Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44651) Chris82 válasza DarthSun (#44650) üzenetére


Chris82
senior tag

Megoldható... :)

(#44652) Sanchez638


Sanchez638
addikt

486-os korszak vége mennyire volt divat a mobil rack? Illetve milyen merevlemezek voltak már, akár tárolásra akár gyors rendszerlemezre.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#44653) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Sikerült beszereznem egy ilyen házat. Occsóér' és 3db DVD irtó is van benne. Úgy nézem hogy utoljára 2012- ben árulták ezt a modellt. A GTX- es konfighoz kicsit újkeletű, de frankó lesz, be lehet ventizni alaposan. A plexi oldallapra is mehet 2 venti, különböző méretűek is, akár 12cm- es is. Kicsit megtisztítom, aztán készítek saját fotókat.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#44654) DarthSun válasza Chris82 (#44651) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Kevés az időm/energiám, nem vállalok be gépet, már jóideje felhagytam a szervizeléssel :B

Természeten azonban ha itt vagy privátban bármit tudok segíteni, azt mindenképp megteszem :)

A 3 test probléma nem megoldható.

(#44655) DBob válasza Sanchez638 (#44652) üzenetére


DBob
őstag

"486-os korszak vége mennyire volt divat a mobil rack?"

Semennyire. A mobilrack mint olyan, valamikor 99 körül jelent meg, és kb. 2004-ig volt divat, amíg el nem terjedtek az USB2.0-ás rackek.

"Illetve milyen merevlemezek voltak már, akár tárolásra akár gyors rendszerlemezre"
IDE. SCSI rackek bár voltak, de nem consumer kategóriában.

(#44656) Sanchez638 válasza DBob (#44655) üzenetére


Sanchez638
addikt

Pentium Overdrive 83mhz/64mb ram/Ati Mach 32 pci -os/ és egy Quantum Pioneer-ra gondoltam egyenlőre.

Ez így össze illik?

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#44657) DarthSun válasza Sanchez638 (#44656) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Szerintem igen, valamint mobilracket is tehetsz bele nyugodtan.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#44658) Sanchez638 válasza DarthSun (#44657) üzenetére


Sanchez638
addikt

Úgye régen egy merevlemez is sok volt, azért gondolkoztam a mobil rack-en. Viszont nekem könyebb lenne mindenképp a dolog.. :)

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#44659) DarthSun válasza Sanchez638 (#44658) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A 486DX- emben is már 2 HDD volt, úgy emlékszem, mobilracket meg a pentiumnál kezdtem használni. Viszont a mostani 486- osokból kettőben is van.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#44660) arn válasza Sanchez638 (#44656) üzenetére


arn
félisten

A ram sok... Ennyi kb 98 kornyeken volt a gepekben. A proci 95os, a mach32 92es.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44661) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az új szerzemény, ThermaltakeM9

És a 3 DVDRW ami járt hozzá, Pioneer, LG, Sony, mindegyiket kipróbáltam, működnek.

Egy optika marad benne, de nincs a másik kettő helyére takaró, ezt majd meg kell oldanom valahogy :U
Remek ház lesz a Regor+GTX konfig számára :))

[ Szerkesztve ]

A 3 test probléma nem megoldható.

(#44662) Sanchez638 válasza arn (#44660) üzenetére


Sanchez638
addikt

Ha kihasználja ha nem, de egy V1 lesz mellette.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#44663) arn válasza Sanchez638 (#44662) üzenetére


arn
félisten

Az meg olyan 97es :) Kor szerint egy mix (92-97).

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44664) bacsis válasza Chris82 (#44648) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

az SB32-vel elég sokat küzdöttél meg Darthsun, sikertelenül.. szerintem ugorjunk...
Voodoo:
1 kártyát pattints a gépbe elsőnek, és gyári hivatalos drivert rakj fel... indíts el egy Quake-et Glide-ba... úgy mennie kell!
Ha ez megvan jelezz vissza és lépésről lépésre folytatjuk

(#44665) DarthSun válasza bacsis (#44664) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Hajrá, kíváncsi vagyok hogy a Mesternek sikerül-e, a távdiag :R

A 3 test probléma nem megoldható.

(#44666) MasterDeeJay

Szert tettem kettő teljesen új P5GPL-X lapra. Még fogalmam sincs mit kezdjek velük.
Van bennük egy CPU Lock Free dolog ami ha jól vettem ki akkor szorzózárat veszi ki?
Használt valaki ilyesmit?

