Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42751) ArGab válasza Spancho (#42748) üzenetére


ArGab
őstag

Bp, Zugló 1144 szintén. Digi van 5 éve, legnagyobb net kimaradás szerintem úgy 1 óra volt. Tévé mintha már lett volna egyszer valami hosszabb fél napos is. Korábban 11. kerben UPC-vel, főleg a nettel sokkal több gond volt.

(#42752) Boond


Boond
addikt

Kinek van még itt AB CryptoBox -a, vagy volt? Freezee-n kívül, ha jól emlékszem van más fórum társ is...

Az órával kapcs tudnék hasznos infót mondani :)

(#42753) sylas válasza tupijani (#42734) üzenetére


sylas
tag

Megnéztem;Kaon NA 1600HD
Mind 2 tvnél ez van
Egyik tv samsung másik lg,egyiken hdmi csatlakozó, másikon scart!Mind a kettőn mindig frissít mikor kikapcs!
Elég idegesítő mikor mindig ki kell venni felirat.
Beállításokban nem találtam ilyet.

A múltra csak emlékezni tudunk - ha szembetalálkozunk vele, meg sem ismerjük.Gondolatban haladhatunk ugyan visszafelé, de az idő közben mindig előrehalad"

(#42756) g0dl


g0dl
addikt

Nem tudjátokm véletlenül, hogy a digitv online nézhető külföldről?

(#42757) M_AND_Ms válasza g0dl (#42756) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Alapból nem. Tiltva van, mivel a Digi csak Magyarországon jogosult műsorokat továbbítani

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#42758) jaroslav válasza g0dl (#42756) üzenetére


jaroslav
aktív tag

Elvileg az adott országra vonatkozó jogok miatt nem lenne szabad, hogy lehessen nézni, de a gyakorlatban nem tudom.
A T-nek a hasonló szolgáltatását, biztosan nem lehet külföldön nézni, ez tapasztalat.

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#42759) leslieke válasza Spancho (#42748) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ott ritkán van szakadás, a net stabil és szinte mindig a maximum sebességet hozza.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#42760) pjtr


pjtr
aktív tag

Sziasztok,

Gödöllő, Blahai részen lakom, kb 2-3 hete kockásodik a kép, főleg a magyar csatornáknál vettük észre, néha a hang hullámzik, teljesen elmegy. CI kártya van a tv-ben.

Jelerősség: fix 95 %
jelminőség: 91%-100%

Másnál is van ilyen gond? Érdemes bejelenteni hibára?

Köszönöm,

peti

(#42761) rento válasza pjtr (#42760) üzenetére


rento
őstag

Szia

Én egy pár utcával feljebb vagyok, nálunk minden ok, habár én nem kártyázok.

(#42762) zsolt501 válasza pjtr (#42760) üzenetére


zsolt501
nagyúr

A jelminőség ingadozás kebelezés problémára utal, ebbe beletartozik a csatlakozók és elosztók is, szóval ezeket ellenőrizni kellene.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#42763) Flashget válasza g0dl (#42756) üzenetére


Flashget
félisten

Kipróbálták németországban, görögországban és nem tudták nézni. Bejön a DO felület ugyan de nem történik semm. Tiltva van külföld csak Mo-n belül lehet használni.

Realme GT Master Edition

(#42764) Kronk válasza Flashget (#42763) üzenetére


Kronk
őstag

Vagy van vpn :)

http://totesz.myminicity.com/

(#42765) g0dl válasza Flashget (#42763) üzenetére


g0dl
addikt

köszi

(#42766) xy2003


xy2003
tag

Na XVIII kerben 10 óràtól megint leàllàs volt,tv és net màr van tel még nincs.

[ Szerkesztve ]

(#42767) forzaroma


forzaroma
tag

Sziasztok!
Nekem kábeles digim van és az M5 nem jön be és az M4 is csak kézi hangolással valami botrányos minőségeben!
Az összes többi HD csatorna tökéletes kristálytiszta minőségbe jön, nem tudom mi lehet a baj!

