Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#248351) Dark Archon válasza Ixion77 (#248350) üzenetére


Dark Archon
addikt

Hát, az outis egy külön állatfaj még a bringásokon belül is ;] Volt már amúgy nekem is ilyen élményem, én is gyerekkel mentem, aztán üvölt hátulról, hogy "pálya", és épp, hogy félre tudtam húzni a lányomat. Aztán, ha esetleg legközelebb keresztbe b@szok egy faágat a küllői közt, akkor meg csodálkozik. Edzzen máshol, ha siet, főleg, hogy egyébként gyalogos és kerékpárút.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#248352) Zoliwrc


Zoliwrc
aktív tag

Mai montis köröm a Börzsönyben, egy kis Naszállyal fűszerezve az elején.

(#248353) arcitec válasza Dark Archon (#248342) üzenetére


arcitec
addikt

Ezt most nekem címezted? Azért vannak itt is kétértelmű írások és nem ez az első, nekem meg az utolsó. :DDD U.I Csak, hogy érthető legyen, miért nem lehetett ezt példul megszemélyesítés nélkül megfogalmaznod? :U Értem én de akkor is...
No példul ez is hozzátartozik hogy ...... ;]

(#248354) 6030D


6030D
Ármester

A bringás adok-veszek topik mellé lehetne nyitni egy adok-kapok topikot is, akkor nem itt menne a puffogás, ki tud kevésbé közlekedni bringával. :U

Versenyzőknek gratula, jöhetnek a beszámolók, inkább ezeket olvasom/-nám, mint a semmisejót. :R

Zoliwrc: legközelebb fűzd bele a Cserhátot is. 4000+ :D

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#248355) jjeahh válasza Zoliwrc (#248352) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Amikor ilyen szinteket látok, mindíg annyira irigyellek, hogy tudsz egyedül biztonságosan terepezni :O . Ha felénk is lehetne, én is rendszeresen másznék legalább 2000 métereket. Grat amúgy, nem semmi teljesítmény, főleg ilyen tempóval.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#248356) Maximum1 válasza Zoliwrc (#248352) üzenetére


Maximum1
őstag

Ennyit az egész topik nem tekert a héten, de állítottunk váltót, puceváltunk láncot, fejben megvertünk gyalogosokat, most pont az outisoknak ugrunk.
Szerintem ezt rossz topikba dobtad. :DDD

(#248357) ISThun


ISThun
csendes tag

Mi ma a párommal a Tisza-tóra mentünk, mondván a Velencei-tó úgyis betelik ilyenkor kerékpáros turistákkal, meg csak háromnegyed órával van messzebb kocsival.
Mit ne mondjak nem voltak kevesen a Tisza-tónál sem, de azért bőven lehetett közlekedni. Igen, itt is voltak páran utat elállók, egymás mellett tekerők, autók a töltéseken, de ki lehetett bírni, egyes szakaszokon egészen jól lehetett haladni is. Mondjuk szintet tekerni ne oda menjetek! :D

(#248358) Zoliwrc válasza 6030D (#248354) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Garmin hisztizett, hogy készül lemerülni, még a végén nyomhattam is neki, hogy otthon a kapuban állítsam le a tracket.(7% maradt) Meglesz a 4ezer+ így is, most kijöttem Fagyoskútnál le Kisirtásra. Legközelebb lemegyek fagyoskúttól Nagybörzsönybe, visszafelé Érsek tisztásig, ott ráfordulok St Orbánra, majd NAgy koppány fel,, le nosztra onnan, 7kapató, kóspallag, törökmező, zebegény, fel a Julianus onnan, majd haza, meg is van a 4ezer plusz. :C

(#248359) chubby2o6 válasza Maximum1 (#248356) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Én gumit is centríroztam, de nem sikerült. Csak hogy teljes legyen... :D

(#248360) Zoliwrc válasza jjeahh (#248355) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Ha lesz lehetőséged, gyere el egyszer. Megmondod mennyit szeretnél menni, olyan kört rakok össze.

