Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42351) omfgk válasza Csatravi (#42346) üzenetére


omfgk
addikt

Markus Söder azt mondta:
A gyomrom görcsbe rándul, ha a Szuperkupa-döntőre gondolok. Budapest rizikós hely, nagyon óvatosnak kell lennünk, nem kockáztathatjuk, hogy ez legyen a futball Ischglje.

(#42352) ooloo válasza Parci (#42350) üzenetére


ooloo
őstag

Elengedtem .... :B

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#42353) radi8tor válasza omfgk (#42351) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Egy kis önkontroll kell az embereknek: meccs után otthon maradni 14 napig.

⭐ Stella

(#42354) szabi__memo válasza omfgk (#42351) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Markus a hanyatló nyugaton nem érti, hogy a gazdaság nem állhat le.

(#42355) Csatravi válasza omfgk (#42351) üzenetére


Csatravi
senior tag

Csak úgy linkelek, hogy előtte el is olvasom :)
Úgy látszik még a politikusok között is vannak olyanok akik egy kicsit felelősségteljesebben állnak a dologhoz.

(#42356) tom_tol válasza Parci (#42235) üzenetére


tom_tol
addikt

Szia!

Ennek talán oka lehet az hogy amig Sv. "zsákutca" addig M.o. "átjáróház". Nem biztos de gondolom nyáron ment mindenki mint a mérgezett egér, nem csak magyarok. Nem teszteltek, nem emelkedett a regisztrált esetek száma de mindeközben szépen terjedt a vírus. Itt a svédek egész nyáron jöttek-mentek, ha megnézed a statisztikát nyáron volt a legtöbb fertőzött de ez is csak azért mert elkezdtek tesztelni amit a tavasszal nem igazán erőltettek.

#41515) Parci Szerintem simán félreértettél :K

(#42357) szabi__memo válasza radi8tor (#42353) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

A németeknek még 14 nekünk már elég 10 is ;]

(#42358) Parci válasza tom_tol (#42356) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az biztos, hogy volt egy kövér hullám "horvátba", ahol persze voltak szép számmal németek, olaszok stb. is. aztán a kövér hullám hazajött, majd lement telibe balatonra. elképesztő tumultus volt balatonon, még az aug. 20-i hosszú, 4 napos hétvégén is :(

(nem is mertünk lenézni, csak utána, egy atom pici, felnőtt embernek értelmezhetetlen strandra, másfél napra a gyerekekkel)

akkor tényleg félreértettelek, mindenesetre jobb az öribari, mint az örihari :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#42359) Ezekiell válasza radi8tor (#42353) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ha lenne ilyen önkontrolljuk, akkor el se mennének a meccsre.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#42360) #49155328


#49155328
törölt tag

Na ez érdekes lesz. ;]

(#42361) radi8tor válasza #49155328 (#42360) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Yess. Akkor hagyok még a kólából meg a popcornból. :C

⭐ Stella

(#42362) proci985 válasza tom_tol (#42356) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ja, meg eleve pl a danoknal nem szolgaltak ki ismerosoket akik atutaztak, hiaba nyitottak ki a hatart :DDD.

ahogy tudom egyebkent nagyon nem ment senki sehova. voltak sztorik azokrol, akik nekiindultak horvatoknak lakokocsival, de a nagyon meresz ismerosok kb le mertek menni Skåneig vagy Gotlandig, meg augusztus korul elkezdek megint bejarni az irodaba es esetleg az edzoterembe.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#42363) Lauda válasza #49155328 (#42360) üzenetére


Lauda
félisten

Két levél Daedalon kezdésnek. ;]

(#42364) radi8tor válasza Ezekiell (#42359) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én egy FFP3 maszkban, szemüvegben, gumikeszttyűben vagy búvárruhában simán elmennék. Nem ebola ez hogy ránézésre el lehet kapni. Ahhoz hibázni kell valamit.

