Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44701) DarthSun válasza arn (#44700) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Szép !

#44699 : arra utaltam én is hogy úgy megy simán a nagyobb vinyó is - 1024/16/63.
8Gb a határ, annál nagyobbat már nem is lát, tehát meg sem jelenik a biosban. 8Gb- osra még meg lehet csinálni ezt az 504- es partíciót. Ha utána felteszel az 504- es partícióra egy managert, akkor látja a többi részét is a vinyónak.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#44702) arn válasza DarthSun (#44701) üzenetére


arn
félisten

ok... az ugy jo nekem :) megcsinalom a p3ban 504msra, aztan legalabb tudok tesztelni. ha ez a lap marad, ugyis akarok hozza egy korhu wd vinyot, meg akkor megcsinalom rajta az akkumodot is.

leteszteltem a kesobi pcios 486osban, mint tud a dx2 66. kivancsi leszek itt mit lehet kihozni belole :) azert ez egy eleg oszver lap, nem hinnem, hogy tul gyors lenne. a kesek is 20 nanosak lesznek benne, akkoriban 128k volt a tipikus.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44703) arn


arn
félisten

az egyebkent hogy a francba lehet, hogy ebben a cirka 22-23 eves lapban meg mindig rendesen megy az akku?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44704) DarthSun válasza arn (#44702) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ha P3- ban készíted a partíciót nem biztos hogy működni fog a 386/486 lapban, a vezérlők között is van már inkompatibilitás ennyi időre vetítve. Ha szerencséd van működhet de lutri.

#44703 : előfordul hogy némelyik akku még jó...

[ Szerkesztve ]

A 3 test probléma nem megoldható.

(#44705) arn válasza DarthSun (#44704) üzenetére


arn
félisten

ugy gondoltam, hogy ott is azokat a beallitasokat hasznalom, mint 386nal... amiket irtok, az alapjan regen a hasonlo alaplapom valszeg csak 1024et irt a cilinderre, es 504re formazta.

ugyanez a szeria volt (Dataexpert Opti-495 3/486WB Cache) - de mar nem tudom, hogy melyik pontosan. vagy 495sx volt vagy slc... ami most van meg az slc nyakja, de mar xlc chippel es biossal (94 eleji - en anno 93 majusban kaptam a 386ost). ha jol belegondolok, azota se volt olyan lapom, amin harom processzor volt egyszerre :D 386dx + 486dlc + 387dx. ezen sajnos nincs 386os foglalat, de igazabol eleg is lesz tesztelni a 386dx - mit tudott a legelso gepem, es mi volt akkoriban a maximum a penya megjeleneseig (dx2 66).

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44706) bacsis válasza arn (#44699) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

igen... 1024/16/63 és tökéletesen tudod használni a HDD-t 504MB-osként :)
szerk: bocsi most látom hogy millió választ kaptál :B

[ Szerkesztve ]

(#44707) ontheground


ontheground
tag

ahogy a régi hifi tunerekben is. ezeket még majdnem az örökkévalóságnak tervezték :) azonban nem árt vigyázni, bármikor elengedik már magukat ezek a régi akkuk, és a kifolyó sav roncsolhat.

(#44708) ontheground


ontheground
tag

Az előző Arn hozzászólására ment volna.

Más kérdés. Szerintetek mennyire csereszabatosak egymással a kerámiatokos EPROM-okban csücsülő különböző verziójú 286-os AMI/Award biosok, illetve a keyboard biosok egymással? Csak mert összeszedtem pár darabot az idők során, és megválok tőlük, úgy néz ki. Valamelyik nap láttam egy AT klón lap leírását, ott pl. meg lehetett választani jumperekkel a chipméretet 27C256 vagy 128, egy vagy két chipes a BIOS(even/odd, illetve hi/lo), illetve, hogy Award-e vagy AMI. Mennyire volt ez általános az AT klónoknál? Utánanézve jobban a dolgoknak sok 40-es DIP tokban levő perifériavezérlő a különböző gyártóktól is ugyanolyan lábkiosztású, illetve valamelyik adatlapjában is ki van írva, hogy kompatibilis több másik gyártó más típusával, ezek a soros/phuzamos/floppy stb. vezérlők mennyire csereszabatosak?

most nézem, közel 10 év után "kvázi tag" lettem :D

[ Szerkesztve ]

(#44709) arn válasza ontheground (#44707) üzenetére


arn
félisten

nem tunnek ezek semmivel sem jobb tervezesnek (sot! - allitsd oda egy mai lap melle...), csak par wattot kellett kezelniuk nem tobb szazat.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44710) ontheground


ontheground
tag

ezen már én is gondolkodtam, lehet emiatt is bírják idáig(nem csak az akksik, a lapok is), kevesebb watt, kevesebb elhasználódás a nyákon, kevesebb hő a házban, kevésbé kiszáradó kondik. a fene se tudja. a P4 lapok, főleg Prescottal pl rendesen megfőzik a VRM kondijait, ha azok közvetlenül a hűtő mellett vannak.

