Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25351) pjen


pjen
félisten

Van a hirstarton egy cikk.Egy német kisvárost teszteltek,egészen furcsa eredmények születtek.A teszt szerint a fertőzöttek száma a többszöröse az eddig becsültnek.A halálozási arány pedig csak a töredéke.

(#25352) windlord válasza pjen (#25351) üzenetére


windlord
őstag

Remelem nalunk is ilyesmi van. :)
Tudom, hogy nem. De remelem.

[ Szerkesztve ]

(#25353) Asbee válasza windlord (#25350) üzenetére


Asbee
veterán

Sosem mondtam, hogy nincs vírus. Csak gratulálni tudok, neked ebből ez jött le. De általában ez szokott az utolsó érv lenni, te tagadod a vírust, laposföld, bla bla.

[ Szerkesztve ]

(#25354) pjen válasza windlord (#25352) üzenetére


pjen
félisten

Honnan Tudod, hogy nem.Egy alapos tesztelés lehet sokmindent megváltoztatna.Esetleg a rettegés faktor is vissza esne 10 ről 4 re.

(#25355) windlord válasza Asbee (#25353) üzenetére


windlord
őstag

Hat pedig neha ugy le tudod orrolni a biologust, hogy akar erre is lehetne gondolni.

Masok ervekkel allnak elo, Te nevetsz rajtuk. Mert ezek csak cikkek.

Kicsit neha a legjobb vedekezes a tamadas cimu jatekot erzem.

De ess nekem is aggressziven.

Pjen:
Hat akkor menjen a teszt! A nepnek az igazsagot, telibe az arcaba. Ne a kozmetikat!

Retteges faktor?
Vilagjarvany idejen?
Tenyleg hulyek az emberek...

[ Szerkesztve ]

(#25356) Vladi válasza windlord (#25352) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nálunk még ilyenebb van.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#25357) Asbee válasza windlord (#25355) üzenetére


Asbee
veterán

Az hogy kisarkítod a dolgokat amennyire lehet és ezek köré formálod a véleményed, az korrekt? Áh hagyjuk...

(#25358) radi8tor válasza Vladi (#25356) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ne lombozd le a tesztfanatikusokat plz.

⭐ Stella

(#25360) #95561216 válasza pjen (#25351) üzenetére


#95561216
törölt tag

Ugye nem a fesztiválos gócpontra gondolsz a holland határnál?

(#25361) radi8tor válasza #46372352 (#25359) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Erősen hoaxgyanús vagy valami titkos kutatást kottyintott el a rektor.

⭐ Stella

(#25362) Ezekiell válasza #46372352 (#25359) üzenetére


Ezekiell
veterán

"orvostechnikai eszköz, amely a légúti nyálkahártyára ragadva fejti ki hatását"

Ja, mint a hipó. Az is ráragad a nyálkahártyára, és az is fertőtlenít. Igyunk hát mind hipót! ;]

(Azt ügyesen elfelejti a professzorrektoruram, hogy ha valaki megfertőzödött, annak nem cska a nyálkahártyáján van vírus... Mármint ha nem hoax az egész, de sztem az)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#25363) pjen válasza #95561216 (#25360) üzenetére


pjen
félisten

Én nem gondolok semmire.A cikk még mindíg ott van a hirstarton,olvasd el.

(#25364) kekedi válasza windlord (#25350) üzenetére


kekedi
senior tag

A tobbiek azt serelmezik, hogy nulla info van.

Igen, ez már leragott csont. Mikor ment a sírás hogy miért nincs megyére bontva a fertőzöttek száma. Aztán meg kapta a nép. Sokkal jobb lett tényleg :U
De tudom. A népnek az kell hogy Kis Pista Bp. lakos a Kossuth utca 5 szám alatt lakó koronavírusos.

És valakinek ez sem lenne elég.

Nyilván tudom, sok más infó is van amit hianyolnak, ez csak egy élő példa volt.

Én is osztom Asbee véleményét amúgy.

(#25365) Rive válasza pjen (#25351) üzenetére


Rive
veterán

Egy német kisvárost teszteltek,egészen furcsa eredmények születtek

Hány papaja volt fertőzött?

Addig OK, hogy a betegekre PCR teszt volt, ez többé-kevésbé hitelesnek tekinthető. De az antitest-tesztek iránti bizalom pillanatnyilag (illetve már) nem igazán acélos.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#25366) windlord válasza Asbee (#25357) üzenetére


windlord
őstag

Milyen sarkitas volt?

