Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#129501) Myers


Myers
senior tag

Van itt olyan ember, aki mostanában adott fel postán vagy futáron keresztül felnőtt biciklit? Esetleg gyakorló boltos van köztünk? :)

Mi ennek a menete és kb. mennyibe kerülne?

Szabályosan be van csomagolva, az eredeti dobozában. Nézelődtem, de pl. a gls-nél, dpd-nél nem lehet küldeni, mert beleütközök a 300cm-es csomag körméretbe.

http://www.muszaj.hu/

(#129502) parandroid válasza HEAHEA (#129497) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Lóbalzsam jó, a vérkeringést serkenti, az meg mindennek jót tesz. De mondom, nyújtsd le alaposan, mire végzel, jobb is lesz. Keress rá yourube-on futás utáni nyújtásra. Ha érzed, ahogy a seggednél majd szétszakad az izom, az lesz az, amire szükséged van - hattyú, vagy galamb póz jógában kimondottan erre való - egyik láb elöl, térdben behajlítva, másik hátul, kinyújtva, te meg előreengeded a súlypontodat. Másik gyakorlat, hogy hanyatt fekszel, jobb láb kinyújt, bal lábat kinyújtva átveted rajta, és kitartod oldalra, miközben balra fordítod a fejed. Utána oldalcsere. Jobb kézzel segíthetsz a bal lábnak, hogy nyújtva maradjon, ha magában nehéz ügy. Lábfejet feszítsd vissza, amennyire bírod. Mindkét gyakorlat kimondottan a futótérdre jó. Nem ott fog fájni, hanem az izom legnagyobb tapadási pontján, ami a feneked, cserébe ahogy nyúlik az izom normális méretűre, úgy múlik el a térdben a fájdalom.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#129503) beleriand72 válasza parandroid (#129502) üzenetére


beleriand72
tag

Na ez jól jött, ezzel szenvedek én is egy ideje. SMR hengeren fetrengek, az is javít.

MI6 - Canon EOS 30D - Gaggia Classic - Mazzer Super Jolly - Klipsch R-28F - Yamaha RX A-670 - Scott Sub Cross10 - Sonder Camino Ti Rival 1x - Bianchi Oltre XR4 - Ricoh GRIIIx - Lelit Bianca PL162T-v3 - Mazzer Omega - Niche Zero

(#129504) parandroid válasza beleriand72 (#129503) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A henger a lóbalzsamhoz hasonlóan vérkeringést javít “csak”, nem nyújt, nem sodrófa az. :D

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#129505) Toobee válasza Runner_fxr (#129495) üzenetére


Toobee
veterán

Nagyon jó felvételek készültek, várom már a közös tekerést, de csak kamerával jöhetsz :D

https://barbieripnk.hu/

(#129506) tacto válasza Runner_fxr (#129495) üzenetére


tacto
aktív tag

Klassz, jó volt veled végigmenni. :) Elképesztó, hogy hol tart már a Gopro :R

(#129507) beleriand72 válasza tacto (#129506) üzenetére


beleriand72
tag

Tanácsot kérnék: Cross kerékpáromon, amit aszfalton használok külsőt cserélnék. A gyári Schwalbe Smart Sam 28" 700x42C (622x42) helyett Sch. Marathon Plus 700x38C 622x40 (28x1,5) ahogy tetszik lenne a kiszemelt.
Indok: nagy defektállóságút szeretnék. Javasolt-e a csere, keskenyebb gumi miatt - kisebb felület - javul-e a sebesség, stabilitás nem csökken-e jelentősen? Én 115kg vagyok, esetleg megkockáztathatom a még keskenyebb 622x37 változatot?
(belsőbe is töltenék zöld vagy fehér löttyöt, a királydinnye defekt kockázatát minimalizálni akarom, akkor is, ha pénzbe kerül)

MI6 - Canon EOS 30D - Gaggia Classic - Mazzer Super Jolly - Klipsch R-28F - Yamaha RX A-670 - Scott Sub Cross10 - Sonder Camino Ti Rival 1x - Bianchi Oltre XR4 - Ricoh GRIIIx - Lelit Bianca PL162T-v3 - Mazzer Omega - Niche Zero

(#129508) StLui válasza Runner_fxr (#129495) üzenetére


StLui
veterán

Jó kis felvétel! Kicsit fordíthatod feljebb esetleg a kamera nézőpontját. Néztem Yoko-nál vállalsz párat amit én nem!

