Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26651) mexel válasza Slyer81 (#26643) üzenetére


mexel
veterán

Van ötletem. :) Sőt bizonyos szintű megoldásom is, csak elakadtam egy kicsit és nincs most időm vele pár napig foglalkozni.
Sajnos úgy tűnik a Droid 7.1.2-es lejátszóknál jön elő ez a hiba, nem csak S905W-nél. Remélem lesz gyári javítás hamar, nem akarom elhinni hogy az összes eladott lejátszó ilyen hibával megy szinte és nem tesznek semmit.
2 lehetőség van: egy egyszerű, pár sor módosítával annyit el tudok érni hogy a sima videó HW kódolás nem fog kockásoadni, viszont sajnos az audió HW-ra nem jöttem rá, annak maradnia kell SW módban. Ez annyira nem zavaró és a boxot sem terheli annyira, tehát nem akkora gond. A nagyobb gond ezzel a megoldással hogy csak olyan lejátszóknál működik aminél a "sima" HW kódolást lehet választani. ( pl MXplayer)
A gyári beépített lejátszók szintén jól játszák le így a videót, de a hang nem nagyon jön át sajnos, mert ott nem állítható a hangsáv kódolása. ( az más kérdés hogy azok a lejátszók semmit sem érnek mert egyszerűek mint a turistajelzés, tehát ez nem akkor gond)
A nagyobbik gond hogy a Kodi is a HW+ dekódert használja , vagy valami másik emeltebb szintűt de azzal annyira nem foglalkoztam még, így ott sajnos még marad a pixelesedés.
Röviden: ezzel az egyszerű megoldással csak az MXplayer és ahhoz hasonló lejátszók fognak jól működni, de legalább használható a box droid része filmezésre. ( kérem most ne menjünk majd bele hogy LE-t kell használni stb, ez nem erről szól most)

A második bonyolultabb lehetőség, hogy szinte teljesen javítható a rendszer, de ahhoz nem csak egy kis irkálásra van szükség hanem komplett fájlok cseréjére amit nem hiszem hogy javasolni fogok, mert az egy dolog hogy itt megcsinálom magamnak de amíg nem tudom komplett csomaggá fejleszteni felejtős, igen sok leírásba kerülne elmagyarázni és nem vállalok semmi felelősséget arra hogy mindenki jól megcsinálná-e magának vagy elrontaná a kütyüt (ideiglenesen)

Van egy harmadik lehetőség is: Összehoztam egy komplett romot amivel minden hibátlanul megy, van hang, kép stb, jó a kodi is, a HW hang is gyári lejátszó is, stb. Ott minden úgy működik ahogy kell.
Ennek még 2 hibája van: nem tudom a TX3 távirányítóját bekonfolni, bármit csinálok csak bizonyos távokkal megy, de azzal az amúgy is használhatatlan kis távval nem működik. Ez a rom alapból jó kb az összes 905W-re ami ilyen hibát dob, nem csak tx3-ra.
A másik gond ezzel, hogy nem tudok zip telepítőt csinálni belőle hirtelen, ahhoz olvasgatnom kellene még sokat hogy hogyan kell, bár lehet hogy meglenne ha nekifeküdnék. Most csak TWRP mentés van belőle, amit twrp-recoveryből kell telepíteni. Azt tudok mellékelni hozzá, nem kell telepített TWRP-nek lenni.

TX3-nál van még egy gond ( és Alfawise S95-nél is): ezeken van egy szép ámde használhatatlan kijelző. Ezzel az új rommal nem működik, teljesen lekapcsol. Így viszont nem látni mikor van ki vagy bekapcsolva a box.

Szóval ezt lehet tenni, ez is több a semminél, mert még sem freaktabon sehol máshol nem találtam megoldást. Most kicsit abba is kell hagynom a folytatását a hibakeresésnek mert más dolgom is lesz.

(#26652) kenand válasza Beni2360 (#26650) üzenetére


kenand
veterán

Nem értem a kérdést...

Amit linketél már nincs is, gyorsan fogy..

(#26653) Beni2360 válasza kenand (#26652) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát a Wharfedale Diamond 9 SR Hangfalpár - Hsz-k. (Igen két jelentése van)
igencsak elkapkodták.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#26654) kenand válasza Beni2360 (#26653) üzenetére


kenand
veterán

:) Megvannak, még csak kipróbáltam őket. De télen ha lesz időm összeütök egy 2. házimozi szobát, ott lesz két Diamond 9.3-as front, 2 Diamond sorround tőled és egy Heco Vitas 2 center.
A "fő" szoba a hátsó épületben van, ott csak alkalmi fűtés van, azért gondolkodom 2-ben az alagsorban, ha már úgy is van sok mások által levetett cuccom hozzá :)
Sajna projektorom amit oda szántam épp kezd DMD hibás lenni (van 6 fehér pixel a kép szélén, nem zavaró de az a végjáték jele szokott lenni), még nézhető, később meg vadászok egy jó árút...

