Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26151) GIJoe


GIJoe
addikt

Szemezek a Freesat GTC vevőjével, valakinek van e tapasztalat, v látott e jó tesztet róla? A színe is visszatart, egyelőre :D Csak TVzni kellene, műholdadások kizárólag, semmi más nem érdekel...

[ Szerkesztve ]

(#26152) Patice válasza GrandS (#26148) üzenetére


Patice
nagyúr

Ez egy S812-es box.

Ehhez nem jó az amit linkeltél, mert azok S905-re valók.

Neked ez a topik fog segíteni. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#26153) GrandS válasza Patice (#26152) üzenetére


GrandS
senior tag

Kösz!

De az SD-re írás ugyanaz?

[ Szerkesztve ]

(#26154) Technoman válasza blakey (#26135) üzenetére


Technoman
őstag

Köszi mindenkinek a Harmony-val kapcsolatos választ :R
#26131 blakey
Ez a Activites/Activity amit említesz, ez a több készülék egyidejű bekapcsolására értendő, mint egy egyfajta "folyamat programozás" ?

LE 8.2.1.1 - Létezik (vagy ez nálam vmi placebo hatás), hogy ez az új LE egy kicsivel dinamikusabb, szebb képet ad, mint a korábbi (8.1.10)?
Egyébként nálam szépen muzsikál.

[ Szerkesztve ]

(#26155) Patice válasza GrandS (#26153) üzenetére


Patice
nagyúr

Szerintem igen...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#26156) blakey válasza Technoman (#26154) üzenetére


blakey
titán

Az Activities egy folyamatot jelent, azaz beállítod, hogy mozizni szeretnél, létrehozol egy Mozi profilt ahova beállítod az eszközöket, tv+lejátszó+erősítő, megadod, hogy melyik bemeneten kapcsoljon be a tv, stb. 1 gyomnyomással működik minden, a CEC nem barátja.

8.2.1.1-nél a Kodi 17.6-ban lévő javítások vannak, simán lehet, hogy jobb lett, de ha minden igaz, ez az utolsó Krypton, most már a Leiára koncentrálnak. LE-ből még lesz frissítés, szerintem 1-2 hónap és jönnek a "normál" LE9-esek, sokkal jobbak lesznek a Kryptonnál.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#26157) Pelican válasza Technoman (#26154) üzenetére


Pelican
őstag

Semmilyen amlogicos javítás nincs benne...

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#26158) LouiS22 válasza Tommee (#26137) üzenetére


LouiS22
veterán

Nem tudom, én mondjuk Raybuntu legutolsó buildjét dobtam szűzen WP2-re, de egyáltalán nem tűnik instabilnak. Saját builddel majd hétvégén játszom :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#26159) szabi__memo válasza Tommee (#26137) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Adamg viszont naponta pörgeti ki az új buildeket...

(#26160) Wendelke válasza M_AND_Ms (#26107) üzenetére


Wendelke
senior tag

Hát jó párszor kísérleteztem vele, de nem sikerült. Viszont érdekes módon a beállítás menete során nem is úgy villog a piros led, mint ahogy le van írva, illetve a YT videókon látható. Azért még próbálkozom majd vele.

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#26161) Wendelke válasza darvinya (#26112) üzenetére


Wendelke
senior tag

"Enyémen is volt hibás forrasztás"

Ez hogy derült ki? Házilag orvosoltad?

[ Szerkesztve ]

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#26162) Technoman válasza blakey (#26156) üzenetére


Technoman
őstag

Kösz, az infókat :)

(#26163) mexel


mexel
veterán

Került ide hozzám egy X96 S905W 2/16-os lejátszó, hogy nézzem meg. Amit nem tudok megoldani: A gyári videólejátszója sok filmnél nem játszik hangot, csak kiírja egy időre a jobb felső sarokba hogy Dolby Audio és semmyilen beállítással nincs hang.
A másik gond: sok filmnél pixelesedés, kockásodás látható. Ez a gyári beépített lejátszóval és pl az MX playerrel vagy kodival is így van. Ha az MX playert szoftveres kódolásra állítom akkor nincs kockásodás de az nem annyira jó, mert néha megakad full hd filmnél és szerintem a kép sem olyan jó.
Tudja valaki mi lehet az oka, és hogy vajon ezt mi okozza? Valami a harcveres codec-ek körül lehet szerintem, de beben nem vagyok képben, kis iránymutatásnak örülnék ha tudna valaki segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#26164) yanpec válasza mexel (#26163) üzenetére


yanpec
aktív tag

Sziasztok

Kis segítsègre lenne szüksègem, nem tudom altatni a LE-t!