(#248361) stickermajom válasza Hasaggymeg (#248314) üzenetére


stickermajom
addikt

A sor miatt felvonóval sem sikerült annyit mennem, mint Zoliwrc-nek. ;]

Azért egy lábas képet csináltam, ha már topikszokás lett:

(#248362) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Vannak rendes gyalogosok is, mert ma amikor Zasszonnyal a szentendrei Bükköspatak mellett a kisgyerekesanyuka-verő szakaszon tartottunk hazafelé egy fickó, aki hamarabb észrevett minket jönni mint barátnője, félreállt és nevetve közben odaszólt a gyanútlan nőnek "Vigyázz mert jön a pofon!" ;] ...megnyugtattam, hogy innen bizony ma aligha.🤭

Zoliwrc...akkor most két hétig pihenést írok elő, hogy a topik is felzárkózhasson és ne lógj ki a sorból.🤨 😆

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#248363) Maximum1 válasza Hasaggymeg (#248362) üzenetére


Maximum1
őstag

Ott már be van járatva a hely, van tisztelet. :DDD

(#248364) gordonfreemN válasza Maximum1 (#248363) üzenetére


gordonfreemN
addikt

:DDD :DDD :DDD

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#248365) Tin válasza Maximum1 (#248356) üzenetére


Tin
veterán

Fiam defektje javítva, váltó beállítva, lánc megolajozva, csomót tanultam a szerelésről, és amúgy 85 km-t tekertem a héten.

(#248366) Hasaggymeg válasza Maximum1 (#248363) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nemhiába értelmiségi a fickó, kitalálta, hogy jól meg kell verni az anyukákat, lehetőleg gyermekei szeme láttára, abból majd tanul mindenki tiszteletet a bringások iránt. ;]

stickermajom...a sok sorbanállas lassan a szintgyűjtés rovására megy. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#248367) Toobee válasza stickermajom (#248361) üzenetére


Toobee
veterán

Nem volt sok Maribor 125 mm hátsó úttal?

https://barbieripnk.hu/

(#248368) stickermajom válasza Toobee (#248367) üzenetére


stickermajom
addikt

KOM-ok nem ezzel fognak jönni, de szerintem élvezhető így is. Sok trail bringát láttam amúgy a DH vasak mellett.

(#248369) Dark Archon válasza arcitec (#248353) üzenetére


Dark Archon
addikt

Nem neked, gondolod, számon tartom, ki mivel teker? :) Nem is személyesítettem meg senkit. Én sem veszem magamra a mamilozgatásokat meg a többi baromságot, amiket azokra írnak, akik támasztót, sárvédőt használnak meg ilyenek. Szóval, akinek nem inge... :))

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#248370) trialboj


trialboj
őstag

Kis segítség kellene, van valami vállalható esőkabát 50-80euró között? Olyat keresnék amit mezzsebbe össze lehet hajtani, és nem egy egy műanyag zsacskó, tehát szemerkélő esőben azért lehet vele tekerni anélkül hogy szaunává válna.
-
A másik nehezebb, 2 hónapja raktam össze az első kereket, nobby nic DD gumival, az itteni tanácsokra Tesa tapet használtam, szépen megvágtam a vékony csíkkal először egy elő tomítést húztam, majd a szélesebbel rámentem és majd 2x áttekertem. Szelepet átszúrtam, minden pöpec volt a kerék nem eresztett le utána, használtam is mostanáig, amikor is tekerés előtt felfújtam mert kicsit puhának éreztem, de 3x eresztett vissza 4 óra alatt, 3x fújtam rá, és így is szinte laposan értem haza, kivettem a szelepet, toltam még bele tejet, hátha megitta, de most még rosszabb, vissza eresztett annyira hogy épp csak nem felnin ül a gép.

Nincs benne tüske, legalább is kintről nem látszik, most ilyenkor WTF? Le kell szedjem, és ha nincs belülről sem tüske, akkor megint a szelep kezdett el szarakodni? Létezik hogy selejtes gumit kaptam? Bikediszkóról van, a nímetek csak nem küldenek szemetet.
Nem értem, eddig nem volt baja, én nem piszkáltam, még sosem volt ilyen gondom, hogy magától elszálljon a tl gummi.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#248371) szimpláncsak válasza trialboj (#248370) üzenetére


szimpláncsak
tag

Esetleg próbáld meg a hagyományos víz alatti próbát. Ha a szelepnèl jönnek a buborékok, akkor az a hiba. Én így jöttem rá, hogy a TL-nek mondott hutchinson Kraken oldalfala ereszti a levegőt. Lehet a tej megfogta volna, de nem volt kedvem kisérletezgetni :)

(#248372) andrisbandi válasza trialboj (#248370) üzenetére


andrisbandi
őstag

A szelep berakásakor körbe kented tejjel?
- A "húzok még a szelepen, mer kicsit ereszt a felninél" megelőzésére jó.

