Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44601) arn


arn
félisten

Doshoz kell szvsz az a util, a biosnak is listaznia kell... Szeddj ki minden felesleges kartyat a tobbi slotbol, meg tiltsd le a felesleges dolgokat a biosbol, lehet utkozik vmivel, es foglald le az irqt, dmat az isas cuccoknak. Ha ok, utana vissza lehet pakolni mindent.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44602) Chris82 válasza arn (#44601) üzenetére


Chris82
senior tag

Egyetlen ISA eszköz van az a hangkártya. Két voodoo 2 van bent plusz a videókártya. Az összes irq-t és dma-t állítsam ISA-ra?

(#44603) arn válasza Chris82 (#44602) üzenetére


arn
félisten

Csak amit hasznal... Talan irq 5, es dma 1 illetve 5 az alap.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44604) bacsis válasza Chris82 (#44600) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Kezdésnek szerintem próbálkoz egy Voodoo2-vel...
Teelpísd fel, a sima Unreal-t nem ismerem, de az Unreal Tournamentnél indításkor bejön az ablak és ki lehet választani hogy miben rendereljen... lehet neked is be kéne állítani hogy Glide-al rendereljen, szal lehet működik a kártya csak nem az van beállítva a játékban... esetleg nézz meg más játékot, pl Quake vagy az UT...
ha nem látja az eszközkezelő akkor nem is lesz mit konfigurálnod...
ha azt mondták hogy jó akkor 1: vagy átvágtak, 2: próbálkozz az újrailelsztéssel

(#44605) Chris82 válasza arn (#44603) üzenetére


Chris82
senior tag

Felgyújtom az egészet

(#44606) DarthSun válasza bacsis (#44604) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Figyelni kell rá hogy az Unreal1- et először safe módban kell indítani, akkor kérdezi meg hogy van-e a rendszerben Voodoo kártya.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#44607) DBob válasza #82679040 (#44595) üzenetére


DBob
őstag

Kíváncsi vagyok szakértő véleményedre, mi alapján működik akkor szerinted.

(#44608) Chris82 válasza DarthSun (#44606) üzenetére


Chris82
senior tag

Ez a kis fül nem látszik a képernyőkezelőben.
Próbálkoztam a Safe móddal is.

(#44609) DarthSun válasza Chris82 (#44608) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nehéz a távoli diag, ott kéne ülni a géped előtt hogy mi lehet a gond.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#44610) Chris82 válasza DarthSun (#44609) üzenetére


Chris82
senior tag

Jó lenne, ha valaki tudna segíteni....

(#44611) DarthSun válasza Chris82 (#44610) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Talán ez ? , adhat támpontokat. Az a baj hogy ebben a konfigomban az Awe nem PnP- s. Viszont ha PnP- s lenne, akkor amúgyis a jumperelés helyett a CTCU- val állítottam volna be az erőforrás-foglalását, onnantól kezdve meg ugyanaz a procedura mint a jumperesnél. A másik dual Awe/GUS konfigom még nem került blogba de az elv ugyanaz mint ennél ( ott az Awe PnP- s, mivel Gold van benne, ami csak PnP- sben létezik ).

A 3 test probléma nem megoldható.

(#44612) Chris82 válasza DarthSun (#44611) üzenetére


Chris82
senior tag

Jó a leírás, nem gondoltam volna, hogy ennyire bonyolult egy awe32 telepítése. Ami nekem van (CT3600) azon nincsenek jumperek, mivel PNP-s. Azthittem ez a PNP nagyban megkönnyíti a konfigurálást...

(#44613) DarthSun válasza Chris82 (#44612) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ez nem mindíg van így sajna. A jumperes változat előnye hogy be lehet betonozni a beállításokat, azonban ehhez tudnunk kell mely erőforrások nem ütköznek másokkal. A blogban amiatt bonyolultabb mivel GUS van mellette, azonban csak magában az Awe általában gond nélkül működik Win98 alatt is ( ha nem konfigoljuk dos alatt előtte a CTCU- val, akkor is ).

A 3 test probléma nem megoldható.

(#44614) Chris82 válasza DarthSun (#44613) üzenetére


Chris82
senior tag

Akkor lehet hogy rossz a kártya?

Valahol olvastam, hogy bios-ban érdemes kikapcsolni a delayed transaction-t. Ez érhet valamit?

