Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41403) szabogabor10 válasza Flashget (#41398) üzenetére


szabogabor10
veterán

Azért mostmár megnézném, kik viszik az FB oldalukat. :DDD

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#41404) tibike8 válasza Tin (#41400) üzenetére


tibike8
őstag

Hát én nem tudom és nem tartom magam picit sem vájt szeműnek, de a T-s FHD adás sokkal rosszabb képet ad ugyanazon adón mint a Diginél. Nekem van Digi és apuméknak meg T. Én egy lassan 5 éves Samun nézem, ők egy pár hónapos LG-n és nem tudom egymás mellett összevetni a két képet, de így is feltűnően rosszabb a T képe. A T-nél még az volt a fura, hogy ha ott az SD és HD adás közt váltok ugyanannál az adónál, nincs olyan látványos különbség mint a Diginél. Lehet, hogy a T-s box régi és a mostani IPTV-s boxok már rendben lennének...?

(#41405) Flashget válasza szabogabor10 (#41403) üzenetére


Flashget
félisten

szerintem külsős cég.
vagy aki éppen ráér üfsz-es :D

Realme GT Master Edition

(#41406) f4lcon válasza Tin (#41400) üzenetére


f4lcon
őstag

nálam mondjuk a Digi SD adása egyes csatornáknál jobb, mint az iptv SD adása, de azokat csak akkor nézem, ha rá vagyok kényszerítve....

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#41407) Tin válasza tibike8 (#41404) üzenetére


Tin
veterán

mondom, elhiszem hogy vannak helyek, ahol ez igaz. nálam, ahol jó a T hálózata, a hd adás és az sd adás is minimum hozza a digi szintét, talán még kicsit jobb is.

simán lehet a box is, meg maga a hálózat minősége. én pl amikor a tévémen frissíttem a firmwaret (2 éves volt rajta kb), amit a T miatt csak hdmi-n használtam kijelzőként, valamivel jobb lett a dvb-c adás.

[ Szerkesztve ]

(#41408) tibike8 válasza Tin (#41407) üzenetére


tibike8
őstag

Aha, én akkor inkább a boxra tippelnék. A hálózattal nincs gond. A net sem lassú, nem akadozik és nem régen fejlesztett a hálózat. A box meg még az első eresztés idejebeli HDD-s box.

[ Szerkesztve ]

(#41409) Flashget


Flashget
félisten

Spílerkedik a MinDig TV Extra

Mivel telítettek a multiplexek, csak tisztogatás árán kerülhet be, cserébe a nézők elbúcsúzhatnak a DIGI Sport csatornáktól.

Mivel az állam a tulajdonosa az AH-nak valahogy ezen már meg sem lepődök.

Realme GT Master Edition

(#41410) rocket válasza Flashget (#41409) üzenetére


rocket
nagyúr

Inkabb az lett volna meglepo, ha megtartottak volna a tenisz-sokadrangu labdarugas-beszelgetos-ismetlo DIGI sport csatornakat, amiknek a heti nezetsege vetekedhet 1 PL meccsevel.

Vicc lett az osszes DIGI sport.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#41411) Bogyi007 válasza Flashget (#41409) üzenetére


Bogyi007
veterán

Azért ez nem szép húzás...... :U

Mondjuk lenne egy fogadásom hogy jövőre nem lesz már DigiSport 3 csatorna sem...

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#41412) Flashget válasza rocket (#41410) üzenetére


Flashget
félisten

azért ezt nem mondanám, hogy vicc mert esetleg téged nem érdeklő sportokat ad...
nekem még mindig adnak olyat ami érdekel (nem foci és nem tenisz) csak a 3db sportcsatorna lett sok így már.

Realme GT Master Edition

(#41413) Flashget válasza Bogyi007 (#41411) üzenetére


Flashget
félisten

Az Euronews is repült eddig tudtam legalább hol nézni, de most már ott sem.

biztos nem akartak 1 perceseket tolni ;]

Realme GT Master Edition

(#41414) Boond


Boond
addikt

Spílerkedik a MinDig TV Extra

2016. november 1-től a digitális földfelszíni platform fizetős csomagjában is elérhetővé válik a Spíler TV.

A MinDig TV Extra alapcsomagjában lesz elérhető november 1-től a Spíler TV. Mivel telítettek a multiplexek, csak tisztogatás árán kerülhet be, cserébe a nézők elbúcsúzhatnak a DIGI Sport csatornáktól.

hm, fura kérdés, de nem lehet bővíteni+1 multiplexel, vagy ilyesmi?
Mondjuk kábeltv-nél elég széles a skála, úgy értem 125-től valami 800 körülig terjed.