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#44667) arn


arn
félisten

nekem meg mindig ez a legszebb proci :) anno mennyire szerettem volna egy ilyet... azt hittem az 5x86 133 a wb cache es az orajel miatt jobban skalazodik, de tobbnyire plusz 60-70%ot mertem csak fps benchekben. kivancsi leszek mit tud a hibrid lapban.

Intel 486DX2 66 SX807 1992

ez meg majd a kompatiblitas miatt lesz erdekes... kivancsi vagyok, hogy mennyivel leszek elobbre, mint egy p3al.

AMD K6-III+ 500 ACR 2000

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44668) Sebaj Fóbiás válasza arn (#44667) üzenetére


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Csodálatos is, nem csoda, hogy csodálod! :) Engem a DX4-100-hoz fűznek gyengéd érzelmek, az volt ez első - és vagy húsz évig egyetlen :DDD - olyan procim, ami nem átlagos, vagy átlagon aluli volt amikor hozzájutottam. Pár hete pont felemlegettük egyik gyerekkori haverommal, neki is az a konkrét élmény maradt meg, hogy Dune 2-ben amikor elindítottál 10+ tankot akkor az előző 286-osomon épp csak vánszorogtak, ezzel meg mentek, mint a golyó. Fú de imádtam! :)

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#44669) arn válasza Sebaj Fóbiás (#44668) üzenetére


arn
félisten

olyat tervezek en is :) mivel nekem is az volt a dlc utan... de nincs hozza normalis vlbs lapom. elobb utobb osszejon.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44670) Chris82 válasza bacsis (#44664) üzenetére


Chris82
senior tag

Rendben, a héten már biztos nem szólok vissza, mert munkával kapcsolatos elfoglaltságaim vannak, de jelzek ha sikerült. :)

(#44671) Sebaj Fóbiás válasza arn (#44669) üzenetére


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Nem normális VLB-s lapod van? :) Azt a korszakot még lent pihentetem a pincében, de VLB-s lapom tuti nincs. Már akkor örülni fogok, ha összejön egy működő konfig...

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#44672) arn válasza Sebaj Fóbiás (#44671) üzenetére


arn
félisten

mar van... csak meg feldolgozas alatt. :D vmi 70 fele hwt vettem az elmult idoszakban, kicsit el vagyok maradva a tesztelesukkel. de nem hiszem, hogy az marad - akkus, de sajnalom kiherelni, igy meg nem epitem be gepbe, mert lehet rafolyik a ritka hangkartyakra. inkabb kellene egy asus sis471 - olyanom volt a dx4hez anno.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44673) Sebaj Fóbiás válasza arn (#44672) üzenetére


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Szerencsére azt már nem tudom, hogy nekem milyen lap volt alatta. Az kéne még, hogy azt is vadásznom kelljen... :DDD DX4-100 + Gus Pnp Pro, ennyi nekem elég lesz a boldogsághoz. Vagy az újabb szívásokhoz :D

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#44674) arn válasza Sebaj Fóbiás (#44673) üzenetére


arn
félisten

gus classic... :K

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44675) alvaro válasza Sebaj Fóbiás (#44668) üzenetére


alvaro
senior tag

Meh, pár hónapja nyomtam végig a Dune2-t, de Socket 7 alá nem bírtam menni vele, mert nem volt soros egerem :(

Na, majd megint bepróbálom egyszer. Most már van PS2 portos 486 lapom meg soros egerem is. De tudom, hogy mennie kell 286-on. Legfeljebb lassú lesz, akkor meg aláteszek mégis valami erősebbet :D A zenéje akkor is király.

(#44676) frescho


frescho
addikt

A 80-as évek hazai kedvencei közül élesztettem ma egyet újra:

https://frescho.hu

(#44677) #68216320 válasza frescho (#44676) üzenetére


#68216320
törölt tag

Na, király :) Én hétvégén egy C16-ot és át is alakítottam 64kB-ra :)
Jól mutat a Plus4-ek mellett.

(#44678) frescho válasza #68216320 (#44677) üzenetére


frescho
addikt

16 az maradjon 16, nem fogom upgradelni :) Holnapi program: gotek hazasitas A600HD-vel es az eredeti HDD felelesztese, ha lehet. Ha nem, akkor indul a vadaszat.

https://frescho.hu

(#44679) #68216320 válasza frescho (#44678) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nem volt használható 16k rammal, én pedig nem vitringyűjtő vagyok. Szóval emiatt kellett a bővítés. Másrészt ez is retro, mert a szervizekben ezt a 80-as években is elvégezték Magyarországon.

CF-re nem akarod cserélni az A600 HDDjét? Vagy az is maradjon eredeti állapotban?

