Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Ez a topik a World of Warcraft világát érintő kérdésekkel, történetekkel és beszámolókkal foglalkozik.
Hivatalos rendszerkövetelmények WoW-hoz
Blizzard által támogatott videokártyák listája
Prohardveres, Blizzard in game Community
WoW Token goldárfolyama

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47601) Lirion válasza dudasj (#47600) üzenetére


Lirion
addikt

Csakhogy amióta megváltoztatták, a pvp cuccok sokkal kisebb ilvl-lel érkeznek. Lényegében ugyanott vagyunk, ahol régen is..

(#47602) dudasj válasza Lirion (#47601) üzenetére


dudasj
tag

Trükkös :) Nem pvp-em így nem tudtam, mindenesetre érdekes megoldás. Csak feltűnt hogy hc/raid-re is van aki pvp szerelésbe jött, eleinte gyökérnek hittem aztán megdumáltuk és utána is néztem...
Adatbázis szempontból nem rossz változás, így legalább adott ilvl adott nagyságú statokkal rendelkezik statikusan és egységesen.

(#47603) Teki1986 válasza dudasj (#47602) üzenetére


Teki1986
tag

Nekem jelenleg a PVE ilvl 521, míg a PVP 490 körül van.

Viszont amennyiben a resi helyett powert kapunk akkor tárgytalan a dolog egyértelműen a pvp gear lesz a jobb. De ezt én ezekszerint nem olvastam.

i5 2500k,Asrock Extreme 4,Ati HD6950

(#47604) Wolverine válasza Teki1986 (#47603) üzenetére


Wolverine
félisten

Hasonlítsd össze a Wowheaden ugyanannak a PvP-cuccnak a statjait a live realmeken és a PTR-en. Bár ahogy elnézem az adatokat, ez pont nem támasztja alá az emlékeimet és nem cserélik a Resilience-t PvP Powerre... csak a fegyvereken kerül a resi helyére mastery.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#47605) func93


func93
senior tag

2013. évi első negyedéves jelentés: Apadtunk 9,6M-ról 8,3M-ra.

Majd jönnek vissza 5.3-ra. :U

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#47606) Khelben válasza func93 (#47605) üzenetére


Khelben
nagyúr

Most van az 5.3, nem? Nekem is lejár pár nap múlva és lehet, hogy most nem fizetek be, kicsit meguntam.

(#47607) func93 válasza Khelben (#47606) üzenetére


func93
senior tag

no-no. 5.3 lesz a következő patch. abba lesz hangsúlyozva a horda-szövetség viszály.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#47608) tskó válasza Teki1986 (#47586) üzenetére


tskó
tag

Resire ne gemelj csak rakd ki a szetbónusz az elég. Arénához agi+crit-es gemet mindehova, rbg-hez inkább a agi+haste a jobb.

Sokan valami mágikus dolognak tarják pvp powert, meg kéne nézni a leirását. Ez nem spell penetration, hogy kötelező kirakni. A sebzést növeli az player-ekkel szemben, ahogy az agilty is... ami egy bizonyos szintig jobban, ugyanakkor crit-et is ad tehát jobb.

(#47609) hemaka


hemaka
nagyúr

Tudja valaki, hogy most akkor mi lesz ez az OG támadás? Mert tegnap épp arénázás közben hallottam valamit félfüllel... :D

[ Szerkesztve ]

(#47610) Wolverine válasza tskó (#47608) üzenetére


Wolverine
félisten

Az Agi által adott sebzésnövekedést a Resilience tompítja. Méghozzá az 5.3-tól kezdve 65%-kal, ugyanis ennyi lesz mindenkinek az alap Resilience. Vagyis csak annak kell utána számolni, hogy mi ad többet: ~1/3-nyi Agi (a PvE-hez képest), vagy a PvP Power (ami a dps mellett növelni fogja minden egyes self-heal nagyságát is, spectől függő mértékben)?

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#47611) Wolverine válasza hemaka (#47609) üzenetére


Wolverine
félisten

Mire gondolsz pontosan? Az 5.4-ben érkező raid címe Siege of Orgrimmar lesz, és mindkét frakció Garrosht fogja kergetni a városban. Ezt még a Mists bejelentése előtt közölte a Blizzard, de további részletek azóta sem szivárogtak ki.

