Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45101) arn


arn
félisten

no itt a 486 vlb rendszerem bele, normalisabb vlbs kartya sajna meg hianyzik.

Asus VL/I-486SV2GX4 rev 2.1
Intel DX4 100
Sharp 60ns FPM 72 pin 8M x2
Cirrus Logic GD5428 1M VLB
Winbond I/O VLB
Creative Sound Blaster Pro 2.0 CT1600 ISA
Roland RAP-10 ISA
Gravis Ultrasound 3.74 1M ISA

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#45102) DarthSun válasza arn (#45101) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Szép rendszer ! Nagy műkedvelő lettél :C

SB Pro nekem is kellene, az még megy XT- ben is.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#45103) Chris82 válasza arn (#45101) üzenetére


Chris82
senior tag

Gratula :C

(#45104) Sebaj Fóbiás válasza arn (#45101) üzenetére


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Ejj, de jól néz ki! Sosem mondtam még ilyet, de talán mégis van értelme az ablakos házaknak. :) Bár 40/80 eres kábellel nem egy leányálom a kábel-menedzsment :D

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#45105) arn


arn
félisten

Koszi sracok :) sajna a proci csak wt caches, de majd szerzek egy wb verziot. Erkezik majd hozza egy elso generacios fireball vinyo is, ami 95ben nagy sztar volt.

Ramnal itt volt, hogy ketoldalas, akkor csak minden masodik slotba lehet tenni? Mashogy nem igazan akar elindulni.

Cache bovitesenek van ertelme?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#45106) bacsis válasza arn (#45101) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Hmmm, tényleg nyálcsorgatós smyle :)
Mennyi Cache van most benne? 256k-ig mindenkép érdemes bővíteni, 256-ról 512-ra már nem hoz sokat, pár százalékot, szal arra nem érdemes már milliókat költeni.. persze ha van megfelelő Cach IC-d bele, ártani nem fog neki :) inkább a sebességre gyúrj rá...
RAM-oknál nem volt jelentősége hogy egy vagy két oldalas, pakolhatod a lapba bátran mind a 4 foglalatba :)

(#45107) #68216320 válasza arn (#45101) üzenetére


#68216320
törölt tag

Van valami oka h FPM ramot kapott EDO helyett?

(#45108) bacsis válasza #68216320 (#45107) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

gondolom, hogy a 486-os nem kezel EDO-t ahogy azt korábban is hangoztattuk :)

(#45109) arn válasza bacsis (#45106) üzenetére


arn
félisten

hmm... erdekes, nem akart ugy menni, lehet szar a foglalat? majd lecsekkolom, mert ugy emlekszem, hogy az elso harom slotban volt ram, eredendoen, 1-1-2-0 felallasban. a 2-2-0-0 nem ment, csak a 2-0-2-0.

persze, 256k cache van benne, ez talan a legjobb vlbs lap, amit valaha csinaltak, 1 megaig lehet boviteni. egesz gyors igy is a pcios rendszerhez kepest.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#45110) #68216320 válasza bacsis (#45108) üzenetére


#68216320
törölt tag

Aha, oké. Köszi :)

(#45111) arn


arn
félisten

nincs vkinek c300a+bh6 elado?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#45112) ontheground


ontheground
tag

csúnya Slot1 műhelygép. sokáig eladó volt a Compaq SP/EB lap, de a kutyának se kellett, ezért inkább összeraktam megint a masinát, szőröstől-bőröstől egy szép nagy alaplap tálcára. Régen egy nehéz házikóban volt, állandóan szehettem le az oldalát, ha valami friss régi hardvert tesztelni akartam, most valami ládát vagy sörösrekeszt akarok neki találni.

[ Szerkesztve ]

(#45113) Ranagol_5 válasza arn (#45111) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Frescho nem rég ajánlott fel egyet ingyen, nálam kötött ki végül. :)
Nem láttad, hogy beírta? :Y

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#45114) arn válasza Ranagol_5 (#45113) üzenetére


arn
félisten

de lattam, csak akkor meg erdekelt annyira - elhappolni meg nem akartam ugy mas elol, hogy csak nehezek lenne nalam :) gondolkodom 1998 bundlen, mert osszejott par cucc hozza, es erdetileg p2b + p2-450 kombo volt tervbe veve. de a bh6+c300a kedves volt a szivemnek - olyanom volt - hasznalatra meg ua.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#45115) arn


arn
félisten

csinaltam egy grafikont, mondom en, hogy jol teker a kis vlbs rendszer :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#45116) #68216320 válasza bacsis (#45108) üzenetére


#68216320
törölt tag

Előbányásztam a DX2-66-os gépemet.
Én azt hittem ezek is olyanok, mint a P1 gépek. Meglepett, hogy 1db Ram modul van benne és elindul. Ezek szerint az FPM nem csak párban megy? Mondjuk meg voltam győződve h EDO van a gépben, de csak 1db 64MB FPM modul ezek szerint.

