Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52001) Cs_Laci válasza #29810560 (#51998) üzenetére


Cs_Laci
senior tag

LOL, pont ilyet néztem csak nem tudtam ez jó-e.
Valami olyat hallottam erről, hogy olyan splitter kell ami minden kimenetre azonos jelerőt ad függetlenül a többitől és ennek mintha valami külön neve is lenne de ennyire még nem mélyedtem el ebben.

[ Szerkesztve ]

(#52002) pjen válasza Cs_Laci (#51996) üzenetére


pjen
félisten

Egy tizes osztó nagyot csillapít,lehet erősítő nélkül sok lesz.

(#52003) tjnet válasza Cs_Laci (#51996) üzenetére


tjnet
aktív tag

Egy kábel tv antenna erősítő kelleni fog.

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#52004) Cs_Laci válasza tjnet (#52003) üzenetére


Cs_Laci
senior tag

Remek. Akkor már csak az a kérdés, hogy ezt hova kéne beraknom?
A 10-es splitter elé gondolom?

Milyen erősítő fog kelleni? Ki tudom azt találni házilag?

(#52005) Cs_Laci


Cs_Laci
senior tag

Közben filozofáltam és próbáltam értelmezni amit látok.
Ez azt írja, hogy 23dB-t csillapít, nagyjából ezt kéne visszatáplálnom a rendszerbe.

Mivel nálam egy FTTH rendszer van, ezért a koax csak a DVB-C jelet viszi a TV-k felé, így ha jól gondolom nekem visszirány nem kell.

Ezek alapján ez már jónak tűnik fapados megoldásnak, de ha szeretnék TEST portokat in / out irányba és nagyobb szabadságot a szabályozás terén akkor pl ez jöhet szóba.

Illetve ha jól értem akkor nekem TILT szabályozásra sem nagyon van szükségem, mert nem a kábelhossz miatti frekvenciával arányos csillapítás ellen dolgozok, hanem egy fix 23dB-es splittelésből adódó csillapítást kell visszapótolnom.

De ezt csak mint laikus gondolom, nem nagyon értek hozzá, szóval pls javítsatok ki ha tévednék.

Illetve azt sem tudom, hogy elég-e ha 23-ból csak 21 dB-t "pótlok vissza" bár mivel a Digi azt állítja, hogy legalább 3 TV-re elég a bejövő jel ereje, ezért gondolom nem azon a 2dB-n fog bármi múlni, illetve nem tudom van-e bármi előnye mondjuk berakni egy 30dB-s erősítést és letekerni, hogy már jó legyen.

És Köszönök minden eddigi választ, már így sem a sötétben tapogatózom végre.

[ Szerkesztve ]

(#52006) pjen válasza Cs_Laci (#52005) üzenetére


pjen
félisten

Az erősítőt,ha kell!az osztó elé kell tenni,szabályozhatót vegyél,ha veszel,de előbb tárgyalj a DIGI vel.Ők mit mondanak.

(#52007) #29810560 válasza Cs_Laci (#52005) üzenetére


#29810560
törölt tag

Nem biztos, hogy kell erősítő. Az FTTH kiépítés 5 tunert simán elbír egy átlagos koax hálózaton.
(Nálam erősítés nélkül - igaz FTTB-n - fizikailag 5 db DVB-C tunert tartalmazó eszköz van. Ami a valóságban 9 tunert jelent.)

DE! Felesleges 10 felé osztani, ha nem használod az osztásokat. Csak annyi ágra érdemes osztani, amit valóban kihasználsz, mert a nem használt ágakat 75 ohmos zárással zárni kellene elvileg.

Amúgy a szélessávú erősítőt - ha mégis kell(ene) - az ONT után, az osztások elé kell tenni.

(#52008) Frontiner


Frontiner
aktív tag

Sziasztok!

Nálam is megmaradt a hűségidős ár. Jól gondolom, hogy ha a netet megemeltetem akkor lőttek ennek?

