Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67001) GoodSpeed válasza garga01 (#66846) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Ezt mivel mérted?

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#67002) Calogero válasza VGYke (#66998) üzenetére


Calogero
addikt

Melyik településen?

(#67003) garga01 válasza GoodSpeed (#67001) üzenetére


garga01
senior tag

Ez most éppen egy Technisat kábelvevő (fejből írom így nem biztos de úgy rémlik Technibox K1 a típusa).
Bácsalmáson (kiskunhalasi központ) egy Ustym 4K van, itt azzal tudok "mérni".

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#67004) GoodSpeed válasza garga01 (#67003) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Köszi :R

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#67005) rothfb


rothfb
veterán

Ügyfélkapu gondolom másnál sem megy...

(#67006) garga01 válasza rothfb (#67005) üzenetére


garga01
senior tag

Nope, itt sem.
Mostanában rendszeresen kiesik, múlt hónapban is amikor a számlát fizetni akartam épp nem ment, pár órával később meg simán..

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#67007) oszy válasza rothfb (#67005) üzenetére


oszy
veterán

A tv-ben adás sincs. Nem, hogy ügyfélkapu. :D

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#67008) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Múlt héten kaptam üzenetet telón, hogy a mai napon a csatornakiosztásban változtatásokat eszközölnek. Észrevettem, hogy egyáltalán nincs jel sehol, így csináltam egy új hangolást, viszont össz vissz valami 131 csatornát talált. 2 hónapja, maikor bekötötték a Digit, úgy rémlik a szerelő nem csinált semmi extrát, simán aut. hangolással megtalált mindent. Bp, XVI. ker. amúgy.

(#67009) rothfb válasza Gabesz87 (#67008) üzenetére


rothfb
veterán

Az az összes. Új kiosztást kapsz. Jön a pixelek háborúja.:DDD

(#67010) nfsu17 válasza Gabesz87 (#67008) üzenetére


nfsu17
veterán

Mi a kérdés?
Kivették a duplikált sd-hd csatornákat (pl tv2hd-nek nincs sd megfelelője), kb 30-40 hellyel így kevesebb kell.
Azokat áttették más frekvenciára, ezért kellett az új keresés.
Aztán meg levették a minőséget a béka segge alá, hogy se az sd, se a hd ne legyen normálisan nézhető egy nagyobb tévén

(#67011) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Jaaaa, értem, köszönöm a gyors válaszokat. Akkor ezért van kevesebb. Én azt hittem, hogy valamiért nem talált meg csomó csatornát, aminek lennie kéne. Minőség meg, hát mit mondjak, nem jó hír, de annyira nem izgat, mert úgysem nagyon nézünk TV-t, meg egyébként is elég távolról van nézve a 65" TV, szóval lehet fel sem tűnik.

(#67012) oszy válasza nfsu17 (#67010) üzenetére


oszy
veterán

"Aztán meg levették a minőséget a béka segge alá, hogy se az sd, se a hd ne legyen normálisan nézhető egy nagyobb tévén"
Ez most történt meg? Mert eddig sem a minőségről volt híres a tv adás. Na nem mintha sokat nézném, de ritkán 1-1 műsorra.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#67013) 4Grider válasza Gabesz87 (#67011) üzenetére


4Grider
nagyúr

Végre egy ember, akinek elég nagy nappalija van és nem kell számolnia a kockákat és észrevennie a szétmosódott jeleneteket. Akkor a három gyerek, három szoba, négy kerék mellé ki lehet adni a nagy nappali jelszót is...

(#67014) 4Grider válasza oszy (#67012) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nálam tavaly nyáron romlott le erősen a minőség, ősszel szűntek meg az sd csatornák és lett fos a HD csatornákon a gyors jelenetek nagy része.

(#67015) nfsu17 válasza oszy (#67012) üzenetére


nfsu17
veterán

Ez most történt meg?

Van, akinél igen.

