Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44201) Ranagol_5 válasza Ádyka (#44200) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Betudnád linkelni? Mert én nem találtam.. :(

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#44202) MasterDeeJay válasza quailstorm (#44195) üzenetére

Játékokban kicsit veri a prescotot. Sztem win10-nek is mennie kellene A64-en. (A 32bitesnek biztosan)

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#44203) Fenyő válasza quailstorm (#44195) üzenetére


Fenyő
őstag

Fpu intenzív dolgokban jobb az A64, multitaskingban pedig a HT okán a P4, 32 bites 8.1/10 megy első generációs A64-esen is (mondjuk 754-es platformon a max 2-3GB okán nincs is értelme a 64bitnek Winnel, 939-hez 4Gb-hoz meg ott a Win 7 64bit vagy Linux 64bit), 64biteshez már AM2-es A64 kellesz (CMPXCHG16b utasítás hiányzik a régebbi modellekből).

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#44204) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Igen, 32-bites 8.1 most is van rajta.

Azért kérdeztem, mert pár gameplay videó és mérés után végre átszerelném AM2-re a konfigot az elkövetkező két napban, utána ha csúcs 1 magos kell akkor marad a Prescott. Főleg úgy hogy édesanyám alól nem húzhatom ki a gépet holmi FX tesztelés miatt.

Általános élményben amúgy kicsit rosszabbnak tűnik de nem tragikus. Semmiképp sem akkora pofon mint P4 után a Willamette vagy az Athlon XP.

Prescott 32-biten ugye megy a Win10 32-bit? Mintha itt is láttam volna CPU-Z-t róla. SSE3-at is tud csak megy már.

Ja és még valami. Ha rakok tecsőre videót, mi legyen a húzócím? Mert a Win10 on Pentium4-et mindenki érti. Az AMD-hez mi írjak?

[ Szerkesztve ]

(#44205) arn


arn
félisten

aktualis wishlist :) van vkinek ezek kozul vmi elado?

Alaplap
Asus VL/I-486SVGO SIS 85C471 ISA+VLB 1994
Asus VL/I-486SVGOX4 SIS 85C471 ISA+VLB 1994
Asus VL/I-486SV2G SIS 85C471 ISA+VLB 1994
Asus VL/I-486SV2GX4 SIS 85C471 ISA+VLB 1994
Asus P2B rev >= 1.12 ISA+PCI+AGP 1998
ATX hátlap (440BX) audio/LAN lyukak nélkül

Hangkártya
Gravis Ultrasound <3.7 ISA 1992
Gravis Ultrasound Plug & Play ISA 1995
Roland MT-32 module 1987
Roland SC-55 module 1991
Roland SC-55mkII module 1993
Roland SCB-55 waveblaster 1995
Roland SCD-15 waveblaster 1995
Roland SCM-15 waveblaster 1995
Creative Sound Blaster AWE32 CT3900 ISA 1994
Creative Sound Blaster AWE32 PnP CT3980 ISA 1995

Videokártya
Tseng ET4000/W32p 2M VLB 1994
S3 Vision864 2M VLB 1994
S3 Vision868 2M VLB 1994
S3 Vision964 2M VLB 1994
S3 Vision968 2M VLB 1994
Diamond Monster 3D II 3Dfx Voodoo 2 12Mb PCI 1998
GeForce2 Ultra AGP 2000

HDD
Western Digital Caviar 2340 340M IDE 1993
Western Digital Caviar 2420 420M IDE 1993

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44206) Fenyő válasza quailstorm (#44204) üzenetére


Fenyő
őstag

Amelyikben van NX 5xJ/5x1/6xx azokkal menni fog a Win8.1/10, de 478-al, 5x0-el viszont nem, csak kellesz vmi telepítő patch, ami kiszedi az NX/PAE/SSE2 checket, NX hiányát még túléli rendszer (SSE2 nélkül lenne borulékony) csak akkor meg nem életbiztosítás a frissítések, mert bármelyik elcseszheti neked.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#44207) Ádyka válasza Ranagol_5 (#44201) üzenetére


Ádyka
őstag

[link]
Modjuk postával már voodoo1 árban van. :F

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#44208) Yutani válasza Ranagol_5 (#44199) üzenetére


Yutani
nagyúr

Én Ebayről vettem rövid átkötő kábelt, tökéletesen passzol a V2-höz. Az is néhány 100 Ft volt.

