Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#248651) bardi válasza Kiskopika (#248615) üzenetére


bardi
aktív tag

Egyik barátomék vettek egy Canyon outit, és nekik is ugyan ez van, hátrafelé tekerve, ha elöl nagytányéron van, hátul meg a legkisebb fogaskeréken, ugrál a lánc. Mivel ilyenkor a lánc felső ága az, ami ugrál, szerintem ezen a váltó beálíltása nem tud segíteni vagy rontani. Ráadásul ebben a helyzetben majdnem egyenesen fut a lánc, szóval nem tudom mi okozhatja. Az, hogy a 12 sebességes monti sorokon az 50es tányérról lemászik a lánc hátrafelé tekerve szerintem viszonylag normális némely fogaskoszorúnál, de ez meg pont az ellenkezője.

'92 Honda VFR 750

(#248652) Speedy007 válasza Hasaggymeg (#248648) üzenetére


Speedy007
őstag

Olyan hangja van mintha akarna még váltani a legalsó állásban de hiába tekergetek bármit nem akar változni eggyel feljebb meg normális csendben tetszi a dolgát

(#248653) fulton


fulton
addikt

Enyém most patika. Nincs egy hang rajta, picit a láncnak van most hogy cseréltem egy fogat a soron de majd bekopik.
Kicsit megjött a meleggel a szabadonfutó hangja de csak picit nem hallani menet közben :)

Ma lemértem: 13.6 kg most a vas, útra készen= 15.1kg

Kereken 1 éve 14.8 kg volt cuccok nélkül akkori útra készen állapotban 17.1 kg.

2021 ben meg 19kg ról indultam útra készen.

(#248654) fulton válasza Speedy007 (#248645) üzenetére


fulton
addikt

-szerintem az a pattogó hang a lancról jön, adott fokozaton beleér a szomszédos fogakba...innen a pattogás.
A bowden feszességen állítanék, de addig tekerd míg látványos valtozást nem tapasztalsz(innen tutira fogod tudni adott irányba merre viszi a valtót), aztán indulj el a masik iranyba es addig tekerd míg a pattogó hang megszűnik. Aztán próbáld és finomítsd.
- Bowden jól jár e..
Ez merült fel bennem mint ötlet.

Okozhatja a váltóful hajlas is...
nekem olyan is volt, hogy vagy pattogot adott fokozaton a lánc, vagy lassan nehezen váltott egy adott fokozatra...es ennyi kimerült a bowden játéktér. A váltót kellett kicsit kézzel kintebb feszítenem es megoldotta.
Nem azt mondom ez a baj, csak h nálam ilyen is volt, latni kell.

[ Szerkesztve ]

(#248655) Speedy007 válasza fulton (#248654) üzenetére


Speedy007
őstag

Itt a hang lehet hallani hogy pattog a legalsó keréken egyel feljebb nincsen ilyen hang [link]

(#248656) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Strava szerint ezen a szegmensen a mai körrel 400x másztam ki :DD . Idén megpróbálom az 5-ik helyről a top 3-ba felküzdeni magam, esetleg KOM-ot csinálni. Nem egyszerű, mert a top 4 szponzorált versenyző volt, az első jelenleg is profi. Ez is tud adni néha egy kis motivációt :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#248657) fulton válasza Speedy007 (#248655) üzenetére


fulton
addikt

Csináld azt hogy nézz bele miközben tekered(amikor pattog) hátulról a láncba. Ott látni fogod hogy hozzá ér e a szomszéd fogaskerék fogainak oldalához.
Vagy még jobb: miközben tekered (pattogós fokozaton) kézzel kicsit kintebb/bentebb feszíted a váltót és megnézed a hang megszűnik e. Ha igen, akkor ez a baj.

[ Szerkesztve ]

(#248658) Speedy007 válasza fulton (#248654) üzenetére


Speedy007
őstag

Amíg elnem szállt a monoblokk nem rémlik hogy lett volna ilyen, mióta brigéciol d3-al át suvickoltam a láncot azóta van ez

(#248659) Kiskopika válasza Speedy007 (#248658) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Nekem is hasonló hangja van. Hátra fele tekerve nem ugrasztja meg a láncot?