NN-ből van ami csak belsővel használható. Lehet véletlenül olyan kaptál.
https://www.schwalbe.com/en/mtb-reader/nobby-nic
Itt ha kikattintgatod; "Seal: Tube"

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#248373) peetie1 válasza Ixion77 (#248350) üzenetére


peetie1
aktív tag

Ezért jó a hangos racsni meg a nyikorgo tárcsafék :D Én a gyerekekre mindig kiemelten figyelek, nagyon óvatosan megyek el mellettük. A kutyás pórázt keresztben a bringa úton setaltatokat viszont időben megszolitom hogy húzd onnan azt a qrva kutyát, ha a racsnizast estleg nem hallana :) Gyalogos szedelgo, meg egymás mellett tekerek ellen a "haho sporttarsak" felkiáltás a legjobb, arra nem sértődnek meg :) Amúgy sem jó ez a folyton sietunk meg átlagra tekerunk hozzaallas, abból mindig csak a baj van.

(#248374) ZavaBalazs válasza peetie1 (#248373) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

én általában egy "balról jövök!"-öt szoktam megereszteni, abból nincs pánikolós "hovamenjekmitcsináljak" kapkodás, meg elég semleges.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#248375) trialboj válasza peetie1 (#248373) üzenetére


trialboj
őstag

Milyen problémák :U Itt nincs bicikli út, ergo nincs gond :C Ezek az esetek nem tudom hogy városon belül vagy kívül történtek, de városon belül szinte csak az úton megyek, mert ami út van az nincs összekötve semmivel, + kultúra hiánya miatt, mindenki színes járdának nézi, tehát fullos.
Várost elhagyva meg simán az út szélén tolom, ott meg én vagyok az underdog, nincs is bajom ha közel jönnek amíg nem lök árokba, pajtik vagyunk :)

#248350Ixion77 Nekem nincs gyerekem, de ha ilyesmi történne eléggé elszállna az agyam, senkit nem izgat mit tolt a faszi, ha látod hogy gyerek van előtted, nem tudod kiszámítani hogy fog viselkedni.
Kár hogy az eus pénzekkel egyetemben nem áramlik be a kultúra is.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#248376) avl válasza Zoliwrc (#248352) üzenetére


avl
aktív tag

Az igen! :R

(#248377) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! kerékpáros táska, valaki használ ilyet?, mi a véleménye?

Ez egy kerékpáros hátizsák és kerékpáros csomagtartó táska egyben. (ez egy link az eladó oldalára, de nem reklámcélból illesztem be a linket, nem akarom inden tulajdonságát ide önteni).

25 000 Forint. Űrtartalom: 25 liter. 2 zseb: 10 l és 15 l Teherbírás: 7 kg. (kb. 5 darab deployment bag / sporttáska kijön az árából ami minimum 30 literes)

Ha a cipzárakat lehúzzák akkor a táska két fele egymáshoz kapcsolódik és hátizsák. Nem találtam az áruház webshopjában még egy ilyen táskát.

Ha valakinek van ilyen, elárulná, ez egy működő megoldás? Mennyire tartós? Saját tapasztalatom, egy 5 000 Forintos sporttáska néhány év alatt tönkremegy. A varrások elengednek, az anyag szétfoszlik. Most a kerékpár csomagtartójára teszem a táskám. Magasan van a súlypont. Deployment bag kialakítású, túl hosszú és csak keresztben tudom feltenni. Néha valamelyik oldalra billen és ez kerékpározás közben veszélyes. Ez az ELOPS táskával nem tud megtörténni. Ha férfi vázas kerékpáron használják akkor a felszállásnál nincsen útban a táska?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#248378) Ringman válasza Ixion77 (#248350) üzenetére


Ringman
nagyúr

csodálatos, azért illene lelassítani kisgyerekek mellé érve, gondolom nem a tourra készült éppen az outis.

