Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Ez a topik a World of Warcraft világát érintő kérdésekkel, történetekkel és beszámolókkal foglalkozik.
Hivatalos rendszerkövetelmények WoW-hoz
Blizzard által támogatott videokártyák listája
Prohardveres, Blizzard in game Community
WoW Token goldárfolyama

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33501) Potib válasza sasa311 (#33500) üzenetére


Potib
csendes tag

Köszönöm a gyors választ.

Kicsit pontosítok a kérdésen. Ugyanazzal az accounttal játszhatok e egy időben a sima és a béta szerveren?

(#33502) F-ECT$ válasza Potib (#33501) üzenetére


F-ECT$
titán

Szerintem igen, de egyszerűbb kipróbálni, nem?

Más: Hogy áll most a mobil authenticator? Ha nincs a telefonom a támogatottak között akkor rá tudom valahogy varázsolni? (Gondolom Java-s progiról van szó, vagy tévedek?)

Dive ever, work never.

(#33503) Arnold2 válasza Potib (#33501) üzenetére


Arnold2
őstag

Igen.

(#33502) F-ECT$: Igen. Ha telefonod tudja a Javát akkor rá lehet ügyeskedni akár ingyen is. Neten találsz bőven leírásokat hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#33504) szilchi válasza F-ECT$ (#33502) üzenetére


szilchi
őstag

Én úgy töltöttem le :B netről a java programot és feltettem az LG telefonomra (szintén nem támogatott).Azóta is tökéletesen működik.Van egy módszer a fizetős mobile authenticatorhoz is,de az szerintem sokkal bonyolultabb.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#33505) sasa311 válasza Potib (#33501) üzenetére


sasa311
veterán

TUdom hülye kérdés, de hogy akarsz egyszerre 2 helyen játszani? :P

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#33506) Viktor77 válasza sasa311 (#33505) üzenetére


Viktor77
titán

Mi van, ha például óránként fel akarja venni a tricks-t a kocsmárostól? Macerás logolgatni, inkább odaül, és óránként alt+tab.
Vagy körberepülni a térképeket az ajándékért? Repülés közben nyugodtan bétázhat.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#33507) gabranek


gabranek
aktív tag

szerintetek retri paladinként mennyire fontos nekem a haste? úgy értve, hogy patch miatt minden itememen megjelent a haste, így most van kb 600...jól járnék vele ha ennek egy részéből inkább a masteryt növelném?

田中れいな

(#33508) -conrad- válasza sasa311 (#33505) üzenetére


-conrad-
addikt

Mondjuk haver betazik az accomon, amíg én live-en raidelek?
Amúgy te meg mit képzelsz, hogy kioffolsz? Jön a teniszszezon vége csak dallas-ismétléseket tudsz nézni minden délután és erre mit hallok?...

[ Szerkesztve ]

(#33509) Healbacsi válasza Wolverine (#33496) üzenetére


Healbacsi
őstag

Frankon mukodnek a kis nyilacskak, koszi a tippet:)

(#33510) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Hm, a dübörgő play gombot még nem sikerült javítani a heti frissítésnél... :P

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#33511) Healbacsi válasza parandroid (#33510) üzenetére


Healbacsi
őstag

wow.exe-vel indulj, es vedd ki a show launcher pipat :)

(#33512) Nimda


Nimda
addikt

Ma reggel lockolták az accomat.Nem tudom miért,évek óta semmi gond nem volt,nem nézegettem kétes oldalakat és a gépem védelme is elvileg rendben van (win7,avira premium,malwarebytes) rendszeresen ellenörzöm a meghajtókat és semmit nem találtam.Egy password reset rendbehozta ugyan,de akkor sem értem mi történt.Addonokat a curse kliens segitségével töltök,nem hiszem,hogy ez lenne a ludas.Lehet ez is egy bug,vagy valóban valaki feszegette az accot?...vagy valóban van valahol megbújva egy féreg?..nem szeretném ha újra megtörténne.

(#33513) birno


birno
addikt

Megvan a full accom, most már arról nyomom s akadna pár kérdésem, leginkább kényelmi beállításokkal kapcsolatban.

1. Azt ki lehet-e valahogy kapcsolni, hogy amikor kidobok egy itemet a táskából, akkor ne kérdezzen rá, hogy valóban ezt akarom-e csak hajítsa ki.Ugyanez akkor is ha simán csak le akarom cserélni a nálam lévő cuccra jobb klikkel, bár ez olyan, hogy néha megkérdezi néha nem, nem vágom mitől függ.

