Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#264801) bexinho23 válasza chubby2o6 (#264800) üzenetére


bexinho23
őstag

Koszonom a valaszodat. Sajnos nincs se szerszamom, se allvanyom, se tudasom a bringahoz. A szerviz, akik javitottak, a kornyek legjobbjai. Raadasul ertenek a shimano termekekhez, ezert lepodtem meg, hogy olyan hangja van, amit meg sosem tapasztaltam.

A fekhatas amugy tokeletes, azonnal es ugy fog, ahogy kell. Hangja nincsen. Amint szetengednek a betetek, a hang ujra elojon. Ha a kerekpart feje tetejere allitom es ugy hajtom meg a kereket, akkor nem hallhato ez a zaj. De ha jol latom, akkor a belso az egyik oldali betethez hozzaer a tarcsa. Lehetseges, hogy ez adhatja a hangot.

(#264802) Hasaggymeg válasza bexinho23 (#264801) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Féknyereg rögzítőcsavarokat meglazítod annyira csak, hogy éppen lötyögjön és vízszintes irányban mozogni tudjon a féknyereg, fékre ráfogsz majd úgy meghúzod őket. Megvizsgálod súrol-e, ha igen megismétled még néhányszor a műveletet amíg elhallgat. 10-ből 7-8 alkalommal összejön az, hogy így a merev tárcsa pontosan a mozgó fékbetétek közötti rés közepére kényszeríti a fellazított féknyerget és többet nem súrol majd.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#264803) bexinho23 válasza chubby2o6 (#264800) üzenetére


bexinho23
őstag

#264802Hasaggymeg

Köszi, megpróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#264804) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ezek a nyári sapkák a sisak alá, ha hordanék ilyet, megakadályozná, hogy az arcomon csorogjon le az izzadtság?! Van ezzel valakinek tapasztalata? Jövőre lehet kipróbálnám.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#264805) stickermajom válasza .LnB (#264804) üzenetére


stickermajom
addikt

Nekem van egy dekás a nagy melegekre, az megakadályozza.
A sisak alapból amúgy jól elvezetné normál testtartásban, de amint lenézek valamiért, egy liter a szemüvegre folyik. Na ilyen a sapkával nincs.

(#264806) .LnB válasza stickermajom (#264805) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Pontosan erre gondoltam. Köszi. Bár kétlem, hogy ezen bármilyen sisak segítene. A gravitációt egyetlen sisak sem tudja manipulálni. :D
Majd jövőre kipróbálok valamit erre. Idén már mindegy. Lassan a téli sapka fog kelleni, az meg van is.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#264807) andrisbandi válasza .LnB (#264804) üzenetére


andrisbandi
őstag

Castelli Summer skullcap
aquafreeze
NECK TUBES SUMMER

Igen, felfogják az izzadságot. (Montis tapasztalatom van, nézelődős, nem előredőlős.)
Egész lehúzhatóak a homlokra, ha kell.

Legtöbbször a nyári kendőt/csősálat viselem, az a tarkót is takarja.

Dekás sapim van még, kánikulában használom.

Ezeket mind vizezni is lehet, jól hűsítenek.
Úgy sem engedik a vizet az arcba.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#264808) szuszinho válasza ad4m1337 (#264799) üzenetére


szuszinho
őstag

Én csak akkor tapasztaltam ilyet, ha hosszú útvonalat (Balcsikör) akart szinkronizálni. Akkor kikapcsol (vagy elalszik, már nem emlékszem), így megáll. Ilyenkor néha meg kell nyomni az egyik gombját, akkor észnél marad.

(#264809) .LnB válasza andrisbandi (#264807) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ezeket már láttam belinkelve korábban. Ezért is gondolkodtam el, hogy esetleg ez megoldás lehet a problémára. Egyébként csősálam van, eszembe sem volt kipróbálni.. :U

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#264811) Hasaggymeg válasza bexinho23 (#264803) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha összejön ne felejtsd el meghúzni rendesen a csavarokat, nehogy laza féknyereggel menj tekerni. :)

#264806.LnB... A gravitációt egyetlen sisak sem tudja manipulálni...de a homlokpánt/sapka igen mégpedig kapillaritással. ;)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#264812) .LnB válasza Hasaggymeg (#264811) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Homlokpánt is eszembe volt. De abból valami vékony szövetű lenne jó, nem a szokásos tenisz/kosárlabda pánt nem? Az kényelmetlen lehet a sisak alatt.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#264813) Napfénysüti válasza .LnB (#264809) üzenetére

Szombaton a Balcsi kört ilyen Castelli sapkában toltam le, nem folyott izzadtság a szemembe pedig meleg volt. Egyszer be is vizeztem azt se engedte lefolyni.