#tarcsad

(#44209) Brucehun válasza Yutani (#44208) üzenetére


Brucehun
aktív tag

Én annó egy v1-ez kaptam hozzá

HALF-LIFE FOREVER! 3dfx & Glide power!

(#44210) alvaro válasza Ádyka (#44207) üzenetére


alvaro
senior tag

1db fölös tuti fetreng itt valahol, de a posta tényleg több, mint az ára. Inkább mondanám, hogy adjon olyasvalaki, aki nem a világ végén lakik, mint én...

(#44211) Brucehun


Brucehun
aktív tag

Én meg a következőket vadászom:

VOODOO 1:
- A-Trend Helios 3D 4mb
- Guillemot Maxi Gamer 3D 4mb

VOODOO Rush:
- Skywell Magic 3D 6mb

VOODOO 2:
- Creative Labs CT6670 12mb
- Diamond Multimedia 3D II 12mb

VOODOO Banshee:
- Diamond Monster Fusion AGP 16mb
- Diamond Monster Fusion PCI 16mb
- Gigabyte GA-630 16mb
- Guillemot MaxiGamer Phoenix AGP 16mb

valamelyik van valakinek? és persze működőképes, retro gép építéshez kellenek! :)

HALF-LIFE FOREVER! 3dfx & Glide power!

(#44212) frescho


frescho
addikt

Ha valakit erdekel, akkor lett egy folos BH6-om 300A Celeronnal. Nem tudom mit kezdjek vele, meg le sem teszteltem, ha valaki ki szeretne probalni, akkor szivesen odaadom.

https://frescho.hu

(#44213) Ranagol_5 válasza frescho (#44212) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Nekem pont jó lenne a voodoo 2 mellé, amit tegnap vettem. :)

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#44214) Brucehun válasza Brucehun (#44211) üzenetére


Brucehun
aktív tag

De Voodoo Rush-ból bármelyik jöhet

HALF-LIFE FOREVER! 3dfx & Glide power!

(#44215) frescho válasza Ranagol_5 (#44213) üzenetére


frescho
addikt

Akkor a tied a padalsszokeveny. Legalabb tudom ,hogy nem csak a masik ugyanolyan melle kerul a polcra, hanem jo helyre kerul.

https://frescho.hu

(#44216) arn


arn
félisten

a k6 2/3 kompatibilitasban mihez all kozelebb? a p2hoz, vagy a pentium mmxhez?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44217) Ranagol_5


Ranagol_5
senior tag

Lehet instabil attól a rendszer, hogy a deszka nem ismeri a cpu mikrokódját?
Konkrétan az nf7-esem és az Asus A7N8X is befagy xp alatt a 2800+-os Athlon XP-M-el.
Induláskor pedig unknow cpu-val indul.
(proci nincs lesarkazva)

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#44218) Fenyő válasza arn (#44216) üzenetére


Fenyő
őstag

Inkább egy felszteroidozott P1-es, cmov utasítás híján pl. a legújabb Linux disztrók (10.04 Ubi vagy 5-ös CentOs a max) nem is futnak rajtuk csak P2-őn, ill a 3Dnow! support is elég sporadikus az SSE-hez képest.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#44219) arn válasza Fenyő (#44218) üzenetére


arn
félisten

tehat, azok a dosos cuccok, aminek gondja van a p2vel, az nagy valoszinuseggel futni fog? vhol ugy erzem, hogy dos alatt kicsit ket szek koze estem az mmxel es a p3al...