(#248379) parandroid válasza trialboj (#248375) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ha tehetem, én is inkább az úton megyek, de nézz körül az interneten, tele van minden azzal, hogy a fasznak nem takarodnak a bringások a bicikliútra, és tartják fel a forgalmat. Amúgy erdőbe se menj, mert zavarod a vasdászokat, kirándulókat, az állatokat, meg tönkreteszed a talajt.

Én ott tartok a dologgal, hogy ha edzeni akarok, akkor görgő, ha meg kimegyek, akkor belekalkulálom, hogy hányszor kell megállni, lassítani, illetve folyamatosan figyelni mindenkire. Meg szoktam tudni oldani. Gyalogosban amúgy sem bízok, de a többi kerékpáros nagy része is potenciális veszélyforrás. A legfélelmetesebbek meg a nordic walking botos nyuggerek. Amikor megáll, és kifújja az orrát, vagy akár menet közben megnézi az óráját, és mindkét bot kilendül oldalra vízszintbe... ;]

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#248381) Maximum1 válasza Ringman (#248378) üzenetére


Maximum1
őstag

Nehéz ügy ez, amit Te veszélyesnek érzel a másik még nem.
25mm gumin azért nem tűnik soknak 30km, más a reakció ideje is azoknak akik outiznak.
Ráadásul itt sokaknak beépített trafi van a szemükben, és tutira mondják mennyivel jött/ment, de lehet csak a saját 30as átlagukból viszonyítanak. ;]

[ Szerkesztve ]

(#248382) trialboj válasza szimpláncsak (#248371) üzenetére


trialboj
őstag

De mibe rakjam be ezt az ormótlanul nagy kereket? Nincs semmi ami olyan széles hogy egy 29 kerék, legalább felniig elmerüljön. :O

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#248383) Ringman válasza trialboj (#248382) üzenetére


Ringman
nagyúr

Kád?

(#248384) peetie1 válasza trialboj (#248375) üzenetére


peetie1
aktív tag

Városon kívül belül mindegy, a kutyás a legrosszabb az összes közül :D ezt sose fogom megerteni hogy miért pont a bringa útra kell vinni a kutyát sétálni... Én meg pont az ellenkezője vagyok, országútival is inkább megyek a bringauton és majd én kerulgetem az ott lévőket, mint a gyökér autósok közé menni. Persze én is megyek alacsonyabb forgalmú utakon, meg a városban is elkerülhetetlen az autosokkal való találkozás. Sajnos ez van ezt kell szeretni :)

(#248385) Maximum1 válasza peetie1 (#248384) üzenetére


Maximum1
őstag

Kutyatartást is kéne már szabályozni, vicc ami megy.
Nagy divat most suvokba, kombikba ketrecet rakni és vinni ide-oda a jószágokat, nekem ez még furcsa, szokni kell,eddig is volt de most durva mennyien lettek.
Most jó felhergeljük magunkat azt kitekerek Szentendrére... :DDD

(#248386) beholder00 válasza tknof1871 (#248377) üzenetére


beholder00
tag

Nekünk van egy ilyen pár éve de ritkán használjuk, Balaton körbetekerést simán bírta. Sztem tartós, de lehet mindennapi használatra meg inkább túl masszív. Nézd meg személyesen a boltban.

(#248387) tknof1871 válasza Đusty (#248380) üzenetére


tknof1871
őstag

A rendőrség szóvivője szerint a rendőrség szóvivője szerint vasárnap a jelenlegi állás szerint voltak arra utaló jelek, hogy a robogó a földön feküdt, mielőtt az 59 éves e-kerékpáros péntek este áthajtott rajta és elesett.

Németországban szintén problémát jelentenek a bicikliúton és a járdán szabálytalanul leparkolt e-rollerek, a rendőrség emlékeztet, hogy más városokban már vannak egyértelmű szabályozások, egyes helyeken például parkolóhelyeket alakítottak ki a rollerek számára, amelyek tiltják a máshol parkolást, máshol a szolgáltatók bírságot kapnak a helytelenül parkoló járművekért.

Értelmetlen halál. Ez tragédia. Vajon nappal történt vagy este? A robogó rossz helyen volt, de miért nem látta a kerékpáros? Miért nem állt meg vagy kerülte ki?
Németek és nem látták előre, hogy ilyen problémák is lehetnek a bérelhető e-rollerekkel.

