Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26351) ttt válasza Pelican (#26349) üzenetére


ttt
senior tag

Nálam pl valamelyik LE szépen kiolvasta a droid alól a .conf-ot. Egyetlen egy volt a a droidban, na ezzel nem ment. Elég sokat szenvedtem mire egy olyat belőjek ami nagyjából jó.

Aztán felraktam egy későbbi - még béta - LE-t és az meg jó lett, minden gomb úgy működött, ahogy kell.
Majd jött a "végleges" 8-s LE, ami szintén nem ment rendesen a távval. Persze volt mentés és aláraktam a bétából a .conf-ot és azóta müx. :C

Szóval ilyen anomáliákkal el lehet szórakázni ; :U

Ja, vettem egy repülőmókust légegeret, az meg megy mindennel :C

[ Szerkesztve ]

(#26352) ekrisztian válasza mexel (#26337) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Magam részéről jobban örültem volna, ha egy Lenovo Zuk Z2 Pro telefonra találsz rá, nem erre a vonalra :D
Mint anno a Coolpadra! :R

(#26353) szabi__memo válasza ttt (#26351) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Légegérrel viszont nem ébreszted fel

(#26354) Beni2360 válasza Pelican (#26350) üzenetére


Beni2360
félisten

mennyi késleltetést adsz meg a frekiváltásra. - hát azt meg hol kell beállítani? Most átnéztem erre sehol nem találok a LE-ben lehetőséget. Képfrissítés - Induláskor/leállításkor. :F
---------------------
Más: S912- hez most melyik a legújabb LE? Most a 8.1.8 van fent. :R

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#26355) blakey válasza Beni2360 (#26354) üzenetére


blakey
titán

- Beállítások/Rendszer/Képernyő/Késleltetés…
- 8.2.1.1

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#26356) ttt válasza szabi__memo (#26353) üzenetére


ttt
senior tag

Mivel most egy karnyújtásnyira van tőlem, ezt nem is próbáltam :N De később sem lesz opció, ha bekerül a végleges helyére, ki se lesz kapcsolva :K

(#26357) Beni2360 válasza blakey (#26355) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszi és ott akkor 2 mp-ről mit válasszak?
8.2.1.1 linkesítenéd mert mindig elfelejtem menteni. :U

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#26358) pinnacle válasza blakey (#26346) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Megnéztem újra. Androidon ezzel a beállítással 0,5mp-ig lesz sötét a képe, amikor az egyik filmről a másikra váltok.

Lehet akkor már a 17.6 Kodi, Androidos lejátszásra is jó? Próbáljátok ti is ki, ha tudjátok. Mondjuk a LE-n akár ki van kapcsolva a várakozás, akár nincs, 2mp-ig tart a váltás. Én semmi különbséget nem látok az Android és a LE között. Egyébként milyen hiba látszódik akkor ha nem vált a TV, és 60Hz-en megy a 23,976FPS videó?

[ Szerkesztve ]

(#26359) blakey válasza pinnacle (#26358) üzenetére


blakey
titán

Képfrissítés gyakorisága felel azért, hogy legyen frekiváltás. Android alatt kevés box tudja.

(#26357) Beni2360
Én 2 mp-en hagyom, mert így többynire akkor jelenik meg a kép amikor kell.
LE S912

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#26360) Danecay


Danecay
őstag

Tudom, hogy szinte napi szinten felmerül a SAMBA megosztás kérdése és, hogy az összefoglalóban is le van írva és olvastam Ejelhar leírását is viszont nekem nem az a gondom, hogy a Windows-os megosztott tartalmakat nem érem el a BOX-al, hanem az, hogy a BOX-ra kötött tároló tartalmát nem érem el Windows alatt a következő videón is látható módon: Connecting to LibreELEC using Samba file shares

Mi lehet a gond?

