Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41551) DonMaster válasza Flashget (#41550) üzenetére


DonMaster
addikt

Szerintem még ha az elsö rendben van és az utolsó nem is kell rendben legyen akár egy 3 betüs szónál pl: cska =csak, elsö oké utolsó nem viszont agyal mégis eltudod olvasni. Lényegében az emberi agy képes összerakni a szvakat betükböl, olvasni sem betünként olvasol, hanem kész szavakat olvasol ki, de nem betükböl hanem pár kulcs betüt megjegyeztél anno , hogy az a szó igy nézki és ahoz mérten, olvasod ki azt a szo-t nem pedig , ugy , hogy betünként. De ez már nagyon off.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#41552) Boond válasza DonMaster (#41549) üzenetére


Boond
addikt

A régi m1-en ment műsor struktúra a Dunára költözött át valamint a duna worldre.

A hírt, egy nagy szar lett. Az m1, indulása után nem sokkal, már sokkal informatívabb volt.
rtl híradója, kis cicák, kis kutyák, meg egyéb baromság, annyira nem komolyan vehető (tudom, van más is)

De ami az i-re feltette a pontot, az a tv2 volt, egyszer sikerült belekapcsolni a híradóba, és apám, olyant még nem láttam reklám szakította meg a híradót bazzz... eszem meg áll :D (minősége egyébként semmivel sem jobb mint az rls-es)

Híradók tekintetében van még ugye elvileg az echotv is.

Amúgy az m1-en nem tudom mit/kit zavar az idegennyelvű rész amikor 2-3-4 hírnél többel, nem nagyon foglalkoznak egy-egy adásban.

"Nem tdnuál tneni vilaamt ez ügebyn hgoy obólsavhatb lgeyen?"
Teljesen olvasható nincs gond vele :D

Én úgy tudom, hogy szavakat jegyez meg az ember, és nem betűket, ezért nem okoz problémát.
Ha külföldi szöveget "gyorsan" olvasol, és valami hasonlít egy ismert szóra, és nem figyelsz oda, könnyen azt olvashatod helyette, mint ami oda van írva.

[ Szerkesztve ]

(#41553) dh66e válasza Bogyi007 (#41548) üzenetére


dh66e
veterán

Szerintem szervi/lelki probléma okozza ezt (diszlexia/diszgráfia).Sok gyakorlással vagy terápiával teljesen eltüntethető.

(#41554) M_AND_Ms válasza dh66e (#41553) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

...és a helyesírás ellenőrző is segít.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#41555) kew


kew
senior tag

Sziasztok,

Most kötnék egy új digi kábeltv előfizut, szerintetek HD Boxot vagy CI+ kártyát érdemes inkább kérni? Ha valami gagyi dobozt adnak, ami lassú, fagyogat, lehet jobb lenne nem bénázni vele, de ha ad plusz funkciókat, akkor inkább azt kérném.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#41556) zsolt501 válasza kew (#41555) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Milyen TV-d van, mert az is lehet nem kell a BOX.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#41557) kew válasza zsolt501 (#41556) üzenetére


kew
senior tag

Hát meg nem mondom pontosan, egy 32-es LG lcd, kb 2 éves. De ment már egyszer a upc ci+ kártyájával, úgyhogy gondolom ezzel is fog.
A kérdés csak az, hogy ha mindkét lehetőség működik, érdemesebb-e a boxot kérni, mert tud adni valami pluszt, vagy teljesen mindegy?

(#41558) zsolt501 válasza kew (#41557) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nem ad igazán pluszt, és a stabilitásuk sem annyira túl jó ezeknek a boxoknak mint amit elvárnánk tőle.
Boxot ott érdemes kérni, ahol a tv nem alkalmas a DVB-C vételére, illetve ott ahol nem túl stabil a kábelezés és ott kérsz 1-2 hónapra egy ilyen készüléket amíg be nem állítják neked stabilra a digitális vételt, mert ellenkező esetben vagy pénzért mennek ki, vagy magyarázkodni kell hogy neked az analóggal is bajod van, így meg nem kell magyarázkodni, kimennek megcsinálják és kész, amikor meg már stabil a digitális vétel akkor meg visszaadod a boxot, és a továbbiakba csak a tv-t használod digitális vételhez.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#41559) kew válasza zsolt501 (#41558) üzenetére


kew
senior tag

Oksa, akkor maradok a kártyánál. Akarok digi filmet, azért kell csak végülis :) Szerencsére pont a házunkkal szemben van a digi szerelőinek valami irodája, mindig látom őket ott rohangálni, úgyhogy ha gubanc lenne a kábelezéssel, max megkérem az egyiket, hogy segítsen :)

