Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) zhagyma válasza lány77 (#2000) üzenetére


zhagyma
őstag

Így elsőre: "elfújta" a szél a lavórt, ezért nem mutat pontosan a műholdra. Emiatt gyenge a jel, tehát vissza kéne állítani. Vagy "beázott" az LNB-nél a csatlakozó: legegyeszerűbb hajszárítóval kiszárítani.

[ Szerkesztve ]

(#2002) Misi 007 válasza lány77 (#2000) üzenetére


Misi 007
Közösségépítő

Ez szerintem nem az időjárásnak köszönhető hanem annak hogy nemsoká lelövik a Nagra 2-őt!
Ajánlom figyelmedbe ezt a két cikket: [link] [link]
Gyakorlatilag ezek az "okosított beltérik" hamarosan semmit se fognak érni...

(#2003) Davzone válasza Bunt (#1979) üzenetére


Davzone
senior tag

Én próbáltam.
Nem ment...
Sajnos a kártyába belevan kódolva az eszköz kódja igy másik tipusuval nem megy.
Próbáltam a technisatba bedugni és azt irta smartcard failed.
TV-be pedig szintén valami unable to read card hibát kaptam.
a kis humax dobozzal meg megy pedig a tv meg a box ids kiirja hogy nagravision kodolás stb de a kártyát nem olvassák...
A humax doboz meg csak composite/scart képet ad ami elég putri 40"nál...
Reméltem hogy menni fog a technisattal legalább és akk normális digit kimenten lehetne nézni de igy semmi értelme...
Ráadásul egy háztartásba összesen 1 készülék lehet...

Motorola Nexus 6 - Moto 360 - Asus Nexus 7(2013) - ChromeCast

(#2004) GuruZone


GuruZone
őstag

Győr: Megjött/visszatért a Viasat 6 (TV6) !!! Technisat STB szólt bekapcsoláskor, odabiggyesztette a többi után, majd szépen rendeztem. Így már 57 csatorna van, plusz a 4 HD-s csati SD verziója. A minősége egyelőre elég ótvar.

Analógon nem néztem!

Örülök a Viasat6nak mert azon megy a Simpsons... hurrá

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#2005) GuruZone válasza GuruZone (#2004) üzenetére


GuruZone
őstag

nincs gond a minőséggel, csak egy nagyon régi simpsons ment, és nagyon gagyi volt. szóval TV6 is back!

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#2006) wlantal


wlantal
tag

Jaja.
Nekem 83-at talát a keresés plusz 3 rádió.MR4/MR5-öt kivették.
És a 770 ~ 794-es tartományban is megnövelték a jelszintet. :B
Mindenesetre a jelminőség már itt is 85-100 között mozog az eddigi 60 helyett.

(#2007) VGYke válasza wlantal (#2006) üzenetére


VGYke
addikt

Ha 83, akkor elég sok csatornából dupla (Hd és Sd) adás van. Nálam csak m1,m2,Duna,DigiSport a dupla. Nálad?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#2008) hattorihanzo


hattorihanzo
aktív tag

"Szar tv"-s kollégát kérdeznék, érdemes e foglalkozni vele ismét, változott e valami?

(#2009) Seby84


Seby84
csendes tag

Hello mindenki! nah ez az uj kiosztás .... hogy is mondjam! Több külföldi csatorna NADE végre van CNN!! :) és Bloomberg is! :D csak a bloomberg minek? gazdaság ...pfff.... nade a lényeg hogy nállam a Hallmarknak ugrál a hangja meg villog a kép! :S egy Lg Lh5000 tvm van eddig nem volt vele tré és ha oda kapcsolok akkor lenyomom a menü gombot és köbö 45másodpercig nem bukkan elő,ezt vajon minek tudhatom be? ha valaki tud válaszoljon! please!

:Y :R :W :))

A szakács egy olyan személy aki Húsokat heggeszt és köreteket szögel!! :)

(#2010) hattorihanzo válasza Seby84 (#2009) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

ezt vajon minek tudhatom be?

