Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101851) planbmokus válasza rétisün (#101838) üzenetére


planbmokus
senior tag

[Ő lenne az.]

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#101852) 6030D válasza Hasaggymeg (#101850) üzenetére


6030D
Ármester

Igen, de te a nyvcsőhöz viszonyítottad, és abban eltérnek.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#101853) Because válasza Hasaggymeg (#101850) üzenetére


Because
őstag

dehogynem, 8-as hátsó sorból az alsó és felső két sebességet nem tudom használni, mert hoppanóknál dobja xD

már gondoltam, hogy kibelezek egy alap első váltót és az lesz az én láncterelőm, annyit kibírok ott középen :)

(#101854) Solad


Solad
őstag

Volt mar valaki innen bikefiten (vagy barmelyik hasonlojellegu bringabeallitos mokan)?

Ha igen, mik a tapasztalatok?

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#101855) Tothgera30 válasza Hasaggymeg (#101850) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Talán az utóbb pár évben kezdtek a gyártók erre ráállni, 29er hardtail vázaknál (felső kat), a hátsó támvilla általában 440mm, most már 435-430mm-t is látok, bezzeg az Oraklo-n 2.1-es guminál se férne be az ujjam a seat tube-hoz. Top és seat tube helyzete megint más kalandokat nyit meg, ott hátrahajlított nyeregcsővel, rövidebb/hosszabb stucnival lehet variálni. Engem kiváltképp zavar ha alacsony a seat tube, és baromi hosszú a top tube, mert 400mm-es nyeregcsövet jelzésig ki kell húznom (féltem a vázam), és egész napos túrázásnál pedig fáj rajta a hátam. Bár az Oraklo-m lényegesen nagyobb, és sportosabb geo-val rendelkezik mint a Reaction-om volt, mégis kényelmesebb annál (bár egy 100mm-es stucnit elbírna).

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#101856) cozmo válasza Because (#101853) üzenetére


cozmo
őstag

Narrow wide, vagy wolf tooth a megoldás. REVIEW: WOLF TOOTH DROP-STOP CHAINRING

Na meg állítsd be az ideális lánchosszt, mart valószínűleg túl hosszú.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#101857) zodo válasza Because (#101849) üzenetére


zodo
nagyúr

Az egy tányér talán kevés vagy néha kevés lehet de egy harmadik biztosan felesleges és ezért is gondolkodom idővel hogy csak két tányér legyen elől igaz még nem tudom ez mely további alkatrészek cseréjét érinti.
Egyelőre a bontható tányéros a cél aztán majd kap olyan tányért ami ideálisnak mondható.

(#101858) Hasaggymeg válasza Tothgera30 (#101855) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem még a "virsli" 2.0 gumi is közel van a vázhoz.[kép]

(#101857) zodo ...valami fórumon olvastam,hogy az első váltó terelőjének kialakítása miatt még az sem opció,hogy leveszed a legnagyobbat és meghagyod a középsőt,meg a kicsit,mert a lánc a középsőről le fog ugrani a nagy felé.Vagyis a nagy lánctányér tulajdonképp vigyáz is,hogy a lánc felfele/kifele ne is mehessen tovább,mikor a terelő odatolja.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#101859) RaiZka válasza Hasaggymeg (#101858) üzenetére


RaiZka
tag

még mindig azt próbálom megfejteni, a kép alapján hogy merre laksz.. Ez a Barátság útja vagy a Gyártelep környéke?

Ja, hogy a bringát kéne néznem? ;]

[ Szerkesztve ]

(#101860) Hasaggymeg válasza RaiZka (#101859) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Barátságos gyártelep. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#101861) zodo válasza Hasaggymeg (#101858) üzenetére


zodo
nagyúr

Nekem a kicsi tányér a felesleges.
48 van az maradhat vagy esetleg nagyobb 50 és második tányérnak pl a jelenlegi 38-as.
Ezzel a 48-38 vagy +2 eltéréssel már bőven ellennék a városban.

