Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45851) RexMaximus válasza arn (#45849) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Utolag sztem a PC World cikk vlsz amerikai forditas volt. Brand gepek arain keresztul vezettek le, hogy mennyivel olcsobb ez mintha uj konfigot vennel.

Nem igazan magunkfajta balkani pc epitoket celoztak :D

(#45852) Chris82


Chris82
senior tag

Sziasztok!

S3 trio 64V+ helyett érdemesebb berakni egy Virge DX-et? Szebb a képe? A dosos programokkal ugyanúgy kompatibilis?

(#45853) DarthSun válasza Vladi (#45850) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Stabilan is megy, vinyóbelövést valszeg én baltáztam el, csak kis korrekció kell neki.

Arn : bizony az ilyenek nem voltak költséghatékonyak, mint pld a P4EE sem, de a szegény sznobok, mint én :DDD , most tudják pótolni az akkori álmaikat.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#45854) Fenyő válasza DarthSun (#45837) üzenetére


Fenyő
őstag

Persze, mert a POD 83 simán lassabb bármilyen mezei kis amd 5x86-nál (160-on járatva wb cache módban bármilyen lapban ennyit dobna rá a Landmark (késleltetések max csak wt kesses prociig számítanak alatta) igazából max az ilyen kess nélküli procik xt-2/386 összehasonlításra alkalmas, afelett már nem igazán jó) legalábbis integer alatt, fpu-ja viszont azonos órajelen legalább 3x-or olyan gyors (van ahol még ennél is többször), akár még Quake-zni (meg hasonló korai 3D-és címekkkel) is lehet vele egy Voodoo1-el.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#45855) arn válasza Chris82 (#45852) üzenetére


arn
félisten

A kepe mitol lenne szebb?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#45856) Chris82 válasza arn (#45855) üzenetére


Chris82
senior tag

Passz, nemtudom melyik menne jobban a Dos-os gépembe.

(#45857) DarthSun válasza Chris82 (#45856) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az S3Trio V2- őt ajánlom, 2MB rammal. Gyors, kompatibilis.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#45858) Rive válasza Chris82 (#45852) üzenetére


Rive
veterán

A Virge lényegében egy átlag S3 egy minimalista 3D kiegészítéssel.
Annyi előnye van, hogy általában rajta van a nagyobb felbontáshoz szükséges RAM.

3D képességeit illetően: bugos és lassú, egy 3D nélküli kártya praktikusabb, az legalább nem tesz úgy, mintha.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#45859) arn válasza Chris82 (#45856) üzenetére


arn
félisten

A triotol a virgeig bezarolag dos alatt eleg hasonlo a kompatibilitas. A sebesseg es kepminoseg inkabb a kartya kivitelezesen mulik, kevesbe a chipen. Talan a virge dx az aranykozeput, vmi nevesebb gyartotol.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#45860) arn válasza DarthSun (#45853) üzenetére


arn
félisten

Ez a budget gepek draga megoldasa volt :) egy honappal jelent meg a ppro elott, es mar reg piacon volt a p133. Erdekessegnek jo, ertelme mar akkor se volt. Nem csodalkoznek, ha az aran siman vehettel volna egy p75+ procit meg lapot.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#45861) alvaro válasza arn (#45860) üzenetére


alvaro
senior tag

Ezzel együtt én is nagyon szeretnék ilyen Pentium Overdrive procit, de nem sikerült még egybe se belefutnom :( De legalább régi design-ú K5-öt (SSA/5 mag és felirat) sikerült fogni végre. Olyan oldschool kinézete van, hogy egy átlag 486 a cipőjét se kötheti meg :D

(#45862) gban válasza harmat007 (#45800) üzenetére


gban
Közösségépítő

Szia, ez még nem annyira retro, de a retro beárazást itt tudod a leggyorsabban elintézni.
Ha meg nem retroként kezeljük, ide érdemes benézni.
De én mindig azt mondom, az aprón a legérdemesebb körbenézni.

Postázást nem vállalok.