(#26361) blakey válasza Danecay (#26360) üzenetére


blakey
titán

Ha be van kapcsolva a SMB és a minimum SMB1-re van állítva akkor Kodi/LE részről nem kell mést csinálnod. Mindig, minden eszközömmel elértem bármelyik boxot. Telefonról is elérem a boxot, szóval az a része biztosan működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#26362) Beni2360 válasza blakey (#26359) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszi.
Evvel tudom frissíteni és hogyan a régit? nem találom a beállításoknál.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#26363) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!

Légegeret szeretnék vásárolni. Lehetőleg olyat amin 1 távon van a billentyűzet is. Sose volt még, így nem tudom mire érdemes figyelni és hogy mi a javasolt.
Elsősorban a95x-hez rendelném (lehet hogy Megogo mxv 4k vagy Beelink MINI MXIII II-vel lesz használva végül).
Banggood-on szeretném megvásárolni mert holnap jár le a 10-5 dolláros kuponom. Van itt valami ami jónak mondható/bevállt és árban is reális?

[ Szerkesztve ]

(#26364) Beni2360 válasza Beni2360 (#26362) üzenetére


Beni2360
félisten

blakey Köszi tárgytalan kibogarásztam az angol fórumból. :R

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#26365) Wendelke válasza gorje (#26363) üzenetére


Wendelke
senior tag

Én is ránéztem a BG-re. Szóval ezt nem ajánlani akarom, csak én is kérdeznék, ha valaki ismeri.

Ez a H1 légegér vajon milyen lehet?

A leírása szerint van háttér világítás, meg az IR része tanítható.

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#26366) junkpod válasza pinnacle (#26344) üzenetére


junkpod
nagyúr

Innen esetleg: https://app.box.com/s/pf8g2wjhuywhxhrj4me665m9kwb7ls4m
Motionbars videókat töltsd le, ezeken kiválóan látszik a rossz framerate miatti ugrálás.

Box's don't touch!

(#26367) junkpod válasza pinnacle (#26358) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ne haragudj de a mellekelt képen ki van kapcsolva a freki váltás, így biztosan nem vált!

Box's don't touch!

(#26368) Beni2360 válasza Wendelke (#26365) üzenetére


Beni2360
félisten

Állítólag a billentyűk nem megvilágítottak. 10 napja mérgelődött valaki.
Én most rendeltem egy Iweipoo GT01 ez mindent visz.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#26369) gaben919


gaben919
csendes tag

Sziasztok van esetleg aki kàrtyàròl futtat LE t ès nèha az androidot is hasznàl.De mikor androidròl akar vàltani LE re elege van a fogpiszkàlòs mòdszerből.Akkor Play ről letölthető egy app ami ezt megteszi.(reboot to libreelec a neve)

[ Szerkesztve ]

(#26370) w.miki válasza Beni2360 (#26368) üzenetére


w.miki
veterán

a tiednek az inrája tanítható?
Mármint az összes gomb rátanítható IR-re?
Vettem olyan háttérvilágításost, amin 4 gomb volt tanítható :(

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#26371) M_AND_Ms válasza gaben919 (#26369) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Én nem tudom, de nálam, az Androidról simán visszavált LE-re, amikor a droidot leállítom. A köv induláskor már az LE jön

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#26372) blakey válasza gaben919 (#26369) üzenetére


blakey
titán

Androidról LE-re és vissza sem kell fogpiszkáló, csak egyszer kellett amikor első alkalommal betetted a kártyát.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#26373) junkpod válasza gaben919 (#26369) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ahogy a többiek is írják ez egy sima reboot gomb:) nem kell resettel szórakozni, ha bent van a LibreElec kártya akkor azzal indul.

Box's don't touch!

