Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Látom hogy ez a digitális topik, de mivel analóg nincs, itt teszem fel.
Pro4 most és a múlt héten is a BL meccs alatt 4:3 képarányban jött. Mivel a tv-m még ilyen formátumú, ez jó hír lenne, de sztem 16:9-es képet húzták be, mivel nem lehetett látni sem a csatorna logót, sem a meccsből eltelt időt. Sőt, néha a labdás embert sem :(( Tapasztalt más is esetleg ilyet?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#9002) Pille69 válasza Lacass (#8998) üzenetére


Pille69
tag

Na itt valami nem stimmel. :Y
Ha nincs a TV-dben DVB-C tuner, akkor sem automatikus, sem manuális keresés során sem fogod az általad leírt beállítási lehetőségeket megtalálni a készülékedben. :N

(#9003) Kwisatzh válasza dethroner (#9001) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

"Látom hogy ez a digitális topik"

Helyesen látod. Szerinted akkor akik ide járnak azok közül néz itt valaki analógot???

Persze!
Pl. én néha, de én meg meccset soha.... Se analógon se digitálison:C

Akik viszont meccset néznek, azok digitálisan teszik szvsz.... Vagy ha nem digitálison teszik, akko meg velszeg nem járnak a digitális topikba.... :K

Ha + nem néz gyak. senki analógon meccset azok közül akik ide járnak, ami nagyon nagyon valószínű, akkor vajh hogy a rákba tapasztalhattak volna bármit is?? :C

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#9004) M_AND_Ms válasza dethroner (#9001) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Analógra digi több adónál hibás képaránnyal küld. Ez van.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#9005) cukorka85


cukorka85
csendes tag

Köszönöm a segítséget! Digitális keresésnél kézi hangolást nem enged:( Most próbálkozom a németre állítással. De eddig csak a nyelvet sikerült :( A régiót hogy tudom átállítani?

(#9006) Kwisatzh válasza cukorka85 (#9005) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Úgy általában fel nem fogom, a gyakorlatilag az összes gyártónál meglevő c tuner "korlátozásokat". Tudjátok én is mennyit szívtam vele... :W

Szóval nem értem, amikor elvileg minden multi költségtakarékosságra hajt, akkor mi a bánatnak raknak a szoftverekbe mindenféle ország korlátozásokat, hiszen nyilván több munka megírni egy bonyolultabb progit.....

Nem sokkal olcsóbb lenne olyan szoftvert írni amiben nincs semmi korlátozás???? :W
Pláne, hogy gyakorlatilag az összes külön stb ilyen...

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#9007) cukorka85


cukorka85
csendes tag

SIKERÜLT!!! Végre sikerült! A németes megoldás jött be! Behozott 102 csatornát, eddig csak 90-et. És végre közte van az m1, m2, duna, simán is, hd-ben is! Nagyon szépen köszönöm még egyszer mindenkinek! Már azt hittem hülyét kapok, 2 hete ezzel sz*rakodok.
Köszi:Ankó :C :C

(#9008) Kwisatzh válasza cukorka85 (#9007) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Gratula. :DD

Erről beszéltem alant... :W
A zemberek heteket szívnak ezekkel a hüjjjeségekkel.... :W :W :W

(Nekem jóval több volt mint két hét, és láttam vagy 3 szervízt belülről, és a végére már nagyon útáltam a ki/be kábelezést, csomagolást...... Hálistennek nem tv.)

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#9009) klaczi válasza Lacass (#8998) üzenetére


klaczi
aktív tag

Ez biztos?
Mert nálam a Symbol Rate egységesen 6900!
Nekem mindegy, de ha ez hülyeség akkor jobb tisztázni!

