Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44801) DarthSun válasza bacsis (#44800) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nem tudni, lehet hogy drivergond :U , a szabálytalan texturák szép egyenletesen terülnek, ha fix ram tartomány lenne hibás, akkor sztem összevisszaság uralkodna.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#44802) bacsis válasza DarthSun (#44801) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

egy kártyacsere lett megejtve, és máris hibátlan mindegyik játék :U

(#44803) zoltanz válasza DarthSun (#44801) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ez pl tényleg driver bug (Fifa 2002) :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#44804) DarthSun válasza zoltanz (#44803) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Egész jó így is :DDD

A 3 test probléma nem megoldható.

(#44805) Oliverda


Oliverda
félisten

Epox MVP3G2 az istenért sem indul, ha jól veszem ki VGA-t sípol (egy hosszú, három rövid). Két AGP-s kártyával, és egy (talán) jó PCI-os SIS-szel is ugyanezt csinálja. Mi lehet a baj? :F

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#44806) DarthSun válasza Oliverda (#44805) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Elem ki, 5 percre, majd 1 db rammal próbáld meg indítani. Aztán vga bele, ha továbbra is kisípolja esetleg próbáld meg a bios chipet beljebb pattintani, van amikor kilazul.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#44807) Oliverda válasza DarthSun (#44806) üzenetére


Oliverda
félisten

Az utolsón kívül már mindent próbáltam többször is, azt megnézem holnap, hátha...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#44808) Chris82 válasza bacsis (#44802) üzenetére


Chris82
senior tag

Szia, nekem is a voodoo 2 kártyával van probléma. Látszódik rendesen az eszközkezelőben, de a képernyőbeállítások nem akar betöltődni, ezt próbáltam SLI-ben is és egyedül is. Ha csak a másik kártya van bent egyedül, akkor minden rendben.
Nem egyformák a kártyák.

Mi lehet vele a gond? Használjak másik drivert?

(#44809) Chris82


Chris82
senior tag

Sajnos a hangkártya probléma nem oldódott meg (SB 32 CT3600). Nem látja az eszközkezelő, nem tudom telepíteni a drivert.

(#44810) frescho válasza cbmfan (#44798) üzenetére


frescho
addikt

Nekem 30-as MFM Kalok van. Erdekes darab, 3. nekifutasra azert mindig elindul :D

https://frescho.hu

(#44811) #68216320 válasza #68216320 (#44776) üzenetére


#68216320
törölt tag

Hogyaza ... Ezek a cuccok egy Epox 3VBA+ lapba mentek volna, de ebben a lapban a Voodoo 3 anomáliákat okozott. A win98 telepítés különböző hibákkal elakadt, az acronis backup boot cd lefagyott screen műveleteknél (egér alatt gomb háttér váltás, stb.)
Más kártyával (S3, Gef2, Gef4) nem volt ilyen gond.
Más lapban Voodoo is üzemel. Fene ezeket, hogy ennyire nem bírják egymást :)

(#44812) Yutani válasza DarthSun (#44799) üzenetére


Yutani
nagyúr

Megvettem őket. Az Asusok hazai beszerzés volt, a Sapphire-okat az USA-ból vettem, buktam is rajta. :DDD
Persze aztán eladtam őket.

#tarcsad

(#44813) arn


arn
félisten

Szombaton kinlodtam eleget ezzel az 5ali61el :) egy csomo apro nyavajaja van, igy az xedik bug utan inkabb kiszedtem. Dos alol amugy szepen ment, hasonlo orajelen tobbnyire hozta a k63+ a coppermine szintjet.