Realme GT2

(#42768) janaman01


janaman01
addikt

Sziasztok. Kaon Na 1000HD beltérinél akárhová állitom az időtúllépést ( kezdet vég) mindig csak 5 percet hajlandó rögziteni..azaz ha 5 percbél tovább vagyok a nagy dolgomon kint :) akkor már lemaradok a műsorról :)
Van e erre valami megoldás gogy kitoljam akár 10 percre is..? Vagy csak én bénázok?

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#42769) sandró60 válasza forzaroma (#42767) üzenetére


sandró60
addikt

Nézd meg a koax csatlakozó végeket.A tévébe menő csatlakozót és a lakásba bejövő csatlakozót,ha mindet megpróbálod megjavítani "csodát"fogsz látni.Sokunknak ez oldotta meg. :D
Itt egy link amin láthatod,hogy kell előkészítani a koax kábelt a jó csatlakozáshoz
koax kábel előkészítés

[ Szerkesztve ]

(#42770) forzaroma válasza sandró60 (#42769) üzenetére


forzaroma
tag

Megpróbálom, köszi!

Realme GT2

(#42771) jaroslav válasza janaman01 (#42768) üzenetére


jaroslav
aktív tag

Nekem Samsung HDD-s felvevőm van, de annál például, ha elindítom a felvételt, azt is be kell/lehet előre állítani, hogy mennyi időt vegyen fel. Esetleg nézd meg, hogy egy ilyen beállítási opció nincs-e 5 percre állítva, és azért vesz fel csak 5 percet, ha elindítod.
Ez persze csak egy ötlet...

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#42772) Boond


Boond
addikt

Amúgy érdekesek ezek a box-ok, egyiknél a csomagolás más verzió(konkrétan C helyett s-t ír), másiknál a leírás a másik verzió(c helyett s), de a doboz jó (azaz az adott terméket mutatja, ami valóban benne van :D)

Ezeket vajon a gyárban rakják így össze, vagy az importőrnél kevernek valamit?

(#42773) Boond


Boond
addikt

Cryptobox 650hd

magyar leírás:
https://drive.google.com/file/d/0BzvBghlWuhVcV0czQWc2WWl3VzQ/view

frissítéseket itt találni a szoftverhez:

http://download.abcom.sk/abcomeu.php?direction=0&order=nom&directory=AB%20Cryptobox&PHPSESSID=459b42de04bc090adc694aaaaea854a7

prezentációs videó:
https://www.youtube.com/watch?v=7z5OqaSyS3U

fórum:
http://gosat.hu/forum/ab-cryptobox-600hd-650hd-m-holdvev-t3214-600.html?sid=12c14e352be8b30a1be972abc9d63cfa

Igaz nem kimondottan kábeles.

(#42774) Yoss


Yoss
csendes tag

Sziasztok,
Olyan gondom van, hogy időnként a HD adások bekockásodnak, szétesnek. Rámértem a kábelekre, a jelszint 90-95% a jelminőség 80% körüli. Nem tudom, hogy ez okozhatja-e a problémát, de rámértem a router F-mama kimenetére és ott is ugyanennyi a jelszint. Mit lehetne még ezzel mókolni hogy jobb legyen, vagy inkább forduljak a digi-hez? Előre is köszönöm a válaszokat.
Üdv,
Yoss

(#42775) Flashget válasza Yoss (#42774) üzenetére


Flashget
félisten

bit hiba mekkora volt? ha az 0 akkor digi hba.

Realme GT Master Edition

(#42776) Yoss válasza Flashget (#42775) üzenetére


Yoss
csendes tag

Nem tudom :) De ma rámérek újfent :) Egyébként ha a bithiba az oka, akkor mit lehet tenni ellene?

(#42777) Yoss válasza Flashget (#42775) üzenetére


Yoss
csendes tag

Mért értékek: Freq=370.00 Mhz, SYM=6900k, SNR=30.1dB, PBER= 3.9E4, PER=<1E7 Level= 95.9dB,
Str=95%, Qlty=77%

(#42778) bgabor


bgabor
csendes tag

Láttam, hogy korábban volt már téma sokszor, de nem találtam igazán kielégítő magyarázatot: ha digi kábelről akarok felvenni és veszek egy DVB-C-s STB-t és egy külső vinyót, akkor menni fog, ugye? A kérdés csak az, hogy ha éppen felvesz, akkor tudok-e másik csatornát nézni? Vagy ez a STB-től függ? :F

(#42779) M_AND_Ms válasza bgabor (#42778) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Mivel akkor ott a tévéd, meg a boxod, ezért van két önálló vevőd. Amíg a box felvesz, a tévéden azt csinálsz amit akarsz

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#42780) pjtr válasza zsolt501 (#42762) üzenetére


pjtr
aktív tag

Bejelentettem hibára, mert elment az összes adóm, "nincs jel", net ment faszán. kb 2-3 óra múlva hívott a technikus, addigra visszajött az adás, a hibajegyet lezárták.