Més que un club!

(#264814) mauimagic válasza .LnB (#264804) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Én izzadok, mint qrva a templomban, mindent kipróbáltam, egyedül ez a hipster sapi működik, kb 95%-osan:

Monti és sok szint mellett, úgyhogy a menetszél nem segít semmit.

(#264815) andrisbandi válasza .LnB (#264809) üzenetére


andrisbandi
őstag

csősál
https://youtu.be/qXsYTqo-vqU?t=119

Nekem ez a
fejtetőn mint a sapi
a trakóra lelógatva mint a kendő
módi jött be.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#264816) .LnB válasza andrisbandi (#264815) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Húú de szép az a csaj. Jajj, bocs elkalandoztam. :D
Ezt majd kipróbálom köszi!

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#264817) .LnB válasza Napfénysüti (#264813) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Most nézem, hogy ez valami verseny volt?! Jól megy az Eolos kulacs a bringádhoz. :D (Egyébként is oda vagyok azért a bringáért ;))

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#264818) Dark Archon válasza ad4m1337 (#264799) üzenetére


Dark Archon
addikt

Én nem tapasztaltam szinkronizálási hibát.

Vedd azt, amelyik jobban tetszik :)

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#264819) 6030D válasza .LnB (#264812) üzenetére


6030D
Ármester

Haverom ilyet használ. [link]

Húú de szép az a csaj.
Gondold el, amikor az izzadtságtól folyik le az alapozó meg a szemfesték róla. ;]

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#264820) jjeahh válasza .LnB (#264809) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ez itt annyiszor téma, mint a waxolás, lassan mehetne a tanulság összefoglalóba. Nekem eddigiek alapján az jött le, hogy 3 féle eset van:

- akinek a kendő, erre tervezett sapka a megoldás
- akinek a hipsztersapi a megoldás
- akinek a jó szellőzésre optimalizált sisak a megoldás

Személy szerint én a harmadik vagyok, átlagos sisakban folyik a szemembe a sós izzadtság, jól szellőzőben nem, terepen sem, emelkedőn sem! Ráadásul a sapkáktól, kendőktől nyáron fáj a fejem, paranoid korábban kifejtette miért. De ahogy elnéztem a többség az első "kategóriába" tartozik, ergo a többségnek a kendő, sapka jelenti a megoldást a problémára.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#264821) 6030D válasza jjeahh (#264820) üzenetére


6030D
Ármester

Ez itt annyiszor téma, mint a waxolás, lassan... járhatna érte BAN! :K

Te meg általában 10-15 fokkal alacsonyabb hőmérsékletben tekersz, mint ami itt van. Egyszer gyere el egy 33 fokos lassú mászásra, lesz vízesés. ;)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#264822) Csokicsibesz válasza 6030D (#264821) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Szeptemberben szép kis 30 fokok vannak most :)
Az előrejelzés szerint hó végéig nagyjából marad is ez a jó idő.

(#264823) .LnB válasza 6030D (#264819) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Na ezt meg is rendeltem. Cofidis-est, idén úgy is ügyesek, megérdemlik a "szponzorációt". :D
Meg rendeltem Cofidis-es zoknit is, mert én proli módon, sima zokniba szoktam tekerni. Kipróbálom mit tud egy "kerékpáros zokni".. :U Gondolom nem sokat, vagy biztos abból is Castelli-t kell venni. ;]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#264824) andrisbandi válasza jjeahh (#264820) üzenetére


andrisbandi
őstag

Addig voltam "csak sisakos" amíg bogárhálós volt. Az volt az első és kedvencem.

Következőkre nem sikerült hálóst szerezni, meg más bajom is volt velük, kipróbáltam párat. Ami tökéletetes lett végül, abba csak kínomban találtam ki a háló hiánya miatt a kendőként viselt nyári csősálat. Kocogáshoz amúgy is használtam, onnan jött az ötlet.

