Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42501) Watt25 válasza Kronk (#42497) üzenetére


Watt25
veterán

A felirat szerint jó lehet. (Freki tartomány megfelel.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#42502) Boond válasza Flashget (#42485) üzenetére


Boond
addikt

Kicsit bohózatba illő... no mind1
(Ezek a felhasználói panaszok, némileg el vannak túlozva)

[ Szerkesztve ]

(#42503) bopeti98


bopeti98
őstag

Néha már tényleg vicces ez a nagy komolyságuk az fb oldalon. :DDD

(#42504) leslieke válasza bopeti98 (#42503) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Semmi infóval is milyen lelkes. ;]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#42505) szabogabor10 válasza bopeti98 (#42503) üzenetére


szabogabor10
veterán

:DDD :DDD
Na majd ha kiderülnek a részletek, asszem gyorsan elszáll a lelkesedése. ;]

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#42506) Freezee válasza Boond (#42500) üzenetére


Freezee
senior tag

Sajnos nem játszik, a magyar kommentátorokat szeretem. Angolul nem érdekel, az hogy az angol kommentátor kiabálja amit látok nekem nem opció :(

(#42507) Freezee válasza M_AND_Ms (#42490) üzenetére


Freezee
senior tag

Nincs ott semmi magyarul.
Amit te írtál:
NFL alapszakasz, 9. hét (2016.11.07.)
Hangsáv: Angol 5.1
Az info link tartalmazza az eredményt!!!

Hányszor de hányszor leírtam meg leírták hogy magyarul érdekelnek a dolgok mert ritka módon az NFL és NHL közvetítések nagyon jók magyarul. Érdekes dolgokat mondanak nem csak azt hogy épp kinél van a labda és mennyire gyorsan fut. Az nem érdekel azt látom a TV ben is.

(#42508) Freezee válasza nfsu17 (#42487) üzenetére


Freezee
senior tag

Milyen BOX-od van?

(#42509) nfsu17 válasza Freezee (#42508) üzenetére


nfsu17
veterán

(#42510) Boond válasza Freezee (#42507) üzenetére


Boond
addikt

Már fent van:

Feltöltve:
2016-11-08 10:42:21

igaz sd, de magyar kommentár :D :P

(#42511) Boond válasza nfsu17 (#42509) üzenetére


Boond
addikt

ez az, ha jól látom, magyar link:

http://bolt.sat.hu/technisat_technistar_k2_isio_kabelvevo_2492?keyword=TechniStar

(#42512) szkink


szkink
aktív tag

Sziasztok.Olvastam pár hsz-t és a bevezetőt is,de konkrét választ (megoldást) nem találtam,nemrég kötötték be nálunk a DigiTV-t Székesfehérvár panel,szeretném megosztani a jelet egy másik TV-re a kérdésem az lenne,hogy milyen Slittert,koax kábelt és F dugót vegyek ami biztosítja a megfelelő képminőséget.Előre is köszönöm.

(#42514) trec12 válasza szabogabor10 (#42505) üzenetére


trec12
addikt

És ez a baj szerintem mert ilyen kevés frekivel meg 100e kijelölt számmal nem igazán rengetik meg a több milliós ügyfélszámmal rendelkező triumvirátust. :(

[ Szerkesztve ]

(#42515) szabogabor10 válasza trec12 (#42514) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nem is céljuk, ez egyértelmű. Igazából nem tudom, megéri-e egyáltalán nekik így szolgáltatni...

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#42516) pjen válasza szkink (#42512) üzenetére


pjen
félisten

Nem nagy ügy.Menj be egy szaküzletbe,Fehérváron például a Mentához durván 2000 forintért adnak mindent.Egyébként 2 vagy 3x árnyékolt koax egy nem sárga kettes osztó FF csavarokkal+a végére Tv be való dugó.

(#42517) Freezee válasza nfsu17 (#42509) üzenetére


Freezee
senior tag

Köszi

hmm, lehet megnézem ezt is, hátha tudja amit akarok. Aztán majd kiárulom a sok BOX-om :D

[ Szerkesztve ]

(#42518) Freezee válasza Boond (#42510) üzenetére


Freezee
senior tag

Köszi a fáradozásod, de 60"-on nem nézek Full HD-nál "kisebb" anyagot , az már a büntetés kategória :(

(#42519) Boond válasza Freezee (#42518) üzenetére


Boond
addikt

Rá is rakhatod a hd-ra a hangot :D :P

amúgy én csak rákerestem.

