Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Ez a topik a World of Warcraft világát érintő kérdésekkel, történetekkel és beszámolókkal foglalkozik.
Hivatalos rendszerkövetelmények WoW-hoz
Blizzard által támogatott videokártyák listája
Prohardveres, Blizzard in game Community
WoW Token goldárfolyama

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46151) ko9 válasza aclandiae (#46147) üzenetére


ko9
addikt

Ha egy évet kihagytál, te se felejts el kérni valakitől egy Scroll of Resurrection-t :)

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#46152) Lirion válasza Cathfaern (#46149) üzenetére


Lirion
addikt

Látom, mindenki dw-nél ragadt meg. :) Igaz, hogy csak őt említettem, de rajta kívül volt még sok egyéb end boss is, pl. Nefarian, Chogall/Sinestra, Ragnaros, YoggSaron, Malygos, stb... De nem is az a lényeg, hogy hogy győzték le, hanem, hogy eddig rendre lore szerint is erősebb bossok jöttek az új tierrel. Folytatva ezt a logikát, a pandás bossok is erősebbek kellene, hogy legyenek, ha nem is az összes, de a legtöbb korábbi raid bossnál. Na most a kérdés, hogy ez valóban így van-e, és miért. :)

(#46153) Wolverine válasza Lirion (#46152) üzenetére


Wolverine
félisten

Nem hiszem, hogy C'Thunnál erősebb lett volna Kel'Thuzad :P Pedig közvetlenül utána jött.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#46154) ígyvanferi válasza Lirion (#46152) üzenetére


ígyvanferi
addikt

De hogy érted ezt a lore szerint erősebbet? Honnét tudjuk, hogy egyik erősebb a másiknál? Nem nagyon vagyok otthon a lore-ban, azt hozzáteszem.

(#46155) func93


func93
senior tag

Inscriptionnál hogy tudom unlockolni hogy tudja epic vállas encsiket csinalni amiket eltudok adni. Csak kékeket tudok.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#46156) Wolverine válasza func93 (#46155) üzenetére


Wolverine
félisten

Fejleszd a skilled?

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#46157) Cathfaern válasza Lirion (#46152) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nefarian: Eredetit 40 fős csapat győzte le, Cataclysmbeli pedig egy feltámasztott undead volt, szóval könnyen elképzelhető hogy gyengébb volt már
Chogall: Ő igazából csak egy "erős ogre", némi old god megszállás. De semmi extra ezen felül
Sinestra: Legyengült állapotában kaptuk el
Ragnaros: Eredeti verzióban csak visszaküldjük az világába. Cataclysmben normal módban nem ölöd meg, HC módban pedig Cenarius (demigod), Malfurion plusz további segítőkkel megy csak le...
YoggSaron: Eredeti verzióban 4 Titanic Watcher segítség fekszik el (szvsz a "csökentett segítő" módok inkább játékelem, mint lore)
Malygos: végülis csak a teljes Red dragonflight segít be a küzdelembe.

Egyéb kérdés? :)

"De nem is az a lényeg, hogy hogy győzték le, hanem, hogy eddig rendre lore szerint is erősebb bossok jöttek az új tierrel"
Lore szempontból soha senki nem mondott ilyet. Játékmechanikai szempontból persze igazad van, de ez az RPG stílus velejárója, hogy "kell" az erősebb gear, a nagyobb szint és az ebből fakadó nagyobb sebzés ahhoz, hogy érezd a saját fejlődésedet (azon már el lehetne vitatkozni, hogy ez tényleg kell-e, de az egy teljesen más téma :) ). Pl. egy Cho'gall lore szempontjából garantáltan gyengébb egy Kil'jaedennél, vagy Lich Kingnél.

(#46158) func93 válasza Wolverine (#46156) üzenetére


func93
senior tag

600/600 de már rájöttem hogy elnéztem...