(#45117) arn válasza #68216320 (#45116) üzenetére


arn
félisten

a tobb memorianak inkabb a ddrel lett jelentosege, vagy a 30 pinnel a bankok kitoltesehez :) korabban inkabb azert raktak bele tobbet, mert az volt egyszeruen skalazhato. amikor a dx2-66 elterjedt volt, kb 8m volt a gepekben.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#45118) arn


arn
félisten

azt akartam is kerdezni, hogy a vlbs vezerlon hol a fenebe van altalaban a vinyoled pinje? radugtam a vegen talalhato pinekre, egyiken vilagitott folyamatosan, de lenyegeben egyiken sem mukodott rendesen.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#45119) #68216320 válasza arn (#45118) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nekem is VLB-s I/O kártya van benne. Azon az IDE csati alatt jobb szélen van.
Már ha ez segít.

(#45120) #68216320 válasza #68216320 (#45119) üzenetére


#68216320
törölt tag

(#45121) bacsis válasza #68216320 (#45116) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nem RAM függő, hanem platform függő :)
P1-es az FPM-ből is csak párba kezel, míg azok a nagyon ritka 486-osok amik esznek EDO-t, azok 1 szem EDO-val is elboldogulnak :)

(#45122) DarthSun válasza #68216320 (#45120) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az enyémen pedig a bal oldalon van :)

A 3 test probléma nem megoldható.

(#45123) Rive válasza #68216320 (#45116) üzenetére


Rive
veterán

Az úgy megy, hogy az adatbusz szélessége:
386SX => 16 bit
386DX-486 => 32bit
P1 => 64 bit

A memóriák 'szélessége':
SIMM: 8 bit
SIMM32: 32 bit
SD: 64 bit

A SIMM32 az a széles EDO vagy FPM modulokat jelenti, illetve az 'SD' az ~ az SD hosszúságú SD vagy EDO modulokat. Mer' ugye olyan átok is volt, ráadásul hol 3.3, hol 5V változatban...

Szóval 386SX kér két SIMM-et.
386DX - 4 SIMM
486 - 4 SIMM vagy egy SIMM32
P1: két SIMM32 vagy 1 SD

Láttam föntebb kérdés volt: EDO-FPM korban is volt 'kétoldalas' modul, illetve lap, ami nem szerette egymás mellett a nagy kapacitású modulokat.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#45124) Chris82


Chris82
senior tag

Összeállt végre a retro gép :D

ABIT BE6 II
Pentium II 400Mhz
Matrox millenium G200
STB Blackmagic Voodoo2 SLI
Soundblaster CT2290
768Mb Ram
LG F900B Flatron CRT

Jöhet a következő projekt :)

[ Szerkesztve ]

(#45125) arn válasza Chris82 (#45124) üzenetére


arn
félisten

Gratula... Slinek van ertelme v2nel? :) ott nem olyan problemas, mint a tobbi multigpus rendszer?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#45126) Chris82 válasza arn (#45125) üzenetére


Chris82
senior tag

Szerintem leginkább a nagyobb felbontás miatt. Kíváncsi voltam rá milyen :) Nem volt probléma, egyből működött. Teljesen egyforma és új kártyák

[ Szerkesztve ]

(#45127) arn válasza Rive (#45123) üzenetére


arn
félisten

jol sejtettem :) de az asus supportot nagyon birom... a 94/95os laphoz van 99es bios. ez azert nem gyenge - akkor ez minimum negy generacionyi tamogatas - hol vagyunk ettol most?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#45128) arn


arn
félisten

mongy a lapban meg nem flashelheto eeprom van, most hackelgetni meg nem fogom :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#45129) Vladi


Vladi
nagyúr

asus 9800 gt-re milyen 3rd party aktív hűtést lehet és érdemes felszerelni?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#45130) arn


arn
félisten

486nal mi szamit jo hdd sebessegnek? Pl a core teszttel...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#45131) frescho válasza arn (#45114) üzenetére


frescho
addikt

BX6 ha jole emlekszem van talan duplikalva. Talan BH6 is akad. Ha erdekel megnezem a hetvegen. El nem adom, de szivesen cserelem retro/mikrogepes cuccra.

