Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Ez a topik a World of Warcraft világát érintő kérdésekkel, történetekkel és beszámolókkal foglalkozik.
Hivatalos rendszerkövetelmények WoW-hoz
Blizzard által támogatott videokártyák listája
Prohardveres, Blizzard in game Community
WoW Token goldárfolyama

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33351) F-ECT$


F-ECT$
titán

Lock beszámoló a peccsről?

Dive ever, work never.

(#33352) efge válasza F-ECT$ (#33351) üzenetére


efge
aktív tag

Vajkvezer igért beszámomlót hamarosan...

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#33353) Ribi válasza F-ECT$ (#33351) üzenetére


Ribi
nagyúr

Én eddig mint demo ügyködtem, de nekem a 4.0.1 nagyon betett.
Eleve sok spirites cuccom cserélhetem ahogy tudom, addig marad a reforge.
Hand of gul'dan bekavar eléggé. Mivel az frissíti az immolate-et, azt is érdemes haszálni cd-re, de ha olyan harc van ahol többet kell mozogni, akkor nagyon könnyen leesik az immo.
Túl sok gombot kell használni amúgy is.
Destro ezzel szemben sokkal egyszerűbb és könnyebb is használni.
Bábun sebzésbem demo kb 10k, destro 12k+.
Putrin olyan 14-15k dpst toltam destron ha nem kellett sokat szaladozni.
Aflit nem próbáltam.

(#33354) s.s.j.goku


s.s.j.goku
tag

Hali

71-es Frost Mage-el tolom,Borean Tundra területen vagyok.
Sajna csak csirke mountom van,nem tudok repülni.Ez hogy lehetséges Northrend-en?
Van itt egy erőd ahol van riding trainer 5K G-ért tanit,de nincs annyi zsozsóm.
Havernek volt 70-es karival,de igy se tud repülni.
A tailoringom 375,elvileg már tudok repülő szőnyeget csinálni,ha megtalálom a trainerét vagy a vendort aki adja,és megcsinálom a szőnyeget akkor már mehet a repülés????????
Valakitől hallottam csak 74 szint után lehet itt repülni.Igaz ez?

(#33355) Arnold2 válasza Ribi (#33353) üzenetére


Arnold2
őstag

Alátámasztom. Demo nagyon NASA rakéta lett. Deston én azt figyeltem meg, hogy hamarabb járnak le a CDk. Szóval ott is figyelni kell ezerrel, de fele annyi dologra. Destro eddig szerintem is nyerőbb, bár demo fun lett, de bonyolultabb.
Egyszóval vége a destro lazaságnak is már. (afflyt és senm próbáltam)

Hasznosnak tartom, hogy most már figyelmeztett, ha az imp proccolja az ingyen SoulFire-t. Ez tetszett, Viszont NEKEM nagyon hozzá kell szokjak a 3 shardos rendszerhez. Figyelni rá, hogy fight előtt mindig tele legyen, azt jól elosztani hosszab fight alatt stb.

Nekem viszonylag kevesebb Spirites cuccom volt, viszont meglepően sok uccomon volt crit. Ez nagyon szépen ment is át masterybe. 13-14 mastery ratingot sikerült összeharácsolni.

Ami nem tetszett, hogy megszüntették a Spel illetve Fire stonet. Jó ötletnek tartottam és örültem is neki. Most meg megint kiveszik...

Hál' Istennek visszakapjuk a pet neveket. Majdnem könnyek közepette írtam egy GMnek, hogy ugyan lécci már, legalább az impét. Szokás nagy úr, na! :)

Hozzá kell szokni, e a destro még a Searing pain nélkül is fasza lett. (Demo is, de ha már egyszer hozzászoktatták a jónépet a könnyen játszható karakterekre, s most meg brutál mód on... :S )

(#33356) F-ECT$ válasza s.s.j.goku (#33354) üzenetére


F-ECT$
titán

A Cold Weather flying kell neked, ami olyan 1k körül van, ha már megvan a sima flying skill. Az 5k-s skill a gyors (280-310%) repülő mountokhoz kell.

Dive ever, work never.

(#33357) Ribi válasza s.s.j.goku (#33354) üzenetére


Ribi
nagyúr

68 szinttől lehet repülni a 4.0.1 patch óta Northrenden. (401 előtt első karinak lvl77 volt és csak altnak lehetett 68-tól)
Ezt Dalaranban tudod megtanulni és 500g.
Ezzel csak azt éred le, hogy a meglévő repülő mountod tudod használni Northrenden.
Cata kijövetelénél majd meg kell venni valami papírt, hogy a kezdő területeken is tudj repülni.
Ha 280-as mountot akarsz venni, az 5000g, de ha van repu akkor ez lemehet 4000-ig.
És mint előttem írták újabb 5000g a 280-310 váltás.