Kérdés ha a hajtómű csak két tányért vissza akkor első váltót is érdemes cserélni avagy kezeli a jelenlegi Shimano Altus FD-M191 is vagy van kimondottan két tárcsához készült váltó típus?

Fent említett első váltó 7/8-as rendszerbe való de ha később 9-re váltanék amit még elbír a Shimano Deore XT FH-M756A agy akkor talán érdemes együtt cserélni elsőt és hátsót valamivel komolyabb darabra?
Jelenlegi hátsó Shimano Altus RD-M310 is csak 7/8-as rendszerhez való.
Komolyabb darab kapcsán nem a több 10k-s gondoltam csak pl. Shimano Acera ár fekvésében.

(#101862) Hasaggymeg válasza zodo (#101861) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Van a Shimanonak kompatibilitási táblázata,továbbá a váltóknál is megadják a maximum fogszámot és max fogszámkülönbséget amit még kezelni tud.Én is akartam 3-ról 2 lánckerekesre váltani,de a végén annyival többe került volna (új első átdobó,drágább hajtómű),hogy letettem róla...pedig a hármas váltókarom tudja a kettest is.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#101863) belaazallat válasza zodo (#101861) üzenetére


belaazallat
addikt

Üdv!

Ha hajtóművet cserélsz, valószínűleg váltót is kell majd cserélni. Ez függhet attól is, hogy most milyen középcsapággyal rendelkezik a bringád. Mert nem csak a tányérok száma, váltókar húzása számít, hanem a lánc vonal is számít.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#101864) flash-


flash-
veterán

Udv
Milyen köpenyt vegyek trekking bringára? Föleg aszfalton hasznalom, de nem hatrany ha a földutat is birja..
Schwable oldala megad értékeket:rolling, road grip, off road grip értékek alapjan:
marathon mondial, energizer plus tour, marathon gt 365, G-one bit
Velemeny?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#101865) zodo válasza Hasaggymeg (#101862) üzenetére


zodo
nagyúr

és belaazallat

Köszi a táblázatot és infót.
Sajnos az nem tudom milyen középrész van benne mert ez még hivatalos leírásában sem szerepel.
Holnap vittem volna nagy generálra a bicajt mert 19 nap múlva lesz 1 éves (nálam) és a mindennapi tekerés azért koptatja a gépet, na meg nem is tartóm rendszeressen karban.
Sajnos betegség miatt elmarad de majd megnézetem és véleményt kérek a szakitól.

(#101866) zodo válasza flash- (#101864) üzenetére


zodo
nagyúr

Aszfalton nálam bevált az itt is ajánlott Spicer, földúton nem megyek.
Saját kép a mintázatáról.
35 mm-est használók, esőben és enyhén poros úton is jól tapad még tempósabb (25-30 km/h) kanyarokban is.

(#101867) zodo válasza Hasaggymeg (#101862) üzenetére


zodo
nagyúr

Időközben face-n lebeszéltem a holnapra tervezett felújjítást és mégsem marad el.
Ajánlás hián Shimano Alivio (FC-T4060-48) lesz aztán majd meglátom merre tovább.

(#101868) Buster17


Buster17
addikt

Hali!
175-6cm, 82-3cm-hez mekkora outi váz párosul? Elég bzi méret M és L között vagyok, de akkor melyik irányba menjek? 55-56 több vagy kevesebb?

[ Szerkesztve ]

(#101869) parkr válasza Buster17 (#101868) üzenetére


parkr
őstag

kettő közt inkább a kisebbet, de pár gyártónál (pl.Giant) van M/L méret is, érdemes megnézni az ilyenket is.

