Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Ez a topik a World of Warcraft világát érintő kérdésekkel, történetekkel és beszámolókkal foglalkozik.
Hivatalos rendszerkövetelmények WoW-hoz
Blizzard által támogatott videokártyák listája
Prohardveres, Blizzard in game Community
WoW Token goldárfolyama

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47101) birno válasza andko123 (#47100) üzenetére


birno
addikt

Gondolom questelés meg dungeonök, nekem is van egy csomó zöld cucc elpakolva bankba az ilyenekből, majd ha meglesz a megfelelő encha level, már csak az kellene, hogy az encha karim is ugyanazon a szerveren legyen mint a többi. :D

(#47102) Wolverine válasza andko123 (#47100) üzenetére


Wolverine
félisten

1. Farmolj.
2. Ha még vannak befejezetlen questjeid, csináld meg őket és a rewardokat zúzd be.
3. Farmolj Cataclysm normál instance-okat.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#47103) birno válasza Wolverine (#47102) üzenetére


birno
addikt

Tényleg azt kérdezni is akartam, hogy a normal meg a heroic dropok DE-je között nincs számottevő különbség? Jobban jön ki ha normalt farmolja az ember?

Meg mostanság mitől olyan felkapott az Inscription szakma?
Elvileg jól lehet vele keresni, de azt leszámítva melyik éri meg jobban, az Inscription vagy az Alchemy?

(#47104) Fandango válasza birno (#47103) üzenetére


Fandango
veterán

A darkmoon cardos deckek miatt olyan felkapott most az inscription, jo penzt lehet szerezni a kartyak eladasaval.

(#47105) Wolverine válasza birno (#47103) üzenetére


Wolverine
félisten

Szerintem nincs különbség, de a normált könnyebb és gyorsabb farmolni :)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#47106) birno válasza Wolverine (#47105) üzenetére


birno
addikt

Ja, azt tiszta sor, azért kérdeztem. :)

Fandango: Szóval akkor ez csak ilyen átmeneti dolog.
S akkor hosszú távra melyiket éri meg jobban?

(#47107) Fandango válasza birno (#47106) üzenetére


Fandango
veterán

Pontosan nem tudom, ez leginkabb szerver es kereslet fuggo. En JC es Alchemy (transmute) vagyok, de nem igazan foglalkoztam vele, hogy ebbol penzt csinaljak.

(#47108) lapuli


lapuli
tag

Lenne kérdésem rugó profikhoz akik combatosak is sebzesnoveles miatt amit használók: vanish+ambush 5 pont repture 5 pont slice 5 pont eviscerate aztán killing spree 5 pont feltöltés amelyiknek letelt az ideje visszarak aztán adrenalin rush meg ha kell shadow blades minden visszarak plussz egy restless blade aztán elölről vanisshel persze csak raidben de valahogy 55 ezernél nem tudok többet kihozni a végére ilvl 486 valamit kihagyok vagy min kéne változtatni ? Oldalakat néztem de csak alapokat írnak le. Az ütés sinister strike meg néha revealing strike 20 mpnkent.

[ Szerkesztve ]

Jaaa spricce dóze maximum

(#47109) kenwood válasza birno (#47103) üzenetére


kenwood
veterán

van.
adott content low lvl cuccai (pl 79-84ig) sokkal kevesebb portadnak,mint a maxos.
a kicsi altalaban ad 1 vagy 2 dustot es 1-2 kicsi essencet,mig a maxos 5ot is dobhat es nagy essencet (erre jon meg ra a guildes proc,ha megvan a guild perk)
nagyon nem mindegy.
farmolas mellett a masik opcio az,ha talalsz olyan kraftos (tailor,lw,bs ,esetleg jc gyuruk) alapanyagot ami olcso.
legyartod,gyartatod vkivel a cuccat,majd azt diesenchant.