 IPhone 11, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#52009) #29810560 válasza Frontiner (#52008) üzenetére


#29810560
törölt tag

Nagy valószínűséggel igen, mert akkor most határozatlan idejű szerződésed van és csak a jelenleg érvényben lévő csomagra tudsz szerződni.

DE! Szerintem erre a kérdésre az authentikus választ egy DIGI ügyfélszolgálati irodán kapod meg. :K

[ Szerkesztve ]

(#52010) Frontiner válasza #29810560 (#52009) üzenetére


Frontiner
aktív tag

Valószínű, csak gondoltam valaki váltott már így és tudja mi a dörgés :)
De én is azt gondolom, hogy azzal megszűnne a kedvezményes ár :(

 IPhone 11, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#52011) Cs_Laci válasza #29810560 (#52007) üzenetére


Cs_Laci
senior tag

Az a "baj", hogy ahol a koaxok összefutnak az a tetőtérben van egy elég nehezen megközelíthető részen ahova nagyon akarok / tudok feljárkálni ezért szerettem volna egyszer s mindenkorra letudni ezt a kérdést és egyszer megszerelni és utána elfelejteni.
Az, hogy ez azt írja, hogy minden port impedancia 75 ohm nem pont azt teszi meg nekem, hogy a nem használt ágakkal ha nem akarok nem kell törődnöm?

(#52012) #29810560 válasza Cs_Laci (#52011) üzenetére


#29810560
törölt tag

Szerintem a 75 ohm impedancia nem jelenti azt, hogy automatikusan zárt a kimenet. (Ezt a bolti szaki majd meg tudja mondani.) Amúgy lezárni sem nagy kunszt. Egy 75 ohmos zárókupak kell a nem használt ágakhoz.

DE! A lényeg, hogy nem használt ágakkal - amire sem most, sem a jövőben nem dugunk semmit - nem érdemes kábelhálózatot létrehozni, mert minél több ágú osztót teszel be értelemszerűen elveszítesz jelet (ill. megnő a kontakthiba, nem használt kábelek miatti zavarás esélye).
... mert, az egyre több több osztással, kábellel egyre nő a csillapítás, így az lesz a vége, hogy tényleg kell erősítő, ami amúgy nem kellene. ;)

Tehát a javaslat - amit már írtak is - annyi felé oszd amit most használsz (3?) a többi kábel, meg el van a falban, de nem zavar bele a jelenlegi rendszeredbe.

[ Szerkesztve ]

(#52013) pjen válasza #29810560 (#52012) üzenetére


pjen
félisten

Ráadásul az erőlködő hőmérséklet függő is lesz.Mindenképpen szabályozható kell,és időnként be kell állítani.

(#52014) lgy007


lgy007
csendes tag

Sziasztok,

A hd csatornákról lenne kérdésem. Létezik, hogy ilyen bűn ronda a digi hd adása uhd tv-n, vagy én állítok be valamit rosszul? Automatikus keresés során beállítottam a digitális és analóg csatornákat vegyesen, és nem igazán látom a digi által ígért 31 db HD csatornát. Sőt, összesen van 57 beállított adás, abból mind messze van a tiszta képtől. Segítsetek kérlek, mit kéne másképp beállítani MU7002-es tv-m van egyébként, és koax kábel jön be, azt bedugtam, és magától ennyit töltött be. Teljesen laikus vagyok, ha nagy ökörségre kérdezek rá sorry.

(#52015) dh66e válasza lgy007 (#52014) üzenetére


dh66e
veterán

Szerintem sikerült az analógot beállítanod. :F

(#52016) lgy007 válasza dh66e (#52015) üzenetére


lgy007
csendes tag

Igen, próbálkoztam is csak digitális beállításával, de akkor nem ad ki semmilyen eredményt, ami fura, és tuti én bénázok. Nekem kellene ott frekvenciákat beírnom? :F

(#52017) dh66e válasza lgy007 (#52016) üzenetére


dh66e
veterán

Semmit nem kell megadnod csak kezd az elejétől válaszd ki hogy digitális szolgáltatás-kábeles-lehet feldob szolgáltatókat ha nincs benne a digi akkor Egyéb-et válassz.
Jah és ne gyorskeresés legyen hanem Teljes!Az a biztos.
Ezután le kell keresnie.