[ Szerkesztve ]

(#42520) Flashget válasza pjen (#42516) üzenetére


Flashget
félisten

nem vagy...csak 3x árnyékolásút vegyen!

Realme GT Master Edition

(#42521) pjen válasza Flashget (#42520) üzenetére


pjen
félisten

Benn a lakásban 3-4 méteres darabon tök mindegy,ha nem lakik ipari környezetben.Sajnos aki még sosem csinálta a 3x árnyékot macerásabb.Nagy az esély,hogy többet árt mint használ.

(#42522) Flashget válasza pjen (#42521) üzenetére


Flashget
félisten

aztán majd ha összeszedi a mindigtv jelét nem érti miért nincs ez meg az a csatorna...

Realme GT Master Edition

(#42523) pjen válasza Flashget (#42522) üzenetére


pjen
félisten

Pont ezért írtam,hogy többet árthat.a 3x os árnyékolást nehezebb begyűrní,kis antennák maradhatnak.De persze ha szabályosan meg tudja csinálni,esetleg krimpelt csatikat használ biztosabb a 3x árnyékolt.Nekem lakáson belül 8-10 éves 2x árnyékolt van és még sosem volt gond.

(#42524) szkink válasza pjen (#42523) üzenetére


szkink
aktív tag

Köszönöm mindkettőtöknek okosabb lettem.Azt hiszem marad 3x-os dugózáshoz meg szólok egy szakinak,már csak azt kellene kideríteni,hogy a digi milyen anyaggal dolgozik és milyen árakkal :-)

(#42525) Freezee válasza Boond (#42519) üzenetére


Freezee
senior tag

Igen ezen is gondolkoztam de 27 perc eltérés van hosszúságban a két változat között nem stimmelne sehogy sem a hang :(

(#42526) Boond válasza Freezee (#42525) üzenetére


Boond
addikt

Most nem néztem meg a cuccot, de alapjában véve a magyar, és angol tv szabvány eltér képkocka sebességben is, ez is okozhatja, de esetlegesen + anyag is, (vagyis eltérés).

Lenne munka vele, de hát nem csak a szépségért kell megszenvedni :P

Én magam részéről teljesen jól meg vagyok az SD-vel is, nem vagyok ennyire válogatós... igaz mecset sem néznék, olimpia megnyitót meg hd-ban néztem :D De ált az sd-vel sincs bajom.

Amúgy ha csak a kommentár érdekel, mint írtad, hogy érdekeseket mondanak, akkor meg nem mind1? :D

Úgy látom nem nagyon tudsz kompromisszumot kötni. :D

[ Szerkesztve ]

(#42527) DonMaster válasza Boond (#42526) üzenetére


DonMaster
addikt

tudod erre csak 1 dolog van. [link] röviden ez a szám tükrözi amit akar, de cserébe nem akarok többet fieztni nem akarok boxot és nem akarok idöt se áldozni rá, hanem menjen minden ugy mint anno T-nél .
szoval igen elvárás magason, legyen FHD legyen _Magyar legyen felvéve is, de cserébe nem tudok rászánni idöt a felvételre és a többi dologra sem csak legyen meg.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#42528) Freezee válasza DonMaster (#42527) üzenetére


Freezee
senior tag

Kérlek ne szólj hozzá, mert nem értesz hozzá, állandóan személyeskedsz, és magadat égeted a nemtudásoddal.

Csak hogy stílusodnál maradjunk : [link]

[ Szerkesztve ]

(#42529) RoyBatty válasza DonMaster (#42527) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

Nem baj, ha valakinek magasak az elvárásai, az elégedetlenség vitte előre a világot mindig is :)
Tudomásul kell venni, hogy a Digi egy "fapados" TV szolgáltató, azaz sose lesz olyan, hogy:
- a beszállító csak az ő kedvéért módosítgatja a szállított STB szoftverét (mint ahogy az a T-nél történik)
- külön embereket fog arra alkalmazni, hogy 0-24-ben figyeljék az EPG tartalmát és azonnal lekövessék a változásokat akár hetekre előre
Ami a Digi kábelnél különösen kedvező, az az olcsó net és az olcsó VoIP telefon. A TV-nél az a jó, hogy viszonylag sok csatornát adnak HD-ban külön felár nélkül (2015-ben szerintem ennek alapnak kéne lennie mindenhol). Cserébe viszont el kell viselni a fapados STB-t és EPG-t.