(#248660) Hasaggymeg válasza jjeahh (#248656) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Te kis KOM-vadász. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#248661) Speedy007 válasza Kiskopika (#248659) üzenetére


Speedy007
őstag

nem

(#248662) Speedy007


Speedy007
őstag

Pár méter megtétel után nekem első blikkre kényelmesebbnek tűnik a 175mm-s hajtómű a 170mm-s képest jobban kibírom nyújtani a lábamat bár lehet hogy csak azért tűnik annak mert a Nelson ami azt hiszem 17" vagy 18"-s kicsivel kisebb és azon "kuporgok" pedig méretem illetve azon is 170MM-s hajtómű van

(#248663) flash-


flash-
veterán

wax na bocsi már megint wax téma:)

olvastam párotoktól hogy duplán szoktatok waxolni, ez pontosan hogy néz ki, bewaxkoljátok a láncot, és a következő nap még egyszer waxoltok? és utána lévő nap tekertek? vagypedig az első wax után pár órával viszitek rá a második "kört"?

jjeahh: látom szereted a meredek dolgokat, aszfalton ezt találtam ami papíron talán a legdurvább :U [link]

de ez az 54.8% is vicces

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#248664) Tin válasza jjeahh (#248656) üzenetére


Tin
veterán

Én meg 5% emelkedőn kínlódok :D na de legalább tudom, mi a cél :DD

(#248665) jjeahh válasza Tin (#248664) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Vannak utak-ösvények, ahol legkönnyebb fokozaton max pulzuson vagyok és a legnehezebb része a dolognak, hogy ne essek hanyatt, pl. a múltkor egyik emelkedőn a garmin 28%-ot mutatott :D . Remélem eljutok arra a szintre, amikor már az sem lesz akkora kihívás.

#248663 flash-: ja, imádok mászni, főleg ha nagyon meredek és technikás. Ezek durvák, bár aszfalton montival könnyebb, mert tapad, nincsenek kövek, gyökerek, zúzott kő meg egyéb leküzdésre váró nyalánkságok. Outival nem tudom megmászhatóak-e, ott nincs annyira könnyű fokozat.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#248666) Hasaggymeg válasza flash- (#248663) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Itt a nem csak papíron a legdurvább. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#248667) Ka999


Ka999
tag

Sziasztok! Hétvégén szeretnék a Balaton körül tekerni egyet, de most látom, hogy ezen a hétvégén lesz az Ultrabalaton futóverseny is. Ha jól tudom a futók is főként a kerékpárutat használják. Van értelme elindulni kerékpározni, vagy esélytelen? Örülnék, ha olyan válaszolna, akinek első kézből van tapasztalata. :R

(#248668) stickermajom


stickermajom
addikt

Srácok, ezt a Bringabarát/salebikes.hu oldalt ismeri valaki? Kápolnásnyéki üzlet, ahogy nézem használt bringákban utaznak.

(#248669) andrisbandi válasza flash- (#248663) üzenetére


andrisbandi
őstag

Soudal
Muc off
- Ezeket mindíg duplán tettem.

Egy kör csöpizés hátul a legkisebb f.keréken.
1-2 perc tekerés.
Majd megjárattam a kazetta többi részén is.
A kicsin mégegyszer wax.
Tekergetés, éjszaka megszáradt, kész.
- Ezekkel még így beáztatva sem voltam elégedett.

Smoove
Nagyon ritkán duplázok, ha valamiért teljesen megtisztítottam a hajtást forró vízzel pl.
Akkor esetleg. Ebből egy kis adag is jobban ken nálam mint a kevesebb waxosak.
Néha ezt lehet tekerések között törolgetni, vannak waxdarabok. Emiatt sem szoktam duplázni, ne koszolódjon fölöslegesen.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#248670) Tin válasza jjeahh (#248665) üzenetére


Tin
veterán

Jó de neked más a max, mint nekem. Plusz én aszfalton megyek. De ma 24% volt a maximum zóna, 32% az anaerob és 19% az aerob. A többi gyakorlatilag az oda és visszaút. De nézem, amiket itt írtok, és csak lesek. Majd amikor az 5%-os emelkedőmön simán felmegyek 20-al és nem döglök bele, akkor kereshetek új emelkedőt :D