"Meg mostanság mitől olyan felkapott az Inscription szakma?"
ez meg milyen kerdes ?
lattal valami kimutatast,amiben az inscription szakma megelozi a tobbit?
vagy csak 20 ismerosodbol kozel 10 inscriptionos es ezt mar reprezentativnak tekinted?

kb. annyi ertelme a kerdesnek,mint annak,hogy "miert van sok pala ? "

-----
55 ezernél nem tudok többet kihozni a végére ilvl 486 valamit kihagyok

probald meg assan.
en 485-ben 80-90kt tolok raid finderen

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#47110) Arnold2 válasza lapuli (#47108) üzenetére


Arnold2
őstag

Abszolút nem értek a rugókhoz (sőt a "Távolítsuk el a rogue classt a WoW-ból" oszlopos tagja vagyok :) ), de ez a leírás szerintem egész részletes, ha már láttad akkor bocs: [link]

Oldalsó menüben lehet még egyéb okosságot találni, úgy mint ajánlott talentek, reforge meg ilyesmi.

(#47111) Lirion válasza lapuli (#47108) üzenetére


Lirion
addikt

Csata kezdetén minek vanishelsz? Maradj stealthben és indíts onnan. Rupture gyakorlatilag fölösleges, ha nagyon pro vagy, ad 1-2% dps pluszt, de ha kicsit hibázik a rotád, akkor 1-2% minuszt inkább. Ambush után 2 cp-vel már mehet egyből az snd és elsődleges prioritással kell fenn tartani és inkább eltolni egy akár 2 cp-s snd-t, mint megvárni, hogy lejárjon és 5 ponttal újra rakni.
Revealing strike előtt energy pool, 40 energyvel fölösleges eltolni, mert akkor nem tudsz utána rögtön ss-t nyomogatni. A legjobb 80-90 energynél eltolni és elég akkor frissíteni vagy újra rakni, mielőtt ss-t vagy evist tolnál, de akkor mindenképpen.
KS mindig legyen cd-n, insight buffra max akkor érdemes várni, ha már csak 1-2 ss van a következő szintig.
AR és SB mehet egyszerre, én egy makrora raktam őket, ugyanannyi a cd-je mindkettőnek és nagyon jól erősítik egymást.

(#47112) lapuli válasza Arnold2 (#47110) üzenetére


lapuli
tag

Azért szeretem a rugot mert mikor megvettem felé éve vele kezdtem el és valahogy nem is akarok más kasztot mert legalább megtanulok 20 gombot nyomni egyszerre igaz utánna olvastam hogy mennyien utalják ráadásul vér elf a másik akit utalnak :-)

Lirion : köszi a tanácsokat ez elején tényleg stélből megyek nem vanisből

[ Szerkesztve ]

Jaaa spricce dóze maximum

(#47113) Arnold2 válasza lapuli (#47112) üzenetére


Arnold2
őstag

Ó nem ítélkezem én, tőlem azzal játszol amivel legjobban szeretsz :)

Anno, nagyon régen mikor elkezdtem WoW-os pályafutásom, akkor azt balga módon PvP szerveren kezdtem (warlockom van). Ott, akkor egy olyan egészséges utálatot fejlesztettem ki a rugók iránt a sorozatos gankelések miatt, hogy az azóta is kitart (lassan két éve vagyok már PvE szerveren és még mindig :) ). A néhai STV-ben főleg, mikor az még egy volt és szent :) De igazából bárhol ott lapultak és vártak rám, 5 gankelésből 4 rugó volt. Anno csak azért húztam fel 85-re a DK-t, hogy vissza-gankeljem, de ugye DK ellen már nem volt akkora az arcuk anno :)

És azóta is tartom, hogy a WoW szebb és naposabb lenne, sőt még több loot is esne az LFR-ben ha nem lennének rugók :D :P

[ Szerkesztve ]

