Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) Kwisatzh válasza M_AND_Ms (#12993) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Bóhalom jettenyet... :DD

Legfeljebb a Heti Hetes miatt sajnálnám ha kimaradunk....

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#13002) Flashget válasza br.rak (#12996) üzenetére


Flashget
félisten

SuperTV2-t 100%-ra biztosra lehet venni.
Az nem lenne szerencsés húzás részükről ha az IKO-hoz tartozó csatornákat kidobják..
Viszont remélem a Retek 2 nem lesz januártól sem...

Digi pályázhat megint frekvenciára ha akar..
Mégsem indulhat az állami mobilcég

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#13003) anrab válasza atosmaximus (#12979) üzenetére


anrab
addikt

A szerviz menüben be lehet kapcsolni hogy M. o.-on is jöjjenek.

(#13004) unravel válasza Ahab77 (#12998) üzenetére


unravel
őstag

Én hajlandó vagyok 200 Ft-tal többet fizetni, hogy soha ne kerüljön be ez a szenny a csatornakínálatba, saját és embertársaim nyugalmának megőrzése érdekében. :K
Nem kell egyik frekvenciára sem. :N

¯\_(ツ)_/¯

(#13005) Kwisatzh válasza unravel (#13004) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Nagyotmondásból jeles.... Könnyű a lehetetlenre fogadkozni.

[moderálva]

(#13006) Pille69 válasza forrest85 (#12982) üzenetére


Pille69
tag

Mi a konkrét bajod ezzel a csatlakozóval? Ez a legpraktikusabb amit kapni lehet, évek óta ilyeneket használok. :K
1. Olcsó.
2. Könnyen szerelhető.
3. Nem lesz kontakthibás, mert csavarral rögzíted a vezetéket, illetve az árnyékolást a csatlakozó megfelelő érintkezőjéhez.
4. A csavarozás miatt nem kell forrasztani, ami sokaknak problémát jelenthet.

Tehát akkor mi a bajod vele? Mert a képen szereplővel csak egy lehet. Ez nem TV-hez, hanem rádióhoz való. :DD

(#13007) Kwisatzh válasza Pille69 (#13006) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Nekem csak az egész házilagos "kábelvarázslással" van, de ezt már tudjátok...

Minek vennék/csinálnék bármit is? Én, ha hiba van: 1. akkor kihívom a digit. 2. és ha a kábelezés a hiba oka AKKOR a digisek pillanatok alatt ingyen és bérmentve cserélnek bármit a lakáson belül is, legyen az csatlakozó, kábel, vagy akár splitter.

Nekem ez a tapasztalatom.

[moderálva]

(#13008) Pille69 válasza Kwisatzh (#13007) üzenetére


Pille69
tag

Én tavaly nyáron festettem a lakást. Másik két helyre átvezettem a tv és internet kábelt. Számomra nem volt probléma ezt összehozni, a kép is jó, meg a net is és elmondhatom, hogy én, saját kezűleg csináltam. Számomra ez örömet jelent. :)

(#13009) Kwisatzh válasza Kwisatzh (#13007) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Na jó, előtte azért megejtek egy minimális ellenőrzést nem lazult-e ki valami, mert hüjjéétt nem csinálok azért magamból, de tényleg ennyi maximum :K

[moderálva]

(#13010) hb000 válasza Pille69 (#13006) üzenetére


hb000
aktív tag

Ezek a műanyag borítású cuccok az én tapasztalataim szerint is pocsék minőségűek. Az általad leírt előnyök más csatlakozókra is jellemzőek, nem csak erre, manapság nem kell elájulni attól, hogy egy koax csatlakozó forrasztás nélkül, csavarhúzóval szerelhető.
Persze a fém borítás még nem garancia arra, hogy tökéletes a csatlakozó, szívtam már ilyennel is, de azok nálam jobban beváltak. Még szerelhetőség szempontjából is. Amiről azt hiszed, hogy könnyű, annál mindig van könnyebb...

(#13011) Kwisatzh válasza Pille69 (#13008) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Az más történet... Ezt én is megcsinálnám ha "bővítés" lenne...

