Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24351) Kékes525 válasza Jablocskov (#24349) üzenetére


Kékes525
félisten

+1

" a tanulók tömeges összecsődítése és utaztatása. "

+ az esetleges hozzátartozók.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#24352) bigdady válasza Ezekiell (#24329) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nocsak mégiscsak lakossághoz viszonyított mutatókat használunk, meg támpontot ad? Epicfacepalm a múltkor hogy is volt? [link]

[ Szerkesztve ]

(#24353) Kékes525 válasza radi8tor (#24350) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezt miből gondolod? Ha nem tesztelnének, akkor a fővárosban sem lenne kockázat? Nagyon kevés a teszt, hogy ilyen bátor következtetéseket le lehessen vonni. Ráadásul az a kevés sem reprezentatív.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#24354) Jablocskov válasza radi8tor (#24350) üzenetére


Jablocskov
tag

Honnan tudod? Csak nem az operatív törzs tájékoztatójából. Egyébként vannak középiskolák ahová az ország minden részéből járnak tanulók. Mivel az érettségi nem egy nap, ezeknek a tanulóknak kollégiumi elhelyezését is meg kell oldani.

[ Szerkesztve ]

(#24355) radi8tor válasza Kékes525 (#24353) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Aki kórházba kerül azt tesztelik. Valamint március 13 óta ha nem mozdult ki otthonról - akkor elég nehéz betegnek lenni.
Most kezdenek bele egy 16000-es (vagy 18) tesztelésbe, ami reprezentatív lesz és látható az ország fertőzöttsége. Május végén-június elején lesz eredménye.

Egész nyáron ezt fogjátok fújni vagy azért elmentek nyaralni is valamikor? Ráértek októberben folytatni ezt a tesztelni, tesztelni, tesztelni dolgot.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#24356) hyperspace válasza Ezekiell (#24325) üzenetére


hyperspace
őstag

Nagyon építik Merkelyt. [link]

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#24357) ncc1701 válasza radi8tor (#24348) üzenetére


ncc1701
veterán

Meg aki nem mozog, nem jár sportolni, és szarul eszik. Ezt ugattam már 2 hónapja, h aki otthon marad, és csak shoppingolni jár ki hetente (kvázi betartja a szabályokat), az rögtön bukja a legfőbb védelmi vonalát, a saját immun rendszerét.

(#24358) Ricardo válasza ncc1701 (#24357) üzenetére


Ricardo
félisten

Mert csak a teremben lehet gyúrni? Tudom lakásban nem lehet mozogni mert nincs hely.Szobabicikli futógép sem létezik. Akinek fontos a sport az megoldja, Akinek nem az meg előtte sem sportolt.

[ Szerkesztve ]

(#24359) Alex91 válasza Jablocskov (#24349) üzenetére


Alex91
félisten

Valoszinuleg az egyetemek miatt lesz megtartva az erettsegi. A felvetelit nem akartak mashogyan megoldani, nekik igy kenyelmesebb...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#24360) Kékes525 válasza radi8tor (#24355) üzenetére


Kékes525
félisten

"Aki kórházba kerül azt tesztelik. "

Aki oda kerül. Mivel ezt kihangsúlyoztad, ez implicite azt jelenti, hogy a többi ember nem is lehet fertőzött. Ne haragudj ez nem indok arra, amit írtam.

"nem mozdult ki otthonról"

Ha 100%-osan betartották volna a rendelkezéseket, akkor is nagyon sokat mozogtak volna, mivel nem volt teljes lezárás, mint Kínában. Viszont sokan ezt sem tartották be és a védekezés különböző formáit sem.

"Most kezdenek bele..."

Pontosan, ezért is írtam azt, amit. Ismerjük az eredményét?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#24361) Jablocskov válasza Alex91 (#24359) üzenetére


Jablocskov
tag

Lehet erre is hivatkozni, de például a megajánlott jegy az egyetemeknek ugyanolyan jó lett volna. Érettségi ügyben jelenleg nincs jó megoldás, csak a rossz és kevésbé rossz közül lehetett választani. Ez a mostani talán a legrosszabb. Az egészségügyi problémák mellett a diákok számára is kellemetlen, mert a felkészülés az online oktatással finoman szólva sem volt ideális. Szóbeli vizsga meg nem lesz, így javításra sincs lehetőség.