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#46159) Healbacsi válasza Lirion (#46152) üzenetére


Healbacsi
őstag

Lore szempontbol mindig ugy kell nezni a jatekot, hogy a multbeli, a jelenlegi es a jovobeli patchekben behozott helyek, instance-ok, bossok, stb, stb mindig is leteztek. Szimplan ha nem fenyegeti vmi egesz Azerothot (lasd az old godok, Kil'jaeden, DW, Ragnaros ala cata, LK), akkor a championok (raiderek) osszekapjak magukat, es elmennek "kalandozni", es betornek az adott helyre (instance, raid, dungeon, hivjuk ahogyan akarjuk). Ott leolnek akit kell, kifosztanak mindent, jo sok kincset es fegyverzetet szerezve maguknak. Arra, hogy a raiderek betornek egy-egy ilyen helyre nincs tobb indok, mint egy questnel, amikor vki megker, hogy oljel meg neki 10 farkast, amik pusztitjak az allatait a farmja kozeleben.
Ha valami vilag megvalto dolog tortenik, akkor a championok (raiderek, halandok) mindig kulso segitseggel harcolnak, avagy ok segitenek az adott ellenfel legyozeseben, mert az maskeppen nem menne (ez adott esetben kozos erdek).

Igy pl szerintem lore szempontbol a legerosebbek az old godok (amibol mar 3 biztosan halott), az aspectek (Malygos, Deathwing), az elemental lordok (A'lakir (bar o elegge gyengus, Ragnaros), LK, azutan mar kicsit szoros a sorrend, de talan itt jonnek az oregebb, tapasztaltabb sarkanyok, majd az epikus ellenfelek mint pl Illidant, Khael'thas, stb. (ez az en most hirtelen felallitott sorrendem, siman lehet mas ha vki olvasottabb)

Az, hogy az adott bosst mikor es hany emberrel olted ne tevesszen meg, az csak az adott idoszak jatekmechanikajanak koszonheto feature.

[ Szerkesztve ]

(#46160) Lirion válasza Healbacsi (#46159) üzenetére


Lirion
addikt

A sorrendet én is hasonlóan állítanám fel és épp itt ütközik az ki, hogy eddig többé-kevésbé egyre erősödő ellenfelek voltak, legalábbis a kiegek fő bossai esetében (KT<Illidan<LK<DW). Nem tudom, mi/ki lesz a mop főbossa, de furcsa lesz (nekem), ha ezt a sorrendet megtöri.

Mivel ez egy rpg, nem lehet elvonatkoztatni attól, hogy a karakterek folyamatosan fejlődnek és erősödnek, de tételezzük fel, hogy a bossok egész más ligában játszanak és hozzájuk képest karakterfejlődés lényegében nem történik. Engem ebben az esetben (is) érdekelne, hogy a mop bossok hol is állnak nagyjából. Az nyilvánvaló, hogy a mezei legendás hősökhöz képest mérhetetlen hatalommal bírnak, de ezt honnan szedték össze?
Ha ekkora hatalmuk volt, miért nem próbálták már korábban meghódítani a világot?
Esetleg a köd a sziget lakóitól is elzárta a világ többi részét? De miért nem próbált senki a ködön túlra utazni? Hisz egy boss kategóriás hatalom biztosan elég erőforrással és kitartással rendelkezik/ett ahhoz, hogy a ködön átjuthasson.

A Sha az egy olyan misztikus erő, amiről simán elhiszem és elfogadom, hogy szinte korlátlan mértékben megerősödhet, ha elegendő személy táplálja érzelmekkel. De mitől olyan erősek a mogu és mantid bossok, mint akár csak egy démonlord vagy egy idősebb sárkány?

(#46161) Wolverine válasza Lirion (#46160) üzenetére


Wolverine
félisten

A moguknál a problémát a mágiájuk jelenti, amihez hasonlót senki más nem űz Azerothon (a titán technológián alapuló fleshshaping és a lelkek testbe ültetése). A mantidoknál is csak az jelent gondot, hogy Sha-fertőzöttek, normális esetben 100 év múlva kéne csak támadniuk és azt a Shado-Pan rend már felkészülve várná és kezelné.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#46162) Cathfaern válasza Lirion (#46160) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Igazából nem tudjuk még, hogy a jelenlegi kiegnek ki lesz a fő bossa :) Hisz ez még csak az első patch, a mostani bossokat ne DW-hez meg LK-hoz, hanem Cho'gallhoz vagy Lady Vashj-hoz hasonlítsd. Amúgy ha Klaxxi exalted meg van már, és végighallgattad a szöveget, akkor megtudni a Sha-k eredetét is, amiből kiderül, hogy nem alacsony ligában fociznak :)

Ködből azért nem törtek ki, mert egészen amíg az Alli - Horda párharc ki nem szabadította őket, elzárva voltak, mint annó az Old Godok is.

