Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#129601) G@ben válasza jjeahh (#129600) üzenetére


G@ben
addikt

Sok egyéb mellett. :D

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#129602) tacto válasza G@ben (#129598) üzenetére


tacto
aktív tag

A klasszikusokkal en nem igy vagyok, de amugy hasonloan erzek a masik ügyben. Pl. a Speci is elment ebbe az iranyba, nekem meg az elözö Diverge van, abban meg eppenseggel a felsöcsöben van egy kis boogie (ami minel nagyobb a vaz, markansabb, szebb szerintem, ez sajna nem az en esetem).
Azert ha hozzamvagnak valami csucsgyarto karbon aero vazat, nem tiltakoznek, de magamtol biztos nem ilyet hajtok, hajtanek. :B

[ Szerkesztve ]

(#129603) Don.Corleone


Don.Corleone
aktív tag

Pár hete-hónapja érdeklődtem a paripa kérdéskörében és jelentem, célegyenesbe fordultam a dologban. Viszont lenne egy kardinális kérdés, próbára nincs lehetőség, de érdekelne a tapasztalt kollégák véleménye, 193 cm magassághoz 61-es váz vagy 59? köztes sajnos nincs készleten. Mit gondoltok?

[ Szerkesztve ]

(#129604) Hasaggymeg válasza Toobee (#129599) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

:DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#129605) ivana válasza Don.Corleone (#129603) üzenetére


ivana
Ármester

Milyen bringa? Outi? Szerintem 193-hoz az 59-es a megfelelő méret. A 61 az extrém méret 2 méter felettieknek.

(#129606) rétisün válasza Don.Corleone (#129603) üzenetére


rétisün
veterán

inkább a kisebb.

milyen bringa? nincs az oldalukon méretajánló?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#129607) Don.Corleone válasza ivana (#129605) üzenetére


Don.Corleone
aktív tag

Outi igen, ezt elfelejtettem írni, a márka pedig Bianchi, régi nagy álmom. :)

(#129606) rétisün - sajnos nincs méretajánló. Testbike-on próbáltam ki ezt a méretválasztót, ott 60+-t dobta ki, ezért is gondoltam megkérdezem a tapasztalt kollégákat. Gyakorlatban egyébként mennyire tud "zavaró" lenni ha egy számmal nagyobb a vázméret?

(#129608) ivana válasza Don.Corleone (#129607) üzenetére


ivana
Ármester

A nagyobb nagyon zavaró, a kisebb nem vészes. Az 59 meg szerintem nem lesz neked kicsi.

(#129609) rétisün válasza Don.Corleone (#129607) üzenetére


rétisün
veterán

nagyobb vázat csak rövid stucnival tudod korrigálni, ha hosszúnak érzed, amitől 'ideges' lesz a kormányzás (állítólag, nekem volt 80-as stucnim, nem éreztem ilyesmit) viszont a a kormány magasabban lesz, mint a kisebb vázon, a magasabb fejcső miatt.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#129610) Hasaggymeg válasza rétisün (#129609) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

80mm még nem olyan kicsi,szerintem 60 alatt kezd igazán kicsi lenni.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#129611) ivana válasza Hasaggymeg (#129610) üzenetére


ivana
Ármester

Outira kicsi, sprintnél beszitál a gép.

(#129612) zoli03 válasza ivana (#129611) üzenetére


zoli03
őstag

90-es stucnim van, egyáltalán nem szitál be. Kétlem, hogy a 80-assal ilyen gond lenne.

(#129613) Fetz


Fetz
csendes tag

Sziasztok!

Van egy kis probléma. Egyelőre úgy néz, hogy nem tudom megszervezni a nagykanizsai túrát, de nem kell megijedni, nem fuvart keresek. :)
Szóval a lényeg, hogy sokkal közelebb (Fót), találtam egy szerintem hasonló kaliberű kerékpárt, ráadásul boltból, igaz drágább (189k), de ha hozzáveszem az útiköltséget és a várható kezdeti kiadásokat, akkor kb. ugyanott vagyok.
Nem szeretnék visszaélni a segítségetekkel, de ha vetnétek egy pillantást a képekre és a leírásra, akkor azt nagyon megköszönném!