Majd ha lesz hozza idegzetem, nekirohanok ujra a k6 projektnek egy frissebb/masik alaplappal. Azt lattam, hogy az ujabb lapokon 1543c delihid van mar, bar az agps mizeriat az eszaki hidnak kellene megoldani, ami ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44814) Yutani


Yutani
nagyúr

Ez jött múlt héten:

A képen nem látszik, de eléggé viseltes szegény. A PCI érintkezőkből többnek lecsiszolódott az arany színezés, az órajel generáló kristály fémburka is rozsdapöttyös, valamint a kimeneteknél a rögzítő fémlap is szét van kalapálva a derékszögben hajlított résznél. Nem tudom, mit csináltak szegénnyel, de legalább van gyári driver lemez hozzá. :K

#tarcsad

(#44815) Oliverda válasza Yutani (#44814) üzenetére


Oliverda
félisten

S90? Bár ez támogatja az A3D-t, de szerintem az S70-nek jobb volt a "nettó" hangzása.

Fölös MVP3G2/G5 lapod nincs véletlenül?:D

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#44816) Sanchez638 válasza Yutani (#44814) üzenetére


Sanchez638
addikt

Nah sikerült szerezni egy olyat amit régóta akartál?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#44817) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Hétvégén házba került a SlotA konfig is. A GUSClassic maradt benne, DOS alatt szól is szépen de Win98 alatt nem bírok vele :B . Gondoltam hogy ebben már van tapasztalatom, úgy jártam el mint a P2- es konfigomnál de ebben a lapban nem megy Win98 alatt. Benthagyom ettől függetlenül, DOS alá kell. Bepattintom mellé az Audigy2ZS- t, az úgysem indult a GTX- es konfigban, legalább kipróbálom 98 alatt. Min proci P2 350 kell neki, az bőségesen megvan.

Tápjaim kifogytak. Az ilyen noname, Acorp, stb tápokat kinyitottam, púpos kondisak - de amúgy még működnek. Az utolsó FSP- t kénytelen vagyok bennthagyni, ezt a konfigot nem kockáztatom, nehezen beszerezhető már a proci+lap.

Közben előkészítettem a 286- hoz való alkatrészeket, az lesz a következő...

A 3 test probléma nem megoldható.

(#44818) bacsis válasza Chris82 (#44808) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

HA különböző a 2 Voodoo kártya, nem fog menni az SLI :) ha azonos a gyártó de a REV szám tér el, már akkor sem megy ;)
Szóval ez lesz itt a gond... legalábbis az SLI kérdésre...
Egy kártyás módban attól függetlenül mennie kell..
A hangkártyát szedd ki, ha nem látja az eszközkezelő, akkor cseszheted az egészet, jó hogy nem megy fel a driver :)
Én azt javaslom, hogy telepíts fel egy szűz OS-t, (hangkártya nélkül) csak egy VGA+egy Voodoo2, VGA driver fel, majd a Voodoo2 drivere fel. hivatalos drivert használj, tehát a FastVoodoo felejtős... ha fent van a driver, indísd el a Quake-t GLquake.exe-vel, ha megjelenik a 3DFX logó és a játék indul, nyert ügyed van, lehet próbálkozni a többi játékkal :)

(#44819) Chris82 válasza bacsis (#44818) üzenetére


Chris82
senior tag

Az eladó azt mondta, hogy sli-ben használta.

(#44820) Yutani válasza Sanchez638 (#44816) üzenetére


Yutani
nagyúr

Már van egy ilyenem, német Ebayről vettem kicsit drágábban, mint ezt. Úgy voltam vele, nem árt, ha van kettő, de a német az jó állapotú, ez meg olyan, amilyen. Még nem próbáltam ki, lehet, nem is működik! :DDD

Oli: Sajnos nincs. :N

#tarcsad

(#44821) bacsis válasza Chris82 (#44819) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

akkor azzal is átb*sztak :)) :U

(#44822) zoltanz válasza DarthSun (#44817) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ilyen SP gyártmányú egerem van (mint a ház), már egy csomó "márkás" társát túlélte.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#44823) arn válasza zoltanz (#44822) üzenetére


arn
félisten

a vegen meg dicserni fogjuk a codegent? :D ezt is arultak annak?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44824) Chris82 válasza bacsis (#44821) üzenetére


Chris82
senior tag

Szerencsére vállalt garanciát, nem baszott át

(#44825) zoltanz válasza arn (#44823) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem tudom, most nem a tápegységekre gondoltam.
Azt azért csak kellő óvatossággal lehet használni. :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#44826) Sanchez638 válasza bacsis (#44818) üzenetére


Sanchez638
addikt

Nekem Inno és Gainward-al ment!!!!!! Örültem mint majom a...