(#45864) ontheground válasza Vladi (#45839) üzenetére


ontheground
tag

Ez nekem is megmozgatta a fantáziámat. A 32bites XP-m 4G rammal továbbra is 3.2GB-t lát belőle, viszont bekapcsolva a PAE-t, sikerült a maradékra csinálnom egy ramdiszket, és kitettem rá a lapozófájlt(512MB) és a Firefox profilt(offline és sima disk cache kikapcsolva, csak a memóriába dolgozik, némi about:config buherával), így elég vitéz lett a böngészés, meg nem nyúlkál a HDD-hez folyamatosan.
Csináltam két bat file-t, egyik bekapcsoláskor előszedi a profilt egy 7zip fálból, és kirakja ramdiszkre, míg egy másik kikapcsoláskor kiírja a ramdiszkről a c meghajtóra egy 7z fileba 0-ás tömörítéssel, hogy gyorsan meglegyen. Régen próbálkoztam a /3G boot.ini kapcsolóval, illetve a kikapcsolt lapozófájllal is, de mindig kékhalál volt az eredmény, sőt egyes programok el se indulnak lapozófájl nélkül.
Viszont az igazsághoz hozzá kell tenni, hogy használok egy "firemin" nevezetű kis progit is, ami folyamatosan kordában tartja a Firefox memóriahasználatát, mert amúgy hamar megenné a memóriát sok nyitott lappal(viszont ezt már évek óta használom, stabil, nem érezhető tőle lassulás sem).
A profil karbantartása mondjuk CCleanerrel egy kicsit problémásabb, ott bezárt Firefoxnál vissza kell másolni a profilmappát az eredeti helyére a %userprofile%/appdata mappába a ramdiszkről, megcsinálni a tisztítást, majd visszamásolni ramdiszkre a kitisztított profilt. Cserébe viszont nem kellett a profil áthelyezésénél a profil elvesztésével rizikózni, elég volt egy ini fájlt átírni a profilmappáknál, hogy a ramdiszken keresse a böngésző a profilt.

(#45865) Vladi válasza ontheground (#45864) üzenetére


Vladi
nagyúr

Érdekes a megoldásod, tetszik. :R

Részletesen dokumentálhatnád is, képernyőképekkel, leírással, .bat fájllal stb. hátha másnak is szükséges.
Milyen hardver amúgy? én néztem pár itthoni cuccot, de 32 bites alapon nem tudom, hogy milyen deszka eszik meg 4+ giga ramot? :F

A driverek mellyire tolerálják? Erre hivatkoznak amúgy.
De ez a kékhalálozás az ms sara, a 2000 idejében tudtak sok memóriát lekezeltetni, 2-3 évvel később meg nem. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#45866) ontheground válasza Vladi (#45865) üzenetére


ontheground
tag

A részletes doksihoz sajnos lusta vagyok, de pl itt egy leírás a ramdiszkhez a letöltőlinkkel egyetemben: [link]

Az a lényeg, hogy Az XP elvileg a 3.2GB limitig lát csak a PAE (illetve mellé a biosban a memory remap feature) bekapcsolásával is, ez meg a maradékból tud csinálni egy ramdiszket, amit a win amúgy sem látna, ez viszont driverként épül be a rendszerbe, és képes látni. erre a Vezérlőpult/Rendszer/Speciális fülön, a Teljesítménybeállítások/Speciális/Virtuális memória részen tudsz rakni lapozófájlt, a C-ről pedig eltávolítani. Én fix min 512MB/Max 512 MB értéket adtam meg. A Firefox profil már más tészta, először optimalizálni kell a cache-t, hogy a memóriát használja(minél kisebb/gyorsabb legyen a profil), illetve egyebeket is érdemes átállítani. Néhány optimalizáció a teljesség igénye nélkül, az about:config oldalon lehet őket beállítani:

"browser.cache.use_new_backend" boolean érték, legyen true, ez az újabbfajta cache metódust engedélyezi, én be szoktam kapcsolni
"browser.cache.disk.enable" boolean érték, legyen false, ezzel kapcsolod le a a lemez gyorsítótárat
"browser.cache.disk.max_entry_size" egész érték, a disk cache elemeinek egyenkénti max méretét szabályozza, én ezt is levettem 0-ra, de elvileg nem szükséges bántani.
"browser.cache.disk_cache_ssl" boolean érték, legyen false, ezzel kapcsolod le a a lemez gyorsítótárat https esetén
"browser.cache.smart_size.enabled" boolean érték, legyen false
"browser.cache.smart_size.first-run" boolean érték, legyen false
"browser.cache.offline.enable" boolean érték, az offline cache kikapcsolására szolgál, legyen false, hogy minél kisebb legyen a profilmappa
"offline-apps.allow_by_default" boolean érték, az offline appok tárolásának beállítására szolgál, legyen false, hogy minél kisebb legyen a profilmappa
"browser.cache.memory.enable boolean" érték, legyen true, ezzel engedélyezed a memória gyorsítótárat
"browser.cache.memory.capacity" egész érték, ha -1-et állítasz be, dinamikusan kezeli a rendszer, nálam 512000 (kb 512MB, némileg kevesebb)
"browser.cache.memory.max_entry_size" egész érték, nálam 64000 (kb 64MB, némileg kevesebb)

