, utána jön a feketeleves.....

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#41106) bordi10 válasza sandró60 (#41103) üzenetére


bordi10
senior tag

Síri csend van, semmit sem tudnak mondani, kedvezményt meg b*szhatom ha nincs SpílerHD...nem szívesen megyek át hidd el...550ft-al lesz drágább mindösszesen az egész/hó, 200 helyett 240-es a net illetve több HD adó, aminek külön örülök az a Sport2HD az NFL miatt, azt sem tudja a Digi hozni vagy 3-4 éve érthetetlen módon....

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#41107) dr.gibarian válasza bordi10 (#41106) üzenetére


dr.gibarian
csendes tag

A Sport2HD kicsit engem is bosszant. Az NFL-t amúgy szokták ismételni a Sport1-n? Mert az ugye van HD-ben.

(#41108) Freezee válasza Boond (#41088) üzenetére


Freezee
senior tag

Nem kamu posztok szerintem, viszont vett 200ember ilyet abból 3-nak jó akik írtak oda. Nekünk nem jó és látod nincs ott negatív értékelés.....
A másik, amiket írtak azzal kb nekem sincs gondom: megjelenik szépen a kép, lehet csatornát váltani, EPG ha a csatornán állsz lehozza , ha a műsorra közvetlenül rányomok felveszi, de amint ezeken kívül szeretnél valamit halott....
Amúgy hétvégén például a forma1 -et nem vette fel a rohadék pedig szombat vasárnapra is beprogramoztam (az EPG-ben rányomtam és piros lett hogy felveszi. Na nem vette fel hogy rohadna meg )
Szóval eladó ha tetszik bárkinek viheti.
Visszasírom a T-home-os időket tévézés szempontjából.

(#41109) Freezee válasza digikábeles (#41092) üzenetére


Freezee
senior tag

Értem hogy védjük a Mundér becsületét, de szívesen meghallgatnám a megoldási opciókat tőled. Nem azért jöttem a DIGI-hez mert csoró vagyok és "csak" ennyibe kerül , hanem azért mert minőségi szolgáltatást reméltem. A Net részére egy szavam sincs hibátlanul megy eddig 1x volt kimaradás de ez benne van nem volt sok idő. Viszont a TV rész használhatatlan ez így egy nulla. Most már ott tartunk hogy nincs mit nézni mert minden műsor elmegy amit néznék ( NFL,NHL, Forma1, Angol/Spanyol bajnokság illetve a BL még látható) illetve felvenni sem lehet. Mivel a másik lakásban még meghagytam a Thome előfizetést így neten tudom nézni a TVGO -val de ez sem megoldás hosszú távon.
A másik megoldás lemondom a DIGI TV előfizetést. Hogyan lehet kilépni az 1 éves hűségből? Lehet arra hivatkozni hogy kiszedtek egy csomó műsort illetve problémás a TV-zés is?

(#41110) M_AND_Ms válasza dr.gibarian (#41107) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Szokták, de azért élőben az igaz

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#41111) Multibit válasza Freezee (#41108) üzenetére


Multibit
veterán

Visszasírom a T-home-os időket tévézés szempontjából.
Most sem késő visszatérni ;]

(#41112) Freezee válasza M_AND_Ms (#41110) üzenetére


Freezee
senior tag

Ráadásul az ismétlés rövidebb kivágnak belőle dolgokat.

(#41113) Flashget válasza Freezee (#41109) üzenetére


Flashget
félisten

F1 még az M4-en van senki nem mondta, hogy biztos Spílerre kerül 2017-ben.

illetve felvenni sem lehet.
mit? bármit fellehet a Digiről sőt nem csak szolgáltatói eszközzel a nagyobb szolgáltatók közül egyedül csak a digikábelnél van erre lehetőség.

Hogyan lehet kilépni az 1 éves hűségből?

Bemész felmondod, ki kell fizetned a kötbért ami annyit tesz az eltelt hűségidő alatt listaár és kedvezményes ár különbözetét kérik mintha nem lettél volna hűségben. De ebbe számold bele a netet is nem csak a tv-t. A telefon nem nagy összeg. Nem kell indokolni sem miért mondod fel.
De ha ilyenek a negatyv tapasztalataid a Digi nem a te kábeltv szolgáltatód.

