Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44301) bacsis válasza arn (#44300) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

elképzelhető hogy prototípusok készültek és/vagy tervben volt hogy lesz.. keress rá hogy HD 4850 AGP, arról is volt szó, azt mégse lett már belőle semmi...
szóval, nem, sajna AGP-s HD3870 nem készült.. és most ne vegyük ide a látványterveket meg a photosoppolt csodákat :)

(#44302) Fenyő válasza #68216320 (#44296) üzenetére


Fenyő
őstag

693-as chipset valóban harmatos, de a 694/694T ha jól van belőve (4way interleaving és az 1T command rate csak 50% körül dobják meg a write speedet) alig mérhetően lassabb (simán 1000+ Mb/sec környékén ír, olvas 133-as fsb/ram órajel esetén) csak az Inteltől, 4in1 driverenek nincs köze a memória sebességéhez (agp, ide stb. kezeléshez van), de ezekhez a régi chipsetekhez 98 alá max 4.35-ös verzió ajánlott, újabb nem.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#44303) #68216320 válasza Fenyő (#44302) üzenetére


#68216320
törölt tag

Köszi. Van itthon tualatinos lapom VIA-ból, de az ugye 2002 körül jelent csak meg. A Voodoo 3-ra épített gépnél nagy időbeli melléfogás lenne.

(#44304) Brucehun válasza #68216320 (#44303) üzenetére


Brucehun
aktív tag

Én egy Slot1 P3 450Mhz mellé van nekem beépítve egy v3 2000-es :)

HALF-LIFE FOREVER! 3dfx & Glide power!

(#44305) #68216320 válasza Brucehun (#44304) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nekem csak P2 450MHz és ennél gyengébb van slot1-ből. Van átalakítom, de a lap csak 100MHz-et támogat hivatalosan.
Két lapot próbáltam. Egy VT82C693 északi hiddal szerelt Epox P2-133A lapot (slot1) és egy VT82C693A hidas Epox EP-3VBA+ lapot (s370).

(#44306) Brucehun válasza #68216320 (#44305) üzenetére


Brucehun
aktív tag

Én leginmkább most egy SLot1-es P3-ból egy 600 vagy 700Mhz-s procit kerek, voodoo 2 sli-hez

HALF-LIFE FOREVER! 3dfx & Glide power!

(#44307) arn


arn
félisten

hot sexy mamma :D

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44308) DarthSun válasza arn (#44307) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Keményen belecsaptál a lecsóba :DDD

A 3 test probléma nem megoldható.

(#44309) arn válasza DarthSun (#44308) üzenetére


arn
félisten

Mar lassan egesz szep sor lesz :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44310) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

Üdv!
Használ itt rajtam kívül más is nem feltétlenül retró, de mechanikus billencset?
Alps, Buckling spring? Cherry?

Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#44311) alvaro válasza arn (#44307) üzenetére


alvaro
senior tag

Majd írd meg, hogy nálad is nagyon hülyén szól az FM, vagy csak a szokásos CQM! Utóbbi esetben lehet, hogy az enyémnek van valami baja...

(#44312) arn válasza alvaro (#44311) üzenetére


arn
félisten

szerintem "rendesen" szol... viszont ez a def soundfont vmi rem szar. szvsz a gushoz kepest is, a rolandtol meg fenyevekre van - es ott nem kell ennyit szopni.

majd felveszem asszem a rap10et, milyen hangja van. sirni fogtok :D

***

de hogy lehet feltolteni dos alol soundfontot awera? sbkt lehet elvileg emulaciokent? de amugy?
olyanokat talaltam, hogy csak win alol mukodik, aztan lepjek ki utana dosba? :F

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44313) #68216320


#68216320
törölt tag

Használt már közületek valaki Syquest Sparq 1GB Parallel drive-ot?
Egyelőre még nem sikerült driver-t vadásznom hozzá. Viszont furcsa, hogy amikor beteszem a lemezt nem pörgeti fel magától. Csak áll, led világít.
Valaki tudna pár tanácsot adni a használatához? A 0.9MB/s átvitelre már lélekben felkészültem :)

(#44314) Ganz-[HUN] válasza #68216320 (#44313) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Hátőőő
mi alatt futtatod?
milyen OS-t használsz?

