Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41551) radi8tor válasza pjen (#41548) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tudom, régen minden jobb volt. Viccen kívül. Az ételekben is több vitamin volt mert akkor még nem a mennyiségre mentek.

lacafaca: én is ezt tenném ha tehetném de panelban inkább nem flangálok nyitott ablak mellett így. :DDD

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#41552) akarmi1971


akarmi1971
csendes tag

A hír még márciusi de romániában is fejlesztenek oltóanyagot :

https://www.erdon.ro/romania/a-koronavirus-egyik-lehetseges-vakcinajat-tesztelik-temesvaron-2722809/

Egyik mellékhatása hogy súlyos talpszőrösödést okoz.

(#41553) pjen válasza Csatravi (#41549) üzenetére


pjen
félisten

Nem muszáj10-14 óra között a napon lenni.D vitamin probléma inkább tél végén,tavasszal lép fel.Akkor még nem olyqn erőss az UV.

(#41554) pjen válasza radi8tor (#41551) üzenetére


pjen
félisten

Inkább közelebb éltünk a természethez.Mikor gyerek voltam narancs,banán egy évben kétszer volt az üzletben és tengeri halat se sűrűn láttunk.

(#41555) Csatravi válasza pjen (#41553) üzenetére


Csatravi
senior tag

10-14 ? augusztus közepén még 17 órakor is szó szerint égetett a nap. :(

(#41556) lacafaca válasza Csatravi (#41549) üzenetére


lacafaca
őstag

bocs, de ez megagigaLOL :DDD

#41551 azt megértem, nekem viszont ne probléma, a munkám velejárója

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#41557) BalanceR


BalanceR
addikt

CovIdióták vol 9999:
Egy Szerbiában élő ismerősöm említette, hogy a napokban egy Újvidék közeli városban a helyi idősotthon előtt tüntettek a maszk, és korlátozásellenesek, hogy "engedjék ki a szegény fogva tartott időseket" merthogy az eltúlzott felhajtás miatt ami a vírus körül van, odáig fajult hogy börtönhöz hasonlóan nem hagyhatják el az intézmény területért a szegény nyuggerek...
Btw, csak látogatási tilalom van... Mert egy pár otthonban megjelent a Covid, és mindenhol vitte magával a bentlakók 30-40%át...
Kb, mintha a halakat húznának a partra, hogy szegényektől megtagadják a szárazföldön való fickándozás jogát... :DDD

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#41558) csiga8 válasza radi8tor (#41547) üzenetére


csiga8
senior tag

Voltam D vitamin szintet méretni ez év 07.06-án, tehát nyáron.
Kertes házban lakom, rendszeresen kinn vagyok a kertben, locsolok, kutyázok, stb.
A D vitaminhoz szedek magnéziumot is, hogy jobban felszívódjon. ( + K2)

A 9.000 NE, igen kilencezer NE "D" vitaminnal sem volt meg a maximum...

Tesztnév Eredmény Egység F Referencia
---------------------------------------------------------------------------------------------
Vitamin D3 (1,25-OH) 73,3 pg/ml 19,9 - 79,3
---------------------------------------------------------------------------------------------
2020.07.06. 15:24:19 Validálók: Dr. Pintér Erzsébet
Dr. Szentandrássy Júlia

A C-t és a többit is érdemes szedni, a monokultúrás vetés, ( a vetésforgó megszüntetése), a szerves trágya megszüntetése, a vegyszerekkel érlelés miatt csak azt hiszed, hogy vitamint, nyomelemet eszel.

Márai Géza szerint is akár 50-95%-al csökkent a zöldségek vitamintartalma 1966-1990 között a vizsgáalatai alapján.

Valójában már az 1930-as évektől kezdődő probléma ez, tehát még szomorúbb a helyzet.

A vidéki, szerves trágyázott, napon érlelt zöldségek, gyümölcsökkel már egész jó eredményt el lehet érni, ha közben azért sokat vagy a napon

A városi panellakó, aki Tescoban vásárol be mindent, annak bizony bőségesen van mit pótolni étrendkiegészítőkkel.

(#41559) csiga8 válasza pjen (#41548) üzenetére


csiga8
senior tag

A mi időnkben a megtermelt kukoricán ( nem génmodósított szóján) és gazon nőttek fel a disznók, a szárnyasok. Azok husát és tojását ettük.