"Esetleg a köd a sziget lakóitól is elzárta a világ többi részét? De miért nem próbált senki a ködön túlra utazni?"
Lényegében a külvilág elől teljesen elrejtette a szigetet. Az ottlakok meg miért akartak volna elutazni? Főleg hogy a köd a Sundering miatt / ellen lett létrehozva, nem tudták azt se, hogy bármi használható maradt-e utána a külvilágból.

(#46163) Wolverine válasza Cathfaern (#46162) üzenetére


Wolverine
félisten

Igen, ez a pandarenek történetéből - ha elolvasod a Lorewalkers scrollokat - ki is derül: azt hitték, hogy a Sundering után a világ többi része elpusztult. Ráadásul aki átmerészkedett a ködön, az sosem tért vissza; egy kivétellel: Liu Lang tudta, hogy a tengeri teknősök mindig hazatalálnak a szülőhelyükre, ezért egy ilyenen indult el. Aztán idővel a teknős megnőtt, ő meg 5 évente visszatért Shen-zin Su hátán, és magával vitte a kalandvágyóakat is. Végül egyszer senki sem csatlakozott hozzá, és ezután nem is tért már vissza Pandariára a Wandering Isle.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#46164) Cathfaern válasza Wolverine (#46163) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Arra még nem volt időm, hogy a Lorewalkers frakciót végigtoljam :B De tervben van

(#46165) Wolverine válasza Cathfaern (#46164) üzenetére


Wolverine
félisten

Nem hosszú, ha tudod, mit hol keress :)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#46166) ko9 válasza Cathfaern (#46164) üzenetére


ko9
addikt

Két óra alatt kb megvan, megéri végigolvasni :)

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#46167) Bence717


Bence717
tag

Hello! Van egy iks problémám, nem tudom ide tartozik-e vagy sem a lényeg, hogy nem tudok wow-ozni. Amikor bekapcsolom a gépet minden rendben majd eltelik egy fél perc és egyszerűen lefagy. Az egér mozog kattintani nem tudok start menü és feladatkezelő nem indul blablabla... mi a teendő ilyenkor? Rendszervisszaállítást próbáltam de az sem oldotta meg a problémát. Előre is köszi.

(#46168) Bence717


Bence717
tag

Csökkentett módba megy rendesen, most is úgy írok.

(#46169) Wolverine válasza Bence717 (#46167) üzenetére


Wolverine
félisten

Nézd meg az Eseménynaplót, szerepel-e benne valami; illetve most csökkentett módban futtass le egy víruskeresést. Emellett azt tanácsolom, hogy holnap nézz bele a gépedbe és takarítsd ki az esetlegesen ott levő port belőle.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#46170) func93


func93
senior tag

Combat rugónak érdemes kivenni valorbol valamit?

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#46171) Lirion válasza func93 (#46170) üzenetére


Lirion
addikt

Persze, hogy érdemes. Miért ne lenne az?

(#46172) aclandiae


aclandiae
senior tag

Warrior: hogy lehet alacsony szinten az aggro-t megtartani instában? Lesz olyan állapot majd később mint a paladinnal ("instant aggro")?

(#46173) Healbacsi válasza aclandiae (#46172) üzenetére


Healbacsi
őstag

Warriorral szerintem marha konnyu tankolni, foleg alacsony szinten. Mennyi az az alacsony? (csak tudni milyen eszkozeid vannak, es tudjunk specifikusok lenni, mert az alacsony lehet lvl1 is)

(#46174) Wolverine válasza aclandiae (#46172) üzenetére


Wolverine
félisten

Kezdésnek legyél Defensive Stance-ben... és használj pajzsot.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#46175) arpi6k válasza func93 (#46170) üzenetére


arpi6k
addikt

Persze hogy érdemes. Arra figyelj hogy a haste-es cuccokat vedd ki elsőnek, mert combat rugónak nagyon fontos stat a haste.

