Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28851) szkorhetz válasza csƵ (#28847) üzenetére


szkorhetz
őstag

+1.
Szörnyű ez a topik. Csak a rettegés.

(#28852) #75376384 válasza szkorhetz (#28851) üzenetére


#75376384
törölt tag

csak vard ki a veget, mert most mar tenyleg mindjart bedurran a jarvany. ez tuti bizti.

(#28853) #22743424 válasza szkorhetz (#28851) üzenetére


#22743424
törölt tag

Nem, nem csak a rettegés de minden ember máshogyan látja értelmezi a dolgokat. Nem vagyunk egyformák :)

(#28854) Rive válasza VinoRosso (#28842) üzenetére


Rive
veterán

A vírus lappangási ideje akár 28 nap is lehet ...

A kínaiak ezt a 28 napot a dolgok kezdetén dobták be a köztudatba, amikor még nem igazán kapott hangsúlyt se a tünetmentes fertőzöttek ügye, se a PCR tesztek elhúzódó 'lecsengése', amikor a gyógyultság igazolására használják. A mai megközelítés szerint a két hét a biztonsági határ, a 28 nap meg inkább anomália.

Majd 2-3 hét múlva meglátjuk, hogy mire is volt jó a május eleji lazítás.

Valahol korábban becsültem egy olyat, hogy a lazítások után R0 valahol 1.2 - 1.6 között lehet. Ez úgy nagyjából annyit tesz, hogy az alapeset 4-5 nap esetszám-duplázódás kitolódik 2-3 hétre (az utóbbi már necces, mert a enyhe esetek gyógyulási idejével összemérhető => rakat statisztikai bonyodalom, amivel nincs különösebb kedvem tökölni).

Ha van most mittudomén: 500 szabadon futkározó hordozó (a hivatalos, látható esetszám egy másik fogalom!!!), akkor ebből augusztus végére lesz 10-30k hordozó. Ebből a szokásos nemzetközi standard szerint ~ 1-3k kórházba kerülős tüdőgyuszi eset várható. Rendes tesztelés nélkül ezt még mindig le lehet hazudni az asztalról.
Illetve: mind az aktuális esetszám, mind az R0 becslése igen bizonytalan, és ilyen időtávon kisebb hiba is elég komolyan befolyásolja az eredményt.

Plusz, ha az elburjánzóan magabiztos #csakegynátha mozgalom komolyabban szóhoz jut, akkor persze ennél lehet hangsúlyosan több is.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#28855) Memmaao válasza Rive (#28854) üzenetére


Memmaao
addikt

"Valahol korábban becsültem egy olyat, hogy..." Becsültél már elég sok mindent. 400e halottat, 2M tüdőgyuszit. 4 hete nincs Pécsett igazolt eset! 8 beteg a KEKben, mind negatív. :U

My name is Bond, James... Dean.

(#28856) Rive válasza Memmaao (#28855) üzenetére


Rive
veterán

A szövegértésed és a logikai készséged is a régi (említésre nem érdemes).

Esetleg megpróbálhatod előásni a topikból, hogy milyen kontextusban, pontosan milyen számokat becsültem.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#28857) Ajándékok válasza Memmaao (#28855) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Okos ember más kárán tanul. Itt túl sokan vannak, akik a sajátjukon szeretnének.

A boltban kötelező maszk jó dolog. Nem értem miért nem kötelező futároknak, postásoknak, rendőröknek és mindenkinek, aki sok embernek átadhatja :F

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#28858) Memmaao válasza Rive (#28856) üzenetére


Memmaao
addikt

Sejtettem, hogy csak személyeskedés formájában tudsz erre reagálni, érdemben nem...
Két hónapja dolgozom folyamatosan maszkban. A csapat fele le van rakva a korona ellátó központba. Ők két hónapja láblógatva várják, hogy berobban ez a valami. Mi két hónapja megszakadunk a fele annyi főre jutó, nem kevesebb eset miatt. Nem mellesleg tele vagyunk soha nem látott megkésett esettel. Szóval ne gyere itt nekem az arcomba tolt bullshittel! Újra kell indítani az egészségügyet is, ha lehet! HA lehet!

My name is Bond, James... Dean.

