Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) smog86 válasza Bandita41 (#7995) üzenetére


smog86
senior tag

Internet megosztás alatt WIFI-ben gondolkodsz vagy sima router kell?
Ha WIFI-s, akkor attól függ hogy milyen csomagod lesz.
20-as és 40-es csomaghoz elvileg elég a TP-Link WR741ND, ha 80-as akkor TP-Link WR1043ND.

[ Szerkesztve ]

(#8002) bubi92 válasza smog86 (#8001) üzenetére


bubi92
őstag

1043-al használtam a 80-ast és nagyon megvoltam elégedve vele. :K

(most persze többet fizetek csak az 5 megás netért albiban, mint itthon a tv telefon 80-as net volt)

[ Szerkesztve ]

(#8003) Morris válasza Bandita41 (#8000) üzenetére


Morris
veterán

Üdv, elküldtem Neked is priviben a beállításokat. ;)

Bár most jut eszembe, hogy akár ide is belinkelhettem volna, elvégre nem titok :DDD
[link]

(#8004) Bandita41 válasza smog86 (#8001) üzenetére


Bandita41
csendes tag

A középső netem lesz, ha jól tudom 20-40-es.

(#8005) Bandita41 válasza Morris (#8003) üzenetére


Bandita41
csendes tag

köszi

(#8006) Bandita41


Bandita41
csendes tag

Akkor most már nagyjából összeállt a kép: Veszek egy TP-Link WR741ND routert kb 6000-ért. Sajnos a koaxkábel behúzását nem úszom meg:-( A felvevőn viszont még gondolkodom. Ha szerzek egy dvd felvevőt a koaxkábelt abba vezetem és hdmi-vel viszem a tv-hez szerintetek a tv-be menő jel digitális lesz vagy analóg. Az LG 32LX3000 tv-m tudja a dvb-c kódolást ha finnre állítom a régiót. Nekem a felvett műsornál nem lényeg hogy digitális legyen, csak az hogy visszanézhető legyen. A legfontosabb az, hogy a felvevőből a jeleket a tv-m digitálisan tudja fogadni, tehát jó legyen a minőség. Szerintetek?
Köszi a korábbi hasznos hozzászólásokat :))

(#8007) konrada válasza Bandita41 (#8006) üzenetére


konrada
tag

Úgy nem. De a DVD felvevőből a koax kimeneten már igen.

...de lehet, jobban jársz, ha beiktatsz egy osztót (párszáz forint) és így osztod kétfelé az antennát.

(#8008) cigam válasza Bandita41 (#8006) üzenetére


cigam
félisten

Ha szerzek egy dvd felvevőt a koaxkábelt abba vezetem és hdmi-vel viszem a tv-hez szerintetek a tv-be menő jel digitális lesz vagy analóg.

Trükkös kérdés, mert bár a tv-be digitálisan fog menni (HDMI), attól még ugyanúgy analóg lesz (analóg vevő a DVDfelvevőben!)
De!
Létezik olyan DVDfelvevő, amiben van digitális (DVB-T/C) tuner. Ha azon hangolod be, akkor valóban digitális lesz .

Tehát a kérdésedre nem adható egyértelmű válasz, ahoz kevés az infó.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8009) Kwisatzh válasza Bandita41 (#8006) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

"Ha szerzek egy dvd felvevőt...."

Ha ingyen "szerzed" akkor nem szólok..

Ha PÉNZÉRT akarnál akkor felejtsd el.... A "kőkorszakot" vennéd meg horror pénzért.

Mind a Samu, mind az LG kínálatában találsz dvb-c tuneres merevlemezre (külső vagy belső) rögzíteni képes blu ray lejátszókat.... Samu BD-D6900, BD--D8200/500/900, LG BDC590, LGHR550C

Bár nekem Lg van, de ha az internet tv IS fontos, akkor Samu, mert azokban teljes smart tv van!!!!!!!