Budapesten láttam rollert a sárban feküdni a járda mellett. Lehet, amikor leparkolták még száraz volt a föld és szilárd. Az eső után felpuhult és a roller eldőlt. Csúnyán nézett ki, viszont nem a járdára dőlt. De ezekben nyilván van GPS, talán giroszkópok és gyorsulásérzékelők, higanykapcsoló. Legalább ilyenkor villoghatna rajtuk egy vészjelző lámpa, mert az már nem normális parkolás.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#248388) parandroid válasza tknof1871 (#248387) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ha nem roller, akkor egy darab fa, egy felborított szemetes, vagy egy részeg hajléktalan. Utálom, hogy ezek a szarok mindenhol szanaszét vannak, de ebben a konkrét történetben kb olyan mindegy, hogy min esett át a szerencsétlen. Balesetek mindig történnek.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#248389) Tin válasza parandroid (#248388) üzenetére


Tin
veterán

Tegnapelőtt láttam e-bikeost, előtte 3 képernyő a kormányon. Egy mini komputer, egy GPS, meg a telefonja. Masszázs ülést hiányoltam még.

Szanaszét heverő rollerre meg: ha nem tárolóban rakod le, 100€ pótdíj. Probléma megoldva.

[ Szerkesztve ]

(#248390) ZolkoW


ZolkoW
őstag

juteszembe: Ezt most hótkomolyan kérdezem, de honnan származik a PÁLYAAAAA kifejezés? Mert nekem a világon nem jelent így semmit, azt is csak onnan tudom, hogy a mögöttem jövő előzési szándékát fejezi ki, hogy
-itt olvastam
-kikövetkeztettem.
Versenyen is találkoztam már vele, de az a tök jó, hogy egy lejtőn lefelé azt sem feltétlenül tudom megállapítani, honnan jön a hang, szóval mivel nem értettem a szót, csak másodikra sikerült eljutnia az agyamig, vajon mi lehet a szituáció.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#248391) avl válasza trialboj (#248382) üzenetére


avl
aktív tag

en ha vizbe akartam tenni, sosem gondoltam arra, hogy az egeszet egyben
ivdarabonkent is jo, amennyi belemegy, ha annal nem jön bubi, forgat a tovabbi szakaszra

(#248392) ZolkoW válasza avl (#248391) üzenetére


ZolkoW
őstag

egy kádnál kisebb edény akkor is nehezen tud elég lenni ehhez..

Fura, van olyan gumim, ami nagyon sokáig eresztette a levegőt TL módban, picit foltosodott is, aztán hetek-hónapok után elmúlt. majd megint előjött jelenség, és megint megszűnt. Mondjuk nem órák alatt eresztett le sosem, de hetente muszáj volt ráfújnom ilyenkor, amikor meg jól tartotta, akkor ritkábban.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#248393) Phülöp


Phülöp
addikt

Ma reggel gyönyörű napsütés, +3°C, 60+ kmes vadiúj GPX, minden tökéletes. Kérte azért a testem a neoprént...
Start után 28.5 km-nél éles reccsenés alólam: a monolink "nyeregpálca" finoman értésemre adta, hogy komolyabban kéne vennem a diétát.

Innentől a nyereg orrán egyensúlyozva a legrövidebb úton haza. Így lett végül 49km, 25.3-as átlaggal és sajgó farokcsonttal.
Jó alkalom ez arra, hogy elhagyjam a monolink-et és annak összes korlátait.

Ugyanitt karbon monolink nyeregcső eladó. :DDD

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#248394) Dark Archon válasza Maximum1 (#248385) üzenetére


Dark Archon
addikt

Igazából, ha viszik ide-oda a jószágokat, akkor már az egy fejlett kutyatartás. Legtöbb helyen csak biodísz a kertben, és senki nem foglalkozik velük. Más kérdés, hogy a kutyának is jobb lenne nem a betonon / térkövön sétálni, főleg nagy hidegben / melegben.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#248395) szimpláncsak válasza Ringman (#248383) üzenetére


szimpláncsak
tag

Én is abba raktam :)