(#101870) jjeahh


jjeahh
nagyúr

No, ma összejött 38km... nem sok, de hóban terepen a lábaim úgy érzik elég volt :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#101871) rétisün válasza jjeahh (#101870) üzenetére


rétisün
veterán

a hó nálunk is megvan :((( a terep nálam felejtős, de melóba szerintem azért nem fogok gyalogolni. ha csak nagyon el nem durvul a helyzet, ami sajnos előferdülhet, ismerve a VGV (hóeltakarítók) szokásos felkészültségét.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#101872) Solad válasza Buster17 (#101868) üzenetére


Solad
őstag

Inkabb lefele.

A 172 centimmel eddig 55-os felsocsovu vazat hajtottam eleg rovid, asszem nyolcvanas stucnival de eleg hosszu volt ugy hogy rovidek a labaim ergo a felsotestem hosszabb. Most 53-as bringat vettem, meglatjuk.
55 fole szerintem ne menj. Rovidebb vaz, hosszabb stucni az iranyitasnak is jot tesz.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#101873) Runner_fxr válasza jjeahh (#101870) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Azért az ízületeid védelméről gondoskodj, megfelelő minőségű ruházattal, mert ha nincs melegen tartva, ez az idő nagyon tudja gyilkolni.

(#101874) Buster17 válasza Solad (#101872) üzenetére


Buster17
addikt

Akkor 55ös bringa jó lesz? Lényeg hogy ne legyen kényelmetlen :D

Más:
Bicikli vásárlásban kérhetek segítséget? 1-2 linket is elfogadok a viszonyításhoz képest.
Egy kis segítség:

1.0 Használt vagy új biciklit? -Használt max 90-100ezerig (amiket eddig néztem azok 70-80 között voltak)
1.1 Stílusok, felhasználási területek - Outi - heti 2-3 alkalom 17km oda 17km vissza út, hobby mert lehet 1 hét után megunom és ezért se akarok hú de szuper csilli villi drágát venni, csak lényeg hogy fiatal legyen ;]
Minden más mindegy

(#101875) jjeahh válasza rétisün (#101871) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem szereted a havat? Vagy outis vagy? Mert gondolom azért annak a gumija csúszhat ilyenkor.

Runner_fxr: Szerencsére nincs hideg, nappal +3 és -2 fok között ingadozik, izzadtam mint a franc :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#101876) Hasaggymeg válasza jjeahh (#101870) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Körülményeket figyelembe véve az olyan mint nyáron,szárazban ~60,vagy aszfalton ~80.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#101877) jjeahh válasza Hasaggymeg (#101876) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Na igen :DDD . Tényleg m*rha férasztó tisztességes hóban tekerni, úgy érzem, hogy majd amikor tavasszal a haverok előveszik a montit, én durván túledzett leszek hozzájuk képest ;]

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#101878) rétisün válasza jjeahh (#101875) üzenetére


rétisün
veterán

a nem szeretem a havat egy nagyon óvatos megfogalmazása annak, amit a hóval kapcsolatban szemben érzek :D és igen, tudom hogy február van, meg tél, meg minden, de akkor is. fúj.....

igen, outis vagyok, és a dolgozóbajárós bringán is 25-ös gumi van (igaz, az conti 4season, ami elvileg téli/esősidőre való külső) szóval lehet mégse bringázok már melóba egy darabig, ahogy most rákezdett :(((

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#101879) HEAHEA válasza Buster17 (#101874) üzenetére


HEAHEA
tag

Szia ! Méretnél szerintem ne csak M és L között gondolkodj. Lehet még S-es is. pl.: Canyon -nál ezt ajánlja. Van itt olyan fórumtárs, aki kb. hasonló magassággal egy S-es Planet X London Road bringát hajt.

(#101880) rétisün válasza Buster17 (#101868) üzenetére


rétisün
veterán

inkább 54-es. de nem elég a méretezés (Cube-nál pl. elég furán méreteznek, van egy 56-os Cube bringám, 56-os méret sehol sincs rajta :F ) érdemes inkább megnézni a geometritáblázatot, melyik mérethez mekkora felsőcső, fejcső, stb. méretek tartoznak.