[ Szerkesztve ]

Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#44315) Vladi


Vladi
nagyúr

Ilyen kártya létezett? 1 gigásat én nem találok. :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#44316) mcload21


mcload21
tag

Sziasztok.
A problémám a következő: van egy Acorp 5ali61 lapos gépem. P1 233mmx, sb awe64, riva tnt. Szépen, gond nélkül ment win me rendszerrel. Raktam bele egy háló- és egy usb bővítőkártyát. Mindkettő hibátlan, és támogatja a me-ot. Csakhogy az a helyzet,mint kiderült, hogy bármilyen pci-os kártyát rakok a lapra be sem bootol. Kivettem a kártyákat és próbáltam mindenféle beállítást, próbáltam külön a kártyákat stb stb., de semmi. :W

(#44317) arn válasza Vladi (#44315) üzenetére


arn
félisten

A kepre nagyitva 512re vegzodik a tipus.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44318) DarthSun válasza Vladi (#44315) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A technikai adatainál az van hogy 512MB- al szerelték a ref változatot, de 1024 is tehető rá.

Max Power Draw: 105 W
Noise Level: Moderate
Framebuffer: 256,512,1024,2048 MB
Memory Type: GDDR3
Memory Bus Type: 64x4 (256 bit)
DirectX Compliance: 10.0
OpenGL Compliance: 2.1
PS/VS Version: 4.0/4.0
Process: 65 nm
Shader Processors: 112 (128)
Pipeline Layout: Scalar MADD+MUL
Texture Units: 56 (64)
Raster Operators 16

A 3 test probléma nem megoldható.

(#44319) Vladi


Vladi
nagyúr

ühüm. MIlyennek néz ki? Érdemes megvenni? Vagy várjak jobb ajánlatra. Mintha kikopnának mostanában a 8800-asok.
Meg a hűtés vezetéke fura, a netes képeken nem feszül ennyire sehol.

jah: ilyen hűtéső kártyán a memóriákra érdemes sünit ragasztani?

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#44320) DarthSun válasza Vladi (#44319) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Így képen jól néz ki. Ha hibátlanul működik, ennyit megér sztem. Sünök javíthatnak/ronthatnak is a hőleadáson.

(#44316) mcload21 : még talán nem is találkoztam hibás PCI csatival. Egy gyanús volt de kiderült hogy az is működik. Ha egyik sem megy, akkor lehet hogy gond van a chipsettel, esetleg drivergond - de ha nem is postol a bios sem, akkor nem driver-probléma.

[ Szerkesztve ]

A 3 test probléma nem megoldható.

(#44321) Ádyka válasza Vladi (#44319) üzenetére


Ádyka
őstag

Persze, hogy kikopnak. Mára már szinte mindegyik szemeteli a képet. Elcseszett egy széria volt. Nem mernék ezekért sok pénzt adni.

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#44322) arn válasza alvaro (#44311) üzenetére


arn
félisten

En is belefutottam vmi ilyesmi hibaba... Mintha nem is a zenen lenne reverb, hanem egyes hangszereken. Fura. Hogy is mondjam egy szar fmel, es ezzel a korlatoos 1m rommal nem lett a kedvencem. Vmelyik jatek nem szol rosszul hullamtablan, de nagyon valtozo.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44323) MasterDeeJay válasza Vladi (#44319) üzenetére