[ Szerkesztve ]

(#33358) -conrad- válasza kenwood (#33344) üzenetére


-conrad-
addikt

Néhány mondat akkor:
1. nem tudsz máshol dps tesztet csinálni, legalábbis az én guilden nem olyan, hogy lewipeol párszor nekem saurfangon, hogy a raid dpst tudjam tesztelni.
2. jó összehasonlítási alap ha mindegyik próbát ugyanazokkal a feltételekel végzed, és még raid előtt el kell dönteni milyen beállításokkal mész
3. muti rugóval agira vagyok gemelve (illetve agi+haste-re)
4. "normálisan hastere / ap-re gemelt rugók" ilyenek nincsenek, mert a normálisan gemelt rugók szintén agira vannak gemelve - főleg mivel nincs AP gemelés 4.0.1-ben.
5. a crit EP-je nem esik le mivel minden critet leveszel a gearedről és haste-t teszel helyette, így nem éred el a crit capet.

Nem mondom, hogy target dummy-n -vagy bárhol- én vagyok a király, de szeretem tudni mit miért csinálok és az miért jó, nem csak lemásolok egy for the horde-es beállítást vagy egy ensidia-t azt tolom ész nélkül.
A leírás készítőjét is megkérdeztem a berserking / mongoose témáról és elenyésző a különbség de egy nagyon kicsivel a mongoose jobb a raidbuffok miatt.

Eddig amit ki tudtam tolni, az 18,5k sindragosa fighton ami azért nem egy meelebarát fight, egyelőre nem próbáltam másik bosson ezeket a beálíltásokat amikot most használok. Sindra achizás megy a mount miatt, ha levertük és továbbmegyünk egy rotface hc vagy festergut hc kicsit jobb lesz, majd meglátjuk mi lesz a vége. Mindenesetre ez sem annyira rossz szerintem, a másik két rugó nem tol még ennyit.

(#33359) s.s.j.goku


s.s.j.goku
tag

Akkor ha jól értem elmegyek Dalaran városba,megkeresem a trainert és megtanit repülni,utána ha megvan a repülő szőnyeg már tudom használni???????
Vagy csak az outlandes repülő oroszlánt tudom használni?

(#33360) -conrad- válasza s.s.j.goku (#33359) üzenetére


-conrad-
addikt

Van ugye a jogosítvány, meg az autó. :)
Ugyanígy képzeld el a wowoban is, Dalaran a józsefvársi piac, ahol megveszed a jogsit, a mountok meg az autók.

(#33361) Arnold2 válasza -conrad- (#33360) üzenetére


Arnold2
őstag

Ne oda menjen (s.s.j.goku) megvenni. Vegye meg vagy Outlenden, vagy Borean Tundrában, ott ugyanis kap kedvezményt repu után. Dalaranban teljes árat fizet.

[ Szerkesztve ]

(#33362) Healbacsi válasza s.s.j.goku (#33359) üzenetére


Healbacsi
őstag

Dalaranban azt a jogot kapod meg, hogy Northrenden hasznalsz a szonyegedet. De repuleshez szukseges skillt mar outlanden meg kellett tanulnod.

[ Szerkesztve ]

(#33363) s.s.j.goku válasza Healbacsi (#33362) üzenetére


s.s.j.goku
tag

Akkor vissza outlandre, Hellfire Peninsula-n vettem repülő mountot akkor ott tovább képeztetem magam.
Dalaranban trainer a repülő szőnyeg készitéshez.
És repülünk!!!!!
THX

(#33364) kenwood válasza -conrad- (#33358) üzenetére


kenwood
veterán

3.3 -ra voatkozott a pelda,de mind1,igazad van.

Mas :
Fury es Arms warri kozott most kb. hany % a dps kulonbseg ?

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#33365) Cathfaern válasza s.s.j.goku (#33363) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nem. Ha Outlanden tudtál már repülni, akkor nem kell oda visszamenned, hanem el kell menned Dalaranba a flight pointhoz, attól nem messze van egy NPC, aki árul egy könyvet, amivel meg tudod venni a jogot, hogy tudj Northenden is repülni. Ha ez megvan, utána bármilyen mounttal fogsz tudni már repülni Northenden is (akár a szőnyeggel, akár az Outlandes mountokkal).