Én csak az ellen ágálok már ezer éve, hogy ha jönnek ide problémákkal az userek, akkor a bennlakó kábelvarázslók mindenféle barkácsolásra bíztatják őket, ahelyett, hogy annyi lenne a tanács: Hívd ki a digit.

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#13012) Pille69


Pille69
tag

Találtam ezen az oldalon három érdekes hozzászólást. Az egyik a 12979-es, a másik a 12981-es, a harmadik a 12986-os. Kissé idejétmúltak már, nem? :W

(#13013) schumy1


schumy1
aktív tag

Én sajnálnám ha nem rtl 2, mert ha igaz a hír hogy a barátok közt átmegy oda hogy fogom nézni? :)
Rossz indulatú megjegyzéseket kérem mellőzni, mert kezdetektől fogva nézem.

Újra kezdtem a hangolást, most finnország/helsinki lett megadva, megadtam az 1001-es azonosítót. Semmi, aztán mégegyszer lefutattam, de a gyors helyett, teljes keresésre raktam. Most lárom hogy már 13 adót talált!!! :D
Köszönöm srácok! :)

(#13014) Kwisatzh válasza schumy1 (#13013) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Hajráá... A panások valamiféle "hálózati keresést" szoktak emlegetni, de én nem tudom.

Jöjjön máá elő egy panás, oszt segítsen a kollégának!!!

M_AND_Ms ??????????

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#13015) Pille69 válasza hb000 (#13010) üzenetére


Pille69
tag

Semmi használati jelentősége sincs annak, hogy egy ilyen csatlakozó borítója fém, vagy műanyag. Normálisan kell össze rakni és akkor jól fog működni. A használata meg annyi, hogy bedugod a helyére és hónapokig, vagy akár évekig nem nyúlsz hozzá.
A szerelhetőségtől meg valóban nem kell elájulni. Gondolom elhiszed, hogy van olyan, akinek nincs forrasztó pákája. Biztosan van olyan is, akinek nincs csillag csavarhúzója. De szerintem több olyan háztartás van, ahol csavarhúzó van, mint páka.
Persze egy ilyen csatit is lehet rosszul szerelni, mert nem mindegy, hogy mennyire és hogyan "csupaszolod le" a vezetéket, meg nem mindegy, hogy megfelelően meghúzod-e a csavarokat.

(#13016) schumy1 válasza Kwisatzh (#13014) üzenetére


schumy1
aktív tag

Nem olvastad figyelmesen az elöző bejegyzésem.
Sikerűlt, el vagyok ájúlva. Ez csoda szép! :D :D
Analógot ki is iktatom a francba. :)

(#13017) Pille69


Pille69
tag

Na akkor itt egy Panás.
Először automatikus beállítás, és ha nincs meg minden csatorna, akkor kézi hangolás, így: Frekvencia: 121,5 Jelátviteli seb.: Automatikus, Szolgáltató azonosító: Automatikus.
Mondjuk én Németországot használok, nekem az vált be. Ha így van, akkor van DVB-C és DVB-T tuner is egyszerre.

(#13018) Kwisatzh válasza schumy1 (#13016) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

99 adónak kell lennie, nem 13 nak.... Azt írtad 13 van meg...

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#13019) schumy1 válasza Kwisatzh (#13018) üzenetére


schumy1
aktív tag

Amikor írtam akkor 13-nál járt, 99 meg van. :)
Nagyon tetszik, programfüzet stb. nekem ezek újak most. :)

(#13020) schumy1 válasza Pille69 (#13017) üzenetére


schumy1
aktív tag

Köszönöm neked is azért.
A lényeg hogy tuti minden. :)

(#13021) Kwisatzh válasza schumy1 (#13020) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Öröm bódottság! Üdvözlünk a fedélzeten! :C

