Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42552) Pityu89


Pityu89
senior tag

DvbViewerhez tud valaki usb kártyaolvasót amibe a smartcamom tudnám dugni?

(#42553) Flashget válasza Luissimo (#42549) üzenetére


Flashget
félisten

Használt volt mikor kaptad vagy zsír új?
Mert utóbbinál nálam a 0000 flottul működött.
Ha használt vidd vissza az üfsz-re és kérjél másikat.

Realme GT Master Edition

(#42554) Luissimo válasza Flashget (#42553) üzenetére


Luissimo
veterán

mivel egy reklámszatyorban adták oda, ígyaztán aztgondolom, hogy valami levetett kütyü lehet, amibe valaki beállított valamit, amit még nemsikerült a próbálkozásokkor eltalálnom :W

(#42556) bopeti98


bopeti98
őstag

Dirk Gerkens interjú

"- A csatornáink hamarosan ott lesznek mindegyik szolgáltató kínálatában.

- Mikor?

- Hamarosan! Többségük még az idén, néhány pedig legkésőbb 2017 januárjában."

[ Szerkesztve ]

(#42557) zsolt501 válasza bopeti98 (#42556) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Kérdés, hogy ennek a szolgáltatók és az előfizetők mennyire fognak majd örülni, lásd a Telekom esetét, mert ott nem nevezném felhőtlennek az örömöt sőt...

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#42558) allfinanz


allfinanz
senior tag

Sztárban Sztár+1 kicsi

Igyekszik minél jobban kihasználni a Sztárban Sztár népszerűségét a TV2 Csoport, november 27-től a SuperTV2-n elindítják a Sztárban Sztár+1 kicsi című showműsort. Igyekszik minél jobban kihasználni a Sztárban Sztár népszerűségét a TV2 Csoport, november 27-től a SuperTV2-n elindítják a Sztárban Sztár+1 kicsi című showműsort.

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#42559) g0dl válasza zsolt501 (#42557) üzenetére


g0dl
addikt

Nem arról volt szó, hogy a T visszarakja? ( ma láttam egy natgeo + digi óriásplakátot egy új Mars témájú sorozatról)

(#42560) zsolt501 válasza g0dl (#42559) üzenetére


zsolt501
nagyúr

3 csatorna kerül vissza, nem mind amit kivesznek a viasat csatornái nem kerülnek vissza legalábbis eddigek alapján nem, na meg amik bekerülnek eléggé réteg igényt elégít ki, mindenesetre lesznek akiknek tetszeni fog a bekerülő csatorna kínálat.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#42561) Boond válasza zsolt501 (#42557) üzenetére


Boond
addikt

Szerintem nem az a bajuk, hogy bekerültek, hanem az, hogy valaki kikerült (natgeo, fox), ha pl más csatornákról lenne szó a kutyát nem érdekelné, hogy kikerül...

(#42562) Boond válasza g0dl (#42559) üzenetére


Boond
addikt

Annak egyes részeit Bp-n forgatták. / "magyar produkció" részben.

[ Szerkesztve ]

(#42563) zsolt501 válasza Boond (#42561) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nekem fájó pont lenne, ha kikerülne a Viasat History, és a Viasat Explorer és a Viasat Nature.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#42564) Boond válasza zsolt501 (#42560) üzenetére


Boond
addikt

Ilyesmit én is olvastam, de az valótlan információ lehetett, mert:

" Így az ismeretterjesztés területén a History csatorna, valamint a Travel került be a családi csomagba, de tovább erősödött például a Discovery Science, a DTX, Viasat History, Viasat Explorer elérhetősége azzal, hogy ezek a Nagyvilág csomagon túl az új, Szuper Családi HD csomagban is elérhetővé váljanak olyan ugyancsak értékes csatornák mellett, mint a Spektrum, a Discovery Channel, vagy a BBC Earth David Attenborough kiváló filmjeivel. Szintén a kínálat része lesz az RTL Spike csatorna."

https://dtvnews.hu/hirek/telekom-kozlemeny-a-2017-es-csatornakiosztas-valtozasarol

Vagy, most a fox/natgeo visszakerülésével, változna a helyzet?