Intel & ATI

(#46176) aclandiae válasza Healbacsi (#46173) üzenetére


aclandiae
senior tag

Lvl30 vagyok éppen. Ha 1 target van az nem gond, de ha 3-4 közé kell belépni, akkor általában 1 marad, a többi elfut. (persze más kérdés, ha a többi 3 parti-tag ezeket támadja, és nem az én targetemet.) Hiába nyomok egy tauntot/Thunder Clap-ot hamar lefordulnak rólam. Palával simán egyben tartottam sokkal többet is.

Van pajzs, de ebben a Stance-ban nem termelődik szinte semmi rage, akkor miből használjak képességet?

(#46177) Wolverine válasza aclandiae (#46176) üzenetére


Wolverine
félisten

Vannak rage-generátor abilityjeid, azokat használd először. Melyek azok? Amelyek ingyenesek :P

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#46178) Healbacsi válasza aclandiae (#46176) üzenetére


Healbacsi
őstag

Lvl 30-on kb ezt kellene csinalni: Charge - tolsz egy Thundeclapet - kitargetelsz es Shield slam - ujabb target valtas es devastate - Thunderclap amint aktiv - megint ujabb targetre devastate - ujabb es shlield slam - megint thunderclap - es igy tovabb.

Edit: 30-on meg nincs cleave, igy amint raged van tolj az utes melle heroic strike-ot.

Ha valamelyik mob elszalad, akkor mehet bele egy taunt, esetleg ha egy masik is elszalad, akkor abba menjen heroic throw, ekkor kicharge, thunderclap, es megint korbe targettel mehetnek az utesek.

Ha majd meglesz a cleave-d, onnantol egyszerusodik nemikepp, de kb mar a 3 utestol kezdve nem szabadna barkinek is lehuznia.

Ja es fontos, hogy te huzz.. legyel onallo, es inkabb menj bele egy ujabb csapatba charge-al, a healer majd kovet.. ekkor tuti meglesz az agro elonyod az ujabb groupon, amig a dps odaer.

[ Szerkesztve ]

(#46179) Nite válasza Cathfaern (#46162) üzenetére


Nite
őstag

hat ha CM nem hazudott nekunk akkor azert 98% hogy ki lesz utolso boss :B

Paid my dues!

(#46180) norton2


norton2
csendes tag

Szeretném megköszönni a közel ezer látogatást, amit Tőletek kapott a Gold Hungary blog!

Köszönöm, és Boldog Új Évet! :)

Norton

[ Szerkesztve ]

(#46181) Cathfaern válasza Nite (#46179) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Azt se szabad készpénznek venni amit fél évre előre ígérnek, nem hogy amit 2 évre előre :) Cataclysm és WotLK esetén egyértelmű volt, hogy ki lesz az end boss, hisz az egész kieg róluk szólt, de pl. BC-ben sem Illidian lett végül. Szóval én azt mondom, hogy még bármi lehet :)

(#46182) DrGonzo22 válasza Cathfaern (#46181) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Ilyen alapon WOTLK endbossa sem LK volt, persze a Ruby Sanctum kisebb raid, mint SWP.

(#46183) hemaka


hemaka
nagyúr

Ha megvettem az egész packot, ami eddig(próba verzió) volt az kuka és újra le kell töltenem az egészet?

(#46184) #32070144 válasza hemaka (#46183) üzenetére


#32070144
törölt tag

Nem, a kliens megegyezik a teljes verzióéval. Sőt, ha a meglévő starter editiont upgrade-eled, akkor minden karaktered megmarad és továbbviheted őket.

(#46185) Wolverine válasza hemaka (#46183) üzenetére


Wolverine
félisten

Nem. Lépj be nyugodtan a játékba, a login screenen levő Upgrade gombra kattints rá és add meg a CD-kulcsod. El kell telnie egy kis időnek, mire aktiválódik a dolog, ez maximum 72 óra lehet.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#46186) hemaka válasza #32070144 (#46184) üzenetére


hemaka
nagyúr

Igen, ez volt éppenséggel a gond, hogy a weboldalon upg-em és a full kliensben hiába jelentkeztem be, még mindig az fogadott, hogy Upg vagy free trial...
Szóval most uninstall az egészet és újra letöltöm, remélem mostmár jó lesz és nem kell megint 0-ról húzni a karaktert...

