Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#76201) bigdady válasza t72killer (#76198) üzenetére


bigdady
nagyúr

Azt olvastam kiszámolták az elmúlt évek átlagban is hogy hány hetet éltek volna várhatóan és kb ugyanennyit szóval igen.

(#76203) daneel_hu válasza t72killer (#76198) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Értem, tehát már delíriumos, halál előtt 2perccel lévő betegekre pocsékoltak oltóanyagot :FNekem kicsit magas ez a szám egy <5M-s országban."

kb 170-180-nak kell lennie akkor a normális halálozásnak. Naponta.
Ennek nagy része gondolom idős korban lévő elhalálozás.

(#76204) [CS]Blade2 válasza Parci (#76195) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

A politikának semmiképp nem szabadna belefolynia. MO-n ráadásul a lakosság ilyen két bites, hogy az egyik oldal a legalja, azért vannak, hogy nekünk rossz legyen, a másik meg az istencsászár, a jobb jövő. Emellé a pártok is úgy működnek, hogy, ha most a kormány azt mondja, hogy szerzünk oltást Kínából, akkor a bal oldal azt, hogy a kínai rossz, attól mindenki meghal. Ha a kormány mondaná ezt, akkor a bal oldal azzal támadná, hogy nincs elég oltóanyag, a szemetek nem vettek Kínából. Bánja a f., csak támadjon valamivel. Szökő évente sem tudnák félretenni, egyszer egyetérteni valamiben. Nem is kell, hogy az ellenkezőjét mondja, nem is kell, hogy két oldal beszéljen, egyetlen politikus egyetlen véleménye is megosztja az embereket ált. két táborra.

Még a gyártók egymásnak esése kellene, hogy az üzleti rész is nehezítse a covid helyzet megoldását. A mienkét kell rendelni és várni rá, mert a többi sz*r, attól meghaltok vagy nyomorékok lesztek. Biztonságos az oltás, de csak a mienké.

(#76205) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Hát szkeptikus vagyok, ha ez igaz ebben az évben is szívas lesz:

[EU oltási terve]

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#76206) liszi70 válasza [CS]Blade2 (#76204) üzenetére


liszi70
nagyúr

+1

(#76207) Drótszamár válasza liszi70 (#76200) üzenetére


Drótszamár
őstag

Ebben már benne vannak az alkotmányos költségek is, vagy az még erre jön rá? ;]

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#76208) Rive válasza Sir Pocok (#76205) üzenetére


Rive
veterán

Az a célba vett oltási arány elég magas ahhoz, hogy (a betegségen átesettekkel együtt) a standard védekezési intézkedések mellett mindenhol leszálló ágba érjen a járvány.

Ha sikerül tartani az ütemet és ha nem lesz új, immunitást (teljesen) kikerülő variáns, akkor ez teljesen OK.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#76210) lacos001 válasza #20749568 (#76209) üzenetére


lacos001
senior tag

Itt ma nálunk 14:00 után kicsivel lesznek kétségeid ;] nyilván tudom, hogy nem...előre tudjuk...vaslogika..
Azért kiváncsi leszek mennyire lesznek "bátrak".
Tökizgi...

(#76212) zolisx4 válasza Sir Pocok (#76205) üzenetére


zolisx4
őstag

Linkekkel nem tudom megerősíteni mert mindig elolvasok valamit és azt le írom amire emlékszem.
Az a baj olyan mintha az EU elfelejtette volna megrendelni lekötni a vakcinákat,mert ugye nincs.
Akik nem tagjai az EU nak valahogy több vakcina van mondjuk Anglia [link]
Az a baj hogy nincs kommunikáció szinte semmit nem tudni pontosan.

(#76213) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Svájccal nem kellene óvatosabbnak lenni (beutazás szempontjából)?

Oda is járkálnak ki és vissza folyamatosan.

Kezdődött így három hete (még egy rohadt karantént se tudnak megoldani svájcban ténylegesen. Az angolok fegyelmezettségét is kiválóan megmutatja):
Eltűnt több száz karanténban lévő brit turista egy svájci síparadicsomból

A koronavírus új nagy-britanniai mutációja nyomán karanténban tartott több száz brit turista tűnt el vasárnapra a britek körében közkedvelt Verbier svájci síparadicsomból. Néhányan azóta felbukkantak Franciaországban - közölte Jean-Marc Sandoz, Bagnes önkormányzatának szóvivője.
A svájci hatóságok 420 brit vendéget azonosítottak karácsony előtt és rendeltek el számukra karantént. Ötvenen azonnal távoztak, az üdülőhelyen maradt 370-ből kevesebb mint egy tucatnyi tartózkodott ott vasárnap - magyarázta a szóvivő.

