Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Ez a topik a World of Warcraft világát érintő kérdésekkel, történetekkel és beszámolókkal foglalkozik.
Hivatalos rendszerkövetelmények WoW-hoz
Blizzard által támogatott videokártyák listája
Prohardveres, Blizzard in game Community
WoW Token goldárfolyama

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47801) Khelben válasza tskó (#47798) üzenetére


Khelben
nagyúr

Hát nem is tudom... És mivel megy? Napelemről? Javítani se kell soha? Nem is kerül semmibe a Blizzardnak? :D

(#47802) aclandiae válasza tskó (#47799) üzenetére


aclandiae
senior tag

Lehetne, hogy csak egy minimális összeg a terhelés példának 5€, így biztosítva lenne hogy komolyan gondolja, és feleslegesen nem menne erre erőforrás.

Azt sem értem miért nincs account szintű transfer egyben, olcsóbban? Nekem pl 8 karakterem, 40e-ért vihetem át mindent!

Ami a leginkább bosszantó, hogy annak idején 10e volt 1-1 kieg, most meg 11500-ért bárki egyben megveheti? Semmit nem jelent nekik az idő, amit a játékkal töltöttem?

Ó, és az acc-ot meg tilos eladni, LOL!

ígyvanferi: én már március óta nem játszom vele. 1 karival még érdekes volt a szintezés, de napikra már nincs türelmem. Az a baj, hogy amikor megvan a 90, csak az unalmas ismétlődő szöszölés van, vagy gyűjtögetés, de nincs más elfoglaltság.

(#47803) rt06 válasza aclandiae (#47802) üzenetére


rt06
veterán

"Semmit nem jelent nekik az idő, amit a játékkal töltöttem?"
de, pontosan ezt fizettek ki az eddigi kiegekert

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#47804) Wolverine válasza ígyvanferi (#47800) üzenetére


Wolverine
félisten

Új raidtier az 5.4-es patchben jön majd, ami nyár végén vagy ősszel várható. Új 5 fős instance-ok ebben a kiegben már nem lesznek, csak scenariók és heroic scenariók.

#47799: a karakterköltöztetés/átnevezés stb. olyan szolgáltatás, amivel külön dolgoznak a GM-ek (azt biztosítva, hogy ne legyen hiba közben). Ezért kell érte külön fizetni; pont úgy, mint amikor egy extrát kérsz a mobilszolgáltatódnál.

#47802: a szép emlékek, amit a játéknak köszönhetsz és a jó szórakozás... a Blizzard ezt nyújtja a pénzedért.

[ Szerkesztve ]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#47805) tskó válasza ígyvanferi (#47800) üzenetére


tskó
tag

Neked is lehet pontos infód, mert a weblapjukon ki van írva az aktuális játékosszám és nem negyedévente hazudnak valamit.

(#47806) tskó válasza Khelben (#47801) üzenetére


tskó
tag

A blizzardnak semmibe :DD

(#47807) Cathfaern válasza ígyvanferi (#47800) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

5.4 várhatóan augusztusban fog jönni (azzal jön új raid biztosan, 5 fősökről nincs információ).

(#47808) Khelben válasza tskó (#47806) üzenetére


Khelben
nagyúr

Akkor nem lennék náluk üzemeltető, gondolom még a dolgozók fizetnek, hogy ott dolgozhassanak.

(#47809) Arnold2 válasza aclandiae (#47802) üzenetére


Arnold2
őstag

Ami a leginkább bosszantó, hogy annak idején 10e volt 1-1 kieg, most meg 11500-ért bárki egyben megveheti? Semmit nem jelent nekik az idő, amit a játékkal töltöttem?

Aki meg most kezdené el a játékot akkor fizessen 50e Ft-ot, csak hogy up to date legyen a játék? Ez körülbelül olyan, hogy 4 éve vásároltam egy videokártyát 90e Ft-ért, ma ez a kártya ha ér huszat, akkor már boldog panda vagyok.

Az a baj, hogy amikor megvan a 90, csak az unalmas ismétlődő szöszölés van, vagy gyűjtögetés, de nincs más elfoglaltság.