(#41415) Watt25 válasza Boond (#41414) üzenetére


Watt25
veterán

hm, fura kérdés, de nem lehet bővíteni+1 multiplexel, vagy ilyesmi?
Ez a MindigTV állandó problémája. Nem lehet. A rádiófrekiket más is használja, van 5 MUX-uk, azt csá. Osszák be. (Ha jól tudom, abból pár éven belül el is vesznek egyet, a mobiltelefonokhoz.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#41416) RoyBatty válasza Boond (#41414) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

Nem lehet. A földi sugárzás miatt nagyon kevés a szabad frekvencia, azok használatát még a szomszédos országokkal (!) is össze kell hangolni. A digitális kábel az egyetlen lehetőség, ahol több száz csatorna sugárzása könnyen megoldható (műholdon is nagyon drága/néha egyenesen lehetetlen bármilyen bővítés).

(#41417) RoyBatty válasza rocket (#41410) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

Azért az olasz bajnokságnak még mindig komoly tábora van Magyarországon. Viszont ha azt is elbukják, akkor tényleg game over.

(#41418) zichie válasza Flashget (#41413) üzenetére


zichie
senior tag

"Az Euronews is repült eddig tudtam legalább hol nézni, de most már ott sem."

Még elérhető ott, de a MinDigTV Plusz része lett.

Erről jut eszembe a Digi is indíthatna külön csatornán HBBTV szolgáltatást. Erre úgy is van egy "Teszt" nevű üres csatorna vagy a Digi Info csatornája.

[ Szerkesztve ]

(#41419) bopeti98 válasza Flashget (#41398) üzenetére


bopeti98
őstag

Ma már szvsz elengedhetetlen, hogy egy szolgáltatóval kicsit kötetlenebbül is kapcsolatba lehessen lépni, ne csak hivatalos levélbe amire 30 napon belül válaszolnak. Sajnos ez a Diginél nem igen működik ( de nem csak náluk ). Egyébként vicces, hogy az egyik szolgáltató bevezette hogy az fb-s válaszok végére oda van írva a válaszoló keresztneve és mostanra kb az összes átvette ezt a szokást kivéve a Digit. :D

(#41420) Boond válasza Watt25 (#41415) üzenetére


Boond
addikt

Á így már értem mi a gond :) thx.

(#41421) Zoshi85


Zoshi85
aktív tag

http://www.vg.hu/velemeny/interju/hazakoltozik-a-slager-tv-475371

Spiler helyett Doq. :D

[ Szerkesztve ]

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#41422) Flashget válasza Zoshi85 (#41421) üzenetére


Flashget
félisten

Attól nem tartanak, hogy miután az RTL Klub és a TV2 is díjat kér a kábelszolgáltatóktól műsoraik terjesztéséért, erre a műsorterjesztők alacsonyabb árat fizetnek önöknek, vagy kiveszik a csatornáikat a kínálatukból?

– Azt gondoljuk, hogy miután olyan csatornákat működtetünk, amelyek fontosak a nézőknek, ez a veszély nem fenyeget bennünket. A csatornáink nézettek, ezért a szolgáltatónak sem állna érdekében megválni ezektől a csatornáktól.

Itthon egyiket se nézzük. Néha a pecásat én nézem de lényegében elhanyagolható az idővallum amit erre áldozok. És gondolom jó sokan vannak még így... a Digi meg sosem végez felmérést arról, hogy egyáltalán az emberek mit néznek abból a kb. 100 csatornából ami a DTV-n van.

Realme GT Master Edition

(#41423) Flashget válasza Watt25 (#41415) üzenetére


Flashget
félisten

2006-ban a genfi Körzeti Rádiótávközlési Értekezleten létrejött megállapodás alapján Magyarország 8 tévés és 3 rádiós multiplexet kapott. Meghatározásra került a magyarországi digitális tv-csatornák elvi kiosztása is.

2008-ban írták ki a pályázatot öt földfelszíni digitális televízió-, és egy földfelszíni digitális rádióműsor-szóró hálózat (multiplex) üzemeltetésére

Hova lett a többi? Tartalék? Mert akkor nem kell elvenni.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#41424) rocket válasza Flashget (#41422) üzenetére


rocket
nagyúr

Kamu nezetsegi adatok miatt azert van izgulni valojuk :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#41425) Simivok


Simivok
senior tag

Sziasztok

Az miért van hogy van egy tuner nélküli tv Kaon box-szal és egy Samsung DVB-C-s tv és ezeken úgy rendeződnek automatikusan a csatornák, mint ahogyan a Digi oldalán szerepel, de van egy Alcor HDC-3500, ott meg össze-vissza?

Galaxy S23 256GB Cream

(#41426) Boond válasza Flashget (#41422) üzenetére


Boond
addikt

Van benne valami, nem tom pontosan milyen csatornákról van szó de a Dq-t kb 0 percig néztem, az ilyen halász vadászt szintén. Sláger fm-ről pár héttel ezelőtti, nem is nagyon hallottam.
De ez persze nem releváns.

"Hova lett a többi? Tartalék? Mert akkor nem kell elvenni."
Attól függ, mi tartozik ebbe bele, a nyilvános, vagy egyéb is.

