Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101751) szkink


szkink
aktív tag

Bocsi de nem tudtam kihagyni ;] mai napon egy falusi rendezvényen :D minden rossz indulat nélkül ;) minek a fék ha van

[ Szerkesztve ]

(#101752) Yahhher válasza szkink (#101751) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Sziasztok.

Kerékpárt vennék, és úgy néz ki mtb-t veszek inkább fitness ( fittnessz? :- ) helyett.
Erről vélemény? kellys gate 30
Esetleg max. ennyiért alternatíva? Igazából ennyit se akartam kiadni, de ha ez van, elmegyek 250-ig.
Csak új jöhet szóba, olyan ritkán veszek kerékpárt, és az itthoni vásárlást helyezem előtérbe.

Köszönöm.
Üdv B.

(#101753) .mf


.mf
veterán

Nosch... megjöttek a kis kínai lámpáim (illetve már kitudjamikor megjöttek, csak értesítést nem kaptam... lehet, hogy ezért nem jött meg a térdvédőm sem, mert a postán állt két hetet, majd visszaküldték?), s jó kis feladat kaptak is a nyakukba: Kamaraerdőn le a hosszú lejtőn, ami hó meg sár, közben pedig a vízmosást kell kerülgetni, és a kiálló köveket, gyökereket. A semminél több (az előzőhöz képest minőségi ugrás), de még van hova fejlődni. Egy Convoy S2+ rendel...

Más...
Hó van, sár van, és mentem néhány olyan ösvényen, ahol lovagoltak is, és alaposan dagonyává dagasztották a sarat - annyira, hogy az első kerék sorozatosan be is ragadt. Sajna a Marzo XC600 ATA2, alatta egy házi becsúszóvédő és a 2.25-ös Rapid Ron között csak pár mm van, és ebben a sárban ez kevés. Mennyire illetlen dolog, ha a QR drop-outnál mondjuk egy 2 mm-es közdarab beiktatásával ennyivel lejjebb tolom a tengelyt (amennyiben ez a tárcsánál még belefér)?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#101754) andrisbandi


andrisbandi
őstag

Osprey Syncro
neonzöld
10
15
20 literes hátik, utolsó darabok féláron. 12-15 ropi.

A 10 literesbe a másfél literes ivózsák fér bele.
Osprey Hydraulics LT 1,5 folyadéktároló
Ez sajnos nem akciós most. 11 ropi.
A Youtube-os videók alapján ez is csúcsminőség, mint a zsák. Ha sokat használja az ember akkor megéri.
Pl Osprey Syncro 10 Hydration Pack Video Review

Akinek nem jön be a világítós zöld színű zsák a
Wiggle-ről vehet kéket vagy feketét.
62-74 Eur-tól akcióznak.
70 Eurótól ingyenes a szállítás hozzánk.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#101755) Szakbarbár válasza szkink (#101751) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Vidéken sokszor látni ilyet mert akkora nyolcas van a kerékben, hogy beleér a fékpofákba és inkább kikötik a féket az ingyen megvan. És fejre sem állnak ha behúzzák a fékkart.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#101756) 6030D válasza szkink (#101751) üzenetére


6030D
Ármester

"Parasztfixie" :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#101757) szkink válasza .mf (#101753) üzenetére


szkink
aktív tag

Nekem is megjöttek :U és nagyon megérik az árukat (szerintem)

(#101758) cozmo válasza Tothgera30 (#101750) üzenetére


cozmo
őstag

Az a lényeg hogy neked tetsszen. Még láttok benne tuning potenciált, de nagyon jó az irány. És ha már ilyen géped van gyúrjál vazze és felejtsd el az 50t-s pizzaszeletelőt. ;)

Azért magyarázd meg kérték, mi előnnyel jár a formula fékcső a gyárival szemben? Tényleg érdekelne, félreértés ne essék.
Én nagyon óvatos vagyok azóta mióta egy használt fékszettnél egy kövéret húzva hasat eresztett a cső. Szerencsére visszavette az eladó és hozott egy dobozost. De hát na, gúvadt a szemem mikor megláttam. Mint a kígyó, mikor lenyel egy elrántott. :O
Szerencsére légtelenítés után hasalt be és nem terepen. Akkor most lehet nem írnék sehova... :D

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#101759) Tothgera30 válasza cozmo (#101758) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Végül is pont olyan lett, amilyet akartam. Potenciál van benne bőven, csak a pénztárca szab határt.