(#26374) Danecay válasza blakey (#26361) üzenetére


Danecay
őstag

Szia!
Akkor ez ismét valamilyen Windows-os marhaság lehet. Nálam így jelenik meg:

A pirossal bekarikázott elérésre kattintva a képen látható hibaüzenetet kapom, és ugyanezt amennyiben IP alapján akarom megcímezni a BOX-ot A sárgával kiemelt kapcsolatok és a web-es elérés is működik. Az asszony laptopjáról próbálva elérni a BOX-ot, a pirossal bekarikázott hálózati elérés meg sem jelenik, a sárgával jelöltek viszont igen, ezek szerint mégis csak van kapcsolat, telefonomról viszont ES Explorer-t használva kapásból elérek mindent. Ilyenkor vajon mi van?

(#26375) Celtis


Celtis
veterán

Megjött ma a Mecool M8sPro+.

Az LE felrakással szívtam egy kicsit. Amolyan burleszk volt.

Van ugyan egy kis lyuk a dobozon, de nincs reszet gomb a panelen, ezért egy terminal emulatort kell telepíteni és abból a "reboot update" parancsot kiadni. Bejelentkezés googleba, rákeresni a terminal emulatorra, felrakni az elsőt. Tök jó, írom be a parancsot, de az update szó u betűjének beírásánál újraindul a box. Mikor másodjára is ez történik, akkor már SW hibát gyanítottam.
Felraktam egy másik terminal emulatort. Ez meg azt mondja, hogy a reboot parancs ismeretlen. Na jó hagyjál...
A kereső nem talált több ígéretes szoftvert, ezért felmentem PC a play áruházba, hogy majd távolról felteszek valamit. Hiába, mert a play áruházban nem látszik a box a készülékeim listájában.
Na vissza a boxhoz és az első emulatorhoz. Kitaláltam, hogy szándékosan elírom a parancs elejét, hoyg az update már ott legyen, amikor a rebootot beírom. Igen ám, de ha egyszer kiléptem a virtuális billentyűzetből, akkor nem tudom újra előhívni. Végül az lett a megoldás, hogy "re boot update" kilépés a billentyűzetből, extra szóköz törlése, és OK. Röhej.

A lényeg, hogy fenn van az LE, a CEC működni látszik. A belakás most jön.

(#26376) M_AND_Ms


M_AND_Ms
addikt

X96, s905x-nél mindent tudok az infra távon konfigurálni a saját remote.conf fájlomban (sőt, még akár idegen távirányítókra is rá tudtam állítani)
Egy valami nem megy. Hiába van szerintem jól beállítva a 0 nem működik. Nem csinálja sehol sem a 0-ra rakott funkciókat (pl nem ír 0-t, vagy fénykép nézésnél nem állítja alapra a nagyítást, stb)
A táv jelét veszi a cucc mert
-A képernyővédőből kilép
-A dmesg szépen kiírja
-Ha a remote.conf-ban mást teszek rá akkor az működik (pl a 0 gombra az 1-est rakom.

Ez van a remote.conf-ban: 0x01 11 #0
Ugyanez van az androidosban is.
A KeymapEditorban nincs semmi beállítva de biztonság kedvéért csináltam ott egy alapra állítást. A keymaps könyvtárban sincs semmi gen.xml-ben

Nem értem.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#26377) junkpod válasza M_AND_Ms (#26376) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nem lehet, hogy egy másik gombra is 0 van rá rakva?

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#26378) Beni2360 válasza w.miki (#26370) üzenetére


Beni2360
félisten

Nekem még úton van, mint írtam de innen kaptam az ötletet.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#26379) mexel válasza Celtis (#26375) üzenetére


mexel
veterán

Az elejében a rács mögött van reset gom általában, nem a luknál. Az infrától jobbra. Ha ott sincs akkor bocs. Wifit megoldottad? Nekem nem ment LE alatt a wifi.
Mondjuk most van itt egy olcsó 2/16-os S905X doboz, a LE simán megy, a wifije is. Lehet hogy telepítem is rá a LE-t tesztelni, van hozzá flashalhető droid így bármikor visszaállítható.
Anno egyébként készítettem sok remote.conf fájlt, valamelik topikban megtalálható, bár lehet hogy már töröltem az elérhetőségét. Pl Strong STB-k távjához is, azokból van bőven és jó gombkiosztása van, és sok régi DVD lejátszó stb távjához, azok masszívabbak és jobbak voltak mint ezekhez a boxokhoz adott távok.