[ Szerkesztve ]

(#44711) arn válasza ontheground (#44710) üzenetére


arn
félisten

nem veletlenul kezdtek el hullani a lapok, amikor elszabadultak a tdpk a prescottnal... azert egy mai x99 lap brutal mod meg van epitve, vagy a videokartyak is. hol vannak ezektol a korabeli vasak? :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44712) frescho válasza #68216320 (#44681) üzenetére


frescho
addikt

+ chip RAM, átkapcsolható ROM, 256MB-os CF és pcmcia CF olvasó a file-ok átviteléhez. Ebben a gépben volt 3.5"-es HDD is :) Nem nagy durranás, gondolkoztam egy újabb 68020-as bővítésen amihez nem kell durvább táp, venti és más huncutság, de az anyagi forrásokat inkább más irányú gépparkbővítésbe fektettem.

Ha már bővítés: Keresek Primot, HT 1080Z-t, homelab és tsai gépet. Ha tudtok valahol eladót, akkor szóljatok.

https://frescho.hu

(#44713) DarthSun válasza arn (#44705) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ugyanazon beállításnál is jelentkezhet, inkompatibilitás. A 386/486-ba való vinyókat mindíg azokon partícionálom-formázom. Aztán már rá lehet másolni a szükséges cuccokat nagyobb gépen, akár usb to ide-sata kábellel is.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#44714) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Visszatekintés 2000. december 10.-től.
(Én is ekkor kezdtem el vele foglalkozni, addig csak Os/2 Dos Win95, Lantastic, Novell.)
Az MPlayer-t ma is szeretem használni igaz SMPlayer UI-val, és a Gimp-et is szintúgy.
Retro party: a desktop Linux elmúlt 10 évének áttekintése a saját képernyőképeimen keresztül

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#44715) alvaro válasza arn (#44692) üzenetére


alvaro
senior tag

Én színes jumpereket szoktam szurkálni az alaplapra, funkció szerint megkülönböztetendő őket. Ettől ugyan nem fogom fejből vágni, mi micsoda, de feltétlenül segít az összetartozók megtalálásában.

Más: Enterprise 128 (sajnos hiányzó joystickvéggel) elég érdekes darab-e eltenni...? Szép tárgy, de túl sok minden hiányzik, hogy ténylegesen tudjak vele mit kezdeni :o Se tv, se táp, se adathordozó... és persze fogalmam sincs, hogy működik-e még...

(#44716) frescho válasza alvaro (#44715) üzenetére


frescho
addikt

Objektív, vagy szubjektív választ vársz?

Mai buher: [link]

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#44717) arn válasza alvaro (#44715) üzenetére


arn
félisten

Nekem olyanjaim sajna nincsnek :) vagyis vannak, csak a hozzatartozo lapon.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44718) arn


arn
félisten

386on hogy erdemes a cache es a mem idoziteseket beallitani? 70 nanos ramok vannak benne 20 nanos cache chipekkel. A cachenel szepen gyorsul a proci (386dx40), meglepo modon siman viszi a leggyorsabb beallitasokat. A memnel 1t-t allitottam be.

Vegulis p3ban formaztam a vinyot 504mra, a 386nal meg a cilindereket 1024re korlatoztam. Jonak tunik...

A 3dbench es a doom bench alatt siman megreggeliztem :D

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44719) arn


arn
félisten

doom benchmark

AMD 386DX 40 + Trident 8900CL-C 1M ISA 5,2
Intel 486DX2 66 + S3 Trio 64V+ 2M PCI 24,2
AMD 5x86 133 + S3 Trio 64V+ 2M PCI 40,4
Intel Pentium MMX 233 + Riva 128 4M PCI 93,8
Intel Pentium III 1000EB + Geforce 2 GTS 32M AGP 156,9