Tegnap délután megint elment a jel, ismét bejelentettem, ma délután jönnek ki megnézni. Lehet az üveg-koax átalakító szarozik?

RENTO: Köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

(#42781) Yoss válasza bgabor (#42778) üzenetére


Yoss
csendes tag

A smart tv-k tudják box nélkül. Külső vinyót, vagy nagy kapacitású - lehetőleg gyors, vagyis nem olcsó - pendrive-ot rádugod, a koaxon bejön a tv, a műsorújságban rányomsz a kívánt műsorra hogy vegye fel, azt annyi. Közben azt nézel, amit akarsz.

(#42782) Yoss válasza M_AND_Ms (#42779) üzenetére


Yoss
csendes tag

A digi kábelhez nincs box, egy router van ami az optikáról leveszi az RF jelet. De az nem rögzít semmit.

(#42783) Boond válasza bgabor (#42778) üzenetére


Boond
addikt

"A kérdés csak az, hogy ha éppen felvesz, akkor tudok-e másik csatornát nézni? Vagy ez a STB-től függ? "
is- is

Ha jól tudom egy muxon lévő csatornákat nézheted, akkor is ha épp felvesz.

Valamint függ a tunerek számától, ha több tunerja van, akkor egyszerre több mindent vehetsz fel, és vagy nézhetsz közben bármit. Nyilván egyik veszi, másik meg kiszolgálja az aktuális tv nézési szokásokat.

De Diginél van rá lehetőség, hogy veszel egy elosztott, és box-on felveszel, tv-ben pedig nézed azt az adást ait akarsz adást (már ha az is dvb-c képes).

Több variáció is van, megoldható.

"A smart tv-k tudják box nélkül. Külső vinyót, vagy nagy kapacitású "
igen de azok kódolják is egyből, a felvett anyagot...

[ Szerkesztve ]

(#42784) M_AND_Ms válasza Yoss (#42782) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Nekem ne magyarázd, hogy milyen a Digikábel! 6 éve digizem és boxom is van.
Mint az eredeti kérdés feltevésben benne volt, van box. Ugyanis, a kérdező tervezi a box vásárlást és épp azzal kapcsolatban kérdezett.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#42785) M_AND_Ms válasza Yoss (#42781) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Tévén való rögzítésnél a felvétel közben nem azt néz amit akar. A legtöbb tévé ilyenkor, még az azonos muxon lévő adókra sem enged átváltani, nemhogy akármelyikre (ez utóbbihoz két tuneres tévé kell, az meg ritka - és drága)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#42786) lord_m


lord_m
senior tag

Nem tudom, van-e összefüggés, de a múltkori egy órás leállás ( 18.ker) és újraindulás óta a box hónapok után végre nem csinál csatorna frissítés minden egyes kikapcs után. :C

Szépen stanbyba megy, majd vissza az utoljára nézett adóra. Ma vettem észre, annyira nem foglalkoztam már vele... :)

(#42787) Yoss válasza M_AND_Ms (#42784) üzenetére


Yoss
csendes tag

Nyugi, ne izgasd fel magad. Az eredeti kérdésben szó nem volt boxról, konkrétan az volt a kérdés, hogy tévével venne fel. Esetleg olvasd el mégegyszer a kérdést.

(#42788) Yoss válasza M_AND_Ms (#42785) üzenetére


Yoss
csendes tag

Lehet, nem ismerem az összes tévét, de az enyém egy samsung smart tv, ezen azt nézel amit akarsz, miközben valamit rögzít. Amikor vettem, akkor azt mondták, hogy a smart tévék mind ilyenek. Ha mégsem így van, akkor sorry, de az enyém az tuti tudja, többször tesztelve. És nem volt nagyon drága, persze kinek mi a drága?