Szar a TV-d. :DD

Mielőtt megsértődsz, olvass vissza, akkor megérted a smile-t.

(#2011) Seby84 válasza hattorihanzo (#2010) üzenetére


Seby84
csendes tag

Akkor csak most romolhatott el mert csak a telibert gennyes hallmarknál csinálja ezt! :)
:D:D:D
nem sértődök meg mert a sony amit annyian fényeztek ,havernak 2nap tán LCD panel meghalt,csere lett , azután adtak ugyanolyat aminek a panelje bírta körülbelül 4hónapig és ujra meghalt! :) szóval az Lg-m november óta elégjól huzza! :D

A szakács egy olyan személy aki Húsokat heggeszt és köreteket szögel!! :)

(#2012) hattorihanzo válasza Seby84 (#2011) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

Na csak azért írtam, mert én is megkaptam ugyan ezt, mivel a digi digitális vételével a belepiszkálás óta gondjaim vannak.
örülj neki, hogy csak a HM. nekem mind

(#2013) Seby84


Seby84
csendes tag

svéd o. beállitásokkal: DTV: 83csati
Rádió: 3adó
analóg tv:64csati!

Diagnózis digi csatiknál:402,00-410,00 Semmi csatorna :S

786,00 jeltovábbító : NIT nemelérhető Jelerősség: 62% jelminőség:100%

jeltovábbító : NIT nemelérhető <--50% nem elérhető ,lövésem sincsen ez mi! ..de februárban itt még minden ok volt!
...

A szakács egy olyan személy aki Húsokat heggeszt és köreteket szögel!! :)

(#2014) zhagyma válasza Seby84 (#2013) üzenetére


zhagyma
őstag

NIT (Network Information Table). Általában az éppen behangolt átviteli csatorna fizikai paramétereit határozza meg (frekvencia, moduláció, stb ...). Amikor utoljára néztem a DIGI ezt "üresen" küldte az összes DVB-C frekvencián. Mivel a NIT tábla nem teljeskörűen szabványosított, ezért eszközfüggő a kezelése. Célszerű manuális keresést használni ( frekvencia: XXXX MHz, moduláció: QAM-256, szimbólum sebesség: 6900 Ksym/sec) és az eredményt letárolni a csatornalistában.

Ui: A PHILIPS / LG "országfüggő" DVB-C tuner engedélyezése alapján, talán a NIT tábla kezelése esetén is "alkottak" valami korszakalkotót.

[ Szerkesztve ]

(#2015) hattorihanzo


hattorihanzo
aktív tag

Kedves "szar tv-s" fórumtársak.

Nem akarom elkiabálni, de azt hiszem megtaláltam a megoldást. Amúgy alapból változatlan a helyzet, de úgy néz ki, hogy a szervízmenüben van a kulcs.
Mégpedig ( ez Philips, LG-t nem ismerem ):
a "Dealar options"->"Personal options"->"E-sticker" és "Auto store mode" opciókat kikapcsoltam, valamint a "Options"->"Miscellaneous"->"Over the air download" szintén kikapcsoltam. "Store go right"->eltárolni majd a Menu gombbal kilép, főkapcsolóval kikapcs.
Aztán már mehet is.

Fentiek közül nem tudom, melyik okozza a javulást, nincs lelkierőm próbálkozni, de biztos nem kell hozzá mind. Ha valaki kitapasztalja, ossza meg legyen szíves velem.

Most nem bénul le a tv, simán lehet kapcsolgatni.

Szervízmenübe Philipsnél belépni: gyors egymás utánba 062596 majd info gomb.

(#2016) hattorihanzo válasza hattorihanzo (#2015) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

"Options"->"Miscellaneous"->"Over the air download"

ez a ludas,

(#2017) hattorihanzo válasza hattorihanzo (#2016) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

A lényeg, hogy miután eltároltuk a szervízmenüben történt változtatást, minden esetben újra kell indítani a tv-t, akár úgy is, ha le van bénulva, hogy a koaxot kihúzzuk.
Ezért nem működött régebben, amikor próbáltam ugyan ezt.