[ Szerkesztve ]

(#26655) DoItYourself válasza Slyer81 (#26643) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

SPMC-vel próbáltad már? Kodi mellé felrakhatod, nem ütik egymást.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#26656) Csicsóka válasza Celtis (#26627) üzenetére


Csicsóka
őstag

Nem ártana megtudni mi van benne, mert nem mindent támogat az LE.
Realtek RTL 8153 tuti jó, de a ASIX Electronics Corp. AX88179 még jobb.

Itt és itt írtunk róla korábban.

(#26657) junkpod válasza Danecay (#26642) üzenetére


junkpod
nagyúr

Kore mobilos kodi-távirányító.

Box's don't touch!

(#26658) Aidan85 válasza vlevi (#26648) üzenetére


Aidan85
aktív tag

Abban az esetben, ha berendelek egyet, mennyire bonyolult hozzá adaptert keríteni a UK-s helyett?

(#26659) junkpod válasza Slyer81 (#26643) üzenetére


junkpod
nagyúr

Sajnos az Android fw-ek gyakran selejtesek.
Amit tehetsz (ebben a sorrendben): factory reset, OTA fw frissítések, Kodi letoltese kodi.tv oldalról, amlogic támogató Kodi fork telepítése (spmc, vidonme). Ha ezek után sem jó és csak mediaplayernek szeretnéd használni akkor telepíts LibreElec-et.

Box's don't touch!

(#26660) Zebu válasza junkpod (#26402) üzenetére


Zebu
addikt

Az lesz, hazamegyek és hétvégén megcsinálom. melyik a legújabb most?

(#26661) junkpod válasza Zebu (#26660) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nem tudom, de mindegy. A nox addon beállításokban megnyomod a frissítés gombot és kész:)

Box's don't touch!

(#26662) pinnacle válasza junkpod (#26640) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Én még abban sem vagyok biztos, hogy az SD felvételek rosszabbak 4k-n, mint FHD-n. MM-ben a TV-ken futó reklámanyag SD, én nem láttam különbséget a 4k és az FHD TV-k között. Olyanok voltak kb. mint a miniDV felvételeim.
Igazából legtöbb 4k anyag a Yutube-on lenne, de ugye még nincs olyan box, ami 4k-t tud itt?

(#26663) junkpod válasza pinnacle (#26662) üzenetére


junkpod
nagyúr

Szerintem tudják a boxok a YouTube 4k-t, csak értelme nincs...

Box's don't touch!

(#26664) blakey válasza pinnacle (#26662) üzenetére


blakey
titán

De van olyan box ami 4K-t tud YT-on, Minix U9-H, M8S ProL. Szerintem több is van, de ezek biztosan.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#26665) Zebu válasza junkpod (#26509) üzenetére


Zebu
addikt

Hogy is van ez a frissités? Már teljesen kiment a fejemből. Itt vannak a csomagok[link]

Talán ezt LibreELEC-S905.arm-8.2-8.2.1.1.img.gz, ugye?
De melyikát másolom hova is, hogy a beállításaim megmaradjanak?

ah asszem megvan: [link]

[ Szerkesztve ]

(#26666) w.miki


w.miki
veterán

X96 TV box. 1/8GB, Libreelec-kel ajánlható?
$16.99 és még csökkenthető pontokkal EU-ból
Szerintetek ez megéri? Van neki háza is, vagy azért van az alaplap fényképezve, mert meztelen?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#26667) djnice válasza w.miki (#26666) üzenetére


djnice
veterán

Már 1000x le lett írva hogy az X96 a legajánlottabb box LE-re a realtekes wifi és a plusz infra kivezetés miatt.

(#26668) tboy93 válasza djnice (#26667) üzenetére


tboy93
nagyúr

Az x96 miniben is realtek wifi van?

(#26669) Beni2360 válasza w.miki (#26666) üzenetére


Beni2360
félisten

Az alatta levő képen bal oldalt ott a házban levő.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#26670) w.miki válasza djnice (#26667) üzenetére


w.miki
veterán

bocs, csak néha nézek be. :(
Szóval LE-vel ajánlott :R Ennyi van még utána írva.
Note:
The stated ROM amount shows the maximum available ROM with nothing installed. However, the OS and pre-installed software from the manufacturer will occupy some of this ROM. The available ROM on the device will therefore be slightly less than the ROM listed.