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44720) krisz67


krisz67
tag

Sziasztok!
Tegnap, kaptam egy gépet hogy nézzek rá, de eddig kuka.
Van benne egy MSI 915P Combo 2 alaplap, 2x256MB általam beletett DDR1 memóriával, meg egy Celeron D 326 talán.
És nemad képet, semmit. Elindítom, meghy egy darabig, aztán kikapcsol, megin elinditom, megy egy darabig, megin kikapcsol.
Le cseréltem benne a xar Codegen 300W os tápot, amin még 20+4 ATX sincs :W csak a 20pin van rádugva, meg a proci +5V ág, mondom teszek bele másik tápot, egy 400W osat amin legalább van 20+4 meg a 5V ág.
Ráteszem, semmi.
Tettem bele egy másik PCI-E VGA-t is, azzal sem semmi, pedig az is működöképes.oké mondom, akkor teszek bele egy PCI os 1mb VGA-t, azzal egy-két másodpercre megjelenik a Vmi pársoros irás, évszámmal, gondolom a VGA-m BIOSA, de aztán az alaplapénál meg semmi... de nemertem h miert??
Sztem rossz az alaplap is, de akkor a PCI vga- sem villanna fel sztem..

Nemértem...
Ötlet esetleg? Valóban kuka vagy van vmi megoldás rá? Köszi szépen

u.i.: ha kihúzom a CPU 5V ágát, akkor tovább üzemel a gép, nem áll le pár másodperc alatt, de ugysem, bootol, se kép sincs

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel: Rapi Krisztián

(#44721) bacsis válasza krisz67 (#44720) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

szerintem az a CPU 5V ág inkább 12V lesz :)
Ha nincs rádugva és úgy nem old le a gép akkor valszeg a CPU tápáramkör lehet zárlatos...

(#44722) frescho válasza alvaro (#44715) üzenetére


frescho
addikt

Mivel nem válaszoltál 3 álaszt kapsz:

- Feleségem szerint: Minek gyűjtöd azt a halom ócskaságot? Csak a port fogja, inkább dobd ki/add el...
- Aki kereskedik vele: Nem túl ritka, nem túl keresett. Egy 10-est megér, ha megy. Néha akad palimadár, aki többet ad érte, de most is volt több vaterán/jófogáson 10k körül. Ha lenne hozzá joy átalakító és magnó, akkor többet érne
- Szubjektíven: Nállunk viszonylag elterjedt volt, itthon ér valamit. Jó gép volt, csak későn jött ki. Érdekesessége, hogy rokonságban van a TVC-vel, valamint hogy mennyi bővítést fejlesztett hozzá a hazai közösség. A legnagyobb baja, hogy kevés natív program van rá, de egész sokat le is lehet tölteni. Egyszerűen lehet hozzá kábelt készíteni és megy bármilyen külső hanglejátszó/felvevő cuccal. pl. magnó, PC hangkártya, telefon stb. Egy darab elfér a gyűjteményben, de nincs meg benne a HT 1080Z vagy Primo féle vauuu faktor, valahova a plus 4 szintjére rakom az elkefélt gyártmányok sorába.

https://frescho.hu

(#44723) krisz67 válasza bacsis (#44721) üzenetére


krisz67
tag

Igazad van, bocsi rosszul írtam :)

Hátsz mást most nemigen tudok elképzelni. Annak nemlehet semmit sem csinálni, igaz?
Csak lapcsere

Köszi szépen amúgy

Üdvözlettel: Rapi Krisztián

(#44724) quailstorm válasza bacsis (#44721) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Erre válaszoljatok pls mert engem is érintene ha lenne több napom tesztelni.
(univerzális AGP-hez akarok minél erősebb procit)

[ Szerkesztve ]

(#44725) frescho válasza quailstorm (#44724) üzenetére


frescho
addikt

Nagy valószínűséggel panaszkodni fog a BIOS, hogy nincs microcode a CPU-hoz, de altalaban ettol el szokott indulni. A sebessege viszont alacsonyabb lesz, mert az FSB 533 lesz. Ha tuningolhato a lap, akkor viszont lehet ezen segiteni amig birja a deszka.

https://frescho.hu

(#44726) quailstorm válasza frescho (#44725) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az jó. Tuninggal pótolni eszem ágában sem volt, csak univ AGP-s lapom 533-as FSP-s, és van 2db 800-as FSB-jű procc, költeni meg nem akartam.
Szóval akkor füsttől, robbanástól, pokoli kecskéktől nem kell tartani? Tehát vagy megy vagy nem de nem teszi tönkre?