(#24362) solti válasza Ricardo (#24358) üzenetére


solti
senior tag

ne haragudj, ez baromság. Saját példámból kiindulva egy 57 nmes panelben 2 kisgyerek mellett nem, nem fér el egyik sem. Asszonynak van egy pici lépcsőzője, de azt is kerülgetjük. Közel van egy jó konditerem sok csoportos órával, én oda szoktam menni, mert egyszerűen racionálisabb választás. Most ezt sajnos nem tehetem, mert a terem sincs nyitva, nem hogy csop. órák lennének... Marad a biciklizés, csak ahhoz kell jó idő, ráadásul ugyanannyi kalória elegétéséhez több idő kell, nem olyan effektív a dolog (forgalom, lámpák stb).

(#24363) radi8tor válasza Kékes525 (#24360) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az eredmény 1 hónap múlva várható mivel 2 hétig tart a mintavételek begyűjtési szakasza.

⭐ Stella

(#24364) Ricardo válasza solti (#24362) üzenetére


Ricardo
félisten

Senki nem mondta, hogy a terem nem jobb,csak azt, hogy aki otthon van az nem tud sportolni állítás nem valós.
[link] :U

[ Szerkesztve ]

(#24365) Kékes525 válasza radi8tor (#24363) üzenetére


Kékes525
félisten

Így van. Ezért pontos következtetések levonása utána lehetséges a hazai fertőzöttségről. Addig még "csak" a külföldi és a nagyon kevés számú és nem reprezentatív magyar adatok állnak a rendelkezésre, ami erre csak fenntartásokkal alkalmas.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#24366) bigrock válasza Kékes525 (#24347) üzenetére


bigrock
addikt

"A táplálékok döntő többsége (máj és a csukamájolaj kivétel) ahhoz nagyon kicsi, hogy annyi D vitamint vigyen a szervezetbe, mint amennyit tablettákkal lehet."
Ne haragudj, de táplálkozástudományból ne tégy másoddiplomát.

(#24367) S e t h válasza solti (#24362) üzenetére


S e t h
nagyúr

Én is úgy tudom, hogy fekvőtámaszt, felülést, guggolást nem lehet 60 nm alatt csinálni.
Nekem időnként a gyerek még a hátamra is szokott ülni mozgás közben és ott kacarászik, de ezt nem merném bevállalni 60 nm alatt.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#24368) Ezekiell válasza bigdady (#24352) üzenetére


Ezekiell
veterán

Kevered a szezont a faszommal, sokadjára. A halalozast nem mérjük a teljes lakossaghoz (erről volt szó múltkor), a fertőzöttek számát igen. Kicsit szerenyebben kellene, "epicfacepalm"

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#24369) Kékes525 válasza bigrock (#24366) üzenetére


Kékes525
félisten

Nézz meg bármilyen tápanyagtáblázatot.

Légy szíves csak tényekkel válaszol, ha nem értesz egyet azzal, amit írtam. Itt utána nézhetsz, ha nem hiszed. [Élelmiszerek és az egészséges táplálkozás ] [TÁPLÁLKOZÁSTAN]

A Google a barátod! ;) Segítek: [Legmagasabb D-vitamin tartalmú ételek - Termál Online] Életszerű, hogy ezekből sokat eszünk? :N

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#24370) Memmaao válasza Parci (#24319) üzenetére


Memmaao
addikt

Biztosat senki nem fog tudni mondani. De nem gondolom, hogy a polgári fegyelem az oka, hogy nálunk kevés az esetszám. A 9-12 bőven zsúfolt ahhoz, hogy potenciálisan mindenkit megfertőzzön. Nálunk a környék gyerekei mind összejàrnak. Mindenki kint van délután az utcán.

My name is Bond, James... Dean.