(#33366) Wolverine válasza Viktor77 (#33349) üzenetére


Wolverine
félisten

Van rá fix.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#33367) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Most, hogy az Int adja a Spell Powert, változnak az enchantok? Ha tippelnem kéne, akkor nem, mert a gemek ugye már módosultak, a 23 Spell Poweres most 20 Intellectet ad pl.
Másik, jelenleg shadowpapként 786 Hit ratingem, hajszál híján 30%. Kicsit sokallom. A reforginggel lehet ill. érdemes belőle mást, mondjuk hastét buherálni?

(#33368) LucifeI2


LucifeI2
őstag

Végre van updatelt Altoholic!

(#33369) s.s.j.goku


s.s.j.goku
tag

Elmentem Dalaran.hoz, de nem enged be a portál.
Van ott egy seregnyi ember,de tudtam bemenni a portálon.
Szintkorlát????

(#33370) Wolverine válasza ígyvanferi (#33367) üzenetére


Wolverine
félisten

A hit másodlagos stat, lehet reforge-olni; és valsz. azért ekkora a hited, mert sok a Spirited, amiből a Shadow pap hitet kap.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#33371) szilchi válasza ígyvanferi (#33367) üzenetére


szilchi
őstag

A druidámnak valami 33% hit-je volt patch után,olyan 100 gold-os reforging után a nagyjából csináltam crit/hast/mastery-t.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#33372) Healbacsi válasza s.s.j.goku (#33369) üzenetére


Healbacsi
őstag

A portal dalaran alatt 74-tol enged fel. Ezert menj el valamelyik nagyvarosba, Ironforge, Stormwind, stb, es keress egy magus, adj neki 15-20g-t egy portalert dalaranba. Ott majd rakd le a hs-t.

(#33373) szilchi


szilchi
őstag

Hmm..gondoltam futok egy kört az altokkal,hogy megnézzem a talentváltozásokat.Örömmel vettem észre,hogy a rugóval lehet megint one-shottolni a clothosokat pvp-ben :K .Voltam Warsong-ban 2 körre a 22-es rugómmal,sub talenten.Hát simán repültek a 800-as crit Ambushok a clothosokba.Leatherbe 6xx,mailbe 4xx.Az meg hogy már ezen a szinten van shadowstep,még tesz rá egy jó nagy lapáttal.Tetszik.Nem tudom magasabb szinten mennyire jó,de ezen elég ütős lett szerintem..Patch elött is voltam,szintén sub-al.De az nem volt annyira mulatságos akkor.Főleg,hogy ezen a szinten még nagyon messze volt az Ambush erősítő talent.Most meg mindjárt a legelső Tier-ben van.A második meg egyből utánna.

[ Szerkesztve ]

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#33374) Pocak89


Pocak89
aktív tag

Az normális hogy ma laptopon is meg asztali gépen sem működik a launcher és a wow.exe? (Tegnap este semmi gond nem volt.) Csináltam egy repairt utána wow exe nagyon lassan de elindult de belépés után ki írta hogy patch kell. Majd a blizzard downloadert elindította és szed egy 15 mb-s patchet de vmi iszonyat lassan. neve: wow-4.0.0.1807-to-4.0.0.1987-enUS-tools-patch.exe. Eleve nem értem, hogy miért US mikor enGB szokott lenni. Szóval akkor ez most mi akar lenni?:)

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#33375) TiMoN válasza Pocak89 (#33374) üzenetére


TiMoN
senior tag

Telepítsd újra a wow-ot az online telepítővel amit battle.net oldalról le tudsz tölteni.

-TiMoN-

(#33376) TiMoN válasza Pocak89 (#33374) üzenetére


TiMoN
senior tag

enUS-t töltött nekem is, de tökéletesen működik. Valami vírus lehet ott v nem oda illő program. Továbbra is ha nem megy ne repair, hanem tedd újra.

-TiMoN-

(#33377) Viktor77


Viktor77
titán

Jelezném, hogy Anzu farmhoz már nem kell druid. :)

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#33378) Pocak89 válasza TiMoN (#33376) üzenetére


Pocak89
aktív tag

Köszi de most meg megy már jó ideje. Én ezt nem értem most simán indul mind2 gépen. Igaz ki van kapcsolva hogy launchert ne mutassa de mégis mutatja de az lényegtelen.