(#41560) SirKero


SirKero
őstag

Digis boxon hogy tudom végleg levenni a feliratot. A távirányítón megtaláltam hogy ki lehet kapcsolni de amikor újra bekapcsolom a boxot megint fenn van a felrat :W

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#41561) Bogyi007 válasza zsolt501 (#41558) üzenetére


Bogyi007
veterán

Ha Hd boxot kér és pl Kaon boxot kap, akkor arra elég egy külsőházas USB 2.0-ás vinyót tennie és tud rá felvenni müsorokat és a felvétel közben megoldható hogy a tévéjén mást nézzen.
S ha kér DigiFilmet is akkor elvileg a Box ingyenes is lesz (nálam legalábbis nincs kiszámlázva).

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#41562) MDanny válasza SirKero (#41560) üzenetére


MDanny
senior tag

Kaon 1410-ben Menü -> Rendszerbeállítások -> Nyelv -> Felirat nyelve: ki

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#41563) kew válasza Bogyi007 (#41561) üzenetére


kew
senior tag

Igen, filmmel ingyenes a box is, ezért kérdéses, kell-e az nekem, mert semmiből nem tart azt kérni :)

Mondjuk most kiderült, hogy bérlőként nem köthetek szerződést a tulaj beleegyező nyilatkozata nélkül, úgyhogy most még várok arra, hogy hajlandó-e aláírni, mivel abban kezességet kell vállalnia értem, ha nem fizetek. Fura, a upc sosem kért ilyet. Nem értem, ha nem fizetek, miért nem engem csesztetnek, a tulajnak semmi köze hozzá.. :U Na mindegy, egyelőre várok :)

(#41564) sityupityu válasza Flashget (#41550) üzenetére


sityupityu
veterán

Basszus, ez tényleg működik. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#41565) SirKero válasza MDanny (#41562) üzenetére


SirKero
őstag

Köszi :R
Abban tudsz segíteni,hogy a csatornák számozást hogy tudom át írni. Tehát az M1 ne 008 legyen hanem 001.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#41566) DonMaster válasza kew (#41563) üzenetére


DonMaster
addikt

mert ö a tulaj, és az ö cime az nem a tiéd, igy ha te fogod magad és elköltözöl külföldre, igy a szolgáltató nem kell téged levadszon, hogy ez meg az tartozol. hanem egyböl a lakás/ház tulajtol hajtsa be és kész. sokkal észszerübb mint a töbinél ahol név hez szoloan van, persze ettöl függetlenül itt is van lehetöség ara, hogy ha lesz saját házad/lakásod és elérhetö ott a Digi át vitesd oda, bár ennek sok értelme nem lenne, mivel uj helyen egyböl járna a 2 év okos csomag max a telefonszám miatt érdemes.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#41567) adise válasza Flashget (#41550) üzenetére


adise
őstag

Egy anlgaii etegyem ktuasátai szenirt nem szímát, melyin serenrodbn vnanak a bteűk egy szbóan, az etegyeln ftonos dloog, hogy az eslő és az ultosó bteűk a hölyeükn lneegyek, A tböbi bteű lheet tljees összevabisszásagn, mgiés porbléma nlkéül oalvsahtó a szveög. Eennk oka, hogy nem ovallusk el mniednigyk bteűt mgaát, hneam a szót eszgébéen ltjáuk.

(#41568) MDanny válasza SirKero (#41565) üzenetére


MDanny
senior tag

Nincs mit, azokat viszont sajnos nem lehet átállítani.