Realme GT Master Edition

(#41114) bopeti98 válasza Freezee (#41108) üzenetére


bopeti98
őstag

Ha a Diginél olyan funkciókat akarsz, mint ami T-s IPTV-nél van, akkor azért mélyebben a zsebbe kell nyúlni egy komolyabb boxért. Ez az ára az alacsony havidíjnak. Amolyan felvétel opció viszont valóban lehetne náluk, amihez ők adnak egy 2-3 tuneres boxot, opcionálisan beépített HDD-vel.

(#41115) Flashget válasza bopeti98 (#41114) üzenetére


Flashget
félisten

én nem akarok IPTV-hez még csak hasonlót sem. :)
jó nekem az Alma is FHD rögzítéssel közben a tévén azt nézek amit akarok és ehhez nem kellett mélyen a zsebembe nyúlnom.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#41116) Boond válasza bordi10 (#41102) üzenetére


Boond
addikt

UPC és Invitelen lesz, úgy olvastam.
Telecom, Digi - vagy kivár, vagy folyamatban...

Szerdáig szerintem esélye, nagyon kevés, hogy lesz digin változás :D

[ Szerkesztve ]

(#41117) Flashget válasza Boond (#41116) üzenetére


Flashget
félisten

Digi kész október 1-ig is kivárni eleve a két kereskedelmivel a szerződés kötésre vagy elutasításra nem hogy hol mi Spílerekjkel vesződjön. :)

Realme GT Master Edition

(#41118) Boond válasza Freezee (#41108) üzenetére


Boond
addikt

"Nem kamu posztok szerintem, viszont vett 200ember ilyet abból 3-nak jó akik írtak oda. "

Erre tapasztalatból azért nem lehet alapozni, mert ha vki elégedett, akkor esélyesebb, hogy kussol.
Ha valami gond van, az szinte 100%-al több hozzászólást jelent, mint egy elégedett vásárló esetében.

Így azt nem tudhatjuk, hogy a példában szereplő 200- embernek valóban hány százalékának lehetett gondja.

"Nem kamu posztok szerintem, viszont vett 200ember ilyet abból 3-nak jó akik írtak oda. "
ált a 1 csillag tól 5 csillagig megy az értéklelés. És ennek arányát, vagy fene tudja számolják...

"Visszasírom a T-home-os időket tévézés szempontjából."
Már nem emlékszem, de akkor miért váltottál? :D

A felvételnél, talán a legfontosabb, hogy ne epg alapján vegyen fel, hanem lehessen idő limitet beállítani. Ha ez megy, akkor nincs gond.

F1 meg amúgy nem olyan nagy tragédia, nc-ről letudod szedni hd-ban, bármikor, az összes sport eseményt kb. De legalábbis ilyeneket biztos.

"A másik megoldás lemondom a DIGI TV előfizetést. Hogyan lehet kilépni az 1 éves hűségből? "
Többlet költség fizetéssel, biztos kitudsz lépni. Amúgy szerintem nincs olyan indok amit elfogadnának.

"sőt nem csak szolgáltatói eszközzel a nagyobb szolgáltatók közül egyedül csak a digikábelnél van erre lehetőség."
Igen, kb ez az egyetlen előnye a diginek. :) (meg gondolom az ár - bár a panaszokat látva, nem biztos, hogy az is.).

(#41119) Boond válasza Flashget (#41117) üzenetére


Boond
addikt

Látva az upc, invitelt, ha a digi, megállapodásra is jutna az:

1. spiller /esetleges + csatornák bekerülését jelentheti.
2. Drágítaná az előfizetői díjakat. - ezen ok miatt ez meglehetősen kétséges, már mint a megegyezés...

Kérdés, ha a T-vel sikerül megegyeznie a két nagy csatornának, akkor a digi mit lép? Beadja a derekát, vagy választ egy 3. utat?

(#41120) Flashget válasza Boond (#41119) üzenetére


Flashget
félisten

Spíler nem jár automatikusan azzal, hogy a TV2-vel szerződést köt. De nyílván nem is 130Ft/előfizetőt jelent...ha 20Ft-ért adja Vajna akkor a Digi is berakja. :)
Én nem vagyok még meggyőzve arról sem, hogy egyáltalán bekerülnek a kereskedelmik annyira nem mondanak semmit sem...vagy nagy vér áldozat árán pl.Eurosportok reptetésével.

