Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68001) Lackooo84 válasza Bogyi007 (#68000) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Az új kaka kiosztás kb. 30 sec delay... mert először elsz*rjáklekódolják iptv-re majd onnan küdik dvb-c-re is (2 legyet egy csapásra, csak hát ugye meg is van az eredménye).

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#68002) Kija


Kija
aktív tag

Másnál is szétesik a kép a Sport1 HD-n?

(#68003) Lajos1966


Lajos1966
tag

Nálunk a 15.ker-ben még a régi kiosztás van (sajnos már nem sokáig),de a F1 közvetítés alatt a kép alján jelen van a kockásodás.Jelminőség és jelerősség természetesen 100%,hibaarány 0%.

(#68004) Lajos1966 válasza Kija (#68002) üzenetére


Lajos1966
tag

Bp.15.ker hibátlan.

(#68005) mzso válasza Lackooo84 (#68001) üzenetére


mzso
veterán

Én pont ma néztem. Az ontani órát meg az itthoni (pontos) órát összehasonlítva. 20-21s volt a késés. És ez USB-s tunerrel ami többet késik mint a TV.

(#68006) mzso válasza Lajos1966 (#68003) üzenetére


mzso
veterán

Ja azt előre lebutították még tavaly. Most már a többi is ilyen színvonal lesz.

(#68007) g0dl válasza Kija (#68002) üzenetére


g0dl
addikt

Nálam most is, qrva bosszantó

(#68008) nfsu17 válasza Kija (#68002) üzenetére


nfsu17
veterán

Szét. Kritikán aluli. :W
Akarom mondani 4ig '''''színvonal'''''. :(((

(#68012) g0dl


g0dl
addikt

Én újraindítottam, azóta jónak tűnik

[ Szerkesztve ]

(#68014) trec12 válasza Lackooo84 (#68001) üzenetére


trec12
addikt

Gondoltam én, hogy az IPTV miatt vették le a bitrátát. Akkor most pár maroknyi előfizető miatt
van az egész? Amúgy most nézem a Mozi+-ot kockásodik rendesen gyors jeleneteknél. Csesszék meg. :(((

[ Szerkesztve ]

(#68015) Bogyi007 válasza Egon (#68013) üzenetére


Bogyi007
veterán

"egyszerre fogom feljelenteni őket a fogyasztóvédelemnél és az NMHH-nál..."

Vagyis önmaguknál? :U :U

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#68016) TODI1111 válasza Egon (#68013) üzenetére


TODI1111
addikt

Nem értek hozzá csak kérdezem. Nem lehet, hogy ez nem a digi hibája hanem a sport 1 csatornáé? Ahogy olvasgatom ezek a hibák a női kézi BL. közvetítéseknél jelentkeznek. A közvetítések pedig élőben mennek. Nem lehet ott a hiba? :F

(#68017) Jahno válasza TODI1111 (#68016) üzenetére


Jahno
őstag

Ha reklamál, kiderül.

(#68018) yogibear válasza TODI1111 (#68016) üzenetére


yogibear
addikt

Nem, mert sportos topikban nekem visszairták, hogy tkom is jó meg voda is...
Csak a digi a xar...
és nem csak sport1 meg élő közvetítés... kb már minden adónál előfordul hogy hang megy kép kifagy...
spílereken is rendszeres az ilyen dokufilmeknél, meg a dokuadóknál is, ahol a sávszél leamortizálása előtt sosem volt képhiba...

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#68019) Tonyk válasza yogibear (#68018) üzenetére


Tonyk
veterán

Szeged: Nézem a Sport 1-et ~10 perce. Semmi gond.

Elkiabáltam. A lefújást követően azonnal szétesett, majd nincs jel 2x. Szóval itt is fos.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#68020) g0dl


g0dl
addikt

Nekem az egész második félidőben jó volt a kép, amint lefújták jött egy durva szétesés.

(#68021) yogibear


yogibear
addikt

Ráadásul áthelyeztem a vonalas teló dobozát (hordozható) és a vacak ONTjuk kb 10 méteres telefonvezetéken már nem működik... vicc...
Ugyanazzal a kábellel a tkomos ONT vígan működik...

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#68022) Lackooo84 válasza TODI1111 (#68016) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

M4 sporton is csak a diginél fekete kockázik a forma 1-2-3 meg néha akadozik is, mégis letagadják már rákenik a közvetítésre, hogy az ilyen.

The Truth is out there...

(#68023) Egon válasza g0dl (#68020) üzenetére


Egon
nagyúr

Dettó.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#68024) Dronte


Dronte
aktív tag

Már írtam korábban, de a Sport1-el én is szívtam hetekig, 3x voltak kint, a végén egy elég profi kolléga volt. Jelszintet visszavették, azóta jó.

Viszont jó ideje nem néztem Spílert, hát ez valami botrányosan sz*r lett, hogy merik ezt HD-nak hívni? Minden mozgásnál kb mintha 240p-ben nézném (gondolom a bitráta, olvastam itt korábban)
[kép]

(#68025) g0dl válasza Dronte (#68024) üzenetére


g0dl
addikt

Ez a jelszint visszavétel valami felhasználóknak is elérhető sw beállítás a dobozon, vagy valami fizikai csillapítót jelent?