"privacy.trackingprotection.enabled" boolean érték, legyen true, követésvédelem, memóriahasználatból is takarít meg
"privacy donottrackheader.enabled" boolean érték, legyen true, szintén követésvédelem

"network.http.pipelining" boolean érték, legyen true, sokszálas oldalletöltés bekapcsolása
"network.http.proxy.pipelining" boolean érték, legyen true, sokszálas oldalletöltés bekapcsolása
proxy esetén(ingyenes proxyk nem biztos, hogy megeszik. maradhat false is)
"network.http.pipelining.ssl" boolean érték, legyen true, sokszálas oldalletöltés bekapcsolása https-re
"network.proxy.type" egész érték, legyen 0, ha nincs proxy, így a Firefox nem lassul azzal, hogy keresi
"network.prefetch-next" boolean érték, nálam false, de a true-val gyorsabb(viszont biztonsági kockázat is), mivel a Firefox megpróbálja előtölteni azokat az oldalakat, amikre nagy valószínűséggel a következő kattintáskor lépni fogunk.
"network.dns.disablePrefetch" boolean érték, nálam True, de alapból false, alapbeállításon gyorsabb a betöltés, de biztonsági rés is

"layers.prefer-d3d9" boolean érték, nálam true, mert xp van ezen úgy sincs magasabb Directx.
"images.dither" boolean érték, nálam false(alapból true), a firefox nem simítja a képeket, szerintem ezzel egy pici proci időt biztos meg lehet takarítani
"dom.popup-maximum" egész érték, egy oldal max hány felugró ablakot nyithat egy oldal egyszerre, nálam 5, a gyári érték nagyobb, de még az 5 is sok.
"dom.disable_window_open_feature.minimizable" boolean érték, a popup ablakokban nem engedi letiltani a [_] minimalizáló gombot, nálam true
"dom.disable_window_open_feature.close" boolean érték, a popup ablakokban nem engedi letiltani a [X] bezáró gombot, nálam true
"dom.disable_window_open_feature.titlebar" boolean érték, a popup ablakokban nem engedi letiltani a címsort, nálam true
"browser.showQuitWarning" boolean érték, nálam true, kilépéskor a Firefox felajánlja az oldalak mentését
"browser.newtabpage.rows" egész érték, nálam 2, azt szabályozza, hogy az új oldal lapon hány sor legyen
"ui.submenuDelay" egész érték, legyen 0, régebben a Firefox menüjeit gyorsította, ma már lehet nincs semmi hatása

Itt egy részletesebb leírás: [link]

(#45867) ontheground válasza Vladi (#45865) üzenetére


ontheground
tag

Továbbiak, de már off-ban:

Érdemes a Firefoxot a firemin progival indítani, ez kordában tartja a memóriahasználatot(annak árán, hogy ha megnézed a feladatkezelőben, a memóriában a firefox.exe-hez a javított laphibák megnövekszenek, viszont ez semmiféle észrevehető hátránnyal nem jár a felhasználó szempontjából). Itt lehet letölteni, a 2086-os stabil változatot ajánlom: [link].
A profilt a következőképpen rakhatod át a Ramdiszkre. Először is, zárd be a böngészőt, valami cleanerrel, pl CCleaner takarítsd ki a neked nem kellő dolgokat belőle, majd a c:\Documents and Settings\felhasználóneved\Application Data\Mozilla\Firefox\ mappából a Profiles mappát másold át ramdiszkre(nálam R meghajtó). Nyisd meg szövegszerkesztővel a fenti C meghajtó mappában a profiles.ini-t, majd az IsRelative=1" sort írd át "IsRelative=0"-ra, illetve a "Path=....." sort írd át a következőféleképpen: "Path=R:\Profiles\c98u7c3u.default". A "c98u7c3u.default" nálam a profil neve, nálad ez lehet más, de ki tudod nézni a Profiles mappából. El kell menteni az ini fájl-t, és mostmár a Ramdiszkről tölti a profilt a Firefox. Még a mentést kell megoldani. Ehhez hozz létre a fent említett C meghajtó mappában egy backup nevű könyvtárt, ide kerülnek majd a mentések. Először is kell egy feltelepített freeware tömörítő, a 7zip, ezt az alap helyére kell feltenni a Program Files-ba. Kell két bat file, tetszőleges névvel, nálam "backup_firefox_ramdisk.bat", illetve "restore_firefox_ramdisk.bat" a nevük, ezeket is a Program Filesba pakoltam.