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#129509) #68216320


#68216320
törölt tag

Pici segitseget kernek. Egy cross-trekking bringa kerekeit raknam ossze, de sajnos a valasztott Mach1 felni nem elerheto a nagykerben. Ajanlottak helyette a Sun Ringle Helix 25 felnit. Ebbol letezik TubelessReady is parszaz forinttal dragabban. Most belsovel fogom hasznalni, de a kesobbiek miatt esetleg erdemesebb a TR verziot vennem? Vagy a TR-t csak belso nelkul hasznalhatom?

(#129510) Runner_fxr válasza Toobee (#129505) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Csak kell még venni aksikat hozzá, mert zabálja. :)

tacto: Kisebb szoftveres gondjai vannak azért, meg gyorsan merül. A szoftveres gondok feltételezhetően javítva lesznek, a merülést meg tartalék aksikkal lehet orvosolni. De amúgy tényleg brutál, főleg a stabilizátora. Elég fos már a pánt amire a kamerát rögzítettem, rázkódik rajta rendesen, ennek ellenére szinte minden rázkódást kiszed a stabilizátor.

StLui: Legközelebb kicsit feljebb állítom. Azért én is eléggé csirke vagyok, pedig a bringa bírná, egy ilyen Yoko kb semmi neki. Az elején van az letörés, alig éreztem a földet érést, mintha egy járdaszegély lett volna. :)

(#129511) Ákkk válasza #68216320 (#129509) üzenetére


Ákkk
addikt

Elvileg használhatod belsővel is.

Más :)

[ Szerkesztve ]

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#129512) rétisün válasza #68216320 (#129509) üzenetére


rétisün
veterán

én is belsővel használom a tubeless-ready felniket/kerekeket.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#129513) StLui válasza Ákkk (#129511) üzenetére


StLui
veterán

Elég különleges a hangulata, tetszett!

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#129514) S.J.


S.J.
tag

sziasztok,

versenybiciklivel 30km es tempot hany watt kifejtesevel lehet elerni? 200 az realis? :)

(#129515) Ákkk válasza S.J. (#129514) üzenetére


Ákkk
addikt

Szerintem útviszony függő ez a dolog :)

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#129516) tacto válasza Runner_fxr (#129510) üzenetére


tacto
aktív tag

Igen, ha jól eltalálod a rögzítést, ez az én ízlésem szerint ilyen magán/házi használatra szinte kompromisszummentes jelenleg. Élvezhető minőség, átjön minden, a stabilizátor álom. (Nekem egy kis Olympus Tough-om van, a képminőség sajnos - ugyan közvelten összehasonlításom nincs - elmarad ettől, sőt, a stabi sem jobb, nagy plusz a GoPro-nak, hihetetlen, mekkora fejlődésen ment át).

(#129517) StLui


StLui
veterán

Szeptemberben, tüdőm kiköpve melóból hazafelé toltam egy segment-t sikerült lenyomnom 6030D, persze én csak azt a szakaszt kellett megnyomjam. De! télen nyomtam a spinninget, és ma hazafelé, nem meghalva, de azért tepertem, (el is felejtettem már ezt a szakaszt) kiderült, hogy sikerült egy 3. helyet összehoznom :Y szóval nem volt haszontalan az edzés, örülök neki, jó egy kis visszajelzés :)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#129518) 6030D válasza StLui (#129517) üzenetére


6030D
Ármester

Hehe, pont írni akartam, hogy jó kis szeled volt. :P 1700-ból 3.-nak lenni egy B'twin trekkinggel elég menő! ;)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#129519) Hasaggymeg válasza StLui (#129517) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

sikerült lenyomnom 6030D...az lehetetlen! ;]

6030D...méghogy sz@r a bétvin,mindjárt lenyomja Runnert íbájkon! :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#129520) S.J. válasza Ákkk (#129515) üzenetére


S.J.
tag

atlagertek mennyi lehet?