(#248671) MPowerPH válasza fulton (#248653) üzenetére


MPowerPH
félisten

Pont dupla olyan nehez, mint egy jofele outi. :U

Don't Tread On Me

(#248672) jjeahh válasza Hasaggymeg (#248666) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Itt ki lehet tekerni? :DD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#248673) fulton válasza MPowerPH (#248671) üzenetére


fulton
addikt

tudom (6-7 kg azért meg lehetne már érezni, ezt is megérzem ahogy most van korábbihoz képest), de nézzük a pohár másik oldaláról egyelőre :D

(#248674) parandroid válasza Tin (#248670) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A 20-at inkább 10%-on célozd meg, főleg, ha nem túl hosszú. 5%-on illik pedelec tempó fölött felmenni, a miheztartás végett. :P

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#248675) balintbaba válasza Ka999 (#248667) üzenetére


balintbaba
tag

Nekem van, mintha pont az UB napján még teljes Balatonkört is mentem volna. Sokan indulnak, de azért elég nagy a táv, szétszélednek a versenyzők. Picit nagyobb volt a forgalom, de figyeltek a futók és a kisérők is, abszolút tekerhető volt. Melyik részen szeretnél menni? Északi csiki-csukis rész szerintem rosszabb, déli jobb, mert sokat visz az útvonal sima közúton.

(#248676) Hasaggymeg válasza jjeahh (#248672) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én elmentem pár éve lássam, egy lépcső szakítja meg az utcát, utána jön ez a rövid, 35%-os szakasz melynek egy garázskihajtóból indultam neki, srégen, vigyázva ha megállok véletlenül se dőljek a lejtős irányba mert legurulok. :DDD ...amúgy csak bohóckodni jó, alig van 100-150 m az egész.🤭

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#248677) Tin válasza parandroid (#248674) üzenetére


Tin
veterán

Köszönöm kedvességed, észben tartom :D Majd talán ősszel, ha így haladok :) Annyit már sikerült elérnem, hogy a kezdeti fokozathoz képest eggyel nehezebben tudok menni az út nagyobbik részében, de ez még így kevés. Szóval ésszerű célokat tűzök ki. Már azt is jó látnom, hogy a legtöbb helyen síkon 1-2 fokozattal nehezebben tudok menni. De mivel nekem ez az egész edzés témakör nagyon ismeretlen, így folyamatosan tanulom azt is, hogy mit hogyan. A hely jó lesz nekem egy darabig, mert akárhány "kört" tudok menni, ráadásul ki is tudom bővíteni a kört, egy nagy körre, dupla emelkedővel és lejtővel, szóval jó ideig elleszek itt edzés szempontjából. Már most is látom a fejlődést, de ez még nagyon-nagyon messze van attól, amiket ti megosztotok. Dehát valahol el kell kezdeni...

(#248678) Ka999 válasza balintbaba (#248675) üzenetére


Ka999
tag

Köszi! Kiskört szeretném letekerni, tehát van benne Északi és Déli part is. Azt gondoltam ilyenkor esélytelen.
OFF: vonattal mennék Budapestről. Arról van esetleg tapasztalatod, hogy mennyire telítettek a vonatok az UB idején?

(#248679) flash- válasza Hasaggymeg (#248666) üzenetére


flash-
veterán

ja igen a Táltos utca:) életem 4-ik tekerésén arrafele az akkor új trekkingel meg is öltem az alap shimano olajos tárcsafék (m395) betétet,lefüstöltem volt benne addig vagy 100km max :DDD persze elsőre nem esett le mi történt csak az hogy elromlott a fék :))
próbáltam azon a környéken lemenni egyik hasonló lejtőn :DDD
(hát kevés volt a fék vagy én voltam béna:)
monduk elég rövidke :DDD

andrisbandi:köszi, én smoove-ot vettem,eddig tetszik!

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#248680) vallas válasza Ka999 (#248667) üzenetére


vallas
senior tag

ne gyere... :R :R :R

bár már biztos más is megírta...
elegen lesznek a futók, és a bringás kísérők is....
már többször voltam sofőr, futó is, most bicós kísérő leszek...

[ Szerkesztve ]

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#248681) Sleek válasza stickermajom (#248668) üzenetére


Sleek
senior tag

Én amikor karbon országútit néztem ,akkor beszélgettem velük.
Újként volt hirdetve egy Wilier Gtr . Azt mondták megmaradt raktári darab . Kérdeztem a garanciát, azt mondták csak három hónap. Viszont ha új a bringa akkor 5 év gari lenne rá.
Papírt nem tudtak adni ,hogy betudjam a bringát regisztrálni , csak egy nyugtát kaptam volna . Szóval nekem kicsit sántított a dolog. Nem beszélve arról, amikor megakartam nézni a bringát , azt mondták olaszban van kint. Rakjak le x összeget azt hozzák a bringát.
Azóta nem tudom mit változott a hozzáállás de nekem nem volt nyerő a bolt.