(#42565) zsolt501 válasza Boond (#42564) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Alapvetően nagyon remélem innen ez a 3 csatorna nem kerül ki, mert nálam a favorikok közt van.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#42566) Boond


Boond
addikt

Nálunk nature nincs, expoler kikderült, de lehet azóta már visszatért nem nagyon követem, history-t szoktam nézni időnként ami külön pozitívum, hogy a history (viasat) még megszakítás nélkül is képes adni műsort, ami ritka manapság.

- Mit szóltak a kábelszolgáltatók?

- Mindig a megfelelő tartalom és a vonzó ár az elsődleges nálunk. Nincs rájuk erőltetve, hogy mindegyik csatornánkat betegyék a kínálatba, mindegyiket tudják önállóan, külön-külön is terjeszteni. Persze törekszünk arra, hogy a műsorterjesztők igényeit figyelembe véve, megérje nekik az összeset vinni. A csatornák indítását komoly kutatómunka előzte meg, megvizsgáltuk például azt is, milyen zsánerek lehetnek érdekesek a disztribúciós partnereinknek.

Kérdés, sokak esetében "jöhet-e egyedül a spíler" Igen.

http://www.mmonline.hu/cikk/its_fun__dirk_gerkens_interju

Vagyis csak a digin múlik.

(#42567) jaroslav válasza Boond (#42566) üzenetére


jaroslav
aktív tag

"Vagyis csak a digin múlik."

Egy tárgyalás, és a megegyezés, mindig mind a két félen múlik.

Az nem két (egyenlő) fél tárgyalása, ha az egyik fél kinyilvánítja, hogy:
"Ezek meg ezek a feltételeim, ezekből nem engedek, de csak rajtad múlik, hogy elfogadod-e"
Ez diktátum, nem tárgyalás.

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#42568) Boond válasza jaroslav (#42567) üzenetére


Boond
addikt

Úgy értve, hogy nem azon múlik, hogy "csak csomagban" mint azt itt sokan vizionálták. (mondjuk ezek a sugalmazások érdekes dolgok, sokszor nem feltétlen valósak)

Más, iptv dvb-c vitához:

A Telekom 2016. harmadik negyedéves eredményei
2016. november 9. - 18:28

Telekom Nyilvánosságra hozták a Telekom 2016. harmadik negyedéves eredményeit, 17000 felett az új IPTV előfizetések száma.

kábeltv csökken
műhold csökken

" A televíziós szolgáltatások húzóágazata továbbra is az IPTV, 545283 (+17511) előfizetővel.

Ez összességében 7383 előfizetővel való bővülést jelent a televíziós üzletágnál az előző negyedév végéhez képest."

https://dtvnews.hu/hirek/a-telekom-2016-harmadik-negyedeves-eredmenyei

""Ezek meg ezek a feltételeim"

Na jó, de így a digi ócsó, nagyon ócsó-ból kiindulva direkt mondhat olyan ajánlatot, amit nem elfogadható... :P

De még mindig nem erre írtam.

[ Szerkesztve ]

(#42569) jaroslav válasza Boond (#42568) üzenetére


jaroslav
aktív tag

Világos :K

Egyébként nekem is az a véleményem, hogy hosszútávon, a televíziós szolgáltatás, az internet alapú szolgáltatás felé fog elmozdulni. Én magam nem láttam még a T iptv szolgáltatásának a minőségét. Halottam róla jót is rosszat is, de az biztos, hogy a jövő az iptv típusú szolgáltatásoké, ha ezt fogják tudni a jelenleginél jobb minőségben prezentálni.

