Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44251) bacsis válasza Ganz-[HUN] (#44250) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Ez egy játékterem volt, ahol a klasszikus játéktermi gépek voltak csak át az a nagy kijelző meg bele lehet ülni. Meg szórhatod bele az 1euróst :D

(#44252) Ganz-[HUN] válasza bacsis (#44251) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

imádom a játéktermeket, csk az a baj hogy nagyo fogy...
Hogy én mennyi 100-ast beledobáltam a játékgépekbe annó... :DDD

Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#44253) arn


arn
félisten

van vkinek szep allapotu titan/falcon/whisperrock hutoje? k6hoz kene :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44254) Ádyka válasza arn (#44253) üzenetére


Ádyka
őstag

Biztos, hogy ráfér a lapra egy D5TB, vagy egy fridgerock? Amúgy is túlzás Socket 7 porcira.
Ja hogy mindenképpen D5TB kinézetű kell.

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#44255) arn válasza Ádyka (#44254) üzenetére


arn
félisten

fogalmam nincs... bar elvileg beszukul socket szelessegre.
engem inkabb az erdekelne, hogy a socket hogy fogja birni... nem tepi le azt az egy szem fulet?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44256) arn


arn
félisten

hat ezen az oldalon jot derultem, kicsit visszarepitett abba az idobe, amikor a magyar hwes scene bontogatta a szarnyait :) vmi meg remlik, hogy 99 kornyeken hogy nezett ki a hwsw elodje - fel volt osztva, nvidia, 3dfx, savage, stb reszekre. hihetetlen, hogy a tomshardware, anand mar 96-97 ota tevekenyek voltak. kellett is vmi, ahol az ember meg tudta nezni, hogy miert szar a covington celeron.

[link]

jah nem, meg 2000ben is ilyen volt :D
[link]

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44257) Fenyő válasza arn (#44255) üzenetére


Fenyő
őstag

Ha nincs alkatrész útban akkor simán rámegy a Titan/Whisperrok/Falconrock is, Acorp 5ali61-re biztosan, tapasztalat.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#44258) alvaro válasza Fenyő (#44257) üzenetére


alvaro
senior tag

Egy voodoo2 viszont mindenképpen megfejel egy rendesen rögzített hűtőt :(

(#44259) frescho válasza arn (#44256) üzenetére


frescho
addikt

A 90-es evek elejen meg a BNV-re jartunk ki. Marmint a Hungexpora amig volt Compfair es ifabo. Meg korabban meg voltak a BBS-ek es elotte a nagy swapper klubbok :)

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#44260) arn válasza frescho (#44259) üzenetére


arn
félisten

En a net elott ujsagokbol informalodtam :) bbst egyik haver uzemeltetett 95 kornyeken volt stuff dogivel, de mindig vinyon masoltunk. :D

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44261) frescho válasza arn (#44260) üzenetére


frescho
addikt

A merevlemezes masolas valahol a kozepen volt az "oskornak" amikor mar ATA meghajtok voltak. Ha jol emlekszem valamikor akkor volt a legtobb HDD cage, amikor elindult a CD iras is. Marmint akkor, amikor el kellett vinni iratni az anyagot.

Elotte a programok elfertek maximum egy doboz floppy-n, persze jol betomoritve. Aztan megjott a Warp es csak pislogtunk a 35 lemezre :D

https://frescho.hu

(#44262) RexMaximus válasza frescho (#44259) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Imadtam ezeket a rendezvenyeket. Mindig ki lehetett valamit probalni. Egy ideig nyomtak a 3d sisakot, azt is ott probaltam ki. Hogy eltunt utana az egesz egy jo idore :)

Ujsagokbol amik nem voltak meg osszevasarolgattam utolag par eve oket. PCworld kb eleje ota megvan kb 97-ig amikor jott a net. Guru 576 es tarsai.

Elso muanyag rackek is menok voltak cuccok cipelesehez, igaz ez inkabb 97-re teheto szinten nalam.

Milyen erteke volt akkor ezeknek :)

(#44263) zoltanz válasza RexMaximus (#44262) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ki lehetett próbálni, ha végig álltad a sort. :DDD
Amúgy maguk rendezvények jók voltak, 1 nap kevés volt végignézni.
Első digitális fényképező:

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#44264) arn válasza frescho (#44261) üzenetére


arn
félisten

nem tudom, neked mi az oskor, es hogy ti hogy csinaltatok :) floppyn kb 93ban masoltunk utoljara, mert ruhelltuk, hogy aterek az utca masik oldalara, es hibas lett a 10edik lemez. cd eloszor tul draga volt, utana meg tul kicsi (meg az iras sem volt epp ket perc akkoriban) - szoval a normalis internetig siman vinyon masoltunk mindent.

nagy biznisz volt a cdiras akkoriban :) emlekszem, hogy egyik srac kisebb vagyont koltott 94ben egy kulso cdirora es 2gs scsi vinyora, ami nekunk akkor felfoghatatlanul nagynak tunt.