(#42530) Freezee válasza RoyBatty (#42529) üzenetére


Freezee
senior tag

Igen ez így van. Csak csodálkozok hogy az egyik oldalt van innováció ( NET a leggyorsabb és stabil) a másik oldalon ( TV) viszont nagyon le vannak maradva. Cserébe kb 1000 Ft al olcsóbb :(. De nem az ár miatt döntöttem mellettük meg sem néztem mennyibe kerülnek. Kellett a NET amit a T nem tudott adni. UPC akkor még nem adta a 7 napig visszanézhető cuccot( illetve úgy tájékoztattak DIGI oldalon hogy azok amiket szeretnék náluk is vannak ezért bólintottam rá. Aztán kiderült hogy félretájékoztattak, ennyi beszívtam azóta próbálom belőle kihozni amit lehet) Különben szerintem a UPC-t próbáltam volna ki.

Viszont az hogy az EPG szinte nincs is annyiszor hibás szerintem 2016 nagyon ciki bárhogyan is nézzük. Hetente legalább 1 rossz kiírásba belefutok. Előtte ilyennel nem találkoztam bevallom őszintén.

[ Szerkesztve ]

(#42531) Freezee válasza DonMaster (#42527) üzenetére


Freezee
senior tag

Túl gyorsan válaszoltam megint most olvastam el alaposabban mit írtál, Nevetséges...
- "nem akarok többet fieztni..." -> jelenleg 2 előfizetés van itt, pont nem érdekel, van már 2 BOX itthon amiket azuért vettem hogy tudjam nézni amit akarok ( cc 60.000Ft) plussz rááldoztam már még 150.000 Ft a DIGI-re. Pont ennyire nem akarok fizetni LOL vagy öreg, te meg Sííírsz 200 ft emelésen amit nem bírsz kifizetni.
- "nem akarok boxot" -> ha tudnál olvasni párszor leírtam már 2-t is vettem ileltve a DIGI közölte hogy jaa olyat nem tudnak adni amit szeretnék nekik nagyon gagyik a BOXaik...
- "nem akarok idöt se áldozni rá.." -> már sok sok órámat/napomat vette el elmenni a BOX-okért átalakítani a házat, töltögetni le a dolgokat, firmware-t frissíteni, olvasni sok sok órákat majd neked elmagyarázni a magyar nyelvet. Pont sok nappal többet szántam erre mint amennyit akartam volna illetve kellene.

végszó az , ne szólj hozzá amíg nem tudsz olvasni/írni.
Köszönöm

(#42532) pjen válasza Freezee (#42531) üzenetére


pjen
félisten

Van lehetőségéd UPC használatra?Ha igen én hagynám a DIGI-t.Egy HD boxal minden gondod megoldódna(nem horizon).

[ Szerkesztve ]

(#42533) Freezee válasza pjen (#42532) üzenetére


Freezee
senior tag

Jelenleg sajnos nincs lehetőségem őket választani. Miért ne lenne jó a Horizon? Nem lenne értelme hogy 7 napig visszanézhetném a meccseket anélkül hogy a felvétellel bíbelődni kellene?( a Tv-n nézném vissza úgyis, nem akarom cipelni sehova a felvételt ) vagy valami más oka van?

[ Szerkesztve ]

