Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45001) Zsocy155


Zsocy155
őstag

Sziasztok!
Tápiószecsőn lakom. A környéken csak nekem kockásodik a kép és akadozik a hang minden csatornán? Pár hónapja volt már ilyen, akkor a szerelők megoldották. Lehet, hogy megint ki kell hívnom őket?

(#45002) Gabady válasza Zsocy155 (#45001) üzenetére


Gabady
aktív tag

Az ilyen hibák a nem megfelelő jelerősséggel jönnek elő. Próbáld meg a kábeleket megmozgatni, elosztót megigazítani, ilyenek.

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#45003) Zsocy155 válasza Gabady (#45002) üzenetére


Zsocy155
őstag

Tavaly is volt ilyen, akkor valóban a jelerősséggel volt a baj és a szerelők tettek be valamit és jó lett. Most megmozgattam és minden csatornánál azt írja hogy nincs jel!

(#45004) Zsocy155 válasza Zsocy155 (#45003) üzenetére


Zsocy155
őstag

Most megint végig mozgattam a csatlakozásokat, pillanatnyilag jó!

(#45005) Flashget válasza leslieke (#44981) üzenetére


Flashget
félisten

Idióta egy albérlő..gondolom a Spiler kell neki arra meg ott van a Mytv :)

Realme GT Master Edition

(#45006) sityupityu válasza Flashget (#45005) üzenetére


sityupityu
veterán

Rég voltál erre. Fogadjunk, hogy a spílert intézted a Mytv-nél. :DDD

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#45007) Freezee válasza sityupityu (#45006) üzenetére


Freezee
senior tag

Sport 2 HD-t nem akar intézni :DDD

(#45008) leslieke válasza Flashget (#45005) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem néz sportot, csak egyszerűen hülye.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#45009) FNZ


FNZ
őstag

digi nagyon telepíti a mobilhálózatos eszközeit, mielőbb szolgáltatni akarnak.

(#45010) leslieke válasza FNZ (#45009) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szuper lenne.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#45011) g0dl válasza FNZ (#45009) üzenetére


g0dl
addikt

Szerintem a plázás ügyfélszolgálatok is ennek jegyében nyílnak.

(#45012) Bal0924


Bal0924
aktív tag

Nálatok se érhető el a Viasat Explorer és History? Vagy csak nálam?
És ha igen, miért?
Pár napja még jó volt.

(#45013) MDanny válasza Bal0924 (#45012) üzenetére


MDanny
senior tag

Nálam sem jó. Ez viszonylag gyakran ismétlődő probléma.

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#45014) trec12 válasza FNZ (#45009) üzenetére


trec12
addikt

Ettől nem gondolom, hogy márc. 21-én elindul a szolgáltatás. Szerintem kell még ide idő. A környékemen 3 bázis is van csonkán meredeznek sok-sok hónapja a tartószerkezetek hozzá sem nyúltak még most sem.....

[ Szerkesztve ]

(#45015) leslieke válasza Bal0924 (#45012) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem és nem tudni miért.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#45016) Lackooo84 válasza Bal0924 (#45012) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Tatabánya digitálison minden okés most.

The Truth is out there...

(#45017) Egon


Egon
nagyúr

Üdv!

Adott egy digi kábeltv (ONT-ból kijövő jellel). Egy kb. 5-6 méteres kábellel szinte tökéletes a jelszint (a legtöbb adó a Pana tévém szerint 9-es minőségű, van pár darab 10,8 és 7, illetve kettő 5-ös). Ráraktam egy elosztót, de emiatt át is kellett kábelezni: az ONT-ból egy 7-8 méteres kábel jön ki, utána az elosztó, majd egy cca. 13 méteres kábel megy a tévébe. Az összes adó jelszintje 1 lett, és semmi sem jön be.
Létezik, hogy ilyen gyenge a jel (a panelben ennél hosszabb kábellel sem volt gond), vagy csak elcsesztem valamit a bekötésnél?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#45018) zsolt501 válasza Egon (#45017) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nézd meg a kábeleket egyenként, mert lehet hogy törött a kábel, és külön ellenőrizd le az elosztót is az is lehet hibás.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#45019) leslieke válasza Egon (#45017) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szerintem is elrontottál valamit, ennyit bírnia kell a kábelnek.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#45020) FNZ válasza trec12 (#45014) üzenetére