⭐ Stella

(#42365) Rive válasza G.Zs. (#42311) üzenetére


Rive
veterán

Következetesen minden korosztályban ~ egy nagyságrenddel kisebb, mint a téli/tavaszi, többszörösen megerősített referenciaadatok. Önmagában a vizsgált csoport - noninstitutionalized - magyarázatot ad az eltérés egy részére, de nem tűnik elégségesnek teljes magyarázathoz.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#42366) Parci válasza #49155328 (#42360) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szakemberek... erre mondtam, hogy a közösségi médiában kovács jocó kőműves és loyolai albert atomfizikus véleménye is egy-egy :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#42367) Micsurin válasza Csatravi (#42339) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Felfegyverkezve várják a vírust:

:DDD :DDD :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#42368) ooloo válasza Parci (#42366) üzenetére


ooloo
őstag

" hallottam profétát , őszintét , szerényet .
Becsapott mindenkit , akit csak bírt"

Ebből a politika vaskosan profitál .... :U

[ Szerkesztve ]

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#42369) tom_tol válasza proci985 (#42362) üzenetére


tom_tol
addikt

Ne csodálom. Ezért is kezdtek el tesztelni, senki nem akart svédekkel szóba állni. :DDD

Itthon kevertek. Van egy tó a közelünkben, eddig ott horgásztam, idén esélyem sem volt. Olyan helyeken ahol júliusban max. madarakkal találkoztam most nem volt talpalatnyi hely sem.

(#42370) perempe


perempe
addikt

(#42371) #75376384 válasza #49155328 (#42360) üzenetére


#75376384
törölt tag

erre nincs valami online link? a hivatalos oldalon egy órás keses van.

(#42372) #22743424 válasza Parci (#42313) üzenetére


#22743424
törölt tag

Én úgy tudom a fülben. Mondjuk nekem is 34,5 homlokon :DDD mikor mondtam, hogy mérje meg a fül belső felületén ott 36,1. Akinek magas volt az mehetett a klímás helyiségbe tíz percre. Másik munkahely rágyújtott az illető majd krákogott erre hazaküldték. Tiszta bolondokháza :W ami ebben az országban védekezés gyanánt megy a munkahelyeken.

(#42373) #49155328 válasza #75376384 (#42371) üzenetére


#49155328
törölt tag

Jahh, sajnos az van csak.
Még valami flash pluginos de telón az nem megy.

Ketten maszkban, a többi nem. ;]

[ Szerkesztve ]

(#42374) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Atv

⭐ Stella

(#42375) G.Zs. válasza Rive (#42365) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Van linked ezekre a tobbszorosen megerositett referenciaadatokra? Mert en nem talaltam meg ilyet.
Sok orszagbol jottek mar IFR tanulmanyok (kozottuk sokszor szep nagy elteresekkel) de pontos ertekeket meg nem tudott senki sem mondani. Egyszeruen tul keves ember fertozodott meg meg ahhoz hogy realis kepet lehessen kapni.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#42376) azbest válasza Parci (#42366) üzenetére


azbest
félisten

jujj, most kapcsoltam be... kemény. A kuruzslók teljes nyugalommal és hidegvérrel lehazugozzák a szakembereket. Meg letagadják a kuruzslós állításokat, amit más közös előadásaikon más kuruzslókkal adtak elő.
Pár perce megy, de már sík ideg a két szakértő, akiknek folyton a szavába vágnak.

[ Szerkesztve ]

(#42377) Lauda válasza #22743424 (#42372) üzenetére


Lauda
félisten

A fülhőmérők sem érnek sokat. Nekem annó mértek 36 fokokat fülben, aztán hozott egy higanyost az egyik idősebb ápoló és "érdekes" módon 38.8-at mutatott. A homlokhőmérő megint kuka. Ha még egy kis vízzel bekened előtte a homlokod, máris kevesebbet mutat a párolgás miatt. :DDD Amúgy meg sok értelme nincs ennek a méregetésnek. Inkább csak becsapja az embert, mert megnyugszik, hogy aki átment a rostán, az nem problémás, holott jól tudjuk, hogy ez nem igaz. Ezen kívül algopyrinnel is simán le lehet nyomni a hőfokot, ha eleget veszel be, vagy cataflammal, amit még ki is hírdettek. :D

[ Szerkesztve ]

(#42378) Gubu0101 válasza #22743424 (#42372) üzenetére


Gubu0101
veterán

Na meg a kiosztott maszkok, nálunk köteleztek mindekit múlthét szerdától a hordásra,kb 400 dolgozóból 40 hordja.Csak a céges buszokon tarja be mindenki. :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#42379) radi8tor válasza azbest (#42376) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én mást látok.

⭐ Stella

(#42380) t72killer válasza #22743424 (#42372) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A homlok használhatatlan normális lázmérésre. A gyerkőc hátát szoktam nézni a multiméterbe épített infrával, ha az korábban jól be volt bugyolálva/rajta feküdt. Eddig tökéletesen működött, éjszaka közepén is kimértem neki a 39.9-et(:Y) tavalyelőtt, 2mp alatt. Fülbe macerás úgy becélozni, hogy tényleg a belső, meleg részt lássa a hőmérő, torok működhet, ha az alany pár mp.-ig abszolút semmilyen légmozgást nem generál (minimális ki-belégzéstől komolyan párolognak és hűlnek ezek a felületek).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#42381) nobela válasza radi8tor (#42338) üzenetére


nobela
senior tag

"Miért ne vigyoroghatna maszk nélkül a kamerába ha igazoltan Covid negatív emberrel van egy légtérben?"