a backup tartalma:
@echo on
: 7Z Firefox Profile from RAMdisk back to hard drive
set SAVEFOLDER=c:\Documents and Settings\felhasznalonev\Application Data\Mozilla\Firefox\backup
set PROFILE=R:\Profiles\c98u7c3u.default
set PROFILEFOLDER=R:\Profiles
if not exist %PROFILE%\blocklist.xml goto :NoProgram
move "%SAVEFOLDER%\FFramdrv.7z" "%SAVEFOLDER%\FFramdrv.7z.bak"
C:
CD "C:\Program Files\7-Zip\"
7z a -t7z -mx0 "%SAVEFOLDER%\FFramdrv.7z" "%PROFILEFOLDER%\*"
goto Exit
:NoProgram
echo A Firefox profile was not found, aborting.
pause
:Exit
exit

a restore tartalma:
@echo on
: Load Firefox Profile to RAMdisk
set SAVEFOLDER=c:\Documents and Settings\felhasznalonev\Application Data\Mozilla\Firefox\backup
set PROFILE=R:\Profiles\c98u7c3u.default
set PROFILEFOLDER=R:\Profiles
if exist %PROFILEFOLDER% rd /s /q %PROFILEFOLDER%
md %PROFILEFOLDER%
C:
CD "C:\Program Files\7-Zip\"
: Load profile to RAMdisk with decompress
if not exist %PROFILE%\blocklist.xml 7z x "%SAVEFOLDER%\FFramdrv.7z" -o%PROFILEFOLDER%
exit

elmented őket a megadott néven, majd XP SP3 Professionalon Start menü/Futtatás, beírod, "gpedit.msc", megjelenik a csoportházirend segédprogramja a Számítógép konfigurációja->Windows beállításai->Parancsfájlok kell most nekülnk. Az "Indítópult"-hoz dupla kattintás után a "restore...bat" fájlt kell hozzáadni, a "Leállítás"-hoz pedig a "backup....bat" fájlt, majd OK. Kilépsz a programból, ezután működni fog a kikapcsoláskori mentés, illetve a bekapcsoláskori visszaállítás. Több felhasználó esetén érdemesebb a parancsfájlokat a "Felhasználó konfigurációja" részbe rakni a csoportházirend szerkesztőnél.

Hogy a kérdéseidre is válaszoljak, ez egy sima Core2Duo gép XP SP3-al, ezek közül szinte mind megeszik 8GB RAM-ot is, de a rendszer csak 3.2-3.3-at lát, akármit csinálsz, nem tudom a 8-ból mennyit látna a ramdiszk driver, a 4GB-ig terjedő részt biztos, azon felül fogalmam sincs. Driverekkel semmi gond, a ramdiszk is maga egy driver végülis, kékhalál még nem volt, egyszer panaszkodott a Firefox sok oldalnál, hogy kevés a virtuális memória, de muszáj volt neki beérnie az 512-vel, mert többet nem kap, nincs honnan, a winyómat meg ne nyúzza. Az igazságos hozzátartozik, hogy nem játszom, a játékok nem tudom mennyire tolerálják ezt a módszert.

[ Szerkesztve ]

(#45868) ontheground válasza ontheground (#45866) üzenetére


ontheground
tag

Párat elírtam:

"browser.cache.smart_size.enabled" boolean érték, legyen false
"browser.cache.smart_size.first-run" boolean érték, legyen false

"browser.cache.memory.enable boolean" érték, legyen true, ezzel engedélyezed a memória gyorsítótárat

"dom.popup-maximum" egész érték, egy oldal max hány felugró ablakot nyithat egy oldal egyszerre, nálam 5, a gyári érték nagyobb, de még az 5 is sok.

