Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100651) Hasaggymeg válasza jjeahh (#100649) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Kérdés használ-e,vagy csak felbőszíti.A másik baj meg az,hogy majd hordozod x hónapot,évet,amíg elkezdesz aggódni működik-e még egyáltalán,aztán kifújod egy kutyára és eldobod,medvének meg híre sem lesz. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#100652) TomMusic válasza 6030D (#100647) üzenetére


TomMusic
őstag

6 km-t toltam a bringát, mire lett térerő
Na hasonlóképpen én is jártam.
Eltévedtem a Pilisben mint a franc (ez nem újdonság, sose tudom hol vagyok), de sietni kellett volna, mert vissza akartam érni világosban. Sebaj, előveszem a telót, iGO van rajta, jó lesz az is. Hát fogta magát a teló, és random befagyott, aztán felforrósodott. Újraindítottam, az akku lement kb. 2%-ra. Na mondom fasza. Térerő abszolút nuku, kijelzővilágítás is kikapcsolt, megmakkant az egész.
De tojtam az egészbe és mentem tovább. :D
De nem volt vészes, egész jó helyeken jártam. :U

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#100653) ivana válasza rétisün (#100648) üzenetére


ivana
Ármester

a vázon van egy festékleverődés, kép mellékelve
Nekem ez a wtf kategória, én észre se veszek ilyeneket :)) Ahhoz vagyok szokva, hogy a bringán 30 ilyen van amik kétszer ekkorák legalább :DDD

(#100654) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Szerintetek ez a felni tényleg 25mm-es külsőt fogad max? :( Azért kérdezem, mert nyáron mennék több napos bringás túrára, aztán megpakolnám a triban 500-at. Elvileg aszfaltról nem mennénk le, de a 25mm-es gumi fogja bírni, azt a +20-25kg-t a csomagtartón? :F

[ Szerkesztve ]

(#100655) ivana válasza lsebestyen (#100654) üzenetére


ivana
Ármester

Nem, simán belemegy 32-ig minden. Ökölszabály: ami para az ami keskenyebb mint a felni belső szélessége, vagy legalább 3-szor akkora. A 32-es még elmegy 13-as felniben, de azért egy 37-est már nem raknék fel rá.

(#100656) zodo válasza .mf (#100599) üzenetére


zodo
nagyúr

Nekem sem volt bajom a régi olcsó kis mtb-al.
Acél váz, münyag pedál stb hagy ne soroljam.
Élből kapott új középcsapágyat, első hajtás és alu pedált.
Később komplett front ráncfelvarrás, teló, kormányszár, stucni, kormány.
Idővel hátsó sor csere, lánc tehát csak az acél váz, nyereg és v fék volt az eredeti miután 18k-ért tovább adtam rajta az új bicaj érkezésekor.
15-16 év alatt ment kb. 7-8 ezer km-et kisebb 4-5 km-es tekerésekből miközben 7-8 évig csak nyaranta ment 1-1 távot mikor anyukámhoz látogattam kihúztam a nyirkos pincéből.
Fényezése alig kopott de itt ott már látni lehetett néhol a festés alatt a rozsda kezdeti jeleit.
Tökéletes volt nekem is a városi tekerésre de mindig vágytam egy jobb (nem drága mert nem engedhetem meg magamnak) bringára ami nekem a legideálisabb legfőképpen méretben (51-es váza volt de 44-es elegendő) és megjelenésre ill. ne a legalja felszerelés legyen rajta.
Idővel meg szép lassan majd ez is megkapja a szebb/jobb alkatrészeket.
Szóval arra amire kellett jó kis vas volt az enyém is.

(#100657) lsebestyen válasza ivana (#100655) üzenetére


lsebestyen
addikt

Köszi, én is 32-re gondoltam, hogy az már jó lenne csomagoshoz. :)

[ Szerkesztve ]

(#100658) jjeahh válasza Hasaggymeg (#100651) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, kb. :D . Max egy paprika-bors sprayt beszerzek majd, az pici és nem drága, kutyák ellen jól jöhet.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#100659) ivana válasza lsebestyen (#100657) üzenetére


ivana
Ármester

Am mi a fenét viszel ami 20-25 kiló? Az baromi sok... Két hétre mész? Amikor régebben gyalog mászkáltunk simán kibírtuk egy hétig 8-9 kg cuccal, amiben sátor meg minden benne volt.

