Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28701) szabi__memo válasza t72killer (#28698) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Vagy a légkondis plázában, irodában

(#28702) Rive válasza t72killer (#28698) üzenetére


Rive
veterán

Ez szuper hír egyébként a nyarat illetőleg, amikor az emberek inkább kint vannak.

Kivéve amikor túl meleg van és beülnek a légkondi alá.
Meglátjuk, mit mondanak a számok, de a szórakozóhelyek nyitása mellett nagy csodában nem reménykednék. Valszeg lassabb lesz, mint a kezdeti rúgás (így, hogy iskolák kilőve, meg azért ha ímmel-ámmal is de a maszkokat is hordják), de ahhoz, hogy ősz előtt ne induljon be ennél több kellene.

Ui.: pl. az is, hogy a lakosság egy szuperterjesztő-jelölt része végre hajlandó legyen komolyan venni :U

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#28703) attiati


attiati
veterán

képben van valaki a fél-, teljes álarcokkal?

sajnos indokolt volna (nem saját részre) és lövésem sincs ezekről a cuccokról.

mire kell figyelni a kiválasztásnál?

(#28704) radi8tor válasza attiati (#28703) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Itt mindenki képbe van vele.
Részecskeszűrős kell belőle nem a gázszűrős.

⭐ Stella

(#28705) ooloo válasza Somatom (#28700) üzenetére


ooloo
őstag

Ugyan ... jobban rászorult szektor a turizmus . Úgy cca. 760 milliárdot dobtak a szegény kastélytulajdonosokhoz . Mondjuk a lányomnak én is segítenék . A család az első .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#28707) Ezekiell válasza #46372352 (#28706) üzenetére


Ezekiell
veterán

most lenne pénz.
ha nem lopnák el

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#28708) Floyd80


Floyd80
addikt

https://www.bbc.com/news/world-us-canada-52795447

Americans have flocked to beaches and lakes for Memorial Day weekend, often flouting restrictions imposed to tackle the coronavirus outbreak.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#28709) syberia


syberia
veterán

Természetes szelekció újratöltve.

Floyd80: Nem csak nekem tűnt fel. :DDD A strandolós bulikhoz passzoló nótát is tolhatna a DJ. :K

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#28711) Ezekiell válasza #46372352 (#28710) üzenetére


Ezekiell
veterán

és ők lopni akarnak :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#28712) DarkByte


DarkByte
addikt

Csináltam egy szavazást.
Miképp állsz most (05.25) a vírushelyzethez?
Kíváncsi vagyok mi jön ki belőle :)

[ Szerkesztve ]

(#28713) #22743424 válasza DarkByte (#28712) üzenetére


#22743424
törölt tag

Azért írhattál volna egy olyat is, hogy eddig is mentem meg ezután is megyek csak betartom az előírásokat.

(#28714) DarkByte válasza #22743424 (#28713) üzenetére


DarkByte
addikt

Elvileg hozzá sikerült dobni egy olyat is. :R

(#28716) #22743424 válasza DarkByte (#28714) üzenetére


#22743424
törölt tag

Köszi :R

(#28718) kekedi válasza DarkByte (#28712) üzenetére


kekedi
senior tag

Osztva. Ja, ez nem az az oldal. 😂
Kitöltve. 🙂

Majd megoszthatnad később az eredményt. A jelen állást láttam, de sok következtetést még nem vonnék le belőle.

[ Szerkesztve ]

(#28719) Csatravi válasza Ezekiell (#28711) üzenetére


Csatravi
senior tag

OFF !
Á, dehogy. Kósa Lajos már ki is találta, hogy lehetne finanszírozni az egészségügyet.

"A jövőben a testvérek is illetékmentesen ajándékozhatnának egymás között, illetve örökölhetnének egymástól - egy erről szóló törvényjavaslatot terjeszt Kósa Lajos és Novák Katalin, a Fidesz-alelnöke az Országgyűlés elé."
(infostart.hu)
Gondolni sem merek arra hogy ez nem az eü. finanszírozásáról szól hanem arról hogy a lopott vagyont hogyan lehessen még könnyebben átjátszani családon belül.