(#28859) Ezekiell válasza Memmaao (#28858) üzenetére


Ezekiell
veterán

Újra kell indítani az egészségügyet is, ha lehet

Ki mondta, hogy nem? :F

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#28860) Memmaao válasza Ezekiell (#28859) üzenetére


Memmaao
addikt

Senki nem mondta! De itt mindenki azon parázik, hogy jaaaaj, mi lesz, ha újra indul az élet! Jaaaaj, jön majd két hét múlva a fekete leves! A fekete leves itt van! Soha n.latott statisztikai mélységben az onkológiai ellátás, a kardiológiai ellátás, sorolhatom...

My name is Bond, James... Dean.

(#28861) Ajándékok válasza Ezekiell (#28859) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Le sem kellett volna állítani.

Memmaao
Ha visszaolvasol, azt írtuk az elején, hogy legalább az eü kapjon védőfelszerelést. Nem miattunk terjedt a kórházakban. Inkább a felelősökre legyél mérges.

[ Szerkesztve ]

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#28862) Memmaao válasza Ajándékok (#28861) üzenetére


Memmaao
addikt

Nem hát! :W

My name is Bond, James... Dean.

(#28863) fjudors válasza Ajándékok (#28857) üzenetére


fjudors
aktív tag

nem a pl futár fertőz meg sok embert.
a futár kaphatja el sok embertől..ő az, aki odamegy a teleköhögött lakásodba..ő többet szív a te szennyezett levegődből, mint te az övéből.

a kockázat nagyobb része az övé, és nem a tied..és amíg olyan maszkot kap, ami őt nem védi...mert, ugye te nem maszkban ülsz otthon...hogy véd a hozzád érkezőket a lakásod koncentrált levegőjétől...hiszen ő megy be a te koncentrált teredbe, amit teleköhögtél, maszk nélkül...

[ Szerkesztve ]

(#28864) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A CHO második hullámra figyelmeztet. Éppenséggel lehet igazuk, de a mostani hullámot (ami lehetséges, hogy A második...) totál félresaccolták a megbízóik kérésére, úgyhogy érthető okokból nem sokan fogják komolyan venni őket.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#28865) Memmaao válasza fjudors (#28863) üzenetére


Memmaao
addikt

Látjátok, erre jó ez a vírus mizéria! Embereket egymásnak ugrasztani, hogy ki fertőzőz meg kit! :W

My name is Bond, James... Dean.

(#28866) ollie válasza fjudors (#28863) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A futár elkapja, aztán megfertőz vele egy csomó embert, mire tünetei lesznek.

***

(#28867) Rive válasza Memmaao (#28858) üzenetére


Rive
veterán

Szóval ne gyere itt nekem az arcomba tolt bullshittel!

Itt egyelőre te vagy az, aki folyamatosan fasságokkal jössz. Pl. pontosan meghatározott kontextusban megadtam, mivel jár Mo. viszonylatában az ismert nemzetközi statisztikák alapján a nyájimmunitás elérése. Azóta folyamatosan ezt a számot próbálod felhasználni, kontextusán kívül, otrombán, sokadszor. De amikor a másik fél számainak ilyen jellegű felhasználását néven nevezem, az meg már fáj és kikéred magadnak :W Országuti trollból láttam már értelmesebbet.

Újra kell indítani az egészségügyet is, ha lehet!

Én tehetek róla, hogy le lett állítva :F

Mellesleg pont egy olyan poszt kapcsán sikerült megint ész nélkül betaposnod ide, amiben a túlbecsült nyári várakozásokat próbáltam helyrerakni.
De amikor a szövegértésedet próbálom ez alapján becsülni, az büdös...