(#24371) bigdady válasza Ezekiell (#24368) üzenetére


bigdady
nagyúr

Végre jól látod :D

(#24372) Ezekiell válasza radi8tor (#24348) üzenetére


Ezekiell
veterán

Hát aki másfél hónapja nem mozdult ki (ha van ilyen ember egyáltalán), annak a világgal talakozasa is frankó lesz :)

BTW, vitaminokat akkor is szedünk, ha nincs járvány, legalábbis az okosabbja.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#24373) bigrock válasza Kékes525 (#24369) üzenetére


bigrock
addikt

Nyugodt lehetsz, egy olyan orvoscsoportnak is dolgozok IT-s-ként aki ezzel foglakozik, mi több ezzel gyógyít betegeket. Én nem a cikkeknek hiszek, hanem amit saját szememmel láttam, kb. 10 év során.

(#24374) Ezekiell válasza bigdady (#24371) üzenetére


Ezekiell
veterán

Na, akkor egyetértünk, hogy nem kéne hulyeseget írogatnod, király.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#24375) Kékes525 válasza bigrock (#24373) üzenetére


Kékes525
félisten

Na jó, akkor csak leírom, az egyik szerző akit linkeltem az utódom a tárgy oktatásában. Sok tárgyat oktattam, mert nagyon kevés a tanárok létszáma és sok a tárgy. Amúgy linkeltem egy táblázatot is a sok D vitamint tartalmazó táplálékokról. 10 dkg élelmiszerre vonatkoznak, ha külön nem írják.

Életszerű, hogy ezekből sokat eszünk? :N Számold ki, hogy mennyit kell fogyasztani belőlük, hogy 2000-3000 NE-t elérd. ;)

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#24376) Lauda


Lauda
félisten

+ a fogorvosi ellátások többségéhez is. Ezeket majd a beteg fizeti vagy hogy? A riportból sem derül ki. Lesz itt még katyvasz. Nálunk például a sebészeti szakrendelés úgy működött, hogy csak odamentél és 2-3 óra után sorrakerültél. Akkor az is időpontos lesz gondolom. Mondjuk ez nem biztos, hogy rossz, főleg ha nem kell majd 3 hónapot várni.

(#24377) pjen válasza Ezekiell (#24368) üzenetére


pjen
félisten

A fertőzöttek száma nem fix,függ a taszt számtól és a tesztek megbízhatóságától.A fertőzöttek számához bármit is mérni csak egy saccolás.Viszont a lakosság számához mért halálozás az egy abszolút szám.Ezzel az értékkel már akár országokat is össze lehet hasonlítani.

(#24378) Asbee válasza Memmaao (#24370) üzenetére


Asbee
veterán

Úgy tűnik akkor nem csak nekem tűnt ez fel, és nem csak erre jellenző a totál fegyelmezetlenség az emberek részéről. Boltok zsúfolásig, csoportosulások, játszótérek tele, maszk kevés emberen, stb stb. Olyan gócpontoknak, fertőzéseknek kellett volna már ebből kialakulnia, aminek meglenne az eredménye, vagy legalább hallanánk róla. De én voltam a hülye, mert ebből biztos az következik, hogy semmibe veszem a vírust, meg persze jöttek a cikkek, mennyivel csökkent a forgalom. A forgalom lehet. Valamiért mégsincs az a nagy berobbanás, ezek mellett. Kérdés miért. Vagy lehet az olaszoknál tényleg sokkal hamarabb ottvolt , és több felfutási idő kell, nálunk is majd csak most fog igazán bedurvulni. Majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#24379) solti válasza Ricardo (#24364) üzenetére


solti
senior tag

nincs teraszunk se.. de persze, az előszobában is lehet futni, tudom, alattunk lakó örülne 😉
S E T H: de, persze lehet felüléseket, fekvőket stb, nyilván a család addig bekucorodik egy félszobába... vagy csinálom a 2 gyerekkel körülöttem, az is tök effektív lesz, főleg mikor átesik rajtam, lerúgja a cuccokat véletlenül, mert ilyen egy 11 hónapos / 3,5 évessel soha nem fordul elő...
Szóval sok mindent lehet, csak nem biztos, hogy érdemes is...És igen, otthoni mozgáshoz nem árt egy kis tér, számít azbegy főre jutó nm...