(#44823) arn Vannak viszonylag nem silány, hanem egyszerűbb gépekbe szánt darabok. 12cm venti sorozat volt talán ilyesmi. Nekem volt és jól ment.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#44827) Chris82


Chris82
senior tag

Majd rendelek egy párt ebay-ről az oroszoktól, az legalább új, tesztelt.

(#44828) zoltanz válasza Chris82 (#44827) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Új???
Valami sufni üzemben újra gyártják?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#44829) Chris82 válasza zoltanz (#44828) üzenetére


Chris82
senior tag

Nem gyártják újra, csak gondolom eladatlan készetekből van.

(#44830) DarthSun válasza zoltanz (#44825) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ilyen házból 2 egyformát sikerült beszerezni, a 423-as P4 konfig került a másikba. Hasonló kategóriákat, kemény 500 pénzért veszem az egyik kedvenc helyemen, annyit megérnek simán.

A Codegen és hasonló tápok is működnek. nálam még nem csaptak agyon alkatrészt. A sokak által szidott Deer- ből is van vagy 3. Idővel, fokozatosan majd FSP váltja őket, csak sok gépbe egyszerre drága lenne. Mondjuk a 350- es FSP tényleg jó, a GTX- es konfig is indult vele, de azért abba egy vadiúj 700W- os került.

(#44828) zoltanz : a SlotA lapom ilyen eladatlan készletből van, vadiúj az is, csak pislogtam mikor megérkezett.

[ Szerkesztve ]

A 3 test probléma nem megoldható.

(#44831) Sanchez638 válasza DarthSun (#44830) üzenetére


Sanchez638
addikt

Akkor csak én vagyok olyan elvetemült, hogy mindenbe csak rendes tápot. Csak Enermax/Fsp/Chieftec van És van egy minőségi Azona tápom(nem nem a pille..)

Iday-tól ment a lap úgye?

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#44832) bacsis válasza Sanchez638 (#44826) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Nekem meg ment egy Aristo meg egy kék NYÁK-os nem tudom milyen gyártmányú amin ráadásul 110MHz-es RAM-ok vannak...
De ugyebár tudjuk hogy a kivétel erősíti a szabályt :) ez nagyon, de nagyon nem jellemző :)

(#44833) DarthSun válasza Sanchez638 (#44831) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

36 géped van Neked is :U , mondjuk a sima AT- seket levonom, akkor nagyjából 18- ba veszek Csifiket :DDD , darabját 30- ért, az a biztos, a 12V- os ágon is tud vagy 80 ampert.

Igen, Iday- tól :C

bacsis : PV830 lesz az a kék nyákos, nekem is van egy darab belőle.

[ Szerkesztve ]

A 3 test probléma nem megoldható.

(#44834) DarthSun válasza DarthSun (#44833) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Asszem ilyen.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#44835) Sanchez638 válasza DarthSun (#44834) üzenetére


Sanchez638
addikt

Acorp :D Nekem 4db van belőle :D Nekem kb 10db gép van kompletten. A többi meg régebbi brand/at tápos. 1k-ért vettem legutóbb egy Fsp 400w-os tápot. (Pci-e csati, meg sok minden más.(12cm venti))

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#44836) DarthSun válasza Sanchez638 (#44835) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Persze, az FSP viszonylag olcsó, megbízható, mint írtam én is arra cserélgetek. 1k- ért ok, ha adsz linket kezdetnek 5db- ot máris rendelek, mert általában jóval többe kerülnek...