Realme GT Master Edition

(#41121) jaroslav válasza Freezee (#41109) üzenetére


jaroslav
aktív tag

Komolyan mondom, hogy kíváncsivá tettél, hogy mit tudhat, az az IPTV, amiért annyira oda vagy, meg vissza...
Mert szerintem a Digi szolgáltatása akkor is remek, ha eltekintünk attól, hogy ár/érték arányban verhetetlen.
Felvételre pedig egyszerűen egy Samsung több tuneres, HD, merevlemezes Blu-Ray felvevőt használok, és mindent tökéletesen felvesz...

Ami a hűséget illeti, szerintem várj ki még egy hónapot, hogy mi lesz TV2, RTL Klub, Spíler... csatornákkal.

Személy szerint remélem egyszerűen kikerülnek a csatorna kínálatból, de ha mégsem, akkor nem elképzelhetetlen, hogy emeli a Digi az előfizetői díjat a hűségidősöknek is... Ez esetben gondolom megadják a lehetőséget a hűség indoklás nélküli felmondására, kötbér mentesen...
Ha nem emelik az előfizetői díjat a hűségeseknek, akkor marad a kötbér, ahogy a többi kolléga kifejtette. Ha tényleg úgy megy a kötbér számítása, hogy csak a listaár, és a kedvezményes ár közti különbséget kell kifizetni, arra az időre, amíg igénybe vetted a szolgáltatást, az rendkívül humánus a Digi-től...

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#41122) jaroslav válasza bordi10 (#41106) üzenetére


jaroslav
aktív tag

Teljesen egyetértek Bogyi007 kollégával, hogy azt egyértelműen tisztázd le a szerződés kötés előtt, hogy mindenki biztosan úgy gondolja-e, hogy az a "marha jó egyedi ajánlat" a hűség teljes időtartamára szól, és nem csak 2-6 hónapra...

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#41123) Flashget válasza jaroslav (#41121) üzenetére


Flashget
félisten

emeli a Digi az előfizetői díjat a hűségidősöknek is... Ez esetben gondolom megadják a lehetőséget a hűség indoklás nélküli felmondására, kötbér mentesen...

Orbán 200Ft-os sarcánál is megadták a 15 nap lehetőséget, hogy aki akarja felmondhatja minden következmény nélkül a hűségidőt.

Realme GT Master Edition

(#41124) sityupityu válasza Flashget (#41123) üzenetére


sityupityu
veterán

Én az év végéig kivárok még csatornaügyben aztán ha nem lesz előrelépés (Spíler) vagy még rosszabbodik a helyzet akkor irány a UPC. Ott minden megvan ami kell (még több is mint itt). Eddig is csak a digi sportot sajnáltam volna, a többi digi csatorna számomra érdektelen, semmi plusz-érdekes nincs bennük. De így, hogy elkerül az angol foci és a motogp is (ez érint a legfájdalmasabban) engem már nem tart itt semmi. :N A net már rég nem náluk van (még mindig nincs kiépítve az optika), és hiába olcsók, ha csatornaügyben sem lesz változás akkor nyugodtan jöhetnek és húzhatják ki a szaros kábelüket a házból.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#41125) sityupityu válasza Flashget (#41123) üzenetére


sityupityu
veterán

Semmi

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#41126) bopeti98 válasza Flashget (#41115) üzenetére


bopeti98
őstag

Én meg pont IPTV-hez hasonló dolgot szeretnék, csak jobb képminőséggel mint amit a Telekom biztosít. Nem vagyunk egyformák. :)
Az itt említett több tuneres Samsung csoda meg nagyon drága. Nem sokan tudják megvásásrolni, így az nem igazán alternatíva.
A legjobb megoldás a UPC-nek van/volt, hogy a DVB-C boxba volt beépített modem is, így konkrétan DVB-C alapú IPTV-t kaptunk. Sajnos új előfizetőknek ilyet már nem adnak.

(#41127) Freezee válasza Boond (#41118) üzenetére


Freezee
senior tag

"Erre tapasztalatból azért nem lehet alapozni, mert ha vki elégedett, akkor esélyesebb, hogy kussol.
Ha valami gond van, az szinte 100%-al több hozzászólást jelent, mint egy elégedett vásárló esetében.
Így azt nem tudhatjuk, hogy a példában szereplő 200- embernek valóban hány százalékának lehetett gondja"

például már itt 3-man vagyunk akiknek gondja van vele mégse jelent meg egyetlen negativ poszt sem....