(#100660) belaazallat válasza lsebestyen (#100654) üzenetére


belaazallat
addikt

Conti sport contact 130kg-ot simán elvisel. Tapasztalat! ;)

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#100661) jjeahh válasza ivana (#100659) üzenetére


jjeahh
nagyúr

:D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#100662) Foose


Foose
addikt

Kérdés: ha MTB akkor 27,5 vagy 29? Eddig 26-os kecském volt...

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#100663) lsebestyen válasza ivana (#100659) üzenetére


lsebestyen
addikt

Saccra mondtam, nem tudom. :DDD 4-5-6 nap lesz. Sátor, hálózsák, két ember cucca (haver is outival jön, de neki nincs csomagtartószem a cangán, ezért neki valószínűleg nyeregcsöves tartó lesz, ami nem bír nagy súlyt), meg konzervek. Majd tartok próba csomagolást. :B

[ Szerkesztve ]

(#100664) Runner_fxr válasza Foose (#100662) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ez egy összetett kérdés, mert bringázási stílus függvénye is, de tapasztalatom szerint, merev vázasban 29", össztelósban 27,5".

(#100665) Zyrius


Zyrius
aktív tag

srácok, tudtok javasolni olyan weboldalt vagy céget, akik hobbi szintű kerékpártúrákat szerveznek?
Azt látom, hogy van sok outisprogram (25-27+ átlag) meg van sok MTB (1500+ emelkedés).

Én olyanra gondolnék, ami mondjuk szervezett 2-3 napos Balaton kör vagy valami trekkinges több napos, akár a környező országokban. Vagy csak 1 napos, emészthető 60-80km laza tempóval.
Idén szeretnék elmenni rövidebb túrákra (akár egy hosszabb is belefér) és nem igazán találtam olyan szervezetet akik ilyenekkel foglalkoznak.
Van ötletetek?

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#100666) Runner_fxr válasza Zyrius (#100665) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

(#100667) Hasaggymeg válasza lsebestyen (#100663) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A konzervekkel csak csínján,mert azok marha nehezek.Az út mellett találsz boltot,pénz legyen.

(#100665) Zyrius...hol lax? Itt van egy ilyen egynaposokat rendező amit ismerek.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#100668) Hasaggymeg válasza jjeahh (#100605) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Látom ott a proverbiális Székely bicska is...így már nem is látom a medvespray szükségességét. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#100669) TomMusic


TomMusic
őstag

Már megint esik valami retek. :O

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#100670) Foose válasza Runner_fxr (#100664) üzenetére


Foose
addikt

Aham! A terv a merevfarú... Nem nagy terepezésre veszek bringát. Tehát akkor inkább a 29-es.... Eszerint keresgélek,ha más is azt mondja... :U

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#100671) c4bB válasza varsam (#100470) üzenetére


c4bB
csendes tag

túl jó áron volt,én úgy voltam vele,hogy 5mm nem sokat számíthat,volt bringám 170-es karral,nem éreztem különbséget (talán kicsit könnyebb volt hajtani,de mivel azon 11-32 volt hátul,a többin meg 11-28,így az sem biztos,hogy emiatt volt.)
a lényeg,nem 170-est küldtek,hanem 175-öst.