(#9010) Kwisatzh válasza klaczi (#9009) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Sztem is csak valami elnézés lehet, mert gyak. lehetetlennek gondolnám, hogy kétféle symbol rate legyen ugyanannál a szolgáltatónál, ugyanazon a helyen..... :O

[moderálva]

(#9011) Killing válasza klaczi (#9009) üzenetére


Killing
addikt

Nálam is 6900 és minden bejön.
Tuti nem változtatták meg.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#9012) Lacass válasza klaczi (#9009) üzenetére


Lacass
csendes tag

Üdv!
Most néztem meg és igen a 121Mh-nél 6000 ,de lehet állítanak majd valamit rajta és most meg hiányzik egy jó pár csatorna :(
Majd kialakul ez itt nálunk remélem!

Üdv:

...: Lacass

(#9013) MaciLaci1970


MaciLaci1970
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék váltani az UPC Digital TV (kábeles) verzióról digire, de a TV-m nem tudja a time-shift funkciót ill. néha szeretnék felvenni is.
A tanácsotokat szeretném kérni, hogy milyen STB-t érdemes venni ilyen a célra (HD adásokat is szeretnék), USB-s vinyóm van, de ha valaki tud ajánlani ami az STB-vel van egybe építve az is érdekelne.
Ha jól tudom a szolgáltató által adott HD box - amennyiben kérném - 1000,-/hó összegű kiadásba kerülne és nem tudnék vele felvenni.

Köszi: MaciLaci1970 :R

(#9014) Multibit


Multibit
veterán

Több helyen olvasgattam az országkiválasztós bűvészkedésről. Nem igazán értem, hogy mire jó! Nálam a Pana plazmán Magyarország van beállítva és megtalál mindent.

(#9015) BeLac válasza Multibit (#9014) üzenetére


BeLac
tag

Őrölünk hogy megosztottad velünk ezt az infót! :))
Örülj neki hogy nálad minden fasza. :K

(#9016) Kwisatzh válasza MaciLaci1970 (#9013) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Visszaolvasol, vagy guglizol, vagy mindkettő.... :C

[moderálva]

(#9017) MaciLaci1970 válasza Kwisatzh (#9016) üzenetére


MaciLaci1970
aktív tag

Abszolút igazad van, köszi, hogy rám szántál az értékes idődből. ;)

(#9018) Kwisatzh válasza MaciLaci1970 (#9017) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Szívesen.

Beépített táras stb-t ne keress, illetve van, de 3D blu ray lejátszónak álcázva... :DD

Samsung BD-D 8200/8500/8900
LG HR550C
Lásd a honlapokon. :C

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#9019) MaciLaci1970 válasza Kwisatzh (#9018) üzenetére


MaciLaci1970
aktív tag

Ennyit rólam :W
Csak STB-ben gondolkodtam, köszi a konkrét típusokat.

(#9020) Kwisatzh válasza MaciLaci1970 (#9019) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

:DD

Szívesen, de költséghatékonyabb a külső tár. Mondom én akinek belső táras van :DD + rálógatva egy külső....

Pár hete ezt részletesen kifejtettem.

Az érveket lásd ott...

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#9021) bord válasza MaciLaci1970 (#9019) üzenetére


bord
csendes tag

Samsung BD-D6500 külső HDD-re vesz fel,nekem is ilyen van de még okosodnom kell belőle.

(#9022) digikábeles válasza bord (#9021) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Bord, a tévéd is Samsung? Ha igen, használod a dlna anynet+cec funkciót?

(#9023) asddsa válasza cukorka85 (#9007) üzenetére


asddsa
tag

Sony KDL-40EX403

Teljes DVB-C hangolas, es "csak" 92 csatorna van, M1 HD 9600 on megy nalam, hibatlanul...

O_o // Megbízhatóságom : http://tinyurl.com/asddsamegbizhatosag

(#9024) bord válasza digikábeles (#9022) üzenetére


bord
csendes tag

A tévém egy régebbi samsung le40a 656 anyet+cet már tudja. Usb-ről csak zenét és képet játszik le,net csatlakozás nincs rajta.Eddig úgy látom a TV távirányítóját el is rakhatom a fiókba,mert nem nagyon lesz rá szükség ha digitális adásokat akarom nézni,stb.Wifi kapcsolatot már sikerült létrehoznom de még mappákat nem osztottam meg vele.