(#28720) Alex91


Alex91
félisten

[link] , nem vedtuk meg azokat, akiket kellett volna...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#28721) andor80 válasza t72killer (#28698) üzenetére


andor80
senior tag

1.Nincsenek sokkal többet szabadban.Így is a zárt életünk dominál
2.Őszre nézve ez elkeserítő.

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#28722) szkorhetz válasza Rive (#28702) üzenetére


szkorhetz
őstag

Kik a szuperterjesztő-jelöltek?

(#28723) pjen válasza Alex91 (#28720) üzenetére


pjen
félisten

Igazuk van,megvédük a koronásokat,meghalt helyettük(nagyon rossz kifejezés)egy csomó egyéb beteg,ellátás hiányában.Mindenhol az megy:milyen jól kezeltük a vírust,de a járulékos veszteségekről sose lesz nyilvános kimutatás.

(#28724) Kékes525 válasza szkorhetz (#28722) üzenetére


Kékes525
félisten

Azok, akiknél kevés vagy egyáltalán nem alakul ki tünet a vírusfertőzés során és helyzetüknél fogva nagyon sok emberrel találkoznak naponta az életük, munkájuk során.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#28725) pjen válasza Kékes525 (#28724) üzenetére


pjen
félisten

Például egy teljesen egészségesnek látszó futár,bolti eladó?

(#28726) Kékes525 válasza pjen (#28725) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#28727) Lauda válasza pjen (#28723) üzenetére


Lauda
félisten

Gyanítom ez is volt a cél. Mivel az ellátás hiányában való halál, rokkantság, maradandó károsodás nagyon nehezen, vagy egyáltalán nem bizonyítható, ezért látszólag ez egy nagyon céltudatos és eredményes járványkezelés volt.

(#28728) t72killer válasza Rive (#28702) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, a légkondikkal kapcsolatban sürgősen csinálni kell valamit, gyakorlatilag szuperterjesztők voltak már eddig is, mindenféle bacis-vírusos nyavaját illetőleg.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#28729) Kékes525 válasza t72killer (#28728) üzenetére


Kékes525
félisten

Te biztos tudod, de azért jegyezzük meg, az otthoni légkondikra ez nem, illetve kevésbé érvényes, mert az az általunk kilélegzett levegőt keringeti, sőt még csökkentheti a vírusszámot a szűrője. A szórakozó helyeken lévők viszont a mások által kilélegzett vírust szétteríti a helységben tartózkodók között.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#28730) Ringman válasza Floyd80 (#28708) üzenetére


Ringman
nagyúr

ugyanez UK-ben:
UK crowds enjoy May sunshine as lockdown eases – in pictures

nem sikerült a 100 évvel ezelőttiekből sem tanulni.
(az elsődleges intézkedés - karantén is 600 éves protokoll)

(#28731) t72killer válasza Kékes525 (#28729) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A bacik viszont az otthoniban is tenyészhetnek, némi nedvességgel támogatva szaporodhatnak. Nem csak a korona a baj.

#28730: a Dorset-i képek sztem egész jók, a többi tömegnyomor.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#28732) Kékes525 válasza t72killer (#28731) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha nem megfelelően működtetik. Minden évben megfelelően kell tisztítani, fertőtleníteni, mert másképp könnyen lehet legionellosist kapni, ami akár halálos is lehet.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#28733) #75376384


#75376384
törölt tag

ennel inkopentensebb bandat en meg nem lattam. benyujtottam meltanyossagit megint. megadtam a svajci(!!!) lakcimem, erre kapok egy ilyet:

Tisztelt Címzett!
Tájékoztatom, hogy 216/2020. (V.21.) Korm.rendelet alapján Magyarországra történő belépés
szabályai a magyar-osztrák határ viszonylatában 2020.05.22. naptól a következők szerint
alakulnak:
1. § A rendelet hatálya nem terjed ki a teherforgalomban történő határátlépésre.
2. §
(1) Az osztrák állampolgár és a magyar állampolgár az Osztrák Köztársaság területéről
Magyarország területére – az egészség és élet megóvása, valamint a nemzetgazdaság
helyreállítása érdekében elrendelt veszélyhelyzettel kapcsolatos rendkívüli intézkedésekről
szóló 81/2020. (IV. 1.) Korm. rendelet szabályaitól eltérően – beléphet, ha a belépést
megelőző 4 napnál nem régebben készült, az egészségügyi szakmai szabályoknak megfelelő,
molekuláris biológiai vizsgálat – SARS-CoV-2 teszt – eredményét tartalmazó, angol vagy
magyar nyelvű okirattal igazolja, hogy SARS-CoV-2 koronavírus a szervezetében aktuálisan
nem mutatható ki.
(2) Ha az (1) bekezdés szerint Magyarország területére belépett
a) magyar állampolgár,
b) Magyarország területén tartózkodó osztrák állampolgár
a belépést követő 14 napon belül COVID-19 fertőzés tünetét észleli, akkor a lakóhelyét,
tartózkodási helyét vagy szálláshelyét nem hagyhatja el, és haladéktalanul köteles telefonon
értesíteni a járványügyi hatóságot.
3. § A magyar állampolgárral azonos megítélés alá esik azon EGT-állampolgár, aki állandó
tartózkodásra jogosult, és ezt a jogát állandó tartózkodási kártyával igazolja.

most akkor ez mi? mert ez nem engedely az tuti. attol, hogy ausztrian keresztul erkezek de meg se alltam abban az orszagban mit szamit barmi is? miert nem lehet annyit irni, hogy "he paraszt johetsz/nem johetsz"?

(#28734) Kékes525 válasza #75376384 (#28733) üzenetére


Kékes525
félisten

"attol, hogy ausztrian keresztul erkezek de meg se alltam abban az orszagban mit szamit barmi is? "

Ezt miből lehet biztosan tudni?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#28735) proci985 válasza #75376384 (#28733) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

svajc EGT nem?

szoval a 2.2.2c miatt a 2.2.2a vonatkozik rad. szoval elotte negy napon belul teszt kell?

gondolom nem akarsz se szlovakianak, se szlovenianak kerulni.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#28736) #75376384 válasza Kékes525 (#28734) üzenetére


#75376384
törölt tag

hoztak egy fene tudja mit, ami az ausztriabol erkezo magyarokrol szol. en svajcbol erkezem, ott a lakcimem meg minden, amit kertek.

akkor irjak ugy, hogy ausztrian keresztul erkezo, mindegy honnan indulo magyar allampolgar, de nem ezt irtak. mert ha ezt irnak, akkor barhol keszult 4 napnal korabbi teszt ervenyes lenne es nem lenne ertelme a meltanyossagi kerelemmel torteno baszakodasnak. ugyanis tesztet nem fogadnak el a hataron. vagy csinaltatok egyet es full yoloban odamegyek aztan vagy jon a ket het vagy nem.

beadtam egy kerelmet, mert svajcban elek es ezt akarom hogy elbiraljak. erre kapok egy valaszt, amiben arrol irnak, hogy mi van az ausztriai magyarokkal.

(#28735) proci985: de akkor minek van a meltanyossagi? miert nem azt kommunikaljak, hogy nem kell meltany, mert akarhonnan jossz magyarba eleg egy 4 napnal korabbi negativ teszt?

[ Szerkesztve ]

(#28737) Ezekiell válasza #75376384 (#28736) üzenetére


Ezekiell
veterán

Az osztrák-magyar határt átlépő magyar állampolgárokról (és EGT-állampolgárokról) szól, amit írtak. Tök mindegy, hol laksz, nincs is benne szó lakóhelyről. Aki átjön a határon, arra ez vonatkozik, lakhat akár az USA-ban is.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#28738) proci985 válasza #75376384 (#28736) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ne kerdezd, nekem is ugyanolyan kriptikus a magyar hivatalok valasza neha.

nekem annyi bonyolitas van, hogy mindenkepp repulnom kene, de nekem annyira nem kritikus hala egnek.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#28739) #75376384 válasza Ezekiell (#28737) üzenetére


#75376384
törölt tag

akkor miert van a meltanyossagi? ja mert nincs tesztem. vagyis nem a kerdesre valaszolt, hanem idebszott egy sablont. tipikus nesze semmi fogd meg jol. felhivni nem lehet oket, mert nem veszik fel. e-mailre nem reagalnak. minden attol fugg, hogy eppen ki biralja el es ez a bosszanto.

(#28738) proci985 : szerintem te a svedektol jovet be se lephetsz, amilyen ostoba a felfogasuk a vezetoknek. :D svajcot igy kezelni? ez mi. de a vendegmunkas belephet, meg a szerbia felol erkezo.