(#100672) Runner_fxr válasza Foose (#100670) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Rengeteg leírást találhatsz 27,5" és 29" témában, és kb ahány ember annyi féle vélemény. Szóval nehéz kiigazodnia annak aki nem próbálta még, és nincs különösebben montis tapasztalata.
Kezdő terepesként szerintem jobban tetszene a 29", mert nehezebben akad el a kerék az akadályokban, és kevésbé ráz. Bár ezzel sokan vitatkoznak, én úgy éreztem, hogy a tempót is jobban tartja a nagyobb kerék, haladósabb ha már mozgásban van. A 29" hátránya inkább akkor jön ki ha technikásabban kezdesz el bicózni, élesebb kanyarvételek, nagyobb tempó, erdei terepen. Ilyenkor zavaró lehet, hogy nem olyan fürgén kanyarodik, és a nagyobb rugalmassága sem jön jól. De ez is olyan dolog, hogy erősen geometria függő. És nyilván múlik az alkatrészek minőségén. Van olyan 29"-es monti ami már nagyon minimalizálta a hátrányait, merevben is és össztelósban is, de sajnos ezek jellemzően top kategóriás gépek, nagyon magas árral.
A kisebb kerék előnye pedig úgy általánosságban véve a precízebb irányítás technikásabb bringázás mellett.
Magyjából ezt érdemes mérlegelni. Egyébként merev vázasban viszonylag könnyű a kérdés, mert ilyen gépekkel ritkán mennek olyan tempót, olyan terepen ahol kifejezetten zavaró lenne a nagyobb kerék. Tehát adja magát, hogy a 29"-et érdemesebb megvenni. Össztelósban már nehezebb a döntés.

[ Szerkesztve ]

(#100673) Hasaggymeg válasza c4bB (#100671) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Érdekes mert mikor úgy 6-7 év kerékpározás után váltottam 170-ről 175-re (előtte azt sem tudtam,hogy van különböző méret :B ) térdemnek hozzá kellett szokni.Azt a +fél centit fájdalommal reagálták térdizületeim,mely talán 1-2 hónap alatt aztán el is tűnt.A Competitive Cyclist persze 180mm-est ajánl méreteimhez. :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#100674) ivana válasza lsebestyen (#100663) üzenetére


ivana
Ármester

Kontra bilinccsel fel lehet rakni bármire csomagtartót. Egy normál bringástáskába 12kg-nél több cucc nem nagyon fér bele. Konzervet szvsz felesleges vinni, útközben is lehet venni (ha kis falu akkor figyelni kell a bolt nyitvatartására).

(#100675) 6030D válasza Foose (#100670) üzenetére


6030D
Ármester

Ha még mindig a városi rohangálósnak keresed, akkor szerintem mindegy a kerékméret, amiből jobb akciót kifogsz azt kell venni. Teszel rá valami jobb gumit (RaceKing) és jó lesz aszfalton, de terepen sem csúszkálsz. A 29"-ra tudsz tenni trekking gumit is, amivel esetleg jobb lesz aszfalton, de az meg hülyén fog kinézni. :)
Ha terepezni is kell, akkor Runner leírt mindent. Annyi, hogy túrázni oda is kb mindegy, de ez csak az én szerény (27,5-es) véleményem. ;)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#100676) Foose válasza Runner_fxr (#100672) üzenetére


Foose
addikt

Ok, köszi! Igen, még csak 26-os bringám volt, sajnos még nem mentem más kerékméretű kecskével.
(#100675) 6030D köszi!

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#100677) Hasaggymeg válasza Foose (#100676) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Fiatal vagy még. :) ...régebb (értsd 30+éve) nem is nagyon volt (legalábbis Erdélyben) 26"-os,csak 24,vagy még kisebb (a kemping kerékpárok),na meg 28-as tanyabájkok,ugyebár.
Volt a Tohan mellyel megtanultam kerékpározni,az un. félverseny milyen nekem is volt később,az Ukrajna,mely apámnak volt,a Pegas,mely a gazdagok gyerekeinek és az egykéknek volt,meg az összecsukható Kemping Pegas,mely a városi ingázóknak és a cukros bácsinak volt.
Szerk:most nézem az a Tohanos kép olyan lett mint a Tóthgeráé szokott,csak éppen macskával a kutya helyett. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#100678) TomMusic válasza Foose (#100676) üzenetére


TomMusic
őstag

Milyen magas vagy?
Nekem is 29-es van, és ahogy Runner_fxr is írta, könnyebben veszi az akadályokat, jobban átmegy az ember vele árkon-bokron :DDD
Viszont azt én is tapasztaltam, hogy nem annyira "fürge", mint egy 26-os, de nem okoz gondot. Egy picit nagyobb ívben kell venni a kanyarokat, de (nekem legalábbis) egyáltalán nem zavaró, észre se veszi szinte az ember. (bár már elég rég ültem 26-os bicón).