(#44615) arn válasza DarthSun (#44611) üzenetére


arn
félisten

Ctcuhoz kell vmikor wines konfiguralas... :) tehat eloszor winnek kellene mukodnie, ki is irja a ctcu. De az a min, hogy a bios listazza. Goldbol van nem pnps is: ct4540.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44616) DarthSun válasza Chris82 (#44614) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Biztosan nem lehet megmondani, de ezek a kártyák időállóak, nekem csak egy Awe32 van mely hibás de annak is "csak" a vonali/végfok kimenete szállt el, tehát a driver felismeri csak nem ad ki hangot.
delayed transaction jelentősége csak az EMU>DAC timmingben van ( melyről nem is nagyon tudtam - arn kolléga fejtette ezt ki bővebben ).

(#44615) arn : nem néztem utána, alapból gondoltam hogy a Gold már csak PnP- s :B

[ Szerkesztve ]

A 3 test probléma nem megoldható.

(#44617) arn válasza Chris82 (#44614) üzenetére


arn
félisten

A pnpt nem veletlenul hivtak plug and praynek... Amikor kikopott az isa, illetve megjelent az xp, hasznalhatova valt, addig sok szivas volt vele. A 8 bites es 16 bites bus idoziteseket allitasd be 8t, 4tre, de ez inkabb csak a dma kezelessel fugg ossze, attol detektalnia illene a kartyat.

Bios latja? Kapcsolj ki minden integralt vackot, amit nem hasznalsz, zabaljak az eroforrast (floppy, ps2 port, soros port, parhuzamos, vezerlok, etc).

Retro gepnel egy win98at korrektul telepiteni nem olyan egyszeru :) nalam harom hangkartya van a gepben. De az awe pl osszeveszett az usbkartyammal is.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44618) DarthSun válasza arn (#44615) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

CTCU- val dos alatt is teljesértékűen be lehet lőni az Awe- kat, nem kell hozzá Win. A linkelt blogban is így jártam el, mindent belőttem dos alatt, utána már tuti biztos voltam hogy Win alatt nem lesz semmi gond.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#44619) Chris82 válasza arn (#44617) üzenetére


Chris82
senior tag

Nemtudom, hogy látja e a BIOS. A másik lakásban van a Retro gép, mert itt már nem fér el, most nem is tudok már rá nézni.
Legjobb lenne, ha egy szakértő ránézne élőben, mert kezdem feladni.

(#44620) Chris82


Chris82
senior tag

Esetleg próbáljam meg telepíteni a windows-t csak a hangkártyával és a videókártyával, a többit pedig utólag?

(#44621) satee76


satee76
aktív tag

sziasztok !
win 98-at dobtam fel egy PIII-ra, és boot után követeli a PS2 egeret, de nincs. Valahogy át tudnám ezt ugrani?

(#44622) >erika<


>erika<
újonc

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne. Birtokomba került egy NVIDIA TGY859 S5P
T123XA-P1-A1 processzor
Nem értek hozzá. Ez mi? Mihez lehet felhasználni? Vagy esetleg ér valamit? Eladni....
Köszönöm szépen ha segítetek.

(#44623) unclefucka válasza >erika< (#44622) üzenetére


unclefucka
senior tag

Szia!

Készíts róla egy képet nekünk, hogy könnyebben be tudjuk azonosítani.
A kódsor, amit leírtál valószínűleg a gyártási adatait tartalmazza, a típusát illetően nem ad felvilágosítást első körben.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#44624) arn válasza DarthSun (#44618) üzenetére


arn
félisten

Be lehet... Csak ha elotte nem volt beallitva, keri, hogy konfigurald eloszor egy pnp os alol. Dos 7.1rol beszelek.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44625) arn válasza Chris82 (#44620) üzenetére


arn
félisten

Ez a legelso lepes, szeddj ki mindent ha gondod van. A bios bootnal listazza pnp kartyakat.

Ez egy eleg jo tutorial win98os doshoz sbpnp kartyakhoz.
[link]

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44626) DarthSun válasza arn (#44624) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Configurator Managert kér, pontosabban a CTCU-CTCM csomagot kéri a telepítő, de a hibaüzenet rosszul van megfogalmazva, hibás. DOS6.22 alatt is felmegy ha a CTCM már bent van a config.sys- ben. A CTCU- val még telepítés előtt megnézem/beállítom a kártyát. Meg le lehet futtatni a diagnose progit is már ha a CTCM aktív.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#44627) Chris82 válasza arn (#44625) üzenetére


Chris82
senior tag

Nem akarja kilistazni, a vibra-t igen

(#44628) arn válasza Chris82 (#44627) üzenetére


arn
félisten

Akkor jo esellyel vmi gondja van...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44629) Chris82 válasza arn (#44628) üzenetére


Chris82
senior tag

Akkor ez a ct3600 pnp-s kellene hogy legyen?