Szintén KTM, Imola Cross (sehol nem találtam róla semmit),
30 sebességes Shimano Deore XT váltó
Shimano Deore XT első váltó
SLX váltókar
Shimano integrált hajtómű
Shimano hidraulikus tárcsafék
Suntour Lock-out teleszkóp
KTM szegecselt duplafalu alufelnik,Schwalbe gumik
KTM állítható dlésszögű stucni
Ritchey markolat,kulacstartó
Selle gél nyereg
Vázméret: 56cm

Nekem ebből az furcsa, hogy nem írják, milyen hajtómű, illetve, hogy ez 56-os váz, ami kérdés, hogy nem kicsi-e (186 cm, 88 átlépő)

És akkor a képek:

Bocs, a hosszúságért és továbbra is nagyon köszi, minden véleményt!

(#129614) Hasaggymeg válasza Fetz (#129613) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ezekkel a képekkel nem vagyunk előbbre. :(

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#129615) Fetz válasza Hasaggymeg (#129614) üzenetére


Fetz
csendes tag

Igen, már én is látom, talán ezek jobbak lesznek:

(#129616) 6030D válasza Fetz (#129615) üzenetére


6030D
Ármester

A másikon jobb a fék meg a villa (levegős!), én azt venném. Meg nem mellesleg olcsóbb is.
Hívd fel a nagykanizsait, nincs-e félút opció, vagy valami lehetőség.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#129617) Fetz válasza 6030D (#129616) üzenetére


Fetz
csendes tag

Nagyon köszi :R , akkor legvégső esetben, oda vonat, vissza bringa! :DDD

De valahogy megoldom!

(#129618) Hasaggymeg válasza 6030D (#129616) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

+1

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#129619) Fetz válasza Hasaggymeg (#129618) üzenetére


Fetz
csendes tag

Meggyőztetek! :R

(#129620) IMIIKE1998 válasza Hasaggymeg (#129610) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Ha már stucni téma:
Meddig szabad elmenni egy montinál hosszban, ha aszfalton használom főként? Ugye mélységben nem nagyon van határ, esetleg a -17 fokos, de hosszra mennyi? Most 75mm-es van rajta, 100mm felé szabad menni, vagy rontaná az irányítást?

(#129621) Ákkk válasza Fetz (#129617) üzenetére


Ákkk
addikt

Vonatra felviheted a bringát is.

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#129622) 6030D


6030D
Ármester

Tubolito vélemények

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#129623) jjeahh válasza 6030D (#129622) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Extralight jó nekem, agyaltam én is a tubolitón, de kompromisszumosnak tűnt.

Imike: én montin nem mennék 90mm fölé.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#129624) zoli03 válasza IMIIKE1998 (#129620) üzenetére


zoli03
őstag

Régi 26-osokon gyakori volt a 100 mm-es. Amúgy meg próbáld ki, ami másnak zavaró, neked lehet fel sem tűnik, amúgy is városban használod csak.

(#129625) ZolkoW válasza IMIIKE1998 (#129620) üzenetére


ZolkoW
őstag

Ha növelni akarsz, akkor neked nem segítség, de most érkezik egy 50-es az On-One-omra, a 65-ös helyett ;-)
Már érett a gondolat, végül elszántam magam. Meg volt olcsósított WTB Volt nyereg, amiven nagyon szemeztem egy ideje a formája miatt, ez a legolcsóbb változat (=nehéz), de ha a forma tényleg működik, akkor megérte. A WTB nyergeknél érzem azt (meg még talán 1-2 gyártó), hogy érzik a dolgot, és olyat csinálnak, ami nekem való. A Silverado is majdnem jó, de érzésem szerint ez mégjobb lesz. Volt már Pure V is, az is jól működött, csak eladódott a bringával. Meg kicsit már sok volt rajt a párnázás.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#129626) apholyon válasza Runner_fxr (#129495) üzenetére


apholyon
aktív tag

Jó vidi. Ilyesmi terepen használnám én is a bringát. Ehhez mi az a minimum felszereltség/kategória, amivel elindulnátok? Esetleg ha linkeltek pár modellt is azt megköszönöm (illetve hogy Mo-on vagy akár külföldön milyen webshopokat érdemes böngészni).