Persze ez fejlesztés, beruházás...
Szóval még biztos sok szép hosszú és sikeres év áll a DVB-C előtt. Talán több is , mint amennyit most gondolnánk.

Én személy szerint egyébként a NETFLIX típusú modellnek vagyok a híve a filmek és sorozatok fogyasztásának a területén, de a sport miatt a TV szolgáltatásra mindig szükség lesz.

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#42570) Flashget válasza bopeti98 (#42556) üzenetére


Flashget
félisten

hazudik. :)

de ha mégis berakná a Digi felsőbb utasításra ;] annak biztos reptetés a vége és hiába mennek az userek majd sírni fb-ra leszarják majd:
"egyelőre nincs információnk arról, hogy a kérdezett csatornák visszakerülnének a csatornalistába
üdv Digi"

Realme GT Master Edition

(#42571) Flashget válasza zsolt501 (#42563) üzenetére


Flashget
félisten

Nem csak neked...
ezért aztán eurosportok repülnének.. ;]
de tuti, hogy olyan csatorna amiért fizet a Digi nem is keveset, azok meg a népszerű csatornák lennének ergo nagy balhét váltana ki. Lehet nagyobbat mint a Discok reptetése volt, mert akkor a helyükre legalább alternatív HD csatornákat raktak, de most a Izaura meg Csili tv SD-ben lószar nem alternatíva...

Realme GT Master Edition

(#42572) sasa311


sasa311
veterán

Sziasztok

Egy kis segítség kéne, hátha valaki nlam többet ért hozzá.

Jöttek, bekötötték a netet és a TV-t gond nélkül. A ház be van kábelcsatorázva kompletten, de elég régi (1997) és hiába kötötték rá a TV-t a rendszerre se kép se hang... Mikor viszont direktbe elhúztunk egy kábelt a TV-hez akkor minden oké volt...

Valamit mondott a szerelő, hogy nem elég modern a kábel és valami 3 (eres? árnyékolt?) kábelre kéne cserélni és akkor jó lesz. De sajnos el kellett jönnöm, megígérte, hogy visszahív de nem hívott, számát meg nem tudom :(

Valaki esetleg tudja mi lehet a gond és milyen kábelre kell cserélnem a behúzott kábeleket?

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#42573) pjen válasza sasa311 (#42572) üzenetére


pjen
félisten

3xÁrnyékolt koax kábelre kéne cserélned.Viszont ott valahol szakadás van a behúzott kábelban,attól hogy nem 3x árnyékolt még képnek kéne lenni.Egy multiméter szakadás vizsgálójával,de akár egy zyeblámpa égővel és elemmel is könnyen ellenőrizheted a folytonosságot.Egyébként mért nem csinálták meg.Nálam mikor bekötöttek egy működő UPC rendszer mellé,kérés nélkül húztak és krimpeltek saját kábelt.Mikor mégis kiléptem valami 2000ft anyagot fizettem.

[ Szerkesztve ]

(#42574) Flashget


Flashget
félisten

Lehet te is mobilszolgáltatót váltasz? Bombaárakkal törhet be a Digi

bevan szarva a konkurencia, hogy a román árakat alkalmazza majd itt is ;)

Realme GT Master Edition

(#42575) zsolt501 válasza Flashget (#42574) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Én még mindig azt mondom hogy ennek a mobil szolgáltatásnak nagyobb lesz a füstje mint a lángja ezzel a 1800-as blokkban 10MHz-el, ezzel csodát nem lehet tenni.
Az hogy a 3600-3800-as blokkban van 20MHz-ük azzal sem tudnak csodát tenni, mivel ez jelenleg nem igazán a felhasználóknak van kitalálva.