[ Szerkesztve ]

(#52018) 4Grider válasza lgy007 (#52016) üzenetére


4Grider
nagyúr

Általában a tv-k digitális beállításkori első kérdése, hogy légi vagy kábeles digitális csatornákat akarsz beállítani. Kábelest kell választani (már ha van a tv-ben DVB-C tuner).

(#52019) Watt25 válasza lgy007 (#52016) üzenetére


Watt25
veterán

Olvasd el az új csodatévéd leírását és a téma összefoglalót. Nem kérdés, hogy csak analóg csatornákat hangoltál be. Digitális kábeles csatornákat (DVB-C) kell behangolnod.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#52020) Flashget válasza lgy007 (#52014) üzenetére


Flashget
félisten

Samsung J szerianal jott elo ez a hiba, ha hangolasnal kivalasztottak a Digit.
Egyebb ezt valaszd es hangold ujra es ne teljes keresesre allitsd hanem halozatira. Teljesnel gyakori, hogy nem talalja meg mindet. De szerintem ez meg benne van az osszefoglaloba, legalabbis beirtam anno.

Realme GT Master Edition

(#52021) lgy007


lgy007
csendes tag

Na tegnap este sikerült megcsinálni. Valóban az volt a baj, hogy légire volt állítva nem kábelre. Ott már csak kiválasztottam, hogy Digi, és ment mint a karikacsapás. Köszi mindenkinek! :)

[ Szerkesztve ]

(#52022) Cs_Laci válasza #29810560 (#52012) üzenetére


Cs_Laci
senior tag

Rendben, köszönök minden segítséget, akkor első körben megpróbálom egy hármassal.

(#52023) Andris_2


Andris_2
aktív tag

Sziasztok! Ha a lakásba behozzák az optikai kábelt, hogyan oldják meg a több TV-s működést? Az összefoglalóban olvasottak alapján jól gondolom, hogy az optikai kábel bemegy egy eszközbe amelyből kijön egy koax kábel és az van kettéosztva egy splitterrel? Ez így megoldható? Lehetőség szerint nem szeretnék hozzányúlni a nagy munkával elrejtett TV-khez menő koax kábelekhez. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#52024) Intruder2k5 válasza Andris_2 (#52023) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen, pontosan így.

(#52025) Andris_2 válasza Intruder2k5 (#52024) üzenetére


Andris_2
aktív tag

Köszi szépen!

(#52026) g0dl


g0dl
addikt

Sport1 nektek is csíkos ( fekete vékony vízszintes csíkok) néha, és a hang rendszeresen akad.

(#52027) dh66e válasza g0dl (#52026) üzenetére


dh66e
veterán

Igen,délután odakapcsoltam pár perc után meguntam és elkapcsoltam róla.Most jónak tűnik.

(#52028) Magnézium


Magnézium
kezdő

Sziasztok!

Fél éve van egy Digi HD box nevű eszközöm, ami segítségével tudom a HD tévén nézni a digitális adásokat is. (DVB-T) Csatlakoztatható hozzá merevlemez is. Néha néha nézek rajta 720p filmet. Tegnap vettem észre,hogy nincs szinkronban a kép és a hang. Másik tévén és számítógépeken próbáltam a filmet, ott nincs probléma.

Mi lehet a megoldás, tudna valaki segíteni?

Válaszokat előre is köszönöm!
Üdvözlettel,
M.

(#52029) Peti817172M


Peti817172M
újonc

Valakinek sikerült már rájönnie, hogy a KAON NA 1600HD-n hogyan lehet a kedvenc listában módosítani a sorrendet? Ha berakok egy új csatornát a kedvencek közé, akkor a lista végére teszi, és sehogy se lehet följebb vinni. Sajnos a DIGI csak egy Tesco gazdaságos használati utasítást tett közzé a honlapon, így az se segít.