2. Olyan addon létezik ami a táskámban lévő cuccokat automatikusan összehasonlítja a rajtam lévővel mikor fölé viszem az egeret? Hasonlóan mint pl. Torchlightban.

3. Mivel csak 1280x1024-es a moncsim így próbálok minél több helyet felszabadítani a képernyőn s emiatt felraktam többek között a Chatter-t, frankón beállítgattam, egyetlen bajom vele, hogy a gombokat nem lehet fadelni vagy elrejtem vagy mindig látszódik, s mivel új vagyok nekem még kellenének mert lövésem sincs a parancsokról.
Ezt tényleg csak elrejteni lehet vagy nekem kerülte el a figyelmem egy opció vagy tudtok-e olyan chat addont mondani amivel átlátszóvá lehet tenni a hátteret, lekicsinyíteni az ablakot, eltüntetni minden tabot és gombot s mondjuk egy jobb egér gombra előjönne a chat menü vagy on hover módszerre látszódna csak.

4. Az utolsó egy nagyon triviális kérdés, tudom, hogy makróból meg lehetne oldani, csak hátha van rá valami jobb módszer, halott targetre auto clear, ne kelljen Esc-t nyomni vagy másra kattintani, törölje a targetet ha meghalt.

Ennyi lenne, előre is köszi. :)

(#33514) szilchi


szilchi
őstag

Hát ilyen a mesében sincs.Meg akarnám csinálni az AV-s questet az egykezes mace-ért a sámánomnak.Gondolom csak akad egy olyan BG run,ahol nyerünk allival.Hááát nem...délelöt ilyen 30 vs 8 meccsek voltak,most este meg 42 vs 12....az ilyen mégis hogy lehet? :W :F

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#33515) Viktor77 válasza birno (#33513) üzenetére


Viktor77
titán

1. Ha olyan cuccot akarsz kidobni, ami fontos lehet, mindig rá fog kérdezni. Addonnal szerintem ki lehet kapcsolni, de ne tedd. Epiceknél ilyenkor még be is kell írnod, hogy delete. Ez azért van, hogy a GM-eket minél kevesebb itemvisszakéréssel zaklassák.

Olyankor kérdez rá a cserére, ha az item soulbound-os lesz, ha felveszed. Soulbound-os itemet már nem adhatsz el másnak, sem az ah-ban, csak a vendornak (vagy csak kidobod).

Két fajta cucc létezik (van még, de neked ezek fontosak első körben):
Binds when equipped - akkor válik soulbound-ossá, amikor magadra veszed.
Binds when picked up - akkor válik soulbound-ossá, amikor kiveszed a mobból. Ezekre szintén rákérdez, ha partyban vagy például.

Ha instában lootolsz ilyen itemet, 2 órád van átadni másnak (ha enchantolod vagy követ teszel bele, akkor ez az idő nullázódik), de csak olyannak, aki jogosult rá, vagyis ott volt veled a mob vagy boss megölésénél.

2. Ha nyomod a shift-et, látod az összehasonlító statokat, de van ilyen addon, igen, Ratingbuster a neve.

3. Ehhez nem kell addon. Jobb gomb azon a fülön amit állítani szeretnél, és feljön egy opció menü, ahol pl. a színeket, méretet, vagy annak a fülnek az átlátszóságát is állíthatod.

4. Én nem tudok ilyen megoldásról.
Viszont kereshetsz az Interface menüpont alatt valahol egy olyat, hogy Sticky Targeting. Ha be van kapcsolva, kell Esc-et nyomni target törléshez, ha nincs, akkor nem.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#33516) Viktor77 válasza szilchi (#33514) üzenetére


Viktor77
titán

42? AV nem 40 fős? Vagy csak rég voltam?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#33517) SE_Fan válasza birno (#33513) üzenetére


SE_Fan
tag

Mivel csak 1280x1024-es a moncsim így próbálok minél több helyet felszabadítani a képernyőn

Advanced Video Settingsbe vedd kisebbre az UI Scale-t :)

(#33518) Wolverine


Wolverine
félisten

Ez érdekes. Valami gáz van az itemcache-emmel... nem menti el azoknak a cuccoknak az adatait, amiken van durability. Minden mást rendben eltesz magának, ahogy illik.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#33519) szilchi válasza Viktor77 (#33516) üzenetére


szilchi
őstag

Sztem rég voltál :) 80 fő a max,összesen,ez igaz.De azt hiszem Blizz feloldotta a korlátozást,hogy egy oldalon csak 40 lehet.Vagyis így lehet akár 70 vs 10 is akár.