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#28868) fjudors válasza Memmaao (#28865) üzenetére


fjudors
aktív tag

ja, nem. csak sokan furcsán nézik a dolgokat.
én sokat járok ügyfelekhez. a nagyobb kockázat az enyém, hiszen én megyek be a lakásukba. onnan beülők a cégesbe, majd haza.
ha megfertőződök, akkor azt nála kapom el, aki teleköhögi a lakását, hisz joga van hozzá.nem fog a saját lakásában maszkban várni.ami engem védene.
az enyém, mondjuk őt is védi.
csak kicsit zavaros az emberek feje...csak végig kéne gondolni, kié a nagyobb kockázat? ha az ügyfél maszkban van otthon, legalább pár órát, a példa futár érkezése előtt, akkor nem tudja megfertőzni, és akkor a futár nem hordja szét a csomagokkal.
pesze, nem állra lehúzott maszkkal, mint ahogy divat mostanában.

a lényeg, hogy nem sok embernek átadhatja, hanem, hogy sok embertől elkaphatja.
és amíg a munkáltatók olyan maszkot adnak, ami nem védi őket,addig be lehet látni, melyik a fontosabb.
a legjobb persze az lenne, ha mindkét fél használná, és az ügyfél a várt érkezés előtt szellőztetne, és maszkot viselne otthon..de, persze..hogyne..a saját otthonába? még mit nem

[ Szerkesztve ]

(#28869) Hieronymus válasza Di Natale (#28844) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"majdnem megfulladtam a boltba"

Kellene csináltatnod egy SpO2 mérést.
A munkatársnőm is erre panaszkodott, 80-84 közötti értékeket lehetett nála mérni. Azt hittük, hogy koronás lett, de más betegséggel kezdték el kezelni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#28870) fjudors válasza ollie (#28866) üzenetére


fjudors
aktív tag

és kitől kapja el a futár?

az ügyféltől.

és miért kapja el a futár?

mert az ügyfél nem használ maszkot, mert otthon van, és szarik rá, mert az az ő otthona.

de ha a futár nem viszi ki a csomagot a lakásba, csak az utcába, a kapuig, vagy megkéri az ügyfelet, hogy vegyen maszkot, használja a saját tollát, akkor megsértődik.

[ Szerkesztve ]

(#28871) Ajándékok válasza fjudors (#28868) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Amíg nem beteg, addig ő a veszélyeztetett. De ha ezt tudja, akkor ne sírjon, tegyen ellene. Pl. az egyszerűvel egyidőben egy komoly maszk is + arcvédő.
Amikor már beteg, naponta ~50 embert fertőzhet meg. Olyanokat is, akiknek tudatlanság, tájékozatlanság miatt eszébe sem jut védekezni. Ők is felelősek, de amikor esetleg a futár családjának adják vissza, akkor már nem a felelősség számít.

A megrendelők is lehetnek óvatosak. Én az ajtóhoz tettem egy széket. Amikor jön a futár, ráteszem a pénzt, kinyitom az ajtót és az ajtó nyílásba teszem a széket, majd párat hátra lépek. Ha akar se tud könnyen bejönni és még egyik sem sértődött meg.

[ Szerkesztve ]

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#28872) Memmaao válasza Rive (#28867) üzenetére


Memmaao
addikt

Eddig egy statisztikai számításod sem állta a helyét, és ahogy látom, így majd két hónap elteltével is ugyan ott tartunk, ahol eddig. Azon kívül, hogy itt nyomod az expertet, van bármi közöd a járványhoz úgy közelről?? Mert én minden nap a "vörös zónában" vagyok kénytelen napi 3x minimum beöltözni, kimosakodni... E mellett napi szinten azon küzdünk, hogy a "rettegő" kollégák végezzék a dolgukat, felvegyék a betegeket. Napi kb 10 tesztet veszek le, szintén beöltözve. De igazad van, én vagyok az országúti troll. :U

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#28873) fatal` válasza Di Natale (#28844) üzenetére


fatal`
titán

Akkor javaslok egy pulzoximeteres checkolást. Egészséges ember nem fullad a maszkban, az sem aki 30 éve dohányzik.

(#28874) andor80 válasza ncc1701 (#28836) üzenetére


andor80
senior tag

Ennyi erővel a műanyag flakonja a sportoló gyúró embereknek is lehetne linkalap..Sőt az sokkal környezetszennyzőbb és felesleges is ellenben a maszkokkal ...

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#28875) Rive válasza Memmaao (#28872) üzenetére


Rive
veterán

Statisztikához - van. A járványtannak ez a része - statisztika.
Neked mennyi közöd van járványtanhoz? Nem a kenetlevételhez - járványtanhoz, statisztikához?

A hozzászólásodnak mennyi köze van ahhoz a hozzászóláshoz, amire reagálni próbáltál?