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#41569) Flashget válasza kew (#41559) üzenetére


Flashget
félisten

Nálam van kártya és rövid ideig volt Kaon 1410 HD box.
Aki UPC-s jól tudja ismert jelenség a tv tunere jobb mint a beltériké, ergo szebb képe van a CI+ kártyával történő tévézésnek.
Digifilmhez mindegy, hogy beltéri vagy CI+ kér valaki 300Ft a havi díj.
Ha valaki régi tévéhez kér beltérit de Digifilmet nem az is 300Ft.
Ha Digifilmet hűségre kéri valaki (ezt is mint új megrendelő a csatornának 1x teheti meg) az első 3 hónap 0Ft a 4. hónaptól 300Ft.
Mutternak kellett beltéri mondtam neki kérje Digifilmet is akkor már..eleinte rossz időben kapcsolt a csatornára mert lőttek, gyilkoltak esténként, rájött, hogy napközben vannak olyan filmek amiket ő is végig tud nézni. :)

Realme GT Master Edition

(#41570) Flashget válasza adise (#41567) üzenetére


Flashget
félisten

Én nem mélyedtem ebbe bele jobban, vagy 15 éve olvastam a neten erről egy cikket az index elődjén.
2000 óta van netem itthon.

Realme GT Master Edition

(#41571) ph2012


ph2012
senior tag

Samsung J6200-as tv-m és Digi előfizetésem van. Előfordul, hogy a műsorújságban nem töltődik be egy napi műsor, csak annyit ír ki, hogy nincs információ. Az M4-en már a ma esti műsor sem látható. Íme: [link].

Mitől lehet ez? Tv vagy Digi tv hiba? Kicsit zavaró.
Köszi.

(#41572) Flashget válasza ph2012 (#41571) üzenetére


Flashget
félisten

ne tedd fel több helyen is ugyanazt a kérdést..egyébként ide való. :)
választ megkaptad a másik helyen.

Realme GT Master Edition

(#41573) DonMaster válasza ph2012 (#41571) üzenetére


DonMaster
addikt

teletext-en sem?

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#41574) csabi10


csabi10
senior tag

Sziasztok!
Érdiektől kérdezném, hogy náluk nem esik szét a kép. Nekem mostanában elég sűrűn előfordul.
A jelerőség és a jelminőség is 100, bithibaarány 0

[ Szerkesztve ]

(#41575) kicsigee444


kicsigee444
csendes tag

Sziasztok!

Estleg valaki próbálta hd-s boxoknál pendriveról milyen kiterjesztésű filmeket játszik le?
Leírás szerint Technisat MPG-T, Humax XVID-ET, Kaonról nincs infó. Ezek a boxok lejátszák az MP4 filmeket vagy csak a leírás szerinti formátumokat?

Köszönöm.

(#41576) yogibear válasza csabi10 (#41574) üzenetére


yogibear
addikt

Melyik kanálisoknál?
Dél Budán nálam AXN, Sport 1-2 (azonos frekin jönnek 762Mhz) pl. hónapok óta rendszeresen estefelé 6-8 között széthullik, nyekken, szaggat, aztán este 10 felé helyre áll. De ma pl. 8-kor M4 is széthullott, most épp jó. De TV2 is akadozott 9 tájban...

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#41577) Kenderice


Kenderice
senior tag

Hali. Használ valaki Amiko 8840-est digikábelhez?
Lenne 1-2 kérdésem...

(#41578) csabi10 válasza yogibear (#41576) üzenetére


csabi10
senior tag

Este felé 6-8 után szinte az összes csatorna, kábelezés átnézve azzal rendben van minden

(#41579) Multibit válasza kicsigee444 (#41575) üzenetére


Multibit
veterán

Nincs olyan, hogy "ezek a boxok". Minden típust külön kell vizsgálni, a konkrét típus leírását kell nézni! Volt már ez téma többször is. Ne várj mediaplayeres tudást egy set top boxtól!

(#41580) kew válasza kew (#41563) üzenetére


kew
senior tag

Na, sajna a tulaj nem akar kezességet vállalni, amit teljesen meg is értek. Elég hülye dolog ez szvsz :((( Marad akkor a upc...

(#41581) SirKero


SirKero
őstag

Na még egy utolsót :P
Kaon 1410 be lehet valahol állítani,hogy csatorna váltásnál ne csak a csatorna számát és nevét írja ki hanem a az éppen futó+következő műsor címét is :U

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#41582) MDanny válasza SirKero (#41581) üzenetére


MDanny
senior tag

Sajnos nem, ahhoz oda is kell kapcsolni. De a Guide-ból is lehet manőverezni, ott elég jól lehet látni ezeket a dolgokat. Majd kb. 1 hét után kicsit hiányos lesz az EPG, általában az adott csatorna és az azonos frekvencián lévő többi csatornáét fogja betölteni. Kikapcsolás után elő fog fordulni, hogy villog a piros led, ilyenkor elvileg frissít, de akkor is előbb-utóbb hiányozni fognak bejegyzések. Gyári beállítás visszaállítása megoldja a problémát.