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#248682) 6030D válasza Ka999 (#248667) üzenetére


6030D
Ármester

2016-ban voltam kerékpáros kísérőként a teljes körön. A futók út közben nem vészesek, a checkpointokon van tömeg, de azért az utat kb szabadon hagyják. A futók egy része azt sem fogja tudni, hol van, szóval inkább gondolkodj helyettük is. Meg ne csengesd le, hogy mit futkározik a bringaúton. :DD Viszont az összes olyan helyen, ahol keresztezi a főutat, ott megállítják a forgalmat ha jön futó, szóval az még jól is jöhet.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#248683) mauimagic


mauimagic
aktív tag

Talpfájdalommal (kb SPD stopli alatt) mit lehet kezdeni? Hétfőn már a tekerés elején éreztem, megköszönte szépen az 1600 szintet és azóta folyamatosan fáj.
Egyszer régen volt hasonló futástól, akkor hónapokig fájt...
A talpam belső fele fáj főleg, olyan mintha azt jobban terhelném.

(#248684) Phülöp válasza mauimagic (#248683) üzenetére


Phülöp
addikt

Cimbora hasonlóképp kínlódott, neki spd-sl rendszerre váltás és egy komolyabb cipő megoldotta a gondot.
Nála mondjuk konstans volt a talpfájás bringázás közben/után, nem alkalmi probléma volt. Meg persze outi.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#248685) Kiskopika válasza mauimagic (#248683) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Vigyázz vele, nehogy talpi bőnye legyen. Talpi szallag gyulladás, nagy lassan és keservesen gyógyul

(#248686) mauimagic válasza Kiskopika (#248685) üzenetére


mauimagic
aktív tag

az volt futás miatt régebben, sajnos eléggé hasonló :(

(#248687) vallas válasza mauimagic (#248683) üzenetére


vallas
senior tag

Kicsit hátrébb tenni a stoplit, carbon/keményebb talpú cipő... pihentetés/Flector por...
spd-sl is jó ötlet a nagyobb kapcsolódó felület miatt, de az nagyobb beruházás...

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#248688) evilskati


evilskati
aktív tag

Keresőben nem találtam, bocs, ha már korábban szerepelt, de múltkor szembejött ez az oldal tele Balaton körüli útvonalakkal. Van MTB is.

Balaton bike 365

(#248689) Angie™ válasza Wombath (#248641) üzenetére


Angie™
addikt

500m szint, ;] azt hittem vmi komolyabb :B
Lehet hogy kinézek, dobtam egy levelet a jelentkezés miatt és vettem egy vonatjegyet, a Keletiből indul gyorsvonat :B
Habár a lock karom megadta magát, napok óta nem tudom lockolni a villát, így picit izgalmasabb a mászás, sok energia elvész :((

[ Szerkesztve ]

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#248690) fulton válasza Speedy007 (#248655) üzenetére


fulton
addikt

Ha már hang, eszembe jutott hányszor volt hogy elment mellettem egy outis pl városban, és hallani lehetett hogy itt kattog, ott nyekereg a pedál (spd), a lánc hang.. uh... inkább le is maradtam hogy ne halljam. Érződött hogy az a bringa nem igazán van rendbe tartva. Hány ilyennel találkozok mostanság. Ritka akién azt "hallom"=nem hallom, hogy "igen, figyelnek rá".

[ Szerkesztve ]

(#248691) Fifaisshit válasza mauimagic (#248683) üzenetére


Fifaisshit
őstag

Nem lehet hogy túl szorosan van bekapcsolva a cipőd ?
Nekem attól szokott fájni de akkor lazitok rajta és megoldódik .
Most jött elő nekem is amig nem szoktam meg az új cipőm. :)

(#248692) Jester01 válasza fulton (#248690) üzenetére


Jester01
veterán

nem igazán van rendbe tartva

Vagy a szerencsétlen tulajdonosa már az összes haját kitépte de mégsem találja a zaj forrását.