Ez így megint szépen hangzik, de eddig nem ugyan ez volt? Anno mit csináltál miután elérted a 70-et / 80-at / 85-öt? Ugyan úgy repetatív dolgokat. Most annyi a különbség, hogy sokkal több olyan elfoglaltság közül választhatsz amit majd ismétlődően fogsz tudni csinálni.
A heti valor cap is olyan könnyen összehozható már, hogy csak na (ezt viszont én sérelmezem egy picit, hogy más lassan azért is kapsz 5 valort, ha mountra ülsz, de ez legyen az én gondom :) ).

Azt sem értem miért nincs account szintű transfer egyben, olcsóbban? Nekem pl 8 karakterem, 40e-ért vihetem át mindent!

Ezzel viszont teljes mértékben egyetértek. Bár nekem nincs 8 karakterem, de attól függetlenül a karakterenkénti pénz még így is sok.

(#47810) capafog23


capafog23
őstag

Én már abbahagytam a wowot jó egy éve, de most egy régi wowos ismerősnek behalt a gépe, és kéne neki egy új gép menjen rajta jól a wow jeligével. 100-120k keret (monitor van) lehetséges ennyiből kihozni hogy jól menjen a játék? várnék pár javaslatot hogy mire épüljön a rendszer, milyen proc/videókártya kéne hozzá, a többit már köré tudom építeni.

(#47811) Khelben válasza capafog23 (#47810) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nekem fullhd-ban I3+HD7850 párosítással megy, nem azt mondom, hogy fullfull beállításokkal, de közepes és full között félúton, raidekben is élvezhető sebességgel.

(#47812) kenwood válasza Arnold2 (#47809) üzenetére


kenwood
veterán

meg azt is tegyuk hozza,hogy aki mindig megvette az aktualis kieget,az friss contentet kapott.az mennyire lenne korrekt,hogy ugyanannyit fizet egy uj belepo a solozhato raidekert,mint azok akik honapokig progresselhettek az uj bossokon ?

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#47813) ígyvanferi válasza capafog23 (#47810) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Mennyire fog komolyan játszani? Mert elég lehet egy Trinity vagy a most megjelent Richland APU is. Mondjuk a legnagyobb. Én is egy 5800K-val játszottam, 10 fős raid nem volt gond neki 1680x1050-es felbontásban, pár extra effektet ha leveszek. SSD-n volt a WoW, talán számít.

(#47814) kenwood válasza ígyvanferi (#47813) üzenetére


kenwood
veterán

fight kozben nem hasznalja a vinyot,igy az ssd-t mindenkepp erdemes kihagyni,ha alacsony a koltsegvetes.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#47815) capafog23 válasza ígyvanferi (#47813) üzenetére


capafog23
őstag

Csak wowwal fog játszani, mint idáig is, csak a mostani gépe behalt és már elég régi.
Rendes videókáryát szeretne.

Ezt dobtam össze gyorsan, de túllóg a kereten.

(#47816) Wolverine válasza capafog23 (#47815) üzenetére


Wolverine
félisten

Ha találsz egy kicsit olcsóbb procit, az is elég lehet; és a VGA is lehet olcsóbb (de az 1 GB VRAM maradjon).

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#47817) func93 válasza capafog23 (#47815) üzenetére


func93
senior tag

én i5 előtt ilyennel wowoztam 1,5 évig:
i3 2120 + 6870 + 8gb ram. 25 főst is szépen vitte HIGH beállításokon (shadow:off).

#: ha apróról szedsz neki össze egy garis gépet jobban kijönnél az árakból és jobb gépet is dobnál össze mint a boltban.

[ Szerkesztve ]

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#47818) Beri válasza func93 (#47817) üzenetére


Beri
addikt

És segített bármit az i5?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#47819) func93 válasza Beri (#47818) üzenetére


func93
senior tag

nem igazán... bánom, hogy ráköltöttem. nem érezhető az fps növekedés.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#47820) Blizz


Blizz
őstag

Pet rename bugos lett 5.3-ban?

No mistakes, just happy little accidents

(#47821) sasa311


sasa311
veterán

Srácok, ha visszajönnék wowozni egy új accounttal akkor hogy érdemes elkezdeni?