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#41583) SirKero


SirKero
őstag

Köszi a segítséget de valószínűleg egy olcsó box vásárlása ( amin be lehet ezeket a dolgokat állítani ) fogja megoldani ezeket a problémákat :K

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#41584) Freezee válasza Flashget (#41491) üzenetére


Freezee
senior tag

Ah az zavar hogy a DIGI-nél nem jó csak. Kíváncsiság miatt elindítottam a Tcom-ost és jól hozta hogy mi megy éppen :(. Most komolyan kutatómunka kell hogy be tudjak állítani egy felvételt, ez szégyen... a DIG-vel visszajönnek azok az idők, elő kell fizetni a színes RTV újságra és pötyögni mint a vhs-en....

(#41585) Freezee válasza Boond (#41496) üzenetére


Freezee
senior tag

Szia,

Az nagyon szép hogy mindenféle egyéb megoldással értesülök arról hogy mit nem fogok látni. Nekem az kell hogy felvegye nem pedig az hogy tudjak róla miről maradok le :(
Mert ugye az hogy szól hogy ma lesz egy műsor ami érdekel az jó, de ki fogja beállítani hogy fel is vegye?

(#41586) Boond válasza Freezee (#41585) üzenetére


Boond
addikt

:facepalm:

Azt mondod, nézed az epg-t nem tudod megnézni a felvételt egyebek, mert nem tölti be, minden este bogarászod stb stb.

Itt megnézed az adott adót, az alapján beállítod az stb-t és elvileg ennyi. De a boxod pl tud androidról is működni, elvileg távolról is, betudod állítani, hogy ezt akkor vedd fel. Feljebb írták mások is, hogy hasonló módon is csinálják, használják a sajátjukat.

Tényleg nem tudom eldönteni, hogy a box ennyire szar, vagy vmi más áll a háttérben. :(

(#41587) Freezee válasza Boond (#41586) üzenetére


Freezee
senior tag

Nem kell facepalm....

Mint írtam beállítottam a felvételt ahol az NFL-nek kellett volna mennie erre foci volt. Rohadtul nem frissítette a DIGI az EPG-t. Heti felvétel volt beállítva tehát ott látta a box hogy idő van meg NFL és elindította a felvételt. Erre baromira nem az ment mert ránéztem a T-com EPG-ben ott jól volt írva hogy foci megy, online újságban is foci megy. DE a boxot nem tudod beállítani egy online újság alapján mert csak a saját EPG-jéből képes tájékozódni hogyha ott a műsor és benne van akkor el kell indítani a felvételt. Nem "látja " hogy fociznak az NFL helyett. Szóval amíg szar az EPG jük is addig egyre lehetetlenebb a felvétel.... komolyan paródia ami TV szolgáltatás alatt a DIGI művel....
Androidoról nem tudod a AB cryptoboxot irányítani.

[ Szerkesztve ]

(#41588) Boond válasza Freezee (#41587) üzenetére


Boond
addikt

Akkor fussunk neki még 1x:

Próbáld ki ezt, hátha segít:
http://musor.tv/heti/tvmusor/HISTORYHD

felejtsd már el a digit pls.

"DE a boxot nem tudod beállítani egy online újság alapján"

Ezt kérdeztem régebben, belehet-e manuálisan állítani időpontra, Ha belehet, a felvételt, akkor nincs gond, dátum nap óra perc akár. Ha nem akkor ez van. - De erre írták többen, hogy ez alap funkció.

az EPG-vel felesleges foglalkozni, gyanítom nem fog változni a helyzet.