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#8010) Bandita41 válasza Kwisatzh (#8009) üzenetére


Bandita41
csendes tag

Köszönöm a válaszokat!
Kb. 5-6000 Ft-ért venném meg az LG DVD felvevőt (DVD író része hibás, de merevlemezre tökéletesen rögzít és lejátszik), annyit talán megérne. Az a baj, hogy az asszony hozzászokott a T-homenál a megállítás, felvétel lehetőségéhez, ez meg ahogy tudom a Diginél nincs meg. Keresem a legolcsóbb megoldást, sajnos 50-60 k-t nem tudok most egy új felvevőre költeni. Ha a digi jelet két fele megosztom, akkor nem csökken a jel erőssége és esetleg a minőség rovására megy?

(#8011) smog86 válasza Bandita41 (#8010) üzenetére


smog86
senior tag

Ha a digi jelet két fele megosztom, akkor nem csökken a jel erőssége és esetleg a minőség rovására megy?
Nem

(#8012) club1 válasza smog86 (#8011) üzenetére


club1
veterán

Én úgy tudtam, hogy minden jelosztónál bekövetkezik néhány dBm veszteség.
Viszont mivel a szolgáltatók ált. elég jó jelet nyomnak, ezért egy-két osztó még bőven belefér, efölött kezd el elmenni a minőség/jön a jelvesztés.

(#8013) smog86 válasza club1 (#8012) üzenetére


smog86
senior tag

Pontosan, csak lusta voltam ezt leírni és elmagyarázni. ;)

(#8014) Bandita41 válasza club1 (#8012) üzenetére


Bandita41
csendes tag

Köszi

(#8015) Multibit válasza Kwisatzh (#8009) üzenetére


Multibit
veterán

Ez az LG BDC590 tud rögzíteni HD felbontású műsort külső merevlemezre? A felvétel kódolt (pl. DRM), vagy szabadon felhasználható?

(#8016) Kwisatzh válasza Multibit (#8015) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Már végigcsócsáltuk ezt párszor....

De tudom nagy fáradtság visszaolvasni :DD

Igen tud , nem kódolt, igen szabadon felhasználható...

[moderálva]

(#8017) kabelmania27 válasza smog86 (#8011) üzenetére


kabelmania27
félisten

kb 3,5-4decibel csillapítása van a kettes szimmetrikus osztónak, fontos hogy jófajta 5-1000mhz tartományút vegyél pl ilyet 2-3 tévére el lehet osztani.
Nekem nem a digi, hanem az Invitel (okt 1 előtt Fibernet) a szolgáltató, úgy van a kábelezés megoldva, hogy az első osztó ketté osztja a jelet a modem felé (10decibel csillapítás letöltési frekinek, feltöltésnek 2,5) és a tvk felé (2,5db), ezután egy hármas szimmetrikus osztóval el van osztva háromfelé. Nem szemcsések az adások.
Nálad gondolom a net utp kábelről megy, tehát ez az egy osztás lenne. Célszerű minél kevesebb toldást hagyni. Szerintem ha betelefonálsz kijönnek és meg fogják csinálni az osztást, 3x árnyékolású koax kábellel, krimpelt F csatlakozókkal és dugóval.

[ Szerkesztve ]

(#8018) Multibit válasza Kwisatzh (#8016) üzenetére


Multibit
veterán

Köszönöm

(#8019) smog86 válasza kabelmania27 (#8017) üzenetére


smog86
senior tag

Én nem akarok semmit elosztani. :U

(#8020) nagy__sandor


nagy__sandor
csendes tag

Arról esetleg tudtok valamit, hogy a NatGeo és Discovery csatornák mikor lesznek valódi 16:9-ben? Ugyanez a kérdés a Viasat Explorer és History csatornák esetében, ezek jelenleg letterboxban jönnek. Ráaádul kapcsolójel sincs, a TV (Samsung UE40D6500) nem vált automatikusan képfomátumot...

A NatGeo HD és NG Wild HD csatornák esetében a lengyel nyelvű ajánlókat és reklámokat nem lehet kiírtani? A szerelő emlegette, hogy lehet nyelvet váltani rajtuk, de a TV csak az angol (ami néha lengyel) hangsávot mutatja.

köszi!