Androiddal elvileg ez is használható:
E-BOX Android6.0 S-912 Octa-core 2GB/16GB UK
Flash Sale Price $26.99

Remélem ez azt jelenti, hogy esnek az árak.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#26671) pinnacle válasza junkpod (#26663) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ha valaki vesz dög nagy 4k-s TV-t, legalább tud rajta valamit nézni. Gondolom egyhamar nem lesz TV adás 4k-ban. Nekem leginkább 40"-42" OLED, FHD, TV kellene.

blakey Köszi! Én megvárom talán lesz akcióban az MXIII, ha meg nem akkor veszek 905x-es, Android 7-es boxot.

[ Szerkesztve ]

(#26672) DoItYourself válasza tboy93 (#26668) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

A simát vedd, ne a minit! A miniben S905W van, nem ajánlott.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#26673) Aidan85 válasza w.miki (#26670) üzenetére


Aidan85
aktív tag

Inkább csak annyit, hogy költözés miatt kisöprik ezt az EU-s raktárat, ezért vannak leárazva ezek most.

(#26674) mexel válasza w.miki (#26670) üzenetére


mexel
veterán

Szerintem azt azért írják mert sokan reklamálnak hogy nincs is meg a 16giga helyük mert kevesebb van stb. Nyilván a rendszer ebből levesz és így kevesebb lesz.

(#26675) tobias40 válasza vlevi (#26648) üzenetére


tobias40
veterán

Ha berakod a kosárba a teli/rendes árat hozza nem az akciósat,már akartam rendelni belőle! :W
Vagy én baxok el vmit? :O

Közben meg kiírták hogy elfogyott hogy rohaggyanak meg! ;]

[ Szerkesztve ]

(#26676) djnice válasza tobias40 (#26675) üzenetére


djnice
veterán

Elég az 1GB ha LibreELEC-re kell, abból még van 26 db.

(#26677) tobias40 válasza djnice (#26676) üzenetére


tobias40
veterán

Azt nem látom.. :(

E-BOX Android6.0 S-912 Octa-core 2GB/16GB 2.4G/5G Dual WIFI 1000M 4K2K Dolby HD Streaming Media Player TV BOX with LED and Heating Vents UK - BLACK

Ez is jó lehet?

[ Szerkesztve ]

(#26678) w.miki válasza tobias40 (#26677) üzenetére


w.miki
veterán

Filmnézésre nem ajánlják az Android-ot, csak a LE-t, de nekem kell a droid/böngészés is, így én ezt az Ebox--ot rendeltem.
Táv úgy nézem nincs hozzá, és UK dugós, majd meglátjuk...
Itt az X96 S905X 1/8

(#26679) tobias40: Ez tudomány: garancia nincs.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#26679) tobias40 válasza w.miki (#26678) üzenetére


tobias40
veterán

LE-val nekem EZ jó lesz?

Már megrendeltem de még nem kérte be a kártya adataimat,ezt nem értem mert igazoló email meg megjött a vásárlásról!

Amit linkeltél az uanaz,igaz?
Akkor ezzel jól járok nem fogok mellényúlni? ;]

[ Szerkesztve ]

(#26680) LouiS22 válasza mexel (#26651) üzenetére


LouiS22
veterán

Saját, generált remote.conf-fal sem megy? Amibe te nyomkodtad egyesével bele a kódokat?

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#26681) tobias40


tobias40
veterán

Hmm,véletlenül a paypalt választottam arra jött meg az email!
Nincs paypalom,kártyával akartam fizetni,hogyan tudom átvariálni a vásárlást?
Innen még nem vásároltam nem ismerem a szabályokat... :F

(#26682) szabi__memo válasza w.miki (#26670) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

M8S PRO+ $20-ért sem rossz

nem esnek az árak

[ Szerkesztve ]

(#26683) tobias40 válasza w.miki (#26670) üzenetére


tobias40
veterán

De erre nem jön semmi "tréfa" költség mert eu raktárból jön,igaz?

(#26684) w.miki válasza tobias40 (#26683) üzenetére


w.miki
veterán

ez az elmélet :K
de ilyen kis érték esetén ha vámolnák is, mert EU-n kívűl érkezne, (22euro-tól) 37 euro-ig, van megoldás a vám, áfa kikerülésére

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#26685) DoItYourself válasza tobias40 (#26681) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

A gearbest topikban hátha tudnak segíteni.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#26686) tobias40 válasza DoItYourself (#26685) üzenetére


tobias40
veterán

Megrendeltem amit te,kártyával el is fogadta,most akkor lemondjam vagy mit csináljak az előzővel?