Kellett volna nekik is a 800Mhz-s frekvenciából és az 1800-as ból legalább 40MHz.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#42576) rocket válasza trec12 (#42555) üzenetére


rocket
nagyúr

"A tévé dönthet úgy, hogy csak reklámokból akar megélni, ekkor gyakorlatilag ingyen „odaadja” a műsorát az elosztóknak, amelyek beteszik azt a csomagjaikba. Ez nyilvánvalóan csak olyan adókkal történhet meg, amelyek nagy nézettséget tudnak produkálni, mert érdemi reklámbevételhez ez kell.

A másik véglet általában a rétegcsatornák taktikája: ezek az adók nem számíthatnak nagy nézettségre, ezért nagy reklámbevételre sem, ezért döntően az előfizetőktől kapott pénzből kell megélniük."

Persze elvileg igy mukodik, a gyakorlatban meg csomo penzt fizet az elofizeto csatornakert ahol orankent ~20 perc reklammal/ajanloval "szorakoztatjak" a 95+%-ban ismetlesekbol allo musorkinalat kozben.

Sajnos nagyon keves a premier musor, foleg filmeknel, sajat gyartasu celeb/reality agymosasok teszik ki a keves premier musor nagyreszet.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#42577) Flashget válasza zsolt501 (#42575) üzenetére


Flashget
félisten

románoknál miként oldották meg? tuti, hogy van emögött valami sufni tunning vagy először csak a nagy városokban lesz elérhető.

Realme GT Master Edition

(#42578) Boond válasza jaroslav (#42569) üzenetére


Boond
addikt

Én láttam, vagy 10 éve iptv-t, mondjuk azóta sok minden változhatott, de sokkal jobb a nyílt dvb-c, ahol nincsenek kötöttségek :)

Nem rossz elgondolás a netflix, és hasonlók, de én inkább szeretem, ha kézzel foghatóbb egy sorozat pl :)
Netflix sem lesz örökké :) Amúgy nem feltétlen (csak) sportműsorok miatt kell tv, mert, ha azt nézed olimpiát pl nézhetsz tv előfizetés nélkül is.

De igen ez olyan, mint a tv, rádió, stb vitája, valószínüleg nem fog megszűnni nagyon azért egyik sem a közeljövőben.

(#42579) Boond válasza Flashget (#42574) üzenetére


Boond
addikt

"Tunkli Dániel megjegyzi azt is, hogy nem a Digi az első, amely Magyarországon extrém olcsó árakkal igyekezett piaci részesedést szerezni, mind a Tesco mind a Blue mobile hasonló stratégiát követett, ám nem jártak sikerrel, e vállalatok szolgáltatásai nem voltak jelentős hatással a három nagy piaci szereplőre. Lényeges ugyanakkor, hogy a Digi rendelkezik vezetékes szolgáltatásokkal Magyarországon, így a vállalat jó pozícióban van ahhoz, hogy a mobil szolgáltatása a jelenlegi ügyfélkörben népszerű legyen."

Ebben lehet valami egy tesco-s, vagy kék mobilost sem ismerek :D

"vagy először csak a nagy városokban lesz elérhető."
Az vicces, lenne kimegy pl Bp-ről, máris nincs térerő :D

[ Szerkesztve ]

(#42580) jaroslav válasza Boond (#42579) üzenetére


jaroslav
aktív tag

" "vagy először csak a nagy városokban lesz elérhető."
Az vicces, lenne kimegy pl Bp-ről, máris nincs térerő"

Lehet, hogy abszurdnak hangzik, de nem abszurd szerintem.

Ha belegondolok, hogy én az utóbbi, mondjuk 5 évben mennyit telefonáltam, és tartózkodtam nagyvárosban, és mennyit egy nagyvároson kívül, akkor kb. 99.9%, a 0.1%-al szemben, és akkor lehet, hogy a 0,1%-al túloztam.