Alóluk a trágyát a kertben szétszórtuk, beszántottuk, és ott termeltük a napon érlelt zöldséget, gyümölcsöt. Nagyjából ( vagy minimum) 10-szer több vitamin és nyomelem volt akkori zöldségben-gyümölcsben, mint most.

Meg persze fociztunk, bicikliztünk, verekedtünk, kerti munkát végetünk, stb kinn a napon, a jó levegőn. Most meg ülnek a szobában és videójátékoznak.

(#41560) radi8tor válasza BalanceR (#41557) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Milyen jó hasonlat! :C :Y

⭐ Stella

(#41561) radi8tor válasza csiga8 (#41558) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mi vett rá téged hogy 9000 NE-t szedj? Annyit még apám se szed pedig ő vitaminfanatikus.

⭐ Stella

(#41562) csiga8 válasza radi8tor (#41561) üzenetére


csiga8
senior tag

Szendi könyvében olvastam, évek óta így szedem.

Kíváncsiságból megmérettem, jót írt-e. És tényleg...

[ Szerkesztve ]

(#41563) Floyd80


Floyd80
addikt

Gödény rossz helyen lakik.

https://edition.cnn.com/2020/09/17/asia/indonesia-coronavirus-grave-diggers-intl-hnk-scli/index.html

Villagers who refuse to wear masks are being forced to dig graves for victims of Covid-19 by local authorities in one part of rural Indonesia, in the hopes that a little bit of manual labor and empathy will convince others to do their part to help stop the pandemic.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#41564) radi8tor válasza csiga8 (#41562) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja de az szerintem tartósan sok. Szendi az más tészta, ő ebből él. ;]

⭐ Stella

(#41565) csiga8 válasza radi8tor (#41564) üzenetére


csiga8
senior tag

Értelek, de a véreredmény szerint meg nem sok. Ha ki akarnám maxolni ( még kb 10%) akkor nem 10%-al többet, hanem többször 10%-al többet kéne enni, tehát akár plussz 2.000 NE-t is.

Nekem így jó, ezt tudom, hogy korrekt.

Lenkei is hasonlókat írt, de néha a túlzásai miatt kétkedtem benne, meg mi van, ha azért írja, hogy szedd a cuccait.
Szendinek nincs vitamingyára.

Hittem benne. Kipróbáltam, lemérettem, a teszt nem hazudik.

(#41566) t72killer válasza csiga8 (#41565) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Elvileg túl tudod adagolni, úgyhogy nem forszíroznám. A tól-ig határ amit írtál ha jól értelmeztem már a 20pg/ml feletti értékeket is jónak mondja.

A modern kajáról amit írsz, sajnos kb minden igaz, nyugatabbra valszleg méginkább. A spanyol paradicsomot, amit a német lidliben kapsz, még zölden szedik le, a gyümölcsök szintén nagyrésze még a polcon is éretlen. A termelés meg arra megy rá, ki tud több vizet eladni "paprika", "alma", "paradicsom" címszó alatt - lévén kilóra fizetsz. Odáig fajult a dolog, hogy az erkélyen nekiálltunk paradicsomot termelni. A hús az a4-es tyúkketrecekből még egy következő szint...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#41567) lacafaca válasza t72killer (#41566) üzenetére


lacafaca
őstag

annak el is kell ám vágni a nyakát, forrázni, kopasztani, zsigerelni...biztos? ;]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#41568) forceberg válasza t72killer (#41566) üzenetére


forceberg
veterán

Oké, de nyáron sem volt határérték feletti a mért eredmény 9e bevitele mellett sem!
Ami még érdekes lenne, ha 1 hónapig nem szed semmit, aztán akkor újra megmérni, hogy mennyit esett a szint, elég csak így kora ősszel, amikor még azért van napsütés is.

Csak a hozam és a kinézet a lényeg. Azt csodálom, hogy arra még nem mentek rá(???), hogy növeljék a sűrűségüket a terményeknek. Kisebb helyen lehet ugyanannyi tömegűt tárolni... Lenne egy szép piros, hibátlan, 9 cm átmérőjű, darabonként 1 kilós és íz nélküli almánk :D Régebben azt mondtam, hogy az a barack a legjobb, aminek az egyik felét ki kellett dobnom, mert kukac volt benne :D

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#41569) t72killer válasza forceberg (#41568) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Értem, jogos: a kolléga nagyon égeti a D-vitamint :)) (remélhetőleg nem baj...)