Itt még csak 41 Hordás van,de utánna még jöt 1-2 emberke.Tőlünk meg léptek le...

[ Szerkesztve ]

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#33520) Healbacsi válasza szilchi (#33519) üzenetére


Healbacsi
őstag

Szerintem a magyarazat a szokasos dc, illetve az toltokepernyo bugban rejlik.

(#33521) Wolverine válasza szilchi (#33519) üzenetére


Wolverine
félisten

Ez marhaság. Elvileg még mindig 40v40.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#33522) Wolverine válasza szilchi (#33519) üzenetére


Wolverine
félisten

Szar egér miatti dupla fml.

[ Szerkesztve ]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#33523) szilchi


szilchi
őstag

Mindensetre volt 42/43 fő is,és valahogy nem emlékszem hogy régen is ilyen unbalanced lett volna.Azért érdekes volt 10 emberrel 40 ellen menni.Vagy éppen 42 ellen :) :U

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#33524) F-ECT$ válasza szilchi (#33523) üzenetére


F-ECT$
titán

Én Arathoron horda oldallal vagyok így: persze ha véletlenül össze is jön 40 hordás, akkor is kikapunk, mert a 40-ből 10 akkor látja először av-t...

Dive ever, work never.

(#33525) szilchi válasza F-ECT$ (#33524) üzenetére


szilchi
őstag

Én meg Arathor Alli ;] .Én nem vettem volna észre,hogy az a 40 Hordás sokat bénázott volna,mivel kb. 5 perc alatt vége is volt az egésznek (meg nekünk is..).Most meg 2 órája várok,hogy beengedjen de még semmi.Majd talán este,ha visszajöttem munkából.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#33526) F-ECT$ válasza szilchi (#33525) üzenetére


F-ECT$
titán

Lehet, hogy más-más időpontban próbáltuk? :)

Egyébként én inkább azt mondanám, hogy csapatfüggő a dolog. Van hogy 10p alatt nyerünk, és van hogy a következő meccset ugyanennyi idő alatt elveszítjük...

Dive ever, work never.

(#33527) szilchi válasza F-ECT$ (#33526) üzenetére


szilchi
őstag

Lehet :).Én tegnap 6 kört mentem,3 délelött majd 3 este 11 után.Mindig ez a kép fogadott,hogy 2x/3x túlerő ellen kellett menni.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#33528) s.s.j.goku


s.s.j.goku
tag

Hi
72-es mage, kicsit beleuntam,valszeg inditok uj karit.
Druid nagyon szimpi,mennyire nehéz vele játszani?
Ha instába megyünk mennyire lesz jó tagja a csapatnak? vagy inkább Priestet nevelgessek?
Wari+2pala van a csapatba,elkelni igazi gyógyitó, de druid is lehet sok minden,nem????

(#33529) Viktor77 válasza s.s.j.goku (#33528) üzenetére


Viktor77
titán

A druid perpill szerintem a legjobb healer és legjobb tank a játékban. Dps-ről nem tudok nyilatkozni, nincs igazán ilyen druid a raidjeinken.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#33530) Ribi válasza s.s.j.goku (#33528) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ha beleuntál akkor szerintem valamit rosszul csinálsz :D
Anniy képessége van hogy juj.
Minden kari csak megszokás kérdése. Ne abból indulj ki, hogy mi mindre jó.
Nekem van pl pala+druid healerem.
Palával szerettem healelni, mert csak kattogtatni kellett aki sérült, druiddal meg az az állandó hotolás az őrületbe kerget raiden. De gundeonban viszont druiddal kicsit egyszerűbb.
Szóval amelyik class jobban bejön azzal játsz. A gáz az, hogy csak lvl 80-on derül ki milyen is raidelni a karival. Cicába questelni nagyon szerettem druiddal, ezzel szemben raiden megintcsak szenvedek. Képtelen vagyok mele classal raidelni.

(#33531) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek mondjuk egy óra WoW mennyi adatforgalmat generál és mi az a ping amivel még élvezhető a játék? Unokaöcsémék mobilneten törik a fejüket és ezzel nyomulnak. Ha nem lenne muszáj nem előfizetésesen, hanem mondjuk egy vodafone instant netes szolgáltatása, amivel 50MB egy hónapban ingyen van. Csak hogy a havi 50MB mire lenne elég nekik, ha csak ez menne, semmi más... Persze ez alegrosszabb eset, tlaán időközönként töltenék is, ha emg nem éri meg, akkor egy olcsóbb mobilnetet keresnénk nekik. Más netkapcsolat nem jöhet nekik szóba...