(#8021) Multibit válasza nagy__sandor (#8020) üzenetére


Multibit
veterán

NatGeo HD-n és NG Wild HD-n hangot váltani? Érdekes, nekem még nem jött össze ez a mutatvány! Talán mindig rosszkor próbáltam. Amikor éppen olyan filmet vetítettek, amiben nem volt magyar hangsáv ;]

szerk.:
A felsorolt kis adókon (Viasat Explorer/History) 16:9-es képarányról csak álmodozhatunk. Már csak azt szeretném tudni, hogy ezen adókon a 16:9 hiánya az tv-csatornák, vagy a szolgáltató sara?

[ Szerkesztve ]

(#8022) nagy__sandor válasza Multibit (#8021) üzenetére


nagy__sandor
csendes tag

Ezek a kis adók (Viasat Explorer/History) 16:9-ben jönnek, csak éppen letterbox formátumban (alul-felül fekete csík).

A NatGeo nem HD adói meg valami fura keverék formátumban jönnek, kicsi fekete csík alul-felül és még a széle is le van vágva. Látszik, hogy ezek eredetileg 16:9-ben jönnének, de valahol 4:3-hoz közelivé alakítják...

(#8023) hb000 válasza Multibit (#8021) üzenetére


hb000
aktív tag

Natgeo HD-n nincs magyar hangsáv. Sőt, sajnos felirat sincs.
Van egy egyszerű módszer, amiről biztosan megállapítható, hogy az adó eredetileg is letterbox: ha a fekete sávba beleér a csatorna logója. Ilyen pl az investigation discovery, de sokszor láttam ilyet a viasat3-on, film+-on, cool-on is. Az ugyanis elég valószínűtlen, hogy a diginél átalakítják LB-re az egyébként 16:9-es, logo nélküli adást és belerakják még külön a csatorna logóját is. Ezek az adók eredetileg is LB adást sugároznak.
Ha viszont a logó a kép-részen belül van és mégis LB a kép, akkor ennyiből kideríthetetlen, hogy az adás eredetileg LB, vagy a digi csinál valamit rosszul.
Most a viasat exp és history adókon nem a fekete csíkon van a logó. Pedig emlékeim szerint nemrég még úgy volt. Lehet, hogy ezek a kis adók is lassan rendes 16:9-re váltanak.

(#8024) Multibit válasza nagy__sandor (#8022) üzenetére


Multibit
veterán

Akkor itt lenne az ideje, hogy Viasat Explorer/History 16:9-ügyben is tegyen valamit a Digi!
Engem speciel ezen adók műsorai jobban érdekelnek. mint a Retard-Klub szemete! Bár valamelyik nap a Viasat History-n néztem egy WW2-vel foglalkozó filmet, és akkora baromságok hangoztak el a magyar narrációban, hogy fogtam a fejemet!

(#8025) hb000 válasza nagy__sandor (#8020) üzenetére


hb000
aktív tag

"A szerelő emlegette, hogy lehet nyelvet váltani rajtuk, de a TV csak az angol (ami néha lengyel) hangsávot mutatja."
Na ja, tudta, hogy mit akarsz kérdezni, de jobban hangzott, hogy pontosan a kérdésedre válaszolt. Nyelvet ugyanis éppenséggel lehet váltani, épp te írtad, hogy néha akár lengyelre is. Azt nem kérdezte a kedves vevő, hogy magyarra lehet-e váltani :)

(#8026) nagy__sandor válasza hb000 (#8025) üzenetére


nagy__sandor
csendes tag

Az a baj, hogy lengyelre sem lehet. Az angol hangsáv lesz néha lengyel, de csak ez az egy hangsáv van. Ha teljesen angolul lenne, elégedett lennék.

(#8027) dh66e válasza nagy__sandor (#8026) üzenetére


dh66e
veterán

Nat Geo HD :
Nálam tisztán angolul megy 2db angol hangsávval(mpeg2/0 és DD3/2) és román ill görög felirat választható hozzá. :O EPG van.
Nat Geo Wild HD:
Angol hang(DD2/0) felirat nincs,EPG nincs és valóban lengyel nyelvű műsorajánló.