Pletyka szinten hallottam olyat, hogy az első 20 szint "ingyenes" demo-val időkorlát nélkül és utána rá lehet telepíteni pl. egy Battlechesetet, ami ha jól tudom Lich kingig tartalmazza a játékot.

Ez így helytálló?

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#47822) Wolverine válasza sasa311 (#47821) üzenetére


Wolverine
félisten

Pontosan. A régi trial ma már Starter Edition névre hallgat, korlátlan ideig használható, de csak lvl20-ig lehet benne fejlődni. Ez upgrade-elhető egy Battle Chest CD-kulccsal teljes verzióssá, amiben a WotLK-ig benne van minden. A Cataclysm és a Mists jelenleg külön megvásárolandó.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#47823) sasa311 válasza Wolverine (#47822) üzenetére


sasa311
veterán

Hm, most nézem, ez a Scroll of Resurrection is egy érdekes opció... Ezen még filózok :)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#47824) Arnold2 válasza sasa311 (#47821) üzenetére


Arnold2
őstag

Igen, pontosak az infóid.
A trial, azaz Starter Edition verzióban számolnod kell egy két megkötéssel. Utána, ahogy te is írtad, ráaktiválhatsz például egy batlechestet ami Wrath of the Lich King-ig bezáróan tartalmazza a kiegészítőket.

A Cataclysm-et és a MoP-ot utána, már viszonylag olcsón meg tudod venni, akár itt a PH!-n, akár pl. az Offgamers-en (már természetesen ha nem ragaszkodsz a dobozokhoz).

S ahogy szokott lenni, a Starter Edition tartalmaz egy ingyen hónap játékidőt, a többi kiegészítő viszont már nem.

(#47823) sasa311: A SoR-t csak akkor tudod igénybe venni ha van egy olyan accountod ami legkésőbb 2012. március 4-e óta nem aktív és nem ingyenes Starter Edition.

[ Szerkesztve ]

(#47825) Wolverine válasza sasa311 (#47823) üzenetére


Wolverine
félisten

A Scroll nem feltétlenül él Magyarországon... de ha gondolod, kipróbálhatjuk, csak dobj egy üzenetet :P (igen, a mountot akarom :DDD)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#47826) sasa311 válasza Arnold2 (#47824) üzenetére


sasa311
veterán

Most ezen a SOR-on filózom.

Van egy régi accountom egy lvl 80-as druidával Ragnaroson.
Ha a haverok azt az accountot felélesztenék akkor megkapnám ugye a Cata-t ingyen + egy "free 80-as karaktert". A kérdés, hogy azt a free karaktert akár másik szerveren / frakcióban is választhatom? Mert akivel játszanék együtt az azóta hordázik, a druida nem ér nekem sokat.

Wolverine:
Első HSZ szerint az elérhető

[ Szerkesztve ]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#47827) Arnold2 válasza sasa311 (#47826) üzenetére


Arnold2
őstag

Az a free 80-as úgy működik, hogy te ráböksz a karakterre és azzá teszi.
Ergó indítasz egy lvl 1-es karaktert azon a szerveren és oldalon ahol a barátod van, majd erre a karakterre kijátszod a boost-ot. Ezután a karakter lvl 80 lesz és kap egy kezdő zöld geart minden slotba.

Én egy jó éve küldtem SoR-t és akkor minden hiba nélkül az illető megkapta a cuccait én meg a mountot. Azóta nem hallottam, hogy bármi egyéb változtatást eszközöltek volna a rendszerben (akár csak Magyarország felé is).

[ Szerkesztve ]

(#47828) sasa311 válasza Arnold2 (#47827) üzenetére


sasa311
veterán

Ez hangzik a legjobban, mert szintezni marhára nem akarok :DDD

Zöld gear? wtf?! :DDD

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#47829) Arnold2 válasza sasa311 (#47828) üzenetére


Arnold2
őstag

Miért, legyen meztelen? :)
Esetleg az is járható út, hogy ha van pl egy lvl 34-es karaktered, amit annó elkezdtél, de szívesen folytatnál, akkor a meghívó általi szerverre és oldalra teleportáltathatod és még rá is rakhatod a boost to lvl 80 buffot :).