Nekem INNO nemref kártyán nem volt hűtés a ramokon, kb 2mm volt a borda és a ram között. Ha húzni szeretnéd akkor kellhet rá.
VF900 volt rajta sünikkel, de megdöglött. Sütőben sütés után ment pár hónapot aztán már a gép sem ismerte fel.
Ez az a korszak volt amikor sorra döglöttek meg a kártyák és a notikon lévő gpu-k is. Volt valami visszahívás is talán 8600-asokból a notiknál.
Akkoriban a 8800Gt sikerszéria volt (de nem minőségileg), alig lehetett kapni. Olcsón tudták gyártani, inno volt talán a legalja. De nekem mindegy volt, ment pár évet és eladtam majd havernál dölgött meg. Én inkább 9800GT vagy 9600Gt-t vennék abból a korból. Esetleg 640mb-os GTS-t vagy GTX-et.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#44324) #68216320 válasza Ganz-[HUN] (#44314) üzenetére


#68216320
törölt tag

Választható:

- MS-DOS
- Win98
- WinXP
- Amiga OS3.1 :)

Bármi alatt kipróbálnám. Csak úgy poénból, mert még soha nem láttam működés közben ilyet.
Van egy iomega zip100 drive-om is, de ahhoz egy árva lemezem sincs. Tényleg, valakinek eladó/elcserélendő 100MB zip lemeze volna?

(#44325) quailstorm válasza #68216320 (#44324) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nekem van két bontatlan fóliás meg 5 használt de nem gondolkoztam rajta még. Azt se tudom mibe kerül.
Floppy helyett használom régi vasakon. Két LPT portos meghajtóm van meg egy belső IDE.

Az egész cucckombót kaptam selejtből, egy LPT-s meghajtót vettem csak, az tán 2500 volt adapterrel vateráról. Akkor még nem volt belsőm, az egyet dugdosni ide oda meg csak picit volt jobb mint a CD.

egyetlen amin van licit

USA-ból 2000 alatt van lemez kilóra csak a posta...

nekem meg ilyen meghajtóm van ilyen lemezekkel

[ Szerkesztve ]

(#44326) #68216320 válasza quailstorm (#44325) üzenetére


#68216320
törölt tag

Hááát, ha valamire el tudnánk boltolni 1-2 lemezt ... :)

Igazából azt sem tudom a zip meghajtó működik-e. Adapterem sincs hozzá, de azt nem probléma összedobni hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#44327) quailstorm válasza #68216320 (#44326) üzenetére


quailstorm
nagyúr

köll neki kakaó rendesen
5V 1A és 5V 800mA tápokkal mennek az enyémek. Lovat agyon lehet vele ütni.

[ Szerkesztve ]

(#44328) #68216320 válasza quailstorm (#44327) üzenetére


#68216320
törölt tag

A telefonom töltője 5V 1A. De van más ilyesmi adapterem is. Nem olyan nagyok ezek már.

(#44329) arn válasza #68216320 (#44328) üzenetére


arn
félisten

2,4-3a is van.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44330) Ganz-[HUN] válasza #68216320 (#44324) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Amiga OS 3.1 :C
Nem... XP kell ide, mivel abban nagyvalószínűleg bennevannak a driverek.

Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#44331) arn


arn
félisten

No en asszem vegeztem is az awe64el... Osszeveszik mas hwekkel, inkompatibilis tobb jatekkal, nem szol jol dos alol. A gmidi es a gus is korabbrol tamogatott, nincs ertelme eroltetni. Nem is tudom, hogy van e ertelme az awe32re vadaszni.

Aki ultimate jatekkartyat keres - vegyen egy opl3as sb16ot egy roland tarskartyaval, gmidi es sc supporttal.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44332) #68216320 válasza Ganz-[HUN] (#44330) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nincs benne a driver, de valami 3 fájlos kis drivert szedtem hozzá. Most reboot után már ellenőrzi a konzisztenciát a syquest-en :) Jó lassú, de hát parallel ...