Üdv: RR

═════════════════════════════════════════

(#33532) SE_Fan válasza RootRulez (#33531) üzenetére


SE_Fan
tag

Ha csak szintezel, questelsz tehát nem instálzol/raidelsz akkor durván 4-5MB/óra.

Instával/Raidel ez felugrik 50-60MB-ra/óra.

Én 1gb mobilnettel toltam 1 honapig és pont elég volt(instáztam is).

(#33533) RootRulez válasza SE_Fan (#33532) üzenetére


RootRulez
félisten

Uh, az kemény, azt hittem kevesebbet tölt közben... De gondolom az egy hónap alatt böngésztél is miegymás, nem?

═════════════════════════════════════════

(#33534) birno válasza Viktor77 (#33515) üzenetére


birno
addikt

Köszönöm a kimerítő választ! :R

1. Magasabb szinteken biztos van értelme a dolognak, de most így alacsony szinten még a pénz beszél s mivel alig fér pár cucc a táskába így sokszor kell kihajigálni, ennyiből most még azért hasznos lenne.
A Soulbound-os infót köszi, ezt nem vágtam.

Mondjuk tegnap akkor ezzel kapcsolatban lehetett az az újdonság is amivel találkoztam, egy emberkének segítettem mikor már nagyon alacsony volt az élete s látszólag nem igazán tudott volna gyógyítani s erre fel meghívott, hogy menjünk groupba, mondom ok, előtte még soha nem volt ilyen, kipróbáljuk s egyszer csak lootnál megjelent egy kis ablak, valami itemmel, de lövésem nem volt, hogy mi a francra való, úgyhogy semmit nem csináltam s utána rá is kérdezett, hogy nem vágom mi volt az, hát mondom nem, newbie vagyok. :D
Aztán rendes volt s elmagyarázta, úgyhogy hétvégére ez is be van tervezve, hogy megnézem mi működik másképp egy partyban, meg mik a szabályai.

2. Ez a Shift-es megoldás elsőre tökéletesnek tűnik, köszi.

3. Azért a beépítettet messze nem lehet annyira részletesen konfigolni mint a Chattert, pl akárhogy néztem nem tudtam a tabokat eltűntetni, hiába szedtem ki a pipát a beállításokban, meg a méretezés is eléh nehézkes úgy, mondjuk annyit nem használtam, de szerintem a szöveget sem tünteti el egy bizonyos idő után.
Egyelőre úgy helyeztem el a képernyő bal oldalára, hogy a gombok épp ne látszódjanak, de ha kell akkor csak arrébb húzom és tudom őket használni.

4. Ezt az opciót pedig félreértelmeztem, azért pipáltam be , mert azt hittem, hogy csak combat közben érvényes, nem állandó jelleggel, így azért már másabb.

SE_Fan: Azt direkt nem állítottam kisebbre, mert nem kell mindennek kisebbnek lennie, inkább megcsináltam egyesével a méretezését minden framenek.
Most már azért alakul a dolog. :)

(#33535) Wolverine válasza birno (#33534) üzenetére


Wolverine
félisten

Egy jó tanács: ne dobj ki semmit. Inkább menj vissza a városba és add el, ami felesleges, meglepően sok pénz jön belőle; a Linen/Wool Cloth maradjon, mert eladható az aukciós házban jó pénzért.
szerk: mondjuk ami 10 réznél olcsóbb, az tényleg akár ki is dobható.

[ Szerkesztve ]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#33536) RootRulez válasza Wolverine (#33535) üzenetére


RootRulez
félisten

Sok kicsi sokra megy, főleg az elején. :K

═════════════════════════════════════════

(#33537) Viktor77 válasza birno (#33534) üzenetére


Viktor77
titán

Partyban ha loot van, az a következőképp történik. Felugrik az ablak 4 opcióval.

Pénz ikon=Greed. Nincs rá szükséged, csak eladnád a vendornak.
Kocka ikon=Need. Szükséged van rá, jobb mint ami rajtad van, hordanád.
Kis baltaszerűség=Disenchant. Ha nincs rá szükséged, de van a partyban Enchanter, aki szét tudja szedni, akkor ha erre nyomsz, automatikusan összetörik az item, és az ebből jövő alapanyagot kapja meg a nyertes. Ezekből az alapanyagokból tudsz a saját tárgyaidra enchantoltani.
Jobb felső kis X=Pass. Értelemszerűen passzolsz.