(#129521) ivana


ivana
Ármester

Szerelős kérdés: valaki találkozott már olyannal, hogy letapadt néha a szabadonfutó az egyik montimon ezért leszedtem a kazetta testet és öntöttem bele olajat hátulról (shimano), erre most meg akad? Mit csináljak vele? Szedjem szét valahogy? Vagy csak túlságosan meghúztam a csavart a 10-es imbusszal?

(#129522) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Sziasztok, adott egy pedelec amit most szerintem elég jó áron meg tudnék venni.
A felszereltsége számtalanszor meghaladja a tudásomat és az igényeimet de legalább lenne hova fejlődni.
Erről a bringáról lenne szó. 1450Km-el 22 akkutöltéssel, 2017-es modell, ránézésre megbecsült állapot (karcot sem nagyon láttam rajta) holnap tudnám letesztelni és leellenőrizni a részleteket.
Mennyiért érdemes elhozni. Én tudom az árat, kíváncsi lennék Ti mit mondtok...
Nagyon köszönöm a segítséget.
Pár kép róla.

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#129523) parkr válasza Myers (#129501) üzenetére


parkr
őstag

a posta elviszi az biztos mert külföldre már küldtem. kérdés hogy mennyiért..
GLS és társai is elviszik csak szerintem telefonon kell érdeklődni.
többnyire a doboz magasságával van baja a kalkulátoroknak.

nekem legutóbb kis helyi céggel volt szerencsém, őket csak a súly érdekelte.

[ Szerkesztve ]

(#129524) StLui válasza Hasaggymeg (#129519) üzenetére


StLui
veterán

Látva a videóját, már mennék is vissza a Yoko-ra hogy megugorjam amit nem mertem :D

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#129525) rétisün válasza Myers (#129501) üzenetére


rétisün
veterán

'egész' bringát én még csak úgy tudtam feladni, hogy az egyik kereket külön csomagként küldtem, mert nem bírtam akkora dobozba belegyömöszölni, ami belefért a 300 centibe.

gls-nél kérdeztem egyszer, hogy van ez, hogy a gyári bringa-doboz nem adható fel (300 cm körméret) azt mondták, túlméretesként fel lehet adni. illetve azt hiszem usp-nél láttam olyant, hogy nem 300 centi volt a körméret, hanem több, vagy nem is volt ilyen megkötés, most nem emlékszem így hirtelen.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#129526) StLui válasza Ferdzsoo (#129522) üzenetére


StLui
veterán

Merev farú, szóval én max 700-at mondanék érte, ennyiért már ki lehet fogni fully-t is, de számomra bizonytalan eredettel

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#129527) StLui válasza StLui (#129526) üzenetére


StLui
veterán

Ván pár jó ajánlat talán itt is, most is.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#129528) Ferdzsoo válasza StLui (#129526) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Merev falú alatt mit is értünk pontosan? 725k a bringa amúgy.

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#129529) Runner_fxr válasza Ferdzsoo (#129522) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

600-700K körül lehet az értéke. Én személy szerint amúgy eléggé értelmetlennek tartom az XC kategóriában a pedelec rendszert. 3000 euro körül már kapsz olyan analóg XC gépet ami bemegy 10kg alá. Én ezt a variációt is megfontolnám, mert egy ilyen analóg XC géppel azért nem olyan nehéz haladni, simán mész vele annyit, amennyi egy 500-as akku határa és nem kell hozzá extra edzettség.
A pedelec rendszer onnantól válik izgalmassá, amikor olyan bringába teszik be, amit amúgy már nem olyan könnyű tekerni. Persze én nem akarlak lebeszélni az E-MTB-ról, mert tudom mekkora élmény, de ha már MTB, akkor inkább valami rendes össztelós, legalább egy 130-140mm rugóúttal, plus-os kerékkel. A merev vázas baromi merev, a közepe sokkal masszívabb mint egy hagyományos bringának. Tehát már az alapvető komfort miatt sem feltétlen jó. Ráadásul ez ugye aluváz, még ha karbon lenne, akkor adna némi komfortot, vagy legalább plus-os kerék.

tacto: A legnagyobb előrelépés itt a stabilizátor, persze a képe is fasza, de az eddig is jó volt. Viszont kellett hozzá gimbal, máskülönben iszonyat fos videókat tudott összehozni. Ehhez képest a 7 black egy álom. Ha nincs rendes stabilizátorod, akkor nem jön át a sebesség, se semmi. Szétesik a kép is.