(bocs a dupláért, szerkeszteni akartam, de 10 percre meghalt a Gamepod és kicsúsztam az időből...)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#47612) birno


birno
addikt

Druid-áknál a form:2 mióta jelenti a cat formot?
Neten mindenhol a form:3-at írják a cat-nek, de nekem a 2-essel működnek a macrok.
Ez valami nem rég életbe lépett változás?
Még 5.2-es guide-okba is a 3-as van írva.

(#47613) dudasj válasza birno (#47612) üzenetére


dudasj
tag

Nem azért van mert 0-tól indul a parancs?
Azaz a stance1 (bear form) az a form0 parancs, a stance2 (aqua) az a form1, a stance3 (cat) a form2...

(#47614) birno válasza dudasj (#47613) üzenetére


birno
addikt

Nem, csak amíg nincs aqua pl, meg travel, akkor addig más a számozás, csak ezt nem tudtam, azt hittem konstans, ami logikusabb lenne, mert ha ne adj isten bejön egy új form, akkor lehet az összes macrot átírni, meg lehet az addonokat is, bár azok nem tudom mi alapján kérik le a őket.

(#47615) Beri válasza birno (#47614) üzenetére


Beri
addikt

Mért így hivatkozol a formokra?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#47616) birno válasza Beri (#47615) üzenetére


birno
addikt

Hogy hivatkozzak?
Tudtom szerint így lehet macro-ban, de mond ha lehet másképp is.

(#47617) Riwee válasza birno (#47616) üzenetére


Riwee
csendes tag

Simán beírod a form nevét és kész. Mint pl.: /cast Cat Form.

(#47618) birno válasza Riwee (#47617) üzenetére


birno
addikt

De én conditionként használom "form:1" stb. formában, hogy csak akkor csináljon valami ha cat formban vagyok, Te meg a cat formba váltásról beszélsz. :)

(#47619) func93


func93
senior tag

A WoW mappa hány giga jelenleg? Melóba vagyok és este kapom meg a 64GB SSD eszközöm.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#47620) hemaka válasza func93 (#47619) üzenetére


hemaka
nagyúr

Én is egy 64GB-os ssd-t használok rendszernek(win7) + a wow (~24GB) is rajta van.

(#47621) Wolverine válasza func93 (#47619) üzenetére


Wolverine
félisten

Nálam 24,6 GB, de rengeteg addonnal és screenshottal.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#47622) func93 válasza hemaka (#47620) üzenetére


func93
senior tag

Hemaka.
Wolverine.

Köszi, megcsináltam. :R

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#47623) Azazello-


Azazello-
senior tag

hello,

Ragnaros Horda oldalon keresnek keso-este aktiv PVP guildet. Hpally.

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#47624) alpihun


alpihun
senior tag

Cata launchkor játszottam utoljára.
Érdemes újra belevágni (pvp-re gyúrnék)?

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#47625) Fandango válasza alpihun (#47624) üzenetére


Fandango
veterán

Szerinted ezt mi hogy dontsuk el helyetted?

(#47626) Arnold2 válasza alpihun (#47624) üzenetére


Arnold2
őstag

Igen!

(#47627) lakisoft válasza alpihun (#47624) üzenetére


lakisoft
veterán

Nagyon jó lett a content érdemes kipróbálni újra. :R

(#47628) func93 válasza lakisoft (#47627) üzenetére


func93
senior tag

Igazolom. Szerintem is merőben korrektek a dolgok. :))

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#47629) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

Sziasztok!

Rég játszottam utoljára (több, mint 1 éve, még 4.3.4 alatt), most viszont újra kedvet kaptam hozzá.
Szerintetek milyen lett a panda? Csak azért kérdezem, mert mindenhol negatív kritikákat olvasok, és aki próbálta, azoknak nem igazán jött be. Megéri megvenni?
Főleg a PvP rész érdekelne, mert nem vagyok nagy PvE-s.

(#47630) parandroid válasza <Lacy85> (#47629) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ez azért így már vagy trollkodás, vagy kiemelten minősített read-only üzemmód.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#47631) <Lacy85> válasza parandroid (#47630) üzenetére


<Lacy85>
addikt

???

Csak megkérdeztem, hogy milyen lett az új kiegészítő. Ebben mi a trollkodás? Pl. azt is írták, hogy a PvP rendszer nagyon el lett cseszve. Bocsi, ha véleményt kérek azoktól, akik esetleg már próbálták. :D

(#47632) Healbacsi válasza <Lacy85> (#47631) üzenetére


Healbacsi
őstag

Arra utaltak, hogy mindenhol negativ a kritika, de ha itt kapnal 1 pozitivat akkor megvenned? Sehogy se all ossze. Teny, hogy visszabb esett az aktiv elofizetok szama, de meg igy is boven 8 milla folott van. (ez nem feltetlen a panda gyengesegenek tudhato be, hanem a rengeteg f2p mmo-nak, illetve ez a jatek mar elmult 8 eves, ami egy hazassagban is nagy ido).