(#42534) DonMaster válasza Freezee (#42531) üzenetére


DonMaster
addikt

ha néha figyelnél is, akkor tudnád, hgoy nem csak rád céloztam.
más részröl meg igen napi 5percbe kerülne beálitani hogy ma ezt emg ezt vegye fel, én ere céloztam idöráforditásra.
pénzráforditásnál meg, box-ra de te már ráköltöttél 240e ft-nál is többet és még mindig nem tudtál egy olyan boxot venni ami képes ara ami kell neked pedig létezik, oké elsöre lehet hogy itt is sokan benézétk az igényeidet rendben és olyan boxot vettél de mennyi is volt 40e +15e vinyo, azota már még 200e elköltötél mire is biztos nem kábelre, mert az durván 500ft métere a jobbnak.
van box ami képes arra amit te szeretnél ami képes internetröl lefrisiteni az epg jét és ugy inditani a felvételt.
ami képes kulcsszo szerint felvenni, igen létezik ilyen de enm 40e ért, persze pénzbe kerül de azt az elején is lairta itt mindenki hogy a Digi fapados etéren. DVB-C ami jobb mint az iptv .
páran irtak valami 80e ft-os boxot ami képes ara amire neked kell ennyi, probáld ki ad el a mostani ketöt és ved emg belöle azt, persze ez is idö de én ha venni akarok valamit ami vel valamit szeretnék tenni akkor érdeklödök, és nem cska itt hogy a Diginél ez müködik és mit javasoltok hanem akár más forumon vagy egyenesen a gyártotol is, és ha mindenhol pozitiv vissza jelzészt kapok akkor megveszem ennyi.
' probléma van amimiatt Bocs, de alábecsültök az igényeidet itt amikor megkérdezted melyik képes rá, és igy belettél szivatva, ennyi . ted tul magad rajta már itt mindenki tudja mi az igényed, lett ir ara az igáynre adot példa is hgoy melyik képes rá vagy mi képes rá több is, probáld meg ennyi az egész-.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#42535) Boond


Boond
addikt

Marad a FOX, a Nat Geo és a Nat Geo Wild a Telekomnál
2016. november 9. - 16:16

FOX Networks Group logoAz ügyfelek érdekében, véleményüket figyelembe véve a FOX Networks Group és a Telekom megállapodott a folytatásról.

A National Geographic Channel, a Nat Geo Wild és a FOX csatorna megszakítás nélkül továbbra is szerepel majd 2017 januárjától a Telekom csatornái között. A két cég azt követően indította újra gyakorlatilag azonnal a tárgyalásokat, hogy a Telekom ügyfelei a cég 2017-es csatornakiosztását megismerve több fórumon (így közösségi oldalakon is) határozottan kinyilvánították, nem értenek egyet az érintett minőségi csatornák kikerülésével.

[ Szerkesztve ]

(#42536) pjen válasza Freezee (#42533) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos nem minden vissza nézhető,viszont két csati felvehető akár távolról is.Boxal az EPG is jó.

(#42537) wwenigma válasza Freezee (#42530) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Le van maradva?!?!

Bakker, toronymagasan vezet. Olcsó, nem kódolt a DVB-C, bő HD kínálat, jó kép, nem kell STB minden egyes eszközhöz, annyi TV-re teszed amennyire akarod. Erre az EPG a bajod ami harmadlagos? Ha valami nagyon kell, allisd be manualisan vagy vegyél az igényidnek megfelelő eszközt. Drága? Ilyenek az igények. Több a plusz mint a minusz.

Viszont akkor eldplt, linkeljem a masik kettő topikját?

Boond: sokba lett volna nekik ha a csatornakiosztas miatt tömegesen mondjak fel a hűségnyilatkozatokat...

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#42538) Boond


Boond
addikt

Van akinél az epg láthatóan nem harmadlagos, változóak az igények...

(#42539) Flashget válasza wwenigma (#42537) üzenetére


Flashget
félisten

valamit linkeljél már neki mert lassan popcorn kell az állandóan visszétérő Digi szapuláshoz másik szolgáltató felszopásához.
Sokszor azt is kétlem aki itt az T-t vagy UPC-t dicséri hogy lenne Digikábele..
1000Ft-al olcsóbb? Baromság. Nincs kötelező beltéri már ezzel drágább a másik szolgáltató külön HD felárakkal...nem 1000Ft hanem több ezer a különbség.
5 éve nem láttam már a házban T ügynököt az utolsót is ordibálással kergették el :)

Realme GT Master Edition

(#42540) Boond válasza Flashget (#42539) üzenetére


Boond
addikt

Nekem egyik sincs...
A szolgáltató nem tudom kitől kapja, veszi, műholdon... (aztán ugye lesz belőle dvb-c, mint helyi kábeltv.)