Ezek az opciók attól függően változhatnak (nem mindig mindre tudsz nyomni), hogy milyen kaszttal játszol. Például mage-ként, aki cloth-ot hord, nem nyomhatsz need-et plate cuccra, mert nyilvánvalóan átverés lenne a többiekkel szemben, nem tudod hordani, vendornak adnád el.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#33538) birno válasza Wolverine (#33535) üzenetére


birno
addikt

Ezzel egyetlen bajom, hogy néha marha sok idő visszamenni a városba, aztán meg oda ahol voltam s ahogy néztem wow-ban nincs olyan, hogy nyitsz egy portalt amivel tudsz a jelenlegi helyzeted meg valamelyik város között mozogni, a Heartstone csak egyirányú sajna, szóval amíg nincs valami gyors közlekedési mód addig szerintem hosszadalmas az ingázás.

Viktor77: Köszi, hogy leírtad, de épp ezt mondtam az előbb, hogy tegnap a srác is elmagyarázta szóval ez már tiszta volt. :)

(#33539) Viktor77 válasza birno (#33538) üzenetére


Viktor77
titán

Griffek? Első dolgod legyen felvenni 1-1 új területen a helyi járatú griff pontot. Így félóránkét vissza hs-elhetsz a városba, majd röpte vissza oda, ahol questeltél.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#33540) Wolverine válasza birno (#33538) üzenetére


Wolverine
félisten

Ez egy ilyen rohangálós játék :) A helyzet sokat fog javulni a 4.0.3-as patch után, amikor megjönnek a Cataclysm-féle kezdőterületek. (ne kérdezd mikor, én 2-3 hétre saccolom mostantól)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#33541) birno válasza Viktor77 (#33539) üzenetére


birno
addikt

Ööö, a FlightMasterekre gondolsz?
Igen, úgy már egy fokkal jobb, csak ha épp messze van az ember a várostól akkor ugyanott van mint a HeartStone-al, két város között fasza, de távoli quest point + város között nem játszik.

Amúgy szerintem pont eltalálták a rohangálás mennyiségét, nem is túl sok, nem is túl kevés, nekem is csak az eladás miatt sírt a szám, de most vettem bageket, 40 hely már elég lesz egy darabig. :)

Wolverine: Azt a patchet már várom, de a megváltoztatott questek miatt, mert nem rossz ez a Night Elf Druida, de a Taurin Shaman-t jobban szerettem, mindenképp el fogom kezdeni vele újra, nagyon jól el van találva a balance a melee és magic spellek között, a Druidanak meg eleddig elég kevés frankó skillje van, mondjuk majd ha több form elérhető biztos faszább lesz(12-es vagyok még csak).
Mondjuk a helyszín is jobb volt a Taurinnál, a Night Elfek birodalma olyan depressziós. :D

Lenne még egy kérdésem addonokkal kapcsolatban.
Olyan tooltippes addon van mint a TipTac csak konfigurálható, hogy mikor jelenjen meg?
Mert az bekapcsolható ebben is, hogy combat közben ne látszódjon, de én akkor sem vagyok rá kíváncsi ha már halott a target, lootolás közben elég irritáló tud lenni.
Az meg, hogy ne az egér mellett jelenjen meg annyira nem bejövős, mert folyton el kell sandítani valamely irányba.
Tudom, marha kényes vagyok. :DD

(#33542) Wolverine válasza birno (#33541) üzenetére


Wolverine
félisten

Pl. TipTop. De a TipTac is beállítható, hogy a képernyő egy állandó helyén maradjon.

szerk: amúgy a druida Cat Formban remek melee karakter, Bear Formban jó tank lesz majd... de csak Feral talentezésen :) Ha lövöldözni akarsz, Balance talenten megkapod a Lazorchicken of Doom (aka Moonkin) alakot, ami szintén eléggé fun :DDD

[ Szerkesztve ]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#33543) birno válasza Wolverine (#33542) üzenetére


birno
addikt

Az beállítható, írtam is, de én azt akarom beállítani, hogy csak élő targetnél mutasson tooltipet és csak out-of-combat állapotban, ezt nem lehet a TipTac-ban beállítani se a TipTop-ban.