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#33379) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

UnitFrame-ek közül melyikeket update-elték már 100%-osan 4.0-ra?

(#33380) Wolverine válasza Cathfaern (#33379) üzenetére


Wolverine
félisten

Jópár oUF-layout frissült (természetesen maga az oUF-core addon is), átvették a Shadowed UF frissítését is a játékot abbahagyó Shadowedtól... a többit nem néztem, mert nem érdekelnek :)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#33381) Viktor77 válasza Cathfaern (#33379) üzenetére


Viktor77
titán

Shadowed-et átvették, ja. A player, target, focus, ilyesmi frame-je már nagyon jól használható.
A party és a raidframe-be még vannak kisebb bugok, naponta többször belenyúlnak. De az elöbb voltam Ulduarban vele, és jól használható.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#33382) Cathfaern válasza Viktor77 (#33381) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Shadowed UF (felteszem) beta verzióját honnan lehet leszedni? Mind a curse-n mind a wowinterface-en csak régi verziót találok. Azt használtam eddig is, és eléggé hiányzik :/ Csak player, target meg focus része érdekel, party meg raidre vuhdo-t használok.

(#33383) Viktor77 válasza Cathfaern (#33382) üzenetére


Viktor77
titán

Innen.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#33384) birno


birno
addikt

Sziasztok,

Most próbáltam ki a játékot s lassan lejár a 10 napos trial, de erősen gondolkozom a megvételén. :)
Tudtok esetleg tippet adni, hogy honnan lehetne a legolcsóbban beszerezni(egyelőre akár az alap játék is elég)?
Nézelődtem itt PH!-n pl, RexpecT árul WoW kulcsot is, BattleChest-et 5000-ért, ami elég jónak tűnik, plusz jöhet esetleg tipp arra vonatkozólag, hogy az előfizetéses részét hogyan lehet a legolcsóbban kihozni.

Plusz még egy olyan kérdésem lenne, hogy ha a trial-ra egy kamu mail címmel regeltem, akkor az azon lévő karaktert át lehet rakni egy másik accra? Vagy simán csak elég ha a mail címet megváltoztatom a battle.net-en és kész?

(#33385) TiMoN válasza birno (#33384) üzenetére


TiMoN
senior tag

Angol címre állított accal bankkártyával elég olcsó, v GC de nem boltból vett. :)

-TiMoN-

(#33386) Viktor77 válasza birno (#33384) üzenetére


Viktor77
titán

Perpill itt a legolcsóbb a játék, és az első kieg. Ehhez jár 1 hónap játékidő is.

GC-t meg az offgamers-ről rendelj (mailben küldik a kódot), így olyan 5.8-6K körül megúszol 2 hónapot.

Tudtommal a mail cím átírása már lehetséges, de lehet, hogy kell hozzá, hogy a régi címen is tudj megerősíteni.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#33387) birno válasza TiMoN (#33385) üzenetére


birno
addikt

Ja igen, ezt elfelejtettem kérdezni, ha digitális formában veszem meg akkor akármikor letölthetem újra a játékot? Úgy mint Steamen?
Ha nem valós címet adok meg annak lehet bármi hátulütője?
Akkor is tudok EU-s szervereken játszani?

GC? GameCard akar lenni? :B
Azzal csak a havi díjat lehet rendezni nem?
Láttam itt valaki azt is árult, 60 napost 6e-ért, az sem tűnt rossz vételnek, de ha tudsz jobbat jöhet priviben. :)

Viktor77: Annál olcsóbban is árulják itt, az meg, hogy dobozos legyen engem nem izgat, sőt, ha úgy működne mint steamen még jobb is lenne a digitális.
Mindenesetre köszi a tippet. :)

[ Szerkesztve ]

(#33388) Cathfaern válasza birno (#33387) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Tulajdonképpen maga a játék ingyenes letölthető, elég hozzá egy battle.net-es acc. Amit ki kell fizetni az csak a serialok (jelenleg 3 kell ugyebár, alap wow, BC, WotLK, meg december 7-től majd a Cataclysm). Szóval igen, bármikor letöltheted újra.
A nem valós címnek annyi lehet a hátulütője, hogy rákérdezhetnek, hogy ha egyszer külföldi címed van, miért magyar IP-ről játszasz, de sose hallottam, hogy ebből probléma lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#33389) birno válasza Cathfaern (#33388) üzenetére


birno
addikt

És kezdésnek gondolom nem olyan nagy baj ha nincs meg az összes kieg, igaz?
Vagy tartalmaznak olyan elemeket amik nagyban hozzájárulnak a hangulathoz már a legelején, alacsonyabb szinteken is?