(#2018) anrab


anrab
addikt

86 csati van, de még nem próbálgattam.

(#2019) Seby84 válasza Seby84 (#2013) üzenetére


Seby84
csendes tag

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAHHHHHHHHHhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!

Bocsi a kezdetért!
találtam egy részleges megoldást a béna problémámra! (nem nézek TV-t!!!!) na jó nem ezt!szóval akinek Sz@r Lg-je van! annak gyorsító probléma lehet:
a régió kiválasztásnál menjen a -- országra! :) nekem bejött! menüt megnyomom és 1mp mulva ott a menü!

:D

ha valaki tud jobbat az szóljon! :)

A szakács egy olyan személy aki Húsokat heggeszt és köreteket szögel!! :)

(#2020) anrab válasza anrab (#2018) üzenetére


anrab
addikt

megnéztem és a digi sportból 2+1HD, vox-ból 2, pro7-ből 2,.
sorry.
epg nincs. sok a fekete kép, szolgáltatás nem elérhető vagy valami hasonló. aztán van amikor visszalépek és jön.
az állapot javult egyébként. közepesen szar!

[ Szerkesztve ]

(#2021) anrab válasza Seby84 (#2019) üzenetére


anrab
addikt

egy kukkot se értek belőle. igaz nem is lg-m van, de a gondjaink azonosak szerintem.

(#2022) anrab válasza hattorihanzo (#2016) üzenetére


anrab
addikt

kikapcsoltam de nem tudom a légi vételnek vagy minek mi köze hozzá.
na megsasolom.

(#2023) anrab válasza hattorihanzo (#2016) üzenetére


anrab
addikt

nekem nem változott semmit. vissza is rakom bár fogalmam sincs mire jó.
több csatinál is ujraindul. feketére vált a képernyő és villog a bekapcs. led majd jön a műsor. van amikor műsor közben csativáltásnál is. stb. nincs értelme részletezni, már sokszor írtam.

[ Szerkesztve ]

(#2024) hattorihanzo válasza anrab (#2023) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

Nekem működik. Hogy mi köze hozzá, nem tudom, de már nem is izgat. Nem fagy, nem bénul, nem szarakodik. Olyan, mint régen. De amíg a tv-t nem kapcsolod ki+be (reboot) addig nem is fog csinálni semmit.

A lényeg, hogy amikor kikapsolod ezt a funkciót azt el kell tárolni, majd kilépni és kikapcsolni a tv-t,. nem készenlébe, hanem teljesen. Akkor már nem indítja ezt a funkciót. Ha így csináltad, és így sem jó, akkor sorry.

[ Szerkesztve ]

(#2025) hattorihanzo válasza hattorihanzo (#2024) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

Itt egy hevenyészett guglis fordítás, ez valami műszaki csatorna és valami szoftver frissítés. Szerintem a digi akarva-akaratlanul ad rajta valamit, amit a Philipsek nem tudnak értelmezni.
De majd zhagyma megmondja, ő vágja ezt a részét a dolgoknak.

(#2026) anrab válasza hattorihanzo (#2024) üzenetére


anrab
addikt

a store-al mentettem majd kiléptem. így érvénybe lép kikapcsolás nélkül. mivel írtad hogy kapcsoljuk ki megtettem de még a konektort is kihúztam vagy öt percre.
sajnos nálam nem hozott változást, bár nekme most nem fagyott /pedig szokott/ csak ujraindult meg nem reagált. vagy ez is fagyás? a fasz tudja már én is csináltam mindent vele. a pukkanások egy ideje szintén megszűntek. /megint/
megint inkább a discovery-nél van a gond. na meg az epg-nél, de azt ki se lehet kapcsolni. csak a nyolc naposat. pedig lehetne ez is egy megoldás. szerintem ez sokat közre játszik. de nem értek hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#2027) anrab válasza hattorihanzo (#2025) üzenetére


anrab
addikt

nem fér hozzá az oldalhoz, azt írja a linkedre. de mindegy.