Most meg ez:
[link]

1, A szállodák mi a fenéért vannak még ott mindig nyitva?
2, Ha ilyen figyelemmel kezelik megint a karantént, az nagyon jó lesz..

[ Szerkesztve ]

(#76214) Kékes525 válasza laszlohu (#76181) üzenetére


Kékes525
félisten

"Szijjártó rákérdezett a kinaiaknál, és lehet 59 év felettieknek is adni"

Bemondásra??? :U Ilyet az orvostudomány nem ismer.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#76215) Kékes525 válasza #20749568 (#76202) üzenetére


Kékes525
félisten

"Itt nem a kormány a hibás, hanem a nép. "

Tehát egy vak embert nyugodtan lelőhetek, mert nem szól azért mert pisztolyt fogok rá. :U

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#76217) lacos001 válasza #20749568 (#76211) üzenetére


lacos001
senior tag

Dobtál egy meglepetést..Oka? Ha szabad tudni..Májust nem értem.

Én tavaly áprilisban, mikor a sulimizéria elkezdődött akkor dobtam egy Kündigungot, csak néztek. Azóta itthon vagyok, mert így döntöttünk és jól is tettük. Ezerszer kiszivatták már a gyereket az itthonléttel. Notbetreuung ránk nem érvényes, mivel ha akar a feleség itthon van..

(#76218) zolisx4 válasza Kékes525 (#76214) üzenetére


zolisx4
őstag

Ez bevett szokás a bemondásra gyógyítás,ez már volt az első hullám idején :B
Igen Azt sem értem hogy kimentek Kína megnézni a gyárat ahol készül a vakcina,nem tudom van-e ennek jelentősége biztosan van,például én arra lennék kíváncsi ha tudós lennék,hagy nézzem meg a vakcinát hogy mi van benne le írás,és tényleg az van-e amit le írtak mennyi embert oltottak be mik a mellékhatások,hányszor kell oltani,mert hiába mondják hogy 1 millió vakcina,de azt lehet el kell osztani 3 al,vagy le állnak az oltással mint a Pfizernél mert eloltották mindet és most nincs.
A jó ég tudja nincs egyértelmű kommunikáció.
Nem tudom mi a menete egy ilyen vizsgálatnak de valahogy igy képzelem én el.
De ez valahogy hiányzik nekem,lehet másnak is nem tudom .
Ez csak egy merő gondolatom nem tudom,de majd kijavítotok ha hülyeséget írtam :F

(#76219) perempe válasza Soulfly842 (#76213) üzenetére


perempe
addikt

A virnyákra nálunk 3-4 hónapot kellett várni, a brit variánsra talán bő hetet, ez már itt lehet.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#76220) zolisx4 válasza #20749568 (#76216) üzenetére


zolisx4
őstag

Erre egyszerű a válasz a kormány azért teheti meg mert mindenütt ott van,föntről lefelé a kis faluig, ha össze verődik pár ezer ember az ellenzékből akkor mi lesz?? Semmi azt mondják majd ha fáznak hazamennek, főleg ugy hogy ellenzék sincs,mert ha lenne egy rendes vezetőjük akkor kicsit más lenne a helyzet,a mostani ellenzék olyan mint a Transformers: A bukottak bosszúja .
Ja elfelejtettem hogy nem politizálunk

[ Szerkesztve ]

(#76221) Csatravi


Csatravi
senior tag

Koronavírus: ijesztő számok jelentek meg arról, milyen sokan kerülnek vissza a kórházakba és halnak meg közülük Angliában
Ez nagyon nem hangzik jól. Kezd igazolódni, a hogy hosszútávú hatás egyre több embert érint.

(#76222) #86564352


#86564352
törölt tag

Nincs szükség a kínai vakcinára az EU-ban az EP-illetékes szerint, aki tisztába tett néhány félreértést is - Portfolio.hu

Röviden a cikk: a kínaiakra (van 3-4 féle vakcinájuk) itt nincs szükség, a nyugati vakcinák jobbak, kettő már engedélyezve, másik kettő folyamatban, több mint elég lesz a lekötött mennyiség és az orosz technológiája és hatékonysága is jó, csak a szükséges eljárás kell hozzá.