(#52030) lord_m válasza Peti817172M (#52029) üzenetére


lord_m
senior tag

Bár Én már nem használom, de emlékeim szerint valamelyik színes gombbal kellett kijelölni a jobb oldali kedvencek listában az adott csatornát.
Talán sárga? :F Azt hiszem, írta is a box valahol az alsó sorban, hogy melyik gombbal milyen művelet végezhető.

Majd ezután lehetett fel-le mozgatni a nyilakkal a kívánt pozícióba, majd ismét a színes gomb.

Nekem ilyesmi dereng. :D

[ Szerkesztve ]

(#52031) Dezsike válasza Magnézium (#52028) üzenetére


Dezsike
tag

Valószínűleg a box médialejátszó képességei nem megfelelők. Érdemes egy bolti dvb-c boxszot vagy egy dedikált médialejátszót vásárolni erre a célra, mert a nem erre szánt boxszok vagy jók vagy nem, szolgáltatói eszközök inkább az utóbbiba tartoznak. Van egy régi T-s boxszom ami a Digi digitális adását behozza, de ha bármit rádugok USBn meg se nyikkan. Ellenben a bolti box gond nélkül lejátszik mindent még úgy is, hogy közben tévé adást vesz fel (bár ehhez izmos háttértár is kell, én egy SSDt tettem külső keretbe, azzal két HD adás felvétele és egy korábbi HD felvétel lejátszása egyidőben gond nélkül megy).

(#52032) Magnézium válasza Dezsike (#52031) üzenetére


Magnézium
kezdő

Használati útmutató szerint képes rá, és korábban működött, de korábban működött HD filmek lejátszásával, szinkronban volt a kép és a hang.

(#52033) bksgbr válasza Peti817172M (#52029) üzenetére


bksgbr
tag

Nekünk van ilyen boxunk a Digitől és lord_m fórumtárs jól mondja, a listában kiválasztod az áthelyezni kívánt csatornát a sárga gombbal, a nyilakkal a megfelelő helyre pozícionálsz, majd szintén a sárga gombbal rögzíted a csatornát. (Egyébként ezzel a boxszal megváltás a csatornarendezés, ehhez képest az LCD Philips tévénken kész tébojda, 1,5 óra, mire végzek vele, a boxszal negyed órán belül megvagyok...)

(#52034) Peti817172M válasza bksgbr (#52033) üzenetére


Peti817172M
újonc

Köszi, valóban a sárga gomb volt, csak valamiért kimaradt a jelmagyarázatból. Amolyan titkos funkció :)

Egyébként az előző szolgáltató Amiko boxán is volt, hogy egyes funkciók kimaradtak a jelmagyarázatból.

(#52035) Pityu89 válasza Magnézium (#52032) üzenetére


Pityu89
senior tag

Minden videó más. Lehet, hogy ami nem csúszott el, alacsonyabb bitrátával rendelkezett.

(#52036) Flashget


Flashget
félisten

4K a roman Diginel

Realme GT Master Edition

(#52037) zsolt501 válasza Flashget (#52036) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Durva.

Ha mondjuk kivezetnék az analóg kínálatot akkor jöhetnének az így felszabaduló helyekre.
Ha mondjuk valaki szerint nem megoldható az analóg kivezetése annak jelezném a digi tud olyan boxot is adni amivel igen sok esetben ez is kivédhető, amúgy a Telekom is meg tudta oldani az analóg kivezetését.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#52038) M_AND_Ms válasza zsolt501 (#52037) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Már rég ki kellett volna vezetni. Max egy -két kötelező adót kéne megtartani.
10 éve nem lehet más tévét kapni, csak dvb képest. Mire várunk még?