(#44727) frescho válasza quailstorm (#44726) üzenetére


frescho
addikt

478-nal nekem sose fustolt. Olyan volt, hogy tobb feszt adott neki, de tuningnal en meg adtam ra :)

https://frescho.hu

(#44728) bacsis válasza quailstorm (#44726) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

semmikép sem fog füstölni... egy dolgot nézz meg, hogy a lap milyen magos CPU-t támogat, pl csak Northwood-ot, akkor a Prescott magos 800-as FSB-s meg sem fog nyikkani, tehát mehet a 800-as FSB-s proci de cska akkor ha az is Northwood magos...
Ha mégis beleszuszakolsz egy Prescottot akkor a proci konkrétan még melegedni sem fog, de semelyik alkatrésznek sem lesz baja

krisz67! Ügyes emberkék ki tudják mérni a zárlatot és tudnak cserélni tápáramkört, de egy 915-ös lapnál totál fölösleges ilyesmibe bele bonyolódni :)

[ Szerkesztve ]

(#44729) krisz67 válasza bacsis (#44728) üzenetére


krisz67
tag

Akkor ez megy vissza a gazdájának, köszi szépen a segítséget! :)

Üdvözlettel: Rapi Krisztián

(#44730) quailstorm válasza bacsis (#44728) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nemrég kaptam egy integrált ATi kártyás P4-et, de még nem raktam össze nem néztem meg milyen CPU.
6600GT-t kaptam hozzá, 1GB RAM-ot meg Codegányt :DDD
De kora alapján nem Prescott lesz viszont 800-as.

(#44731) alvaro válasza frescho (#44722) üzenetére


alvaro
senior tag

Köszönöm a kimerítő választ! Azt hiszem, a "feleség"-re fogok hallgatni és maradok inkább x86 vonalon, ezt meg hagyom ott, ahol van. Esetleg ha igazán tökéleteset találnék, talán... (Bár a párom egészen toleráns, azért tudom én, hogy fel tudnám szalasztani a szemöldökét egy-két vacakkal. Minél nagyobbak, annál könnyebben.) A teszteletlen ZX spektrum még csak elfér, az nagyon pici. A C64 és a TVC nincsenek is itt, hanem Fehérváron a szekrény tetején. Mikor sok éve láttam őket, még működtek... Ja, és azokhoz van meghajtóm és programjaim. Nem lebecsülendő. Tévém persze akkor sincs :B

Ha lesz időm, megpróbálok összekaparni egy kissé hiányos 754-es Turionos laptopot, bár az már nem is annyira retró. Nekem. Nincs benne ISA...
Meg van egy XT lap is, ami POST-ot mutat nekem, de billentyűzetem nincs hozzá. Meg 360-as FDD-m se, ha már itt tartunk. Van ellenben egy ST-225 csicsergő, amit szintén nem tudok kipróbálni, ahhoz meg kábeleket kéne vadásznom. A floppykábeles helyettesítés nem jött be, úgy néz ki. A 20 eres helyett semmiképp.

[ Szerkesztve ]

(#44732) frescho válasza alvaro (#44731) üzenetére


frescho
addikt

Van egy 4. verzio is: Ha emberi aron el tudnad hozni, akkor nallam elferne a gyujtemenyben ;)

https://frescho.hu

(#44733) gban válasza krisz67 (#44720) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ha lehúzod a 4 pines proci segédtápot, úgy egyszerűen nem indulhat el a lap.
Zárlat lehet a lapon, leginkább pl. az északi hídon.
Nem meleg sehol?
Van olyan hogy pl. a lan chip melegszik, nem megy a lap ahogy írod, viszont a chipet levéve megy szépen.
Északi hídnál ugyanez nem műxik :DDD :P

Postázást nem vállalok.

(#44734) Yutani


Yutani
nagyúr

Itt egy jó kis retro oldal német nyelven: AmoRetro.de

Elég sok minden van fent, köztük rengeteg hangkártya. ;)

#tarcsad

(#44735) frescho válasza Yutani (#44734) üzenetére


frescho
addikt

Sok dolog van fent, van benne melo es ido, de par dolgot hianyolok. Pl. a 386 alatt csak Cyrix szarmazekok vannak.

https://frescho.hu

(#44736) arn


arn
félisten

no itt van mr 1993 :) de asszem vlbnel 94re gyurok majd inkabb, mert ez a 93as vonulat tul sok hatrannyal jar - ebben az oszver lapban a dx2 joval lassabb, nincs lba, akkut el kellene tavolitani, etc.

Dataexpert Opti-495SLC 3/486WB Cache Opti 82C495XLC
AMD 386DX 40
Intel 486DX2 66 SX807
Motorola FPD 1M x4 70ns
Goldstar FPD 1M x4 70ns

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44737) DarthSun válasza arn (#44736) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Jó lap az egyébként. Hasonló volt nekem, abban a felületszerelt 386 nem volt benne, helyette a kooproci foglalata. Először kerámia 386- al ment majd egy zöld bordás Cyrix 486DX40- el. Kedveltem azt a konfigot. A mostani DX40@25 már gombelemes lapban van, direkt visszalassítottam, hogy a régi cuccok jól fussanak. Ha gyors 486 kell akkor meg előveszem a DX4/100- at vagy az 5x86@150- et.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#44738) frescho válasza arn (#44736) üzenetére


frescho
addikt

A VLB jopofa volt, de ha stabil gepet akarok eloszedni, akkor vagy a jo oreg ISA-s IBM kerul elo DX2 66-al, vagy egy PCI-os 5x86 full integralva. Mind a ketto atom stabil es rakothetek ps/2 billentyuzetet is.