(#41427) lcsaszar


lcsaszar
csendes tag

Sziasztok!

Ismerős TV-jét szeretném beállítani, Sharp LC-43CFE5100E készülék DVB T/C tunerrel. Az a gondom, hogy a közszolgálati csatornák frekvenciáin a jelerősség nulla. A frekvenciát DVB-C 114.5 MHz-re (és 121.5, 128.5, 135.5 MHz-re), symbol rate 6000, mod QAM 256 állítom, jelerősség nulla. Csak az S2, S3, S4, S5 nem jönnek be, a többi igen (S27-S35, C52-C60). Manuális hangolásnál sem tudom az S2-S5 csatornákat behozni.

Előre is köszönöm.

(#41428) Watt25 válasza lcsaszar (#41427) üzenetére


Watt25
veterán

Téma összefoglalót nem olvastad, igaz?

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#41429) torrentszaki


torrentszaki
tag

(#41430) Kronk


Kronk
őstag

Sziasztok,

Szerintetek 2x árnyékolású koax kábelen is fog menni a tv hibátlanul, mert sajnos a falicsőben nem fér el a lan kábel mellett a 3x árnyékolású.

Köszönöm

http://totesz.myminicity.com/

(#41431) rocket válasza torrentszaki (#41429) üzenetére


rocket
nagyúr

Budapest Shore, ennyi eleg is volt a cikkbol :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#41432) Bogyi007 válasza torrentszaki (#41429) üzenetére


Bogyi007
veterán

Nem lesz így Film+2 csatorna - Hol fogok ezentúl Gigacápákat és Óriás polipokat nézni? :DDD

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#41433) torrentszaki válasza Bogyi007 (#41432) üzenetére


torrentszaki
tag

Az AMC-n?! :D

(#41434) Flashget válasza torrentszaki (#41429) üzenetére


Flashget
félisten

csapás csapás hátán..ezek az új szarok arra jók, hogy az emberek heteken át basztassák a Digi fb oldalát, ahol mindenre ugyanaz a sablont tolják. :)

Realme GT Master Edition

(#41435) torrentszaki válasza Flashget (#41434) üzenetére


torrentszaki
tag

Akkor tetézzük a jó híreket :D

Újabb magyar csatornák HD-ben is

[ Szerkesztve ]

(#41436) Kija


Kija
aktív tag

Győrben eltüntek a digitális csatornák nálam. Máshol is?

(#41437) Kija válasza Kija (#41436) üzenetére


Kija
aktív tag

Egy ideig volt adás, most megint semmi...

(#41438) s7evcsenko válasza Kija (#41437) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Pécsen is csak színek háborúja van... legalább is nálam.
Bízom benne, hogy nem a TV adta meg magát.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#41439) Optika01 válasza s7evcsenko (#41438) üzenetére


Optika01
tag

Kecskemét is elesett. 😕
Az összes digitális csatorna nézhetetlen.

Optika

(#41440) zoli62 válasza Optika01 (#41439) üzenetére


zoli62
addikt

. Némely analóg csatorna is kockásodik. Van valami fejlemény Spíler, Izaura, Zenebutik csatorna ügyben?

[ Szerkesztve ]

(#41441) s7evcsenko válasza zoli62 (#41440) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Nálam a net is szarakszik...
Elég durva ekkora laggal wow-ozni. ;]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#41442) zoli62 válasza s7evcsenko (#41441) üzenetére


zoli62
addikt

Mekkora a ping?

(#41443) Kija


Kija
aktív tag

Amikor teljesen elment a digitális adás, még az analóg nézhető volt.
Most visszajött a digitális de annyira szétesik, hogy nézhetetlen. és már az analóg is ilyen.
Ezek szerint központi hibáról van szó.

(#41444) riki


riki
senior tag

Székesfehérvár is elesett. Kocka háború. :W

(#41445) Boond válasza Bogyi007 (#41432) üzenetére


Boond
addikt

Film+2 már létezik :D

(#41446) aXXon válasza Optika01 (#41439) üzenetére


aXXon
senior tag

Az analóg is. Amíg bejelentkeztem ide, egy pillanatra kitisztult a digitálison a kép, aztán pár másodperc után teljes sötétség.

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#41447) zoli62


zoli62
addikt

Kezdenek visszajönni a csatornák. Szerintem a feladóállomáson volt vihar.

(#41448) Boond válasza torrentszaki (#41435) üzenetére


Boond
addikt

Jó tudni... egyszer csak feltűnt ez a Galaxy a csatorna listában... azóta sem tudom hová tenni :D

(#41449) s7evcsenko válasza zoli62 (#41442) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Ha jól láttam akkor 207 - home, 4663 - world.
most meg 43/29 ms.

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#41450) aygo válasza Flashget (#41422) üzenetére


aygo
csendes tag

Bízom benne, hogy a Digi beteszi a rtl-t és a tvékettőt egy prémium csomagba!
Akinek kell fizessen érte! (ez lenne az igazi felmérés)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.