***

apam megtalaltam a 386osom hazat egy ruszki oldalon :) most mar tudom hogy nezett ki pontosan. amit epitek 486ost, nem pont ilyen lesz, de nagyon hasonlo.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44265) zoltanz válasza arn (#44264) üzenetére


zoltanz
nagyúr

LPT párhuzamos porton biztonságosabb volt másolni mint floppyn. (irányító, szolga gép) és pl. nc -vel lehet látni a két gépet. A gyorsabbnál kell elindítani (irányító) mert így minden művelet gyorsabb lesz.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#44266) arn válasza zoltanz (#44265) üzenetére


arn
félisten

mar csak azt kellett megoldani, hogy a ket gep egymas mellett legyen :D kb egyszer probaltam anno igy masolni, de remalom volt a floppyval egyetemben.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44267) zoltanz válasza arn (#44266) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Notebook kellett, igaz horror árban volt akkor, ha két vagy 3 példányban vittél valamit (vadi új floppyn), az már majdnemhogy biztonságos volt. :DDD (és win95 eleinte nagyon instabil volt azt nem szabadott használni, Dos, OS/2.)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#44268) krisz67


krisz67
tag

Melyik AGP-s VGA a legerősebb? nVidia és AMd ben is egyaránt.

Köszi :)

Üdvözlettel: Rapi Krisztián

(#44269) arn válasza krisz67 (#44268) üzenetére


arn
félisten

Radeon HD 3870
GeForce 7950 GT

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44270) FF23 válasza arn (#44269) üzenetére


FF23
senior tag

Nem kevered a HD 4670-nel?

krisz67
Amúgy: AGP-s királyok

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#44271) arn válasza FF23 (#44270) üzenetére


arn
félisten

nem... volt 3870ben is a wiki szerint.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44272) DarthSun válasza arn (#44271) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

HD3870- et még nem láttam AGP- sben csak 3850- et.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#44273) FF23 válasza arn (#44271) üzenetére


FF23
senior tag

Talán tervben volt, de kétlem, hogy gyártásra került volna sor.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#44274) Sanchez638 válasza DarthSun (#44272) üzenetére


Sanchez638
addikt

Lehet nem hivatalosan létezik :) Mint a Peltier elemes Gecube 1950xt

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#44275) alvaro


alvaro
senior tag

Hú, gyerekek, végre új platformot próbálhatok! Sokadik próbálkozásra végre szereztem egy működő socket 4-es lapot! Most megnézhettem, hogy a doom (awe zenével, most az nálam a sláger :D) a kijövetele táján már jól ment egy akkor elborult drága, még meg se száradt rajta a forrasztás 60MHz-es Pentium rendszeren! Csak mert képesek olyanokat irkálni, hogy milyen folyamatosan megy 386-on meg hasonlók... Hát, anno én is játszottam 386sx-en, de igazából borzasztó. Mostanában próbáltak közül talán a 486dx2/66 kezdett tényleg játszható szintet felmutatni, ez a penya meg egész király, és marha jól is néz ki a proc! Sajna csak 60-ast találtam eddig belőlük, na de annyi baj legyen :)

(#44276) Ganz-[HUN] válasza alvaro (#44275) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

honnan szedted azt a lapot? :Y

Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#44277) Sanchez638 válasza Ganz-[HUN] (#44276) üzenetére


Sanchez638
addikt

Egy jó gyűjtőnek mindene van :D

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#44278) #68216320


#68216320
törölt tag

Nagyon nem passzol össze szerintetek egy Voodoo 3 (1999) és egy Pentium III (2000) ?

(#44279) Ganz-[HUN] válasza #68216320 (#44278) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Miért ne passzolna?

Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#44280) Sanchez638 válasza #68216320 (#44278) üzenetére


Sanchez638
addikt

Ha ne mizgat mint Arn kolegát az idő pontosság :D. Akkor hajrá :D.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#44281) #68216320 válasza Ganz-[HUN] (#44279) üzenetére


#68216320
törölt tag

Csak az idobeni elteres miatt. Egy pici P3 gépet rakok össze DOS és Win98 játékok számára. Van még itthon pár Gef2 MX200 és MX400, ha esetleg jobb lenne hozzá. Maradjon a Voodoo3 inkább?