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#100679) 6030D válasza Hasaggymeg (#100677) üzenetére


6030D
Ármester

Az ő bringái "kicsit" jobb állapotban vannak. :)
Érdekes viszont a támvilla, nyeregvázcső csatlakozás. Az ott egy (oldható) csavar? Mi célt szolgálhatott? Ott lehet befűzni a Gates szíjat? :D A Trek meg nagyra van az új Procaliberrel...

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#100680) rétisün válasza 6030D (#100679) üzenetére


rétisün
veterán

nyeregcsőbilincs

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#100681) 6030D válasza rétisün (#100680) üzenetére


6030D
Ármester

Tényleg... :U

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#100682) deicide válasza rétisün (#100648) üzenetére


deicide
veterán

Túlárazottak, igen, én is akcióban vettem, az eredeti árát nem biztos, hogy odaadtam volna érte.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#100683) Foose válasza Hasaggymeg (#100677) üzenetére


Foose
addikt

Hát épp ezért akarok váltani 26-os kecskéről... :D :)

(#100678) TomMusic 173 cm vagyok. Gondolom meg lehet szokni hogy máshogy kell venni egy kanyart?! Hisz anno a 26-os kerékkel is megtanult közlekedni az ember :D Nagyon terepre nem akarom vinni,nem ez volt az elsődleges cél. Az elsődleges az trekking volt,de most lehet MTB-t veszek,és úgy teszek rá sárvédőt,meg valami fényt. Jó azért ha lát az ember...
Más:
ehhez mit szóltok? Bár szivem szerint Cube-t vennék...

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#100684) Tufa_ válasza zoli03 (#100559) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Visszaterve erre a problemara, megneztem, mindket szelep ott marad ahol epp megall.
Voltam egy helyi bringa boltban( Evans..), ott azt mondtak hogy valoszinuleg a zsirozas miatt van, viszont menet kozben jobb.

Egy masik problemaval is kuzdok, a hajtomu felol jon ket fajta zaj, az egyik valoszinuleg a monoblokkbol, egy bizonyos szogben egy egy halk kattanas hallatszik amikor vizszintesen van a hajtokar es a pedal, viszont a hajtokar nem mozog, kezzel pedig nem tudom elerni hogy "megszolaljon"..
A masik amivel teljesen tanacstalan vagyok, hasonlo hang(leginkabb ugy irnam le a hangot mintha valami fem alkatreszt koppantanal egy kullohoz), viszont az mozgas kozben pedal poziciotol fuggetlen teljesen. (hatso kerekre tippeltem volna, de csak akkor csinalja a zajt ha a hajtokar mozog.
Esetleg a pedal lehet a ludas? M520-at hasznalok..
Tudom hogy lehetetlen tavolbol megallapitani, de a sajat tapasztalatotok alapjan mi lehet a problema?
Kicsit problemas visszavinni az uzletbe ahol vettem (8 ora vonattal kb odavissza a legkozelebbi uzletuk..), a londoni Giant uzlet pedig csak akkor szervizeli ha garis problema (e-mailem alapjan szerintuk ezt nem garis problema, igy ha beviszem, fizetnem kell erte)..

(#100685) Runner_fxr válasza Foose (#100683) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Manapság már ritka a szar geoval rendelkező 29". 4-5 éve még viszonylag könnyen bele lehetett abba futni, hogy a 29"-es bicó úgy fordult mint a csuklós busz, ma már ez azért ritka. Nagyobb a tengelytávja mint a 26"-nak, ezért is igényel némi megszokást.

Azzal viszont számolni kell, hogy egy mai, modern montira sárvédő + csomagtartó egyszerre nem nagyon fog felmenni. Tehát ha esetleg vannak ilyen terveid, azt felejtsd is el. Vagy egyik vagy másik, és a csomagtartóból is inkább a nyeregcsőre rögzített. Sárvédőből is a gyorszáras, nyeregcsőre rögzített. Cross trekking ebből a szempontból jobb. Arra gond nélkül felcsavarozol akár egy pálcás sárvédőt is + csomagtartót. Ha terepre nem igazán mész, hanem többnyire aszfalt és mondjuk néha egy kis földes út, ami azért nem durvább terep, akkor inkább a cross felé hajlanék.