A sűrűséget a víz definiálja, max némi ólombevitellel segíthetsz rajta :DD. Az íz nélküli "minőséget" már elérték...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#41570) forceberg válasza t72killer (#41569) üzenetére


forceberg
veterán

Még az is lehet kérdés, hogy a D (vagy akár a többi vitamin) koncentrációja mennyit zuhan be egy komolyabb vírusfertőzés esetén. Mi az a kezdő koncentráció, ami x behatás után is elégséges marad. Biztos vannak erre is kutatások, ha nekem eszembe jutott, akkor a profiknak már sokkal korábban.

Még az almák egész ehetőek szoktak lenni, de a bolti paradicsom az mindig éretlen piros.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#41571) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem tudom volt-e már, USA szép csendben átlépte a 200e halottat. Az elmúlt 10évben az influenza legtöbb 61e amerikait ölt meg egy év alatt - és ez ugye csak a halálozás, maradandó egészségkárosodási adatok nincsenek benne, illetve az évnek még nincs vége.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#41572) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nem tudom hogyan van ez, de úgy érzem szép lassan kiköpöm (vagy inkább kifújom) a tüdőm. Ilyenkor nem lehet valami "tüdőszűrés" vizsgálatot beiktatni?
Ma felhívom a háziorvost és elmondom neki...
Nátha az nem is nátha, hanem amit felköhögök a tüdőből, az ott rakodik le, vagy negyedét köhögés közben ki köpöm. Valami inhalálót is be lehetne iktatni...
Alvásból ébredve az orr full tiszta/üres és csak a tüdőhang van levegő vételnél/kifújásnál! (nagyon durva!) és ahogy kezd a szervezet be indulni, úgy kezd a "zsua" is az orrban lerakódni (vagy mi a fene van) :U

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#41573) t72killer válasza MaxxDamage (#41572) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kérdezd meg a dokit, hajlandóak-e egy röntgenre v hasonlóra, én is kíváncsi lennék mi folyik gyöngyösön odabenn.

Jobbulást:(

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#41574) BalanceR válasza MaxxDamage (#41572) üzenetére


BalanceR
addikt

Nem hiszem, hogy amég saját lábadon mozogsz kapsz beutalót röntgenre, vagy CT re...
Btw addig jó, amég "beindul" és ki tudod fújni, fel tudod köhögni, az időseknél, krónikus betegeknél pont az a baj, hogy ezt nem tudják megtenni és a cucc bennt marad, felgyülemlik. Persze a dokit érdemes erről tájékoztni, hogy ez a tünet is megvan.
Jobbulást!

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#41575) MaxxDamage válasza t72killer (#41573) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ma pont délelőtt van (8-10h) és felhívom.
Ő is karanténba volt, mert a fia is koronás lett (az is orvos kórházban) és vele még nem konzultáltam, csak a "helyettesítővel"
Köszi!

(#41574) BalanceR:
Ha ez tényleg korona, akkor nagyon jól viselem, hordom.
Szaglás , ízlelés olyan 80-85% -ban vissza jött (reggelente ez nem igaz, míg ki nem fújom az orrból a "ragasztót" és ki nem köpöm amit ki tudok, de az itt leírtak szó szerint megvannak (hiába a sok gyógyszer) és köptető pl. semmit nem ér (szerintem)
Valójában csak nemrég tudatosult bennem, hogy ez a COVID tüdőbaj/betegség lényegében és a cigit se ártana le tenni. Érdekességképp nem ront rajta, teák (korábban említett saját készítés) inkább nagy segítség, mert "kicsit" (közepes) javult az állapotom 1 hét alatt, de ez nem akar engedni.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#41576) pjen válasza csiga8 (#41559) üzenetére


pjen
félisten

A legutolsó két soron van a lényeg.  :)

(#41577) Hieronymus válasza Csatravi (#41522) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ennek a maszknak nagyon kamu PR szaga van.