Esetleg megpróbálhatsz azokból a helytelen számításokból linkelni - kértelek már erre, de persze egyszerűbb csak belekajabálni effélét az éterbe oszt' úgyis lesz valami rajongó, aki utánad mondja... :U

Szalmabábozáshoz nem kell partner. Sz'al ha ezen a szinten akarod tolni, akkor magadra hagylak ;]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#28876) fjudors válasza Ajándékok (#28871) üzenetére


fjudors
aktív tag

elszívsz egy doboz cigit a lakásban.
majd kinyitod az ajtót, és hátralépsz.
az előtérbe megy ki a füst, vagy onnan jön be a friss levegő?

mindkét félnek kell védekeznie.

jellemzően,a munkáltatók nem adnak komoly maszkot, csak sebészit, vagy szövetet.
nekem se a cégtől van a 3M...se a szelepes.az a vásárlós, a 6200-as meg a dolgozós.

(#28877) windlord válasza Rive (#28875) üzenetére


windlord
őstag

Nem szeretned abba hagyni mar ezt a stilust es vizionalast?

O orvos. Leirta. Nap mint nap forog a virus korul. Tan meg virologust is ismert es biologust is. Lehet konzultal is veluk.

Ne haragudj 1000x jobban hiszek neki, mint peldaul neked a monitorod mogul.

Bocsi.
Felesleges a hangulatkeltes!

Neked mennyi kozod van a virushoz?
Mennyire ismered?
Megkerdezhetem, hogy mivel foglalkozol?

Illetve milyen adatokbol szamolsz?

[ Szerkesztve ]

(#28878) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Féknyúz, és akik felültek neki.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#28879) Memmaao válasza Rive (#28875) üzenetére


Memmaao
addikt


Tessék, itt egy screenshot, amikor még nem voltál epidemiológus. 3 hónap alatt azért jól belejöttél! Kar, hogy a fórum nem ad PhD-t!

De hogy egy kicsit ON is legyen és reflektáljak a vírus okozta rettegés következményeire:
Tegnap helikopterrel egy balesethez riasztottak minket. Suzuki ház kapujának hajtott, a sofőr rosszul lett. Felesége az anyósülésen, nem sérült. A sofőrt halva húzták ki az autóból, a polgárőrség megkezdte az újraélesztését. Egy hete! nyaki és torok fájdalmat panaszol, terhelésre. Fulladt is. Háziorvos telefonon látta. Küldött a felhőbe antibiotikum receptet, biztos mandula gyulladás! Beszedte. Nem lett jobban. Kapott még receptet, orvos továbbra sem látta, a gyógyszertárba tartott. Vezetés közben meghalt. Amikor egy rövid időre visszatért a keringése, a 12 élvezetéses EKGn subakut hátsófali infarktusa látszott ránéztem UH-gal a helyszínen. 3cm! pericardialis folyadék, részben alvadekot tartalmazott. Elhalt a hátsó szívfal, megnyílt a szívburok felé. Talán ha látta volna orvos, akkor rájönnek, mi a baj. Ahelyett, hogy rettegnek a vírustól.

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#28880) Ajándékok válasza fjudors (#28876) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Igen.
Ha a személyautóddal szembe mész egy kamionnal, akkor is félre kell rántanod a kormányt, ha a kamionos szabálytalan. Ha nem teszel semmit, mert rá vársz...

[ Szerkesztve ]

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#28881) Rive válasza Memmaao (#28879) üzenetére


Rive
veterán

Az ottani kiinduló hozzászólás ez volt, március elején, amikor a mortalitás becsléséhez még csak a kínai adatok álltak rendelkezésre, rendes európai/nyugati számok még nem. Egy olyan hozzászólásra reagáltam ott, amiben maszek módon 21 százalékra (!!!) becsülték a halálozást. A hozzászólásom:

A 2% az, ami pillanatnyilag a legjobb becslés, valódi statisztikai alapokon. A saját kútfőből összeeszkábált maszek számoknak valódi alapjuk nincs.
Később, ha sikerül nem teljesen hasraütésszerű becslést adni az orvoshoz nem kerülő fertőzöttek/betegek arányára, ez a 2% még szignifikánsan csökkenhet.