Úgy bejött hogy ha elfelejtek kendőt rakni, pl a rövid melóhelyre tekeréskor, meg kell álljak bogártalanítani levéve a sisakot, annyira elszoktam a mászkáló ellenségektől. Csősállal nem érzem őket. A tekerés végén mindenhonnan lerázogatom, lesöpröm a bogarakat, így levéve a sálról is.

Már nem tudnék leszokni :DDD

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#264825) 6030D válasza Csokicsibesz (#264822) üzenetére


6030D
Ármester

Pénteken tervezünk menni Balatonra, jön a lehűlés. :D :U

1950-es évek. Cadillac gyermekbicikli

innen

.LnB: Gondolom nem sokat, vagy biztos abból is Castelli-t kell venni. Northwave!

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#264826) Friczy válasza .LnB (#264804) üzenetére


Friczy
senior tag

Sapkát nem, kendőt (bandana) használok. Nekem bevált.

(#264827) jjeahh válasza 6030D (#264821) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Voltam két napot, pont elkaptam a kánikulát, Csákváron 41 fokot mutatott a Garmin :K . De amúgy itt is szokott a garmin napon 40-et is mutatni, 33-at rendszeresen :D . Csak nem olyan gyakran mint felétek és reggel hűvös van.
De amúgy a múltkor sem csak én jeleztem, hogy a szellőzésre, izzadtság elvezetésre optimalizált sisak megoldja a problémát, hanem mások is írták. Meg persze van aki jól szellőző POC-al is kendőt kell használjon... nem vagyunk egyformák, de bármiről témázunk, ezt valahogy mindíg nehéz elfogadni és így kezdődnek a cicaharcok :) .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#264828) Foose válasza Foose (#264797) üzenetére


Foose
addikt

Pici help,please! (Bár már beszéltem az eladóval, szerdán megyek megnézni, Szolnokra) elvileg azt mondta, teljesen gyári felszereltség a bringa, kivéve a stucnit, mert az egy hussefelt 40mm-es, nem a gyári.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#264829) mauimagic válasza 6030D (#264825) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Biztos bennem van a hiba, de én nem érzek különbséget a NW, Mund és a Lidl-ös bringás zoknik között.
Ellenben a NW a megsérülékenyebb, ránézel egy bokorra és foszlik.

(#264830) Dark Archon válasza Foose (#264828) üzenetére


Dark Archon
addikt

Munkába járáshoz szvsz teljesen felesleges MTB, kényelmetlen, amúgy meg egy belépő szintű kerékpár. Legalább a hátsó váltó Deore, amúgy más nem igazán van rajta, ami említésre méltó.

A helyedben cross/trekking, ill. fitnesz használt vonalon indulnék el. Teleszkóp felesleges munkába járni aszfalton. Ezek az alap telók, amiket csak azért szerelnek a bringákra, hogy elmondhassák, van rajta teleszkóp, egyébként sem érnek semmit. Gondolom, az időnkénti tekerés sem mondjuk Dobogókőt jelenti terepen felfelé, aztán meg lefelé.

Remélem, segítettem ;] :D

.LnB: cáfolom, én ugyan tegnap Esztergom felől mentem fel, és bár fejcsóválva és lesajnálóan, de alis mezben is felengedtek :)

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#264831) .LnB válasza 6030D (#264825) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ezzal arra reflektáltam, hogy ez a Castelli mennyire túl van reprezentálva. Még a hivatalos honlap is azt írja, hogy a világ legjobb márkája.. :U
Hétvégén is Dobkőn volt egy csávó, olyan meze volt, valami rikkító szín, és egy akkora skorpió logó, ami az űrből is látszott szerintem. Néha olyan érzésem is van, hogy Csobánka felől, biztos kint állnak az "ellenőrök" és csak full Castelli cuccban engedik fel a bringásokat. Mi prolik szerencsére Marótról mehetünk bármibe. :D