(#44680) frescho válasza #68216320 (#44679) üzenetére


frescho
addikt

Mivel van plus 4-em, ezert engem nem szorit a memoria. Ha kell ott a masik.

Ha nem tudom teljesen eredetive visszahozni, mert doglott a HDD es nem talalok masikat, akkor marad a CF, de ha lehet megprobalom a lehetetlent. A gotek-et is kiszedem ahogy feleled a HDD es lesz rajta OS, meg whload.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#44681) #68216320 válasza frescho (#44680) üzenetére


#68216320
törölt tag

Ezek szerint van abban a 600-ban bővítés is? Már a whdload miatt gondolom.

(#44682) MMIX válasza frescho (#44678) üzenetére


MMIX
addikt

Nekem az A1200-am, 3.5" HDD fogadására volt házilag átalakítva. 1995-ben 2.5" -os HDD beszerzése. :)
Internetes rendelés, minden mai lehetőség nélkül, még Pesten se volt piskóta, hát még vidéken.
Vagy egy turbókártya beszerzés. Vagy megfelelő foglalatos Motorola coprocesszor. Egy pesti boltban megkérdeztem az eladótól: 030-as turbókártya? Azt mondta, 90000Ft. :) (azt hiszem '96-ban)
Akkoriban AMIGA 1200 toronyházba építése volt a modding és HD floppy barkácsolás. Legalábbis a korabeli
AMIGA újságban.

[ Szerkesztve ]

(#44683) #68216320 válasza MMIX (#44682) üzenetére


#68216320
törölt tag

Micsoda csúf faragások készültek az A1200 házakon a 3.5 kábel kilógatásához :)
Azóta került a kezembe olyan gép, ahol nem átalakító volt 2.5->3.5 kábelra, hanem a tulaj kiforrasztotta a 2.5 tüskesort és fixre beforrasztotta a 3.5 kábelt, majd körbenyomta sziloplasztal.

(#44684) MMIX válasza #68216320 (#44683) üzenetére


MMIX
addikt

Az enyémből nem lógott ki semmi, tüskesor adapter, MOLEX táp csatlakozóból a fémrész a műanyag nélkül (sorrendet nem elkeverni :) ), meg pár alkatrész és tüskesor elhajlítva, hogy beférjen a műanyag alá a HDD. A 2.5" HDD tartó fémlemez még megvan és a gyári floppykészlet a papír mappával meg a tartozék könyvek.

[ Szerkesztve ]

(#44685) bacsis válasza MasterDeeJay (#44666) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Le mennék hídba, ha ez tényleg működne...
a proci fix szorzóját szerintem még maga a Zintel sem tudja utólag unlockolni :U

(#44686) arn


arn
félisten

A 386osoknal meg nem volt lba - de megis latja a 820as vinyot. Az hogy lehet? Vagy latni latja, csak kezelni nem tudja? Bebootol, de nem talal szektort, ha el akarok vmit inditani.

Ilyenkor le lehet formazni kisebbre? Vagy kisebb vinyo kell es kesz?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44687) #68216320 válasza MMIX (#44684) üzenetére


#68216320
törölt tag

Hogy a csudába fért be a 3.5 hdd? A 2.5 fémlemez esetleg érdekelne, ha megválnál tőle.

(#44688) bacsis válasza arn (#44686) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Húú erről egy pár hónapja Fenyővel témáztam, jó tippet adott!
Szóval a fej szám maradjon 16, a cylinder szám lehet több is...
A 386-osoknak volt egy korlátja, miszerint 504megás HDD-t tud kezelni maximum ez 1024 Cylinder 16 fej 63 szektor-os beállítást jelent...
Ha belövöd a nagyobb HDD-t, külsős programmal kell leformázni és utána használható lesz :K

(#44689) MMIX válasza #68216320 (#44687) üzenetére


MMIX
addikt

Egyelőre megtartanám, lehet még jól fog jönni, ha szerzek egy 1200-ast valamikor és pont nincs meg a lemeze.
Fénykép, hogy hogy néz ki, ha lemásolná valaki és az alkatrészszám a fémlemezekről.