Mert mondjuk a negatív teszt nem egyértelmű bizonyíték?

Mert mondjuk lehet egyikük fertőzött úgy hogy még nem mutatta ki a teszt?

Mert egy légtérben vannak bőven 1,5 méteren belül?

ÉS LEGFŐKÉPPEN: mert ún. "miniszterelnökként" példát kellene mutatnia ???

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#42382) Rive válasza G.Zs. (#42375) üzenetére


Rive
veterán

Valahol a topik elejében van ez, ha lesz időm előkeresem. Egyrészt volt egy kupac adat a kínaiaktól, aztán valami falut körbeteszteltek az olaszok, meg volt egy hasonló a spanyoloknál is, ha jól emlékszem, plusz egy elhíresült óceánjáró, meg talán Izlandon is alkottak valamit.

Nem annyira a kevés beteg a gond (fura lenne), hanem az, hogy nehéz olyan mintát szerezni, amiben minden beteg végig van követve. A folyó adatok ugye csak egy pillanatnyi keresztmetszet, amiben ráadásul egy rakat fertőzött benne sincs.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#42383) attiati


attiati
veterán

Több vitát generál ez a korona, mint a jobbos balos világnézetek.

Kb egy töréspont lett az emberek között.

(#42384) #22743424 válasza Gubu0101 (#42378) üzenetére


#22743424
törölt tag

Nálunk mindenki hordja csak éppen 98% az orra alatt :DDD :W Az öltözőben nem lehet 4 embernél több egyszerre. Kézfogás nincs csak öklözés. Bezzeg a dohányzó meg tele van beszélgető emberekkel.

(#42385) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Örülök hogy a PCR tesztek pontatlansága is bekerült az adásba mert arról hallgat a média (én már láttam). Megnízhatatlan a teszt és nincs hitelesítve a folyamat (laboronként eltérő eljárás van).

⭐ Stella

(#42386) bigdady válasza radi8tor (#42374) üzenetére


bigdady
nagyúr

Eü oldalról elég gyenge volt a felhozatal...

[ Szerkesztve ]

(#42387) bigdady válasza radi8tor (#42385) üzenetére


bigdady
nagyúr

Erről csak annyit hogy golyataboros pozitív isminek szinte semmi tünete nem volt de családban meg mindenkinek hőemelkedes kis köhögés de semmi komoly akiknek egytől egyik negatív lett a tesztjük

(#42388) Ringman


Ringman
nagyúr

„A járványtagadást tűzzel-vassal irtani kell”
Jordán Ferenc hálózatkutató ökológus szerint ilyenkor nem lehet az emberekre bízni a döntést.

(#42389) radi8tor válasza bigdady (#42387) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor azt frankón elrontották.

⭐ Stella

(#42390) Ezekiell válasza radi8tor (#42385) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ezt a laboronként eltérő eljárás dolgot honnan veszed? Forrás?
Teszt megbízhatatlanságát honnan veszed, forrás? False positive vagy false negative szempontból megbízhatatlan?

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#42391) Parci válasza Lauda (#42377) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem elég jó tapasztalataim vannak:
- fogom az infrahőmérőt (olyat vettem, ami 35-43 fok között elvileg 0,2 fokos hiszterézissel mér)
- fogom a gyerek fejét, elsimítom a haját a halántékáról (ezzel egyébként le is törlöm, ha volna ott bármi)
- megpingelem párszor, az erekre célozva

mindenkinél 36,7 szokik lenni úgy amúgy, ha meg láz van, akkor annyi. párszor összemértük rendes hőmérővel, stimmelt, de csak miután a fenti rutin kialakult. olyan 6 éve működik.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#42392) Parci válasza Ezekiell (#42390) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nincs fals pozitív egy pcr tesztnél és egyáltalán nem megbízhatatlan a pcr teszt ,sőt. ami hibázhat, az maga a mintavétel, esetleg a minták is szennyeződhetnek akkor vagy később, ilyesmi.

szerintem párak keverik a szerológiai (antitest) tesztekkel, amik tényleg elég pontatlanok, ezért szoktak belőle kettőt csinálni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#42393) proci985 válasza radi8tor (#42385) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Örülök hogy a PCR tesztek pontatlansága is bekerült az adásba mert arról hallgat a média

[link] marmint "hallgat". ezt eddig is lehetett tudni, hogy nem lesz 100%.