Pillanatnyilag ott tartunk, hogy a ~ 50% tünetmentes óta a becsült halálozás bement kettő százalék alá, és egyes modellszámítások szerint lehet (lehet!!! nem bizonyított még, messze nem) talán 0.5% körül is lehet.

Köszönöm, hogy pont egy olyan hozzászólást választottál, amiben ennyire igazam lett :C :C

De légy szíves, többé ne panaszkodj, ha kétségbe vonom a szövegértési képességeidet.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#28882) Memmaao válasza Rive (#28881) üzenetére


Memmaao
addikt

Ja, azt hittem itt még Te voltál a kibic, de tévedtem, már akkor is expert voltál! Mindenesetre én örülök, hogy nem az lett, amikor azt vizionáltad, hogy 400e halott lesz! :U

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#28883) Rive válasza Memmaao (#28882) üzenetére


Rive
veterán

Linkelnéd, kérlek? Hátha ott sem egészen úgy volt :U

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#28884) Kékes525 válasza radi8tor (#28846) üzenetére


Kékes525
félisten



[Lappangási idő]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#28885) t72killer válasza Memmaao (#28879) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tehát az egészségügyieknek nem kéne rettegni egy vírustól - ne csak ettől, mástól se, ez olyan, mintha egy IT-s rettegne egy ransomware-től... Ezt 100% aláírom. Bulis Jóska, aki csak abban érdekelt, hogy tereljen össze nagyobb embertömeget totál feleslegesen egy házibuliba, "rettegjen" csak... Mondjuk a vak pánikolás látom már az agyatlan példányoknál se vezet túl jóra, abból lesz az erdőben, hótt elhagyatott ösvényeken eldobált maszk :W.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#28886) Ezekiell válasza t72killer (#28885) üzenetére


Ezekiell
veterán

egy IT-s rettegne egy ransomware-től.

De tudnia kell a veszélyről, nem szabad lebecsülnie a veszélyt, és mindent meg kell tennie, hogy ne is legyen ransomware-es a rendszere, mert akkor baszhatja - és tudnia kell, hogy ez a "baszhatja" pontosan mit jelent, és fel kell készülnie rá :) Tökéletes példa, köszi.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#28887) t72killer válasza Ezekiell (#28886) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kezelnie kell a veszélyt tudása szerint. És bizony ha az a gond, hogy alapvető védelmi eszközök hiányoznak, akkor minden egyes nem kezelt bokarándulás miatt fel kell mennie a hivatalos panasznak az illetékes szervekhez. Az úgy nem szolgáltatás, hogy lapítunk mint sz.r a fűben, kvázi vállalva annak felelősségét, hogy mi dobtuk ki a beteget.

Ok, Mo.-ról van szó, kihúzom és lefertőtlenítem a kezem...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#28888) Ezekiell válasza t72killer (#28887) üzenetére


Ezekiell
veterán

Sztem csak a teljesen agyhalottak nem ismerik fel a kormányzat katasztrofális tevékenységét.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#28889) Memmaao válasza Rive (#28883) üzenetére


Memmaao
addikt

Igazad van! A 2 millió tüdőgyulladást nem te írtad, aki írta, törölve lett konteó miatt. Te 600e tüdőgyulladást írtál. Elnézést, tévedtem! Nem volt könnyű megkeresni a több, mint 500 hozzászólásod között.

My name is Bond, James... Dean.

(#28890) attiati


attiati
veterán

mindenki kizárólag saját maszkot használjon

[Maszk hiányában bugyiját húzta a fejére egy kijevi nő] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28891) VinoRosso válasza Rive (#28854) üzenetére


VinoRosso
veterán

Nem 500 az, ugye az esetszámot 2xx-7xxx közé becsülték, 3700-ról tudunk, akire lakat került, akkor olyan 4200 jönne ki, ami szerintem túl alacsony. Még amikor ment a daráló akkor az volt a 'menő', hogy ilyen 10x-50x-es szorzóval dobálóztak külföldi sajtóban az ismert esetekre, merthogy kevés a teszt, nálunk meg ugye extrakevés tesztelés volt. Mondjuk én arra azt mondtam, hogy szerintem elhazudott számok a halálozási arány palástolására, de azt se gondolom, hogy ne lenne legalább fele annyi ismeretlen mint amennyi ismert eset van. Szóval inkább olyan 2000 körül lehetett az ismeretlen szabadon flangáló amikor a felmérés történt.