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#52039) sirály69 válasza M_AND_Ms (#52038) üzenetére


sirály69
őstag

+ 1000 :K

[ Szerkesztve ]

Szerver Hosting Debrecenben

(#52040) dh66e válasza Flashget (#52036) üzenetére


dh66e
veterán

Már rebesgették korábban hogy ott nyjomni fogja a Digi záros határidőn belül,az a fő piaca,a miénk csak olyan mostohagyerek.
Lássuk csak....PilmNow Sd prémium csatorna. :D

(#52041) mugler válasza dh66e (#52040) üzenetére


mugler
csendes tag

Sziasztok!
Szüleimnél társasházi lakásban jön átkábelezni a lakásokat a digi.. Lépcsőházban már bent van az optikai kábel. Felmerült most egy kérdés bennem, hogy az analóg tv jel az megmarad a koaxkábelen?
Előre is köszi a választ!

(#52042) Intruder2k5 válasza mugler (#52041) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Igen megmarad. Kapnak egy FTTH Reveiver nevű eszközt, ami majd az optikai kábelen érkező jelet a koax kábelre teszi át. A képen a közelebbi.

[ Szerkesztve ]

(#52043) mugler válasza Intruder2k5 (#52042) üzenetére


mugler
csendes tag

Köszönöm, megnyugodtam!

(#52044) lockdown90


lockdown90
senior tag

Sziasztok!

Korabbrol egy ZTE ZXHN H298N digi altal biztositott routerrel rendelkezem, hogyan lehetne megoldani, hogy a sajat routeremmel hasznaljam? (vezetekes telefont is szeretnenk hasznalni)

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#52045) Boond válasza M_AND_Ms (#52038) üzenetére


Boond
addikt

A régi tv-k viszont 10x tovább bírják, mint a maiak... és gondolom az a döntő milyen tv van még használatban.

"Jó ez amíg megy" ez a szlogen...

Gondolom, ez elég jellemző lehet még.

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#52046) M_AND_Ms válasza Boond (#52045) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Azoknak ingyen jár a box...mellesleg nem bírják 10x tovább. Már 10 évvel ezelőtt is ez a duma ment.
Anno a család nagy vagyona a Videoton Munkácsy Color tévé is kb 15 évig bírta úgy, hogy már az elején sok nyűg volt vele, néha akkorát durrant, hogy az asztal alá vetettük magunkat. Az utolsó éveiben a színeknek köze sem volt a valósághoz. Ja, és mondanom sem kell, hogy tized annyit volt használva, mint egy mai tévé. Az utána vett tévé is ki lett hajítva 10 éves kora előtt (a távja pl kb két év alatt használhatatlan lett, de ehhez is járt rendszeresen a szerelő). Apám 1987-ben vett egy Sony Trinitront, a tévék királyát. Na az bírt kb 15-16 évet, a végén az is csak elhalványult, torz képet mulatott, miután bekapcsolás után 5 percig melegedett be
Jelenlegi két Pana plazmám közül, az egyik 8 éves, semmi gondja nincs és nem is volt, pedig rengeteg megy. A másik 6 éves, hasonló állapotban, de háromszor annyi üzemidővel.
Szóval, ez a "régen minden jobb volt" duma inkább egy nosztalgikus ábrándozás, mint tényszerűség.

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#52047) ToBeY válasza lockdown90 (#52044) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Szia
Ez nem az a topic..internetes topicban tudnak segíteni.

(#52048) leslieke válasza Boond (#52045) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Senkit nem ismerek, akinek régi tv-je lenne.Szerintem a jelentős többségnek már új tv van.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#52049) Dezsike válasza leslieke (#52048) üzenetére


Dezsike
tag

Nekem van régi katódsugárcsöves tévém, mellé egy analóg DVD felvevő és egy VHS magnó. Bár utóbbit 2 éve használtam felvételre utoljára, a DVDt néha beindítom, ha felvennék de a digitális stb foglalt - bár tud az is kettőt felvenni, de szegény egytuneres, így ez csak akkor játszik, ha a két felvett csatorna azonos frekin jön. Így részemről is van még igény az analógra.

(#52050) garga01 válasza Intruder2k5 (#52042) üzenetére


garga01
senior tag

Ahol behúzták már oz optikai kábelt a lépcsőházba és elkezdik a rákötést, meddig marad még meg a koax kábelen a jel, amin jelenleg jön a lakásba?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.