SSH-n keresztül megnèztem a tav. kódot amihez szeretnèm csatolni a sleep(142) parancsot.

Fel is vettem a remote.conf-ba, ki is kapcsolja a boxot, ez eddig OK. Aztán rögzítettem mèg a (143-wakeup) parancsot, de ezzel nem èled fel?

Ötlet mit csinálhatok rosszul?
Mèg keresgèlek èn is hátha megtalálom a megoldást.

A CEC sem megy 🤔 Nem kapcsolja be-ki a TV-t, se a TV a boxot.

[ Szerkesztve ]

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#26165) djnice válasza mexel (#26163) üzenetére


djnice
veterán

Androidot felejtsd el. LibreELEC kell rá.

(#26166) mexel válasza djnice (#26165) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm, de a kérdés nem ez volt. Ne akarjuk mindig ezt az LE-t. Már fentebb kifejtettem hogy kifejezetten droid kell annak aki vette. Az LE nem kell mindenkinek. Egyébként ezekre a boxokra éppen nincs normálisan működő LE, wifi nem működik, remote.conf-ot kell átírni stb. AkinekLE kell szerintem érdemes oylan boxot venni amin hibátlanul fmegy a LE. Nem ártana ezeket a típusokat is listázni valahol szerintem.
Tehát engem az érdekelne miért kockásodhatnak ezek a filmek. Ugyanezek a nálam lévő töbi boxon hibátlanul mennek droid alatt is.

[ Szerkesztve ]

(#26167) LouiS22 válasza mexel (#26166) üzenetére


LouiS22
veterán

Gyártói support? Oh wait...

Nyilván ezeknek a kínai dzsunka lejátszóknak ez a hátrányuk: a jóisten tudja, hogy milyen módon módosítgatott, kiherélt ésatöbbi androidok futnak rajtuk.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#26168) Indiant válasza yanpec (#26164) üzenetére


Indiant
addikt

Ez a két funkció ilyen. Inkább nem működik, mint igen.

(#26169) LouiS22 válasza yanpec (#26164) üzenetére


LouiS22
veterán

Egy butának tűnő kérdés: miért akarod "altatni" az eszközt? Minimális a fogyasztása, tényleg.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#26170) mexel válasza LouiS22 (#26167) üzenetére


mexel
veterán

Erre gondoltam én is. Valahogy nem nagyon szokta érdekelni őket sem box, se mtelefon/tablet szinten ha a rajtuk lévő SW sokszor használhatatlan, még ha a vas nem is.

(#26171) yanpec válasza LouiS22 (#26169) üzenetére


yanpec
aktív tag

Gondolom nem igazán tesz neki jót, ha folyamatosan üzemel!?🤔 Ezèrt akarom altatni ha lehet, mert a kikapcsolás az nem megy (nem a gyári táv. van hozzá).

[ Szerkesztve ]

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#26172) a2d2 válasza yanpec (#26171) üzenetére


a2d2
addikt

Nekem a 812-es boxom 2 éve folyamatosan megy. Semmi baja.
Ennél az újabb 912-esnél hétvégén fúrtam lyukakat körben a házon mert állítólag hajlamos a melegedésre.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#26173) yanpec válasza a2d2 (#26172) üzenetére


yanpec
aktív tag

Nekem USB-s HDD-n vannak a filmek, ez is bírhatja a folyamatos üzemet?

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#26174) a2d2 válasza yanpec (#26173) üzenetére


a2d2
addikt

Nekem az is rajta volt folyamat. Néztem most rajta egy HD sentinelt a csatlakozási hiba miatt de 100/100-as még.

Illetve az ugye nem pörög folyamat. Akkor pörgeti csak fel a vinyót ha kérés van róla.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#26175) djnice válasza mexel (#26166) üzenetére


djnice
veterán

Akkor ha ennyire erőltetni akarod android alatt a médialejátszást, próbálj ki SPMC-t vagy FTMC-t.