A 40%-al több levegő, még elmenne.
Az FFP2 és három maszkok a nagyin kis méretű aeroszol cseppeket és vírusokat teljesen ki tudják szűrni. A nagy méretű cseppeket is. A közepes méretűeket az FFP2/N95 esetében csak 95%-ban.
A baktériumokat, mivel sokkal nagyobbak a vírusoknál, már az "egyszerű" maszkok is jól szűrik. Az év elején még ilyen maszkokat kaptunk.Baktérium 100% volt ráírva.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#41578) pjen válasza BalanceR (#41574) üzenetére


pjen
félisten

WwéKaphat,én 3 éve voltam tüdő szűrőn,mult héten kaptam behívót kontrolra. :)

41565:Konkrétan jobban érzed magad mióta szeded ezeket?Én pár éve szintén próbáltam,a D nagyon nem jött be és nem csak nekem,a családban mindenkinek volt vele valami baja.Szedtem ezer mlii C-t is,de nem éreztem magam egészségesebbnek.Ha Neked jót tesz semmi közöm hozzá csak kíváncsi voltam. :)

[ Szerkesztve ]

(#41579) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Lehet jelenteni Gödény facebook oldalát.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#41580) Parci válasza MaxxDamage (#41575) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igazából inkább érfali betegség, sajnos, de a tüdőt szépen támadja, mert a légzőrendszerbe jut be, ergo eleve ott tud szaporodni (és a tüdő tele van azokkal a receptorokkal, amihez kötődik).

nincs véletlenül pulzoximétered? akár egy honor band 5 vagy hasonló okoskarkötőn. az rögtön ad egy tájékoztatást, hogy mennyi oxigéned van. de leginkább qrva sok pihenés a tuti.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#41581) BalanceR válasza MaxxDamage (#41575) üzenetére


BalanceR
addikt

Hát amég nem kapsz eredményt, nem biztos, hogy korona, lehet valami bakteriális cucc is akár , de sanszos Covid is a tűnetek alapján...
Én pl szinte minden ősszel rászaladok az influenzára, amit lábon kihordok, 3-4 nap láz, köhögés, levertség, végtagfájdalom... Dokihoz soha nem mentem vele, meg amúgy sem szoktam (Funfact: anno, amikor elmúltam kamasz, a gyerekdoki kiadta az orvosi kartonomat, hogy majd a körzeti dokinál adjam le, mint kórelőzmény.. na ez azóta nálam van, merthogy az elmúlt 20+ évben nem látott orvos... ) ez akkor derült ki, amikor egy két éve szintén ősszel az szokásos influenza nem akart múlni... 2 hétig folyamatos láz (de olyan, hogy éjjel át kellet öltözni többszöt, meg ánynemüt cserélni, mert vagy egy litert izzadtam) minden végtagom fájt, a fogaim bedurrantak, már azt hittem az a baj... ÉS ugyan az a váladéktermelés a tüdőben, mint amit te is leírtál....
Ezzel már dokihoz mentem, ahol kiderült, hogy valami bakteriális nyavaja, antibiotikum meg mindenféle bogyó kellett, hogy elmúljon...
Viszont eddig a maszknak hála nem nyeltem be a szokásos évi influenzát, és az allergiaszezon, ami szintén érint, sokkal könnyebb volt.

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#41582) pjen


pjen
félisten

Rokont tegnap tesztelték.Megkérdezte a házi orvost,ha pozitív a férje se mehet dolgozni?Azt a választ kapta,amíg tünetmentes addig mehet.Már tényleg nem értek semmit.

(#41583) lacafaca válasza MaxxDamage (#41575) üzenetére


lacafaca
őstag

Cigi...ami most jön föl, az az évek alatt lerakódott cucc ami tök természetes, mert elkezdte a szervezeted kidolgozni magából, mivel gondolom most nagyjábóll offolod a spanglit...ideje, hogy letedd örökre ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#41584) Sir Pocok válasza pjen (#41582) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Tegnap kollégámat is tesztelték és pozitív lett.

A mentős szintén ezt mondta. A férje mehet dolgozni, amíg nincs tünete, de a maszkot folyamatosan viselje és a kézfertőtlenítést prior feladatnak tekintse.

Megnyugtató volt hallani.... :U

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#41585) bopeti98 válasza pjen (#41582) üzenetére


bopeti98
őstag

Ezzel az a baj, hogy így táppénzre sem jogosult a férj. Innentől a munkáltató hozzáállásán múlik, hogy mi lesz. Ha lehetséges a home office, akkor átmenetileg az, ha nem lehetséges, akkor vagy rendes szabadság, vagy ha az sincs már, akkor fizu nélküli. Rosszabb esetben ugyanúgy be kell járnia, mintha misem történt volna, különben elküldik. Remekül ki van ez találva.