[link] es meg egy

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#42394) azbest válasza radi8tor (#42385) üzenetére


azbest
félisten

És erre a szakemberek mondták, hogy nem igaz. Vannak különböző gyártóktól származó, különböző tesztek, s különböző a pontosságuk, ami miatt van amelyikkel több tesztet is kell végezni. Az akkreditált tesztek hitelesek.

És menet közben is többször előkerült, hogy a szakemberek szerint sem mindig a legjobb módon kezeli a helyzetet a kormány. Ideális esetben lehetne a legtutibb dél-koreai teszteket használni, meg a komolyabb maszkokat felvenni. De nem ideális világban élünk.

(#42386) bigdady
igazából csak az látszott, hogy akik mások megtévesztéséből élnek, azok magabiztosan dobálóznak mindenféle állítással. A szakemberek meg hiába csinálják azt, amihez értenek évtizedek óta, de egy percben nem lehet a tudatlanok számára meggyőzően előadni azt, aminek megértéséhez évtizedeket kell tanulni.

(#42395) Parci válasza azbest (#42376) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

pontosan ez a baj ezzel. kiraknak 4 fejet, hogy "szakértők" (tehát a laikusnak ők a szakértők, kész), aztán azok vitatkoznak, aztán aki jobban bír szerepelni a tv-ben, rámenősebb, erőszakosabb fellépésű, az "nyer", annak van igaza.

a tudomány így nem való a tv-be. és nem múlhat azon komoly dolog, hogy valaki képes-e ott és akkor 2 percben a nyomulós kuruzslót kétvállra fektetni érvekkel, pláne, hogy sokszor ez az "érv" egy elég bonyolultan felfogható valami csak.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#42396) Ezekiell válasza Parci (#42392) üzenetére


Ezekiell
veterán

Én tudom, hogy működik a PCR, a feleségem több százat csinált eddig, és én se vagyok teljesen hülye hozzájuk. A magyar átlagnál mindenképpen jobban képben vagyok azzal, mi az a PCR, hogy működik, és hogy hogyan elemzik ki a resultot.

Arra vagyok kíváncsi, radi8tor kijelentéseinek mi a faktuális alapja. Vagy ha összekeverte véletlen a szerológiai tesztet a PCRel, azzal sincs gond, csak akkor meg erre vagyok kíváncsi. De az nem magyarázza meg a hitelesítés/különböző eljárás dolgot.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#42397) Rage47


Rage47
veterán

ATV-n ez a "vita" sejtettem, hogy nem lesz túl eredményes.

(#42398) proci985 válasza Parci (#42395) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

egyaltalan, kuruzslokat nem szabad meghivni. pont.

maradjanak a facebookon, a twitteren, a tavgyogyitos savokon meg a mindenttudnodkell.infon. a MaSat-1 kapcsan sem Pataky "ufolato" Attilat hivtak meg a BMEs mernokgardaval szemben "kiegyensulyozott" tajekoztatni.

vagy mittomen, annyi ertelme van, mint leultetni verpistike69420at valamelyik magyar eretailer oldalarol vitatkozni tech jesussal.

neha elmelkedes van a sved modellrol: a lakossag felnottkent kezelese ott kezdodik, hogy van tarsadalmi parbeszed, nyiltan beszelunk a tudomany lehetosegeirol es hatarairol, de feltudasu kuruzsloknak egyszeruen nem szabad feluletet biztositani. erdemben ugyse tudnak semmit hozzatenni a vitahoz (mert kuruzslok), cserebe a kiabalasukban elvesz az informacio.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#42399) t72killer válasza Ringman (#42388) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pedig ha valami konkrétabb, MERS szintű kórokozóval párosítjuk, akkor végre talán az emberi hülyeség is eljutna az őt megérdemlő szintre és kiirtaná önmagát.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#42400) radi8tor válasza proci985 (#42393) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem tudom melyik cikk ez (mobilról vagyok), de kb annyi volt a lényege hogy nemrég franciák bizonyították a PCR pontatlanságát a hevítési ciklusok számának változtatásával.
A vitában azzal indított hogy megkérdezte itthon hány ciklusban hevítik? 40-50 mondta a doki.
A tanulmányban meg azt bizonyították hogy 33 ciklus felett elkezd pontatlanná válni.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.