[ Szerkesztve ]

(#129530) zoli03 válasza S.J. (#129520) üzenetére


zoli03
őstag

Ez egy elég jó kalkulátor.

(#129531) Ferdzsoo válasza Runner_fxr (#129529) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Értem amit mondasz. Az ötletem onnan indult egyébként hogy alapból újat akartam venni valami ilyesmit, 2300EUR-ért. Namármost a lent említett bringa kb fényévekkel van előrébb ugyanazért az árért. Igaz használt. Nah innen jött a gondolat.

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#129532) Hasaggymeg válasza Ferdzsoo (#129522) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nagyon leharcolni azzal a pedállal nem lehetett.

StLui...én még nem néztem végig,de ha ilyen inspiráló,lehet kihagyom,nehogy nyakamat szegjem holnap.egy 20 cm-es ugratón. :DDD

Runner...szerintem ha mi a merevfarú is kérdés számára,nem valószínű,hogy nagyon duhajkodni fog lefele a sípályákon.Gondolom csak szeretne egy terepre is vihető kerékpárt,mellyel nem izzad túlságosan meg,és van rá fedezete bőven.Jól gondolom Ferdzsoo fórumtárs? Megközelítőleg mennyit tekersz évente és mivel?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#129533) Hasaggymeg válasza ivana (#129521) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Lehet ki kellett volna jól mosni előtte,a régi kenőanyag,esetleg szutyok az új olajjal olyan vastag egyveleget alkot6 ami aztán magával rántja valamelyik kilincset,kihúzva azt helyéről,ezért akad amíg visszamegy...vagy csak a betöltött olaj vastag. :F Nem tudom milyen csavart húztál meg,de azzal a kazettahézagolást nem tudod elállítani,sőt,azt semmivel nem tudod elállítani,gyárilag van belőve papírvékony alátétekkel.Kivenném óvatosan a gumitömítést,jól álmosnám Brigéciollal,megszárítanám és beleolvasztanék kis csapágyzsírt,vagy olajat töltenék bele.Az a baj,hogy míg a golyóknak zsír kell,a reteszelésnek finom olaj való.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#129534) tacto válasza Runner_fxr (#129529) üzenetére


tacto
aktív tag

Igen, ez kicsi, jo keppel, jo stabival, vagyis összejött a "tökeletes" cucc mostanra tölük. Nyilvan, majd kitalalnak valamit, ami ujabb, de ez a modell szerintem hosszu eveket kiszolgalhat.

(#129535) Ferdzsoo válasza Hasaggymeg (#129532) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Eléggé jól beletaláltál a kérdéskörbe, pontosan a jelenlegi cross bringámat szeretném leváltani egy !more fun! bringára amit elvihetek terepre is. Mert a crossal városba frankó vagy, de a terep felejtős. Ez meg itt lenne használtan egy olyan új árában aminél jelentősen magasabb felszereltségi szintet kapok a pénzért.
Egy 10 éves dema full alivio szettes cross bringát cserélnék.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#129536) kenguru99 válasza Toobee (#129437) üzenetére


kenguru99
aktív tag

"jó lesz a 2-24 Nm-es mellé"

Ez milyen és hol vetted?

(#129537) ivana válasza Hasaggymeg (#129533) üzenetére


ivana
Ármester

Láncolajat kapott, nem hinném, hogy azzal lenne baj. Ebben nincs tömítés, elég alsó kategóriás cucc a 200gs szetthez tartozó agy volt. (A régebbi tricolor 600-amban van.) Felrakás után nem volt ilyen gáz, csak miután meghúztam. Mondjuk belegondolva bezsíroztam a felfekvési felületet az lehet lassítja a mozgást és azért van. Nem akad be teljesen, csak kicsit nagyobb erő szükséges.