(#33390) Cathfaern válasza birno (#33389) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ha nincs meg a BC:
- nem kezdhetsz Draenei és Blood Elf fajokat (és így alli oldalon shaman, horda oldalon paladin kasztot)
- nem veheted fel a Jewelcrafting szakmát
- max. 60-ig tudsz fejlődni, Outland és Northend nem elérhető.

Ha nincs meg a WotLK:
- nem indíthatsz Death Knightot (amit egyébként csak akkor kezdhetsz ha már van egy lvl55-ös karaktered)
- nem veheted fel az Inscription szakmát
- max 70-ig tudsz fejlődni, Northend nem elérhető.

Lényegében a faj - kaszt választás leszámítva kis szinten nincs jelentősége, hogy hány kieg van meg.

(#33391) Wolverine válasza Cathfaern (#33390) üzenetére


Wolverine
félisten

Az Inscriptionhöz nem kell a WotLK, mert van trainer a vanilla területeken is - lgalábbis ha jól emlékszem.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#33392) birno válasza Cathfaern (#33390) üzenetére


birno
addikt

Egyelőre most végig vinném azzal a fajjal amit választottam, aztán meg majd meglátjuk, szóval ez nem gáz, szakmát meg lövésem sincs mit kellene választani, olyan szinten kiterjedt ez a játék, hogy előtte egy hetet csak olvasással kellene tölteni ahhoz, hogy az ember tudja, hogy mit csináljon, mit érdemes, milyen lehetőségei vannak egyáltalán. :)

(#33393) Cathfaern válasza birno (#33392) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Skinning, Mining, Herbalism trióból 2-t érdemes felvenni kezdésnek. Ezek úgynevezett gyűjtögető szakmák, elsővel mobokból tudsz bőröket szerezni, másodikkal bányászni tudsz, harmadikkal növényeket szedni. Különösebb tudás egyikhez se kell, viszont jó pénzt hoznak első karakternek.

(#33394) Wolverine válasza birno (#33392) üzenetére


Wolverine
félisten

Pofátlan reklám: erre van a hivatalos magyar oldal, a worldofwarcraft.hu - és kérdezhetsz itt, ebben a topicban is... :)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#33395) capafog23 válasza Viktor77 (#33377) üzenetére


capafog23
őstag

Ez bug vagy feature?
(Anzu szobájából a trasht is kitörölték)

(#33396) birno válasza Wolverine (#33394) üzenetére


birno
addikt

Két kérdésem lenne, hogy a fenébe tudom kikapcsolni, hogy amikor teljesítettem egy küldetést ne trackingelje automatikusan?
A beállításoknál már minden tracking opciót kilőttem, más esetben nem nincs is vele gond, de ezt az egyet nem akarja abbahagyni.

A másik, hogy a LightHeaded addon nektek jól működik a 4.0.1-es patch-el?
Mert nálam néha, ha megnyitom a quest logot iszonyatosan belassul a játék, látom a háttérbe a karakterek mozgásán és szinte kattintani is alig lehet, ilyenkor koordinátákat sem tudok felvenni pl, de amint kilépek a quest logból minden ok, viszont tök random csinálja ezt s nem vágom, hogy most az addonnal van a gáz, bár elvileg updatelve van vagy valamelyik másikkal akad össze amit nem frissítettek, bár működik.

(#33397) SE_Fan válasza birno (#33396) üzenetére


SE_Fan
tag

-Shift+Click a questre tracking ki/be kapcsolásához.
-Addonok még nagyon szeszélyesek, lehet hogy összeakad valamivel.

@Cathfaern: még hozzátenném hogy már XP is jár miningért és herbáért!

[ Szerkesztve ]

(#33398) birno válasza SE_Fan (#33397) üzenetére


birno
addikt

Az ok, de jó lenne ha ezt is elfelejtené, mint az összes többit, nem is értem ha egyszer az "Automatic Quest Tracking" meg az "Automatic Quest Progress Update" nincs bepipálva akkor miért csinálja ezt.

(#33399) Wolverine válasza capafog23 (#33395) üzenetére


Wolverine
félisten

Feature.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#33400) capafog23 válasza Wolverine (#33399) üzenetére


capafog23
őstag

Az király ^^ :(

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.