Jester

(#248693) Ringman válasza Jester01 (#248692) üzenetére


Ringman
nagyúr

vagy csak nem szenvednek mizofóniában.

(#248694) fulton válasza fulton (#246898) üzenetére


fulton
addikt

Érdekel valakit két Pirelli P Zero 4s külső párban? (kicsit több mint 2 hónapot használt - 2450 km van bennük) (a korábban linkelt, hivatkozott hsz-ben kép, körbe megrepedt mindkettő. Lehet valaki vállalja használja, megoszlanak a vélemények ezt illetően.

(#248695) Jester01 válasza fulton (#248694) üzenetére


Jester01
veterán

Szerintem továbbra sincs semmi baja amennyire ez a fotóról látszik.
Sajna az én bringámba 28-as nem fér be, téli guminak jó lenne amúgy.

[ Szerkesztve ]

Jester

(#248696) kobayashy válasza Tin (#248677) üzenetére


kobayashy
tag

Egyet azért vegyél figyelembe itt a fórumon mikor a többiekhez hasonlítod magad,hogy ki hány kiló,amiről itt ritkán esik szó.Pont az emelkedőkön számít a legjobban,hogy hány kiló vagy.Van itt olyan fórumtárs,aki szerint a 15%-os emelekdő az közepes,átlagos.Én a tavalyi Balcsi körön nem ezt tapasztaltam,amikor volt egy 8%-os kb 1km-es emelkedő,és az emberek 90%-a tolta a bringát.Szóval magadhoz mérten nézd a fejlődésedet,az a lényeg.

(#248697) Speedy007 válasza fulton (#248690) üzenetére


Speedy007
őstag

Én a láncra gyanakszom de első sorban a kezettára hogy cserések lesznek mivel lövésem sincs hogy mióta vannak azok rajta. Gondolom én mivel hogy most kipucoltam hogy kvázi enni lehet róla így a kosz az olaj sár nem tompítja a hangokat és tölti meg a hézagokat, ezt onnan veszem hogy a Nelsonon ugyanez van ott is vastagon volt az olaj sár a szervíz tavaly decemberben ahelyett hogy át pucolta volna inkább arra állította be a kerékpárt és szerelte fel a láncot és a racsnit és most már hogy azt is át pucoltam az első hajtóművön a lánc tányéron zajong a lánc lehet hallani hogy súrlódik a lánc tányéron súrlódik a lánc pedig szépen van be állítva

(#248698) jjeahh válasza Speedy007 (#248697) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Alkalmi edzetlenebb bringások felénk is minden emelkedőn tolják. Volt már olyan, hogy egy hargitai terepezésre eljött egy ilyen emberke, sehogysem akarta feladni, hiába mondtuk neki, hogy nyugodtan forduljon meg és menjen haza, amíg még van lehetősége. Végül az egész körön vártunk rá, a végén tiszta ideg volt mindenki, még ő is, mert vagy 3x is elesett a nagy igyekezetben. A végén már a bringáról leszállva, állva is beesett a bokrokba, úgy ki volt készülve :DDD . Nincs azzal semmi bajom, ha valaki gyengébb, én is voltam edzetlen és még leszek is, inkább azt nem értem ilyenkor az emberek többsége miért adja fel a bringázást? Én amikor valakivel megdöglöttem, mindíg elhatároztam, hogy addig tekerek, amíg bírni fogom a tempót és végül mindíg sikerült :K . Gondolom így jobban lehet fejlődni, mint úgy, hogy eldöntöd, hogy ez nem a te szinted és maradsz a nagytatás tempónál, enyhe emelkedőknél.
Ha már emelkedő, azon röhögtünk a legjobban, amikor anno azon a 15%-oson egy e-bikeos csaj komoly tempóval elhúzott mellettünk, aztán megfordult, leszállt és betolta a bringát :DD . Természetesen azóta sem láttam többet.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#248699) mauimagic válasza Fifaisshit (#248691) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Évek óta megvan a cipőm, nem hiszem, hogy az lenne a gond.
Szerintem csak túltoltam, az utóbbi pár hónapban sokkal többet bringázok. Pedig elvileg "pihenő" hetem volt, rövideket mentem hétközben, mindegy, így jártam

(#248700) stickermajom válasza Sleek (#248681) üzenetére


stickermajom
addikt

Köszi! Ez nem túl bíztató. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.