". A készülék fejlett média lejátszási funkcióval is rendelkezik. Androidos telefonról a megfelelő alkalmzással távvezérelhető."
http://m3digital.hu/ab-cryptobox/ab-cryptobox-650hdc

Műszaki adatok:
"Távirányító alkalmazás Androidra, időzítő hozzáadása és változtatása, streamelés, TV sugárzás telefonjára, vagy tabletére"

"Időeltolásos felvétel és PVR funkció"
az idő eltolásos, az amikor nézed és veszi igaz? A PVR, az meg lehet a programozás?

Elvileg ez az alkalmazás hozzá:
https://play.google.com/store/apps/details?id=mktvsmart.screen

[ Szerkesztve ]

(#41589) DonMaster válasza Freezee (#41587) üzenetére


DonMaster
addikt

parodia az amit te müvelsz, mi a bajod a TV szolgáltatással? talán rosza kép minösége kevés a csatorna? vagy mi?
mert hogy boxot nem krétél a Digitöl igy nem is kell adjon jol müködö digitális adást bár evvel nincs is bajod, csak az epg-vel de ez utobbi-nak semmi köze a tv szolgáltatáshz mivel a müsör müködik.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#41590) Flashget válasza Freezee (#41587) üzenetére


Flashget
félisten

Totál érthetetlen amit művelsz..
oké felfogtuk nem jó az epg.
de mivel jól tudod mikor van a meccs közvetítése, miért nem állítod be a felvételt mikor kezdjen és meddig tartson mint régen VHS korszakban?
nem tudom már hányszor kellet így beállítom a pvr-t az almán, mert az epg-t képtelenek voltak frissíteni 1 hét elteltével is, amikor tudott volt nem az a meccs lesz és nem abban az időben amit az epg írt.
ilyenkor kell azt alkalmazni amit írtam.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#41591) Freezee válasza Boond (#41588) üzenetére


Freezee
senior tag

Manuális lehet állítani persze, de manapság programozzon napi órákat a halál hogy másnap mit hogy fog felvenni. Elmondtam van amikor napokig nem tudok a Tv közelébe lenni nekem arra volt szükségem beállítom hogy NFL és vegye fel az NFL-t például. Erre eddig volt lehetőségem a többi szolgáltatónál csak pár hónapja a DIGI-re váltottam és ezt a funkciót szeretném valahogy elérni. Eddig nem sikerült és nem tud senki rá megoldást. Köztes megoldásnak beállítottam a heti felvételt de természetesen most kb 60 perccel később kezdték az adást mint múlt héten így tökéletesen lemaradtam a végéről. EPG alapján sokkal gyorsabb programozni mint kézzel létrehozni eventeket és minden nap/héten átírni újakat létrehozni. Eddig egyszer rááldoztam 10 percet és 4 évig nem kellett hozzányúlnom csak néztem vissza a felvételeket. Kb évente 1-2x csúsztam rá hogy más műsort is felvett aminek a nevében szerepeltek ezek a szavak.
De az EPG nem jó mint kiderült és ezt látjátok ti is ok. Amit ajánlottál weblap érthető de a felvétel napi programozási gondjaira nem megoldás.
Telefonos dolgok csak akkor működnek ha azonos hálózaton vagytok. Messziről nem vezérelhető. ( Távirányítófunkció van csak) Tehát csak a távirányítót váltja le. Jipp a PVR az a felvétel amihez kellene az jó EPG ;) de még úgy sem teljesen jó.

(#41592) Freezee válasza DonMaster (#41589) üzenetére


Freezee
senior tag

Veled értelmetlen beszélni csak hajtogatod a dolgaid és csak write only vagy.

"müvelsz, mi a bajod a TV szolgáltatással? talán rosza kép minösége kevés a csatorna? vagy mi?"
- igen rossz ( sport 2 ) kevés a csatorna igen ( sport 2 HD, spíler )

"mert hogy boxot nem krétél a Digitöl igy nem is kell adjon jol müködö digitális adást bár evvel nincs is bajod, csak az epg-vel de ez utobbi-nak semmi köze a tv szolgáltatáshz mivel a müsör müködik."
-de kértem, de kell hogy adjon, de az EPG a TV szolgáltatáshoz tartozik

Remélem így tőszavakba érthető, bár még mindíg nem azokra a dolgokra válaszolsz amiről szó van...

Paródia pedig a helyesírásod, nem egy probléma amire nem tudja senki a megoldást.