(#26176) szabi__memo válasza yanpec (#26171) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Valamint usbről is fel lehet akkor ébreszteni. Szóval én is meg akarom csinálni hogy csak sleepeljen

(#26177) Polllen válasza yanpec (#26171) üzenetére


Polllen
nagyúr

A folyamatos üzem nem okoz gondot általában. Főleg, h nincs nagy hőmérséklet ingadozás ha tétlen van az eszköz.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#26178) luikay válasza mexel (#26166) üzenetére


luikay
tag

Nálam a H96 Pro+ is kockásodik, nem jöttem még rá a megoldásra...

(#26179) mexel válasza djnice (#26175) üzenetére


mexel
veterán

Bármilyen lejátszóval kockásodik, pixelesedik. Ami hardveres dekódert használ annál van hiba. Ha szoftveresre állítom ( pl az mxplayert) akkor nem hibás a lejátszás, de az meg akadozik mert az nem bírja a full hd felbontást. A gyári beépített lejátszója is ilyen. Kipróbáltam 3 firmwaret-t ami elérhető hozzá de minddel ez a helyzet. Ez hardver hiba lenne vagy rossz a rom amit adnak hozzá? A Youtube hibátlanul megy még 4k-s videókkal is.

luikay: Milyen SOC és milyen rendszer van rajta? Küldesz a lejátszóról linket? Semmi eredményre nem jutottál ezzel kapcsolatban? Azért ez így nem az igazi.
Most SD-ről megpróbálok eg LE-t és ,egnézem mit csinál. Build.prop nem okozhat ilyet? Letöltöm megnézem mi van benne.

[ Szerkesztve ]

(#26180) Danecay


Danecay
őstag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Az van, hogy a több mint egy éve SD kártyára telepített OpenELEC-et lecserélem egy friss LibreELEC-re, nevezetesen az utolsó 8.2.1.1-re. Mivel nem akartam pöcsölni a megfelelő Device Tree kiválasztásával, bár az MXQ Pro + -om esetén egyedül a hálózati adapter volt kérdéses, hogy Realtek e vagy sem, egyszerűbbek találtam a LibreELEC.USB-SD.Creator alkalmazás használatát aminek a segítségével feltelepítettem az SD kártyára a LibreELEC-S905.arm-8.2-8.2.1.1.img.gz image-t mert, hogy a hivatalos leírásban az szerepel, hogy "If you don't know which file to download, get this one:" Végigment a folyamat, elvileg, úgy ahogy kell, de nem sikerül SD-rő való BOOT-olásra bírnom a kütyüt. Fogpiszkálós módszer kizárva lévén nincs RESET gob az AV csatlakozóm mögött, próbáltam újraindítani a kütyüt Recovery módba úgy hogy természetesen közben benne van az SD kártya, erre gyönyörűen behozza a TWRP-t, innem újraindítva Recovery módban szintén a TWRP-t hozza be, a TWRP Terminal Emulatorából a reboot update parancsot használva, újraindul, de nem történik semmi, fekete képernyő, majd letöltöttem a Reboot to LibreELEC alkalmazást melynek alkalmazása után újfent fekete képernyő fogadott. Olyan egyébként minthogyha akkor BOOT-olna az SD kártyáról, amikor fekete képernyő van, mert nem tölti be sem az Androidot sem a TWRP-t de ilyenkor viszont nem történik semmi.
Biztosan nem SD kártya probléma mert tegnap este még bebootoltam róla az OpenELEC-et, aljzat sem, lévén egy db. ilyen aljzat van és eddig működött.
Van valakinek valamilyen ötlete esetleg?

(#26181) Skillet válasza Skillet (#26125) üzenetére


Skillet
addikt

Akkor a fülhallgató csati nem létszükséglet, van a tv-n. Légyszi ajánljatok egy kis lejátszót kodira. stabil legyen, minél olcsóbb legyen. Lehet külföldről is.
Nagyon köszönöm!