Lehet az lesz a vége, hogy reszelek 21-es dugókulcsból szerszámot és szétkapom, mert amúgy nagyon egybe van az agy.

(#129538) Toobee válasza kenguru99 (#129536) üzenetére


Toobee
veterán

Rose-os, de megtalálod ebay-en is szerintem.

https://barbieripnk.hu/

(#129539) Runner_fxr válasza Hasaggymeg (#129532) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Persze, ezzel én is tisztában vagyok. De ez most itt összetettebb kérdés, mert azért az E-MTB és az analóg MTB nem pont ugyan az. E-MTB-nál több olyan szempontot is figyelembe kell venni, ami egy analógnál nem annyira szempont. Mint említettem, egy merev vázas E-MTB váza jóval merevebb mint egy hagyományos MTB váza! Nézd meg a közepét, az ott azért elég brutál, de máshol is több az anyag benne és ráadásul alu. Mentem már jó pár ilyen géppel és hidd el, hogy elég brutál merev. Olyat odaverhet a derekadnak, hogy az azért nem feltétlenül lesz jó móka. Persze nem azt mondom, hogy átlag, cross trekking szintű felhasználásra használhatatlan lenne, de mint MTB, azért erősen kompromisszumos, a magas felszereltsége ellenére is! Ha szakmailag tovább görgetem a kérdést, akkor azt is mondanám, hogy én már nem ajánlanám senkinek sem ezt a Bosch CX rendszert. Persze baromi erős, de eljárt felette az idő. 2014-ben dobta piacra a Bosch. A súlya, mérete az egyik legnagyobb, elég masszív belső ellenállása van és a tömítésére is voltak panaszok, sok embernek beázott. Ez a megoldás, hogy elöl van egy kis fogaskerék és belül meg egy 2,4-es szorzó, nem annyira vált be. 2020-ban jön a Bosch az új generációs MTB motorjával. Trekking-ben már piacra dobták az új generációt, aminek nincs belső áttétele és elfelejtették a kis fogaskereket elöl. A kis fogaskerék nagyobb terhelést ró a láncra is és a sárt is sokkal jobban összeszedte. Ha mindenképpen most szeretne valaki E-MTB-ot, akkor én inkább egy Shimano rendszer felé terelném. Sokkal jobbak ezek a MTB kategóriában. Jelentősen kisebb, könnyebb, nincs kis fogaskerék, belső ellenállása minimális, tehát kikapcsolva sokkal könnyebb tekerni. A Holowtech II-es tengelykapcsolata is jóval merevebb mint a Bosch féle ISIS, és a qfaktor is pont akkora mint egy hagyományos Shimano hajtóműnél. Sokkal jobbak a Shimano-hoz gyártott vázak is. Az egész működése sokkal természetesebb, Shimano pedelec rendszerrel tekerni sokkal inkább kerékpáros érzés mint Bosch-al. A Bosch CX ehhez képest nagyon parasztul működik, per pillanat 1 pozitív dolgot tudok róla elmondani a Shimano-val szemben, az pedig az, hogy egy kicsit erősebb, agresszívebb. Ha ez számít, akkor hajrá, de amúgy az E8000 is iszonyat erős, bőven elég és sokkal minőségibb, profibb cucc. Arról nem is beszélve, hogy mobiltelefonról frissítem a szoftverét, megnézheted az akku állapotát, töltési ciklusokat az E-tube szoftverrel, míg a Bosch-t csak szervizben tudnak frissíteni, és nem ingyen!

Visszatérve a hardtail kontra fully kérdéshez, ha rendes terepre vinné, nem feltétlenül extrém DH terepre, meg sípályára, de mondjuk egy változatos erdei terepre, akkor már laikusként is egyből otthonosabban érezné magát a fully-n. E-MTB nál ennek nincs akkora jelentősége, hogy sokat agyaljunk rajta mi legyen, mert itt a plusz rugóútból fakadó ellenállást a motor megoldja. Tehát összegezve, én XC gépből biztos, hogy hagyományost vennék. E-MTB-ból pedig össztelóst Shimano vagy esetleg Brose pedelec rendszerrel. Nem azt mondom, hogy Enduro-t kell venni 160+ rugóutakkal. Mert azért egy ilyen gépet tényleg meg kell szokni, az irányítása lehet nehézkes, szokatlan egy nem tapasztalt bringásnak, a lapos szögek miatt. De egy 120-130mm-től nem kell megijedni, simán ajánlható átlag monti használatra.