(#68026) Dronte válasza g0dl (#68025) üzenetére


Dronte
aktív tag

Szerintem fizikai csillapítás, mert elég sokat babrált a kábelekkel. A tvn biztos nem állított semmit.

(#68027) garga01 válasza g0dl (#68025) üzenetére


garga01
senior tag

Egy kis közdarab a koax kábelre, vagy ONT utánra. Van fix értékű és állítható is.
De ha már van bent akár egy 2-3-as osztó plusz kábelek, nem valószínű hogy kell ilyen.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#68028) g0dl válasza garga01 (#68027) üzenetére


g0dl
addikt

Én is arra jutottam, hogy a tegnapinak nem lehet ilyen oka, mert ugyanaz a kábelezés több éve megy jól.

(#68029) bb71


bb71
őstag

az utolsó xszáz hozzászólásra vonatkozóan:

hibabejelento@digi.hu

minél többen zúdítsátok az elégedetlenséget a képminőség és kockásodással kapcsolatban, ESETLEG egy ismerős újságíró valamelyik hírportálnál... megoldaná egy elég hangos cikkel! És ezt komolyan mondom.

(#68030) nfsu17 válasza g0dl (#68028) üzenetére


nfsu17
veterán

Pont tegnap ment tönkre hirtelen 100+ topiktársnak is az otthoni kábelezés :))

(#68031) Dronte válasza bb71 (#68029) üzenetére


Dronte
aktív tag

Ment már tegnap, vissza is írtak ma reggel hogy központi hiba volt. Aha, ja :)

(#68032) Lackooo84 válasza Dronte (#68031) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Végülis az. Csak nem volt hanem még van. :U

The Truth is out there...

(#68033) bb71 válasza Lackooo84 (#68032) üzenetére


bb71
őstag

sajnos ők úgy tekintenek rá, hogy ez feature nem bug...

(#68034) KaqXar19 válasza garga01 (#67802) üzenetére


KaqXar19
tag

hello,

nem sikerult, ugyanugy csak 24 csatorna jon be.
irtam nekik, hogy nezzek meg a halozatot, megadtak a beallitasokat, ugy konkretan 0 csatornat fogtam be. megirtam nekik, utana hivott egy szerelo, aki nem tudott segiteni.
vigyem vissza a tunert a szamitogepboltba. mondom, koszi.

fw a legujabb van a fritz-en, azonban az international fw-t nem tudom radobni, nincs filetallozos fw frissitesi lehetoseg, csak auto.

most egy T elosztoban dugva, a masik fele megy a tv-hez, ott megvan minden csatorna.
probaltam eloszto nelkul is, ugyanugy csak 24 csat.

lehet a tobbi csatorna olyan tartomanyba kerult volna, amint a Frizt tuner nem kezel?

WEBASTO Pure Elektromos autó Fali Gyorstöltő (11kW, 4.5M Type2 kábel) eladó

(#68035) Jahno válasza KaqXar19 (#68034) üzenetére


Jahno
őstag

Ennyire nem követtem én sem, csak sodródok itt dolgokkal, de nem lehet, hogy csak SD a tuner vagy egyéb állatság? Fritznek milyen menüje van, semmi sáv vagy ország választás?

(#68036) garga01 válasza KaqXar19 (#68034) üzenetére


garga01
senior tag

Ha megnézed a frekvancia kiosztást, vagy amit én írtam láthatod, hogy kezelnie kell a Fritznek. Szabvány eszköz, nincs ilyen hogy olyan helyre került volna amit tudna venni.
Az átrendezés után valamit elf.kktak a NIT táblában, ami nem tetszik a Fritznek, ahogy írtam nálam is ez volt, aztán pár hét után megjavult. (Sajnos azt nem tudom, hogy végül a Digi módosított-e a NIT-en, vagy a box-re kiadott fw-ben változott-e valami, mert amikor felraktam azzal még nem ment, majd pár hét után meg automtán feltelepítette az újabbat és mikor belogoltam a felületére azzal már működött).
Ha nem megy azzal a kersési móddal, ahogy írtam, max a fw csere és a várakozás segít.
Na meg egy teljes gyári visszaálítást is próbálj meg a Fritzen.
Nemeztközi (int) fw-t nem is enged feltenni, ha német régiós az eszközd, trükközni kell vele kicsit (egy kis terminálos mókolás, de nem vészes csak angol/német tudás kell kcisit hozzá), ha érdekel belinkelem. De azt nézd meg, most milyen verziójú szoftver van a repetaeren? Lehet nem is lehet rá újabbat rakni. Ez alapján 133.07.02 a legutolsó mind a német mint az int verzióból.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#68037) garga01 válasza Jahno (#68035) üzenetére


garga01
senior tag

Olvass vissza, ez egy DVB-IP szerver, nem releváns hogy HD vagy SD adókról van szó.
Ez csak a kábeles streamet alakítja át hálózatra.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#68038) KaqXar19 válasza garga01 (#68036) üzenetére


KaqXar19
tag


mint latod a legujabb van fent, es nincs filebetallozos lehetoseg.

tudsz linket kuldeni a terminalos mokahoz? koszi

van itt valaki aki egyeb tunerrel fogja az uj kiosztassal is a csatornakat? ha igen, milyennel?