Mondjuk kivancsi lennek arra a sok negativ kritikara, mert eleg sok mindent lehet csinalni a pandaban, amivel az ember el tudja utni az idejet.

(#47633) <Lacy85> válasza Healbacsi (#47632) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Igen, lehet, hogy megvenném, mert pl. Catát is szidta rengeteg ember, nekem viszont nagyon bejött. Lényegében azért kérdeztem, milyen, mert általában annyit lehet róla olvasni, hogy "fúúú, de sz@r lett", meg "ratyi az egész pvp úgy, ahogy van", "el van cseszve minden kaszt", stb.
Az ilyen írások valószínűleg kicsit elfogultak, csak ugye ha már 50 helyen olvasom, akkor elgondolkodok rajta vétel előtt.

Ezért kérdeztem, hogy pl. a PvP milyen lett, mert ha azt mondjátok, hogy rendesen balance-olva van, vagy pl. nem rosszabb, mint Cata alatt, akkor igen, megveszem, és megyek újra játszani.
A PvE ennyira nem érdekel, mert raid-elni szinte soha nem járok, max 5 fős rdf, az meg szerintem nem gáz egyikben sem.

Valóban sok a F2P MMO, de szerintem egyik sem ér a WoW nyomába sem. Pedig szinte mindet kipróbáltam. :K

(#47634) hemaka válasza <Lacy85> (#47633) üzenetére


hemaka
nagyúr

Annyira nincs elcseszve, 1-2 tápos karakter van(mikor nem volt...), de pl. 2v2-be egész jól el lehet lenni bármelyik karakterrel.

(#47635) Healbacsi válasza <Lacy85> (#47633) üzenetére


Healbacsi
őstag

A pvp sose volt rendesen balance-olva:)

(#47636) <Lacy85> válasza Healbacsi (#47635) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Tudom, hogy mindig volt 1-2 izmosabb kaszt, de pandára kb. azt írták, hogy van 3, ami mindent visz, a többi meg nem ér semmit. De ezek szerint akkor "kicsit" túloztak :D

(#47637) ígyvanferi válasza Healbacsi (#47632) üzenetére


ígyvanferi
addikt

(#47631) EclipseGT: mondjuk 4 egész hsz-szel előtted pont ugyanezt kérdezte meg más is, a köztetek lévő hozzászólásokban pedig ott vannak a válaszok. Nehéz dolog ez az olvasás.

Rossz helyre címeztem...

[ Szerkesztve ]

(#47638) Cathfaern válasza Healbacsi (#47635) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

PvP balance-al amúgy 2 probléma van:
1. (ez a kisebb) PvE-re és PvP-re egyszerre kell balance-olni, mivel nincsenek külön skillek, illetve a skillek se viselkednek jelentősen eltérően
2. (ez a jelentősebb, amire nem gondolnak az emberek) Teljesen más PvP balance lenne szükséges "low skill"-re és "high skill"-re. Tipikusan a sok CC-vel rendelkező kasztoknál a probléma ez, lásd jelenleg a mage. Alacsony ratingen a mage-ek megölhetetlennek tűnnek, és mindenki azt sikítozza, hogy nerf nerf nerf. Ezzel szemben high ratingen tökéletesen meg tudják oldani a kezelésüket, és ha nerfet kapnának, akkor meg magas ratingen gyenge lenne a kaszt.

És ez utóbbival nagyon nehéz mit kezdeni :) Itt nem lehet szétválasztani a skilleket, amiket PvE / PvP esetén meglehet, ha low ratingre balance-olnak, akkor a hc réteg hagyja abba a játékot (ami létszámban kevés, de hangban nagy), ha meg magas ratingre, akkor meg a tömegek nem tudják élvezni (és hagyják abba). Most megpróbálnak kb. középre balance-olni, ami több-kevesebb eredménnyel sikerül is.

(#47639) Healbacsi válasza Cathfaern (#47638) üzenetére


Healbacsi
őstag

Ehhez meg azt is hozzatennem, hogy ha pl. Rbg-re gondolunk, akkor megint mas megallapitas lesz ervenyben (a te peldadban emlitet mage esetben is, mivel rbg-ben 1 mage altalaban massneed).