(#44630) DarthSun válasza Chris82 (#44627) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Akkor előfordulhat hogy gond van a kártyával, de még akkor sem biztos. Nekem az MSI KA780G- ben nem listázódik ki postkor a PCI eszközöknél az Audigy2ZS, ha a GTX 285 benne van a lapban, ilyen felállásban tehát nem is működik benne. Ha kiveszem a GTX- et és csak IGP van, akkor megjelenik az Audigy. Az SB 5.1VX meg simán megy az MSI- ben, a GTX mellett is, ugyanabban a PCI slotban, tehát vannak "érdekességek".

A 3 test probléma nem megoldható.

(#44631) Chris82 válasza DarthSun (#44630) üzenetére


Chris82
senior tag

Beraktam másik videó kártyát is, de ugye az awe az isa-s, a videokártya meg pci

(#44632) DarthSun válasza Chris82 (#44631) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Még azt az esélyt add meg neki hogy másik alaplapban próbáld ki, ha ott sem megy akkor valszeg gond van vele.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#44633) Chris82 válasza DarthSun (#44632) üzenetére


Chris82
senior tag

Jövő héten kipróbálom egy p2es rendszerben abit be6-II alaplappal. Ha azzal se jó, dobom a tűzre

(#44634) DarthSun válasza Chris82 (#44633) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Tűzre ne dobd, veszélyes anyagok szabadulnak ki, magadat és környezetedet is károsítod vele.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#44635) Chris82 válasza DarthSun (#44634) üzenetére


Chris82
senior tag

Nem kell szó szerint érteni :D
Lehet nem is pnp-s nem találtam ezzel kapcsolatban semmit se

(#44636) Chris82


Chris82
senior tag

Most nézem hogy ez nem is awe hanem csak 32

(#44637) DarthSun válasza Chris82 (#44636) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Igen SB32, már említettem, és PnP- s. Ugyanolyan jó mint az Awe.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#44638) zoltanz válasza Chris82 (#44608) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Gyári driver-el egyforma V2 kártya kell, rev-re mindenre mb-ra stb.
Unreal 98 -nál ha frissítés nélkül rakod fel a beállítások, részletes beállításoknál a render-nél kiválasztod a GLide-t. Ha Pach-elted a 227f-el akkor safe módban indítva is kiválaszthatod.

Mértem egyen Linux-on Wine-vel C2D+Geforce 7300 (nyilt 3D driver)
Unreal 1998 Timedemo: 800/600 átlag: 84,9 FPS

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#44639) Chris82 válasza DarthSun (#44637) üzenetére


Chris82
senior tag

Az eladó szerint működik, nem volt vele gond, a voodookkal se jutottam semmire se :O

(#44640) DarthSun válasza Chris82 (#44639) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A Voodoo- k megjelennek a post pci listában ? Multimedia device, irq n/a bejegyzéssel kell szerepelniük.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#44641) zoltanz válasza DarthSun (#44640) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem egyformák a Voodoo-k, csak 3rd party driver-el lehet SLI-t kihozni belőle, elég változó sikerrel.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#44642) Chris82 válasza DarthSun (#44640) üzenetére


Chris82
senior tag

A voodookat telepítettem de nincs a plusz fül a képernyő beállításokban.

(#44643) Chris82 válasza zoltanz (#44641) üzenetére


Chris82
senior tag

Működtek sli-ben állítólag

(#44644) DarthSun válasza Chris82 (#44642) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Azért kérdem hogy a postnál láthatóak-e ?

A 3 test probléma nem megoldható.

(#44645) Chris82 válasza DarthSun (#44644) üzenetére


Chris82
senior tag

Igen, látszódnak

(#44646) DarthSun válasza Chris82 (#44645) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Menniük kellene, legalábbis az egyiknek mindenképp. Melyik drivert tetted fel ?

A 3 test probléma nem megoldható.

(#44647) Chris82 válasza DarthSun (#44646) üzenetére


Chris82
senior tag

DirectX7 és 3.02

Valaki ajánlotta a fastvoodoo drivert, nemtudom milyen az

(#44648) Chris82


Chris82
senior tag

Jó lenne ha valaki személyesen tudna segíteni, mert egyedül nekem nem megy.
Vagy kidobom a szemétbe az egészet

[ Szerkesztve ]

(#44649) DarthSun válasza Chris82 (#44647) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Itt találod a FastVoodoo drivert. Vegyes tapasztalataim vannak vele. Konfigfüggő, van amikor jobb, van amikor rosszabb eredményt ad ( gyorsaság és helyes működés terén ).

[ Szerkesztve ]

A 3 test probléma nem megoldható.

(#44650) DarthSun válasza Chris82 (#44648) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ahogy nézem az adatlapod, olyan 100km- re laksz tőlem...

A 3 test probléma nem megoldható.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.