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#13022) klaczi válasza Pille69 (#13015) üzenetére


klaczi
aktív tag

Szeretek mindent megforrasztani, kábelvarázsolni is. Kéthelyen a lakásban van DVB-c. Mindkettő tökéletes. Kábeleket cseréltem már vagy 2 éve. Akkor álltam át az analógról. Ide digis szerelő még nem jött. Első próbáknál nagyon lelombozódtam aztán a kábelcsere után minden szépen a helyére állt. Ha valakinek kételye van, még megvannak a régi kínai tescos kábelek amikkel újra elő tudom idézni a hibákat. Bárkinek megteszem egy tárca sörért :)

[ Szerkesztve ]

(#13023) schumy1


schumy1
aktív tag

Azért jó lenne ha az adók nem 1080i-ben nyomnák ha nem 1080p-ben.

(#13024) klaczi válasza schumy1 (#13023) üzenetére


klaczi
aktív tag

Én már annak is örülnék ha minden adónál evidens lenne a 16:9 képarány.

(#13025) dh66e válasza schumy1 (#13023) üzenetére


dh66e
veterán

:DD

(#13026) Misi 007 válasza schumy1 (#13023) üzenetére


Misi 007
Közösségépítő

Tessék egy kis történelem hogy miért Interlace és miért nem Progressive!

(#13027) schumy1 válasza Misi 007 (#13026) üzenetére


schumy1
aktív tag

köszi

(#13028) schumy1 válasza klaczi (#13024) üzenetére


schumy1
aktív tag

jogos, ez engem is bosszant.

(#13029) M_AND_Ms válasza schumy1 (#13023) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Sehol sem adnak jelenleg 1080p-ben úgy, hogy légy elégedett ezzel!

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#13030) g@bo


g@bo
nagyúr

sziasztok

végre elért a pusztába a digi, és feltudom mondani a rabló t-home csomagot, azon van 1 év hűség / 1 már lejárt / kíváncsi leszek a lehúzásra, de sebaj, mert a digi havi 4200ért 2 éves akciós csomagot ad.

kérdésem az, bár olvastam az elején, hogy ha már modernebb lcd tévével rendelkezik az ember, akkor ha a digitális csomagot rendelhetem, bedugom a samsung 32eh5000 hátába a drótot, és ő intézi a többit, vagy kell ilyen:

*************
HD típusú berendezés - kábeles digitális és HD adások vételére alkalmas
Vásárlás esetén: bruttó 32 000 Ft (3 havi kamatmentes részletfizetési lehetőség bruttó 10.667.- Ft/hó)
A berendezésekre 1 év garanciát biztosítunk
Bérlés esetén**: bruttó 1000 Ft/hó
A berendezést meghibásodás esetén ingyen cseréljük
**************
van egy érzésem, hogy nem, csak régi crt tévék mellé ill. amely tévé nem tudja a földfelszíni digitális adások vételék.

jól sejtem? :R

(#13031) br.rak válasza g@bo (#13030) üzenetére


br.rak
őstag

Van benne DVB-C -s tuner, szóval nem kell semmit sem mellé bérelni/venni (kivéve ha HBO-t is akarsz)

Br

(#13032) hb000 válasza Pille69 (#13015) üzenetére


hb000
aktív tag

Semmi használati jelentősége sincs annak, hogy egy ilyen csatlakozó borítója fém, vagy műanyag.
Ugyan ilyesmit nem írtam, de ebben spec nincs igazad, árnyékolás szempontjából hatalmas jelentősége van.

Gondolom elhiszed, hogy van olyan, akinek nincs forrasztó pákája
Gondolom, elhiszed, hogy ezért írtam, hogy a csavarhúzós megoldás nem a bemutatott csatlakozó kiváltsága, hanem szinte az összes csatlakozó ilyen. A forrasztás ezeknél a csatlakozóknál már a múlté, nem emellett érveltem én sem. Sőt.

Én pusztán azért írtam, mert minőségre nálam nem váltak be az általad mutatott csatlakozók. És ahogy látom, volt más is, aki hasonlóképpen vélekedett. Mindössze erről van szó.

(#13033) g0dl válasza GuruZone (#13000) üzenetére


g0dl
addikt

"ezekből egyedül a modern family ér bármit, sőt, az abbahagyhatatlan."