Ezek kerültek ki a gépből, hogy beférjen a 3.5" HDD (a kis fehér műanyag egy tüskesorról lett lehúzva, utána elhajlítva). Egy rövid 3.5" HDD szalagkábel volt benne (egy részes, csak "master"), pár cm és a kis adapter egyik oldalán 2.5"-os a másik oldalán 3.5". (ez volt a lapon)

A számok gondolom alkatrész azonosítók:
a szürke lemez: 364983
a krómozott lemez: 365015

Volt benne egy Samsung 120MB és később csere 540MB IBM DALA-3540

[ Szerkesztve ]

(#44690) arn válasza bacsis (#44688) üzenetére


arn
félisten

ezt automatikusan megcsinalja... a vinyo keszre van formazva. fura is volt, hogy bootolt rola, de nem latta az osszes szektort. most vagy megdoglott a vinyo, vagy megis kell az az lba :)

mar nem emlekszem, hogy volt ez regen - 386os lapom volt, a vinyo 545os (seagate st3660a), es direkt azert nem vettem nagyobbat, mert nem volt ertelme, 504re volt formazva, de rendesen ment.

az lbanak epp az lenne a lenyege, hogy a cilinderszam ne menjen 1024 fole, igy logikailag a fejszamot mindig duplazzak. ebben a tartomanyban 32 lenne asszem. vagy rosszul tudom?

szoval van esely ra, hogy a 820as vinyo mukodjon (akar kisebbkent - ugyis csak teszt)?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44691) DarthSun válasza arn (#44690) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Működik az 504- nél nagyobb is de csak 504- et engedélyezz a biosban - 1024/16/63. Valamint úgy is működik ha az egészet engedélyezed, és egyből ráteszel egy diskmanager progit ( ontrack pld ).

A 3 test probléma nem megoldható.

(#44692) arn válasza DarthSun (#44691) üzenetére


arn
félisten

ok... koszi.

nem remlik anno, hogy ilyesmikkel kellett tukrozni, a kicsit nagyobb vinyonal :)

***

mas... tegnap gornyedtem a gep felett, hogy bejumpereljek egy 3/486 hibrid lapot. egyreszt az is eltartott ideig, amire megtalaltam a megfelelo jumperkiosztast, mert volt egy csomo hasonlo, de egyket jumperben eltero. igy ma taktikat valtottam, es csinaltam egy jumpermappot, hogy csak egyszer kelljen kibogaraszni a dolgokat, ha valtani akarok a 486 es a 386 kozott.

vhogy igy nez ki, amit rajzoltam (klikk nagyra - ez pl a 386dx40 beallitasa). hatha mas is hasznat veszi az otletnek :)

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44693) DarthSun válasza arn (#44692) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ötletes munka ! A gyári akkut szedd le mert tönkre fogja vágni azt a jókis lapot ! Aztán adjál a cmos- nak külső elemmel tápot. 3V elég, pld 2 ceruzaelem tartóban, rádugva a külső becsatlakozásra.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#44694) Yutani


Yutani
nagyúr

Tegnapi szerzeményeim: egy GUS ACE és egy Aztech Sound Galaxy NX

Kíváncsi vagyok, hogy az Aztech midiben mit tudhat?

#tarcsad

(#44695) DBob válasza Yutani (#44694) üzenetére


DBob
őstag

OPL2-őt.

(#44696) DarthSun válasza Yutani (#44694) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Szép darabok, nehéz hozzájutni ilyenekhez már.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#44697) arn válasza Yutani (#44694) üzenetére


arn
félisten

gus ace honnan? :Y

(#44693) DarthSun: tudom... de ha nem tervezek ezzel a lappal hosszutavon, akkor lehet benne hagyom. elobb letesztelem, aztan meglatjuk.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44698) Fenyő válasza arn (#44690) üzenetére


Fenyő
őstag

Ez egy ismert Bios bug, ami kb a 94 előttiek sajátja, de disk overlay progikkal simán áthidalható, egyébként ha 504mb fölé tévedsz összeomlik a fájlrendszer :DDD , cilinderszámot is lehet ált. csökkenteni, ha csak 504-et szeretnél használni a vinyóból, de a szektor/fejszámot viszont nem, mert akkor nem fog működni a vinyó, szóval érdemesebb/biztosabb inkább gyári paraméterekkel és overlay progival használni.

Yutani: Egy egész jó SB 2.0 klón, ami megy driver nélkül is dos alatt.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#44699) arn válasza Fenyő (#44698) üzenetére


arn
félisten

proggi nelkul? ha pl a cilindert lemaximalizalom 1024re, es leformazom 504mra, ugy jo lesz?
a kiolvasas amugy korrekt, ezek a gyari adatok a vinyon.

***

az aztech csinalta talan a legnormalisabb sb klonokat... neha jobbat, mint a blaster :)

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44700) arn válasza DarthSun (#44693) üzenetére


arn
félisten

nah csinaltam egy kulonbozeti abrat is, de vegigjeloltem, hogy mi az ami a cpuallitashoz kell. ebbol a kettobol villamgyorsan tudok procit valtani :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.