Nekem megfelelne egy ilyen "fapados" csak nagyvárosi konstrukció, ha az árak hasonlók lennének a román árakhoz. Biztosan nem haboznék. Legfeljebb arra az évi max. 10 alkalomra (sajnos nem több), fenn tartanék egy vodás Tuti feltöltő csomagos "B" telefont, ha hatókörön kívülre megyek a családdal. Ha kirándulunk, túrázunk, eddig se szívesen vittem a telefont.

Persze kétségtelen, hogy sokaknak esetleg egy ilyen lefedettség nem elég.

[ Szerkesztve ]

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#42581) g0dl válasza Boond (#42579) üzenetére


g0dl
addikt

Én pl. Blue-s vagyok, annál 33Ft/perc amit nem neveznék brutálisa olcsónak,

De az is biztos, hogy a voda nem véletlenül jött az elővágással.

(#42582) Varszegig válasza g0dl (#42581) üzenetére


Varszegig
veterán

Arról nem beszélve, hogy körtét hasonlítunk az almához, egy virtuális szolgáltatót (blue) egy igazihoz. És hát tényleg brutálisan olcsónak nem nevezném, max kevésbé lehúzósnak.

(#42583) Flashget válasza Boond (#42579) üzenetére


Flashget
félisten

Az vicces, lenne kimegy pl Bp-ről, máris nincs térerő

nagyon fiatal lehetsz, mert amikor az egész elkezdődött a kilencvenes években Mo-n pontosan így történt. ;)
97-ben pl. Fejér megyében nem volt mindenhol térerő a Westelnek, ellenben a PGSM-nek volt így az utóbbit vettük a kollégám miatt.

Realme GT Master Edition

(#42584) Flashget válasza Varszegig (#42582) üzenetére


Flashget
félisten

a 33Ft messze olcsóbb mint az 51Ft/perc díjas Telenor feltöltős amit a muterom használ.

Realme GT Master Edition

(#42585) Boond válasza jaroslav (#42580) üzenetére


Boond
addikt

"Ha belegondolok, hogy én az utóbbi, "

Erre mondják, hogy ez egyéni szoc problem :D Egy vállalkozást nem hiszem, hogy erre lehet nagyon építeni, mondok egy példát, elutazol vhová, fontos hívással keresnek, de tőled csak 50 kilométerre, egy nagyobb városban lenne térerő, a többi vak folt. Ez 2016-ban vicc kategória, már ne is haragudj.

Egy olyan korban, amikor minden szolgáltató azzal büszkélkedik, hogy milyen jó lefedettsége van az országban, közel 100%-os, akkor jönne a digi egy várostól városig? Elképzelhetetlennek tartom.

Ha mégis, akkor az nagyon óccó kategória, városlakoknak, (van erre jobb kifejezés is, de nem akarok megsérteni senkit)

[ Szerkesztve ]

(#42586) Boond válasza g0dl (#42581) üzenetére


Boond
addikt

Én vodás 19 ft :D

(#42587) trec12 válasza Boond (#42585) üzenetére


trec12
addikt

Ezen az alapon a nemzeti roaming megkerülhetetlen. Annak én sem örülnék, hogy kettő mobilszámot kell fenntartanom mert csak lokális lefedettség van. :( Ámbár beszédes lehet, hogy egyelőre csak 100e hívószám van kijelölve. Valószínúleg az első célcsoport a saját hálózattal lefedett területeken a már meglévő Digis ügyfelek lesznek. Pontosabban (remélhetőleg) nekünk lesz a legolcsóbb. :)

[ Szerkesztve ]

(#42588) Boond válasza Flashget (#42583) üzenetére


Boond
addikt

Ez nem feltétlen igaz.

(amúgy sem vagyok mobil rajongó, ezen ma is megtudnak lepődni emberek, ha nem érnek el, esetleg, egyáltalán nem mondanám mobil függőnek magam, kb max telefonálásra használom csak, ha kell)

Másrészt azért 90'-es években mi volt betárcsázos net, rohadt drága, rohadt lassú, és többnyire vezetékes telefon. Mobil nem igazán.