(#101879) HEAHEA: Canyonból én is az S-est venném, persze azért már ültem pár outin, és tudom mekkora kell nekem. de ez alapján a Canyon méretajánlása egész jónak tűnik.

(#101882) Buster17: melyiket nem vennéd? Canyont vagy Planet-X-et?

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#101881) gabro0 válasza Buster17 (#101874) üzenetére


gabro0
őstag

A felsőcső állása és hossza talán a legmérvadóbb. Pont tegnap láttam asszem 48-as vázat 54cm felsőcső hosszal.

(#101882) Buster17 válasza HEAHEA (#101879) üzenetére


Buster17
addikt

Mondjuk ilyet biztos nem veszek :D Planet táblázatában az M-es méretbe esek bele.

Akkor mindenképp több féle méretet kell kipróbálnom, de honnan fogom tudni hogy mi a jó méret? Miket kell nézni olyankor hogy ne legyen se túl nagy se túl kicsi?

[ Szerkesztve ]

(#101883) Buster17 válasza rétisün (#101880) üzenetére


Buster17
addikt

(#101880) rétisün

Egyiket se. Nem az én árfekvésem :(

Canyonál S-et számoltam ki

[ Szerkesztve ]

(#101884) Solad válasza Buster17 (#101882) üzenetére


Solad
őstag

segitseg ;)

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#101885) Buster17 válasza Solad (#101884) üzenetére


Buster17
addikt

Nem erre gondoltam vagy is elméletileg oké azt értem csak a gyakorlati részét nem értem.
Meg ugye mindegyiknél más a jó méret és nem biztos hogy biztosra fogom tudni mi a jó.
Én hülye vagyok mert későn veszem észre hogy ha valami kényelmetlen nekem és ha megveszem a táblázat szerint akkor gyakorlatban nem biztos hogy jó, na erre akarok kijukadni :)

[ Szerkesztve ]

(#101886) emiki6 válasza emiki6 (#101836) üzenetére


emiki6
veterán

Nagy vonalakban kb mi felelhetne meg nekem, milyet keressek? :B

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#101887) Hasaggymeg válasza emiki6 (#101886) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az összefoglaló megvolt? Csak mert így elég nehéz ajánlani bármit is ettől mondjuk eddig,vagy eddig..Egy sportos,nyurga lecsupaszított cross/fitness szerű kell,vagy egy teljesen felszerelt városi,esetleg egy hipszter félverseny?

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#101888) deny330


deny330
aktív tag

Egy kis váz méretbeli segítséget kérnék, mert kezdek eltévedni.

AM / Trail / Enduro bicót akarok venni a közel jövőben (most már tényleg :U ). Nézegettem bicókat, de vázméretben elakadtam. A mostani Kellys viper vázam 21,5" -os, különösebb problémát nem tapasztaltam a méretéből adódóan (bár az ülést nem szeretem nagyon magasan használni). Testbikeos vázméret mérés viszont 18,5" -tól max 20" ig ajánlja a vázakat (186cm magasság és 84cm +/- 1cm belső lábhossz), de Scott pl L/Xl es vázat ajánl a "Genius" -ra, Giant a Trance bicóira M/L es méretet.. :F

(#101889) Buster17


Buster17
addikt

Ezeket néztem eddig:
Merida Ride 88 100e és 110e
Btwin Triban 300 65e

Hát lehetne olcsóbb is egy 10-20e el a merida, btwin meg 15el drágább, de más bringát nem találtam.

Vélcsi?