[ Szerkesztve ]

(#47640) Wolverine válasza Cathfaern (#47638) üzenetére


Wolverine
félisten

Valóban ez a helyzet, és ezt a választ szívem szerint elmenteném és beidézném mindenkinek, aki a PvP miatt whine-ol.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#47641) Cathfaern válasza Wolverine (#47640) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nyugodt szívvel :)

Btw. az is érdekes lenne még, hogy whine-olóknak adni 15 redukált specet (értsd: mindegyiknek max 3-4 képessége lenne), és lőjek be rájuk úgy az értékeket / módosítókat, hogy bármely 2 vagy 3 párosítást választva egyenlő eséllyel induljanak egymás ellen... kiváncsi lennék mennyi idő alatt adnák fel :D

(#47642) tskó válasza <Lacy85> (#47633) üzenetére


tskó
tag

Milyen? Rugó ha jó kitol 500k-t 5 másodperc alatt és közben te meg a healer stun-ban figyel. A druid 20sec-enként ciklonba rak, trinket meg ugye 2 percenként van. A monk rising sun kick 200k, ahogy a destro chaos boltja is. A Bm hunter és a pack-ja meg egy vicc. Hát ilyen.

(#47643) J o e


J o e
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék Tőletek, hátha szerencsém lesz.
Tudtok-e olyan klánt mondani, ahol hétvégi, péntek szombat (+ csütörtök, vasárnap néha) esti raidek vannak?
Aki tud esetleg, egy privit írjon, előre is köszi:)

(#47644) lakisoft válasza J o e (#47643) üzenetére


lakisoft
veterán

Arathor Horda oldal-t tudok segíteni. :R

(#47645) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Beírom ide is, hátha :)
Arathor Alliance oldalra keresünk 1 main tankot (class mindegy, dk-n kívül bármi jöhet, de pala preferált). Jelenleg 2/12 HC-n állunk. Heti 4 raid (szerda-csütörtök, hétfő-kedd), 20:50-es kezdéssel, és 00:00-s befejezéssel (amit fixen tartunk, nincs "na még try-oljuk egy fél órát").
Ha valaki tud jönni, és beválik, akkor fix spotja lesz a progress csapatban. Ebből adódóan bár szigorú attendance nincs, de szerencsés lenne a heti 4 raiden való részvétel. De ha ez nem megy és csak kevesebbet tudsz vállalni, akkor is írj, és megbeszéljük :)
Gear kevésbé lényeg, de 490-500 körül célszerű, mivel HC-kat szeretnénk folytatni. Illetve elvárás, hogy hajlandó legyen tanulni az illető, ha építő kritikát kap, akkor annak ne /gquit legyen a vége :)
Ha esetleg nem tank vagy, hanem ranged dps, vagy healer, akkor is írj, és lehet egyezségre tudunk jutni... (melee dps spotra sajnos nincs szabad hely)

Ha valakinek felkeltettem az érdeklődését, további infókért dobjon egy privátot :)

(#47646) lakisoft válasza Cathfaern (#47645) üzenetére


lakisoft
veterán

A legtöbb guild keres de nem talál? Mi van itt kérem? :Y

(#47647) Cathfaern válasza lakisoft (#47646) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Fogynak sajnos a wow előfizetők, ráadásul magyar vonalon egyrészt erős elvándorlás van Ragnaros és Twisting Nether fele, továbbá elvándorlás van alliból horda fele (ragna alli is egyre inkább haldoklik, sorra szünnek meg, illetve váltanak hordára ott a guildek). Mondjuk Arathor ez utóbbiból kivétel, itt az alli az erősebb.

Főleg tapasztalt playerek kezdenek elfogyni, a régieknek már kezd sok lenni a 4-5-6-8 WoW-al eltöltött idő :) (újaknál pedig sokan már LFR-en nőttek fel, ami azért lássuk be nem ugyanaz, mint akár csak egy Lich King normal)

[ Szerkesztve ]

(#47648) tskó válasza lakisoft (#47646) üzenetére


tskó
tag

Lehet, hogy nem 1.8M ember ment el hanem sokkal több.

(#47649) Wolverine válasza tskó (#47648) üzenetére


Wolverine
félisten

Vagy csak a magyar előfizetők száma esik erősebben, mint az európai átlag.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#47650) Beri válasza Wolverine (#47649) üzenetére


Beri
addikt

Vagy csak simán nincs ember az arathoron.

eladó Aromamizer RDTA V1

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.