(#100686) 6030D válasza Tufa_ (#100684) üzenetére


6030D
Ármester

Tekerd ki a pedált, töröld át a hajtókarmenetet, tegyél zsírt a menetre, tekerd be. Ez okozhatja a kattogást.

A másik a nyereg. Ki-/szétszed, takarítás, pici zsír, össze.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#100687) Hasaggymeg válasza Tufa_ (#100684) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha küllőhangszerű amit hallasz,akkor lehet küllő is,ezért azt mondom nézd meg a küllőid feszességét. Az viszont,hogy nyugaton,ahol minden jobb,neked szervizelési gondjaid vannak,örömmel tölt el. ;] Fújj hanyatló nyugati civilizáció!... :DDD

(#100679) 6030D ...amolyan rubé-szerű rugózás léphetett ott fel komolyabb terhelésnél,mikor is a csavaron nem csak,hogy megcsúszott a támvilla,hanem a nyeregcső is lentebb ment,így kímélve a gerincet. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#100688) Foose válasza Runner_fxr (#100685) üzenetére


Foose
addikt

trekkinget akartam,de a csomagtartó az azon sem kellett volna nekem. Az nem kell. Hát nem tudom.... Mivel amit kinéztem,egész tűrhető,bármikor jöhet olyan hogy gondolok egyet,és bemegyek vele erdőbe. Szóval lehet ( a felszereltség miatt is,pl váltó,teleszkóp) inkább maradnék a montinál.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#100689) Hasaggymeg válasza Foose (#100688) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ezért lesz jó egy 29"-os,valami treking gumis öszvér neked.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#100690) Triathlete


Triathlete
senior tag

Használ valaki országútin campa szettet, shimano után/mellett? Mennyivel strapabíróbb mint ugyanazon kategóriájú társa? Lánc, sor élettartam érdekelne elsődlegesen.

KovacsK85 / Kovács Krisztián

(#100691) Runner_fxr válasza Foose (#100688) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Erdőbe egyértelműen a monti lesz a jó. Akkor ez a része nem kérdés. Nem tudom milyen árkategóriában nézegetsz, de azért azzal számolni kell, hogy olyan 200k körül, újonnan, még olyan montik vannak, amiben a teló nem sokban tér el egy trekking szintű villától. Technikailag kb ugyan az, annyi a különbség, hogy kicsit hosszabb a rugóút, meg esetleg vastagabb a becsúszó. Persze maga a geometria, szélesebb gumik, sokkal jobb irányíthatóságot tesznek lehetővé terepen mint egy cross-al, ez is tény.
Váltót tekintve nem igazán vannak különbségek azonos ár/értékű cross/monti között, inkább a hajtókar különbözik.

(#100692) Tufa_ válasza 6030D (#100686) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Koszi a tippeket, a nyeregre nem is gondoltam.

(#100687) Hasaggymeg Koszi, megnezem azt is! A ketkezi munka az egyik legdragabb szolgaltatas itt, egy sima alap szerviz/lanc tisztitas, fekbeallitas es a valtohoz nem nyulnak/ a legolcsobb helyeken is £50-60. Ha mar a valtohoz hozzaernek, kozelebb jarsz a £100-os vonalhoz.. Minden bringabolt dugig van, vevokkel es szervizeltetni valo bringakkal egyarant :)

(#100693) Hasaggymeg válasza Foose (#100683) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

...a márkáról még annyit,hogy Cube,Merida,Trek,Kelly's,Ghost,Radon stb-stb egy kutya,ugyanazon árkategóriában ugyanazt tudják,így inkább a felszereltségre figyelj,mert az ami eldönti végül melyik a legjobb ár-érték arányban.

