Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#264551) Hasaggymeg válasza haiduo82 (#264550) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Egyet mérlegelhetnél is, lássuk kábé mennyi az annyi. :)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#264552) stickermajom válasza 6030D (#264543) üzenetére


stickermajom
addikt

És majd csak figyeld meg mennyire jó a henger ha használod is és nem csak megmutatják!

(#264553) Hasaggymeg válasza stickermajom (#264552) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

;]...nagy kópé vagy te majom. :DDD...amúgy gondolkodom egy ideje én is ilyenen, milyent érdemes venni?...mondjuk a Decabú? :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#264554) haiduo82 válasza Hasaggymeg (#264551) üzenetére


haiduo82
aktív tag

Ok, délután vagy estefelé lesz rá időm, akkor mérlegre teszem.

"Együtt vagyunk senkik"

(#264555) Fall-N válasza balintbaba (#264539) üzenetére


Fall-N
veterán

Ez így van, na meg szerintem városba is jobb a rossz utak miatt, mint egy virsligumis outi.

(#264556) jjeahh válasza haiduo82 (#264547) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Végre egy Count Solo a topikban :DD . Gratula!

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#264557) Hasaggymeg válasza jjeahh (#264556) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Solo Gróf. :D

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#264558) stickermajom válasza Hasaggymeg (#264553) üzenetére


stickermajom
addikt

Azt mondják elsőre ne legyen túl rücsis, de amúgy jó a dekás. Nekem rücsis van, a hátam általában úgy néz ki tőle mint akit összevertek. :D

(#264559) Fall-N válasza haiduo82 (#264547) üzenetére


Fall-N
veterán

Nagyon tetszik nekem is. Csak azt nem értem, ha belső kábelbezetésű a váz, akkor a váltót, miért kívül vezették el? :F Engem nem zavarna, nekem külső elvezetéses, ami baromi nagy előny szereléskor.

Írd majd meg később mennyire válik be a fék (MT200), nekem is még koptatás alatt van, nekem sokáig tart városban, mert keveset fékezek. ;] A leszerelt mecha féken is ahogy néztem alig koptak a betétek. :D

[ Szerkesztve ]

(#264560) haiduo82 válasza Fall-N (#264559) üzenetére


haiduo82
aktív tag

Ez egy tök jó kérdés, tegnap este én is ezen gondolkoztam. Arra tudok gondolni, hogy mivel van hely az első váltó felszerelésének, annak a kábelnek lehet a helye talán. :F A fékekre hosszabb távon én is nagyon kívancsi leszek, egyelőre nagyon szokatlan. Eddig csak felnifékes biciklivel volt dolgom. :D

jjeahh#264556: :DDD :)) köszi

"Együtt vagyunk senkik"

(#264561) Mezga Aladár válasza dom1n0 (#264466) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Sok élvezetes kilométert kívánok. A 105 hidrós fék elbír egy sokkal jobb tárcsa+betétel is.
Nálam az Ice Technologies cuccokal megy, sokkal jobb a fékhatás és nem melegszik el.

Más. A Mavic kerekemben 30000 + km után van egy keresztirányú lógás, emiatt nem lehet a féktárcsát beállítani mert hajtáskor picit keresztbe fordul. Megy csapágycserére.
Az biztos a következő kerékszett Shimano csapágyas lesz, ott ez nem fordulhat elő.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#264562) 6030D válasza Hasaggymeg (#264553) üzenetére


6030D
Ármester

Nekem egy 10 éves hengerem van (Csikysystem), ami ilyen apró rücsis. Linket nem tudok adni, mert az oldal már máshova visz át. :DDD
A lényege a fasciák szétnyomkodása, a rücsi felesleges rá, gyakorlatilag egy vascsővel is csinálhatnád.
De nem tudom, én nem a hátamat szoktam vele verni. :P

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#264563) Dark Archon válasza Fall-N (#264559) üzenetére


Dark Archon
addikt

Sosem értettem, miért olyan marha nagy előny a külső kábelvezetés. Mennyi időközönként kell szerelni, 2-3 év? Ellenben emelgetni, leszállni róla, nem beleakadni vele egy ágban sokkal többször kell.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#264564) velizare


velizare
nagyúr

:DDD

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#264565) ZavaBalazs


ZavaBalazs
őstag

győzzetek meg légyszi arról, hogy ez a kerékpár a külcsín és egyediség ellenére nem kell nekem, és hogy le kéne venni az f1 fan szemellenzőt. :))