(#41593) Freezee válasza Flashget (#41590) üzenetére


Freezee
senior tag

Akkor ide is újra mert már párszor leírtam:
- nem mindíg ugyan akkor van a közvetítés, sőt most 3 hét alatt egyszer sem kezdődött ugyan akkor.És nem napi 1 meccs van hanem 2-3-4. Most hétvégén például 4 meccs lesz. Most először kezdődik délután például. Előző héten csak 2 volt. Elötte 3 . És akkor ott a hétfői meg a csütörtöki.
Konklúzió: nem megoldás a fix időpont.
És az NHL még el sem kezdődött ami sokkal sűrűbb és kaotikusabb.

(#41594) DonMaster válasza Freezee (#41593) üzenetére


DonMaster
addikt

leirom a megoldást 1x és utoljára.
tudod, hogy kb mikor lesz a mecs, teszem azt 12:§0kor . akkro fogod és beálitod 10:00-tol 16:00-ig felvételre azt a csatornát, 100%-hogy felveszi tekergetni kell de ez van neked kell felvétel és nem epdig tletöltés.
mecs tuti fellesz véve, és nézheted, is 1tb vinyon elkel férjen 1 hét felvétel, föleg , hogy nem fhd-ban veszed fel,

sport2 sport2hd már bocs de a kép az nlzhetö persze lehetne sokkal jobb, de nem kockás vagy hasonli hibás a kép , az , hogy szar a minösége mert ugy adja a sport2 az más.(szar a felvétel arrol nem a Digi tehet mivel ö igy kapja, sport2Hd-t más a kép persze, de nem oylan jelegü a kép hiba ami a Digi sara lenne, hanem a sport" sara.)
sport2hd miért nincs irj talán a digi faceén hogy legyen
spiler miért nincs talán mert még nem egyeztek meg ezt már elkéne fogadni, okt1-ig van ahtár ideje elfogadni vagy emgegyezni a Digi-nek a Tv2 csoportal. most Szeptember 28 van , azaz szombat 0:00-ig kell megegyezzen, velük ezt folfoghatnád, és nem pedig rináylnál helyete. Amég nincs megegyezés a TV2 csoport és a Digi KFT között addig nem is lesz spiler, de várhatóan még ezen a héten lesz meg egyezés és hétfötöl már lezsnek ezek a csatornák, de Persze vannak türelmetlen emberek pl: Te aki nem képes megérteni hgoy az egy uj csatorna, és hogy amég nincs meg egyezés addig nincs a csatorna a Diginél, etötl függetlenül merek fogadni bárkivel, hogy ha meg is egyezik a Digi velük menni fog a Rinya ha a Digi emiatt felemeli a Dijat 100-200ft-al.,

bövitve a megoldási kört. menyni csatorna van amin nhl nfl van ? 2 -3? ha 3 akkro legrosazbb esetben kell 3 box+ 3db terás vinyo , boxbol elég a mezei 6e ft-os , max 35e ft-bol emg van mind a 3 , és felveszed az eglsz napos müsort 1tb elkell férjen . és probléma meg oldva, tekerheted ide oda aho kedved tartja, aztán hetente megnézed utána törlöd. és csö , egyébb bajod?
talán ideje lenne, hogy ha végre felfognád, hogy ez nem IPTV , meg hogy azt mondnai, hgoy más szolgáltatonál jol megy hol? ahol IPTV van? vagy ahol hasonloképen DVB-C technologián müködö tv sugárzás van? szerintem IPTV-n van ez igy többinél ilyen is van, de sokkal jobb a DVB-C mint z IPTV-s marhaság.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#41595) Boond válasza Freezee (#41591) üzenetére


Boond
addikt

a fenti tv-s műsorlistában fél hónapra előre biztosan megtudod nézni szinte mi lesz műsoron, ha nem tovább, persze ez adótól is függő. Valaminél mondjuk csak 1+hét. Ergo nem kell naponta, még mindig nem.

Ha meg a másik annyira bevált nem értem minek váltottál. :( és vagy minek van kettő szolgáltatás...)

Itt más a helyzet, vagy alkalmazkodsz, vagy nem, és akkor bosszankodsz tovább más lehetőség nagyon nincs.Ha veszel egy drága kütyüt ami mindenben hiperszuper de epg nincs vagy nem jó, az sem fog jól működni, szóval ez van. (bár elvileg az egyes epg hibákat ki tud küszöbölni, de ha nem frissítik az nyilván nem).

