Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63751) E.Kaufmann válasza Dr.NX (#63750) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Épp kérni akartam, hogy mutatóban had lássak már :D :R , kár, hogy 100k környékén nincs semmi, az is kár, hogy ami a webshopokban "háromsávos" az csak 2 x 5GHz + 2.4GHz :W
Olcsóbb, ha szerzek még egy m2-es wifit és építek köré egy routert PC-ből :W

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#63752) kchris78


kchris78
veterán

Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne hogy 50-100k körül keresnék olyan Wifi6-os routert amire leginkább azért még AC-s notebookok csatlakoznak. Az irodahelyiség kb 40m2-es így a távolságigény nem nagy, a router az egyik sarokban van a falon a plafon közelében (otthon is a szekrény tetejéről a legjobb az átvitel 5Hzen) lenne. A usereknek a stabilitás igénye nagy, ha az egyik tol felfele valamit akkor a többieknek a pingideje ne emelkezdjen az egekbe (tehát valami QoS-t szeretnék definiálni kliensenként..). Milyen router lenne erre megfelelő? (small office a felhasználás) 50-100k körül lenne a büdzsé erre.

Ubi-val szemeztem de a java-s konfig felület meg a felhősség miatt ezt szerintem ejtem.. Ez van még esetleg: [link]

[ Szerkesztve ]

(#63753) E.Kaufmann válasza kchris78 (#63752) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Mi a bajod a Java-val? Csomó cuccom stabilan elfutkorászik rajta, igaz én már telepítő nélkül, magasabb verziójú JDK-t használok, de a JRE-nek is max a telepítője gáz, valamint pont a Java-s felület miatt nem kell neki külső felhő, és a legtöbb feladathoz még csak futnia se kell folyamatosan, de én pl egy Debian VM-ben stabilan működtettem.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#63754) kchris78 válasza E.Kaufmann (#63753) üzenetére


kchris78
veterán

nem önmagában java-val hanem amit írtak a unifi-megoldásról. Konkrétan egy verzió kell neki, emiatt kell egy VM és ami azzal jön... Volt már dolgom azzal hogy egy idő után a supportnak vége lett és biztonsági dolgok miatt a Java kliens nem hajlandó elindulni a HP iLO website-ján ami a remote access-t biztosítja (mintha ott ülnél előtte). Szerencsére azokat már lecserélték olyanra ami ezt .net illetve HTML5ön is tudja. Ezt nem szeretném annyira még a Wifi eszközzel is :).

[ Szerkesztve ]

(#63755) E.Kaufmann válasza kchris78 (#63754) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Szerintem kevered a böngészőpluginként futó Java-val, tudom, régen sok eszköz egy java alkalmazást indított volna egy keretben, de a Unifi esetén tudtommal nincs ilyesmi, valamint magam is írtam Java-ban webalkalmazást, ami HTML és JavaScript(!!!) alapú oldalt biztosított, a Java csak a szervert futtatta és a böngészőnek fogalma se volt, mivel kommunikál.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#63756) kchris78 válasza E.Kaufmann (#63755) üzenetére


kchris78
veterán

En a java web startra gondoltam ami letolt egy java alkalmazast es onalloan indul. A website csak feparameterezi. A unifi-s alzas velemenyek meg tele vannak azzal hogy egy konkret jvm verzio kell, nem lehet a legujabb meg hogy igazabol 1-2 ubi eszkozre agyuval verebre kategoria.. Megmondom oszinten ha az a kategoria mint egy mikrotik illetve winbox akkor nem ijedek meg tole de ha valami monumentalis dolog meg meg valami felhos szolgaltatast kell venni (alza velemenyben valami ilyet is emlegettek unifi key) akkor inkabb lemondok rola, pedig hardveresen lehet ez lenne az igazi :).

(#63757) Multibit válasza kchris78 (#63756) üzenetére


Multibit
veterán

Inkább ne az Alzás véleményekből tájékozódj ;)

(#63758) E.Kaufmann válasza kchris78 (#63756) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én is arra, hogy te arra : ) csak már olyan ősrégen kikopott, hogy a neve se rémlett, de a Unifi vezérlő egy rendes weboldalt generált már 4-5 éve is, nem csak egy jvm binárist b@szik át az ablakon ;]

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#63759) z123456z


z123456z
senior tag

Sziasztok. Van ugye egy ax1800 Xiaomi routerem. Ha mesh-t szeretnék, érdemes lehet egy Xiaomi ax3200-ast venni, vagy felesleges, egyáltalán két különböző router alkalmas e Mesh-re, vagy jobb, ha teljesen egyforma? Árban nagyjából ugyanannyi, egyik 19.900, másik 20.990.
Azt jól gondolom, hogy a leváltott Xiaomi R3G routeremet nem igazán tudom felhasználni ax1800 mellett a lefedettség javításában?
Köszi

(#63760) Alex91 válasza z123456z (#63759) üzenetére


Alex91
félisten

Ha vezeteken tudod bekotni a regi routert, akkor mehet AP modban, vagy ha tudja a Repeater funkciot, akkor vezetek nelkul jelismetlo lehet. De iugye ez nem Mesh, pl. roaming nincs.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#63761) z123456z válasza Alex91 (#63760) üzenetére


z123456z
senior tag

Ez gyors volt, köszi. Közben rájöttem, hogy nem bonyolítom feleslegesen az életem, marad az ax1800 és a mesh.