[ Szerkesztve ]

(#44333) DarthSun válasza arn (#44331) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nálam kifogástalanul műkszik. Jól konfiguráltad ? CTCU kell a detecthez hogy minden érték a helyén van-e. CTCM pedig a config.sys- be, amely kiolvassa az .ini filet. Ha minden ok mehet bele 28M- ás bővítés, betölteni egy Roland .sf2- őt, aztán atomszépen szól.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#44334) arn válasza DarthSun (#44333) üzenetére


arn
félisten

Persze, rendesen szol.. de hogy toltod be a fontot dos alol? Es melyik jatek tamogatja?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44335) DarthSun válasza arn (#44334) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Régen töltöttem dos alatt, szívás volt, meg lehet oldani, fel kell idéznem de most AM2+ - ozok majd ha marad időm a hétvégi teendők után.

[ Szerkesztve ]

A 3 test probléma nem megoldható.

(#44336) arn válasza DarthSun (#44335) üzenetére


arn
félisten

Kivancsi vagyok, leirhatnad... Jelenleg en igy latom, hogy meg kell eroszakolni, mint a liveot. Nem ezert epitek retro masinat, hogy ilyenekkel kinlodjak.

Itt eleg jol leirjak, ugyanez a tapasztalatom [link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44337) DarthSun válasza arn (#44336) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Majd úgyis elő kell vennem az AweGold+GusMax gépemet, fotózás+blog miatt, kénytelen leszek felidézni a folyamatot, van rá valami jó kis progi is az AweUtil mellett. Ha felment a font akkor a lejátszás már arra mutat, nem a saját romot használja.Tehát amelyik játék támogatja az Awe- t, az már a betöltött fonttal szólal meg.Persze Win alatt sokkal egyszerűbb cserélgetni a fontokat, az AweToy- al meg több font lehet a ramban, realtime lehet a rájuk mutató vektorokat változtatni. Lehet idétlenkedni, Bach- ot elektromos gitárral pld :DDD

A 3 test probléma nem megoldható.

(#44338) arn válasza DarthSun (#44337) üzenetére


arn
félisten

En csak sf2loadot talaltam win ala, aztan onnan ment dos modban, de ez a modszer nem tetszik.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44339) arn


arn
félisten

The problem, or feature: Any soundfont file consists of Patch data and Preset data. You can load the sound patches to the ISA card patch RAM, but not the preset data. That is also why the same old EMU8k supports newer SF2 formats, because the EMU8k never parses the preset data. It could never be hardware MPU-401 compatible, because the EMU8k is useless without dedicated+running software that holds preset data and controls the proprietary midi interface, such as: AweUtil TSR, Windows AWE32 Drivers, Dos-game AWE32 drivers, DOS Soundfont midi players. All this software needs about 42kB of presets loaded in normal RAM just to use the 1MB ROM samples, And about 200kB of presets for a 6MB soundfont. The annoying thing in real mode dos programs is that single data structures exceeding 64k are hardly workable, so instead you need DPMI memory extenders and such. And as soon as the mentioned DOS programs are exitted, the preset data is flushed, and any Patch data in Patch ROM/RAM is orphaned and useles!
This is why the AweUtil TSR is required for MPU support and why it is so large. It is the price to pay for the semi-soft-coded and flexible soundfont system.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44340) #68216320 válasza quailstorm (#44327) üzenetére


#68216320
törölt tag

Azt meg tudnád mérni, hogy a csatlakozón a középső a +5V vagy a széle? Láttam már tápot ilyet is, olyat is.

(#44341) DarthSun válasza arn (#44339) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ki kell takarítani a 640k- t, csak a legszükségesebb maradjon bent, smartdrv+mouse+hkártya-driver. AweUtil statikus része bevágja a fedélzeti ramba a fontot, a rezidens kódot pedig UMB- be gyűrni - nem biztos hogy befér, de legalább a kód kisebb része marad a 640- ben.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#44342) arn válasza DarthSun (#44341) üzenetére


arn
félisten

Nah kivancsi vagyok a te megoldasodra, en nem talaltam semmi erdemlegeset a dos alol font betoltesre.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44343) alvaro válasza arn (#44322) üzenetére


alvaro
senior tag

...ééés, próbáltam "kis" AWE64-et is (CT4500), és pontosan ugyanolyan...