"Telefonos dolgok csak akkor működnek ha azonos hálózaton vagytok. Messziről nem vezérelhető. "

Régen volt olyan program, hogy hamachi, virtuális lan hálózatot hoztunk létre, és úgy multiztunk, pedig a tagok az ország különböző részein voltak, nem hogy nem egy hálózat, de még csak nem is egy szolgáltató által, és működött... lehet van erre is hasonló megoldás, pl vmilyen app telefonra nem tudom.

"Jipp a PVR az a felvétel amihez kellene az jó EPG ;) de még úgy sem teljesen jó."
Vagyis lehetne programozni, ez adott. Személyes okok miatt nem használnád inkább értem.

Akkor végül is nem feltétlenül a készülékkel van gond.

egyébként mikor nézed meg ezt a sok mecset? :D

[ Szerkesztve ]

(#41596) Freezee válasza Boond (#41595) üzenetére


Freezee
senior tag

Azért váltottam mert szükségem volt a jó NET-re amit viszont a T-com nem tudott adni. A feltöltésem 1.4 sem volt sokszor. A letöltés még egész elfogadható volt 7-10Mbit. A Tv szolgáltatásukkal semmi problémám nem volt. 14 év alatt kb 5x fordult elő hogy nem volt net+TV pár óráig. Olyan volt hogy a net elszállt 3-4 órára de meglepő hogy TV-t ( amit felvettem ) tudtam nézni szóval nem volt zavaró mert vagy 3-4 NFL meg vagy 10 NHL meccs volt felvéve tudtam addig mit nézni. Így utólag ( mert eddgi csak T-com előfizető voltam nem volt más ami elérhető ott ) viszont a Tv-s szolgáltatásaik nagyon profik ha már a minőség nem kiváló a tömörítés miatt. Viszont lényegesen szebb még így is az IPTV sport2HD mint a DIGI-s sport2 ami zavar sajnos :(. Csak sport csatornákat nézek meg a gyerekek meséket. Igen jelenleg párhuzamosan van T-com és DIGI szolgáltatásom csak két külön lakásban. Mielött DIGI-re váltottam körbe kérdeztem itt és az volt a válasz megoldható csak egy drágább boxot kell venni. Hát a cryptobox nem volt olcsó ellenben nekem nem vált be. Amit szeretnék pont nem tudja. Hamachi-t ismerem sokat játszottam AGE-től kezdve C&C-n át mindent vele :)

A PVR funkció nem megoldás azokra amit írtam mert ahhoz jó EPG kell amit frissítenek illetve ott is mindíg át kell böngészni mi-mikor lesz és naponta karbantartani.

Éjjelente miután lefeküdtek a gyerekek. Wireless fejhallgató, közben az otthoni dolgokat csinálom, barkácsolok, dolgozok, játszok. A Tv-re mindenhonnan rálátok szinte, de sokszor csak hallgatom és a fontosabb részeknél nézem meg mi volt vagy visszatekerem.

ui.:jah nem tudod előre hetekre megnézni mert sokszor csak 1 héttel/fél héttel elötte derül ki mit adnak és mikor. Főleg NHL de sokszor NFL nél is. Így csuszám le a New England meccsről amit végül elötte 2 nappal kivettek a közvetítésből.

[ Szerkesztve ]

(#41597) M_AND_Ms válasza Freezee (#41593) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Én nem tudom nálad mi van. :F
Én is rendszeresen beprogramozok NFL meccseket az EPG(!) alapján (sokszor nem is az éjszakai közvetítést, hanem a másnap napközbeni ismétlést, mert az van Sport1HD-n). Eddig mindig ott volt a felvétel, mikor délután leültem megnézni. Tegnap épp az eheti MNF ismétlését vettem fel a Sport1HD-ről és kottára megvolt.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#41598) Freezee válasza M_AND_Ms (#41597) üzenetére


Freezee
senior tag

Akkor csak engem sz..at a DIGI :D
Holnap ha lesz időm felrakom a képeket mert mérgemben csináltam párat. Ott a felvétel ott az EPG és teljesen más megy mint ami ki van írva. Ezzel egyidőben elindítottam a T-com ost is és ott jól hozta az EPG hogy másnak kell mennie. Nah akkor nekem külön kábelszolgáltatóm van. Mondjuk amennyit fizetek nekik ez a minimum ;)