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#129627) Don.Corleone válasza ivana (#129608) üzenetére


Don.Corleone
aktív tag

rendben, köszönöm a segítségedet!

(#129609) rétisün - Köszi a tippet, akkor ha lenne némi "eltérés" így lehet korrigálni rajta. Bár szerintem is jó lesz az 59-es méret. Egyik ismerősömnek van 58-as és nagyjából azonos magassággal bírunk, ő azt mondja egy kicsivel nagyobb lenne neki nem ódzkodna tőle, szóval jónak tűnik az 59-es ajánlás. :)

(#129628) StLui válasza apholyon (#129626) üzenetére


StLui
veterán

Egy legalább all montain, trail kategória (120-140mm rugóutas fully) , de sokan simán mennek hardtail bringákkal is itt. Én úgy vagyok vele minél nagyobb a rugóút annál megbocsájtóbb a bringa

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#129629) xmad


xmad
őstag

Sziasztok!

Van egy 27,5 os MTB-m
És mostanában már keveset járok terepre vele, legnagyobb részt beton út, meg egy kis murva.a gumik már amúgyis cserések ezert valami olyan kellene nekem ami jobb aszfalton mint a terep gumi.
De nem tudtam dönteni

Schwalbe big ben
Schwalbe land cruiser ? Melyik lenne jobb?

2.0 - 2.1 méret kellene nekem

(#129630) Because válasza xmad (#129629) üzenetére


Because
őstag

tavaly óta Kenda Khan van a 27,5"-es montimon, szintén csak aszfaltozok 90%-ban és eddig nincs rá panaszom

[ Szerkesztve ]

(#129631) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Na, túlvagyok a shimano fékolaj cserén is, légtelenítés, minden simán ment, bár sejtettem, hogy egyszerű lesz. Mivel 1L olajam van, ezért nem sajnáltam 2x átmosni a csöveket, a hátsóban tényleg szürke volt már. Viszont úgy érzem a hátsó picit keményebbre sikerült, ezzel lehet valamit kezdeni? Jó lenne egyformára belőni a kettőt.
Ja és ezt a bleed kit-et nagyon ajánlom, az égvilágon semmi gond nincs vele, szerintem a shimano nem ér meg 16 eurót :N . Azt viszont nem értem, hogy a "shimano bleed block" nevű bizbasz miért nincs benne az eredeti shimano kit-ben sem, de szerencsére volt itthon belőle a szerszámos ládámban.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#129632) Napfénysüti

Múltkor felmerült ez a fázós talp kérdéskör, lehet teszek egy próbát egy ilyen Decás zoknival: 500 téli kerékpáros zokni

Esetleg van valakinek ezzel tapasztalata?

Més que un club!

(#129633) 6030D válasza Napfénysüti (#129632) üzenetére


6030D
Ármester

Nincs, de ha nagy lábad van, akkor most akciós a 900-as is, ráadásul még a szín is stimmel. ;)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#129634) varsam válasza jjeahh (#129631) üzenetére


varsam
őstag

Oh, pont ilyen kell nekem is. Milyen olajat töltöttél bele? Ezen a kit-en kívül van még bármire szükség olajcserénél?

[ Szerkesztve ]