(#2028) Kratos6633


Kratos6633
csendes tag

A digitális adás témakörben addig jutottam el hogy ha van egy TV-ben/monitorban
tv tuner (MPEG4) akkor csak antenna kell. Antenna alatt dvb-t antennák kell érteni :U
Másrészt mindegy hogy milyen antennát veszek vagy vannak különbségek a
minőségben?? És hány HD adót lehet ingyen fogni vagy ezzel a csórikával (mármint az antennával ;] ) nem lehet??

köbö ennyi lenne, köszi :R :R :R

(#2029) hattorihanzo válasza Kratos6633 (#2028) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

Szerintem itt inkább kaphatsz választ a kérdésedre. Ez kábeles digitális , azon belül is kimondottan DIGI TV topic.

Felejtsd el, nem egy pörgős topic. :)

[ Szerkesztve ]

(#2030) anrab válasza Kratos6633 (#2028) üzenetére


anrab
addikt

ez itt a digi tv kábel tv-s topikja.
de dvb-t-vel, vagyis a földi digitális vétellel a duna hd, m1 hd, m2 hd-t tudod fogni.
ingyenesen összesen hét adót azt hiszem. most van valami uj előfizetés 690 ft. és még 10 digitális adó jön.

(#2031) Kratos6633 válasza hattorihanzo (#2029) üzenetére


Kratos6633
csendes tag

Mindegy azóta már informáltam magam :P

Jó a topic amit ajánlottál :DD

(#2032) Kratos6633 válasza anrab (#2030) üzenetére


Kratos6633
csendes tag

köszi ;)

(#2033) J4nik4 válasza hattorihanzo (#2016) üzenetére


J4nik4
csendes tag

Kössz a tippet, de nekem se vált be. :O :W
(37PFL5604H)

[ Szerkesztve ]

(#2034) hattorihanzo válasza J4nik4 (#2033) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

a tied újabb 1-el

(#2035) hcs57


hcs57
őstag

Újrakerestettem, mindent megtalált és működik... bár a csatornák némelyike kivánná a sávszélt... :)

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#2036) cmd1975


cmd1975
csendes tag

Sziasztok,

Újra kerestem, de nekem katasztrófa (Hatvan) Egy csomó nem jön be, és már a NG is a Discovery korábbi szintjén van akadozik (KAON box) Egy picit elegem lett. Nem tudok bejutni az ügyfélszolgálatra mert mindig akkor érek haza amikor zárva vannak, és szombaton nincs nyitva.... Szerintetek javulhat másik box-al? Vagy ne pörögjek? :(

(#2037) hattorihanzo


hattorihanzo
aktív tag

Hát nekem teljesen rendbejött epg+minden ok. De ha visszakapcsolom azt a funkciót, azonnal bénul, semmire sem reagál. Az epg miatt Magyarországot adok meg, de itt előjön a szoftver bug, nem kapcsolja az mpeg4-et. Így a HD adókat nem látom. De az epg karakterek jók. Ez egyértelműen tv hiba.

(#2038) paca5


paca5
tag

Sziasztok!
Egy LG 32LH3000 tv vásárlásán gondolkodom, és már csak egy dolog miatt kérdéses van-e benne DVB-C tuner?? Magyar oldalakon semmi info, Német oldalon meg ezt találtam Hybridtuner (DVB-T / DVB-C SD + HD MPEG4 + 2 & Analog Kabel)

Szal van benne, vagy nem??