A VLB - DLC paros hallatan lelegzet bennakad, jumperek vigyazzba allnak... :D Persze annak is megvan a szepsege. A kolykot raszabaditottam a DOS - win 3.1 korszakra. Egesz jol boldogul vele, mar irt sajat config.sys-autoexec.bat parost.

Hasonlot lapot hasznaltam Ti DX2 80-al, amit 100-ra huztam. Valogatott kartyak voltak benne es ejjel fekete kakast aldoztam amikor vegre sikerult teljesen stabilizalni GUS-al.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#44739) arn


arn
félisten

nekem a 486 az vlb :) a pci mar a penya busza... regen is dx4em volt vlbs kartyakkal. csinaltam is egy osszevetest, hogy skalazodik.

anno ebbol a 3/486bol olyanom volt, amin volt integralt 386 proci, 386 es 486 foglalat. 486dlc es 387 csucsult benne, harom proci. aztan asus sis471 + dx4.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44740) DarthSun válasza arn (#44739) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Jó támpont lesz, le is mentettem a képet.
Rosszul emlékeztem a 40@25- ös 486- om ilyen :

Lassúsági SPi verseny első helyezett lettem ( 25MHz- nél még a turbó is kiengedve, kesseket nem kapcsoltam ki, annyi időm nem volt hogy egy hétig menjen ), 17 óra felett :DDD

A 3 test probléma nem megoldható.

(#44741) arn


arn
félisten

latom adsz a reszletekre, egyforma ramok, ilyesmi :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44742) DarthSun válasza arn (#44741) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Így kaptam, nem változtattam rajta, tesztelve alaposan, hibátlanul megy. Én is gyanakodtam+mindenki ezt mondja kapásból. Természetesen ha valami gond akadt volna először ramcsere, de nem volt rá szükség. Nem is tudom, ki sem vettem a modulokat, vagy 3-4 féle van benne...

A 3 test probléma nem megoldható.

(#44743) bacsis válasza DarthSun (#44740) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Már én hozzám is így került a lap, aztán tesztelés után pattintotam tovább neked :))

(#44744) zoltanz válasza frescho (#44738) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Olvasom sok régi hardvert ismersz. Vax gépekekkel is volt már szerencséd találkozni. Megnéznék egyet közelbről.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#44745) DarthSun válasza bacsis (#44743) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Igen sokadik cucc, amit Tőled kaptam/szereztél nekem :R :R

A 3 test probléma nem megoldható.

(#44746) frescho válasza zoltanz (#44744) üzenetére


frescho
addikt

Ez a resz hianyzik. Sajnos azok akkor koptak ki, amikor vegre odaengedtek komolyabb gepekhez. Szoval azt nem mondanam ismeretsegnek, hogy tizensok eve lattam ilyet. Nagyjabol a DEC Alpha, PA-RISC, SPARC amivel tenylegesen talalkoztam es hasznaltam is.

https://frescho.hu

(#44747) arn


arn
félisten

scsi dos alol hogy mukodik? siman lekezel mindent a kartya, vagy kell hozza vmi drv? van vmi hatulutoje a hasznalatanak?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44748) frescho válasza arn (#44747) üzenetére


frescho
addikt

Siman kezel mindent a BIOS. Nekem olyan kartyaval ment frankon ahol a controlleren van sajat BIOS. A hatranya az, hogy bonyolultabb, mint az ATA. De az MFM-nel jobb :)

https://frescho.hu

(#44749) arn válasza frescho (#44748) üzenetére


arn
félisten

en scsit eddig meg csak tavolrol lattam, de legalabb kihivas :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44750) #68216320 válasza arn (#44749) üzenetére


#68216320
törölt tag

Dos alatt semmi különöset nem kell vele csinálni. Amelyik SCSI vezérlőnek van saját BIOS-a az autoboot-os és nem kell driver dos-hoz. Win és egyéb rendszerekhez igen, különben ha működik is jóval lassabb lesz, mert a cpu-n keresztül tolja csak be az adatokat, nem pedig közvetlenül a memóriába lapátol ami hatalmas előnye igazából az IDE-vel szemben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.