Ma voltam kicsit montizni. Sajnos az egyik kedvenc erdei szakaszom tavaly végig tolták dozerrel fakitermelés miatt. Most kb. járhatatlan, nyomvàlyú, ahol a teherautók kereke elkapar ott gödrök stb. Pedig ez elvileg turista út volt :( .
Azért csináltam egy lábas képet, ilyet sikerült,mert még mindig nincsen széles látószögű optika a telómban :DDD

(#248396) abéla


abéla
senior tag

Na jókor posztolsz ilyeneket! :DDD
...lécci-lécci nyugtassatok meg, hogy a 110kilós habtestemmel sokszor előre terhelve,
egy mostanában aktuálissá váló ilyen karbonkormánnyal még csak hasonló sem fog megtörténni semmikorsemsohanem! :))

Szóval, ha már úgy is rémhírkúrzus van ma de.: van valakinek valid infója karbonkormány,
terhelés indukálta (tehát nem balesetes) megnyekkenéséről?

Ja meg megy a korábbi Cube szarvasmarkolat, jön a helyére egy
Chunky XL :K . (1-1centit lenyisszantva belőle)

hootka!

(#248397) parandroid válasza Tin (#248389) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Némelyik ebike-os annyira fogalmatlan, hogy nem igaz. Biciklizni nem tud, de felbátorodik a motortól. Aztán jönnek a szituk, amikor az út szélén leszállásnál az egyik lábát még tenné le, de a másik pedál nem jól áll, úghogy teker rajta egyet, hogy lefelé legyen, a rásegítés meg megtolja. Oda se mertem nézni, annyira nyilvánvalóan kódolva volt a katasztrófa. Ketten szedték le az öreglányról a pedelecet, szerencsére errefelé óvatosan közelítik az autók a zebrát, úgyhogy legalább el nem lett ütve. :(

Amúgy elvileg jár a bünti a szabálytalanul lerakott rollerekért, de nem tudom, hogy megy ez, én nem használom. Másrészt meg hülyegyerekek szétszórják / feldöntögetik / belebasszák őket a folyóba néha poénból is. Erre max az lenne a megoldás, ha valami dokkolóban lehetne csak letenni őket, ami le is zárja

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#248398) fulton


fulton
addikt

Van itt aki szerkeszt útvonalakat magának Garmin-ra?

Van itt valami, hozzá adok mondjuk 4 pályapontot a szerkesztésnél, ám a garmin készülékre letöltve majd elindítva, hozzá ad ilyen értelmetlen pontokat is. Másnál is így van? valami frissítés lenne (azért merült fel bennem, mert korábban nem voltak ott).. . Nem tudom kiszedni belőle, arra gondolok lehet valami beállítás ami elkerülhette a figyelmem, hátha valaki tud valamit. A "viz" pontokat én raktam hozzá, de a többi kérdőjeles fogalmam nincs miért kerül bele. Többször próbáltam, ellőnőriztem is, újat is létrehoztam de ugyan az az eredmény...
néhány kép [kép] [kép]
:R

[ Szerkesztve ]

(#248399) zsocy


zsocy
őstag

Bringázásról írhatok gyorsan? :)
Letekertem a BalatonFondo 60 km távot, és elégedetten jöttem haza. Jó volt a pálya, szerintem a zárás és a szervezés is rendben volt, a mászások pont elég mászósak voltak, a lefelék pont elég gyorsak, nekem ma megvolt az országútis flow :) Az mondjuk furcsa volt hogy együtt mentünk az ebike-okkal, én lehet nem engedném őket is versenyezni, de biztos csak irígy vagyok rájuk.
Bringa is bírta, bár a vége felé elkezdett valami zörögni hátul, de majd kivizsgáljuk. A viaszos lánc is bírta, ezzel együtt van benne 120 km, szerintem lassan újrafőzöm. Csak jönne már meg a jó kis kínai ptfe porom.
A célban lőttem egy térdes képet is, valószínű azzal a lendülettel kirántottam a személyimet is és elvesztettem, de az pótolható. Jó élmény volt, Füred pedig még mindig gyönyörű! Azt nem írom hogy megfizethetetlen mert az nem újdonság :)

(#248400) abéla válasza Phülöp (#248393) üzenetére


abéla
senior tag

Ehh elbénáztam: szóval ez a hsz neked(is) ment volna.

[ Szerkesztve ]

hootka!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.