Így helyesek:

"browser.cache.disk.smart_size.enabled" boolean érték, legyen false
"browser.cache.disk.smart_size.first-run" boolean érték, legyen false

"browser.cache.memory.enable" boolean érték, legyen true, ezzel engedélyezed a memória gyorsítótárat

"dom.popup-maximum" egész érték, max hány felugró ablakot nyithat egy oldal egyszerre, nálam 5, a gyári érték nagyobb, de még az 5 is sok.

ja, és ha használsz reklámblokkolót, az Adblock Plus-t felejtsd el, a uBlock Origin a nyerő(ugyanúgy fenn van a Firefox oldalán a kiegészítők közt, de a Chrome-hoz is van), sokkal memóriatakarékosabb, sokkal jobban testreszabható

[7Zip-hez link] Így már majdnem teljes "doksi" lett, igaz elég szedett-vedett, meg képernyőképek nélküli, de kiindulási alapnak jó. Amúgy minden fenn volt a neten, csak össze kellett ollózni. Semmi újat nem alkottam(még a bat-ok is fenn voltak, igaz egész máshogy megoldva, azokban semmi eredeti nem maradt kb).

[ Szerkesztve ]

(#45869) zoltanz


zoltanz
nagyúr

ASRock ConRoe1333-D667 (Intel 945GC)
Xeon E5205 2x1867 MHz (Wolfdale)
Gigabyte Geforce 8600GT 512MB (nyílt driver)
2x1 GB RAM DC
Ubuntu Mate 16.04.1 64 bit

3DMark99Max: 8809
CPU: 49413

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#45871) Sanchez638 válasza kuimester (#45870) üzenetére


Sanchez638
addikt

:DDD Itt mindenki venne talán :D

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#45872) MrChris


MrChris
nagyúr

Xeon E5430-at mennyire lehet stabilan húzni? Bírják ezek a régi xeonok? Szeretném, hogy 4k-t akadásmentesen játszon le, most 85-98% között van a cpu terhelés és meg-meg akad.

(#45873) Sebaj Fóbiás válasza Sanchez638 (#45871) üzenetére


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Még wikipedián is csak egy rozsdás, púpos kondis lapról van kép. Erős.. :)

[ Szerkesztve ]

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#45874) bacsis válasza MrChris (#45872) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Persze csapathatod neki, amit bír :K hogy mit bír stabilan az proci/lap függő.. ne adj neki plusz 2 tized V-nál több feszültséget és akkor nem lesz gond :)

(#45875) arn válasza Sebaj Fóbiás (#45873) üzenetére


arn
félisten

:D 2x annyit fogyasztott, mint a p3

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#45876) Vladi válasza ontheground (#45868) üzenetére


Vladi
nagyúr

Köszi, szerintem hasznos leírások. :R

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#45877) MrChris válasza bacsis (#45874) üzenetére


MrChris
nagyúr

Kösz, valami gigabáj dsp35s vagy ilyesmi, most 2,8ghz pörgeti a ventiket ezerrel, cpu máris 72°, 4k ugyanúgy laggol :D
Lesz időm nekiesek, leamortizálni se szeretném.

(#45878) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Kezembe akadt egy kicsi gép LX900 Geode processzorral HDD mentesen.
A processzor valamiért csak 500Mhz-en fut, így elsőre P2 350Mhz sebességet tudhatja nagyon kevés fogyasztással. Hátha jó lesz valamire. :D

(#45879) DarthSun válasza Sebaj Fóbiás (#45873) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nekem vadi új van belőle :)

A 3 test probléma nem megoldható.

(#45880) Sebaj Fóbiás válasza DarthSun (#45879) üzenetére


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Mármint vadi új-szerű, vagy idei széria? :)

Cseréld már le a wikin a képet! :)

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#45881) DarthSun válasza Sebaj Fóbiás (#45880) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Asus K7M, visszamaradt készletből, újan került hozzám. Ez a fotóm van róla, már beépítettem gépbe.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#45882) DarthSun válasza DarthSun (#45881) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az összerakott gép a lappal.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#45883) ontheground válasza Sebaj Fóbiás (#45873) üzenetére


ontheground
tag

Ez nagyon komoly, hogy csak ilyet találtak oda :D

Vladi, remélem ezen el tudsz indulni.

(#45884) Sebaj Fóbiás válasza DarthSun (#45882) üzenetére


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Hát nem mondom, vannak f@sza cuccaitok... :)

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#45885) Sanchez638 válasza Sebaj Fóbiás (#45884) üzenetére


Sanchez638
addikt

Itt is ugyan olyan van.. Meg aki vett még talán tavasszal :D. Egyik kolegának volt belőle készleten.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#45886) iday válasza Sanchez638 (#45885) üzenetére


iday
aktív tag

Ki volt az? :DDD

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#45887) DarthSun válasza iday (#45886) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nagyon jó a lap egyébként, egy 800- as Pluto- val. Az 500- as proci nem indult benne, de ez egyáltalán nem csökkenti az érdemeidet :)

A 3 test probléma nem megoldható.