Ugye az egész az 'Invi' kiosztással kezdődött, amikor a 700 MHz körüli frekvenciákat lejjebb pakolták 400 körülire, de a királyi tévék továbbra is a 150 MHz (121.5, 135.5, stb) környékén voltak. Az sd adók már h264-ben jöttek. Nincsenek duplikált adók.
A 'régi' kiosztáson mpeg2...volt duplikált sd.hd adó.
Több hd adó (tv2, rtl) még rendes bitrátával ment...8000-10.000 kbit per sec.

Aztán jött (jönni fog) a '2023' kiosztás sok helyre.
Itt eltűntek az alacsony frekiről a királyi adók, nincs a fenti sávban sem freki, és az összes hd adó lehígult 4 mbit körülire (max 5, némelyik), sd adók 1.2-1.5 mbit h264-ben.
A tv2 playből jobb minőségű a visszanézett adás 720-ban, mint az élő 1080i.
Pedig az egyik legszebb hd adó volt az.

(#67016) pjen válasza rothfb (#67005) üzenetére


pjen
félisten

Nálam megy a kapu és adás is van+duplikált csatornák is vannak.

(#67017) trec12 válasza nfsu17 (#67015) üzenetére


trec12
addikt

"Több hd adó (tv2, rtl) még rendes bitrátával ment...8000-10.000 kbit per sec."

Ne is mond; ünnepekben fullos SD és HD adókat néztem. A vicc, hogy ott sincsen SD-HD duplikáció meg egy csomó analógot megszüntettek, átkerültek csak digitálisba. Meg lehet ezt oldani így is. Amúgy HFC hálózat.

[ Szerkesztve ]

(#67018) nfsu17 válasza trec12 (#67017) üzenetére


nfsu17
veterán

A logika pont azt diktálta volna, hogy a duplikációs kiosztás idejére lejjebb veszik a bitrátát, mert több adót kell bepréselni X mennyiségű helyre.
Majd ha megszűnnek a duplikációk, akkor szabadul fel hely, lehet szélesíteni a bitrátán.
De nem, kiveszünk adókat és lecsavarjuk a bitrátát. Fck logic :W ..és árat emelünk...többször.
Nem tudom lenne e visszhangja, ha holnaptól a netflix 4k előfizetés 2.5k SDR minőségűre csökkenne...és még csak áremelés sem lenne mellé :U

(#67019) pjen válasza nfsu17 (#67018) üzenetére


pjen
félisten

A netflix egy más káposzta.

[ Szerkesztve ]

(#67020) trec12 válasza nfsu17 (#67018) üzenetére


trec12
addikt

Azt nem tudom ki(k)nek a fejéből pattant ez ki náluk...hogy ez így jó lesz. :U

[ Szerkesztve ]

(#67021) erzol válasza nfsu17 (#67015) üzenetére


erzol
őstag

Hozzám is megérkezett. Csoda szép minőség, bravó! :C
"Sajnos" nem tudok 5 méternél távolabb menni a 65-ös tv-től, de így is nagyon látszik. :(((
Hol kell szólni, hogy még többet fizetnék, ha csak egy pixel lenne minden adó? :DDD

(#67022) cof válasza erzol (#67021) üzenetére


cof
veterán

Vegyél kisebb TV-t, ne urizálj. Elég egy 40 cm-es is. ;]

Tegnap megmondták nekem a Digi internet topikban, hogy teljesen rendben van ez így. Magasabb árak, szarabb minőség, minden fasza, nincs itt semmi látnivaló. :C

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#67023) oszy válasza cof (#67022) üzenetére


oszy
veterán

De már lassan a tv-ben sem lesz semmi látnivaló. :) Legalábbis értelmes. :D

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#67024) cof válasza oszy (#67023) üzenetére


cof
veterán

Nincs is, bárki bármit mond. Doku csatornákon is már nagyon sok hülyeség megy, semmi egész estés film, vagy érdekes sorozat, annál inkább 2. VH rogyásig. Nem olyanok már azok sem mint 10-15 éve. Filmet meg már évek óta nem nézek meg a reklámok miatt, másik meg, hogy az utóbbi 10 évben filmekből sem készültek olyan maradandóak mint 2010 előtt.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#67025) fenky


fenky
tag

A francért kell állandóan piszkálni, lassan félévente kell újrahangolnom az összes tv-t a családban. :(((Szerintetek végeztek már a mókusok és érdemes nekiállni, vagy várjak még vele? Gondolom nem minőségjavítási céllal baszkuralják... :(

(#67026) oszy válasza fenky (#67025) üzenetére


oszy
veterán

Épp ellenkezőleg!