Amennyiben lenne magyar felirat mindkettőhöz már boldog lennék. :)

(#8028) hb000 válasza nagy__sandor (#8026) üzenetére


hb000
aktív tag

Ja, hogy csak egyetlenegy hangsáv van? Az furcsa, elvileg kettőnek kéne lennie. Csak reklámoknál vált lengyelre, vagy műsor is megy lengyelül? Mert reklámnál más csatornán is előfordul nyelv-váltás.

(#8029) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Nem tudom ki vette már észre, de a Movies24 helyén egy újabb rakat sz@r csatorna van neve hatoscsatorna ezt kár volt betenni...
[link]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#8030) Kwisatzh válasza zsolt501 (#8029) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

jézusmáriaanyám.... :W

ezt a nagy rakás szart.... :O :O :O

[moderálva]

(#8031) dh66e válasza zsolt501 (#8029) üzenetére


dh66e
veterán

Ez a Digi "DIGI"csatornája csak a neve változott.Eddig is volt.Sajnos.

(#8032) Raga válasza dh66e (#8031) üzenetére


Raga
senior tag

Nekem is most jelezte a tévé, hogy van új csati és ezt a fost találta!:-)

(#8033) zsolt501 válasza dh66e (#8031) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ez így ebben a formában nem igaz, mert ez a Budapesti 6. kerület regionális adása, csak azt nem értem hogy miért kellett eböl a sz@rbol országos sz@rt csinálni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#8034) dh66e válasza Raga (#8032) üzenetére


dh66e
veterán

Jogos, sorry analógra gondoltam csak nem írtam.
Most jött be nekem is digitálisan már töröltem is.

(#8035) dh66e válasza zsolt501 (#8033) üzenetére


dh66e
veterán

Az lehet de hogy a Digi nevezetű csatornát váltotta az biztos anno analógon.Ugyan az a szereplőgárda,igénytelen és nézhetetlen minőségű műsorok.Erre pénzt kiadni. :W

(#8036) norbesz79


norbesz79
csendes tag

Sziasztok hol lehet venni digi kábel re HD box venni ami fel is veszi a müsőrt elöre is köszönöm,?:)

(#8037) qfm


qfm
senior tag

Sziasztok,

szeretném fogni a digitális, és hd adásokat. A kérdésem az lenne, hogy érdemes megvenni egy HUMAX PR-HD1000C stb-t, vagy jobban járok a digitől bérelttel, esetleg valami 3. típust kellene vennem? Ha lehet, írjatok indokot is.

Rászánt összeg 15e, nagyon indokolt esetben 20e.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#8038) Morris válasza qfm (#8037) üzenetére


Morris
veterán

Üdv!

Normális HD boxot 15-20k körül nem fogsz kapni. Hacsak nem tudsz szerezni egy olyat amit a közelmúltban egy-két fórumtárs szerzett 9-10k környéki árért.
A Hd boxok kb 25-k-tól vannak.
Ha a digitől bérelsz egyet havi egy ezresért, akkor több mint 2 év múlva hozza vissza az árát. De ez idő alatt is ha bekrepál, akkor cserélik (ha tudják), és vissza is adhatod ha úgy hozza a helyzet.
Szvsz jobb a bérlés. Nekem is humax HD box-om van és teljes mértékben elégedett vagyok vele! ;)

(#8039) smog86 válasza qfm (#8037) üzenetére


smog86
senior tag

3. lehetőség hogy veszel egy DVB-C tuneres TV-t. :D

(#8040) Zlin50 válasza qfm (#8037) üzenetére


Zlin50
senior tag

Nagy szerencséd van akkor ha tudsz bérelni, egyébként vagy boxot veszel vagy alkalmas tv-t.
Húsz alatt viszont nem fogsz igazán találni megoldást.

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#8041) Zoshi85


Zoshi85
aktív tag

2012. január 1-től hatályba lépett az általános forgalmi adóról szóló törvénymódosítás, mely értelmében az ÁFA kulcs mértéke 25%-ról 27%-ra emelkedett. A törvényi szabályozás a távközlési szolgáltatások adómértékére is vonatkozik, így az év elejétől a szolgáltatások ára 27 százalék ÁFA-t tartalmaz.

A DIGI Kft. az ÁFA emeléséből származó többletköltségeket nem hárítja át az előfizetőkre, tehát a szolgáltatások előfizetői díja nem változik.