Ird mar le!
Amig ezt nem teszed, addig vedekezesbol tamadasz.

Rad8tor: teszteles nelkul hogyan lehet?
Elhisszuk a kormany allitasait (normalis vilagban ez normalis lenne, de ok hazudoznak), nezzuk a napi/heti/havi halalozast es szamolunk?
(halalozasban veletlenul nincs csusztatas?)

Csak kerdem, mert oszinten erdekelne...

(#25367) #95561216 válasza #46372352 (#25359) üzenetére


#95561216
törölt tag

Rézgálic?

(#25368) Asbee válasza Rive (#25365) üzenetére


Asbee
veterán

Németeknél nagyon korrektül mennek a tesztelések. Tartományokra, falvakra néznek sokszor reprezentatív teszteket, ezek alapján mennek az enyhítések. Gyorstesztből sem a kínai szutykot használják. Svájc-olasz gyártmányok vannak. Kint élő dolgozó, háziorvos-pulmonológus ismerősöm mondta. Amikor itt még pesten csináltak csak tesztet, arra is 3-5 napot kellett várni, ott már hiorvos vette a napi több 10 mintát és másnapra megvolt a pcr eredmény. Na pont az ottani hitelességben nem kételkednék.

(#25366) windlord:

Hat pedig neha ugy le tudod orrolni a biologust, hogy akar erre is lehetne gondolni.
Masok ervekkel allnak elo, Te nevetsz rajtuk. Mert ezek csak cikkek.
Kicsit neha a legjobb vedekezes a tamadas cimu jatekot erzem.
De ess nekem is aggressziven.

Ez így egyben mind sarkítás. Nyílván így könyebben tudod elfogadtatni a véleményed. Nem egyszer írtam érveket, nem csak nevettem, hanem a cikkeknek sem kell mindent egyszerre elhinni. Azért mert valaki biológus, akkor minden úgy van és elkell fogadni amit ő mond? Ő engedhet meg magának sokszor "érdekes" stílust? És ezt mindeféle tiszteletlenség nélkül mondom. Itt egy példa a magyar orvos: Akkor most miért nem állsz ki az orvos mellett, mert orvos? :N

[ Szerkesztve ]

(#25369) Ringman


Ringman
nagyúr

A debreceni egyetem rektora szerint a mádi szőlőben van a koronavírus elleni csodaszer
[link]

(#25370) Rive válasza Asbee (#25368) üzenetére


Rive
veterán

Na pont az ottani hitelességben nem kételkednék.

Van itt, aki szakmányban szeret linkelni valami csókát aki szerint a (illetve: pont) a német tesztek minden koronavírusra pozitívak, nem covid19-szelektívek.

Na, ezt neki mondd ;]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#25371) pjen válasza Rive (#25365) üzenetére


pjen
félisten

lehet néha a reményt keltő oldalát is kéne nézni a dolgoknak.
Hátha nem halunk meg mind.

(#25372) Rive válasza pjen (#25371) üzenetére


Rive
veterán

Hát, aki orosz rulettezik az mind így nézi.
Meg akkor is, ha más tökével.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#25373) headhunter válasza Lauda (#25289) üzenetére


headhunter
addikt

Fogorvos és asszisztens is lobogtatja a páciens előtt a negatív Covid-19-es tesztjét?!

(#25374) pjen válasza Rive (#25372) üzenetére


pjen
félisten

Örökké nem retteghetünk és az is lehet, hogy igazuk van.

(#25375) windlord válasza Asbee (#25368) üzenetére


windlord
őstag

En kerdest tettem fel Neked, nem akartam semmit sem lenyomni a torkodon.

Az, hogy van egy cikk, amit peldaul biologusok publikalnak, esetleg virolugusok.. Nekem eszem agaban sincs ledegradalni, hogy gyokerseg. Nem hiszem el. En a Star Wars - t sem hiszem el...

Nincs nalunk tomeges megbetegedes. Teny.
Nincs tobb ezer halott. Teny.

Miert?
Nem tudjuk.

Nyitunk.
Irjak, esszel kellene, mert baj LEHET. Nem lesz, hanem lehet.

Mint az elejen irtam, nyitasparti vagyok, mint Te.
Nem akartam lenyomni semmit az arcodon, mert egyezik a velemenyunk sok dologban.