Pontosan, de azt meg már megnéztem eredetiben. ( a cím fordítása elég erőltetett)

(#13034) M_AND_Ms válasza atosmaximus (#12981) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Tisztességes antenna rendszer könnyű és gyorsan szerelhető, ugyanakkor stabil kialakításához mindig az "F" csatlakozókat ajánlják (és tapasztalatból én is az teszem):
[link]
Otthoni célokra a csavaros kivitel a jó, de a profik a krimpelhetőket használják, de azokhoz már szerszám kell.
Próbáld ki, és amint megtanulod, hogy miként kell szerelni, rögvest kidobod az összes hagyományos csatlakozót. Arról nem beszélve, hogy átkábelezéskor nagyon könnyen lehet változtatni a csatlakozókon, könnyű a kábeleket toldani (ha szükséges), osztani, stb.

Például egy 90 fokos könyök (azért látszik a különbség, ugye )

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#13035) g@bo válasza br.rak (#13031) üzenetére


g@bo
nagyúr

:R

akkor értelemszerűen felesleges az analóg adás. basszus, most is az van a t home-tól, pedig nekik is van digitális olcsóbban...., de a beltéri miatt nem kértem, pedig a crt korszak átka a külön box.

[ Szerkesztve ]

(#13036) Kwisatzh válasza g@bo (#13035) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

A digitális, és az analóg jel is jön egyszerre ugyanabban a kanócban ugyanazért az árért.

[moderálva]

(#13037) Kwisatzh válasza M_AND_Ms (#13034) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Bakácsojjatok csak bazze... én kihívom digit, megcsinálják, oszt jónapot. :DD

[moderálva]

(#13038) M_AND_Ms válasza Kwisatzh (#13037) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Azért egy csatlakozó felrakásáért nem fognak kijönni, ingyé'...

Amikor nálatok otthon arrébb kell rakni egy kábelt, akkor te mindig a Digi szerelőit hívod? És azok ingyen kijönnek neked? És akkor szépen otthon maradsz és vársz rájuk, és magyarázgatod, mit szeretnél? Na neee! :Y
Én kitalálom, majd fogok egy F dugót és rárakom a kábel végére, oszt jónapot (ugyanúgy mint, amikor egy villásdugót kel felszerelni a villanyvezetékre.) Én ezért nem hívok szerelőt.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#13039) Kwisatzh válasza M_AND_Ms (#13038) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Mondtam már ezerszer: NEM a saját kezdeményezésű "átépítésekről" beszélek.
( Ilyenre nekem nincs szükségem, mert 8 éve mindenhova bekerült a kábel, ahova csak kellhet, de ha mégis akkor persze megcsinálnám én is, hiszen ez nem HIBA.)

Arról "zenélek" folyamatosan: amikor "elromlik" a szolgáltatás! Na akkor én nem állok neki "hibát keresni", kísérletezni, osztót, kábelt, csatit cserélgetni, stb, hanem TELEFONÁLOK, kijön a DIGI, és az eddigi tapasztalatok szerint zokszó nélkül cserélnek mindent még benn is bármiféle költség nélkül. Eddig mindig a lakáson kívül volt a hiba, de azért benn is átnéztek mindent, és ha találtak mondjuk egy laza csatit, toldást, akármit akkor azt azonnal cserélték. Sőt ingyen raktak fel az én saját négyes osztóm helyett egy kettest, mert csak annyit használunk, ezért értelmetlen négyfelé osztani. Ennyit és nem többet állítok.

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#13040) M_AND_Ms válasza Kwisatzh (#13039) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

"Mondtam már ezerszer: NEM a saját kezdeményezésű "átépítésekről" beszélek."

Akkor bizony másról beszélsz, mint amiről az a hozzászólásom szólt, amire válaszoltál. Akkor itt be is fejezhetjük!