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#26182) yanpec válasza szabi__memo (#26176) üzenetére


yanpec
aktív tag

Ha esetleg sikerül megoldanod a sleep kèrdèst kèrlek jelezd PM-ben nekem, vagy írd le lègyszi ide. Èn is dolgozom rajta, mert ha a droid simán sleepeli a boxot akkor a LE-k is tudni kellene. Ha van fejlemèny termèszetesen jelezni fogok, ha nem akkor marad a csúnyább folyamatos üzemmód. 😎

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#26183) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Ez valami "nyomdahiba" vagy tényleg előkerült egy raklapnyi Beelink MiniMXIII?

(#26184) a2d2 válasza luikay (#26178) üzenetére


a2d2
addikt

Kapcsold ki a Kodi-ban mindkét hardveres dekódolást.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#26185) ERPY


ERPY
őstag

Bocsánat hogy itt kérdezem meg, de csak nekem dob hibát a The movie database scrapper? Nem lehet kapcsolódni a kiszolgálóhoz, azt írja.

(#26186) korcsi válasza Danecay (#26180) üzenetére


korcsi
veterán

Ne a libreelec usb creatorral csináld az sd kártyát. Rufus vagy Win32disk imager működik.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#26187) LouiS22 válasza mexel (#26170) üzenetére


LouiS22
veterán

Tudod, van az a mondás, hogy olcsó húsnak... Ezzel nem leszólom a kínai gyártók termékeit, de a tapasztalat az, hogy inkább megéri kifizetni a felárat egy olyan gyártó termékéért, aki supportot is biztosít, illetve a community is fejleszt rá érdemben, vagy te megad is viszonylag egyszerűen tudsz hozzá forrásból fordítani. Ha a szenvedéssel, idegeskedéssel eltöltött időt nézed, a másik serpenyőben pedig a nevesebb gyártó támogatott terméke van, akkor gyorsan erre billen a serpenyő. Szerintem.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#26188) szabi__memo válasza yanpec (#26182) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Természetesen jelzek, és előre is kösz ha te is!

(#26189) Csicsóka válasza yanpec (#26182) üzenetére


Csicsóka
őstag

Persze hogy tudja, kitárgyaltuk már nem 1x. A problémádra pedig ez a konkrét megoldás.
Ha WD HDD van, akkor a hdparm nem fog menni, helyette a hd-idle kell. A system-tools addonban találod.

A parancs ekkor:

hd-idle -i 0 -a sda -i 600

-i Idle time másodpercben. (itt 10 perc)

(#26190) mexel válasza LouiS22 (#26187) üzenetére


mexel
veterán

Egyetértek. De mivel régebben nem olvastad, én nem saját használatra veszek és kapok ilyen eszközöket hanem próbálom javítani és helyrehozni, vagy éppen megoldani ezeket a hibákat. Egyrészt mert érdekel, másrészt mert tanulok belőle. Saját részre olyat fogok venni amihez garantáltan lesz jó rom, LE, támogatás stb. Legutoljára Wetek-et használtam egy ideig, ott mindig minden működött :)
Attól függetlenül a legtöbben simán meg fogják venni a legolcsóbb termékeket bármit is mondanak róluk és utána jön a sírás hogy nincs LE például. Én rendeltem pár olcsó dobozt mert ki akarom tapasztalni melyikből lehet használható eszközt csinálni és melyiket nem érdemes megvenni.
Ezt a S905W-t azért hozták ide hogy frissítsek romot, stb mert kockásodik. Sajnos mindennel kockásodik ami hardveres gyorsítást/codec-et használ. Kipróbáltam LE-vel sd-ről, ott is észrevehető valamennyi képhiba lejátszás alatt.Kevesebb mint droid alatt, de látszik. Ugyanazt az sd kártyát amin a LE van átraktam a Mecool M8sPro+-ba és máris minden tökéletesen megy. (kivéve táv és wifi, de ez most lényegtelen)

[ Szerkesztve ]

(#26191) ERPY válasza ERPY (#26185) üzenetére


ERPY
őstag

Megoldódott. Tegnap este hogy frissítettem a LE-et 17.6-os Kodira, a TMDB scraper verzió száma 4.0.1 lett. Persze frissebbet nem talált, annak ellenére hogy eddig is a 4.0.2 volt fent. Manuálisan befrissítettem, most már okés.