"Visszasírom a T-home-os időket tévézés szempontjából."
Már nem emlékszem, de akkor miért váltottál? :D
Egyszerű = NET

A felvételnél, talán a legfontosabb, hogy ne epg alapján vegyen fel, hanem lehessen idő limitet beállítani. Ha ez megy, akkor nincs gond. - na ne tossza meg már az ég hogy 2016-ban egyesével előre 1 évre programozgassam úgy hogy azt se tudom mikor fogják adni... ez a többi szolgáltatónál simán meg van oldva nem kell 70.000 Ft ért még eszközöket vásárolni , úgy hogy lutri hogy fog-e működni. Mint látható akik olyan boxot vettek mint én nem tudnak felvenni tehát kidobtunk cirka 40.000 ft ot az ablakon.
Kiváncsi lennék ki programozgatja naponta kb 15 percet a boxát hogy másnap felvegyen 1-2 műsort. Kb senki szóval ez a állítgasd be egyesével kézzel halott ötlet...

F1 meg amúgy nem olyan nagy tragédia, nc-ről letudod szedni hd-ban, bármikor, az összes sport eseményt kb. De legalábbis ilyeneket biztos.
Ha egyszer előfizettem Tv-re több ezerért nem szeretnék töltögetni meg megvárni napokat hogy valaki felrakja , vagy nem. Ez teljesen normális elvárás ha egyszer előfizetek valamire.

sőt nem csak szolgáltatói eszközzel a nagyobb szolgáltatók közül egyedül csak a digikábelnél van erre lehetőség."
Igen, kb ez az egyetlen előnye a diginek. :) (meg gondolom az ár - bár a panaszokat látva, nem biztos, hogy az is.)

Hát az ár nem igazán különbség. Most a Digire fizetek 6200 Ft-ot. Ebben Net + Tv van semmi más. T-home-ra fizetek 8750 Ft -ot ebben NET van meg TV+BOX+HDD. Ha ehhez hozzáveszed hogy a DIGIRe még kb 50-60.000 Ft -tot fizetsz abszolút nem olcsóbb mint a többi szolgáltató. A minőségért cserébe pont nem érdekelne de baromira bosszantó hogy nem működik a TV része náluk normálisan. Ráadásul semmilyen sport műsor nincs már amit nézni lehet náluk. Tudom forma1 még pár hónapig, NFL meg SD-ben. ( aminél az általatok szidott IPTV jobb minőség )

Tudom, tudom akkor menjek vissza hozzájuk, de nincs időm megint napokat kivenni szabira ügyintézésre, meg a fél házban húzzam ki a coaxot és tegyek be helyette CAT-kábelt.... ááá ilyenekre menjen el a drága szabadidőm meg pénzem ez bosszantó. Beígérték hogy jó lesz menni fog és van sportadó meg minden. Na ennek fele sem lett igaz :( A Net teljesen jó arra nincs panaszom.

bopeti98:
Igen nagyon jó és profi az IPTV szolgáltatás csak a minősége lehetne jobb egy kicsivel.

[ Szerkesztve ]

(#41128) Flashget válasza sityupityu (#41124) üzenetére


Flashget
félisten

Neked sem a te szolgáltatód a Digi.

(arra kíváncsi leszek januártól mennyi lesz a havi díj az UPC-nél vagy meddig nyelik be a két kereskedelmi sarcot amit most megfeleztek)

Realme GT Master Edition

(#41129) Freezee válasza Flashget (#41128) üzenetére


Freezee
senior tag

Őszintén kit érdekel a 200Ft emelkedés. Komolyan 2-300 Ft on nyűglődünk. A DIGInél kb 40.000 ft fizetsz hogy felvehess valamit a TV-ből és azon izgulsz ki fog kifizetni 200-at. Érdekes...
Én most itt bárkinek fizetek 500Ft -ot ha megoldja hogy lássam a sport műsoraimat.

(#41130) sityupityu válasza Flashget (#41128) üzenetére


sityupityu
veterán

Nem, pedig én mindig is náluk voltam. Már az "ősidőktől", amikor még nem is digi volt a nevük.
Én a mai napig sem vagyok kibékülve a discovery-ik kivételével sem. Tudom, hogy rengeteg ismétlés van rajtuk de hiányoznak, és a műsoraikat a digi csatornái számomra nem tudják pótolni. Nem is nézem őket csak a national geographic csatornákat.