Ez 9.16-án volt és pont egy ismétlést akartam nézni

[ Szerkesztve ]

(#41599) Boond válasza Freezee (#41596) üzenetére


Boond
addikt

Amúgy az is elég furcsán hangzik, hogy nem lehet csak külön netet venni...
Mert ha lehet akkro is meg van oldva a probléma :)

"Viszont lényegesen szebb még így is az IPTV sport2HD mint a DIGI-s sport2 ami zavar sajnos "

ehhez nem tudok hozzászólni kb 10 éve mikor bevezették volt iptb próba hónap de nem győztek meg. És inkább maradtam azóta is a helyi kábeltv-nél, ami a digihez hasonlóan nem kódolja az adást. Amúgy nem tudom kitől szerzik be a netet/adást... lehet invitel fogalmam sincs... Ezt viszont nem cserélném le az biztos T-re. Net is lenne picit jobb, de azt meg fordított esetben nem éri meg bepróbálni. Amúgy is "minimális" a különbség.

"Hát a cryptobox nem volt olcsó ellenben nekem nem vált be. "
A drágább box alatt egy nagyságrenddel többet értenek :( De még az sem hiszem hogy kielégítene.

"A PVR funkció nem megoldás azokra amit írtam mert ahhoz jó EPG kell amit frissítenek illetve ott is mindíg át kell böngészni mi-mikor lesz és naponta karbantartani."
Akkor még egyszer, csak hogy végre tisztán értem, bárki válaszolhat erre. A PVR az azt jelenti, hogy időpont alapján is programozhatsz felvételt igaz? Tehát ha nincs epg akkor is működik, felvesz igaz?

Mert csak Epg alapján felvétel 0-át ér. Sőt még annyit sem.

Én a részemről meg inkább ejteném, az EPG-t, megbízhatatlan.

(#41600) Freezee válasza DonMaster (#41594) üzenetére


Freezee
senior tag

Hát látom neked nem csak a helyesírásoddal van gond ne haragudj. Mindíg megfogadom nem válaszolok neked akkora marhaságokat írsz de egyszerűen nem bírom megállni :)
Tehát van 3 csatorna ahol NFL megy, meg 2 ahol NHL, meg egy általános ahol a család az egyebet nézné. Namost a javaslatod szerint vegyek 6 boxot 6db 1 TB -os vinyót majd ezekre non-stop rögzítsem az 2 hét műsorát. Ezekhez vegyek 6db tévét merthát valahol majd tekergetnem kell a majd a 2016 órányi felvételt. Ezekhez nem ártana a 2 lakás mellé még 4 hogy elférjenek a TV-k is....Majd hajnalban amikor letudtam egy sokórás melót letoltam a családot leülök egyszerre 5 TV elé és elkezdem tekerni a közel 2000 órányi felvételt....még tekerem......még tekerem.... majd hopsz kirúgtak mert 3 napja nem mentem dolgozni mert még tekerem és keresem hol van az a 3 órányi felvétel.... majd kitörölni sem tudom a 2 heti felvételt mert lehet egy másik meccs valahol eldugva van a sok órányi felvételen. Tehát csak gyűjtöm ,gyűjtöm a sok felvételt.... aztán a google felkér hogy adjam már kölcsön az északisarkon lévő szerverparkom mert ők kifogytak a helyből kellene nekik 77534674363489TB -nyi hely ami én simán tudnék nekik adni ha letörlöm a még át nem nézett felvételeim. Cserébe adnak nekem bármelyik csapat idényére egy season pass-t :)

Dehát az 1000Ft-os IPTV szar a sport2HD-vel ami jó minőség, :D:D:D:D ecsém felveszlek Projekt Managernek. Van önéletrajzod most kéznél?

ui.: sírni fogok hogy emelik 200Ft al havi díjjat :D:D a DIGI projektre eddig több 100.000 Ft-ot ellocsoltam kezdve a CAt5 - COAX fiaskójukkal a 25.000 f-os BOX majd külső vinyó és jelenleg még a T-comos előfizetésem is fenntartom végszükségre. ..de zavarni fog 200FT...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.