FNZ
őstag

nem azt írtam, hogy a jövő héten kezdenek, csak infóként, hogy belendültek a bázisok telepítésével, mivel szolgáltatni akarnak mielőbb

(#45021) Egon válasza zsolt501 (#45018) üzenetére


Egon
nagyúr

Köszi mindenkinek, most már jó.
Szétszedtem és újra összeraktam. Úgy látszik, nem csavartam teljesen össze valamit.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#45022) Flashget válasza sityupityu (#45006) üzenetére


Flashget
félisten

Ó azt már elintéztem a Supercars közvetítés előtt. :)
Sok dolog, kevés szabadidő. Este mire hazaértem a gépet sem volt kedvem bekapcsolni.

leslieke: Akkor az. Még a PL miatt megérteném, de így...

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#45023) Flashget


Flashget
félisten

Kezdődik a magyar History tesztsugárzása

Vajon lesz Digi kábelen? ;]

Realme GT Master Edition

(#45024) bopeti98 válasza Flashget (#45023) üzenetére


bopeti98
őstag

Miért ne lenne? Ahol fogható a nemzetközi változat, ott annak a helyére kerül majd a magyar. Igazából csak annyi lesz a különbség, hogy most már ajánlók mellett reklámok is meg fogják szakítani a műsort.

(#45025) zsolt501 válasza bopeti98 (#45024) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Miért eddig nem tették?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#45026) Lackooo84 válasza Flashget (#45023) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Tehát akkor a magyar nyelvű Hystory HD helyett kapunk egy magyar nyelvű SD szart. Ebben mi a biznisz?

The Truth is out there...

(#45027) Flashget válasza Lackooo84 (#45026) üzenetére


Flashget
félisten

A csatorna műholdas terjesztését a Telenor végzi majd, a nyugati 1 fokos pozícióban üzemelő Thor7 műholdról, SD minőségben, magyar és angol hangsávval. Közvetlenül az elosztásból jut majd el a csatorna a UPC Direct előfizetőihez.

Realme GT Master Edition

(#45028) bopeti98 válasza zsolt501 (#45025) üzenetére


bopeti98
őstag

Nem. Eddig csak műsorajánlók voltak mint ahogy szinte az összes nemzetközi csatornán (Pl Travel, BBC Earth, Discovery Showcase HD).

(#45029) leslieke válasza Flashget (#45023) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Lesz és kész. :DDD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#45030) Toninho13


Toninho13
aktív tag

Sziasztok!
Egy ideje az M4 HD-nál a magyar DD hang akadozik. A többi hangsáv tökéletes. Hogyan tudnám megoldani a problémát szerintetek?

(#45031) dlaj


dlaj
őstag

Sziasztok!

Egy újabb TV került a lakásba, és a meglévő 2-es splittert 3-asra kellene cserélni. Viszont találtam itthon egy másik 2-est.
Ha az ábrán látható módon kötöm be, nem lesz jelvesztés? Vagy ne legyek lusta, és vegyek egy 3-as elosztót? :R

(#45032) M_AND_Ms válasza Toninho13 (#45030) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Te, otthon sehogy.
Már volt itt erről szó, túl sokra nem jutottunk.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#45033) zsolt501 válasza dlaj (#45031) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Kipróbálhatod, hogy működik e a dolog, max ha nem működik és gyenge a jel akkor veszel egy 3 kimenetest.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#45034) dlaj válasza zsolt501 (#45033) üzenetére


dlaj
őstag

Köszi a választ.
Végül is, egy próba gyorsan megvan. :R

(#45035) lord_m


lord_m
senior tag

Ma a lépcsőházunkban egész nap fúrtak a digisek, a pincében lévő doboztól minden egyes emeleten kihúztak vmi új kábelt. (Évek óta van már Digi, minden gond nélkül, ezért is volt fura...)

Állítólag valami új technológia lesz, amire majd átállnak, ezért csinálták.