[ Szerkesztve ]

(#129540) ZolkoW válasza Hasaggymeg (#129532) üzenetére


ZolkoW
őstag

Az nekem tipikusan olyan pedálnak tűnik, amit előkotornak a szekrény alól, hogy valami legyen rajt, mikor kiteszik a boltban, de amivel tekerték, azt a tulaj megtartotta. Nem genyaságból, hanem amiért nem szoktak komolyabb gépeket pedállal árulni.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#129541) Hasaggymeg válasza ivana (#129537) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Arra figyelj,hogy csak a keréken tudod megbontani/visszaszerelni,befogni azt a kazettát lehetetlen...és a kónusz/csésze persze,balmenetes.Aztán ha majd elveszítesz néhány kaviárméretű (valójában kisebb) golyót,küldök párat neked postán,egy húsvéti üdvözletben. :DDD

(#129540) ZolkoW...erre nem is gondoltam,hisz használt,így arra következtettem ezzel használta. :F

Runner...egyértelmű,hogy ismereteid meglehetősen szerteágazóak a témában,azt is olvashatod éppen miről ülne át,már csak ajánlani kellene neki valamit amin elindulhat.
Ami videódat illeti,nagyon jó,a felbontása meg lenyűgöző. :K Látom az ugratókat el is lehet kerülni,így elmennék én is oda egyszer lábatlankodni...csak nem tudom pontosan hol van. :F Azt láttam,hogy a vége felé a HHH-ról is jössz lefele az aszfalt mellett,ott már tekertem fel párszor,korábban csak aszfalton,mostanában inkább az erdőben.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#129542) Ferdzsoo válasza Runner_fxr (#129539) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ahogy elnézem ezzel a Shimano E-8000 motorral szerelt bringák legolcsóbban is 1m. Az azért még egy nagy lépéssel arrébb van.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#129543) S.J. válasza zoli03 (#129530) üzenetére


S.J.
tag

szuper, koszonom :R

(#129544) Runner_fxr válasza Ferdzsoo (#129542) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Bár ez is merev vázas, de ebben legalább 27,5" + kerekek vannak, ami azért jelentősen hozzájárul a komforthoz. Ha érdekel, holnap ránézhetek a készletlistára, hogy van e ebből még.

E8000-es használtan még ritkább, pláne Magyarországon, itthon inkább a Bosch volt a sláger.
Nyilván ha nem akciósat és nem használtat szeretnél, az zsebbenyúlósabb lesz.

Össztelósból egy jó ajánlat, bár ebben csak 400-as az akku: [link]

(#129545) athomi


athomi
veterán

Sziasztok!

Ezzel megéri foglalkozni (már ha foglalkoznak egyáltalán vele) vagy kuka? 2008-ban vásárolt Trek 3700.

Válaszotok előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#129546) pc360 válasza athomi (#129545) üzenetére


pc360
addikt

Egész tuti, hogy olcsóbban kapsz új vázat, minthogy ezt szakszerűen meg tudd hegesztetni.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#129548) pc360 válasza pc360 (#129546) üzenetére


pc360
addikt

... És akkor a maradék alkatrészt még nem is láttuk, de tippem szerint jobb is. Gyanítom, az egész kuka, nézz valami 28-ast (29er-t) helyette!

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#129549) Hasaggymeg válasza pc360 (#129548) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A lánc alatti lánckerék már biztos elmenne körfűrészbe is.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#129550) ivana válasza athomi (#129545) üzenetére


ivana
Ármester

Ez egy racsni, szóval valószínűleg a váz se űrtechnika. Ezt vagy megvarratod valakivel 2 sörért vagy kuka.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.