Bár szinte tök mindegy, hogy egy kezdő lvl 1-es vagy egy lvl 34-es karaktert boostolsz.

(#47830) aclandiae válasza Arnold2 (#47809) üzenetére


aclandiae
senior tag

Akkor adhatnának ingyen hónapokat a régieknek például. VGA-val nem érdemes összevetni.

Ugyanazokat az unalmas dolgokat mint most. 1 karival végigvittem, utána abbahagytam. Egyáltalán nem érzem úgy hogy sok mindenből lehetne választani.

Ha nekem kellene megoldani, én átalakítanám a szintezést, úgy hogy minden területre kelljen menni. (Xp bónusz mindenhol mindenre, és alig lehet questelni...pár q kész és a többi szürke...) A BC-LK-Cata frakciókat összevonnám csoportonként, hogy mire végez az illető és 85-ös, már legyen Exalted. Biztos átvezethető a story vonal. Így a quest repuknak is van értelme, és nincs tele a Repu tab neutral-friendly mára már tök felesleges frakciókkal. Sokkal több váratlan eseményt generálnék, pl egyik város a földig lerombolódik, egy terület víz alá kerül, 1-1 megyéből pvp zóna lesz stb (csak ne fél éveket kelljen 1-1 ilyenre várni). A PvP-ben pedig visszatenném a rangokat és ennek megfelelően sorsolna össze, tehát tök kezdő nem kerülne össze egy full tier-es, gemelt, enchantolt-al. Ezek csak ötletek, nyilván mindenki mást szeretne.

(#47831) Wolverine válasza sasa311 (#47828) üzenetére


Wolverine
félisten

Az a kezdő zöld gear iLvl232-es, azaz T10 szintű :P

#47830: abba is belegondoltál, hogy ez megvalósítható-e? :U Mert szerintem komplett szintező revamp egy darabig nem lesz a Cataclysm után.

[ Szerkesztve ]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#47832) sasa311 válasza Wolverine (#47831) üzenetére


sasa311
veterán

Szocpolepox :DDD

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#47833) Blizz


Blizz
őstag

Bloodscalp alli oldalon guildet keresek! (legfőképp fejlődés céljából) Dwarf hunter

No mistakes, just happy little accidents

(#47834) Beri válasza Wolverine (#47831) üzenetére


Beri
addikt

Nem úgy volt, hogy a T9 245, a T10 meg 251? Egyébként mindegy, ingyen bőven jó az a random zöld.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#47835) ígyvanferi válasza Beri (#47834) üzenetére


ígyvanferi
addikt

T9 volt az ilvl232-es is már.

(#47836) tskó válasza sasa311 (#47826) üzenetére


tskó
tag

Ha már sor-ozol és nincs az account bondolva még a battle.net-hez akkor reggelj a saját neveddel egyet de német vagy angol cimmre attól függően melyik nyelv megy jobban. A haver küldjön neked a sor előtt egy raf-ot. Ekkor ő kap egy kétszemélyes mount-ot és egy hónap játékidőt, te kapsz egy 3x Xp szorzót ha amikor partiban vagy vele. Később te is tudod az acc-odat igy gold-al vagy olcsón tölteni. Azon kivűl a dread wastes-en van egy "rare" ami dob egy potit ami 1 óráig tart és 300% xp-t ad 84-es szintig működik. Ezzekkel igy a 80-84 pár óra lehet insta famolással.

(#47837) tskó válasza aclandiae (#47830) üzenetére


tskó
tag

Az egész ott hibádzik, hogy az emberek 99%-an nem questeléssel húzza a kariját, hanem isnta famolással. Kivéve persze a mop, mert ott muszály quest-elni.