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#67027) pjen válasza cof (#67022) üzenetére


pjen
félisten

Nem azt mondták, hogy rendben van, hanem azt, hogy ez van. :) ülő sztrájkolhatsz a székház előtt, max elbotlanak Benned. :)

(#67028) oszy válasza cof (#67024) üzenetére


oszy
veterán

Na ez az! A Natgeo-t pl. a 15 percenkénti reklámok miatt már nem is nézem. Néha valamelyik királyi adón találok valami műsort, ami érdekes lehet. Filmeket (ha időm engedi) pedig már csak streaming szolgáltatók valamelyikén nézek.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#67029) cof válasza pjen (#67027) üzenetére


cof
veterán

Ha elfogadják az emelést, akkor szerintük rendben van...

Én mondtam csak úgy tudok tiltakozni, hogy lemondom a TV szolgáltatást és meg is fogom indokolni miért. Ha rákérdeznek majd, ha nem. Többet nem tudok tenni, de ez is több mint belenyugodni az emelésbe.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#67030) pjen válasza cof (#67029) üzenetére


pjen
félisten

:) Senkit nem fogsz érdekelni.Nem kötsz hűséget, nincs E packod se , gondolom, lemondod a TV t, pedig a három szolgáltatás fajlagosan olcsóbb mint a kettő. A DIGI nél simán kiröhögnek. Nekem például pont azért van vezetékes telefonom, mert a három együtt olcsóbb mint a net és a Tv.

[ Szerkesztve ]

(#67031) fenky válasza cof (#67029) üzenetére


fenky
tag

Szerintem sokan úgy vannak vele, hogy a 130+ csatorna, gigabit, telefon még mindig csak 7000, szemben mondjuk Vodafone, Tarr vagy egy telekom 10-12-14 ezrével szemben. Minőségben meg nincs nagy különbség, ahogy hallom.

[ Szerkesztve ]

(#67032) VGYke válasza Calogero (#67002) üzenetére


VGYke
addikt

Salgótarján. A hivatalos honlap szerint, itt még boldog békeidők vannak és léteznek duplikált csatornák. Igaz, az új csatornakiosztás ma 00 órától él.
Most szórakozom a sorba rendezéssel.

Tényleg b*ssz**k meg azt a k a***kat! :((( :((( :(((
Egy 55"-os TV-n közelről nézve, néhány csatornánál nincs különbség az analóg és digitális adás között. Azt nem értem, digitális adásnál, a csatorna logója hogy lehet szellemképes?

Ezt a békát le kell nyelnünk?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#67033) oszy válasza cof (#67029) üzenetére


oszy
veterán

Sajnos az előfizetők -tapasztalatom szerint- le vannak tojva! Ha fel akarod mondani, nem akarnak ott tartani, mint annak idején a UPC csinálta.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#67034) cof válasza fenky (#67031) üzenetére


cof
veterán

6690 Ft-ra hozza nálam a Vodafone az ezres netet + TV-t hűséggel, és ott dupla annyi HD csatorna is van, szám szerint 62. A net feltöltése rosszabb mert csak 40, de koax amúgy sem kéne már.