(#47114) lapuli válasza Arnold2 (#47113) üzenetére


lapuli
tag

Hát persze a lootot is kend rá szegény kis rugokra :-D

Jaaa spricce dóze maximum

(#47115) andko123


andko123
tag

Most húztam fel enchat a JC mellé, és hihetetlen pénzt lehet vele szakítani, egy auctionator, auctioneer segítségével. Először is disenchant profitos itemeket vettem, majd Ghost iron ore prospect -> kék gemek mennek cut gemnek, zöldek nyakláncnak/gyűrűnek -> disenchant. Ezt megcsináltam kb. 400G-nyi ghost iron oreból, ezeket mind eladtam, és tegnap bejött csak ezekből 4500 g :) Abból lejön a mat, az még 4100. eddig örültem ha mining/JC-vel egy nap csináltam 1k-t

(#47116) kenwood válasza Arnold2 (#47113) üzenetére


kenwood
veterán

"Anno csak azért húztam fel 85-re a DK-t, hogy vissza-gankeljem, de ugye DK ellen már nem volt akkora az arcuk anno "
ez azt jelenti,h a pve geares altoddal leverted a pvp geares rugokat ?

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#47117) Arnold2 válasza kenwood (#47116) üzenetére


Arnold2
őstag

Nem voltak azok sem feltétlen PvP gearben. Többnyire egy helyen dailyztünk és úgy gondolta milyen király 3* egymás után engem megtalálni. Ekkor kilogoltam, és az akkor viszonylag jól PvE gearelt DK-mal elkaptam. Legtöbbször sikerült elkalapálni és "visszaadni a szívességet" (már ha nem tolt egy Vanisht és jobbra el), de volt ám pár über mensch is, aki a DKmon is kifogott. Ennyi.

(#47118) hemaka válasza Arnold2 (#47117) üzenetére


hemaka
nagyúr

Én most is így húzom a karikat, hogy mindig a környéken van a 90es is. Aztán aki sorozatosan keménynek érzi magát, annak visszaább verem az arcát. :D

(#47119) Arnold2 válasza hemaka (#47118) üzenetére


Arnold2
őstag

Én meg átmentem egy PvE szerverre. Abszolút nincs semmilyen PvP mentalitásom, így minek szívassam magam fölöslegesen (főleg olyan abszolút esélytelen szitukban pl, mikor rajtam volt 5 mob, azt ő úgy gondolta, hogy biztosra megy.. na mindegy).
Akkor a klán miatt kénytelen voltam maradni, de ahogy azt már nem kötött, "menekültem" is Arathorra. Így most már csak azon mérgelődöm (már ha egyáltalán), ha előttem tagelli be a mobot.

(#47120) Lirion válasza hemaka (#47118) üzenetére


Lirion
addikt

Hát én ezzel hiába próbálkoznék, hiába van 90es karim. :) Az ellenfél jót röhögne, hogy átlogolok a nagy karira és azt is elpicsázza. :D

(#47121) birno válasza kenwood (#47109) üzenetére


birno
addikt

Innen szedtem: [link]

(#47122) tskó válasza andko123 (#47094) üzenetére


tskó
tag

Húzzál tailoring-ot az encsa mellé, akkor lesz ócsóér'.

(#47123) tskó válasza Arnold2 (#47069) üzenetére


tskó
tag

"Amúgy picit ironikus, hogy a játék történetében a nagy, erős és összetartó Alliance gyakorlatilag simán el tudná gyepálni a hordát, főleg az 5.2-ben történtek után, de gyakorlatban zsinórban bukja a BGket"

Ez hogy jött le neked? Gyakorlatilag az Easter kingdom déli része mondható allis felségterületnek.

A pvp-beli különbségnek két oka is van. A horda fajoknak jobb racial-jaik vannak, a másik ok pedig az, elso ok miatt általában a kezdők vannak az alliban vagy akiket nem zavar ha buknak :DDD

(#47124) andko123


andko123
tag

Érdekelne valakit egy JC+Encha gold making videó? Mert én akárhogy kerestem, nem találtam rendeset(!), vagy max még MoP launchit, és én most 400 gold investtel(Ghost Iron Ore) csináltam 6,2k-t, és még nincs vége a napnak. :)

(#47125) birno válasza tskó (#47122) üzenetére


birno
addikt

Csak azzal meg utána nem megy sokra, nem?
Ha JC-t húz lehet picit nehezebb, de legalább lehet használni később is.