(#129635) Hasaggymeg válasza apholyon (#129626) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Személyes véleményem szerint ide a minimum egy merevfarú kerékpár,Rock Shox 30 levegős,vagy Manitou Markhor teleszkóppal,új Alivio váltással,dupla falu felnikkel,legalább 2.0 gumikkal és BR-M315,vagy Tektro HD 290,esetleg legalább Deore szintű felnifékkel szükséges,hogy élvezhető is legyen. Pl.,de talán még ezzel is élvezhető lenne,vagy ezzel,hogy ne csak kocka legyen,de ezek alatt már nagyon kompromisszumos lenne,főleg a teló/lépcsők,vagy fékek/15+%terep lejtő esetleges párosítás miatt. Hajtás,agyoncsattogó váltás még csak-csak elmegy,de a teleszkóp nem dobhat le a bringáról a lépcsőkön sem,és megállni is létfontosságú.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#129636) jjeahh válasza varsam (#129634) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Az a bleed block lehet neked is kelleni fog, + bleed kit, nekem kellett egy 7-es kulcs is ide, a fékkarokon a kis csavarhoz egy pici imbusz kulcs, nekem a multitoolomon volt, olajból meg ilyent vettem, de létezik belőle 50, 100, 500ml is, egy fékcsőbe kb. 20ml megy bele. Én azért vettem ilyen nagyot, mert gondoltam ha elcseszem, kifolyik az olaj, többször át kell mosni vagy valami, akkor legyen tartalék, no meg nem sokkal drágább az 1L kiszerelés. Tudom, kb. 20 évig elég lesz, de letojom, max majd a haveroknak is én cserélek olajat (ha jól megfizetik ;] )

Hasaggymeg: Egyre jobban tetszik nekem ez a Cube márka. A dizájn általában konzervatív, de legtöbbször b*romira jó áron adják a bringákat és sokszor már gyárilag is könnyűek, ráadásul a létező legnehezebb gumikat rakják rá, amit 1 év múlva ha lecserélsz máris 13kg alatt van a bringa és ehhez még grammozni sem kellett :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#129637) StLui


StLui
veterán

Shimano motorral éppen 1 milla fölött, ez nem tűnik rossz ajánlatnak, hasonlót keresett árban itt valaki, aki a hardtail-t linkelte

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#129638) Runner_fxr válasza apholyon (#129626) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ez nem olyan nagyon durva terep, még én is csak ismerkedem az új bringával. :) Szerintem ide elég lehet az XC kategória is, persze csak akkor ha az ugratókat nem erőlteted. Viszont ahogy Hasaggymeg is írta, a teló fontos, legyen csillapítás és ne essen szét. Alap villákat rendes terepen, intenzív használattal hamar tönkreteszel.
Ha az őszinte véleményemre vagy kíváncsi, én semmiképp sem ülnék merev gépre akkor ha igazán élvezni szeretném a változatos terepet. Persze lehet ajánlani minimum szinteket, ahol nem kell kapásból kicserélni a fél biciklit, hogy ne legyen életveszélyes az erdőbe, de igazán szórakoztató, biztonságos, hobbi szinten az össztelós lesz.
XC az teljesítmény orientáltabb, ha mondjuk a fölfelé a legfontosabb, meg az, hogy a lehető leggyorsabban haladj síkon is. Viszont általánosságban véve a Trail kategóriától kezdődik a MTB. Ebben van az esszencia. :)
Yoko és társai szintű terepeken az XC inkább a túlélésről fog szólni, mintsem az élvezetekről. Kénytelen leszel fékezni ott is ahol amúgy nem tennéd egy célhardverrel. Illetve sok olyan tereppel találkozhatsz akár itt a Budai-hegységben is, hogy XC-vel eszedbe nem jut lemenni, Trail-el meg minden gond nélkül. Ez azért nem kis különbség.
Persze nyilván a pénztárca határt szab, alap XC mindenképpen sok kompromisszumot fog jelenteni, de ki lehet választani egy nem túl drága, használható darabot.

XC esetén minimum:
Canyon Grand Canyon AL 4.0
Trail esetén minimum:
Canyon Neuron AL 6.0

[ Szerkesztve ]

(#129639) Hasaggymeg válasza jjeahh (#129636) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Egyből tetszettek mikor az elsőket megláttam az úton,akkor saját műveletlenségnek tudtam be,hogy nem ismerem a márkát.Aztán utánaolvastam és kiderült tényleg viszonylag új gyártó. Montikkal indult,de ma már mindent csinál,és ott van a világ élmezőnyében kerékpárjaival.Érdekes,hogy mára áraik szépen felkúsztak,de még ma is jónak mondhatóak,érezhetően olcsóbbak a nagy neveknél mint Giant,KTM,Specialized,Cannondale stb.(Amúgy ez a Meridára is érvényes.).A ragaszkodás a klasszikus formához nekem is tetszik.A Reaction,vagy Elite gyönyörű kerékpárok,de Acid is pofás,de Aim-ben is van szép.Még a 2019-es csúcs merev-farú kerékpárjuk is tiszta egyszerű,de pofás....na reklámoztam eleget őket. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#129640) IMIIKE1998 válasza jjeahh (#129623) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