Ugyanitt: Primot es HT 1080Z-t keresek

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#45132) Sanchez638 válasza Vladi (#45129) üzenetére


Sanchez638
addikt

Calman vf700. Vagy mán Artickool valamelyikét.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#45133) arn válasza frescho (#45131) üzenetére


arn
félisten

Raer... Majd meglatom hogy akakul a tobbi resze a dolgoknak :) a tobbi alkatreszt komplikaltabb beszerezni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#45134) arn válasza #68216320 (#45119) üzenetére


arn
félisten

Jo helyre dugtam... Csak boot utan vmiert vilagit egy ideig. Lehet az atapi cd zavarja meg, ket vezerlovel is ugyanazt csinalja.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#45135) zoltanz válasza Vladi (#45129) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Minden Oldschool-os tele van hűtőkkel. Egy ilyet összerakva sztem működne vele. :)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#45136) arn válasza zoltanz (#45135) üzenetére


arn
félisten

en inkabb ugy latom ez vkinek az agymenese volt, mintsem egy normalisan megtervezett konstrukcio lenne. :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#45137) zoltanz válasza arn (#45136) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ez is érdekes:

Jelenlegi 6-7. nForce2-es lapom, eladom, utána meg azért hiányzik, szeretem ezeket a retro deszkákat. :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#45138) arn


arn
félisten

ez nem lehet tul gyakori :) nexgen vlbs lap.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#45139) Rive válasza arn (#45138) üzenetére


Rive
veterán

eddig összesen két darabhoz volt szerencsém. Tényleg nem gyakori - de csak procival és rendszervezérlővel együtt ér valamit...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#45140) cbmfan


cbmfan
senior tag

kaptam pár Realmagic Hollywood+ kártyát. ezt milyen DVD lejátszó kezeli Win98 alatt?

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#45141) Ádyka válasza cbmfan (#45140) üzenetére


Ádyka
őstag

Én úgy emléxem, hogy csak a sajátja, ami a driver lemezén volt.

Annó 2000 körül minden szart megvettem a gépbe, többek között egy ilyet is, asszem 16K körül. Végül is csak a TV-out miatt kellett, nem akartam én P100-on DVD-t nézni.
Aztán észrevettem, hogy az átkötő kábel mennyire lerontja a képet a monitoron, tök homály lett tőle.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#45142) arn


arn
félisten

finomhangolom a vlbs dx4et, a memoria szepen skalazodott, de a vinyos eredmenyek tobb, mint furak :F

nem tudom mi a franc lehet a gond, de a buffered read alacsony, es ez limitalja a linearis sebesseget is. amit viszont nem ertek, hogy lehet a "linear verify speed" tobb, mint a bufferelt olvasas? kb az tunik realisnak, az szepen csokken a lemez vegeig.

van ket vezerlom, mindketto winbondos. az egyiken lehet vlb timingokat is allitani a pio mellett - erdekes modon ha 33mhz beallitasra veszem az 50 helyett (ugy gondolnam, hogy ez az idozitessel fugg ossze), lassabb lesz. es a linear speed 1500 helyett mar csak 1000 kornyeken van. a masik vezerlo alapbol ennyit visz, azon nem talaltam jumpert a timingra.

a lapon a gyorsabb vlb timing van beallitva, es van meg egy "delay", "no delay" jumper is, de arra semmi valtozast nem tapasztaltam. a biosban t2, transparent - ezzel volt a leggyorsabb a video.

probaltam hasonlo eredmenyeket keresni a neten vlbs konfiggal, egyet talaltam is, ahol szinten hasonlo volt a jelenseg. a dma hianya miatt van? remlik, hogy anno volt multiword dmas driver, es attol megugrott, de dos alol senki nem hasznalta.

itt pl hasznaltatok vmilyen drvt dos ala? milyen vezerlo volt?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#45143) DBob válasza arn (#45142) üzenetére


DBob
őstag

Nem használtam sose semmilyen spéci drivert, de az általad készített 1-2 MB/s valóban nagyon alacsony. Illene mennie 3-5 MB/s-el legalább egy korhű HDD-nek.

BIOS miképp hajtja meg? PIO? UDMA? Ugye DOS ráhagy mindent a BIOS-ra, nem kezeli közvetlenül a HDD-t.

(#45144) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

Valamit kerestem es belefutottam, van nehany jo foto itt, gondoltam megosztom - [link]

Temaosszefoglaloba nem lehetne ilyen linkgyujtemenyt is bedobni ahol ilyesmiket talalhatunk?

(#45145) arn válasza DBob (#45143) üzenetére


arn
félisten

a biosban en nem talaltam erre semmilyen informaciot (csak block mode van), a kep alapjan pio4 modban megy, dma nem aktiv... nalad 2es dma modban megy.

a vezerlochipeknek utananeztem, az egyik 94es, a masik 95os, amit mar pcihoz is csatoltak, tehat igazan kesoi dbok. az fps benches eredmenyek alapjan a vlb vezerles nem tunik lassunak.

nem win98 alol inditottad?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#45146) bacsis válasza RexMaximus (#45144) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Bármit berakhatunk, akár ezt is :)

(#45148) Chris82 válasza Ádyka (#45147) üzenetére


Chris82
senior tag

Nem én kapkodtam le :D

(#45149) Ádyka válasza Chris82 (#45148) üzenetére


Ádyka
őstag

Pont ezt mondtam :)) Akkor hány megabájos így?

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#45150) Sanchez638 válasza Ádyka (#45149) üzenetére


Sanchez638
addikt

Gondolom 8. Procomp-nak tokos ez a rész és lehet cserélni a vramot.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.