Ma mi van, nagyobb /városokban gigabit, sőt nem feltétlen csak városokban, falvakban is lehet már min 120 mb/s-es net, akár optikai is. Akár telefon mint számítógép, internyet stb stb.

Nagyon más a világ, és az elvárások. 2016-ban nem látom versenyképesnek egy várostól városig, működő céget. Egy olyan világban amikor elvárás már az állandó online jelenlét, ne vicceljünk már kérem.

Mindenesetre a 90-es években, és a 2000 években még nagyon más volt a világ telefon téren, ma minden óvodásnak, már van vmilyen kütyüje...

+ Városban sem lakom szal :D

"97-ben pl. Fejér megyében nem volt mindenhol térerő a Westelnek, ellenben a PGSM-nek volt így az utóbbit vettük a kollégám miatt."
Látod már akkor sem volt nyerő... hát most közel 2 évtizeddel később...

[ Szerkesztve ]

(#42589) Boond válasza Flashget (#42584) üzenetére


Boond
addikt

"Telenor feltöltős amit a muterom használ."

Telenornál 9 ft/ percet reklámoznak, csak ma 3x hallottam a rádióban.
Aztán lehet az csak 30 napig szól/ megújuló mint a Max S vagy mi volt a vodánál...

Vodánál viszont 19 ft/ és 1 évig él 1 feltöltés, nincs havi újítás.

(#42590) trec12 válasza Boond (#42588) üzenetére


trec12
addikt

Évek óta használtam okostelót de másfél honapja nincsen. A netes SIM a fiókban porosodik. Egy régi Nokiat használok. Nem is tervezem, hogy veszek. Mégis forog a föld.... ;)

[ Szerkesztve ]

(#42591) Boond válasza trec12 (#42587) üzenetére


Boond
addikt

Igen, az várható, hogy a digis ügyfelekben látnak potenciált. Mivel ilyen feltételek mellett kérdéses, hogy lenne-e más érdeklődő (ha valóban így lenne)

(#42592) Boond válasza trec12 (#42590) üzenetére


Boond
addikt

Én is ezt mondom :D

De látnád az emberek reakcióját, amikor közlöd velük, nincs fb-m

[ Szerkesztve ]

(#42593) trec12 válasza Boond (#42591) üzenetére


trec12
addikt

Majd a 700 Mhz-es árverésen léphetnek előre de az odébb van még. Ha a Diginél viszont egy flat csomag befér majd kb. 3-4e alá saját hálózatból nettel szerintem váltani fog aki csak teheti.....

[ Szerkesztve ]

(#42594) trec12 válasza Boond (#42592) üzenetére


trec12
addikt

:D

(#42595) leviske válasza leviske (#42550) üzenetére


leviske
veterán

Meglévő előfizetés mellé amúgy online nem is lehet rendelni új szolgáltatást, csak telefonon vagy az ügyfélszolgálaton keresztül?

(#42596) jaroslav válasza Boond (#42585) üzenetére


jaroslav
aktív tag

Hidd el, semmi nem áll tőlem távolabb, mint hogy meg akarjalak győzni arról, hogy ezt a konstrukciót válaszd :)

Én az életem nagy részét az egyetemen, vagy a családommal, esetleg a barátaimmal töltöm bent a nagyvárosban. Nekem tökéletes konstrukció lenne, mert szeretem a legjobb ár/érték arányú megoldásokat.

Ha valaki nem egy nagyvárosban éli az életét, annak nem felel meg. Szerintem az ne válassza majd ezt a megoldást :)

Mondjuk, ha egy vállalkozó annyira "mafla" és rugalmatlan, hogy nem tudja megoldani az átmeneti időkre az elérhetőségét, akkor nem hiszem, hogy sok babér terem neki a vállalkozások birodalmában :)

"Ez 2016-ban vicc kategória"
Ha arra gondolsz, hogy jobb lenne, ha teljes lenne a lefedettség, akkor természetesen igazad van. Jobb lenne persze, de most lehet, hogy ez lesz. Szabadon lehet választani, hogy ez megfelel valakinek, vagy marad a "3 nagy" valamelyikénél, és fizeti tovább az egész Európában legdrágább ár-érték arányú szolgáltatást.