(#42541) DonMaster


DonMaster
addikt

[link] evvel jol megy az EPG internetröl frissit stbstb DVB-C-t megy rajta feltud venni USB-s eszközre is . mondjuk ezért az ár ért már ez a minimum elvárás hgoy megy minden ilyen rajta pöpecül.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#42542) nfsu17 válasza DonMaster (#42541) üzenetére


nfsu17
veterán

internetről frissít epg-t?
azt hogy?
milyen ip címről?
az epg-hez nem kell internet, azt kábelről kapja le.
persze lehet pluszban netről is leszedni, de azt a digi támogatja?
csak mert az én STB-om is tudna netről epg-t, de nem tudja honnan töltse le

(#42543) DonMaster válasza nfsu17 (#42542) üzenetére


DonMaster
addikt

van video is rolla ypoutube-on nyugodtan keresrá, persze tudom epg-t küld a Digi kábelen, de ettöl függetlenül lehet melete netröl frissiteni elégé sok beálitási lehetöség van EPG-nél manuális frisités és sok beálitási lehetöség is. ha jol láttam valami 30dollár ért lehet kapni másik helyen, anyniért emg nem pénz érte.
[link]
használ iylen crossEPG-t is amit betudsz álitani hogy mekkora iöközönként frisitsen, tehtá beálitod hgoy naponta és mondjuk regel 7:00kor és akrko lefrissiti

Digi nem kell támogason semmitse, internetet ad bekötöd és arrol lefrisiti amgának, nem tudom milyen ip-röl szedi le a friss epg-t de mint ritam nem kevés beálitási lehetöslég van EPG-nél lásd amit irtam pl ez a crossEPG is.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#42544) nfsu17 válasza DonMaster (#42543) üzenetére


nfsu17
veterán

nekem is elég jó boxom van, tegnap linkeltem, az is tudja, hogy éjjel felkel és frissíti az epg-t, majd visszaalszik, netre is van kötve, hbbtv is van rajta, de pl. az epg-s internet címnél német oldal van beírva gyárilag, mert német a box és ott lehetne teljesen értékűen kihasználni.
tudna pl. perfect recordingot is, azaz ha az f1 csúszik 1 órát és ezt a szolgáltató közli a boxszal, akkor 1 órával tovább marad felvételben, mint az tervezve volt. persze nem közli, de nem csak a digi, senki más se.
de honnan tudod, hogy netről frissíti az epg-t és nem kábelről?

(#42545) Bogyi007 válasza Flashget (#42539) üzenetére


Bogyi007
veterán

Itt a korábbi hozzászólásod például...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#42546) zsolt501 válasza Bogyi007 (#42545) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Annyi változás ha még nem írtam volna, hogy a felmondás után mégis csak felajánlották a kedvezményt 2 évre.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#42547) Kronk


Kronk
őstag

Szerintetek egy ilyen kábelen, kb 15 méter fog menni rendesen a jel, mert sajnos vastagabb nem fér el a falban a lan kábel mellett.

http://totesz.myminicity.com/

(#42548) Mentolka válasza DonMaster (#42541) üzenetére


Mentolka
senior tag

MIVAN???

Bocs srácok, én komolyan azt hittem eddig, hogy az EPG a szolgáltató egyik szolgáltatása. Most meg itten azt olvasom, hogy EPG jöhet a netről, meg pl.: a port.hu is EPG szolgáltató(???), meg hogy ezt tudják kezelni a STB-ok.

Kedves Topicgazda!
Lehetne erről valami szösszenetet az Összefoglalóba írni?

Bakker!
Főleg a net miatt váltottam Telekomról Digire. A TV szolgáltatás esetében - az én szemszögemből - visszaesés a Telekomhoz képest. Mára kicsit már megszoktam a DIGI "korlátait", de a normálisan működő EPG még mindig rettenetesen hiányzik.

[ Szerkesztve ]

(#42549) Luissimo


Luissimo
veterán

Sziasztok,

van egy NA1410 HD STB, ( HD KAON) amit felszerelés után nem tudok használni, mert a menűzár illetve egyes lezárható csatornák nem elérhetők.

Mi nem állítottunk be rajta PIN-t, a a default menüzár 0000 kódját nem fogadja el, nem tudom gyári értékre visszaállítani, hogy legalább egy default kóddal el lehessen érni a lezárt csatornákat.

Reset gombot hardverikusan nem találok, reset-et előídéző gombnyomás kombinációit nem találok sehol, a Digitől kapott "gyári beállítás" segédletben leírt lépéseket nem tudom végrehajtani, mert a Menűzár 0000 beütését a negyedik digitnél visszadobja.

Van valami okos megoldás erre, vagy csak egy csere segít ??

[ Szerkesztve ]

(#42550) leviske


leviske
veterán

A TV bekötésre akkor is 1-4hét érvényes, ha már van a DIGI-től megrendelt/élő szolgáltatásom?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.