Magyarázni nem fogom, pusztán más kategória mint a gyári cső. Lényegesen vastagabb, fém merevítéses, több rétegű, és a nyomáspont nem változik, a cső pedig nem fog megrepedni. Összességében teljesen más, és gondolom további aftermarket gyártók is árulnak csúcs kat. fékcsöveket.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#101760) jjeahh válasza Tothgera30 (#101759) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nekem tetszik, szép az, csak egy kicsit be kéne koszolni :D . Ha sajátom lenne talán egyedül a kulacstartót cserélném le, az ilyenekben nálam terepen eddig mindíg zörgött a kulacs. No meg a pink bowdent betekerném fekete szigszalaggal, mert így nem megy a szemem színéhez :DDD

S ha már kulacstartó, nem tudom kérdeztem-e már, de nem tudtok olyant, ami állítható? Túlságosan fent van a vázamon a helye gyárilag és miatta nem fér el rajta egy normálisabb méretű háromszög-váztáska sem... szal jó lenne valahogy lejjebb csúsztatni.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#101761) Zsolt74 válasza Tothgera30 (#101750) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Szerintem egy fully váznak a lehető legmerevebbnek kell hogy legyen, az erőhatásokat úgy is a rugózás kell hogy csillapítsa, nem a váz rugalmassága.

Zsolt

(#101762) parkr válasza jjeahh (#101760) üzenetére


parkr
őstag

van egy ilyen meg létezik ilyen megoldás is, de talán ez a legjobb

(#101763) Tothgera30 válasza jjeahh (#101760) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ha visszaolvasol, láthatod hogy korábbi bringámon is megtalálható néhány alkatrész, amihez ragaszkodom. A kulacstattó pedig 4ZA, a bringát hamarabb adom el, mint azt. A kulacsom pedig nem rezeg benne. Pink Remote Lock bovdenház pedig szintén megszokás (bár kéken is filóztam).

#101761 Zsolt74: Huh, a mondatod első felével egyetértek, második felével nem. Egy mai (nem alsó kat.) váz az illesztéseknél van megerősítve, ahol kapja a terhelést, a csöveknél pedig sörös doboz (vagy még annyi sem). Ha a terhelést nem adná át a teleszkóp, simán elrepedne az illesztéseknél (lásd: BMX, Trial).

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#101764) jjeahh válasza parkr (#101762) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kösz, ilyen adapterre nem is gondoltam, szerintem ez jó lesz :K :R

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#101765) dbala


dbala
tag

A Shimano XT RD-M8000 GS váltó 2x11-es rendszernél (36/26) boldogul 11-42-es fogaskeréksorral?

(#101766) Tothgera30 válasza dbala (#101765) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Tesztelve, két tányérral (szintén 36-26) 11-42. Egy tányérral 46, de elvileg az 50-et is elbírja.

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#101767) Imy


Imy
veterán

Barátnőm is biciklit akar venni(crosstracking). Vagy új, vagy használt, a keret max 80e. Mit lenne érdemes neki nézni?

(#101768) 6030D válasza jjeahh (#101764) üzenetére


6030D
Ármester

[link]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#101769) Hasaggymeg válasza Imy (#101767) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Használt,az összefoglalóban vannak honlapok.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#101770) zoo8800 válasza dbala (#101765) üzenetére


zoo8800
veterán

A GS-nek 39T a teljes kapacitása (pici ráhagyás azért van), amit pedig te írsz, az 41T. Figyelj majd a lánchosszra/keresztbe váltásra, vagy inkább vegyél SGS-t :)

rip and tear, until it is done

(#101771) dbala válasza zoo8800 (#101770) üzenetére


dbala
tag

Gyárilag van ezzel szerelve a kerékpár amit kinéztem. Ami miatt tartottam tőle, hogy ha keresztbe váltok, elöl nagytányér, és hátul felrakom 42-re akkor a váltógörgő nehogy beakadjon.
Persze tudom, ne váltsak keresztbe. :)

#101766 Tothgera30: Köszi, akkor remélhetőleg nem lesz gond.

(#101772) Runner_fxr válasza Zsolt74 (#101761) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Részben igaz, de a karbonnak van egy olyan jó tulajdonsága a fémekkel szemben, hogy nagyon jól csillapítja a rezgéseket. Még egy hosszabb rugóutas karbon össztelóson is érezhető, hogy kevésbé ráz, kényelmesebb mint az alu össztelós. Brutál falvastagsággal a karbon valószínüleg minden előnyét elveszítené.