Nekem a cipőm NW, de elég alap cucc. Elvagyok vele. Bár én nem vagyok finnyás ezekre a dolgokra. Én megvettem februárban a bringát, beállítottam az ülésmagasságot. Vettem ilyen-olyan cuccokat, és tekerek. Azán most így ~6000km után se kényelmetlen igazán semmi. :U Örülök is ennek, mert amúgy azért a pénzem sem végtelen, szóval nem biztos, hogy megengedhetném magamnak, hogy mindent kipróbáljak. Lehet egyébként, hogy pont ezért is vagyok ilyen, hogy minden jó nekem. ;)

Egyedül a Santini mezekkel szeretem kényeztetni magam.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#264833) Ringman


Ringman
nagyúr

met crossover sisakon teljesen szétfoszlott a szivacsos tépőzáras betét. 13€ a cseredarab, ebből nincs olcsóbb alis? :DDD

42 eur volt a sisak, negyede a belső szivacs, komoly!

(#264834) stickermajom válasza Rat.Sand (#264832) üzenetére


stickermajom
addikt

Amúgy évente egy tizes olajat cserélni és légteleníteni.

(#264835) Csokicsibesz válasza .LnB (#264831) üzenetére


Csokicsibesz
tag

A kerékpározás sajnos egy elég kivagyi sport. A sporik nagyrésze feszít a drága bringájában és mezében. Dobogókőn szerintem minden hétvégén lehet látni a méredrága bringán és szettben feszítő középkorú embereket a büfénél.

Igazából ez nyáron elején-közepén engem is feszélyezett, hogy valaki heti 1 tekerésre tart ilyen bringákat, de végső soron nem az én pénzem. /Nekem is be lehet szólni, hogy ennyi tekeréshez, meg ilyen teljesítményhez minek ilyen bringa./

Szerintem egyébként a Rapha drágább, bár az lehet inkább az USA-ra lő, a Castelli meg ugye olasz.

Én elégedett vagyok az 575-ös mezeimmel, majd rendelek még párat valamikor.

(#264837) Foose válasza Dark Archon (#264830) üzenetére


Foose
addikt

Korábban írtam, trekking bringám volt most legutóbb. Városban. Se teleszkóp, se semmi. Na ezt untam meg, mert köpedelem itt a kerékpárút, járda. Vékony gumi volt rajta, és mivel ezzel nekem csak gondolom volt, ezért akarok montit. Jártam régen 350 ezres montival ugyanitt, nem fájt a fejem sem. A teleszkópot meg írtam hogy egy nagyon egyszerű rugóstól jobbat akarok, tudom hogy egy valóban jó teló nem ilyen, de nincs most rá újabb 300 ezrem, ezért maradt ez. (Egy xcm,xct,xce még ennyit sem érne, ehhez mérten azért egy levegős rock shox többet ér.)

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#264838) Mezga Aladár válasza Rat.Sand (#264832) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Évente írják a cserét, és ezt úgy módosítanám, hogy amikor elöl elfogy a harmadik szett betét akkor lehet cserélni.
A tapasztalat Shimano 105 hidrós fékkel van.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#264839) jjeahh válasza Ringman (#264833) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A homlokán lévő kb. univerzális és igen, van alin is. Újan nagyon tetszett ez a sisak, de hosszú távon annyira nem jött be, szerintem többször nem veszek ettől a márkától. Az új Lazer Kineticore sisakok viszont szimpik.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#264840) Fall-N válasza Rat.Sand (#264832) üzenetére


Fall-N
veterán

Azt ajánlják a gyártók, hogy az első fél év használat után cserélje az ember az olajat, mert lehet benne fém reszelék. Utána elvileg évente - két évente célszerű. Erősen felhasználás függő, hogy kinek mennyi ideig bírja, de ugyanúgy ahogy az autóknál, érdemes cserélni. Ezzel csak a fék élettartamát hosszabbítja meg az ember. Érdemes venni 1 literes kiszerelésben a fék olajat, és akkor sokáig elég. Otthon is elvégezhető a feladat, úgy később olcsóbb, mert nyilván elsőre meg kell venni a légtelenítő szerszámokat és az olajat.

Azt is lehet csinálni, hogy évente légtelenít az ember és ahogy tolja felfelé a fecskendővel az ember az olajat, látszik mennyire változott meg a színe és koszos. Ha ugyanúgy élénk piros (vagy kék például a Maguránál), akkor maradhat az olaj. Ha koszos, értelemszerűen át kell nyomni a régit az újjal.