[ Szerkesztve ]

(#26380) djnice válasza Celtis (#26375) üzenetére


djnice
veterán

Nem értem mit szenvedtek ilyen módszerekkel, mikor andoid alatt ott az update app, kiválasztasz bármilyen zip-et, pl az SD kártyára ráteszel akár egy 0 bájtos fájlt zip kiterjesztéssel, a box újraindul és már települ is a LE.

(#26381) M_AND_Ms válasza junkpod (#26377) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Átnéztem, nem. De ha volna is, akkor két gomb csinálná ugyanazt

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#26382) blakey válasza Danecay (#26374) üzenetére


blakey
titán

Próbálj meg valamilyen fájlkezelővel csatlakozni, bár én nem használok windowst, de az eszközeimmel tudok csatlakozni a boxhoz, mondjuk egy Totalcommadert próbálj ki, hátha azzal menni fog.

(#26375) Celtis
Pro L-en semmit nem nyomkodtam, Update app, egy zipre ráböktem és LE indult. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#26383) junkpod válasza M_AND_Ms (#26381) üzenetére


junkpod
nagyúr

Az a 0x01 tuti? Nálam 0x3# formájúak a számok, a 0 az 0x30.

Box's don't touch!

(#26384) polgcsabi


polgcsabi
aktív tag

Magyar nyelvű menü hogyan oldható meg?
A youtube is jó lenne :C

Sehogy nem találom a megoldást!

[ Szerkesztve ]

(#26385) Danecay válasza blakey (#26382) üzenetére


Danecay
őstag

Természetesen próbáltam de az sem hoz más eredményt :( Végül is ezek is a Win-re épülnek csak a felület más.

(#26386) pinnacle válasza junkpod (#26367) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Átállítottam. Androidon nincs változás, azonnal indul az új videó. Tehát valószínűleg még mindig jobb a LE, igaz én nem látok különbséget. LE-n új videónál, kiírja ezt a hármat a bemenetnél: 16:9, szélesvásznú, 1080p.

Tesztfájlon mit kell nézni? Felső csíkos, nem teljesen folyamatosan fut, középső majdnem jó, alsó tökéletes. PC még csúnyább a felső.

(#26387) Csicsóka válasza junkpod (#26377) üzenetére


Csicsóka
őstag

A helyzet az, hogy nálam 3 különböző boxon sincs nulla. És csak is a nullához van rendelve az adott hexa kód.
A kódját pedig veszi minden box, át is adja, de nem értelmezi mégsem. Darabig kerestem a megoldást, de meguntam, mert nem fontos nekem. Ráadásul úgy emlékszem, hogy a korábbi LE verziókkal volt nulla, hogy mióta nincs nem tudom.

(#26388) jézusom válasza gorje (#26363) üzenetére


jézusom
addikt

Rii i8+ elég jó nekem. a pluszos verzió világít! Akkumulátoros miniusb kábellel lehet tölteni, és nagyon jó minőség, kényelmes jó fogása van :)

(#26389) Csicsóka válasza junkpod (#26383) üzenetére


Csicsóka
őstag

Ez távirányító függő.
T95m : 0x01
MeGoGo: 0x0f

A tiéd tényleg. :)

0x58 20 ;1/a > T subtitles
0x30 11 ;0

[ Szerkesztve ]

(#26390) likeaRAINBOW


likeaRAINBOW
senior tag

Srácok? H96 Pro+-on van lehetőség 21:9 (2560x1080) használatára? Akár android, akár LE megoldás érdekel, (sajnos) itthon 21:9-es monitor van, és hát elég szar rajta az 1080p-t nézni, mikor a filmek 99%-a teljes képernyőn is mehetne. Hasonló kérdés, hogy 5:4-et lehet-e varázsolni, otthoni monitor egy ősrégi, 1280x1024 talán, néha hazavinném a kis boxot netezni meg filmezni, ezért nem vennék se asztali gépet, se notit se monitort, ha megoldható.