(#41586) MaxxDamage válasza Parci (#41580) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:R /jó tudni/
Sajnos az nincs (nem is ismerem)
Orvos most kilőve és ha positive lesz a tesztem, akkor itthon (ahogy eddig) ezeket a gyógyszereket szedve kihordom? (kizárt!) - de úgy legyen, hogy kihordjam. :K
A pihenés az jó ötlet, igen. /az sem megy sokáig, folyamatosan.../ :N

(#41581) BalanceR:
Nálam láz nem is volt...bár arra ébredtem (múlt hét Csütörtök) hogy fájt a torkom és fázom (36.5 volt így az nem láz - köze nincs hozzá), Pénteken meg torokfájás mellett a levegőt is nehezen vettem. Én is arra gyanakodtam, hogy elkaptam valamit és pár neo citran + strepsils és helyre jövök (úgy szokott lenni) és ez nem jött be sajna. (csak pillanatnyi hatása volt, de már Pénteken fulladtam/köhögtem is kicsit és jött fel a váladék picit) Én is el szoktam kapni minden évben, meg a múlt héten reggelente hűvös volt, délután meg meleg kb. (rövidgatya, poló, pulcsi reggel, du-n meg pulcsi le)
Végtagfájdalom sincs, csak az amit mondtam (maradt meg)
Maszk használat meg fontos! (még ha sokszor semmit sem ér)
Én is használtam becsülettel, bár attól még elkaphattam bármit, bárhol.

(#41583) lacafaca :
Remélem annak tudható be, igen! /neked legyen igazad/ :K
Amúgy voltam már "Azonnal nikotin abszintencia" (nyomtatott betűkkel rajta volt) vagy mit írt rá a fődoki a papírra anno... és akkor sem volt ilyen "komoly" tüdő gondom, mert max. 2 hét "pihi" után már szívtam ahogy előtte.
Amúgy nem offolom, míg a mentőre vártam közel 7 órát és egy szálat se gyújthattam, úgy minden bajom volt. ;]

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#41587) Parci válasza MaxxDamage (#41586) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

honor band 5 vagy eleve egy pulzoximéter (pulse o2, pulseoximeter). 10-20e ft. ha belefér és van, ahol raktáron van és hozza a futár azonnal, tapsolj el ennyi pénzt rá. nem lesz atompontos, ilyen 94-98% között fog mutatni (optikai mérés csuklódon vagy ujjvégeden, teljes nyugalomban, a csuklóra nagyon finoman rányomva). na, ha ez elindul lefelé, kevés a levegőd is bemegy 90% alá, akkor nemjóságvan.

és mivel nem tudod, hogy covid-e, rohadtul pihenj. nem játék, egyszer csak eszkalálódik és akkor nagyon megszenved vele az ember, egyszerűbb az elején pihenni.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#41588) MaxxDamage válasza Parci (#41587) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ja az a véroxigénszint mérő?
Milyet javasolt venni? Millió fajta van ami ujjra csíptethető. :R
[link]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#41589) Ricardo


Ricardo
félisten

Amikor odavág valami ami nincs is :U

Kórházba került Pataky Attila

„Nagyon ramatyul vagyok, de még nem biztos, hogy a koronavírust kaptam el. A teszt eredményére még várnom kell” – mondta a lapnak Gömöry Zsolt billentyűs-zeneszerző, aki megerősítette, hogy Pataky kórházba került.
Az ő esetében különösen aggasztó, hogy korábban több súlyos betegsége is volt – emlékeztet a lap. Patakyt is elérték telefonon, aki megerősítette, hogy nagyon nincs jól. „Persze, hogy vannak fájdalmaim, de majd elmúlik ez is.”

"Korábban egyébként Pataky Attila műhisztinek nevezte a koronavírust. „Meggyőződésem, hogy a koronavírus-hisztériát a háttérhatalom és a világ vezetői terjesztik azért, hogy kipróbálják, mennyire lehet megijeszteni az embereket, és talán arra is jó ez az egész, hogy elleplezzenek valami fontosat, amiről nem akarják, hogy tudjunk”

(#41590) Rive válasza MaxxDamage (#41586) üzenetére


Rive
veterán

Legyen valaki, aki időnként rádnéz és ha kell, akkor mentőt hív rád.

Súlyos eseteknél a kórházba kerülés/utalás a tünetek jelentkezésétől átlag egy hét után van (mármint külföldi statisztikák szerint), szóval mindenképpen kellene konzultálni orvossal, meg méretni valahogy egy véroxigént (amit Parci is mondott).