(#9025) dethroner válasza Kwisatzh (#9003) üzenetére


dethroner
veterán

Hát ezért a hozzászólásért kár volt billentyűzetet ragadnod :((

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#9026) bord válasza digikábeles (#9022) üzenetére


bord
csendes tag

Addig ma már eljutottam látja a telefonomat és a számítógépemet is.A telefon videóra lejátszáskor kiírja nem kompatibilis video,a számítógépen meg csak a video,képek,zene mappát látja,gondolom valami megosztási hiba van.A nod tűzfal is "szórakozik",mert bekapcsolva nem látja a számítógépet.

(#9027) Kwisatzh válasza bord (#9026) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Nekem Xp prof van a saját gépemen, a többin win7. A win7-n levő fájlok sima ügy.
A neten elérhető infók szerint a Xp-n azonban csak segédprogrammal látja.
Az Xp re gondolva gyárilag adtak hozzá egy NERO Mediahome-t amit fel is tettem, de teljesen felesleges. ( Le is tiltottam)

A HRX570 simán látja a DLNA-n keresztül az Xp-n a megosztott mappákba pakolt fájlokat. 720p-t még akadás nélkül lejátssza, az 1080p .mkv-k közül a nagyobbakat már csak akadással.
Sőt a win7 cuccok arra is képesek, hogy látják az én megosztott mappáim, az Xp ezt nem tudja visszafelé.

Mostanában nem használjuk mert jobbára csak 1080p-t töltünk le. Letöltjük valamelyik laptopra, aztán átmásoljuk a külső tárra, és öröm bódottá :C mehet a mozi...

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#9028) Kwisatzh válasza bord (#9026) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Jah és nekem is NOD 4.2 van full védelemmel, de egyáltalán nem okoz problémát...

A router Asus és valami maga generálta istenverte hosszú kóddal titkosította magát.

Szívás beírni távirányítóval, vagy háromszor el is szúrtam, de más gond tényleg nem volt. :DD

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#9029) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Nekem lenne egy eleg buta kerdesem.
Van a lakasomban digikabel (nyiregyhaza) es a sima stbt adta crt tvhez. De multkor hazacuccoltam es az itteni tanyeros digi stbben van kartya amit hazahoztam nincs.
Hogy van ez.
Masik: ha szuneteltetem akkor semmilyen adas nem fog jonni a kabelen?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#9030) dh66e válasza FRENK1988 (#9029) üzenetére


dh66e
veterán

Mivel kódolatlan ezért kártya sem kell hozzá(kivéve HBO) a műholdas digi az kódolt ezért van benne kártya.Persze hogy nem fog jönni az adás ha szünetelteted ha azautódat leállítod jár még a motor?Persze járhat de akkor ott van egy kis bibi.Tv adás is maradhat az esetedben de akkor digisek szúrtak el valamit.Mindkettőre kicsi az esély de nem lehetetlen.

(#9031) FRENK1988 válasza dh66e (#9030) üzenetére


FRENK1988
veterán

Alap adasok se johetnek?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#9032) M_AND_Ms válasza FRENK1988 (#9031) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Mik az alapadások?

Amúgy, nem fog semmi sem jönni. Ha lemondod az újságelőfizetést, akkor sincs az, hogy a főbb híreket azért bedobják.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#9033) Xero válasza FRENK1988 (#9031) üzenetére


Xero
nagyúr

Ilyen helyzetekre van a dvb-t.

(#9035) dh66e válasza FRENK1988 (#9031) üzenetére


dh66e
veterán

Szobai vagy tető antennával nézheted a mindig tv ingyenes adásait.