Ilyen piti összeg meg, mint amit majd a két kereskedelmi jelent meg nem érdekel. Amúgy is drágább lesz a upc, de legalább ott az van amit én szeretnék. Eddig is utáltam a didinek ezt a f@szságát, hogy inkább soha nem emelünk csak elveszünk.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#41131) Flashget válasza Freezee (#41129) üzenetére


Flashget
félisten

Te meg rajongsz az IPTV-ért :D
13K volt egy ilyen mpeg4-es DVB-C felvevő...2,5"HDD meg volt hozzá..nem tudom honnan veszed, hogy 40k kell...

Realme GT Master Edition

(#41132) sityupityu válasza sityupityu (#41130) üzenetére


sityupityu
veterán

Az a "didinek" digi akart lenni. :B

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#41133) Flashget válasza sityupityu (#41130) üzenetére


Flashget
félisten

mikor a Sportklubbon még volt tartalom és Indycar is akkor baszta ki a Digit.
Még a valós nevemet is letiltotta valamelyik ügybuzgó fb adminjuk...akkor is azon voltam, hogy veszek 1 év MindigTV előfizetést minden más volt hozzá...erre a következő évben nem adták már az IC-t így nem vettem..de még ekkor sem voltam azon, hogy a T-.vel szerződjek (nálunk csak az van még kábeles) és ez csak akkor következhet be ha a digit eladják és megszűnik Mo-n.

Realme GT Master Edition

(#41134) bopeti98 válasza Flashget (#41131) üzenetére


bopeti98
őstag

Ha jól értem, itt inkább a Digi vacak EPG szolgáltatása, és a körülményes felvétel beállítás a gond. A T-nél elég csak előkapni az okostelót ( vagy nyilván a táviránytót ) és 2 gombnyomással beállítani a felvételt, aztán innentől kezdve többet nem is kell foglalkozni vele. A továbbikban mindent adást automatikusan felvesz, plusz ha barátnő/feleség/gyerek beül a TV elé sorozatot/mesét nézni, miközben valami sportesemény van, a háttérben akkor is zavartalanul megy a rögzítés.

[ Szerkesztve ]

(#41135) szabogabor10 válasza Flashget (#41131) üzenetére


szabogabor10
veterán

Csak a tényszerűség kedvéért, az IPTV-n egyszerre sok műsort felvehetsz (vagy mást nézel, és mást veszel fel), van távrögzítés lehetőség, megoszthatók a felvételek a beltérik közt, neten variálható a csatisorrend stb. Több tuneres, hasonló tudású DVB-C box azért a drágább kategória (ha van ilyen tudású egyáltalán). Tényleg csak a tényszerűség kedvéért mondom.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#41136) tjnet válasza Freezee (#41129) üzenetére


tjnet
aktív tag

Miért kell 40000 Ft?
Amiko T/c box max 14000Ft
32GB pendrive usb3 max 8000Ft
Ez 22000 Ft nem 40000 Ft, de ha kérsz egy boxot az havi 300Ft és működik a felvétel.

Mi nem értünk téged.
Ha IPTV-d van akkor MAXIMUM 3 helyen van IPTV.
Nálam a DIGI 136 csatornája 6 helyen van, nem max 3.

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#41137) Freezee válasza Flashget (#41131) üzenetére


Freezee
senior tag

13k ért felvevő meg HDD? Légyszi linkeld be honnan holnap veszek egyet aztán meglátjuk. A Cryptobox meg mehet....

(#41138) Freezee válasza tjnet (#41136) üzenetére


Freezee
senior tag

pl: Cryptobox 25.000 Ft Külső HDD 19.000 Ft kábelek etc. Cirka 40.000. 32GB pendrive semmire sem elég ne vicceljünk már gyerekek. Amikor felvesz egy filmet 11GB. azért 2 műsornál többet szeretnék felvenni. 32 gb pendrive max a timeshiftnek elég. Most is 1 helyre van bekötve a DIGI minek 6 helyre? ha 6 helyet akarsz fizess több boxot. a 136 csatornából jelenleg 2-3 db amin értelmes műsor van és lassan azokat is elvesztik....
Kértem volna boxot de a DIGI nél azt mondták hogy azok nem tudnak HD ben és nincs nekik most raktáron várni kellene rá lehet 2 hónapot , inkább vegyek magamnak egyet. Úgy tettem de ezt a szívást nem gondoltam.