Ha csökken a véroxigén, azt az agyműködés is megérzi, úgyhogy tényleg jobb lenne valaki körülötted. Meg még egyszer: lehetőleg valami orvosi odafigyelés. Nem fórum, hanem orvos.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#41591) lacafaca válasza MaxxDamage (#41586) üzenetére


lacafaca
őstag

Persze, de most valami dögrovás matat benned és ez a tüdőre is rácsimpaszkodott, így a természetes folyamatok beindultak és pucolják kifele ami nem oda való...és ugye az a sok kátrány meg tudjafene mi még, ki fog ürülni...amúgy nem vagy koronás ne parázz, dél-zalában kemény tökű legényeg élnek :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#41592) Parci válasza MaxxDamage (#41588) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azaz. nem ismerem a kínálatot, arra próbálj meg figyelni, hogy legyen valami CE vagy valami minősítése, ideális esetben orvosi eszköznek legyen minősítve. a járvány óta minden szar ömlik kínából, maszkból, bármiből, figyelni kell. :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#41593) Parci válasza Rive (#41590) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jó, azért tegyük hozzá, hogy a résen levés mellett elsősorban pihenni kell, türelmesnek lenni (nem összeomlani, ha napokon át nem javul) és meggyógyulni ügyesen.

sajnos a kórház amennyire áldás (kapsz olyan koktélt, amit otthon nem), annyira átok is (kapsz irgalmatlan dózist belőle a fertőző osztályon, meg hát tudjuk, hogy nem ideálisak az állapotok, na). az a jó, ha otthon meg bír gyógyulni az ember.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#41594) Drizzt válasza MaxxDamage (#41588) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Az ujabb Galaxy s telefonokban is van hatul a kamera mellett. S10-bej biztosan, 9-ben is, nem tudom melyik lehetett az elso. Ha nagyon rosszul vagy, akkor hivj mentot. Legalabbis anno nekem ezt mondtak, amikor aprilisban szarul voltam. Semmilyen mas orvos nem volt hajlando tesztelni, vagy fogadni. Azt mondtak csak akkor tesztelnenek, ha lazam is lenne 38 felett, de csak hoemelkedesem volt. Vegul maganellatashoz sikerult hozzajutni, maganteszt utan, de ez mar egy masik tortenet. A kozegeszsegugyben viszont annyi volt, hogy tavolrol ki tudtak irni, de azt mondtak, hogy tesztelni nem fognak, ha mar tenyleg teljesen a halalomon vagyok, akkor goto surgossegi, vagy mento. Valoszinuleg most tok mas a helyzet viszont, de ez a ket ut szerintem mindig kellene, hogy letezzen.

I am having fun staying poor.

(#41595) Rive válasza Parci (#41593) üzenetére


Rive
veterán

Mindenképpen otthon a legjobb, csak épp ha elsz@ródik a helyzet, akkor pont a kórházba menés szükségességét nem feltétlen tudja a beteg maga eldönteni.

Nem kórházba küldtem hanem arra figyelmeztettem, hogy legyen aki ránéz meg tartsa a kapcsolatot valami orvossal - és ezt nem helyettesíti semmi fórum.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#41596) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

941/6
Kórház: 374/29
Teszt: 11546db
8.15% pozitív

[ Szerkesztve ]

(#41597) Parci válasza Rive (#41595) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

persze, persze, fórumról nem gyógyítunk. és igen, jó, ha van kontroll, mert az ember a betegség közepén nem biztos, hogy jól ítél.

az a szemét ebben a vírusban, hogy elég kitartó, ha valakit eltalál picit jobban a "csak egy náthánál", akkor az két hét.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#41598) Csatravi válasza MaxxDamage (#41588) üzenetére


Csatravi
senior tag

Akár ezt is hétfőtől. 3 év gar.

(#41599) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Nem csak az ország, Szabolcs is napi rekordot döntött.

+65 egy nap alatt.

Nyíregy belvárosában lakok, de a kórháztól messzebb. Viszont elég aggasztó a rengeteg mentőautó szirénázás egész nap.

(#41600) Ringman válasza Z.É.T. (#41596) üzenetére


Ringman
nagyúr

az arány egyre rosszabb.

valaki lefordíthatná ezt a vezénylő tábornoknak, hogy "hírszerzés nélkül nem lehet eredményesen harcolni", úgy hátra megérti.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.