ahogy neztem lefele is konnyebb skalazni.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44220) Fenyő válasza arn (#44219) üzenetére


Fenyő
őstag

Natív Dos alá valóban sok a P3, a P1MMX a max alá amivel még nincsenek gondok max csak viszonylag kevés számú nagyon régi címmel, ennél a K6-x gyorsabb, főleg integerben, szóval MMX-hez képest nem vagy előrébb vele kompatibilitásban, amúgy az MMX sem lockos lefelé szóval azt is lehet 100-on (2x50) is járatni akár.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#44221) arn válasza Fenyő (#44220) üzenetére


arn
félisten

az mmx felfele keves... jatekokhoz ok, de demok meg 99ben is jottek dos ala. es termeszetesen nem 97es konfigra optimalizalva :)

egy bajom van a k6tal, hogy semmi emlek nem fuzodik hozza - meg mmx koraban probaltam, de akkor gyengebb volt fpuban. kesobb a tuningolt celeronoknak meg nem volt ellenfele. de azert asszem kiprobalok egyet, most lehet ez lesz a megoldas.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44222) Fenyő válasza arn (#44221) üzenetére


Fenyő
őstag

Ja hogy fölfele kevés az MMX, ezt aláírom, K6-2+/3-al és egy V3/TNT2-vel (ezekhez van a legjobb 3dnow support) azért a 2000-2001-ig megjelent játékok elmennek, ahol van 3dnow support ott a P2-est is elveri, ahol nincs ott egy Cerkától is kikap, szóval elég hullámzó a teljesítménye, de korai win9x-es (95-00) címekhez azért bőven jó.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#44223) arn válasza Fenyő (#44222) üzenetére


arn
félisten

videoban vmi passziv kellene (tnt2, v3 3000 meg az), kellemetlen a kicsi verkli a kesobbi kartyakon.

v3nak milyen a vesaja? mert demok aztan hasznalnak atol zig mindent... nvidian sem szazas csak biosbol.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44224) Ranagol_5


Ranagol_5
senior tag

Oh mah gad milyen szép P75-ös ibm komplett gép van aprón.. :Y

[ Szerkesztve ]

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#44225) Fenyő válasza arn (#44223) üzenetére


Fenyő
őstag

V3-nak elég jó vesa-ja van, egy nagyobb passzív bordával szvsz mindkét kari elmegy (bár V3 valóban eléggé tud sütni a gyári passzívval, de végül is szellős házban nem lesz baja), K6-2+ meg akár újonnan beszerezhető e-bayről nem is vészes áron, az nem egy melegedős fajta, legalábbis 550-ig 2.0v-on, 600-hoz ált már 2.1-2.2v kell, oda már nem árt egy K7-es hűtő rá, 550-ig egy coki is elég.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#44226) arn válasza Fenyő (#44225) üzenetére


arn
félisten

melyik a legjobb chipset ezekhez? van otthon egy acorp 5ali61.
meg a k6okbol melyikek a legjobb peldanyok?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44227) Fenyő válasza arn (#44226) üzenetére


Fenyő
őstag

A leggyorsabb az Ali AladdinV, Acorp 5ali61 is ilyen, de nem sokkal lassabb a Via MVP3 sem (bár a kesselhető területen kívűl nagyságrendekkel jobban belassul mint az Ali), Sist viszont nem ajánlom, ill. Alisok között is leggyorsabb az Asus féle P5A/P5A-B, csak abból max rev 1.04-eset kell vadászni, abból még jópár +% kicsavarható az Acorphoz képest.
K6-okból a K6-III+ a csúcs, amik meglehetősen ritkák és drágák is, azonos órajelen egy 10%-al gyorsabb a K6-2+nál és úgy 30-50%-al a sima K6-2-nél.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#44228) arn válasza Fenyő (#44227) üzenetére


arn
félisten

az atz jeluek a legjobbak? itt is mukodik az alacsonyabb def orajel jobb tuning okolszabaly? :) ezeknel azt latom, hogy 1.6v @ 400mhz. tuningolni lehet csak erdekessegkeppen tuningolnam.