(#44282) sladka_pani


sladka_pani
aktív tag

Üdv!
Befejeztem a Toshiba Satellite 220CS retro notebook felújítását és a játékteszteket, így eladóvá válhat a gép, normális áron, egyéb esetben megmarad a fiókba eltéve, ahogy most is beraktam játszás után :)
Színe: szürke, sehol egy sárgulás vagy színelváltozás
Állapota: kifogástalan külső, ragyog mint az új, hiánytalan billentyűzet, tényleg karcmentesre felújítva, pormentesre pucolva, polírozva, rengeteg órányi (összesen kb. 30 óra) munka van benne, mire ilyen lett...
Hiányossága: nincs se hajlékonylemez se cd mechanika, de MS-DOS 6.22 + Win98 frissen telepítve + 2GB MS-DOS saját válogatás játékkal
Főbb paraméterei: Intel Pentium 133MHz CPU, 64MB EDO RAM, 3.5GB IDE HDD, 2MB VGA, Yamaha Audio (gyönyörű hangja van!), USB, Serial, VGA, PS/2, Paralell, Infra, stb... 12.1" 800x600 kijelző, 96%-os akkumulátor (bőven 1 órát bír!), gyári Toshiba töltő 15V-os.
Hogy ilyen gondos kezekkel odafigyelve raktam össze, olyan jelentkezését várom, aki ezt meg is tudja becsülni és örömét leli benne. Ha érdekel, privátban folytatjuk. :)

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#44283) krisz67 válasza FF23 (#44270) üzenetére


krisz67
tag

GeForce 7950 GT re csak PCI-E seket dob ki az Ebay keresője :(

Köszi szépen mindenkinek a választ :)

Üdvözlettel: Rapi Krisztián

(#44284) frescho válasza zoltanz (#44263) üzenetére


frescho
addikt

A plotteres/nyomtatos cegeknel meg kis kucsorgassal tuti cuccokat lehetett szerezni.

arn: ZX-81-el kezdtem. Nekem az oskor kb. az internetig tart. Valahol kb. 94-95-ben kezdodik a bronz korszak, ami valahol A win 2k/XP kornyeken er veget. Hmmm. az oskorban is van pattintott (PC) es az az elotti resz a mikrocomputerekkel. De ha mar igy parhuzamot vonok, akkor az Amiga lehet a Neandervolgyi, ami sikeres volt, de aztan nem alkalmazkodas miatt kihalt.

https://frescho.hu

(#44285) arn válasza alvaro (#44275) üzenetére


arn
félisten

Legalabb a penya bug benne van? :D csak a feeling miatt.
Meg hogy irhat egy scener olyat, hogy az awe jo?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44286) RexMaximus válasza zoltanz (#44263) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Na ez is egy kulonbseg a mai korral szemben. Ha nem alltad vegig akkor ki tudja mikor lesz megint ilyen lehetoseged. Addig lehet egy ket cikket olvasol rola max. Mivel videki voltam ez tovabb rontott a dolgokon. Nem tudtam a varosbe ide oda maszkalni. Ami a szamtechet illeti nagyon ingerszegeny kornyezet volt. Osztalyonkent is egy, ket szamitogepes arc volt.

#44264 arn

'82-es vagyok, igy nekem kesobb volt lehetosegem vinyocserer. Meg kellett ra keresni a vinyoravalot :). Ezert 15 eves korom korul indult ez be igazan, kozepsuli, kis melok nomeg a tarsasag akikkel lehetett is cserelgetni.

1.44-es floppy egy atok volt. Nagyon sokszor hibas volt valamelyik, utana varhattunk egy hetet ujra mig talalkozunk az anyag miatt :D

CD iras - hat akinek akkoriban volt es masolgatott is masoknak igen szepen keresett. Egy ideig nagyon fellniuk sem kellett, expressben meg hasonlo helyeken hirdettek.

576-ot nem is emlitve, aminel az elofizetok ugye kaptak a jatek listat, hogy mit vehetnek underground. Sot a regebbi magazinokban magaban az ujsagban voltak a rendelheto jateklistak :)

[ Szerkesztve ]

(#44287) arn válasza Sanchez638 (#44280) üzenetére


arn
félisten

Neszojjabe :D ha nem lenyeg a korhuseg, akkor inkabb csak az isaslotok szama korlatozza be, hogy mi a max. Kb:

775 - ipari lap
Socket a - 1 isa
socket 370 440bx/slot a - max 2 isa, agp 2x
Slot 1/socket 7 - max 3, agp 2x

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44288) arn válasza arn (#44287) üzenetére


arn
félisten

Nah itt sokkal pontosabban le van irva :)

http://www.flaterco.com/kb/ISA_chipsets.html

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44289) arn válasza FF23 (#44273) üzenetére


arn
félisten

Pl his 3870 agp

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44290) FF23 válasza arn (#44289) üzenetére


FF23
senior tag

Igen ezt láttam amikor rákerestem, de csak egy kiállításig jutott. Nincs jele, hogy gyártásra került volna sor. Még a HIS oldalán is a 3850 a legnagyobb AGP-s kártya.