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#13041) Ahab77


Ahab77
tag

Vicces ez a cikk [link]
"Az RTL II-től azt remélik, hogy hamarosan kétmillió háztartásban lesz elérhető, a nagy kábelszolgáltatókkal már állítólag meg is egyeztek, kivéve a Digi tévét." majd később
"Az RTL II-ről az IKO-csoport többi csatornájával együtt egyeztet a cég, a UPC-vel azonban még javában tartanak a tárgyalások. Az ilyen egyeztetések nem egy-két hét alatt zajlanak le,"
Szóval kivel is egyeztek meg a t-home-on kívül ? :DD

(#13042) dh66e válasza Ahab77 (#13041) üzenetére


dh66e
veterán

még a mindig tv-vel sem pedig az is minimum 100.ezres nagyságrend,de inkább több..
Remélem nem komolyak a tárgyalások a digivel,ha már a 16:9-es képaránynál megakadtak a retekkel..

(#13043) Kwisatzh válasza M_AND_Ms (#13040) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Jóvanna, számomra nem derült ki belőle egyértelműen, hogy csak bővítésre, újjáépítésre, stb. javaslod a cuccost.

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#13044) M_AND_Ms válasza Kwisatzh (#13043) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Antenna hálózat kialakításához. A digisek is F-t használnak. De egy plusz csatlakozásért én nem hívom sem őket, sem mást, megcsinálom magam. :K

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#13045) Watt25 válasza dh66e (#13042) üzenetére


Watt25
veterán

Részletkérdés, de nem lehet 100 ezres nagyságrend, mert biztos, hogy nem kerül az ingyenes csatik közé. A MindigTV Extra jelenlegi előfizető száma pedig csak 75 ezer.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#13046) Kwisatzh válasza M_AND_Ms (#13044) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Oks, oks, ha "bővítés" kéne én is megcsinálnám persze. Krimpelőm igaz nincs, de forrasztópákám viszont van kettő is.... :K

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#13047) klaczi válasza Kwisatzh (#13043) üzenetére


klaczi
aktív tag

Úgy emlékszem Te is 6. kerületi vagy. Itt nagyon humánusak a szerelők. Máshol talán kevésbé!
A múltkor valami tönkrement a padláson és se hang se kép. Hamar megjelentek, pár óra alatt kicseréltek valami kütyüt. Utána mindenhová becsengettek és megérdeklődték, hogy rendben van e minden. Ahol nem voltak elégedettek ott egyedileg segítettek.

[ Szerkesztve ]

(#13048) Kwisatzh válasza klaczi (#13047) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Igen, én is 6. ker. Egyetértünk itt a kerületben tényleg jó fejek vannak. Én pl. ha összefutok az utcán azokkal akik szoktak jönni még pár szót is váltunk. Ugyanaz a páros jár a házunkba/utcánkba évek óta.

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#13049) M_AND_Ms válasza Kwisatzh (#13046) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Az F dugókhoz pont nem kell forrasztó. Ajánlott egy blankoló, de egy éles szikével is megoldható (no meg egy negyedikes kézügyességével).

A forrasztósnál van gond, ha mégis le akarod szedni a csatlakozót, akkor jön a gányolás, a pákával való melegítés, a kábel megolvad, átég, a szőnyeg meggyullad, a tető beomlik.... :O

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#13050) Flashget válasza dh66e (#13042) üzenetére


Flashget
félisten

Azért azt látni kellene már, van az IKO Media Group (Tréhome, UPC szolgáltatókkal) fő zászlós hajójuk a retek klub. meg van a ProsiebenSat1-csoport zászlóshajók a telavív 2 (Digi szolgáltató) ez a két csoport egymással hadakozik mint konkurens cég a szolgáltatókat maguk mögé állítva.
Remélem nem jön el az a idő mikor a digi kiszórja a meglévő IKO-hoz tartozó csatornáit az SK-n kívűl és csak a ProsiebenSat1 féle műsorokat nyomja majd.
De az biztos a tv2 mindenben alul marad a retekkel szemben...nézettség, pénz, műsorok, film jogok.

TV2-n megy a digi reklám rendesen..retek klubbon mennyi ment le eddig?

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.