az asus p5anal mi a jelentosege az alacsony verzioszamnak? mit varialtak rajta?

nah erdekesen hangzik a dolog... asszem belevagok. lesz egy "alternativ 1999" masina :D koszi a tippeket.

asus p5a <=1.04
k6iii+ atz
v3 3000 / tnt2

ps: ajj... csak 2 isaslot van a p5an.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44229) arn


arn
félisten

k6ok mind lockmentesek felfele is?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44230) Fenyő válasza arn (#44229) üzenetére


Fenyő
őstag

Igen, Linux alatt még powernow! is van alapból, de akad Win alá is progi amivel menet közben is lehet a szorzójukat állítani. ATZ csak annyit jelent, hogy 1.6v-os passzív üzemre tervezték, de asztali lapok csak kisebb hányadán van 2.0v alatti cpu fesz lehetőség (ált. a márkásabbakon mint pl. az Asus, Giga vagy Epox), ide már aktív hűtés kell, ezen feszen meg kb bármelyik megy 550-et, de 500-at 101%, ahogy a nagyobb példányok alapfesze is 2.0v, de léggel kb 2.2v-ig lehet elmenni vele biztonsággal.
3 isa slot jó kérdés Atx-ben ritkább volt, konkrétan csak az Iwill féle XA100 ugrik be, meg talán a DFI-nek volt ilyenje, at-ben pedig az Acorp 5ali61, Asusból, Gigából nem volt az szinte tuti, viszont az AT-és Via MVP3-asok közt elég sok akad 3 isa slottal, akár márkásabb is mint Tyan Trinity 100AT vagy a Soltek SL-54U5, Chaintech 5AGM2 de a nónémebb Pchipsesek is 3 isával voltak emlékeim szerint, ha ez fontos szempont akkor nyilván jobban utána kell járni.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#44231) DarthSun válasza Ranagol_5 (#44217) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ugyanez a konfig van nálam, csak Win98 alatt, valamint 3000+ - os mBarton. 2300MHz- en teljesen stabil, 2400- on már valszeg jobb hűtés kellene a meglévőnél. Ott is csak néha hibázik. Postkor ez is kiírja az unkown cpu- t.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#44232) arn válasza Fenyő (#44230) üzenetére


arn
félisten

GA-5AX... ebbol van 3 isaslotos :) csak az a kerdes, hogy az is tamogatja e a kesoi k6okat.

amugy, mit jelent, hogy 100%a megy? marmint a 0.18 mikronos prociknak?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44233) Fenyő válasza arn (#44232) üzenetére


Fenyő
őstag

Akkor olyat kell keresni, legfrissebb biossal biztos menni fognak benne a +-os procik, amik mind már 0.18 mikronon készültek és 2.0v-on szinte mindegyik megy 550-et, de 500-at a nagyon rosszul sikerült példányok is, ahhoz ált elég az 1.8v is.

Ranagol_5: Ez inkább inkompatibilis memóriára utal, NF2 nagyon háklis rá 200FSB/Ram órajel mellett, próbáld ki 333/333-on magasabb szorzóval első körben.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#44234) DarthSun válasza DarthSun (#44231) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Elírtam, ezen a gépen XP fut :B

A 3 test probléma nem megoldható.