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#264566) rétisün válasza ZavaBalazs (#264565) üzenetére


rétisün
veterán

én biztos nem venném meg. :(

elől Dura-Ace, hátul Ultegra fék? :Y nahaggyámá'

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#264567) -=RelakS=- válasza rétisün (#264566) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

és még pedál sincs rajta ennyiért :W

;]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#264568) Fall-N válasza Dark Archon (#264563) üzenetére


Fall-N
veterán

Azért mert sok új bringán idiótán van megoldva és szívás szerelni. Főleg azoknál, ahol a kormány csapágyán keresztül van elvezetve. Outiknál még szarabb.

Azoknál az MTB-knél ahol csak egy csövön van átvezetve ott nem nehéz megoldani. Bár ha nincs megoldva, hogy ne csapódjon neki a váznak belül, ott lehet meglepetés, hogy befér-e a habszivacs béléscső.

ZavaBalazs: felnifékes, nehogy már olyat vegyél. ;]

[ Szerkesztve ]

(#264569) jjeahh válasza Mezga Aladár (#264561) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Csak 30.000km után kell cserélni egy olcsó ipari csapágyat és ez akkora negatívum, hogy inkább Shimano kell, ami soha nem fog 30.000-et elfutni és abban ha tönkremegy a csapágy, kidobhatod az egész agyat? :Y . Másak az igényeink, én az 1500km után kukázott Shimano kerékszett után váltottam iparis Mavicra, amiben azóta 25.000km van és azt mondom, hogy soha többé Shimano :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#264570) dom1n0


dom1n0
senior tag

Köszi mindenkinek a jókívánságokat, biztos sokat használtak mert ma nem estem pofára amikor kimenten kipróbálni az új szerzeményt :D, ez volt az első országutizás a crash óta, hát első 100 méteren remegtem mint a kocsonya :D
Első blikkre a bicó tökéletes az ülést leszámítva (Kurva kemény..), a méret is jónak tűnik, de csak háromnegyed órát tekertem vele, az alatt azért sok minden nem derül ki feltétlen.
Próbáltam pár begyorsítást, a kondin, erőn van mit gyúrni, eléggé le vagyok engedve sajnos :U
Kitámasztani nem tudtam a képhez most, ezt nézzétek el nekem :D

[ Szerkesztve ]

(#264571) Fall-N válasza jjeahh (#264569) üzenetére


Fall-N
veterán

Én sem értem, miért gond, hogy 30ezer kilométerenként kell csapágyat cserélni közben meg nem kell hozzá sem nyúlni, kónuszt állítgatni. :F

(#264572) jjeahh válasza Hasaggymeg (#264553) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Jó cucc a henger, szerintem ne nagy rücsist vegyél, inkább simát vagy apró rücsist, minél keményebbet és ha nagy a segged, vagy egyszerre szereted mindkét lábadat hengerezni, akkor legyen jó széles is :D . Nekem kettő van, egy drága puhább és egy olcsó keményebb, a keményet használom, mert jobban szeretem. Ennek a közepe is kihúzható, van benne egy kisebb henger is. Szerintem jók lesznek a decásak, vagy bármelyik sport boltban amit találsz, esetleg gymbeam.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#264573) jjeahh válasza dom1n0 (#264570) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Pedig ha jól látom ott a kitámasztó mellette ;] . Grat, szép bringa! :K

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#264574) Sleek válasza ZavaBalazs (#264565) üzenetére


Sleek
senior tag

Ah nem jó az neked. Ronda színe van , meg milyen ócska már ,hogy Honda . Conti gumival egyenesen égő egy ilyen Hondás bringa... :C

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#264575) semmiho válasza Mezga Aladár (#264561) üzenetére


semmiho
tag

Jó az a zárt iparis cucc. A nagyobb szervizekben cserélik bárhol, de akár az ember otthon is cserélheti.
Az Acros kerékszettemben most a nyáron cseréltem saját magam a csapágyakat, egy hajszárító kellett hozzá, csavarhúzó a kipöckölésükhöz és a behúzáshoz egy filléres 10-es menetszár két szárnyas anyával + 2 db műanyagdarabbal. Újabb 20-25k km-ig nem lesz gond. :)