(#24380) radi8tor válasza Kékes525 (#24375) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem sokat kell enni belőle, hanem rendszeresen.

⭐ Stella

(#24381) radi8tor válasza Asbee (#24378) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Olaszokat már kivesézték többször. Röviden összefoglalva: halmozottan hátrányos helyzetben voltak (légszennyezettség, focimeccs, bevitték az öregek otthonába a vírust). Nálunk ebből az öregek otthona történt meg, de csak kevés helyen.

⭐ Stella

(#24382) Memmaao válasza Asbee (#24378) üzenetére


Memmaao
addikt

Valószínű több tényezős! Viszonylag későn ért el minket, azzal együtt is, hogy szerintem már február végén itt volt. A BCG szerepe vitatott, de tény, hogy ahol csecsemőkorban adták, ott mindenhol hasonlóan alacsony az esetszám. Javul az idő, kevesebbet él túl a vírus a szabadban. Nálunk két kolléga kapta el. Az egyik kontakt volt, hatósági karantén otthon, pozitív lett a tesztje. Asthmàs. Fàjtak az izmai, levert volt, nyomott a mellkasa pár napig. A másik kolléga igM tesztje lett pozitív. Neki két napig hasmenése volt. Semmi más panasz. Tudom tudom, itt keresztre feszítés jár, ha bárki degradàlja ezt a vírust...

My name is Bond, James... Dean.

(#24383) Kékes525 válasza radi8tor (#24380) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerinted mennyi D vitaminra van szükség az immunrendszer jó működéséhez?

Az ajánlások 2000-4000 NE-ről vannak általában (linkeltem), sőt a legújabb cikkek (linkeltem) 5000-10000 NE-t javasolnak. Ennyit még a kiemelten sok D vitamint tartalmazó táplálékokból sem lehet megszerezni, a hagyományosokról nem is beszélve.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#24384) radi8tor válasza Kékes525 (#24383) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem tudom a mértékét, de azt tudom hogy az orvosom a téli időszakban csak annyit mond: C és D vitamint szedjek. Utóbbiból napi 2000-es tablettát ír receptre.

⭐ Stella

(#24385) woodworm válasza Kékes525 (#24369) üzenetére


woodworm
veterán

Így hirtelen ránézésre ezeknek az ételeknek elég magas a purintartalmuk, rosszul látom? Szerintem elég magas lehet azok száma, akiket érint a köszvény és a D-vitamin hiánya is, így elég nehéz lehet egy diéta tartása.

(#24386) Ezekiell válasza pjen (#24377) üzenetére


Ezekiell
veterán

A halottak száma/ lakosság nem mond semmit a fertőzés terjedeserol, sulyossagarol, aktuális országos állapotáról, tulelesi eselyekrol, semmiről - egyedül annyit mond meg, hogy hányan haltak meg. Ezért szoktak a fertőzöttek számához mérni, ha a fertozest akarod jellemezni a metrikaval. Ha országokat akarsz osszehadonlitani halottak alapján, akkor jó a halott / népesség arany

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#24387) Parci válasza Kékes525 (#24326) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

csináltak már valami 3x ezer tesztet és publikálták is. abból vontam le, és sokkal inkább levonható belőle bármi, mint a random fantáziálásokból.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24388) Parci válasza Memmaao (#24382) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ne tegyétek hozzá mindig azokat az utolsó mondatokat, így nem lehet normálisan beszélgetni. tök fölösleges, kontraproduktív. :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24389) ooloo válasza Asbee (#24378) üzenetére


ooloo
őstag

A vírusnak rettentően veszélyesnek kell lennie ... bedöntötték miatta a gazdaságot . Még szerencse , hogy a bankszektorra nem jelent veszélyt. Sőt .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#24390) Parci válasza Asbee (#24378) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

senki sem mondta, hogy hülye vagy, viszont téged is kérlek, hogy engedd el a topikban összeszedett sérelmeket, mert ha minden mondatban odaszúrunk a másiknak, sosem lesz vége.