Egy lényeges megjegyzés: a németek nem tervezik a Pfizer/Biontech kapcsán a brit módszert követni, hogy a 2. adagot csak sokkal később adnák be, hanem tartják a gyártó javaslatát. (3 hét különbség azt hiszem) Mo-on eddig az 1. adaggal beoltottak vajon rendben kapják a 2. adagot, vagy nem úgy osztották be az eddigi készleteket? Szuper régóta kész oltási tervről annyit beszéltek már, állampolgár meg nem tud ilyen "apró" részleteket, csak olvasom írták páran lemondták nekik a második időpontot.

Igazából mint mindig, politikai szinten el kéne már dönteni, hogy Mo. az EU része akar lenni (nemcsak felmarkolni a pénzt) és akkor EU intézkedések, EU módszerek vagy marad a keleti nyitás félázsiai kipcsák nép különutas megoldások és Brüsszel szidása. Majd kiderül mennyien kérnek a kínaiból és mennyien várnak inkább másikra.

(#76223) t72killer válasza bigdady (#76201) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Akkor ez így elég nagy pocséklás... Ahelyett, hogy mindenfelé mozgó fiatalabb hozzátartozóknak adnák, így azok nem fertőznék az öregeket.

#76203: gondolom igen messze jártak még a teljes 80 feletti populáció átoltásától, ennek arányaiban kell a számokat nézni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#76224) FіkuszKukіsz válasza #86564352 (#76222) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

A gond az, hogy az EU részéről eddig csak a duma, duma meg duma van, érdemi cselekedetet t nem nagyon lehet tapasztalni. Egy hatalmas vízfej, ráférne a reform, a sok ingyenélő eltakarodhatna már onnan is.

Bocs ha egy kicsit demagóg voltam, de tényleg idegesítő ez a tesze-toszaság ami ott tapasztalható.

Romanes eunt domus

(#76225) Kékes525 válasza FіkuszKukіsz (#76224) üzenetére


Kékes525
félisten

Olyan, hogy EU nem létezik, nincs, soha nem is volt. Az EU mi vagyunk, mi a tagállamok. Az EU pontosan olyan, mint a tagállamai. Ebben benne van a magyar kormány is.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#76226) Csatravi válasza #86564352 (#76222) üzenetére


Csatravi
senior tag

Azért a kínaiak is biztosítani akarnak maguknak a korszerűbb vakcinából.
[link]
Lehet a kiváltságosoknak lesz.

(#76227) Ringman válasza #86564352 (#76222) üzenetére


Ringman
nagyúr

na akkor jobb esetben megveszik a kínait, keresnek rajta a fürkészportyázók és megy a lélegeztetőgépek melle a "raktárba"

(#76228) Soulfly842 válasza Csatravi (#76221) üzenetére


Soulfly842
addikt

Ebből ne vonj le korai konklúziókat. Ez sajnos nincs új keletű dolog.

A koronavírus első negyedévében is arányaiban az angoloknál haltak meg valamiért a legnagyobb arányban a lélegeztetőgépre kerültek közül. :( Gondolom az utógondozásukba is csúszik hiba, ami a brutális terheltséggel most még nő is.

Kíváncsi vagyok, hogy mi lehet az oka, de sajnos nem értem.

[ Szerkesztve ]

(#76229) #86564352 válasza FіkuszKukіsz (#76224) üzenetére


#86564352
törölt tag

22-es csapdája:

EU reform -> Európai Egyesült Államok -> hatékonyabb, de akkor sírnának ne Brüsszelből diktáljanak

EU mostani állapotában kevés hatáskör, egy-két tagállam megfúrja a közös terveket, különcködés -> EU hatalmas vízfej, csak duma cselekvés nélkül

(#76231) Daffni2


Daffni2
addikt

21.századi Dr.Mengele:
[link]

"Aki ad,az nyer"

(#76232) Parci válasza #20749568 (#76230) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

oké. na és a külpolitika? ott tegyenek egymás alá a tagállamok? hadsereg (ez mondjuk könnyebb ügy)?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#76234) daneel_hu válasza Csatravi (#76226) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Azért a kínaiak is biztosítani akarnak maguknak a korszerűbb vakcinából.
[link]
Lehet a kiváltságosoknak lesz."