Viszont most épp az Asus P5A-B-vel próbálom összehozni bármelyik PnP-s SB-t, és nagyon nem akarja. CTCM/CTCU megtalálja, de egyébként nem létezik, diagnose szerint semmilyen portra sem lehet rátenni és különben is hagyjam békén... Setupban próbáltam már a PnP szekcióban mindenfélét... Most jön a gugi, de ha valakinek van ötlete erre, ne tartsa vissza magát. Éljen a Plug&Pray...

(#44344) DarthSun válasza alvaro (#44343) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Awe32 megy a P5A-B- ben, nálam semmi gond vele, MMX233@262 proci van benne. Azt most nemtom megmondani pontosan melyik modell, de az biztos hogy abban PnP- s az Awe. CTCU- val simán be lehet lőni 220, 5, 1, 5, 620- ra, diagnose igazolja is ezt, ramot is leteszteli rajta, megy flottul minden. Ha Awe64- et tennék a helyére az is simán menne, semmit nem is kéne szoftveresen változtatni, megy az Awe32 driverével, programjaival, ezt már teszteltem, igaz másik gépben.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#44345) DarthSun válasza DarthSun (#44344) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Viszont aki a gusclassic- ot vagy a gusmax- ot elindítja a P5A-B- ben, kap tőlem egy nagy UP- ot, vagy fizetek neki egy sört ha közel lakik :DDD

A 3 test probléma nem megoldható.

(#44346) frescho válasza DarthSun (#44345) üzenetére


frescho
addikt

Ebben nem tudok segiteni, de mindekozben sikerrel eletre leheltem egy ZX-81-et. 1 kb memoriaval nagyon hasi :D

https://frescho.hu

(#44347) DarthSun válasza frescho (#44346) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Retró a köbön :C

A 3 test probléma nem megoldható.

(#44348) arn válasza DarthSun (#44345) üzenetére


arn
félisten

ez az isabuszos timingolas lutri... mi miben megy, es miben nem. p3bben az awe64nel is tapasztaltam furcsasagokat, az sbpro alig mukodik, sb16 ok nemi bios buherlassal, gus szinten furan mukodik (memteszt nem fut le), gus pnp, rap10 ok.

5ali61ben a gus memteszt felig lemegy, tx97ben teljesen :D majd ha lesz k6, az acorpot jobban vegignyalazom. nekem anno 3.4es gusom volt egeszen athlonig, nem emlekszem ilyesmi gondra.

(#44343) alvaro: elmeletileg a reverb fmen is mukodik (nem probaltam, faqban lattam) - de nekem 0an volt. nem minden jateknal csinalta. de vmelyik hihetetlen otvarul szol az opl3 utan (prince2 pl). arrol nem is beszelve, hogy vhol nem is volt fm - de ez lehet mar az isa busznak tudhato be.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44349) DarthSun válasza arn (#44348) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nekem ALi lapban meg sem nyikkant, TX- ben érzékelte de visszadobálta failra a teszteket, egy Siemens P2- ben szépen megy. Valamint a K7M- ben Pluto 800 mellett is műkszik, ezen meglepődtem.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#44350) arn válasza DarthSun (#44349) üzenetére


arn
félisten

melyik verzio? szerintem proci/bios/chipset/gyartonkent valtozhat az isabusz szinkronizacioja... ez valszeg nem tesz tul jot a dma kezelesnek.

gusnal a memteszten kivul a tobbi teszt lefut p3bnel. de vmikor furan szol, a pnp rendesen megy minden szempontbol. mongy anno 440bxben csak abitjaim voltak (bh, bf).

a samnmax pl sb16on rendesen ment, awe64en kifagyott az elso digi hangnal. de sb16hoz allitani kellett a biosban a 8bit timingot 1trol 8tre, amugy ott is hasonlo problema volt.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.