Mézga Aladár: Erre nincs ilyen ökölszabály. Az évenkénti légtelenítés közben kiderül, hogy milyen állapotban van az olaj. Semmi köze a fékbetét kopásához, ami megintcsak mindenkinél máshogy jön ki, mert nem egyforma távokat megyünk és nem egyformán fékezünk. Aki kevesebbet fékez, annak később kell cserélni fékbetétet.

[ Szerkesztve ]

(#264841) Mezga Aladár válasza Fall-N (#264840) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Semmi köze a fékbetét kopásához,

Igazad van ha nem használod a féket akkor is cserélni kell az olajat. :DD
Ez nem DOT.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#264842) andrisbandi válasza Rat.Sand (#264832) üzenetére


andrisbandi
őstag

Hivatalosan mindegyik fékolaj típust cseréli kellene. = Megelőző karbantartás.

A DOT-os annyira vízelnyelő, h a zártnak hitt rendszer illesztésein keresztül beszívja a levegő páratartalmát.
Ezt valóban muszáj cserélni. Max 2 év. Erős használatnál évi kétszer sem sok. Ez pénzbe szinte nem kerül, 1.500 Ft-ért vettem legutóbb fél literest, két bringára még a fele sem kellett. Ez a fajta olaj felbontás után kuka, nem lehet tárolni.

Az ásvány olajos sokkal jobb hobby célra. Nem korrozív, nem mérgező, nyitás után is tárolható. Ezt cserélni sem muszáj. Pl nézelődős bicón, ami csak lassítgatásra van használva. Természetesen ésszerű lenne a csere, de elmegy évekig baj nélkül.

Igénybe vett féknél más a helyzet. Ott amúgy is rendszeresen kell légteleníteni a fékkarnál. Vákumuzáskor meg úgy is látni ha sötét az olaj. De amúgy is kizártnak tartom, h 1-2 évente ne cserélne olajat egy sportosabban használt gépen a tulaj.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#264843) .LnB válasza Csokicsibesz (#264835) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Rapha nehezebben beszerezhető itthon nem? Talán azért nem elterjedt.

Irigy az én sem vagyok, butaság is lenne. Persze néha gondolok arra, hogy egy-egy bringa nálam talán jobb helyen lenne. :) A Castelli-nél sem az irigység hajt, hanem, hogy mekkora divat lett. Pedig a Dechatlon-os, 575-ös és olcsóbb márkákkal sincs ám akkora gond. És simán lehet a Castelli is kényelmetlen.
Mostanában azért ha a TdF Best young rider mezemben tekerek, észrevettem párszor, hogy utánam fordulnak (Sajna nem csajok ;] ), szóval az is feltűnő mez.

Engem egyébként semmi sem zavar ebben a sportban. Kivéve ha valaki beáll és húzatja magát.. Kész vagyok idegileg. Se hello, se köszi, se semmi... És elég sűrűn előfordul. Még egyetlen paraszt se köszönte meg, vagy szólt volna oda, hogy "nehari lehetne.." Amúgy lehetne mert nem vagyok bunkó. :U
Én ha bárki mögött megyek, és látom, hogy nem tudnék sokkal gyorsabban menni, akkor lemaradok kicsit, tartok távolságot. Vagy amint tudok elmegyek mellette.

Nemrég volt egy "aranyos" szitu. 12%-os részen, (én rengeteget megyek azon a szakaszon, szóval nagyon ismerem.) utolértem egy nálam valamivel idősebb férfit. Én tudtam, hogy jobb erőben vagyok, simán utolértem messziről. De csak köszöntem neki, és beálltam mellé a 12%-os részen. Szépen mentem mellette. Nem igazán értette, hogy mi történik. Elkezdett versenyezni. :D Én meg csak mosolyogtam rajta. Tolta, hogy ő érjen fel elsőnek, de egy fél kerékkel nem tudott csak "ellépni".
Azért nem előztem csak meg, mert a túloldal nagyon meredek lefele. 15% felett. És gondoltam, hogy ha nem ismeri ezt a helyet, akkor ne jöjjön belém hátulról. Ezért akartam, hogy menjen ő elöl lefele, én meg majd figyelek. (Mert estem el ott már lefele).