Ha eu raktár akkor nem szabadna semmi plusz költségnek lennie rajta!

DoItYourself: ok,értelek megyek oda nem szemetelek itt tovább,habár másnak is jól jöhet itt is az info... :R

[ Szerkesztve ]

(#26687) Beni2360 válasza tobias40 (#26681) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát csinálj egy paypalos számlát 5 perc.aztán mehet a fizetés és később hitelesíted a kártyádat.
Az előző nincs kifizetve majd törlődik a vásárlások közt. De te is tudod majd törölni.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#26688) tobias40 válasza Beni2360 (#26687) üzenetére


tobias40
veterán

Ezzel a másodikkal jobban jártam?
Mert ha igen,(néha kell a droid) akkor az elsőt törlöm és marad a második!
Ha nem akkor kifizetem az elsőt is és majd kipróbálom mindkettőt és ami nem tetszik vagy nem elegendő azt eladom az aprón! :C

[ Szerkesztve ]

(#26689) junkpod válasza Zebu (#26665) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ja, én a nox frissitesrol beszéltem...:) LibreElec frissítés az összefoglalóban, de letoltod a fájlt, berakod update mappaba és restartolsz.

Box's don't touch!

(#26690) Beni2360 válasza tobias40 (#26688) üzenetére


Beni2360
félisten

Bocs de nem tudtam, hogy kétfajtáról szolt a vásárlás én csak a kártyára meg a nem fizetett árura reagáltam.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#26691) junkpod válasza pinnacle (#26671) üzenetére


junkpod
nagyúr

OLED 50rol indul, de nincs is értelme 4k-nak kisebben. Most 42" fhd-t nézek 2,5 méterről és ez megfelel, ha azonos minőséget akarnék 4kval akkor 84"eset kéne vennem...

Box's don't touch!

(#26692) mexel válasza LouiS22 (#26680) üzenetére


mexel
veterán

Nem sajnos. Nem nyomtam mindent végig, párat megnéztem, ugyanaz amit a táv gyári confjából kiszedtem.

(#26693) M_AND_Ms válasza w.miki (#26678) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

"Táv úgy nézem nincs hozzá"

Package Included:
1*X96 Android 6.0 S-905X Quad-core 1GB 8GB 4K*2K 2.4G Smart TV BOX
1*Remote Control
1*Power Charger
1*HD Cable
1*IR Cable
1*Fixing Plate
1*User Manual

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#26694) w.miki válasza M_AND_Ms (#26693) üzenetére


w.miki
veterán

igazad van, nem lapoztam végig a képeket.
Még egy USB / DC kábel kéne a béna UK plug helyett. Vajon mekkora lehet a csatlakozója?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#26695) peka46


peka46
csendes tag

Sziasztok MEGOGOnál hol van a reset gomb?

(#26696) tobias40 válasza Beni2360 (#26690) üzenetére


tobias40
veterán

Jól tudtad először az 1 gigásat "vettem" meg csak paypallal fizettem,azom meg nincs.. ;]
Utána vettem meg azt amit te,kártyával nehogy elfogyjon az is(3 db volt még akkor).
Úgyhogy lesz most már kettő db. lehet válogatni!

Kicsit kapkodtam nehogy lemaradjak mert az egyik elfogyott közben mikor vacilláltam rajta! :O

De ha azt mondjátok hogy felesleges az elsőt megtartanom mert jó lesz a 2. akkor lemondom az elsőt és nem variálok..

(#26697) sniphoe válasza peka46 (#26695) üzenetére


sniphoe
aktív tag

Ha az LE telepítése miatt kellene, akkor emlékeim szerint a power gombot kell nyomva tartani.

If everything seems under control, you're just not going fast enough.

(#26698) Csicsóka válasza peka46 (#26695) üzenetére


Csicsóka
őstag

HDMI és az AV közt, kicsi lyuk.

(#26699) peka46 válasza Csicsóka (#26698) üzenetére


peka46
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm

(#26700) tobias40 válasza w.miki (#26684) üzenetére


tobias40
veterán

Érdemes volt sietnünk mert lejárt az akció és most 69$ uanaz a termék.Az 1 gigás meg 41$ lett!Lehet megtartom mindkettőt és majd eladom az egy gigásat! :C (jó áron :) )Most még azon imádkozom hogy valóban az eu-ból küldjék és ne legyen rajta tréfa! ;]
Remélem beválik!

Ha nekem Harmony távom van akkor egyesével kell majd feltanítanom a gombokat az activity-hez vagy van rá remény hogy fogja ismerni a készüléket a Harmony adatbázisa?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.