(#100692) Tufa_...a 2kezi munka magas ára viszont tényleg dicséretes,és ennek szükségességére előbb utóbb mi is rá fogunk jönni.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#100694) Foose válasza Runner_fxr (#100691) üzenetére


Foose
addikt

280 körül nézelődök,fentebb szerintem már nem akarok menni. Igen,látom hogy ettől az ártól lentebb javarészt suntour telók vannak,ettől persze jobbat szeretnék ha már nem trekkinget veszek. Most pl Cube Attention SL 29 2017-el szemezek,neki már Rock Shox telója van....

(#100693) Hasaggymeg felszereltség,igen igen. Ezért nézek 200 felett,mert ott már kicsit jobb cuccokkal adják... pl őt

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#100695) TomMusic válasza Foose (#100694) üzenetére


TomMusic
őstag

javarészt suntour telók vannak,ettől persze jobbat szeretnék
Szerintem teljesen jó a Sountor teló is, egyáltalán nincs hátrányban. Gondolom nem a Mountain of Hell-re készülsz. :U

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#100696) Foose válasza TomMusic (#100695) üzenetére


Foose
addikt

Nem hát :D Ettől még gondolkodok előre is,mert ki tudja,a jövőben nem-e akarok majd nehezebb terepre menni?! És akkor majd jól jön a jobb teló. Ha már egy nagyobb összeget költök,akkor ne külön vegyem meg később,drágábban.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#100697) Runner_fxr válasza TomMusic (#100695) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Azzal egyetértek, hogy a Suntour gyárt azért jó telót is, pl ott az Axon, Epixon az XC kategóriában, vagy ott van a Durolux az Enduro kategóriában. A Durolux-ot konkrétan többször is próbáltam, őszintén szólva nem éreztem számottevően rosszabbnak mint egy Pike-ot, elég hasonló. Abszolút felső kategóriás villa.

Viszont amiről fentebb beszélgettünk, a legalapabb Suntour villákról, ott azért más a helyzet. Persze ezek árban is elég alacsonyan vannak, de olyanok is. Nem azt mondom, hogy használhatatlanok, de egy XCT, XCM, XCR azért hagynak némi kívánni valót maguk után. Ezek alapvetően trekking szintű felhasználásra jók, akkor még hosszú életűek is lehetnek, ha néha szét vannak szedve egy tisztításra és zsírzásra, de ha rendesen MTB felhasználásra vannak használva, azért viszonylag hamar kilehelik a lelküket. És azért a trekking szintű használat meg a Mountain Of Hell között még van átmenet. :) Én sem szoktam Mountain Of Hell-en indulni vagy hasonlón, de egy Suntour XCT/XCM/XCR-t max 1 hónap alatt le tudnék nullázni egy montiban, olyan szintre, hogy kukázni lehetne.

[ Szerkesztve ]

(#100698) bunddog válasza deicide (#100623) üzenetére


bunddog
tag

Mi lett a Ridley-vel? :)

(#100699) Runner_fxr válasza Foose (#100696) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ezt jól látod, jobban megéri az elején egy kicsit többet áldozni, mint utólag fejlesztgetni. Ráadásul abban az árkategóriában ahol az alap Suntour villákkal szerelik a bringákat, még nem igazán divat a kúpos fejcső, ami szerintem manapság már elég alap egy montiban. Bár ha jól nézem még abban is alap a fejcső, amit te néztél.

Esetleg ez? Radon ZR Team 29 7.0

[ Szerkesztve ]

(#100700) TomMusic válasza Runner_fxr (#100697) üzenetére


TomMusic
őstag

Hát, akkor lehet megváltozott azóta a minőség, vagy nem tudom, de nekem aszem' XCM van (speedlock-os). Bár csak bő 1 éve van meg, de azért sokszor adtam neki rendesen, és semmit nem változott, nem tapasztalok romlást rajta.
De aláírom, ha pl. 10 év után is keményen akarja az ember csapatni mindenen át, akkor egy XCM teló lehet már nem fogja bírni az iramot. Ezért egy magasabb kategória jobb befektetés lehet.
Szóval a saját tapasztalatomból kiindulva az XCM is tud minőségi lenni, terhelt körülmények közt is. De ha hazaértem megnézem a pontos típusát.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.