én is látom, hogy a várthoz képest sokkal kevésbé terjedt el, bármi is az oka, hurrá. de írtam már korábban is, hogy ez egyébként a vírus veszélyességét nem csökkenti, "csak" az elterjedtségét, magyarán, ha elkapod, nem feltétlenül lehet kikacagni.

de összességében a helyzet nálunk sokkal inkább optimizmusra ad okot, mint nem, bármi is az oka.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24391) Kékes525 válasza woodworm (#24385) üzenetére


Kékes525
félisten

:K Jól látod.Ez a másik oldala a dolognak.

Ezek a dózisok 10 dkg-ra vonatkoznak. Hányszor 10dkg-t kellene elfogyasztani ezekből, hogy elérjük legalább a 2000 NE szintet? Ennyit ezekből senki sem eszik. A hagyományos ételek ennek tizedét, vagy még annyit sem tartalmaznak. Azokat pedig kilószámra kellene fogyasztani. Ez szerintem nem életszerű.

(#24384) radi8tor

A felírt adagok függnek a testsúlyól is. De a 2000 NE-t sem lehet a napi normál táplálékból fedezni.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#24392) Parci válasza ooloo (#24389) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem "bedöntötték", hanem megvédték a nagyszüleidet, meg téged, azt csinálták, amit ilyenkor csinálni kell. és ezt fogják a következő ilyen járványnál is, mert egy járvány ellen így kell védekezni, pláne addig, amíg nem tudod pontosan, hogy mivel állsz szemben.

kezdjen már el mindenki gondolkodni picit és ne csak ideböfögje a szokásos napi adagját :(((

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24393) bigdady válasza pjen (#24377) üzenetére


bigdady
nagyúr

Azt mondtak itt az itt lakók hogy az hülyeség...

(#24394) radi8tor válasza Parci (#24392) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azért ez eléggé bizonytalan jövőképet fest annak tudatában, hogy már kampányolnak az október-novemberi hullám miatt. Gyakorlatilag aki tavasszal áttette az esküvőjét őszre az most elég nagy szarban lesz. Vagy úgy általában mindenki, aki év végére tervez bármit. Bármikor jöhet a lockdown és nincs menekvés.

pjen (#24377): ez így van, ezt hangoztatom én is itt 2 hónapja. Azok a számok megbízhatóak, mert tesztelik a halottakat COVID-ra itthon.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#24395) Kékes525 válasza Parci (#24387) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezt nem ismerem. :B Tudnád linkelni?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#24396) Parci válasza Kékes525 (#24395) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

már megtettem a topikban:
https://semmelweis.hu/hirek/files/2020/04/H-UNCOVER_20200428_v1.pdf

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24397) pjen válasza Ezekiell (#24386) üzenetére


pjen
félisten

A fertőzöttek száma nem mond semmit.Max akkor mondana,ha minden országban népesség szám alapján azonos számú és fajtájú tesztet végeznének.Ha nem tesztelnek nem lesznek fertőzöttek.Ez így csak találgatás.Cecil mondja is :az igazolt fertőzöttek száma X.A valós fertőzöttek száma valószinűleg 3X,de lehet 5 vagy akár9X is,de 1,2X is

(#24398) p76


p76
senior tag

[Gratulált a WHO a koronavírus-járvány első gócpontjának számító Vuhannak]
Remélem az itt levők is megköszönik Vuhannak hogy a kínaiak sikeresen rászabadították a vírust az egész világra...

(#24399) radi8tor válasza Parci (#24396) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bravo. :C

p76: nekik is jár a taps. :(((

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#24400) Ezekiell válasza pjen (#24397) üzenetére


Ezekiell
veterán

De míg a járvány előrehaladtával a halott/fertőzött metrika egyre pontosabb lesz, ahogy egyre többet tesztelnek, addig a halott / népesség semmivel se fog többet mondani.

De már leirtam egyszer az ebola példát, hogy miért fals a nepesseghrz mérni a halottakat. Keress vissza.

De igazából amíg világszerte a halott/fertőzött arányt számolják a vírus mortalitasanak, addig mindegy, hogy neked vagy nekem mi tetszik. Ez a standard,el kell fogadni.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.