Meg nem kell megvárni az augusztust, ha június közepe-vége felé elkezd kicsit is emelkedni az esetszám, akkor tudható, hogy baj van, mert a 1.5-2 hónap hacacáré után már nemigen fogják meg a terjedést azon a szinten mint márciusban.Akkor ugye február vége fele kezdtek szálingózni az esetek (és nem 2000-ről indult) és kb 1 hónap alatt szépen be is gubózott az ország.

Viszont ha júni közepére 0-ra csökken az új eset, és 1-2 hétig az is marad akkor ki lehet jelenteni, hogy vége (legalább is itthon).

(#28892) t72killer válasza VinoRosso (#28891) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez a szorzó-dolog egyébként totál lutri. Persze, ultrakevés teszt esetén logikus lenne magas szorzót feltételezni, de ha kvázi vakon megfognak egy-egy fontos terjedési vektort, akkor nem lesz 50x annyi beteg. Én is szidtam a magyar kormányt az ultrakevés teszt miatt, de úgy tűnik elég volt a sulizárás.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#28893) Di Natale válasza attiati (#28890) üzenetére


Di Natale
aktív tag

Szerintem elege lett már a korlátozásokból.

(#28894) Alex91 válasza t72killer (#28892) üzenetére


Alex91
félisten

Azert ne legyen, de egy masodik hullamnal szerintem mar nem fog menni a sulik bezarasa...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#28895) t72killer válasza Alex91 (#28894) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mér ne menne? Rokon pedagógus tök belejött az online tanároskodásba, a lakosság is megoldotta az elsőt. Első intézkedésnek kell lennie kb bármilyen cseppfertőző betegségnél.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#28896) Alex91 válasza t72killer (#28895) üzenetére


Alex91
félisten

Nincs mar szabadsag, meg szerintem tanart se szeretne jatszani a szulok tobbsege. Ezt meg kell oldani maskeppen.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#28897) windlord válasza t72killer (#28895) üzenetére


windlord
őstag

Ki fog otthonmaradni? Minden harmadik ember fog csak akkor dolgozni?
Ismet megall a gazdasag.

Jo otlet!

(#28898) Ezekiell válasza t72killer (#28895) üzenetére


Ezekiell
veterán

Az iskolabezárás egy nagyon durván drasztikus intézkedés, azt azért ne felejtsd el. Nem lehet csak úgy 1 millió gyereknek mondani, hogy "otton maracc kiccsákó". Ki vigyáz rá, ki tanítja (ne áltassuk magunkat, az online oktatás a szülőkön múlik nagyrészt), ki eteti, stb

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#28899) t72killer válasza Alex91 (#28896) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lehet próbálkozni, pl felezett osztályokkal, maszkos elsősökkel, stb. Először is tudni kéne, hogy a mostani az akkor első vagy második hullám volt :F? Illetve hogy tényleg jön-e következő... Az is lehet, hogy az őszi iskolakezdésre már szelídebbé mutálódik a vírus és a papírzsepi-hiány lesz a fő problémánk.

#28897+8: értelemszerűen azért, hogy a lakosság 0.05% helyett 0.03%-a kapja csak el, nincs értelme "rombadönteni a gazdaságot". Ha 10% helyett 1% a kérdés, mint egy valódi járványnál, akkor legfőbb ideje kiagyalni az alternatívákat, mert ilyen szituban az a +9% beteg okoz majd önmagában súlyos gazdasági problémákat. A suli/ovi/bölcsi járvány előtti formája az egyik leghatékonyabb vírusterjesztő az európai kultúrkörben, vetekszik az iráni kerítésnyalogatás hatékonyságával. Ebből több országban sikerült előrébb lépni (nem ismerem az új magyar rendelkezéseket ezügyben), de ugye gyerekekről van szó, akik közül a felének a szülei is sz.rtak az egészre elejétől kezdve.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#28900) Micsurin válasza t72killer (#28899) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Olyan sikeres az online oktatás mint még, ajánlom figyelmedbe az S Oszkár csoportban a memeket az elmúlt félévből. :DDD :C

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.