(#45888) iday válasza DarthSun (#45887) üzenetére


iday
aktív tag

Nekem ment az 500-as proci.

Egyedül csak egy thunderbird magos procim van, ami persze nem akar működni egyik deszkába se.
Ennyi slot-procis géppel lehetne rendezni slotos cpu lanparty-t. :DDD
(Slot-A, Slot-1)

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#45889) rocketry23


rocketry23
tag

Sziasztok!

Egy Abit IC7 + prescott 3,2 mellé milyen VGA illene (AGP)?
Mit érdemes keresnem ami árban se olyan vészes?

(#45890) bacsis válasza rocketry23 (#45889) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Én 6800GT/Ultrát raknék mellé :K
Persze azért valamivel erősebbet is kitudna hajtani, akár mehetne bele egy Radeon X1950PRO is, vagy egy Geforce 7800GS is, főleg ha iylen 1440/1680-as felbontásba játszanál a (korabeli) játékokkal

(#45891) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Egyik gépemen triple boot van most (win7/winXP/Ubuntu). Csak 4 boot partíció lehet különben?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#45892) Fenyő válasza bacsis (#45890) üzenetére


Fenyő
őstag

Azok árban már lehet, hogy vészesek (az Ultra és 7800GS biztos) :DDD , amellett, hogy ritkák, ami nem annyira talán az a 6600GT, 7300GT GDDR3, 7600GS GDDR3, 7600GT, X800Pro/GTO, HD2600Pro/XT, HD3650.

zoltanz: Elsődleges partícióból lehet csak 4, kiterjesztettből (ill. azon belüli belüli logikaiból) akármennyi (tehát simán lehet még sokkal több rendszered ;] ), persze ez csak mbr-e igaz, gpt-ben már nincs ilyen korlátozás, de Xp meg régi Linuxok biztos nem tudnak uefit, ahogy Win7 is csak korlátozottan.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#45893) DarthSun válasza iday (#45888) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Igen, láttam a fotót róla.

A Slot- os gépeken már elég jó játékokat lehet futtatni az biztos.

(#45889) rocketry23 : nekem a hasonló P4 gépben 6800GT van, de én viszonylag olcsón megcsíptem, a többi javasolt modell is kiváló mellé.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#45894) bacsis válasza Fenyő (#45892) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

6600GT-t meg 7300GT-t tuti nem raknék 3,4-es Prescott mellé, azok elég gyenguszok :U az X800-nál emg már az SM3 hiánya lehet a cink... a többi igfen, lehet még jó választás :K

(#45895) Ádyka válasza bacsis (#45894) üzenetére


Ádyka
őstag

GeForce 6-ban a SM3-nak annyi értelme van kb mint akár FX-ben vagy R300-ban a DX9-nek.
Tudja a fícsört, de használhatatlan tempóban.
Épp ezért nem rossz döntés egy X800 PRO/XT vagy ezek variánsai. Vagy a 6800GT/ULTRA. Szerintem.
Amúgy még 7600 GT is jó választás lehet.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#45896) zoltanz válasza Ádyka (#45895) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Pont hogy sokkal gyorsabban futott egy játék ha SM3-as VGA-val volt használva. (pl Unreal Tournament 3) :K

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#45897) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Kaptam ma egy Hp Vectra VL400, furi volt, aztán kiderült, hogy egy HP Dat8-as is van benne. Scsi. Kábel van meg csak, a kártyát valszeg kikapták. Volt benne 2x256mb Kingstone ram és 2db 20gb hdd(Sea és HP)

Ilyesmi:

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#45898) Sanchez638 válasza Sanchez638 (#45897) üzenetére


Sanchez638
addikt

Itt a Hp hdd :). Egész friss nem?:D

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#45899) rocketry23 válasza bacsis (#45890) üzenetére


rocketry23
tag

Hú köszönöm mindenkinek az 5leteket :R

(#45900) DarthSun válasza Sanchez638 (#45898) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Még teljesen jó, a várható élettartama is minden bizonnyal több lesz mint a HDS által jósolt.

A 3 test probléma nem megoldható.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.