(#26391) Csicsóka válasza djnice (#26380) üzenetére


Csicsóka
őstag

Van azé ettől gyorsabb, parancsolós megoldás.
Míg volt Droid, használtam is, az adb shel-t.

adb connect 192.168.1.xxx (doboz ip címe)
adb shell
su
reboot update

Ez 20 másodperc, addig ki se veszed az SD-t

(#26392) polgcsabi


polgcsabi
aktív tag

JA még 1 valami: a kijelzővel lehet valamit kezdeni?

A kütyüm TANIX TX 3 mini.

(#26393) Csicsóka válasza polgcsabi (#26392) üzenetére


Csicsóka
őstag

Nehéz lenne nem tőmondatokban írni, talán akkor még értenénk is hogy mit akarsz???
Nics magyar menű. Hol?
Kijelző. Mi a baj vele?
Talán megy a buszod?

(#26394) junkpod válasza pinnacle (#26386) üzenetére


junkpod
nagyúr

Droidon állítsd a Kodi (vagy eleve a droid) felbontását 1080p60Hz-re, ezzel plazman egész tűrhető lesz, nem hihetetlen, hogy avatatlan szemnek nem tűnik fel.
A csíkok vándorlása folyamatos kell legyen, nem szabad egyenetlenul ugrálnia.

Box's don't touch!

(#26395) M_AND_Ms válasza Csicsóka (#26387) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Félek, nálam is ez van.
Mondjuk az ehhez rendelt hiányzó funkciókat majd átrakom máshová.

Viszont, általában érdemes más távokkal próbálkozni.
Ami NEC kompatibilis azt tudja kezelni. Be kell állítani a custom kódot, majd a dmesg segítségével végig kell nyomkodni az összes gombot a kódokért. Utána a remote.conf-ban le lehet osztani a funkciókat. Így lehet szert tenni egy rakat új IR funkcióra.
Én egy régi, nem használt dvd játékos, jó sok (48) gombbal rendelkező távját kezdtem el bevezetni.
Ha kész vagyok akkor ezt távot fogom beállítani a Harmonyra, mint a box "saját" távját.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#26396) junkpod válasza Csicsóka (#26387) üzenetére


junkpod
nagyúr

Bakker, nálam se veszi a 0-át! :Y
Ez tuti LibreElec bug lesz, volt már olyan, hogy kszaq elrontotta a billentyű táblázatot... Jelezni kell.
Egyébként hol használjátok a 0-át?

M and M: csicsoka ezt mind tudja és öf-ben is ott van:)

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#26397) Celtis válasza djnice (#26380) üzenetére


Celtis
veterán

Hát ha tudtam volna, akkor így csinálom. Az LE fórumán írt módszerekkelpróbálkoztam. Ezt a pofonegyszerű megoldást ott nem írták. :R

(#26398) Csicsóka válasza M_AND_Ms (#26395) üzenetére


Csicsóka
őstag

Ez jó megoldás valóban, mert sokunknak lapul a fiókban jó minőségű "márkás" táv. Nem kell a kattogós gombokat hallgatni. :K :)

dmesg, helyett jobb a journalctl -f

(#26399) blakey válasza Danecay (#26385) üzenetére


blakey
titán

Van jelszó a LibreELEC eléréséhez? Beállítások/LibreELEC alatt az SMB-nél nézd meg ha nincs bekapcsolva akkor kapcsold be, hátha csak ennyi a baja.

(#26397) Celtis
De bizony írják az LE fórumán is, olvasd el a 2-es pontot, leginkább az utolsó 3 bekezdést.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#26400) Csicsóka válasza Celtis (#26397) üzenetére


Csicsóka
őstag

Ezé' kell ide járni! :D :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.