(#26192) nagyra válasza pinnacle (#26183) üzenetére


nagyra
tag

Kb. 1 hónapja rendeltem GB-ről, akkor 2 hét múlva kiderült (én írtam nekik), hogy nincs raktáron, és valszeg nem is lesz. Persze lehet, hogy tényleg előkerült valahonnan valamennyi :D

Ami kisebb, mint nagyobb, az egyenlő!!! :D

(#26193) LouiS22 válasza mexel (#26190) üzenetére


LouiS22
veterán

Kínát ismerve simán el tudom képzelni, hogy valami koppintott chip van benne :(

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#26194) Danecay válasza korcsi (#26186) üzenetére


Danecay
őstag

Szia!

Köszönöm a választ! Miután megtaláltam a BOX cuccai között a Win32disk Imager-re, bíztam benne, hogy ez fogja jelenteni a megoldást, lévén minden bizonnyal ezzel csináltam több mint egy évvel ezelőtt az OpenELEC-es SD-t. Hogy ne bízzuk a véletlenre letöltöttem a legutolsó 1.0-s verziót (a 0.95-ös volt meg), feltelepítettem vele az image-t de ugyanúgy nem BOOT-ol mint korábban, sőt arra lettem figyelmes, hogy így még az Android sem látja a kártya tartalmát, így újra raktam ismét LibreELEC.USB-SD.Creator-al, hiszen ez egy dedikáltan erre a célra készített program. Csodálkoznék is, hogy pont arra nem lenne alkalmas mint amire készítették, míg más általános felhasználásra szán szoftverrel működne csak helyesen. Így ismét elérem az SD tartalmát Droid alól, persze BOOT-olni még mindig nem tudom. A korábbi cuccok közül felfigyeltem egy update_uboot dologra, majd rákeresve a topikban ezt a hozzászólást találtam #884 Mivel ilyen BOX-om van, gondoltam ez lehet a megoldás, főleg, hogy nekem is ott van a korábbi letöltések között. Update-eltem, Droid alól, TWRP alól, de ugyanúgy nem BOOT-olja be a Libre ELEC-et SD-ről :(

[ Szerkesztve ]

(#26195) yanpec válasza Csicsóka (#26189) üzenetére


yanpec
aktív tag

Köszi, ez 1x jó. De itt a HDD altatás-felèbresztèsről van szó. Amit èn szeretnèk az a LE altatása. Aztán ha ez sikerült akkor a CEC èletrekeltèse lesz a köv. feladat.

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#26196) DoItYourself válasza Danecay (#26194) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Milyen dtb.img-t tettél rá?

mexel: smpc / ftmc-vel is kockásodik?

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#26197) Danecay válasza DoItYourself (#26196) üzenetére


Danecay
őstag

Szia!

Konkrétan semmilyent a #2618-ban leírtak alapján.

"Mivel nem akartam pöcsölni a megfelelő Device Tree kiválasztásával, bár az MXQ Pro + -om esetén egyedül a hálózati adapter volt kérdéses, hogy Realtek e vagy sem, egyszerűbbek találtam a LibreELEC.USB-SD.Creator alkalmazás használatát aminek a segítségével feltelepítettem az SD kártyára a LibreELEC-S905.arm-8.2-8.2.1.1.img.gz image-t mert, hogy a hivatalos leírásban az szerepel, hogy "If you don't know which file to download, get this one:"

https://forum.libreelec.tv/thread/9319-8-2-1-1-libreelec-8-2-for-s905-s905x/

[ Szerkesztve ]

(#26198) blakey válasza Danecay (#26197) üzenetére


blakey
titán

Csak akkor fog működni ha megfelelő a dtb, nélküle nincs garancia, semeddig sem tart letölteni, átnevezni dtb.img-re és felülírni a régit.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#26199) DoItYourself válasza Danecay (#26197) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Próbáld meg az összefoglalóban leírtak szerint, az usb sd cteatort meg hanyagold szerintem. A 2600-as hsz nagyon regen volt, azota sokat valtozott a LE.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#26200) Danecay válasza blakey (#26198) üzenetére


Danecay
őstag

Akkor már csak azt kellene kitalálni, hogy ezek közül melyiket töltsem le:

https://sx05.eu/s905/8.2/device_trees/S905/

Töltöttem le több Syste Info aplikációt, de egyik sem mondta meg, hogy REALTEK-es es a WIFI-s hálózati adapterem. Elvileg ilyenem van:
https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_354313.html

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.