(#9036) vidra1221 válasza zichie (#8945) üzenetére


vidra1221
tag

Most olvasom vissza az elmúlt hetek hozzászólásait és látom parázs vita alakúlt ki kódolt adás feltöréses témában. Azért engedjetek meg egy reakciót a témában. Azt hozzáteszem nincs szándékom újabb vitát gerjeszteni. Szóval a műholdas törésekkel kapcs. saját szememmel láttam nem egyszer egy barátomnál, hogy a mai napig működik mind a upc,digi és más szolgáltató esetében, nemhogy a kódolt, de simán előfizetés nélkül is veszi az imént említett szolgáltatók adásait egy komplett csomaggal. a pontos rendszert nem tudom felidézni, de annyira emlékszem hogy egy v. két komoly sat tuner kell hozzá meg spéci kártya és a netről folyamatosan szedi az aktuális kódokat a cucc és frissíti a rendszert. Ez nem kamu, nem felvágás, nem janizás ez így működik láttam használat közben nem egyszer!

(#9037) Kwisatzh válasza vidra1221 (#9036) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Ezt senkisem vitatta. "Spéci kártyával" persze megy a műholdas törés...

Szó nem volt fenti két dologról, de ez ne zavarjon... :DD Mesélj nekünk a zéletről, isszuk a szavaid... :DD

A "vita" tehát nem erről szólt, talán olvasd el mégeccer és megérted, bár nem sok esélyét látom... :W

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#9038) zichie válasza vidra1221 (#9036) üzenetére


zichie
senior tag

Ezt egy szóban is le lehet írni: kártyamegosztás.
Ez valójában nem is törés, mert valakinek a megosztott kártyáját használja neten keresztül. Attól, hogy nem törés, attól persze még illegális.

A törés az, amikor net kapcsolat és előfizetői kártya nélkül nézi, amit hivatalosan csak előfizetői kártyával és szolgáltatói stb-vel lehetne nézni. A műholdas digi ezzel a módszerrel értelemszerűen nem megy, mert az Nagra3, de a kábeles az régi elavult Nagra2 a négy érintett csatorna esetében, ami valószínűleg egy jó ideig az is marad, mert az összes N2-es előfizető kártyáját ki kellene a szolgáltatónak cserélni N3-asra, ami nagyságrendekkel magasabb költség, mint az esetleges néhány kalóznézőből származó bevételkiesés. Ráadásul egy elvaultabb CA rendszer liszensz költsége is sokkal alacsonyabb, mint egy korszerűbbé.

(#9039) Jofi81


Jofi81
őstag

Hogyan lehet egy csatorna alapértelmezett hangját megváltoztatni DVBViewerben? A PVTV mindig románul jön be. Ha kiválasztom a magyar hangot, csak addig marad úgy, amíg csatornát nem váltok, utána visszaáll románra.

(#9040) Dictator^


Dictator^
veterán

behúzták cimbihez a Digit szerdán, új környék, talán az első bekötök közt.

kérdés, amihez nem értek.. Samsung LE32B551 TV-je van, elvileg csak DVB-T vevővel, és minden csatorna megy rajta Diginél. Az összes külföldi adó ami csak dvb-c vevővel kéne menjen.
Ez normális ?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#9041) zsolt501 válasza Dictator^ (#9040) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Igen, mert a Samsung régebben nem írta oda a tv hez hogy alkalmas a DVB-C vételre is csak annyit írt hogy DVB-T, az is igaz hogy nem minden ország DVB-C rendszerével működik, a digi kivételesen megy.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#9042) zhagyma válasza zsolt501 (#9041) üzenetére


zhagyma
őstag

" ... az is igaz hogy nem minden ország DVB-C rendszerével működik, a digi kivételesen megy. ..."