(#47126) andko123 válasza birno (#47125) üzenetére


andko123
tag

JC-m van, de egyáltalán nem érte meg catás jeweleket csinálni, mert a matok is ugyanolyan drágák voltak, miningom meg már nem volt. :/

(#47127) Grampy


Grampy
aktív tag

Sziasztok!

Jelenleg jegelve van az accountom, Cataclysm előtt abbahagytam, de kipróbálnám a 10 napos Cataclysm trialt. Mit kell tennem, hogy ne MoP legyen belőle? Alap+BC+WotLK-t fenn van, 3.5-ig van patch-elve. Launchert ha elindítom, mit fog feltenni?

(#47128) Lirion válasza Grampy (#47127) üzenetére


Lirion
addikt

A trialt az account management oldalon tudod aktíválni, arra pedig esélyed sincs, hogy mop trialt aktíválj, ha csak LK-ig van meg a játék. A klienset 5.2-re fogja frissíteni természetesen, de a mop-os tartalmakat nem fogod elérni és csak 80,999999 szintig tudsz fejlődni.

(#47129) etooo válasza Grampy (#47127) üzenetére


etooo
senior tag

Ha 2012. 03. 04.-e előtt hagytad abba (igaz a "cata előtt" erre utal), akkor inkább kérj valakitől egy Scroll of Resurrection-t, és megkapod ingyen a Cataclysm-et (+7 nap játékot, és egy instant lvl80at), aztán erre már kiválthatsz 10 napos MoP trialt is.

[ Szerkesztve ]

(#47130) Grampy


Grampy
aktív tag

Köszönöm a segítséget! Közben elindítottam a Launchert, végzi a dolgát.

(#47131) tskó válasza birno (#47125) üzenetére


tskó
tag

Hát valamennyi nadrág encsantot el lehet adni, illetve a bonusz köpeny encsák kb a jade sipirit/dancig still szintjén vannak. Heti egy nagy táskát tudsz csinálni ami 3-4k-ért elmegy, +3 mount. Viszont sokkal olcsóbb húzni, mint a jc-t és kifogyhatatlan alapanyagod lesz a enhantinghoz, ami egy aranybánya.

(#47132) ExPeacer91


ExPeacer91
csendes tag

Üdv!
Arathor Alliance oldalról kérhetnék egy kis infót? Mennyien vannak, milyen a hozzáállásuk a dolgokhoz, pugok, stb mennek?
Köszönöm!

andko123
Gyártod a neckeket és vendorozod? Engem mindenféleképp érdekel, ha valami összetettebb :)

[ Szerkesztve ]

(#47133) Arnold2 válasza tskó (#47123) üzenetére


Arnold2
őstag

Aham. Tehát ebből következik, hogy az ÖSSZES többi a horda területe. /facepalm

És akkor most abba tényleg bele se menjünk, hogy az Alliance tényleg egy szövetség, a másik oldalon az úgy nevezett horda egy lazán már már csak megszokásból együtt maradt banda.
Sylvanas - Ott veri át Garrosh-t ahol tudja. Temetőkbe járt sírt rabolni hogy a kis undead populációt valahogy növelje.
Baine Bloodhoof - Na ő valóban ér valamit, csak eléggé tejfeles szájú még ahhoz hogy sokat nyomjon a latba. Nem tudom hogy alakul majd a WoW történelme, de őt el tudnám képzelni a horda élén, már ha lesz még horda :P Ja, azt ugye nem írtam, hogy szeretett faterját épp Garrosh ölte meg?
Lor'themar Theron - ... Annyira nincs jelen sehol, hogy meg kellett néznem a nevét wowheaden.
Vol'jin - Na ő a másik aki még talán ér valamit, de a Dagger in the Dark scenárióban történtek után szerintem ő sem az a kifejezett pártkatona.
Garrosh - Remélem le sem kell írnom, hogy hány sebből vérzik már szegény 'Narancs'....