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#264844) Wombath


Wombath
HÁZIGAZDA

Na, szombaton én is elvesztettem a Kassa-szüzességem, így beállhatok a "bezzeg külföldön" sorba :D. De sajnos tényleg ez a helyzet, ha összevetem az ottani 50 euróért kapottakat az itthoni 15 000 forintért nyújtott élménnyel, akkor egyszerűen nem lehet összehasonlítani a kettőt. Már eleve az rengeteget számít, hogy sokan vannak, a 700+ induló és a hozzájuk társuló kíséret ad egy olyan tömeghangulatot, amit a jelenlegi hazai versenyek nem képesek. Aztán az infrastruktúra: a versenyközpont egy síközpont (oké, ez az a dolog, amiből itthon kevés van), van tehát WC, zuhanyzó, "pályaszállás" annak, aki azt igényli, rendes parkoló, tehát nem az utca mellett félig tilosban a susnyába beállva indulsz neki a napnak. Folytathatnám, de szerintem már ezerszer leírták ezeket mindenhol, ami viszont nekem nagyon b**ta a csőröm végig, hogy semmi olyat nem tapasztaltam, ami itthon ne állna rendelkezésre, sőt, ha felidézem, milyenek voltak a 90-es, 2000-es években a versenyek, akkor azt kell mondanom, hogy a magyar OB-k, maratonok is álltak ilyen szinten. Csak a kassai verseny előre ment, mi pedig hátra sajnos. És ez a pályákra is igaz, mert oké, hogy nálunk nincs ilyen épített ösvényhálózat, de a Mátra Maraton (mely infrastruktúrában is fel tudta venni a versenyt Kassával), a Bakonyerdő Maraton szerintem nagyjából hozta ezt az élményt, és van egy sanda gyanúm, hogy Kőszeg környékén, a Crosskovácsira felfűzve, esetleg a Börzsönyben is össze lehetne dobni egy hasonlóan izgalmas, de azért a nagyközönség számára is élvezhető pályát anélkül, hogy védett flóra és fauna kihalását okoznánk. Szóval valószínűleg csak az a helyzet, hogy a szlovákoknál nem ciki a bringázás, ezért tömegek hajlandóak erre pénzt áldozni, és ez a bringákon is meglátszik, így van miből fenntartani egy ilyen rendezvényt és az erdőért felelős szervezetek is ennek megfelelően üzemelnek. Na és persze a montis szervezeteknek is valószínűleg nagyobb a szava, mint itthon a szövetségben.

(#264845) dom1n0


dom1n0
senior tag

Mez témában: Nekem van 2 bonavelo, 1 Castelli, 1 Aldis, és most rendeltem Ali-ról MAAP-ot, erről még ugye nem tudok mit mondani :), de szerintem az Aldis kuka kb, a Bonavelok nem rosszak, de a Castelli kiemelkedik minőségben, komfortban ezek közül.
Csak hát basz.ott drága sajnos, ez tény :(

(#264846) Dark Archon válasza Foose (#264837) üzenetére


Dark Archon
addikt

A trekkingeken van teleszkóp. Amúgy meg már 40 mm széles külsővel, alacsonyabb nyomással jó a csillapítás.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#264847) 6030D válasza Wombath (#264844) üzenetére


6030D
Ármester

:C

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#264848) szuszinho


szuszinho
őstag

M4100 pöcögtető alsó karja nem ugrik vissza egy borulás :DDD után Z bringáján. Javítható, vagy csere?

(#264849) Foose válasza Dark Archon (#264846) üzenetére


Foose
addikt

Ghost square urban biciklim volt, azon nincs. Azok a trekkingek amit te mondasz, sokkal rosszabb teleszkóppal vannak ellátva mint amit venni akarok. Az enyémen Continental Contact Speed 37-622 gumi volt, hidd el hogy nem akarsz olyannal járni, ezért akarok montit. De miért vennék olyan trekkinget amit mondasz, egy trágya telóval? Nincs három kilóm most biciklire. Én viszont fele ennyiért vennék most levegős teleszkópos bringát. Amivel azért lehet közlekedni is. Érted?

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#264850) Ringman válasza jjeahh (#264839) üzenetére


Ringman
nagyúr

pont az ment szét. ha van linked aliról, akkor ne kímélj! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.