(#2039) hcs57 válasza paca5 (#2038) üzenetére


hcs57
őstag

Ezt már sokszor kérdezték... ha Finnországot választol, akkor van benne..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#2040) forrest85


forrest85
senior tag

Régóta követem a topicban a fejleményeket. De akkor milyen TV-vel megy rendesen a DIGI? Azt látom, hogy az LG-t és a Philips-et sokan szidják. :F

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#2041) hattorihanzo válasza forrest85 (#2040) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

Samu, Sony, Toshiba, Sharp, Pana és még ki tudja hány féle van, ezekről nem olvasni, vagy nincs velük probléma ( ez a valószínübb ) vagy nincs senkinek digivel párosítva. Az én Philipsemet tegnap átállítottam a szervízmenüben, abszolút problémamentes lett így. De garis tn-nél megoszlanak a vélemények a garancia vesztésről szervízmenü piszkálása esetén, tehát én azt mondom, hogy Philipset ne vegyél digitv digitális adásához. Már csak azért se, mert itt páran újabb Philipset birtokolnak, amiken a lent részletesen leírt módosítás sem segített.

Még annyit, hogy nem a tv hibája, hanem a románok felkészületlensége és tehetetlensége okozza a bajt.

[ Szerkesztve ]

(#2042) hcs57 válasza forrest85 (#2040) üzenetére


hcs57
őstag

Sokan viszont használják...és nem írnak ide. Néhányan panaszkodnak, de nem biztos, hogy azok az esetek sem rendezhetők.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#2043) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Székesfehérváron még néha előfordul ilyen kockásodás: [link].

(#2044) Seby84


Seby84
csendes tag

Szép szombatot! :)
azt kell mondjam ma a nap is süt ,és a Kép is fasza! :) jónap! :) :DD :C nem villog törik vagy ilyesmi! :)

[ Szerkesztve ]

A szakács egy olyan személy aki Húsokat heggeszt és köreteket szögel!! :)

(#2045) Seby84 válasza Seby84 (#2044) üzenetére


Seby84
csendes tag

Tévedtem csak közép szar! :O :((( :(( :(

A szakács egy olyan személy aki Húsokat heggeszt és köreteket szögel!! :)

(#2046) allfinanz válasza VINIKOR (#2043) üzenetére


allfinanz
senior tag

Ha kockásodik a kép az M1-n, addig köss rá egy erősítős szobaantennát és keresd meg DVB-T-n. Akkor HD-ban kockásodás nélkül nézheted a meccseket.

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#2047) Morris válasza hattorihanzo (#2041) üzenetére


Morris
veterán

Támogatom a véleményt!
Nekem Pana plazmám van (igaz nincs benne DVB-C) de nagyon sokszor és főleg főműsoridőben kikockásodik, lefagy a kép! Ez nagyjából naponta este 18:00 és 22:00 között jön elő.
Zargattam már az ügyfélszolgálatot miatta vagy 4-szer, de szintén a betanult/kiadott rizsaszöveg jön.

Egyébként most nekem is tökéletes a kép és a hang is. Lehet időjárásfüggő illetve valamit mindig baszakodnak a központban, de persze könnyebb mindig a készülékekre fogni.

mindegy. Egyébként a Digisport HD komolyan mondom tökéletes képminőséget ad.

(#2048) hattorihanzo


hattorihanzo
aktív tag

Tudja valaki, hogy a foci vb-t az m1 milyen hd-ben tervezi adni? A saját kissebb felbontású hd, vagy full hd?

(#2049) McLaca válasza lány77 (#2000) üzenetére


McLaca
őstag

De basszus...! Aki még 2900-at se hajlandó fizetni a diginek ennyi csatornáért, az már igazi sz@rrágó... (már pardon). Meg ez amúgy is a kábeles topic.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#2050) cmd1975


cmd1975
csendes tag

Sziasztok,

egy kis segítséget szeretnék kérni Tőletek: Kaon boxon, h tudok úgy sorba rendezni, hogy az 1-estől induljon a csatornák számozása? (Most 47 az első csatorna, az előző sorba rendezésnél már 1x sikerült de elfelejtettem :(

Előre is köszönöm

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.