[ Szerkesztve ]

(#28740) bigdady válasza proci985 (#28735) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nem egt Svájc

(#28741) proci985 válasza #75376384 (#28739) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

kulkepviseletnek elvileg van telefon ideje, en megprobalnam akkor, hatha.

esetleg bemenni, ha kozel van. en mondjuk nem tudok, mert innen a legkozelebbi is kb egesznapos tura tavra van.

bigdady: Svájc személyek szabad mozgása szempontjából EGTnek minősül. Kérdés most is. De igazából lehet fallbackelni a magyar állampolgárra, szóval tökmindegy, hogy honnan jön az ember, amig az osztrak hatart lepi at egy max negy napos teszttel.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#28742) Ezekiell válasza #75376384 (#28739) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ja persze, idióták, azzal egyetértek, csak próbáltam segíteni értelmezni ezt a szart.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#28743) #75376384 válasza proci985 (#28741) üzenetére


#75376384
törölt tag

o jaj az kulon sztori. :D

lakotarsam vegigtelefonalta a svajci belugyminiszteriumtol elkezdve a nem tudom meg hany hivatalt es mindenki mast mondott, arra a kerdesre, hogy a magyarorszagi baratnoje most akkor bejohet e vagy sem.

felhivhatom Bernben a konzulatust, de ok se donthetnek a meltany felol. ezt azok a faszok allitjak ki az orfk epuleteben.

(#28744) #22743424 válasza proci985 (#28735) üzenetére


#22743424
törölt tag

Svájc nem EGT tagállam de : Svájc, amely ugyan nem tagja az Európai Gazdasági Térségnek, de az Európai Közösséggel és a tagállamokkal kötött szerződés alapján a személyek szabad mozgása vonatkozásában azonos jogállású. :D
UI: látom ezt írta proci985 is csak mire kikerestem :)

[ Szerkesztve ]

(#28745) #75376384


#75376384
törölt tag

gondoltam megnezem a mai tajekoztatot, de ez... ez a no megol. semmit se mond. igy marad, hogy beadom ujra.

amugy fb svajci csoportban irtak, mindenki ezt a valaszt kapta ma es senki se erti. :D

(#28746) Ezekiell válasza #75376384 (#28745) üzenetére


Ezekiell
veterán

Azt a tájékoztatót nem szabad nézni, ne kínozd magad :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#28747) syberia válasza Ezekiell (#28746) üzenetére


syberia
veterán

Műfajilag valahol a népies bohózat és a vudu szertartás között húzódik, de nem kockázatmentes a felhasználóra, én többször agygörcsöt kaptam a megtekintése közben.

https://howbad.info/

(#28748) proci985 válasza #75376384 (#28745) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hat akkor ki kell varni, ugyis lesz valaki a csoportban, akinek valamilyen okbol surgos lesz visszautaznia. nekem valamennyire surgos lenne, de ha nem tudok lemenni se dol ossze a vilag.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#28749) axioma válasza DarkByte (#28712) üzenetére


axioma
veterán

Szavaztam, de szerintem felrevezeto. Mert en azert nem megyek (max. heti 1x bevasarlason kivul) sehova, mert nincs miert, es agglobol ok nelkul nem indulok neki. Munkahely minimum junius vegeig zarva, utana is split operation, tehat home office miatt hetkozben eleve ide vagyok kotve. Kozben nekem ugye mint mar betegsegen atesettnek pont nem kell egyik iranyban se felnem, a tobbiek miatt (latvany, kotelezoseg) viselek maszkot. Szoval ugy tunik mintha felnek pedig csak "igy jon ki".

(#28750) Ringman


Ringman
nagyúr

összefoglaló 24.hu-ról:

Mi minden változik a munkahelyeken az újrakezdés után? Kötelező bemennünk, de kötelezhetnek az otthon maradásra is? Megtagadhatjuk a maszkviselést?
A Réti, Várszegi és Társai Ügyvédi Iroda PwC Legal szakértő ügyvédei, Dr. Zsédely Márta és Dr. Szűcs László segítségével vettük végig, hogy a koronavírus árnyékában milyen körülményeket kell biztosítaniuk a munkáltatóknak, és mire kötelezhetik a dolgozókat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.