Van az a határ amiért már nem vagyok hajlandó fizetni, és ez a fos minőség az. Aki ezért képes fizetni elfogadja, hogy ez a minőség neki megfelel, legyen bármilyen csomagban is... Trappistát se vettem meg mikor 5000 volt 1 kg, hát rohadjon rájuk, szerintem többen voltak így, hogy leesett az ára annak is már 2500. Itt is ilyen felfogás kéne, addig biztos nem lesz változás. Amúgy sem nézzük, inkább csak háttérzaj már egy ideje. És ha így számolok akkor spóroltam is mert nem 7000, hanem csak 5800 Ft lesz a havidíj hűség nélkül.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#67035) garga01 válasza pjen (#67030) üzenetére


garga01
senior tag

Dehogynem fogja érdekelni őket, ha csökken az előfizető darabszám.
Pl. nálunk a családban én fizetem mamámnak a tv+net-et, ami most így májustól 8360 Ft lett egyben. Mivel a tv-ben úgyis nagyrészt az RTL Klub, Duna, stb. megy, netből meg facebookhoz nem kell ekkora sebesség, átmegyünk a helyi koaxos szolgáltatóhoz nála. Ott 30Mbit net+legnagyobb tv csomag 7950 Ft, de ha csak netet kötjük be az 3450 Ft, tv-re meg ott a Mindigtv.
De több ismerős is mondta, hogy kukázza a tv-t, marad a net meg a streaming.
Én még albérletben lakok szegeden, de a saját lakásomba nem fogom már én se fizetni a tv-t, pedig lenne rá pénzem. Inkább akkor a Netflix és Youtube premium melett előfizetek egy 3. streaming szolgáltatársa. A vezetékes telefont meg végképp nem kötném be, értem én hogy fajlagosan olcsóbb, de ha 3-ből 2 igazából nem kell, akkor a végén már nem biztos hogy jobb. Olyan csomagban vagyok, hogy havi 4300-ért koráltanul telefonálok minden irányba. Ennyiért a 300 Ft-os vezetékes is pénzkidobás nálam.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#67036) pjen válasza garga01 (#67035) üzenetére


pjen
félisten

Dehogynem fogja érdekelni őket, ha csökken az előfizető darabszám.Hidd el, hogy nem fogja, főleg ha megszűnik a párhuzamos szolgáltatás. Minek csinálna saját magának konkurenciát. Lesz ONE és passz. Még most is rengeteg embernek előny, hogy nem kell boksz, akárhány TV n nézheted, mindent felvehetsz egy pár ezres eszközre.

(#67037) Calogero válasza VGYke (#67032) üzenetére


Calogero
addikt

Salgótarján a DDigi2023 kiosztásba került [link] 31. oldalon van a csatornakiosztás

(#67038) garga01 válasza pjen (#67036) üzenetére


garga01
senior tag

Én értem az előnyöket, csak ha nem is kell a tv, onnatól fölöslges pénzkidobás. Ugyanúgy mint a telefon, vagy egy kacat amit megveszel de nem soha használod.
Ezért nem fogok előfizetni magamnak, vagy pl. mamának lemondani a Digit és olcsóbbat bekötni vagy az ingyenes mindigtv-t.
Hiába lesz ONE, nálunk van Telekom és egy kis falusi ktv is. Ez az olcsóbb koaxos kis szolgáltató is kódolatlan DVB-C-t ad, így kvázi ugyanazt tudja mint a Digi ktv.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#67039) oszy válasza Calogero (#67037) üzenetére


oszy
veterán

A link helyesen! ;)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#67040) VGYke válasza Calogero (#67037) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm, oszy neked is!
Ma hajnalban én is megtaláltam az AFSZ-ben, csináltam is belőle egy excel táblát a sorba rendezés megkönnyítéséhez.
Egy picit hiányos a táblázat, nincs benne pl. a Spíler1 TV HD, Ipoly TV (ami érdekli a fenét), ennyit szúrtam ki hirtelen, de az újrahangolás után a TV csatornalistában benne vannak.
"Visszafelé" nem néztem, azaz mi az a csatorna, ami az ÁFSZ listában benne van, de a TV-n nincs.
Akit érdekel a DDIGI2023 excel táblázat (Ajka, Békéscsaba, Budapest (csak a II. III. IV. VI. VIII. IX. X. XIII. XVI. kerület), Dunaújváros, Győr, Hatvan, Kaposvár, Kazincbarcika, Kistarcsa, Komló, Nagykanizsa, Orosháza, Pécs, Salgótarján, Szeged, Szigetszentmiklós, Zalaegerszeg), megosztottam.