Ezeket az addonokat amúgy is elég összehozni, hogy ne akadjanak, meg ne legyen ugyanolyan funkciójú,eddig fent volt a QuestGuru, most felraktam a MobMap-ot s új küldi felvételénél megjelenik az alap Blizzardos Objectives ablak a MobMapos tracker mellett, ha aktiválom a QuestGuru-t is akkor az eltűnteti, kész... :W
A másik, hogy ha MobMapban be van állítva, hogy hozzon létre waypointot automatikusan mikor rákeresek egy mobra, akkor létre is hozza, de amint megcsinálom ezt egy másik questnél akkor törli az előző waypointot, hogy ebbe mi a logika. :W

Kíváncsi leszek a későbbi formokra, biztos nem lesz rossz, mert így Cat Formban valóban elég könnyen le lehet győzni a pár szinttel magasabb ellent is.
Mi a különbség a melee karakter és a Tank között?
Eddig azt hittem, hogy a Tankok melee karakterek akik nyomulnak előre s komoly sebzést képesek okozni az ellenségnek, azt hittem ez csak olyan becenév. :)

(#33544) Viktor77 válasza birno (#33543) üzenetére


Viktor77
titán

Nem értem mi szükség van különféle quest addonokra, mikor a beépített is tökéletesen használható.

Melee karakter a tank valóban, de nem így használjuk. Csak simán tank (plusz van ugye healer és dps). Ő nem igazán oszt sebzést (persze azért tud valamennyit), az ő dolga, hogy magán tartsa a mobokat, bossokat, amíg a dps elfogyasztja a hp-jukat. Az 5 fős insták jellemzően egy tankból, egy healerből, és 3 dps-ből állnak (mindegy milyen elosztásban).

(Sőt, igazából a dps megnevezés is helytelen, lévén damage per second-ot jelent, amit értelmetlen valakire használni. A dd (damage dealer) a helyes szó. De elterjedt mindkettő, te is hívhatod ahogy tetszik.)

Melee dps-nek hívjuk az ütögetős kasztokat (pl. cica druid, rugó), és ranged dps-nek a távolról sebzőket (pl. shadow priest, mage, lock).

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#33545) Wolverine válasza birno (#33543) üzenetére


Wolverine
félisten

Hidd el, neked nem kell több, mint a TomTom és a QuestPointer, meg a beépített questhelper aktiválása :) A MobMap csak felesleges erőforráspazarlás.

Amit szeretnél a tooltiptől, az nem oldható meg. Az alap UI is mutatja a halott célponton a tooltipet.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#33546) birno válasza Viktor77 (#33544) üzenetére


birno
addikt

Az egyik questet nagyon nem találtam, hogy merre van, beépített nyíl is "rossz fele mutatta", LightHeaded se segített igazán, ezért raktam fel a MobMap-ot, mondom hátha, de aztán mint kiderült valóban ezek az addonok okozták a vesztem, ugyanis nem olvastam el elég figyelmesen a quest leírást s emiatt tartott vagy egy óráig mire észrevettem, hogy Darnassus-ban egy portálon keresztül jutok el oda ahova kell, de hát saját kárán tanul az ember, meg a ti ujjkoptatásotokkal. :D

TomTom, LightHeaded, meg QuestGuru marad, utóbbi csak azért mert a quest tracker része jobb mint a beépített, meg a quest log is jobban átlátható így, hogy kiemeli az NPC-k, helyszínek nevét más színnel, meg sorba rendezi nehézség szerint, alapvetően ez mást nem igazán csinál.

Wolverine: QuestPointer-t most megnéztem, nem rossz, de mondjuk crazyarrow-t nem használom, meg felvettem pár küldit s érdekes mód csak egy kilép-belép után mutatta a minimapon, hogy merre vannak, de annyiból jobb a TomTom-mal csinálni waypointokat, hogy a távolságot is látom, meg, hogy melyik zónában van, mert megesik, hogy nem azt a questet választom ami a legközelebb van, hanem ahol több van egy helyen, ha pl. nem sok van már a szint lépésig s gyorsba akarok Xp-t gyűjteni.

(#33547) gabranek


gabranek
aktív tag

nekem tudnátok ajánlani olyan addont ami térképen mutatja a cordinátákat? eddig a cratographert használtam erre a célra, de az már nem indul el.

田中れいな

(#33548) Cathfaern válasza gabranek (#33547) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

TomTom

(#33549) Dezsőbá


Dezsőbá
csendes tag

Rugóval ill. hunterral mi most az ajánlott talent?
80 on ofc, raidekre.

(#33550) Khelben


Khelben
nagyúr

Kezdőknek mit ajánlotok raid célpontnak? Van három 80as, egy 70es meg egy 45ös szintű csapattag, akik eddig csak pve-ztek.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.