Persze azt se felejtsük, hogy ez a "nagyvárosi lefedettség", csak egy lehetséges alternatíva. Elképzelhető, hogy megoldják a teljes országos lefedettséget.

És azért a "vicc kategóriához" tegyük hozzá, hogy csak az országos lefedettséget biztosító frekvencia használati jogok szerintem belekerülnének 40-50 milliárdba, és akkor még a hálózat kiépítését nem áraztuk be.
Szóval azért a te "vicc kategóriád" nem pár 100 milliós tétel, hanem kicsit komolyabb, és nagyon kevesen vannak akik egyáltalán gondolkodhatnak ilyen projektekben.

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#42597) jaroslav válasza Boond (#42589) üzenetére


jaroslav
aktív tag

"Telenornál 9 ft/ percet reklámoznak"

Az ördög mindig a szerződés kisbetűs részében rejlik, amik a reklámban nincsenek benne :)

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#42598) leviske válasza leviske (#42595) üzenetére


leviske
veterán

Most amúgy ezek annyira alap kérdések, hogy derogál rá válaszolni, vagy soha életében nem rendelt még meglévő szolgáltatás után újat senki? :DDD

(#42599) jaroslav válasza leviske (#42598) üzenetére


jaroslav
aktív tag

Szerintem egyszerűen arról van szó, hogy a szerződés módosítás miatt, sajnos mindenképpen be kell menni az ügyfélszolgálatra, mert csak akkor lesz érvényes az új szerződés, ha ellátod az aláírásoddal.

Szerintem bármilyen szerződés kötésnél vagy módosításnál, személyesen alá kell írni, és csak utána adják ki a munkát a szerelőknek.

[ Szerkesztve ]

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#42600) Boond válasza trec12 (#42594) üzenetére


Boond
addikt

Amúgy mivel a telefonom ami jó rég meg volt kezdet eléggé furcsán viselkedni, konkrétan használhatatlanná válni, ezért pár éve le lett cserélve bf alkalmával egy okosra (totál alap), (akkor már haladjunk [valamennyit] a korral), viszont netes sim-em nincs, max wifin, ha nagyon szükséges. Mondjuk tény és való külföldön hasznos lehet pl telefonáláskor, a wifi. (nah ilyesmi meg végképp nem volt a 90-es években :D)

Szóval net nélkül én is elég jól elvagyok :) Bár vannak hasznos funkció egy okos telefonnak, de 90-95%-ban telefonálásra van használva. Netre, nagyon ritkán, akkor is wifivel.

Teljesen feleslegesnek találom a mobilnetet (bár értem, a mögötte meghúzódó gondolatot, csak pénzügyileg felesleges kiadásnak gondolom, számomra legalábbis, nem létszükséglet.)

"Mondjuk, ha egy vállalkozó annyira "mafla" és rugalmatlan, hogy nem tudja megoldani az átmeneti időkre az elérhetőségét, akkor nem hiszem, hogy sok babér terem neki a vállalkozások birodalmában :)"

Azért az milyen már, hogy több számot kellene pl az ügyfélnek felhívni :D De nem feltétlen vállalkozásra gondoltam. Lehet az pl csomagszállító bármi, váratlan. Ez esetben, lehet te sem azt a számot adnád meg, ami csak helyileg működik. Akkor meg minek is az ("digi mobil"? :D
Arra ott a vezetékes telefon, hogy helyben tudj telefonálni. ;) A mobilt nem erre találták ki.
+ vezetékesből is létezik, hordozható már, vezeték nélkül :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.