(#264576) ZolkoW


ZolkoW
őstag

gerjesztek.
vagyis csak ideteszem, hogy így néz ki viaszba lógatás után. majd valamikor visszakerül, nem tudom még, milyen, pár éve egysebin használtam ezt a viaszt - némi méhviasz, a többi paraffin, ne kérdezzétek, mennyi, rég volt. Egy levágott sörösdobozban olvasztom rezsón, jó forróra, és hagyni kell a láncot pár percig, hogy átvegye a hőmérsékletet (ne dermedjen azonnal, hanem vékonyan maradjon csak rajta), meg kijöjjenek a bubik.
Épp azért próbáltam ki megint, mert KMC, és mindkét bolti csepegtetős waxom mintha tényleg hamar ledobta volna.

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#264577) Ringman


Ringman
nagyúr

tiagrára/korábbi 105-re/ultegrára való alis narrow wide tányér a 7000-es hajtókarra nem megy rá, mert ott más a felfogatás íve, köszi shimano!
(ha picit lereszelnék a tányér rögzítési pontjánál lévő ívből, akkor passzolna, max 1 mm-t kellene nyerni, de lehet csak a felét)

(#264578) Tin válasza dom1n0 (#264570) üzenetére


Tin
veterán

A tieden legalább a rendes Natural Fit Nuance nyereg van, az enyémen csak a Lite változat, képzelheted ebben mennyi párnázás van :D

(#264579) dom1n0 válasza Mezga Aladár (#264561) üzenetére


dom1n0
senior tag

Köszi :)
Most élőben tesztelve furcsa mód gyengébbnek tűnik a fék mint a montin, azon mt200 van elvileg.
Lehet lecserélem majd a betétet, swisstopot ismeritek? Arról külf. fórumokon jókat írnak.

Tin: reméljük a Speci amit rendeltem tényleg patent lesz, elvileg hétfőn megjön. :)

[ Szerkesztve ]

(#264580) 6030D válasza dom1n0 (#264570) üzenetére


6030D
Ármester

Hátsó váltó(fül) is biztos elnézi. :P Fekete kulacs + tartó must have. Piros garminbugyi maradhat, az racse. Meg illik a tárcsacimkéhez. Amúgy szép bringa (nekem kicsit endurance).

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#264581) Csápájev


Csápájev
őstag

Sziasztok,most több Fixie inc gravel bringát is hirdetnek,mindről azt mondják új vagy újszerű és nagyjából 150 ért adják,ami igencsak olcsónak tűnik.
Szerintetek megéri megvenni?

[ Szerkesztve ]

(#264582) ZavaBalazs válasza rétisün (#264566) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

na, épp az ilyenekért dobtam be, mert nekem ez pl eszembe nem jutna, hogy probléma, csak megörültem, hogy elöl van egy upgrade. :DDD miért gond ez?
Fall-N: nekem nincs vele bajom, most is az van. száraz időben megyek aszfalton, működik, igénytelen.

Sleek: hát ezen ne múljon, lehet rá venni goodyear gumit, hogy passzoljon az eredetihez. ;]

#264581Csápájev: na ha az én találatomon a nem passzoló féktestek ténye is dealbreaker, akkor itt a nem passzoló fékkaroké :Y hatványozottan az. értem, hogy 1x-esített rendszer, de engem tuti rohadtul zavarna, hogy felemás, meg sanszos, hogy nem is pont ugyanannyira nyúlik előre a két kar, stb.

[ Szerkesztve ]

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#264583) Csápájev válasza ZavaBalazs (#264582) üzenetére


Csápájev
őstag

Gyárilag ilyen szerintem,legalábbis a többin is ugyanez.

(#264584) Tin válasza dom1n0 (#264579) üzenetére


Tin
veterán

Koptasd be a féket! Nekem az elején alig fogott.

Az ülés szerintem nem olyan rossz, csak meg kell szokni. Kemény, de ha jól ülsz rajta, nem vészes. Mondjuk én betétes gatya nélkül megyek.