Szigorúan lore szerint ennél szarabb helyzetben a horda már nagyon nem lehetne. Az hogy együtt van még a bagázs annak köszönhető, hogy nem lehet őket egy huszárvágással a Dunába dózerólni, mert még Obi Van Kenobi és megérezné azt a sok "lore Vér István" felhördülését ama bizonyos messzi messzi galaxisban.

A készítők megpróbálnak mind a két fél kedvére tenni, de ha félreteszem az ally fanboyságom, te meg a hordásat, akkor objektíven is látható, hogy a horda még sosem volt ilyen szar helyzetben, az ally meg ilyen jó erőben (főleg miután Jaina-nak is megjött vére az esze és nem Dalaran legmagasabb tornáyból játszik Svájcot).

[ Szerkesztve ]

(#47134) ígyvanferi válasza Arnold2 (#47133) üzenetére


ígyvanferi
addikt

"...és nem Dalaran legmagasabb tornáyból játszik Svájcot" :DDD

Lor'themarról fogalmam sem volt ki (persze kilogikáztam a felsorolásból, de na...), ami annál is inkább szomorú, mert blood elf a mainem, egyúttal az első karakterem, de kb. 5 éve jártam utoljára Silvermoon City-ben, most meg pár hónapja nem játszom.

(#47135) Arnold2 válasza ígyvanferi (#47134) üzenetére


Arnold2
őstag

Állítólag kap majd valami szeretetet a jövőben (a draeneiekkel egyetemben) mert nagyon nem lehet tudni róluk semmit (kivétel a könyvek ugye) a játékban.

(#47136) Assath válasza lapuli (#47108) üzenetére


Assath
csendes tag

Gem, enchant, reforge rendben?

(#47137) H.O.D.


H.O.D.
senior tag

Sziasztok,

Most kezdem el a priestemet felránvigálni 85-ről. A questeléstől már herótom van, nincs kedven negyedszer is végignyomni a kezdőterületet, ergo PvP-re mennék inkább. Melyik ágat célszerű választani? Főleg disc, meg shadow priesteket láttam, gondolom ezek az opciók.

Where do you want to go today?

(#47138) Arnold2 válasza H.O.D. (#47137) üzenetére


Arnold2
őstag

Igen. Innentől kezdve igazából egyszerű a kérdés. Healelni szeretnél vagy DPS? Illetve hol szeretnél érvényesülni: aréna, RBG, random, BG?

(#47139) andko123 válasza ExPeacer91 (#47132) üzenetére


andko123
tag

Hát alap ore shufflet csinálom, néha egy kis extram inkább az lenne benne a lényeg hogy bizonyos addonokkal mennyi + goldot lehet keresni.

Egyébként tegnap eszméletlen, 10k(!) goldot szedtem össze, úgy hogy mellé toltam egy LFR-t, instát, és pár BG-t. :) Meg is ünnepeltem azzal, hogy gyártottam magamnak egy Sapphire Panthert, imádom ezeket a panthereket, hihetetlen szépek, kivéve a legdrágább, a fekete... :P

(#47140) H.O.D. válasza Arnold2 (#47138) üzenetére


H.O.D.
senior tag

Szerintem random, nem nagyon van lehetőségem RBG-re menni, illetve arénázni sem. Akkor marad a disc, mert eddig shadow / holy ágon tevékenykedtem, legalább most ezt is kipróbálom.

Arra mennyi esély ban amúhy, hogy ratedre talál az ember csapatot? Gondolom, ott az összeszokottság a lányeg, nem csak úgy az utcáról jön össze a csapat.

Where do you want to go today?

(#47141) Wolverine válasza Arnold2 (#47135) üzenetére


Wolverine
félisten

Lor'themar az 5.1-ben is aktív volt, és az 5.2-ben ő vezeti a hordás akciót :P Ez nem elég egyelőre?