(#44235) arn válasza Fenyő (#44233) üzenetére


arn
félisten

egesz pontosan egy ilyen verzio van... a 3.0as :) 3 slot, de 2vot tamogat min. van hozza k6 iii+ bios. az ujabb verziokon mar csak ket isa slot van, de modernebb lapok, asszem 1.3v a min feszultseg.

igazabol nem is tudom, hogy mennyivel lennek elobbre, mint az acorppal :)

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44236) bacsis válasza arn (#44232) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Igen a GA-5AX egy nagyon jó lap, támogatja a +-os procikat sőt ez a lap tud lefelé is "feszelni".. le tudsz menni akár 1,3V-ig is, igaz akkor meg kell elégedni oylan 300-350Mhz körül
Amúgy itt egy cikk pár SS7-es lapról

(#44237) arn válasza bacsis (#44236) üzenetére


arn
félisten

csak az ujabb verzioknal sajnos :) nekem kellene a 3 isa slot, de majd emesztem kicsit az awe64et, hatha el tudom ereszteni a gmidis rolandot, es akkor eleg lesz ket slot is.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44238) Fenyő válasza arn (#44235) üzenetére


Fenyő
őstag

Korai revíziós Alis lapoknál "kissé" bugos az agp, ált vagy le kell tiltani a sideband adressinget vagy fixen 1x-es sebességűre kell venni az agp-ét és nem lesz gond (úgysem az agp sebessége lesz a korlátozó tényezője a platformnak), kivéve V3-nál mivel az alig használ vmi agp fícsőrt. Ha az Acorp újabb revíziós, akkor ott már nem lesz ilyen agp-és gond (persze legfrissebb bios és Ali agp driver így is kelleni fog), mondjuk az is csak min 2.0v-ot tud, de nincsenek benne tuning fsb-ék, mint a Gigánál, márha ez szempont, meg a memória időzítéseket is csak wpcredittel tudod kimaxolni vele.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#44239) arn válasza Fenyő (#44238) üzenetére


arn
félisten

nekem jo a 100as fsb, nincs ertelme nagyon kihegyezni, akkor bepattintok egy masik hwt helyette, ha gyorsabb kell :) ha 500-550en elmegy, az annyira nem lehet rossz.

ahogy elnezem a 180 nanos proci mar 2000es, igy lehet inkabb egy korhu passziv gf2mx kerul bele - igy lesz egy "lowcost" 2000es masinam, meg egy "csucs" p3 + gf2gts. igy tobb ertelme is van - ebbe budget kepbe jobban passzol az acorp, mint vmi "highend" lap.

a gf2mx is gyorsabb, mint egy tnt2.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44240) Fenyő válasza arn (#44239) üzenetére


Fenyő
őstag

Gyorsabbnak gyorsabb, de k6-x alatt ebből nem túlzottan sokat fogsz érzékelni, egyrészt mivel GF-hez már frissebb driverek kellenek a bugmnetes működéshez, amit már szinte semmilyen szinten nem optimalizáltak k6-ra és 3dnow-ra (8.05-ös detonátor volt az utolsó amit még jól kigyúrtak k6/3dnow-ra, de ezzel még a GF-ek kissé bugosak néhány játéknál, míg TNT/TNT2-vel hibátlanok), másrészt amelyik gémnek már GF kell min, annak ált. már proci szinten is egy kisebb P3/K7. Amúgy GF2 MX400 inkább 2001-es ha jól rémlik, legalábbis tömegesen akkor kezdett megjelenni, 2000-ben budget fronton még inkább kifutó V3/TNT2 raktárakat is söpörték serényen, hiába volt már GF256SDR, meg sima MX (szvsz az amúgy is középkategória volt még árérzékeny gémereknek), ill. SS7-es lapok is még bőven kaphatóak voltak nagyon low budget szegmensben, azokba nem hiszem, hogy az akkor középkategóriásnak számító GF2 MX-eket pakoltak, persze később amikor leesett az MX-ek ára és nem volt pénz az egyben platform cserére, simán összeállhatott ilyen k6-x GF2MX kombó.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#44241) alvaro válasza Fenyő (#44240) üzenetére


alvaro
senior tag

Nekem volt k6-2 mellé gf2gts is. Előtte tnt2 m64, elég változó volt, hogy mi gyorsul és mi nem. Volt demó, ami m64-en szétszaggatta magát aztán gf2-n hirtelen megtáltosodott. Ellenpélda a quake 3. Ebben annyi előnye lett a gts-nek, hogy nyugodtan növelhettem a felbontást/színmélységet, mert több fps-t úgyse kaptam 640x480-ban se :D szóval ugyanúgy ment, mint az m64, csak szebben.