Ezzel az a baj hogy egyetlen DVB-C szabvány van ami úgye nem országfüggő:[link]

(#9043) zsolt501 válasza zhagyma (#9042) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Mégis vannak típusok amik esetén oda írja az adatlapra a gyártó hogy bizonyos országokban nem működik, pl a samsung egyes típusai esetén nem Magyarországot kell kiválasztani a menüben csatorna keresésnél hogy megtalálja az összes digitális csatornát, de van olyan eset is hogy ha a magyar ország van kiválasztva nem is talál egyet sem . Szóval ez készülék és gyártó függő.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#9044) zhagyma válasza zsolt501 (#9043) üzenetére


zhagyma
őstag

Ezek az opciók csak aktiválják a DVB-C demodulátort. Például annó a Philips / LG adatbázisa szerint Magyarországon nincs is DVB-C szabványú kábeltelevíziós adás ezért nem is aktiválta a firmware a demodulátor DVB-C részét Magyarországra. Persze a chipben ott volt a tudás. :Y Egy kínai tunergyártó például nem értette miért kell nekem DVB-C tuner minta. Szerinte ClearQAM van Európában ami meg ugye USA kábeltv szabvány ...

[ Szerkesztve ]

(#9045) nemdan


nemdan
senior tag

Sziasztok!

Alábbi kérdésem lenne: adott egy TV amihez Conax modul kellene, tehát a PCMCIA és a Common Interface nyílás az ugyanaz? CA modulhoz PCMCIA kell azt tudom. :U

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#9046) Kwisatzh válasza zsolt501 (#9041) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

zhagyma már igaz leírta, de ez egy súlyos téveszme úgy általában. A szoftver országfüggően vagy ki vagy bekapcsolja a c tunert, bár ez az ökörség mostanában kihalni látszik.... :C

Annyi igazság azért van benne, hogy a zhagyma által említett országfüggő ki/bekapcsoláson túl ha már be van kapcsolva a c tuner akkor is lehetnek további "korlátozások", így jártam én is, vért pisáltam mire a holland korlátozásokat feloldottuk. Volt jel, látszott a jelerősség&minőség, csak éppen "adást" nem talált....

Máig nem tudom pontosan hogy csinálták, de azt gondolom, hogy a négy holland kábeles szolgáltató pontos paramétereit rögzítették, és ami nem az volt az nem ment.

Gyanúm erősíti, hogy az egyik szervizben az UPC adókat megtalálta, de persze nem kódolta ki, és egyedül a Holland UPC adatai hasonlóak a magyaréhoz.

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#9047) zsolt501 válasza Kwisatzh (#9046) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Szóval mindkettőnknek igaza van, így vagy úgy.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#9048) zhagyma válasza Kwisatzh (#9046) üzenetére


zhagyma
őstag

Úgy emlékszem nálad aktív volt a DVB-C hardver. Az adási paraméterek állíthatók voltak (FREQ,QAM, SR), de a transport stream táblákban "jövő" információk szűrésén alapult a "vétel engedélyezés" (NIT tábla). A transport stream "szint" teljesen független a DVB-C/S/T hardvertől.

(#9049) Dictator^ válasza zsolt501 (#9041) üzenetére


Dictator^
veterán

Esetleg az LG32LG3000-ról tudsz valamit? Elvileg van benne DVB-T tuner, de hivatalos weboldalon nem írják.

Pár leírás, meg reviewnál megemlítik és Én is emlékszem, mert van DTV (adás előtti prefix).

DVB-T tuners 1
DVB-C tuners 0
DVB-S tuners 0

Szóval, ez fog menni, ugy mint a tegnap leírt Samsung LE32B551? Ott is a T volt feltüntetve , mégis C is van benne, ahogy írtad, lehet csak Digi-vel (bár a válaszokat nem olvastam fel mi volt a vita után..)?

Szóval lényeg a lényegben?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#9050) zsolt501 válasza Dictator^ (#9049) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Erre így válaszolni nem tudok, mert nekem Samsung van, illetve az ismerőseimnek is Samsung van, talán még külföldi fórumokon kellene még utána nézni mit írnak erről a készülékről.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.