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#47142) Arnold2 válasza Wolverine (#47141) üzenetére


Arnold2
őstag

Vadászkutya legyek, de ezekről én lemaradtam. Hol, mikor? Vagy ezeket csak horde only lehet megtapasztalni?
Vagy nagyon csúnyán lemaradtam róla és elklikkelgettem?

Tényleg érdekel ám, bejövős a WoW lore.

(Akkor ez volt az a kis szeretet amiről beszéltek neki).

Amúgy most hogy így belegondolok, az atomot Dzsejnára a Sunreaverek dobták. Hmm

(#47143) andko123 válasza H.O.D. (#47140) üzenetére


andko123
tag

Keresel olyan magyar guildet, összeszoktok, és kész, nem nagy téma. Arena partnernek meg megfűzöl egy havert, hogy ownoljatok! ;)

(#47144) Wolverine válasza Arnold2 (#47142) üzenetére


Wolverine
félisten

Igen, Horde-only. Lor'themar szerepel a krasarangi questchainben (amelyben Silvermoonba is ellátogatsz) és komolyan összerúgja a port Garroshsal; illetve ahogy Jaina vezeti Isle of Thunderen a Kirin Tor előrenyomulását, úgy a másik oldalon Lor'themar a főnök :)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#47145) Beri válasza H.O.D. (#47140) üzenetére


Beri
addikt

Arra mennyi esély ban amúhy, hogy ratedre talál az ember csapatot?
Szerver és battlegroup függő. A ragnaros egy vicc ilyen szempontból, random nulla mmr-es teamek rohannak bele a késbe folyamatosan. Azon a szerveren egy kezemen meg tudom számolni a 2.2+ leadereket. A stromscale ilyen szempontból kategóriákkal jobb. Több ember, több team, nagyobb a pvp-sek aránya.

Gondolom, ott az összeszokottság a lányeg, nem csak úgy az utcáról jön össze a csapat.
Minden leadernek más a dilije. Az általános az, hogy van egy keménymag, amelyik fel akar menni és hajlandó rá időt is áldozni, aztán amilyen karakter hiányzik, azt kipótolják a guildből/tradechatről. Igen, /2-n hirdetnek mindenféle CR-rel, nullától 2.2-2.4-ig akár.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#47146) Arnold2 válasza Wolverine (#47144) üzenetére


Arnold2
őstag

Ahaaaam. Na ezt nem tudtam. Csak fel kellene már húzni azt a pandát horda oldalon, hogy megnézzem mi fán is terem ez a Lor'themar.
Na már ő is összerúgta a port naranccsal?! Ott mi volt a gáz?
Amúgy így akarják megalapozni a Garrosh elleni raid horda oldalát? Mert hogy az ally már most küldené a Megasztárba zsűritagnak az tuti, de gondolom a másik oldalról ez nem ennyire triviális.

(#47147) ígyvanferi válasza Wolverine (#47144) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Na, egyedül Krasarangben nem végeztem ki a questeket, ezért nem tért még mindig haza a tékozló fiú...

(#47148) Wolverine válasza ígyvanferi (#47147) üzenetére


Wolverine
félisten

Ez nem az alap Krasarang-questchain, hanem az 5.1-ben érkezett.

#47146: az megvan, hogy az 5.3-as patch címe Escalation lesz? :) Az új frakció nevét meg le sem írom, akkora spoiler...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#47149) birno válasza tskó (#47131) üzenetére


birno
addikt

Azt a kifogyhatatlan alapanyagot is le kell gyártani, meg az ahhoz való cuccokat is ki kell farmolni/meg kell venni. :D
De van benne igazság, lehet encha+tailor érdemes egyik karin, mining+jc meg másikon.

(#47150) ígyvanferi válasza Wolverine (#47148) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Akkor meg főleg, abban az időben már alig játszottam.

Nekem megsúghatnád PÜ-ben, vagy ez már elhangzott itt-ott, nem annyira titkos, én is megtalálom?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.