A DIGI számára fontos az árstabilitás, hogy előfizetői számára kiegyensúlyozott környezetet teremtsen és továbbra is a lehető legjobb alternatívákat biztosítsa számukra.
A DIGI idén is az árak szinten tartását fogja szem előtt tartani, hiszen az elmúlt négy év alatt mindössze kétszer emelt árat –melynek mértéke pár száz forintra tehető-, ez a piaci magatartás pedig egyedülálló a hazai telekommunikációs szektorban.

Üdvözlettel:
DIGI

Hatoscsatorna” a DIGI digitális csatornakínálatában

Készült: 2012-01-04 14:13:36
A „hatoscsatorna”, mely eddig a DIGI budapesti analóg kínálatban volt jelen, 2011. január 3-tól a távközlési szolgáltató digitális csatornakiosztásában is elérhető országosan.

A „hatoscsatorna” számos kulturális csemegével várja a tévénézőket, műsorstruktúrájában olyan programok kapnak helyet, mint a „Vallás és kultúra” című műsor, mely nemcsak a hívő közönség számára nyújt érdekes kulturális élményt, vagy mint a „Szerdán estidőben”, mely a művészet és a zene minden ágát bemutatja portré műsor keretében, igazi értékeket nyújtva minden korosztály számára.

A csatorna palettáján tudományos ismeretterjesztő sorozat és sportműsor is található, hétfőnként pedig a TER-TV adását lehet figyelemmel kísérni.

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#8042) qfm


qfm
senior tag

A HUMAX PR-HD1000C amit felvetettem elvileg HD képes. Van valami baj vele, hogy ketten is kizártátok mint alternatívát 20e alatt?

A bérlés ennek ellenére megfontolandó, csak szeretném tudni, hogy ezzel a box-al mi a baj. :R

[ Szerkesztve ]

(#8043) Zlin50 válasza qfm (#8042) üzenetére


Zlin50
senior tag

Mibe kerül ez a szerkezet és hol lehet beszerezni? Még lehet hogy engem is érdekelne...

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#8044) Morris válasza qfm (#8042) üzenetére


Morris
veterán

Én nem tudok véleményt nyilvánítani róla. Csak nekem is humax van (nem ez a tipus) amit a Digitől bérelek.
Nekem ez van (Humax digi+c HD) - ez tuti jó.

(#8045) dh66e válasza qfm (#8042) üzenetére


dh66e
veterán

Vedd meg nyugodtan,de előtte próbáld ki hogy minden csatorna jön e vele nálad.HD képes, van rajta HDMI csatlakozó úgyhogy nem kell emiatt aggódni.Volt ilyenem nagyon jó kis box,tökéletes képpel nagyon sok csatlakozóval,de régi széria 10k-nál többet nem ér.Főleg Németországban volt elterjedt a kábel szolgáltatóknál.Magyar menü nincs,de felhasználó barát.Nem tudsz vele adást rögzíteni erre figyelj oda és frissítést sem találsz hozzá.Könnyen programozható a kütyü és automatikusan berakja az új csatornákat nem kell frissíteni a csatorna listát.gyári távja legyen meg mert különben nehézkes lesz a kezelése egy taníthatóval.(EPG,program infó)

[ Szerkesztve ]

(#8046) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Még mindig nem jöttem rá,hogy a 394mhz-en miért nem talál csatornát az lg tv-m.
A másik szobába a samsungon megvan.Valami ötlet?

(#8047) Benzoldog


Benzoldog
tag

A Digi szerint mától már analógon is működik a Prizma tv, de nálam még nem (Bp.), másnál mi a helyzet? Elvileg a CCTV4 helyén lenne.

(#8048) qfm válasza Zlin50 (#8043) üzenetére


qfm
senior tag

15eft, itt hardveraprón vannak hirdetve.

dh66e

Köszönöm, kipróbálom rendesen. :R

[ Szerkesztve ]

(#8049) g0dl


g0dl
addikt

bbc entertainment jöhetne

(#8050) belaba36 válasza Benzoldog (#8047) üzenetére


belaba36
csendes tag

hali
nálunk se jön még,szintén Bp.
nemtom mire várnak.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.