(#42789) Yoss válasza Boond (#42783) üzenetére


Yoss
csendes tag

Az mit jelent, hogy kódolják?

(#42790) Boond válasza Yoss (#42789) üzenetére


Boond
addikt

Tudtommal azt, hogy más eszközön nem fogod tudni megnézni.

Vagy egyedi(bb) fájlstruktúrát hoz létre, vagy a fájlt kódolja, úgy, hogy ne tud visszanézni pl pc-n.

(#42791) nfsu17 válasza Yoss (#42789) üzenetére


nfsu17
veterán

a winyót ha rákötöd pc-re, akkor nézni fogod a nagy semmit, mert a pc-nek tök kínai lesz, amit lát, mivel kódolt.
de másik tévére is kötheted, az se fog szagolni hozzá.
de amúgy hogy ne legyen egyszerű, ez sem kijátszhatatlan.
pl. a d series samsungomhoz van már decrypter progi, azaz kódolja, de megoldható a dolog.
minél újabb, annál nehezebb.
sok box nem kódol, így azt pc-n visszanézheted.

(#42792) sityupityu válasza Yoss (#42788) üzenetére


sityupityu
veterán

Nem azért tudsz mást is nézni felvétel közben mert smart tévéd, hanem azért mert dupla tuner van benne.
És ahogy fent is írták, a tévéddel felvett anyagot mással nem tudod lejátszani csak azzal a tévével mint amivel felvetted. Másik,ugyanolyan típusú tévével sem fog menni.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#42793) Yoss válasza sityupityu (#42792) üzenetére


Yoss
csendes tag

Lehet, ezt nem tudom nem is próbáltam. Nem is akarom máson nézni, igazából ritkán használom, úgy mint a T_home settop boxát. Az is felvette amit kellett és azt is csak ott néztem, ahol felvette:) Filmeket nem akarok rögzíteni, arra ott az ncore :)

(#42794) sityupityu válasza Yoss (#42793) üzenetére


sityupityu
veterán

Persze, csak a tisztánlátás miatt írtam. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#42795) fody73 válasza Yoss (#42787) üzenetére


fody73
tag

Szerintem olvasd el te is az eredeti kérdést! Tv-ről szó nem volt! :(
"ha digi kábelről akarok felvenni és veszek egy DVB-C-s STB-t",
"Vagy ez a STB-től függ? "
STB = set top box

(#42796) Flashget válasza Yoss (#42788) üzenetére


Flashget
félisten

a tv-d pontos típusa?

E szériától tudja a samsung tv, ha valamelyik muxról vesznek fel akkor azonos muxon lévő csatornára lehet átkapcsolni felvétel közben.
viszont a tv speciális jellel látja el a felvételt így azt másik eszközzel, még azonos tipusú tv-vel sem lehet lejátszani.
ezért ott ahol a DTV csatorna nincs kódolva pl. Digikábel a legelterjettebb megoldás:
koax kábel egy elosztóba abból egyik koax a tv-be egy másik koax kábel a beltéribe.
legtöbben saját beltérit használunk pont a leírtak miatt .ts-be rögzít és bármivel lelehet játszani vagy BD lemezre írni.

Realme GT Master Edition

(#42797) Flashget válasza nfsu17 (#42791) üzenetére


Flashget
félisten

csak a D szériánál volt ez megoldható...
ezért vettem én is inkább az almát..

Realme GT Master Edition

(#42798) M_AND_Ms válasza Yoss (#42787) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Akkor idézek a #42778-as bgabor által írt posztból.
"ha digi kábelről akarok felvenni és veszek egy DVB-C-s STB-t és egy külső vinyót, akkor menni fog, ugye? "
Az STB az a box úm. Set Top Box.

A Samu tévéd típusát megadhatnád, hadd okosodjunk.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#42799) Yoss válasza Flashget (#42796) üzenetére


Yoss
csendes tag

UE40K6300AWXXH

(#42800) Yoss válasza M_AND_Ms (#42798) üzenetére


Yoss
csendes tag

Lásd előbb. Nekem az STB így nem jött le, sajnálom :)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.