WEBASTO Pure Elektromos autó Fali Gyorstöltő (11kW, 4.5M Type2 kábel) eladó

(#68039) garga01 válasza KaqXar19 (#68038) üzenetére


garga01
senior tag

Tudom, hogy nincs tallózási opció, azért írtam hogy trükközni kell. Az int verziókban van tallózás.
Magyar leírás itt. Én ezt a leírást használtam, nagyon részletesen le van írva minden. Ezzel a módszerrel az int-es verziót rakad fel, lesz benne angol nyelv és utána már tallózással is (de online is) fel lehet rakni az újabb fw-ket.

Szerk.: A frissítés előtt mindig előbb egy mentést kell csinálni előbb az eszközről, addig nem enged tovább, azért látod azt ott. Mentsd le a beállításokat, utána próbálkozhatsz tallózni. De ha német régiós alapból az eszköz, el fogja utasítani a másik fw-t.

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#68040) fatalista22


fatalista22
tag

HbbTv mostanában nem megy Budapesten. Van valaki, akinél el lehet indítani? Furcsa, hogy egy ideig ment, aztán megint nem. Igazából a 4iG óta van gond vele.

(#68041) 4Grider válasza fatalista22 (#68040) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Diginek mi köze a DVB-T-hez? Továbbítania kellene a hálózatán?

(#68042) Sonja válasza 4Grider (#68041) üzenetére


Sonja
veterán

Hogy jön ide a DVB-T? :F HbbTV (Hybrid Broadcast Broadband TV), ami egy műsorszórási szabvány, mely lehetővé teszi, hogy a sugárzott TV csatornához tartozó szuper-teletext típusú szolgáltatás a csatlakoztatott Smart TV készüléken szélessávú online szolgáltatásokkal egészüljenek ki vagy azokhoz kapcsolódjanak. Ez bármelyik lehet a háromból (DVB-C, DVB-T, DVB-S).

#68040fatalista22: Igen, régebben volt az tudom, mert én is néztem, pl. az M4-en. Megszűnt volna?! :U

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#68043) Lackooo84 válasza fatalista22 (#68040) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Erről miért nem a 1272-n érdeklődsz? Mármint, ha én érzékelem, hogy valami nem megy úgy, mint eddig, akkor tuti egyből hívom őket...

The Truth is out there...

(#68044) garga01 válasza Sonja (#68042) üzenetére


garga01
senior tag

Nem szűnt meg, csak ezt is leépítették itt... A német tv-ken is működött régen, most már ott sem megy a kábelen.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#68045) fatalista22 válasza Lackooo84 (#68043) üzenetére


fatalista22
tag

Bocsánat, hogy megkérdeztem itt. Előbb szerettem volna tudni, csak nálam van-e hiba. Nem gondoltam, hogy ekkora felháborodás lesz belőle.

(#68046) Tonyk válasza fatalista22 (#68045) üzenetére


Tonyk
veterán

HbbTV nálam sincs már vagy egy éve. Szerintem leépítették.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#68047) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Tegnap este elkezdtem beírni csak valamiért nem fejeztem be, hogy csudás volt a Mozi+ Szállító 3 víz alatti buborékos jelenet slideshowban. :D

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#68048) trec12 válasza Lackooo84 (#68047) üzenetére


trec12
addikt

Írtam már többször is; a Mozi+ szerintem a többinél is rosszabb.
Amúgy örülök, hogy eme profi szolgáltató, minőségi kábeltévé szolgáltatást nyújt megfizethető áron. Ja nem.

[ Szerkesztve ]

(#68049) Lackooo84 válasza trec12 (#68048) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Pedig azon volt a legszebb a kép.

The Truth is out there...

(#68050) Atis45 válasza trec12 (#68048) üzenetére


Atis45
aktív tag

Mi lett ebből a Digiből?!
Én ha jól emlékszem, akkor a Digi élen járt mindenbe. Digitális csatornákba, HD csatornákba, internet sebességbe, és persze árakba is. Most ha jól megnézzük, akkor utolsó mindenbe. Oké hogy pl az árak valamivel kisebbek (még), de pl ha azt nézzük, hogy a kábel tv-nél a Voda és a Telekom is több csatornát ad valamivel, és majd másfélszer annyi a HD csatorna, és még talán adja is a csomagba az rtl+ és a tv2 play-t, akkor már nem is biztos hogy olcsóbb. És ha jól tudom, akkor a képminőség valamivel jobb. Csak ugye az a fránya box ami visszatart a váltástól.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.