(#264585) ZolkoW válasza Csápájev (#264583) üzenetére


ZolkoW
őstag

gazdaságos, de tényleg nem valami elegáns megoldás, eszembe nem jutott volna.. még ha üresen ott is van a váltóbowden helye, meg drágább a hozzátartozó párja, akkor is.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#264586) Dark Archon válasza Csápájev (#264581) üzenetére


Dark Archon
addikt

EZ lehetett a kiinduló gép, csak tárcsafékesítették. Bevásárolni jó lesz ;]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#264587) Csápájev válasza Dark Archon (#264586) üzenetére


Csápájev
őstag

Igen,hát ehhez képest egy százassal olcsóbb :)

(#264588) Sleek válasza ZavaBalazs (#264582) üzenetére


Sleek
senior tag

Amúgy szép bringa :)

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#264590) ZavaBalazs válasza Sleek (#264588) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

szépnek szép, csak vajon mennyire jó. tegyük hozzá, hogy (néhány apró nyűgöt leszámítva) jól megvagyok a mostani gebémmel, csak ha valami olyan jön szembe, amin nagyon megakad a szemem, azon gondolkodom el. ezen most megakadt :B

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#264591) vallas válasza ZavaBalazs (#264590) üzenetére


vallas
senior tag

Szép ez a Csepel is.... igaz Fulton?? :)) :)) :))

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#264592) balintbaba válasza Rat.Sand (#264589) üzenetére


balintbaba
tag

Csúszópapucsos váznál nem kell ütközésig tolni. Gondolom a tied hagyományos ejtőpapucsos. Vagy user error és nem jól raktad vissza a kereket, vagy valami történt a kerékpárral szerelés közben. :DDD Muti róla képet, anélkül nehéz a távgyógyítás.

[ Szerkesztve ]

(#264593) ZavaBalazs válasza vallas (#264591) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

tegnap beraktam volna alá a próba merida helyett, rögtön vitte volna vissza a boltba, és tesz nekem egy ajánlatot rá... de nem szólt, hogy itt jár, ráadásul pont a szokásos reggeli edzős útvonalamon. :((( ;]

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#264594) andrisbandi válasza Rat.Sand (#264589) üzenetére


andrisbandi
őstag

Úgy emlékszem akkor könnyebb vissza rakni a gyorszárast, ha a bringa a földön áll, nem állványon lóg.
Mintha mostanában mesélte volna valaki, makacskodónál egy ember nehézkededd a vasra, amíg a másik intézte a gyorszárat.

És a meghúzási erő sem mindegy. Amennyire sikerül, mindíg egyforma szorosra kell zárni.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#264595) Hasaggymeg válasza Mezga Aladár (#264561) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A zárt csapágyas ilyen, a kónuszos Shimit meg addig húzod ne kotyogjon míg beáll és megszorul. :DDD

dom1n0...ne cserélj semmi betétet, újan egyik sem tökéletes. Menj egy hosszabb egyenletes lejtőre és pár fékezéssel bekoptatod ahogy kell.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#264596) dom1n0 válasza Hasaggymeg (#264595) üzenetére


dom1n0
senior tag

Köszi, akkor még gurulok vele és nézem. :)

(#264597) robee19 válasza Rat.Sand (#264589) üzenetére


robee19
tag

A régebbi bringáknál a váltótartó fül szokott így lenni, hogy egyik oldalon nem megy be teljesen a kerék.

(#264598) Friczy válasza balintbaba (#264539) üzenetére


Friczy
senior tag

Na meg aszfaltra. Munkábajárásra, túrázásra, kirándulásra. Én elsősorban ezekre használom. Korábban egy Merida Speedert alakítgattam addig, hogy nekem megfeleljen, került rá sárvédő, csomagtartó, koskormány, és így erre a célra megfelelt. Nézegettem, hogy ha egyben le kéne cserélnem, akkor mi lenne hasonló, nyilván a CX adta volna magát, de azon nincs csomagtartó és sárvédő rögzítési lehetőség többnyire, aztán megjelent a gravel, és a Cube Nuroadok közt találtam olyat, ami gyárilag pont olyan volt, ami nekem kellett. Sárvédő, csomagtartó, extraként meg beépített agydinamós világítás. Négy éve megvettem, azóta változtatás nélkül (eltekintve a gumi lecserélésétől) használom, és az adott célra nekem ideális.
Nem az egyetlen, van még néhány másik, de ha az univerzalitást nézzük, akkor ez a legsokoldalúbb.
Ha azt mondanák, hogy csak egyet tarthatnék meg, akkor várhatóan ez lenne az (bár ahogy öregszem, lehet, hogy az ebike esélyesebb lenne).

(#264599) Friczy válasza ZavaBalazs (#264565) üzenetére


Friczy
senior tag

Ez elavult, a McLaren F1 már teljesen más színű :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.