(#101890) Solad válasza Buster17 (#101885) üzenetére


Solad
őstag

Ez pontosan megadja milyen meret kell neked. Onnantol kezdve meg a megfelelot ki kell valasztani a merettablazatbol es kesz.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#101891) emiki6 válasza Hasaggymeg (#101887) üzenetére


emiki6
veterán

Ha én azt tudnám! :D
Elsősorban városi közlekedésre kell, inkább legyen felszerelt, mint csupaszított. Semmim nincs, nulláról indulok, egy (nem a méretemben lévő) "tesco-ssal" szivattam magam tavaly, de elég volt! Kinézet, forma szinte mindegy, nincsenek nagy igényeim.
Összefoglaló megvolt, de nem jutottam sokkal közelebb a megoldáshoz.
Gondolom tracking kellhet 80% aszfalt, 20% terep gumival de a fene tudja. :F
Biketrade97-hez van kedvezményem, kiegészítőt tudok onnan venni, ha kell. Bicikli gondolom haszáltan olcsóbb.
Azért is jó, ha nem túl drága, mert hátha nehezebben vetnek rá szemet. :)

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#101892) Buster17 válasza Solad (#101890) üzenetére


Buster17
addikt

top tube kenght 54.9-55.3
seat tube range cc 55-55.4
seat tube range ct 56.6-57.1

ezek jöttek ki. melyiket nézzem akkor?

(#101893) Solad válasza Buster17 (#101892) üzenetére


Solad
őstag

A felsocso hossza a legfontosabb itt. Ez 55-ost ajanl neked, nagyjabol az a hossz lesz jo. 53-54-55-os felsocsovel jol elleszel.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#101894) Buster17 válasza Solad (#101893) üzenetére


Buster17
addikt

Melyik az a felső cső? Amúgy 54es bringákat kerestem eddig is és csak hármat találtam...

(#101895) Solad válasza Buster17 (#101894) üzenetére


Solad
őstag

A top tube :)

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#101896) Buster17 válasza Solad (#101895) üzenetére


Buster17
addikt

Jaj most látom a nyereg alatti cső az 55os én meg 54eseket néztem...
Már összevagyok zavarodva picit a számokkal :D

Reggel azért lemérem magam pontosabban valaki segítségével mert pulcsiban meg mackó nadrágban saját magamat mérve nem valószínű hogy teljesen pontos

(#101897) Hasaggymeg válasza emiki6 (#101891) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hát akkor pl. az összefoglalóban említett oldalakon kell nézelődni használt kerékpárok után,melyek kinézetre is tetszenek neked.L,21" vagy 56-58cm-eseket nézz,majd linkeld ide véleményezésre. :)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#101898) emiki6 válasza Hasaggymeg (#101897) üzenetére


emiki6
veterán

Úgy lesz. :R

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#101899) HEAHEA válasza Buster17 (#101882) üzenetére


HEAHEA
tag

#101854 Solad: Bikefittel kapcsolatban a fórum korábbi hozzászólásait visszakeresve a következő fórumtagokat találtam akik részt vettek ilyenen: eddie1978 , Napfénysüti, valamint Daniel Alves #58339 .

Buster17 : Csak linkeltem az oldalakat vázméret ajánlás szempontból, olvastam a keretösszegedet, ezek drágábbak. Bár, ha megfogadsz egy jótanácsot érdemes a fészbukon szétnézni, tudod vannak ezek a lájkolós-megosztós posztok, hátha ilyesmi bringákat is lehet nyerni. Igaz eddig még nem láttam ilyet, de volt már műhold, nemrég pedig kombájnt láttam a megnyerhetők között, szóval nem lehetetlen dolog. :D ;] :))
Viccet félretéve szerintem ezek a méretajánlások nem szentírások.A gyártók legyártanak különböző méreteket, azokat besorolják mérettáblázati ajánlásba, Te megveszed az ajánlottat, viszont neked lehet egy másik stucnival, nyereggel, kormánnyal, stb. lesz az igazi, kényelmesebb. Országútiból érdemesebb az endurance kategóriát keresni, ami nem annyira sportos testtartásra hegyezte ki a geometriát.

[ Szerkesztve ]

(#101900) Buster17 válasza HEAHEA (#101899) üzenetére


Buster17
addikt

Mindenképp szeretném elkerülni a túl sportos bringákat

Merida Ride 88 az milyen? Jó választás lenne?

Illetve van innen valaki aki Pesten belül eljönne velem bringát nézni? :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.