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#67041) 4Grider válasza VGYke (#67040) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem kötözködés, csak érdekel: Mi értelme ezeknek a táblázatoknak? Mert ha még benne lenne a frekvencia is, annak már látnám értelmét. Vagy valamire használhatóak ezek?

(#67042) VGYke


VGYke
addikt

Már csak a FilmBox ilyen olyan csatornákra szeretnék rákérdezni.
ÁFSZ szerint, ezek vannak:

és ezt írja: "A FilmBox Extra SD és HD, FilmBox Family, FilmBox Stars és FilmBox Premium csatornák a Filmbox Pak részei, külön kell előfizetni."

De most nálam, mindegyik kódolatlanul jön, nem úgy mint a HBO és társai, amik kódoltak.
Kérdezném: még sem kell előfizetni a FilmBox -ra, vagy ez csak beetetés és majd később lesznek kódoltak?
És ha kódoltak lesznek, mind az 5db az lesz, vagy csak a 2,3,5 számú?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#67043) oszy válasza 4Grider (#67041) üzenetére


oszy
veterán

Épp ezt akartam kérdezni én is. :U

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#67044) Calogero válasza VGYke (#67042) üzenetére


Calogero
addikt

"2023. április 06. és 2023. április 11. között minden vezetékes digitális televízió díjcsomag előfizetőnk számára kódolatlanul biztosítjuk a FilmBox Pak csomagban elérhető FilmBox reklámmentes prémium csatornákat, ráadásként most 1 hónapig a FilmBox+ streaming szolgáltatást is díjmentesen kipróbálhatja..."

Most volt ingyenes akció.

(#67045) 4Grider válasza VGYke (#67042) üzenetére


4Grider
nagyúr

(#67046) pjen válasza garga01 (#67038) üzenetére


pjen
félisten

Azzal nincs gond, ha neked nem kell a tv és nem fizetsz elő. De ha kellene, de azért nem fizetsz elő, hogy ezzel büntesd a digi t az egy félre értés.

(#67047) garga01 válasza pjen (#67046) üzenetére


garga01
senior tag

Látom nem érted, mindegy. Neked nem magyarázom tovább, aki akarta megértette.
Ahogy olvastam más is van ezen a véleményen mint én.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#67048) VGYke válasza oszy (#67043) üzenetére


VGYke
addikt

Én pl. excelben sorbarendezem az adókat a kívánalmaim és tematika szerint, kb így:

Van egy olyan régebbi TV-m, ahol nem tudom pendrájvra exportálni, később importálni a csatorna listákat, a fenti táblázatot kinyomtatva, nagy segítség a sorba rendezéshez, nem kell fejből improvizálni.
A másik okosabb TV-n már tudom exportálni és számítógépen szerkeszteni, rendezni a csatorna listát, viszont ott meg nincs odaírva a csatorna neve mellé a tematika (Jelleg, profil), ami a rendezésnél, főleg új csatornák esetében szokott segíteni. Az excelben sorbarendezett lista szerint, számítógépen pikk-pakk átsorszámozom a rendezetlen listát, importálom és kész.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#67049) oszy válasza VGYke (#67048) üzenetére


oszy
veterán

Köszi! Ez így jó! ;)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#67050) pjen válasza garga01 (#67047) üzenetére


pjen
félisten

Nem is tudom mit kéne értenem. Leírtad, hogy Neked nem kell a TV és ezért nem is kötteted be. A mamádnak sem max az ingyenes mindíg TV t. Van egy kis társaság ami ugyanazt adja mint a DIGI. Nem értem hol a gond, nekem és nagyon sok másik embernek viszont kell a TV. Tehát előfizetünk. Te nem fizetsz elő, de ez a DIGI t nem zavarja. Azt szokták mondani, hogy szél ellen nem lehet. Én a trapistát is megvettem akkor is amikor 5K volt egy kiló, most rászálltak, hogy drága. Lejebb ment az ára, de egy pillanatig se kételkedj abban, hogy másnak nem emelkedik az ára. :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.