De vannak dolgok - biztos vagyok benne - amit egy biologus, egyetemi tanarember jobban ismer, mint en, gyengearamu rendszermernok.

De az en szakmamban, lehet en vagyok jobban otthon.
De ez itt nem az en szakmam.

A legfontosabb.
Ez egy forum. Barmi, barkitol itt le van irva, ugy az orszag donteseit nem a forum hozzaszolasai alapjan hozzak.

[ Szerkesztve ]

(#25376) Parci válasza radi8tor (#25361) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jaja, titkos turul cucc, az egész világ a hegyalja fesztiválon fog könyörögni egy csepp aszúesszenciáért, mert a 2047-es koronavírus járványt is az gyógyítja.

én inkább arra tippelnék, hogy elég sok mádi szajrét ivott a rektor úr, mielőtt el elhagyta a száját. :(((

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#25377) Rive válasza pjen (#25374) üzenetére


Rive
veterán

Hatból hány golyóval mernél erre fogadni, ha a saját fejed a tét?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#25378) andor80 válasza windlord (#25338) üzenetére


andor80
senior tag

Én is nyitáspárti is vagyok mostmár,hogy látom a főváros lezárása csak politikai csuklóztatás.DE! HA nyitnánk is BRUTÁLIS intézkedéscsomaggal indítanék.Maszk higénia elhagyását egymásra rámászst közterületen-boltban börtönnel jutalmaznám.Már a vírus elött is nyomorogtunk foftunk másokra itt az ideje tanulni valamit...

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#25379) Parci válasza cappa72 (#25308) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"Más: [saját halottjának tekinti a tárca a 41 éves ápolót]"

nyomdafestéket, de még virtuális tintát sem tűr, amit erről gondolok :(((

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#25380) ollie válasza #46372352 (#25359) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Végül is csak le kell tüdőzni, és egy darabig ott tartani.

***

(#25381) pjen válasza Rive (#25377) üzenetére


pjen
félisten

5.Én nem fogom fel ennyire tragikusan.Örökké nem élhetek,de nem is retteghetek örökké,pedig abban a korban vagyok ahol retteghetnék.

(#25382) lm83


lm83
őstag

Ikeáról néztétek a cikket?
Kígyózó sor volt már nyitás előtt...

(#25383) cappa72 válasza Parci (#25379) üzenetére


cappa72
nagyúr

... és ha tudnád, hogy még a temetésére is el akarnak menni...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#25384) Gubu0101


Gubu0101
veterán

Aztat mondották,hogy magán orvoshoz aki megy,annak saját zsebből fizetős a teszt,aki pedig állami intézménybe annak Tb-s.Sorry ha már volt :B

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#25385) Parci válasza pjen (#25381) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

:R

(ez egyébként nagyon egyéni, meg nagyon egyéni élethelyzet függő)

más: voltam ma csavarboltban és fatelepen is. mindkét helyen mindenki maszkban jött, a fatelepen az alkalmazottak is maszkban voltak. a csavarboltnál volt kirakva kézfertőtlenítő, az alkalmazottak meg plexi mögött voltak, valamint csak akkor mehetett be egy vásárló, ha kijött egy. szóval tök felkészültek voltak...

...igaz, az alkalmazottakon már nem volt maszk, a plexi mögül pedig kirohangáltak a raktárba, amihez el kellett menni a vásárló mellett közvetlenül, közben ordítoztak egymásnak, fújtattak, valamint elképesztően lassú volt a kiszolgálás, én konkrétan 5 perc után kimentem és szóltam nekik, hogy szóljanak ki, ha jöhetek, mert most csak vírusért tobzódom odabent. az engem kiszolgáló kiscsóka meg brutálisan szarul volt, turbó migrén, mondtam is neki, hogy fasza, hadd gratuláljak. :DDD :U (meg azt is, hogy jobbulást)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#25386) fatal` válasza Gubu0101 (#25384) üzenetére


fatal`
titán

Ez egy vicc egyébként. Szóval adott esetben gyulladt foggal várjál 2 hetet a teszteredményre.

És mi van, ha bejelentkezek az állami orvoshoz, megcsináltatom a tesztet és az eredménnyel elbattyogok a magánhoz?

(#25387) windlord válasza andor80 (#25378) üzenetére


windlord
őstag

Errol beszeltem en is telefonos alkalmazas temanal.