(#41139) Freezee válasza bopeti98 (#41134) üzenetére


Freezee
senior tag

Igen ezt próbáltam én is elmondani, hogy egyszer beírom "NFL" és innentől a haláláig minden csatornán felveszi az NFL műsorokat mind1 mit néz a család közben merre járok nem kell minden nap fél órákat bújnom hogy most mikor kezdődik melyik csatornán lesz és melyiket adja. Azt hiszem még sosem próbálta az illető ezt a szolgáltatást és leragadt valahol a videomagnók korában felvétel szempontjából.

(#41140) tjnet válasza Freezee (#41138) üzenetére


tjnet
aktív tag

Minek a criptobox???
Hány DVB-C tuner van benne? Mert, ha csak 1 akkor vidd gyorsan vissza.
Mert az AMIKO T/C tökéletes erre a dologra. Mpeg-4 tuner van bennem, van rá alternatív software is.
Viszont ha neked az iptv megfelel akkor válaszd a Telekomot és ne "fikázd" az olcsó és jó DIGI-t.
Akkor lesz majd a telekom IPTV jó ha ott is optikai hálózat lesz kiépítve.

[ Szerkesztve ]

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#41141) Freezee válasza tjnet (#41140) üzenetére


Freezee
senior tag

Itt a cryptoboxot ajánlották azért választottam.
Tudja az Amiko amit szeretnék? Mert én nem látom a leírásba hogy tudná az EPG-ből műsor szerinti felvételt :( Visszavinni nem lehet a Cryptoboxt majd eladom max. De leírás szerint az amiko kevesebbet tud mint a Crypto, miért lenne jobb az?

- Nem fikázom, csalódott vagyok mert a DIGI ígért valamit ami miatt őket választottam és ezek nincsenek meg.
- Amúgy nem olcsó sőt többe kerül ha az eszközök árát is beleszámolod
- Igen az IPTV minősége elmarad a DIGIétől viszont az IPTV-n mennek olyan adások amik sajnos a DIGI-n már nincsenek.... és ezeket azután vették ki miután előfizettem. Tehát jogosan hőbörgünk páran.

[ Szerkesztve ]

(#41142) tjnet válasza Freezee (#41141) üzenetére


tjnet
aktív tag

Olvasgass a netboard.hu-n a sat alatt.

[ Szerkesztve ]

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#41143) Boond válasza Flashget (#41120) üzenetére


Boond
addikt

"Spíler nem jár automatikusan azzal, hogy a TV2-vel szerződést köt. "

Nem, de ha kedvezőbb, még több csatornát felvenni (árukapcsolás), akkor miért ne tennék? Nagyjából a két eset is ezt bizonyítja. Anélkül várhatóan csak nagyobb lesz a díjuk... legalábbis várható ajánlat szintjén.

Ha nem kerülnek be, akkor nem kerülnek be. Itt alapjában éve az a gond, hogy ez nem holmi kábel csatorna, hanem országosan 1-2 helyen szereplő kiemelt nézettségű tv adók (függetlenül attól, hogy manapság már van mód, és lehetőség kis milliót nézni) Még mindig ők állnak az első helyen.

Így 2 opció van kiveszik, vagy bent hagyják. A mérlegelés tárgya az, hogy járnak jobban.

folyamatban lévő ügyekről, tárgyalásról, ritkán mondanak valamit..

(#41144) Boond válasza Freezee (#41127) üzenetére


Boond
addikt

Ez eleve egy másik fórum. No meg aztán itt nem olyan egyszerű rátalálni... Vagy épp nem is keresnék...
De ha van is itt olyan aki elégedett maradéktalanul, vagy hasonló, az még nem nagyon írt, jelentkezett úgy látom. De esetleg a korábban jelzett fórumon lehet érdeklődni, hátha :) Vagy a Boltnál ahol vetted :) Lehet tudnak segíteni :)

A korábban emlegetett alma, pedig mindenhol elfogyott kategória pl m3digital.hu-nál, vagy máshol amikor néztem. Ráadásul egyes helyeken direkt digire ajánlották. így az nem opció.

"például már itt 3-man vagyunk akiknek gondja van vele mégse jelent meg egyetlen negativ poszt sem...."
kissé szarkasztikusnak érzem :D

"Egyszerű = NET"
Aha, akkor ott nem lehet külön, mint T-nél? Érdekes...

" - na ne tossza meg már az ég hogy 2016-ban egyesével előre 1 évre programozgassam úgy hogy azt se tudom mikor fogják adni... "

?? 1 évre előre, miért is?