LEMÁSOLJÁK. :D

(#76235) Parci válasza #20749568 (#76233) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

közel 30 tagállam, tök más érdekekkel? nem mindenki szomszédos az orosz érdekszférával stb.

az a gond, hogy hiába recseg-ropog az eu egy csomó téren, ilyen hosszú békés időszak nemigen jellemző európára. ami eléggé adu ász.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#76236) Parci válasza daneel_hu (#76234) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

most jön a fpizer! bocsánat, komirnaty :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#76237) lacafaca válasza #20749568 (#76233) üzenetére


lacafaca
őstag

itt a lényeg...gittegylet. de ez is csak olyan, mint az összes politikai szerveződés, egyik kutya másik eb, szóra sem érdemes...ezért tartom már régóta jó messze magam mindentől, ami politikával kapcsolatos.

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#76239) C4mp3r


C4mp3r
addikt

The COVID Survivors Whose Symptoms Aren't Going Away - YouTube

vice riportja a long covidrol. nem hosszu, de erdekes lehet

(#76240) lacos001 válasza #20749568 (#76211) üzenetére


lacos001
senior tag

Látom bejött...
Annyira, de annyira kiszámítható minden. ;]
Igaz még nincs láttamozva az összes kiötlött okosságuk, de igy néz ki...Tesznek még hozzá remélem pár logikusságot az elkövetkezendő órákban.
Csóri gyerekem még minimum 4 hétig itthon...aztán még 2 és még 2 és ki tudja hol a vége...

(#76241) Parci válasza #20749568 (#76238) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez alapvetően tényleg így van, de a külpolitika szerintem lehet buktató

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#76243) t72killer válasza #20749568 (#76233) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egyébként másik tagállam, de abban simán benne lennék, h pl az őrült sűrűn lakott BENELUX-ok vagy a Párizsi, Milánói, Madridi régiók kapjanak extra szállítmányokat. A nagyobb hubokat a lehető leggyorsabban kéne immunizálni, semmiképp se egész évet töketlenkedni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#76245) Parci válasza #20749568 (#76244) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, ugye onnan indult. igazából a mostani állapot nem jó sokáig, mert átmeneti. vagy visszatérni kéne a kezdeti setuphoz, vagy közelíteni, így most nem jó igazán

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#76246) #86564352 válasza #20749568 (#76230) üzenetére


#86564352
törölt tag

Erre mi még jobban ráfáznánk. Egyébként ahogy Kékes írja, az EU mi is vagyunk. Amikor a nemzethy kipcsák vezír szidja az EU-t, akkor magát is szidja. Brüsszel tavasszal-nyáron kidolgozta a korona mentőcsomagot (hadd ne mondjam melyik 1-2 ország miatt csúszott jogállamiság feltétel miatt), megcsinálták a tagállam lakosságarányos nyugati vakcina terjesztést eszerint most hasonlóan állunk a németekkel, EU vizsgálati engedélyek, ebben is most melyik tagállam keres különutat stb.

Ha nem veszünk részt az EU közös játékban, akkor persze lehet mondogatni az EU nem csinál semmit. Az én megoldásom EEÁ hiányában az lenne, a kormánykassza helyett önkormányzatok is kapják közvetlenül az EU támogatást, és akkor pl. most lenne esélye Budapest mostani polgija inkább talán eü-re, oktatásra költi stadionok helyett hogy demagóg legyek, illetve EU ügyészség mutyi ellenőrzési biztos hogy mégis mire költik a nyugati támogatást. Szerintem rossz vicc a kormány egy tollvonással el tudja venni a városok helyi bevételét. Plusz nem ártana 2-3 ciklus limit egy miniszterelnökre. Nagyon felpörgetném az EU kommunikációt, hogy amikor a faluban a helyi dagadt polgi a dagadt országgyűlési képviselő elvtárssal kivezénylik az ovisokat a pogácsás nemzeti szalagos buszmegálló átadás ünnepségre, akkor a Mari néni tudja valójában honnan kapták. Szerintem a Brexit is azért lett, mert sokan fel se fogták valójában mit köszönhettek az EU-nak, viszont a helyi politika minden problémát az EU nyakába varrt. Hosszú téma lenne ez, politika...

[ Szerkesztve ]

(#76249) Floyd80


Floyd80
addikt

Múltkor már volt itt téma. :DDD

Index - Belföld - Százévesnél idősebbek nem regisztrálhatnak koronavírus elleni oltásra Magyarországon

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#76250) Parci válasza #20749568 (#76247) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nyugat-európaiként én politikai uniót "csinálnék" (hatalmamnál fogva :DDD) a nyugati blokkból, a keleti blokkal meg lenne egy szoros gazdasági együttműködés. csak hát ugye vannak "félnyugati" államok, meg "félkeletiek" is :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.