[ Szerkesztve ]

(#101773) Zsolt74 válasza Runner_fxr (#101772) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Nemrég volt itt a fórumon, karbon váznál ,hogy valakinek a váltója ha jól emlékszem talán eltört ,és az felcsapódva összetörte a támvillát.
Ez szerintem nem normális dolog,és megengedhetetlen.
Az hogy bármikor akár egy felcsapódó faág is simán beszakíthasson a karbon vázat, nem normális dolog.
Akkor már inkább legyen túl merev egy váz ,mint hogy ilyen könnyen megsérüljön.

[ Szerkesztve ]

Zsolt

(#101774) jjeahh válasza 6030D (#101768) üzenetére


jjeahh
nagyúr

:R

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#101775) Runner_fxr válasza Zsolt74 (#101773) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

De egy ilyen vastag falú karbonváznak mi értelme lenne, azonkívül, hogy kevésbé sérülékeny? Mérlegelni kell, hogy mi a fontosabb. Ha félsz a karbon sérülékenységétől, akkor alut kell venni.

[ Szerkesztve ]

(#101776) Zsolt74 válasza Runner_fxr (#101775) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Az lenne az értelme, hogy sokkal strapabíróbb lenne mint egy alu váz, még a horpadástól se kellene tartani, max megkarcolódni tudna a lakkréteg rajta.

Zsolt

(#101777) Because válasza Zsolt74 (#101776) üzenetére


Because
őstag

és akkor kapunk egy az aluval megegyező tulajdonságú anyagot, de 4-5x annyiba kerülne. akkor miért is kellene azt venni :F

én inkább már a súlycsökkentés miatti elhasználódást rühellem... amúgy is nevetséges árak vannak a kerékpáralkatrészeknél, ahhoz képest, hogy semmi anyag sincs bennük. ilyenkor jövök (buta módon) a crossmocikkal ahol mennyivel nagyobb nyomatékok és erőhatások lépnek fel mégis olcsóbb minden hozzájuk mint egy-egy jobb bicóalkatrész :/

amin még kiakadok, hogy szeretnék merev villát a montihoz, de az acél vackokat aranyárban adják mintha újra feltaláltunk volna valamit, 20 éve meg minden alap kerékpárhoz azt adták (headshot)

[ Szerkesztve ]

(#101778) Zsolt74 válasza Because (#101777) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Veszel az aliexpress-en vastag falú karbon csövet, és csinálsz egy teleszkópból merev villát.

Nem lenne annyival drágább egy karbon váz, egy normális fully alu váz is vagy 200,000Ft, indokolatlanul.
Annyiból már komoly karbon vázat is lehetne csinálni.
Le kéne koppintani egy jó geometriájú vázat, és csinálni egy hasonlót karbonból.

Zsolt

(#101779) rétisün válasza Zsolt74 (#101773) üzenetére


rétisün
veterán

volt, ne is mondd.... :O

tudom, hogy tárcsafék olajosan az igazi, de azért van bovdenesben is olyan, amit már érdemes megvenni?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#101780) Tothgera30 válasza rétisün (#101779) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Avid BB5-BB7, FR7-es karokkal tud meglepetést okozni

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#101781) Zsolt74 válasza rétisün (#101779) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Ezek szerint neked tört el a támvillád.
Az Avid BB7 az egyik legjobb bowdenes tárcsafék.

Zsolt

(#101782) rétisün válasza Zsolt74 (#101781) üzenetére


rétisün
veterán

és (#101780) Tothgera30: volt BB5-öm (vagy 7-em?) régebben, az outi verzió, de az nem nagyon győzött meg a tárcsafél előnyeről, lehet azért, mert azt outi fékváltókarral használtam.
de ha megint kitalálok valami bringa-variát, az úgyis egyenes kormányos lesz.....

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#101783) bunddog


bunddog
tag

Hali!

Integrált hajtómű kiszedéséhez tl-fc16 és imbusz kulcson kívül kell még valami?

(#101784) rétisün válasza bunddog (#101783) üzenetére


rétisün
veterán

nem, ha csak a hajtóművet akarod levenni.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#101785) bunddog válasza rétisün (#101784) üzenetére


bunddog
tag

:R köszi, igen csak azt, a bb marad

(#101786) Tothgera30 válasza rétisün (#101782) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Fékváltókarral elég nudli, amit írtam az jó kombináció.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#101787) HEAHEA válasza rétisün (#101779) üzenetére


HEAHEA
tag

Hali! Nekem a bringámon TRP Spyre bovdenes tárcsafék van, teszt róla: road.cc. Szerintem az is jó választás lehet.