(#44283) krisz67

A 7950 GT ritka, mint a fehér holló. De miért nem jó a HD 3850-es? Ebből még egész szép példányokat is ki lehet fogni. A HIS HD 3850 a csúcs, mondjuk ez sem túl gyakori.

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#44291) #68216320


#68216320
törölt tag

Van valami olyan oldal, ahol évszám szerint listázzák, hogy melyik évben milyen cpu, chipset, esetleg vga jött ki? Főleg a 2005 előtti időszak érdekelne.

(#44292) arn válasza #68216320 (#44291) üzenetére


arn
félisten

wiki :)

de en is csinaltam anno egyet. [link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44293) #68216320 válasza arn (#44292) üzenetére


#68216320
törölt tag

Hasznos táblázat, köszi :)

(#44294) arn válasza #68216320 (#44293) üzenetére


arn
félisten

ezek csak a tophwek :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44295) #68216320 válasza arn (#44294) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nem baj, mert valami alapot adnak, h mégis mit keressek a gugliban.

(#44296) #68216320


#68216320
törölt tag

Elkezdtem mérni a különböző konfigjaim sebességét Sisoft Sandra 2001 segítségével. A méréseknél néhány konfig eredményeit is mutatja. Nem lehet ezeket a ref system-eket kibővíteni vagy cserélni? Feleslegesen hasonlít például egy P2 esetében egy P4-et hozzá.

Más:
Bármelyik VIA-s alaplapomat mérem meg (Apollo Pro 133) iszonyatosan harmatos Ram Speed eredmények születnek egy P3 esetében is. Ram Write 200MB/s. Egy P1 szintje. Ennyire harmatosak ezek vagy a VIA 4in1 nem tett jót neki Win98 alatt?

[ Szerkesztve ]

(#44297) Hosssszu


Hosssszu
őstag

Sziasztok!
Tudom hogy nem lehet linkelni hirdetést, még nem is tettem fel sehova, emiatt nem is tudnám. :)

Lett egy eladó Compaq EVO N400C típusú retro laptopom: [link]
Az a spec, ami a linken van, kivéve hogy ebben 512MB SD RAM van, és negyvenes HDD. Jár hozzá dokkoló.
Három hibája viszont van:
-Nem eredeti a töltő (gagyi kínai)
-Az akksi kb. fél órát bír
-A töltő csati a dokkolón is és a gépen is mintha konntaktos lenne. Csak bizonyos pozícióban tölt. (lehet hogy a gagyi kínai töltő nem passzol annyira bele, de lehet hogy a forrasztás bajos)
Ezeken kívül tip-top állapotnak örvend, jó zsanér nincsenek hiányzó gombok, stb.

Gondoltam mielőtt meghirdetném, feldobom ide, hátha hamarabb elmegy.
Szokolya és Bp. Nyugati (vagy környéke) között személyesen át tudom adni.

[ Szerkesztve ]

(#44298) harmat007 válasza krisz67 (#44283) üzenetére


harmat007
csendes tag

Pedig lennie kellene, illetve létezik, nekem is van egy. Érdekes hogy nagyon vissza van véve rajta a GPU órajel, pedig gond nélkül tudja a referencia értékeket.

(#44299) bacsis válasza arn (#44289) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ez egy HIS HD 3850 :) nem volt feljebb AGP-ből.. modernebb a HD4670, de nem erősebb...
Az X1950XT hivatalosan csak az ATI ajánlásával nem készült, de attól mgé amit csinált Gecube az teljesen hivatalos sorozatgyártott termék, amiből több ezer példány készült...
ugyanígy van az Nvidia fronton.. hivatalosan csak a 7600GT volt, mint legerősebb AGP-s Geforce, de sok gyártó gyártott combosabb GPU-val is. ugye így lettek a G71-es GPU-ra épülő Geforce 7800GS-ektől kezdve a 7950GT-kig is AGP-s Geforce-k, amik persze már ritkábbak voltak, de szintén beszerezhető tömeggyártott kártyák voltak :)

(#44300) arn válasza bacsis (#44299) üzenetére


arn
félisten

Nem az. Keress ra. Hogy egy peldanyban keszult, azt nemtom.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.