Vajon mi? :F

(#45036) nfsu17 válasza lord_m (#45035) üzenetére


nfsu17
veterán

ftth

optika minden lakásba

neked meg egy ONT a szobádba

(#45037) lord_m válasza nfsu17 (#45036) üzenetére


lord_m
senior tag

:R

(#45038) RoyBatty válasza dlaj (#45031) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

Simán működhet, ha megfelelően erős a bemenő jel. Elméletileg persze az a jobb, ha minél kevesebb splitter van a láncban, kisebb a jel csillapítása. Egy jó minőségű 3-as osztó megvan 1000 forint alatt, hosszabb távon érdemes azt beszerezni.

(#45039) dlaj válasza RoyBatty (#45038) üzenetére


dlaj
őstag

Köszi szépen.
Úgy néz ki, jó lesz. Aztán majd beszerzek egy hármas elosztót. :R

(#45040) Pityu89 válasza lord_m (#45035) üzenetére


Pityu89
senior tag

Hol laksz?

(#45041) lord_m válasza Pityu89 (#45040) üzenetére


lord_m
senior tag

Bp. 18.

(#45042) Kernel


Kernel
nagyúr

Valaki meg tudná mondani, hogy a Sorozat + műsor melyik digitális programhelyen szokott lenni?

Ha egy Samsung LCD-n lefuttatták a keresést, bejöttek a digitális adók, akkor ennek is ott kellene lenni, konkrétan kártya nélkül nézhető?

Telefonon keresztül próbálok segíteni valakinek, azért érdekelne.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#45043) Pityu89 válasza Kernel (#45042) üzenetére


Pityu89
senior tag

Nekem 730MHZ-n jön. Pest 21. ker

(#45044) Kernel válasza Pityu89 (#45043) üzenetére


Kernel
nagyúr

Köszi, MHz-ekről nem beszélhetek egy teljesen laikusnak, a programszám érdekelne.

Nincsenek átrendezve a programok, hanem amire alapból beáll, keresés után.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#45045) Pityu89 válasza Kernel (#45044) üzenetére


Pityu89
senior tag

Boxon 38.as de tévéje válogatja

(#45046) levin70 válasza Kernel (#45042) üzenetére


levin70
tag


igen 722mhz van a Sorozat+

[ Szerkesztve ]

Húsz év múlva sokkal jobban fogod sajnálni azokat a dolgokat, amiket nem csináltál meg, mint azokat, amiket igen.

(#45047) Flashget válasza lord_m (#45035) üzenetére


Flashget
félisten

Tavaly kb. februárban írtunk erről először. Sok helyen (nálunk is) csak felhúzták az optikát a lakásokig és itt ennyibe is maradt a dolog nyár óta...van ahol szereltek dobozokat is, de ott sem jutottak el a lakásokon belülre.
Nem kapkodják el a dolgot. :)

Realme GT Master Edition

(#45048) lord_m válasza Flashget (#45047) üzenetére


lord_m
senior tag

Bevallom, nem voltam képben. :B

Egyébként nekünk az eddigiek is bőven megfeleltek, úgyhogy türelemmel várom. A jó munkához meg idő kell, mint tudjuk... :)

(#45049) Kernel válasza levin70 (#45046) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ez volt az általam betett képen is, amit csak tájékoztatásként mutattam a hozzáértők részére, hogy mégis miről van szó.

Akié a TV, az viszont egyáltalán nem hozzáértő.

Mégpedig azt nem lehet érteni, hogy le lett futtatva az automatikus keresés egy újonnan vásárolt Samsung TV-n, át lettek lapozva a digitális adók, de nem találja sehol a Sorozat + műsort.

Lehet, hogy ott van valahol, ehhez kellene valamilyen programszám, programhely, hogy mégis merrefelé keresse.

Kihasználva azt a tényt, hogy a digitális műsorokat a digitális TV-k a logikai azonosító segítségével a szolgáltató által meghatározott sorrendbe rendezik, általában. (Most lényegtelen, hogy lehetnek kivételek is).

Felejtsük el a MHz-eket, nem mindenki szakember. Vannak idős, beteg stb. emberek is stb., akiknek még a TV bekapcsolása, használata is problémát jelent.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#45050) azozo válasza Kernel (#45049) üzenetére


azozo
senior tag

Bcsabán a 30-as csatornán a Sorozat+

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.