Nyissunk, de tartsunk is be eloirasokat. Tartassak is be!

Tegnap a boltban a 3.5 eves gyerekemre siman ra adtam a maszkot. Tudja, erti a lenyeget az intezkedesnek.

Jah, es nem rettegunk a virustol. Max a felesegem. De o is egy 8 honapos picike miatt.

[ Szerkesztve ]

(#25388) pjen válasza Parci (#25385) üzenetére


pjen
félisten

Én is tankoltam,Tesco és gyógyszertár+gyógynövény bolt.Végig maszk,rajtam és a dolgozókon is.Kis közért előtt hárman békésen pálinkáznak,eladón kesztyű van,maszk nincs.Én amíg nem volt kötelező inkább távolságot igyekeztem tartani,mint maszkot hordani.A piacon például minden második eladón nem volt maszk és az emberek fele is max a szája elé rakja.

(#25389) windlord válasza pjen (#25388) üzenetére


windlord
őstag

En is igy voltam.
Amig nem volt kotelezo, tartottam erosen a tavolsagot.

Most kotelezo, hordom is ahol irva vagyon.

(#25390) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

https://444.hu/2020/05/05/meg-akkor-is-filmezte-magat-a-nover-amikor-mar-nem-tudott-beszelni-hogy-bemutassa-milyen-ez-a-betegseg

ez egy rohadt igazságtalan vírus. nagyon sokan, a legtöbben meg sem érzik vagy kifexik. párakat random mód kivégez és/vagy megkínoz. az öregeket üti. a nagyon sokak minimális toleranciával élik meg, hogy korlátozták az életüket, ami így rosszabb és anyagilag jóval nehezebb lett. a halottak meg nem beszélnek. :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#25391) Parci válasza pjen (#25388) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

így van, távolság a kulcs, meg hogy menekülni kell zárt térből, nem szabad beragadni többedmagaddal. eleve hülyék, hogy nem nyitják ki az összes ablakot stb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#25393) t72killer válasza fatal` (#25386) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Emádkoztam is sűrűn február óta, hogy ne pont most kezdjen rosszalkodni vmelyik fogam...

#25387: a 3.5 évesed valószínű értelmesebb, mint a felnőtt európai lakosság 60%-a. :R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#25394) Gubu0101 válasza fatal` (#25386) üzenetére


Gubu0101
veterán

24-48 órán belül megvan az eredmény,asszem.Az jó kérdés,lehet neki küldik le az eredményed így elkerülve a kiskapukat.

"Fogászati kezelések előtt viszont minden fogorvosnak egy kérdőívet kell kitöltetnie a beteggel, és ha a páciens nem koronavírus-gyanús, akkor nincs szükség a PCR-tesztre - tette hozzá a minisztérium." :U

"Költségek: a fogorvosnál nem kell fizetni azokért a dolgokért, amikért a járvány előtt sem, sőt, a koronavírustesztért sem a közfinanszírozott ellátásban. A magánellátásban azonban, ha kell koronavírusteszt, az a szolgáltató költségére történik, ő pedigeldöntheti, ezt áthárítj-e a betegre, vagy sem."

Tehát azonnal elvégzik a beavatkozást,előtte van egy kérdőív amit kitöltetnek.Ha gyanús vagy akkor jön a mintavétel ha nem akkor indul is a beavatkozás.

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#25395) Rive válasza pjen (#25381) üzenetére


Rive
veterán

Rettegni nagyon nem ugyanaz, mint minél kisebb kockázatot vállalni.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#25397) t72killer válasza Rive (#25395) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A topik egy része tinédzser-szinten mozog: ha az úton úgy kelsz át, hogy mész 20métert a zebráig, máris rettegő és pánikkeltő vagy. Hogy képzeled, h nem vagy elég tökös és vágsz neki keresztbe, ahogy neked kényelmes?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#25399) t72killer válasza Dyingsoul (#25398) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mindenhol így állnak hozzá addig, amíg nem lát meg az illető egy mentőt a szomszédban. A természet ilyen, a zsákmányállat csak akkor fogja fel a veszélyt, amikor a ragadozó már pozícióba ért.

A kézfogás különdíjas...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#25400) windlord válasza Dyingsoul (#25398) üzenetére


windlord
őstag

Ezt mondom.
Eljen a propaganda.
Buntetni kellene ezt a nephulyitest.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.