(#47838) tskó válasza Khelben (#47808) üzenetére


tskó
tag

Semmi közöm hozzájuk és be se léptem már vagy fél éve, igy csak pletykákat tudok, azok alapján 20 és 50M közé tehető a szerver éves bevétele ami az extra szolgáltatásokból jön össze, olyanokból amikért a blizzard-nak is fizetni kell. Egyszer néztem egy 1 személyes rakéta mount amit azóta kivettek az ereditből 6khuf értékű sms-be kerül. Ami azért meglepő mert 1 óra alatt azért látni 1-2-őt. És a karakter kereskedelem is pörög amit szintén pénzért raknak át.

(#47839) Wolverine válasza tskó (#47836) üzenetére


Wolverine
félisten

A RAF Magyarországról nem érhető el, és a Blizzard figyeli is a kihasználását (volt már rá példa, amikor párszáz magyar játékost egyszerre kivágtak RAF-feltöltéses trükk miatt). Goldért feltöltést venni meg szimplán illegális.

#47834: lehet, rég volt, és akkor sem raideltem :B

[ Szerkesztve ]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#47840) H.O.D. válasza Wolverine (#47839) üzenetére


H.O.D.
senior tag

ToC 10-ből esett 232-es motyó, meg a 3.2-es patch 5 fős heroicjaiból.

szerk: meg Ony10. ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

Where do you want to go today?

(#47841) tskó válasza Wolverine (#47839) üzenetére


tskó
tag

Nem illegális. Ilegális az amit a törvény tilt. Ilyen törvény magyaroszágon, de a világ egyik országában sincs. Egyébként senkit se vágtak ki raf miatt csak elvették a feltöltést és ennyi.

(#47842) ígyvanferi válasza tskó (#47841) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ha nem értesz a joghoz, ne kezdd el már megint ezt.

(#47843) Lirion válasza ígyvanferi (#47842) üzenetére


Lirion
addikt

Sok mindenben marhaságokat ír, de ebben igaza van. A goldért való feltöltés nem illegális. Azonban kimeríti a szerződésszegés fogalmát, ami azzal jár, hogy a blizzard bannolhatja az accot. Persze ez meglehetősen ritka, mivel a legtöbb játékos onnan jön, ahol elérhető a raf, úgyhogy a blizzard nem nagyon tudná bizonyítani a szerződésszegés tényét, viszont a raf játékidőt elveheti, ha azt megalapozatlannak ítéli, mivel a játékos a működési elv értelmében nem fizetett érte, tehát anyagi veszteség nem éri.

(#47844) Lirion válasza tskó (#47837) üzenetére


Lirion
addikt

Nem tudom, honnan veszed a statisztikádat, de elég rossz a forrásod. Azok pedig kifejezetten idióták, akik insta farmolással húzzák a karit, mivel már kb. 30-35. szinttől rosszabb xp/órát ad az instázás, mint a questelés... Egyedül tankként van értelme az insta farmnak, de azzal se minden battlegroupban. Persze vitázhatsz nyugodtan, de a tények makacs dolgok...

(#47845) Wolverine válasza tskó (#47841) üzenetére


Wolverine
félisten

Oké, pontatlanul fogalmaztam, de a lényege szerintem érthető: szabályosan nem vehetsz goldért játékidőt a WoW-ban. Ha megteszed, akkor ne csodáld, ha egyszer csak nem fogsz tudni belépni...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#47846) LuckyL válasza ígyvanferi (#47842) üzenetére


LuckyL
őstag

mi köze ennek a joghoz?

cryptot minden termékemért elfogadom

(#47847) ígyvanferi válasza LuckyL (#47846) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Már, hogy mit tilt egy törvény, annak mi köze a joghoz?

(#47848) func93 válasza Wolverine (#47845) üzenetére


func93
senior tag

Guild társamat 1hete bannolták a RAF miatt.

Örökre... ;]

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#47849) LuckyL válasza ígyvanferi (#47847) üzenetére


LuckyL
őstag

nem hanem ha nincs ilyen törvény akkor mi köze a joghoz? :)

cryptot minden termékemért elfogadom

(#47850) lovag05


lovag05
aktív tag

Így a nagy RAF téma közepette...: Saját magam meg lehet e hívni? Mármint van egy felesleges battlechest-em, amivel nem tudok mit kezdeni, akkor legalább a 300% xp-t kihasználnám belőle...

So many demons, so little time...

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.