(#44242) zoltanz válasza Fenyő (#44240) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nagy minőségbeli különbség nem volt játék közben a Geforce 2MX TNT2 között, de csak ha mindkettő minimum 32 MB-os volt. (128 bit SDRAM vagy 64 bit DDR)
Sajna a sima (128 bites SDRAM-os) 32 MB TNT2 ritka volt mint a fehér holló, a 16 MB-os és, vagy a 64 bites meg hamar kifulladt.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#44243) Fenyő válasza alvaro (#44241) üzenetére


Fenyő
őstag

Hát M64 a sima TNT1-el volt pariban, néhol még attól is kikapott, TNT2 alatt én min simát de inkább Prot értettem a fentebbiekhez.

zoltanz: Nem volt annyira ritka (mármint a 32mb-os Pro, simából tényleg gyakoribb volt a 16mb-os, de kisebb felbontáson vagy 16 biten bőven elég volt az is az akkori játékokhoz) csak nem dzsunka gyártók közül kellett választani, azoknak a képe is nagyon homály volt a 64bit mellé, de egy Asus, Giga, Diamond, Elsa, Leadtek TNT2/TNT2 Pro-val azért annyira nem lehetett mellényúlni.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#44244) zoltanz válasza Fenyő (#44243) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"Nem volt annyira ritka"

Úgy értem, hogy momentán ritka, akkoriban a márkásak elég drága játékszerek voltak. (ahhoz képes, hogy nem volt nagy név még az nVidia a 3DFX-hez képest, inkább a Voodoo 3 szavaztam volna akkor és kivárni a 4/5-ig)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#44245) zoltanz válasza zoltanz (#44244) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Kiegészítés.
Nagyobb ugrások voltak ilyenek ez után is, több játék már csak a Shader Model 1.x VGA-val indult (Geforce 3/Radeon 8500) pl Richard Burns Rally.
majd Shader Modell 2.x-sek lettek az alapok (Geforce FX 5xxx/Radeon 95xx/97xx) pl Unreal Tournament III.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#44246) Ganz-[HUN] válasza arn (#43333) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

csáó, hogy vagytok gyerekek? :DDD

Roland MT-32
Na az nekemis kéne egy.
Egy CM-64 vagy CM-32L is megfelelne nekem... :P :DDD

Más: Retró billencseket keresek, mikrokapcsolóst, Van valakinek egy-két felesleges? :)

[ Szerkesztve ]

Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#44247) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Jajj skaccok nem is mutattam, pedig csak nektek fotóztam!
Szóval nem rég kint voltam 2 hétre nyaralni Olaszországban... bementünk egy játékterembe, ahol ez fogadott:

Nemmá skaccok ez milyen már!
Még 2016-ban is van aktív működő eszköz a szórakoztatóiparban ami közvetetten az ország GDP növeléséért felel, és 3DFX-re alapoz :DD

(#44248) arn válasza Fenyő (#44240) üzenetére


arn
félisten

ha nem lassabb, es konnyebben, olcsobban beszerezheto, mi a problema? :) volt akkor nehany demo, ami mas hasznalt hwes tlt, es procin sokkal lassabb volt. sima mxrol beszelek, az mx400 mar kesobbi tortenet... sebessege kb a gf256 sdr szintjen volt.

en csak a sajat peldamat tudom :) 98ban meg riva128, savage 99ben s4, 2000ben mar tnt2 ultra, gf256, majd gf2gts volt. proci celeron volt vegig.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44249) arn


arn
félisten

ezt ismeri vki?

ramehet erre? mennyire lehet hangos?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44250) Ganz-[HUN] válasza bacsis (#44247) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Neo Geo gépek nem voltak? :DDD Az az igazi komoly cuccos :K

Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.