[ Szerkesztve ]

(#101788) IMIIKE1998 válasza rétisün (#101782) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Nem győzött meg a koskormány vagy csak kell egy kis változatosság?

(#101789) Hasaggymeg válasza bunddog (#101785) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Egy hasonlóval meg már a csapággyal is elbánsz.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#101790) cozmo válasza Hasaggymeg (#101789) üzenetére


cozmo
őstag

Ha nem pressfit ;]

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#101791) 5381 válasza HEAHEA (#101787) üzenetére


5381
aktív tag

Én is ilyen fékekkel lassítok. Nálam is jól szuperálnak.

(#101792) Hasaggymeg válasza cozmo (#101790) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ölég nehéz vasbú van,így beütni még akár be is lehetne vele a csapágyat,csak a kihúzást kellene megoldani. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#101793) rétisün válasza IMIIKE1998 (#101788) üzenetére


rétisün
veterán

a koskormány+tárcsafék nem tetszett, az outit továbbra is hajtom (bár nem ugyanazt) azzal semmi baj. ez a nemrég felbukkant ötlet a bringa-variára a téli-esős-dolgozóbajáróst érintené, fitness bringa v-fékkel, ahelyett lenne tárcsás. csak ugye itt nem lenne elég vázat cserélni, a mostani kerekek se lennének jók, így aztán komplett bringa csere lenne az ésszerűbb.
amúgy egy Cube SL Road a szóban forgó bicaj, a gyári helyett Deda karbon villával, hátha valaki épp ilyent akarna venni :D

(#101789) Hasaggymeg: nem rossz, de ha már egyszer 8-as imbussszal használható, miért nem egy sima hatszögletű furat van a közepén? :F (költői kérdés)

közben látom, többen használják ezt a Tektro féket.....mennyire hajlamos nyekeregni? ha jól rémlik, tárcsaféknél volt ilyen gond (nem mintha v-féknél nem fordulna elő)

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#101794) inifini válasza 5381 (#101791) üzenetére


inifini
tag

Nekem is ilyen van a téli bringámon, panaszra nincs okom.

(#101795) inifini válasza rétisün (#101793) üzenetére


inifini
tag

Hát ebben a taknyos, nyirkos időben van hangja néha, főleg, ha ritkán nyúlok hozzá, gondolom a pára miatt.

(#101796) PartyNewl


PartyNewl
tag

Sziasztok!

Bringa vásárlás előtt állok és hát visszakeresésem alapján itt is szóba kerül már az YT Jeffsy 29 amit kinéztem, itthon nem túl népszerű de rosszat még sehol nem olvastam róla nagyon dicsérik, már jó ideje szemezek vele, van is egy hirdetve Bikemag aprón (esetleg a tulaj itt van? :) )[link] de nemtudom jó volna e méretben az M-es??
180/80 vagyok, nagyon megosztóak az ajánlások külföldi oldalakon is, itthon van egy speci29L és egy Kross26M méréseim alapján jo lehetne az M, de bizonytalan vagyok, most vagy az lesz hogy megpróbálom ezt és viszem vagy ha nem jó akkor rendelek egyet az aluból a pirosat L-es méretben ezt márciusban le is zongoráznám.

(#101797) Begbiebike válasza PartyNewl (#101796) üzenetére


Begbiebike
csendes tag

Szerintem mindenképp L-es Jeffsy kéne neked.
Ha megnézed elég kicsik a méretei a 29-es Jeffsynek, nem véletlen hogy pl a Caprából már XXL is van idéntől.
Nekem 190 cm-hez XL kellett már. (Sima 29 AL van nekem, ha veszel pirosat akkor azt megnézném :) )

(#101798) SSJmeszes válasza Begbiebike (#101797) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Én 174 re vettem M es Caprát.
Egyenlőre jónak tűnik.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#101799) Hasaggymeg válasza rétisün (#101793) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Tökéletesen illeszkedik bele,így gondolom azért ilyen,hogy több pozícióban beakadjon az imbuszkulcs.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#101800) PartyNewl válasza Begbiebike (#101797) üzenetére


PartyNewl
tag

Sima AL-en még én is gondolkodom mert valószínűleg azzal kezdem hogy a villát és a tagot cserélnem kell karral lockolhatóra akkor meg minek a pirosat megvenni, igaz azokért talán többet lehetne kérni. Feltéve ha van egyáltalán belevaló tag karral...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.