Wolverine
Ha nekem full digital van, akkor is aktiválgatni kell, vagy majd frissül?

szerk.
Már letöröltem, most töltöm le megint(20%). Akkor várok majd, hogy aktiválják, köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#46187) Wolverine válasza hemaka (#46186) üzenetére


Wolverine
félisten

Ne! Csak nem frissült még a Battle.net! Várj türelemmel...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#46188) aclandiae válasza Healbacsi (#46178) üzenetére


aclandiae
senior tag

Miután átléptem a 30-as szintet, és instákból jött pár tankos item, meg bejött 1-2 új spell azóta nincs gondom az aggro tartásával! Élvezet tankolni a warriorral! Bejöttek a tippek is! Remélem ahogy lépegetek feljebb, csak még jobb lesz. Kezdem megszeretni. :K

Dps-re az arms vagy a fury jobb választás? Érne annyit a 2 db kétkezes fegyver mint amit az arms tudna? :U

(#46189) hemaka


hemaka
nagyúr

A leveling már megy, meg a gold cap is eltűnt, de a posta és az ah még nem mükszik(a trial képernyő még megjelenik).
Bár elvagyok így is, de azért remélem holnapra frissül majd minden. :)

(#46190) pckownz


pckownz
senior tag

Jól látom, hogy lvl60-on nincs healer pvp gear paladinra? :F

(#46191) Nite válasza Cathfaern (#46181) üzenetére


Nite
őstag

igazad van, de azert az a bizonyos "voljin-garrosh" parbeszed is sokat sejtet amit kezdo-trollkent lehet megnezni :K

legalabbis remelem mert en cata eleje ota "arra" varok :B

[ Szerkesztve ]

Paid my dues!

(#46192) Healbacsi válasza pckownz (#46190) üzenetére


Healbacsi
őstag

Lvl 60-on nem volt kifejezett healer paladin. (ez persze igy direktben nem igaz). Szoval gear se kellett nekik, visszamenoleg meg nem fognak berakni ilyen geart.

(#46193) Wolverine válasza Healbacsi (#46192) üzenetére


Wolverine
félisten

Volt, de raidelt és nem PvP-zett.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#46194) birno


birno
addikt

Pandarenkent miutan frakciot valasztottunk csak 85-oskent lesznek kuldik Pandaria-n?
Addig csak a regi teruleteken? Par daily-t kiveve lvl 20-tol ahogy lattam.

(#46195) Nite válasza birno (#46194) üzenetére


Nite
őstag

pandaria-ra csak 85-n tudsz atmenni ;)

Paid my dues!

(#46196) Wolverine válasza birno (#46194) üzenetére


Wolverine
félisten

Lvl10-12 körüli vagy, amikor elhagyod Wandering Isle-t és utána lvl85-ig ugyanazon az úton kell járnod, mint korábban.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#46197) Healbacsi válasza Wolverine (#46193) üzenetére


Healbacsi
őstag

A raideket amiket emlitesz, minden healelni tudo klassz: priest, druid, shaman, pala healer volt. Csak a nagyon kiveteles jatekosok dpselhettek vagy tankolhattak hybrid karakterekkel. ( ez persze kisarkitott mondat, mert voltak kivetelek, ambar altalanossagban igaz.). Pvp-ben is volt par healer paladin, de attol a nehany kiveteltol eltekintve healer pala nem nagyon volt.

(#46198) Wolverine válasza Healbacsi (#46197) üzenetére


Wolverine
félisten

Nekem mondod? :D Az 1.4-ben kezdtem játszani, épp elég változást láttam azóta; olyanokat is, amilyeneket sokan ma el sem tudnának képzelni... :)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#46199) birno válasza Wolverine (#46196) üzenetére


birno
addikt

Eh, azt hittem az uj fajjal legalabb a teljes szintezes Pandarian lesz, na mindegy.

(#46200) Healbacsi válasza Wolverine (#46198) üzenetére


Healbacsi
őstag

Kar volt odavetni ezt a volt, de raidelt felmondatot, mivel nem onszantukbol healelt egy hybrid class sem. Kar is errol vitazni mert nem visz elore.

A srac kerdese arra vonatkozott, hogy miert nincs holy pvp gear. Nem volt kifejezett healer paladin, igy nem volt se healer druid pvp, se healer shaman pvp gear sem.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.