A 3 test probléma nem megoldható.

(#44837) Sanchez638 válasza DarthSun (#44836) üzenetére


Sanchez638
addikt

HA-n is akadnak ilyesmik... Van hogy 2-5db is van az embernél. Ha útba esik akkor miért ne venném meg :).

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#44838) bacsis válasza DarthSun (#44834) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

(#44839) Sanchez638 válasza bacsis (#44838) üzenetére


Sanchez638
addikt

hmmmm... Asus P5A-ba nem is volt hajlandó megmozdulni az sli...

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#44840) DarthSun válasza Sanchez638 (#44837) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Igen, veszegetem én is lassan, már megtehetem.... :) . Jut eszembe, a SlotA tippet még Te adtad, megköszöntem egyáltalán már :R

A 3 test probléma nem megoldható.

(#44841) bacsis válasza Sanchez638 (#44839) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

engedd meg, hogy idézzek a cikkemből:
Igaz a Super Socket7-es alaplapok nem csipázzák a Voodoo féle SLI-t, egyrészt maga a platform túl gyenge ahhoz, hogy kifussa magát a 2. kártya, másrészt pedig egyszerűen a csipszetek sem szeretik a Voodoo2 SLI-t, tehát, ha a CPU bizonyos esetekben képes is lenne kihajtani mind a két kártyát, egyszerűen mégsem tudnak profitálni az alkalmazások a plusz hardver nyújtotta erőforrásból.
Hogy miért raktam ezek ellenére 2db Voodoo2-t a gépbe? Azért, mert a Voodoo2 által hajtott játékoknál csak SLI módban érhető el az 1024X768-as felbontás, ami viszont bekapcsolható

(#44842) Sanchez638 válasza DarthSun (#44840) üzenetére


Sanchez638
addikt

Én még szenvedek vele, de ha minden jól megy, lesz helyére egy másik. Hátha csak aproci a ludas.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#44843) arn válasza bacsis (#44841) üzenetére


arn
félisten

K63+ is gyenge hozza? 98ban 450es p2 volt a max.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44844) DarthSun válasza bacsis (#44841) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Kismillió cikked van már fent ott. Van róla biztonsági mentés ? , bármi megtörténhet. Most a Logout hétvégi leállásáról jutott eszembe.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#44845) Chris82 válasza bacsis (#44841) üzenetére


Chris82
senior tag

Én is csak a nagyobb felbontás miatt tennék még egy kártyát

(#44846) Chris82


Chris82
senior tag

Tegnap üzemeltem be a P2 alá az SSD-t, picit gyorsabb lett. :)

(#44847) DarthSun válasza Sanchez638 (#44842) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

500- assal nekem sem indult, 800- assal szépen megy.

(#44843) arn : többször hangoztattam hogy legalább 800- as Copper kell a kihajtásához.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#44848) arn válasza DarthSun (#44847) üzenetére


arn
félisten

Amikor azt kapni lehetett, hol volt mar a v2? :) gf256 meg gf2 gts ment...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44849) DarthSun válasza arn (#44848) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ok, persze de a méréseim mégis ezt erősítik. Egyébként meg a Voodoo örök :)

A 3 test probléma nem megoldható.

(#44850) bacsis válasza arn (#44843) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

az esetek nagyon nagy részében már kihajtaná az SLI-t egy combosabb K6-III+, de sajna ugye nem nagyon működik, ahogy fentebb is írtam :) csak az 1024X768-as felbontás miatt érdemes becuppantani mellé a két darab Voodoo2-t...
Amit ír DarthSun,a "mérései" tudtommal csak a 3Dmark-ra érvényes, én azért megnéznék több játékot is, szerintem már egy 500-as P3-tól már nem lenen több FPS :)
Persze ilyen 640X480-ba lehet hogy gyorsulan a játék a még erősebb procitól, de egy 800X600-ba sztem már tuti elég lenne egy 500-as P3 is...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.