Bár ha jól emlékszem neked extra igényeid voltak, arra lehet csak ilyen 50-100 ezres cucc lett volna jó.

Én pár éve kérdeztem egy ismerőst. Ő azt mondta, olyant keresek, amivel lehet manuálisan is felvenni, mert az epg-vel bármikor történhet valami. (rendszeresen vesz fel, akár hetekre előre is) ok 1.

ok2 nálunk van olyan csatorna, ahol azt írja "nincs információ", pedig rendesen megy, ott aztán, hogy szavaiddal élve: " na ne tossza meg már az ég hogy 2016-ban", hogy vegyek fel bármit is epg-ről? ötlet?

De lehet nem csak az igények, a problémáink is eltérnek. Pár hétnél előbbre max 1 hónapnál úgy sem tudod a mit fognak adni... + létezik műsor változtatás joga is...

"Mint látható akik olyan boxot vettek mint én nem tudnak felvenni tehát kidobtunk cirka 40.000 ft ot az ablakon."

23-ba kerül egy olyan box, többi költség? Jó, akkor ki mit ajánl? :D
Mert a kínálat, ahogy néztem ennél kb csak rosszabb...

"Kiváncsi lennék ki programozgatja naponta kb 15 percet a boxát hogy másnap felvegyen 1-2 műsort."
Nem hiszem, hogy 1-2 műsorhoz 15 perc kellene, ha csak annyiból áll, hogy megadod neki a helyet, és az időintervallumot....

De ha ez gond, akkor és van epg-d, akkor jelöld ki az előtt, utána következő műsort is, akkor esélyesebb, hogy nem maradsz le róla :)

"Ha egyszer előfizettem Tv-re több ezerért nem szeretnék töltögetni meg megvárni napokat hogy valaki felrakja , vagy nem. "

2016-09-04 16:15:06 -kor került fel fullhd-ban a futam, mikor is volt vége, talán 4 kor? megjegyzés, a szombat, pénteki nap is felkerült. De mérgelődj helyette, igazad van az jobb lesz :)

Amúgy a tv szolgáltatásért fizettél, nem a felvételért. Másrészt meg az m4sport adása visszanézhető a médiaklikken is, tudtommal.

"Ez teljesen normális elvárás ha egyszer előfizetek valamire."
igen, de ez direkt módon nincs benne a szolgáltatásban. kb olyan mint amikor vettél régen egy videót, az a tv előfizetéstől független...

"Hát az ár nem igazán különbség. "
Árban én a tv-re gondoltam kizárólag,g mert ez nem net topic, de ha nem független tőle... az más, bár akkor is min csomag függő....

Igen, de az eszközt egyszer kell meg venni, és nem havidíjat fizetsz, néhány éven belül min visszajön az ára.

Amúgy van sport adó... 3 is diginek saját min, arra nem lehet panasz... (más kérdés a tartalom).

(#41145) M_AND_Ms válasza bopeti98 (#41134) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Aha.
Aztán ha Ténél a box épp hd adást vesz, akkor már csak sd-t nézhetsz. Ha az egyik tv-n hd-t nézel, a másikon megint csak sd megy csak. Harmadik tévé esetén meg semmi.
Számold ki az esetleges egyszeri felvevőkészülék beruházása hány hónap alatt térül meg a Digi és Té előfizetések különbözetéből. Elég hamar. Utána már nem drágább a dolog, míg a Ténél mindig fizetsz. Ha meg épp nem kell a plusz box, akkor meg nem költesz rá, míg a Ténél akkor is fizetsz. Hiába a dvb-c képes tévéd, akkor is fizetsz.
Mindig fizetsz.

Ez a mobilos távfelvétel pedig egy feleslegesen kreált igény kielégítése. Én havi 1000 forinttal olcsóbb előfizetésért hajlandó vagyok nem kialakítani magamban ezt az igényt. Le bírok mondani egy tévéműsorról. Megjegyzem az én boxom is elérhető távolról (böngészőből, vagy mobilos appokból), tehát ez sem lehetetlen. És sorozatfelvétel sem. Meg a felvett műsor letöltése, vagy streamelése. Meg minden szar, amit kitaláltak már.