+zoli03, Zolkow:
Köszi, akkor megpróbálok egy 100mm-est. :R

(#129641) 6030D


6030D
Ármester

Turkey Time - Pannon Cycling Team edzőtábor
1. rész
2. rész

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#129642) varsam válasza jjeahh (#129636) üzenetére


varsam
őstag

:R a bleed kitet meg is rendeltem ebay-ről. Olaj tippet köszi, a kulcsokkal nem lesz gond, a bleed blocknak meg faragok valami kis fadarabot.

(#129643) jjeahh válasza varsam (#129642) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ami még kelleni fog, 2-3 tutorial videó youtube-ról :D . Bleed block nem árt ha pontos, sőt szerintem az sem gond ha picit szorul és mielőtt beteszed nyomd szét jól a dugattyúkat valami olyan cuccal amivel nem sérted meg, én gumileszedő műanyag szerszámmal csináltam.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#129644) Hasaggymeg válasza 6030D (#129641) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Kox ide vagy oda,embertelen munka van még egy rohadt akárhányadik helyezés mögött is. :(

(#129643) jjeahh...én gumileszedő műanyag szerszámmal csináltam....én azt tettem be betétkitámasztónak is. :DDD ...van 2 amolyan teszkós,annak az merevítő profilja pont olyan vastag mint egy kamubetét.Már csak helyén tartani volt nehéz. :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#129645) flash-


flash-
veterán

szerintetek stravánál ahol meg lehet adni a súlyt adjam hozzá a kerékpár súlyát?vagy az bele van nagyjából kalkulálva eleve?
(mondjuk az se pontos,hisz nem mindegy hogy 6 kilós vagy 20 kilós kerékpárral tekerek)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#129646) jjeahh válasza Hasaggymeg (#129644) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, amúgy gondolom úgyis jó, ha a betétet bennehagyod és a betétek közé teszel valamit, oda már sokminden talál a kulcstól kezdve a fagyis pálcikáig, csak így 99%, hogy a betétekre is ráfolyik az olaj és tönkreteszi :D. Persze ha a betétek amúgy is kopottak, akkor nem gond.

flash-: Ja, mi van ha van 4-5 bringád a 6 kilóstól a 25 kilósig? Szerintem oda csak a testsúlyodat kell beírni.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#129647) gabro0 válasza 6030D (#129641) üzenetére


gabro0
őstag

Kösz, ezt jó volt nézni.

flash-: A My Gear menüpontban külön megadhatod a gép(ek) súlyát.

[ Szerkesztve ]

(#129648) bringasisti válasza flash- (#129645) üzenetére


bringasisti
őstag

Teljesen mindegy hogy mit adsz hozzá ezt nem szabad összekeverni azzal a pedállal ami méri a teljesítményt.

BENEFON DELTA--------N8

(#129649) 6030D válasza Hasaggymeg (#129644) üzenetére


6030D
Ármester

És az edzés csak egy dolog, nézd meg miket esznek a 4-5+ órás (3-4000+ kcal) edzésekhez. Nem csoda, hogy mindig a sütit keresi. :))

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#129650) Gigicuci


Gigicuci
senior tag

A napokban túl volt pár mtb és trekking méretpróbán. Bár a felhasználáshoz jobb lenne a trekking, de nekem az mtb sokkal kényelmesebbnek tűnt így ráülve.

Viszont az eladó azt mondta, hogy a 2x10 hajtás miatt nem lesz annyira haladós aszfalton mint a trekking. Vab monti 3x9-es alacsonyabb felszereltseggel is, aaa kicsit bajban vagyok. Nekem mint koca bicósnak nem tudom mekkora kompromisszum lenne a 2x10. Van valakinek tippje? 60-% aszfalt, 40 könnyű terep. Max 40km hosszú utak.

Köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.