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#41146) DonMaster válasza Freezee (#41141) üzenetére


DonMaster
addikt

ennyi marhaságot összehordani

- Nem fikázom, csalódott vagyok mert a DIGI ígért valamit ami miatt őket választottam és ezek nincsenek meg.
- Amúgy nem olcsó sőt többe kerül ha az eszközök árát is beleszámolod
- Igen az IPTV minősége elmarad a DIGIétől viszont az IPTV-n mennek olyan adások amik sajnos a DIGI-n már nincsenek.... és ezeket azután vették ki miután előfizettem. Tehát jogosan hőbörgünk páran.

,

igért valamit ??? mit igért??? analog tv-t igen. fizetsz digitális adás ért. jah nem akkor miért rinyálsz hogy az epg nem müködik jol. várj epg-t még a weboldalon se ir hgoy van egyáltalán.- de te elö sem fizetsz rá de elvárod hgoy az ingyen kapot jo legyen. értem.

nem olcso mert eszköz, ez megint vicc. miylen eszköz???
tv kell iptv hez is, jah hogy iptv-nél jo a nagy képcsöves ös régi tv is a 20.századbol de a diginek meg kell mpg4-es dvbc-tuneres . értem sokba kerül 1 uj tv néztem 32"-os van már 56e-ért dvb-c tunerel ami kell a Digihez. ez egy képcsöveshez képest job képet ad tehát nem drágább.

Adások? miylen adások? nem a müsöröok ért fieztsz elö hanem a csatornák-ért az hogy ha az egyik csatorna már nem adja azt a müsört adást amit te szeretsz ahoz a szolgáltatonak semi köze sincsen.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#41147) Boond válasza Freezee (#41139) üzenetére


Boond
addikt

Ehhez amúgy nem kell iptv unokatesóméknál szimpla tv tud ilyent, ami felvevős, sorozatfelvételnek hívják, igaz az egy sorozatot rögzített, nem nfl-t de gondolom hasonló az eredmény.

Valószínüleg ilyent a box is tud(hat).

"Hány DVB-C tuner van benne"
1. De több tunereset nagyon nem is fogsz találni. Nem lehetetlen, de a legtöbb ahogy néztem 1 tuneres, vagy más tuner van benne nem C.

"Mert az AMIKO T/C tökéletes erre a dologra. Mpeg-4 tuner van bennem, van rá alternatív software is."
Abból is a sima, csak 1 C tuneres, akkor nem mind1? :D

Amúgy ha a tv-n van egy tuner, és a boxon is van egy az épp elég, mivel diginél a tv-ét is használhatod, nem úgy mint más szolgáltatónál, ahol csak is a box van. (nem mintha ezzel bárkinek újat mondanék).

[ Szerkesztve ]

(#41148) jaroslav válasza Freezee (#41127) üzenetére


jaroslav
aktív tag

Van egy nagyon kedves ismerősöm, nagyon kedveljük a baráti társaságban, de nagyon nehéz neki az élet.

Ha valamilyen problémája van, mindig próbálunk neki segíteni...

De, bármit javasol neki, bárki megoldásként, mindenbe megtalálja, megkeresi, hogy az miért nem jó...

Ezzel tényleg nincs semmi baj, csak így szerintem nagyon nehéz lehet az élet...

Remélem nem bántottalak meg!
Szerintem egyszerűen kössél kis kompromisszumokat, és élvezd a jó dolgokat akkor is ha azok nem tökéletesek. Hidd el minden jobb, vidámabb így :)

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#41149) bopeti98 válasza M_AND_Ms (#41145) üzenetére


bopeti98
őstag

Aztán ha Ténél a box épp hd adást vesz, akkor már csak sd-t nézhetsz. Ha az egyik tv-n hd-t nézel, a másikon megint csak sd megy csak. Harmadik tévé esetén meg semmi.

Már ne haragudj, de hülyeség amit írsz. Látszik, hogy még soha nem próbáltad az IPTV-t, vagy ha mégis, akkor 3-4 évvel ezelőtt...
Egy kicsit már vicces, hogy sokan vaktában szidják az IPTV-t, mert pár évvel még sz@r volt. Igaz, azóta nem próbálták, de nem baj, biztos nem fejlődött semmit sem 4 év alatt. :U

[ Szerkesztve ]

(#41150) Boond válasza bopeti98 (#41134) üzenetére


Boond
addikt

"A T-nél elég csak előkapni az okostelót ( vagy nyilván a táviránytót ) és 2 gombnyomással beállítani a felvételt,
"
Annál a boxnál elvileg van erre lehetőség, amúgy, leírás alapján, sőt még streamre is.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.