(#63762) rin33


rin33
senior tag

2 db Archer C6 tud Mesh hálózatban működni OpenWrt-vel?

(#63763) kchris78 válasza Multibit (#63757) üzenetére


kchris78
veterán

nem csak most végignéztem 1 SA egy nem SA konfigot. Két problémám van ezzel az új Unifi 6 megoldással:
azt írják hogy standalone módban korlátozott a konfigurálási lehetősége az AP-nak (APP).
két módon lehet megkerülni:
- key a felhőhöz
- controller
Értem hogy felhősíteni akarnak és vegyem meg 75 dolcsiért a key-t vagy futtassak controllert... Nade én csak egy vacak AP-t akarok beüzemelni némi QoS-el, nem akarok netre feltölteni semmit, és onnan konfigolni (mi van ha nincs net?), nem akarok controllert telepíteni és futtatgatni. 2003-10 között komolyabban most lightosabban használok mikrotikot de a winbox.exe + szükség esetén web konfig hozzám elvben közelebb áll... Anno még a Ubi is weboldalt generált le és lehetett úgy IS konfigolni. Ez enterprise szinten tökjó megoldás ha minden ubi cucc plusz az ökoszisztéma építésről és profitról szól ha rosszmájú akarok lenni. (miért nem tudnak itt egy winbox jellegű appot kifaragni a controllerből) Mert amúgy nagyon jó cuccok csak ideológiában nem találkozunk :D.

(#63764) Rathrol


Rathrol
aktív tag

Szia!

Olyan problémám lenne laptoppal (újonnan vásárolt) hogy letöltés közben (torrent) megszakad a wifi kapcsolat, de csak akkor ha letöltés megy.
Legfrissebb drive van fent amit gyártói oldalról (asus) szedtem le a megfelelő rendszerhez (windows 11 64bit).

Internet Digi

[ Szerkesztve ]

(#63765) zsiga68 válasza Rathrol (#63764) üzenetére


zsiga68
senior tag

A wifi kapcsolat ikonján lehet látni hogy szétkapcsolt?

(#63766) Multibit válasza kchris78 (#63763) üzenetére


Multibit
veterán

Mi a bajod a kontroller programmal? Ingyenes, nem kell regisztrálnod sehova. Létezik Windowsra, Linuxra. Csak konfiguráláskor kell indítanod - mint a winboxot ;] -, a napi működéshez nem kell, hogy fusson.

(#63767) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Kérdés a jelenkori "wifi átjátszó"-khoz. Vajon a jelenkori repeaterek között mindegyik tud olyat, hogy létező wifi hálózatot használni upstream gyanánt rj-45 vonalas helyett? Számíthatok rá, hogy azt a legolcsóbbak is tudni fogják?

Köszönöm

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#63768) Gubek-Einste válasza coco2 (#63767) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan mire is gondolsz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63769) belinho


belinho
senior tag

Sziasztok!

Van nekem egy kis USB wifi stickem tp-link wn-722n, ezen van egy kis fehér antenna. Melóhelyen lett egy döglött tp-link router, aminek van 2 db jóval nagyobb-hosszabb antennája.
Ahogy néztem ezek az antennák levehetőek-cserélhetőek és pont jó lenne a nagy antenna a kis stickes antenna helyére.

Lesz ennek valami előnye ha lecserélem az antennákat? Jobb-erősebb vétel, messzebbre lát, gyorsabb lesz a Wifi stb...Működhet egyáltalán a wifi stick a nagyobb antennával?

[ Szerkesztve ]

(#63770) krealon válasza belinho (#63769) üzenetére


krealon
Topikgazda

A nagyobb bot-antenna, nagyobb nyereségű, ami az irányítottság miatt tapasztalható.
A "látótávolság" nagyobb lesz tőle, de csak szabadtéren és csak az antenna tengelyére merőleges síkhoz közeli irányokba. Lásd a képeket a topikösszefoglalóban.
Beltérben a sok reflexió miatt még romolhat is a helyzet.

Elvileg az antenna nyereségével csökkenteni kellene a kisugárzott teljesítményt, hogy a törvényileg maximált EIRP ne legyen túllépve. Ha másokat megzavarsz a túlzott sugárzással ás rád hívják a hírközlési hatóságot, akkor jelentős büntetés lehet belőle. :((

(#63771) SP4C3 válasza belinho (#63769) üzenetére


SP4C3
veterán

Remélem érthető.
Jelen pillanatban, gyengének találod a wifijelet? Jelenleg mekkora sebességet produkál?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#63772) belinho


belinho
senior tag

Erről lenne szó, tegnap este elhoztam a kidobásra ítélt router antennáját. Egy digis eszköz szórja otthon a Wifit valamilyen Fiberhome eszköz. A tp link sticken keresztül kapom a netet egy másik szobában. A jelszint általában kiváló, viszont a sebesség le és fel az max 50/50 Mbps körül mozog. Volt másik stick, amin nem volt antenna, ilyen nano stick, az csak kb 30/20-at tudott, és a jel minősége is csak jó volt, ezért is vettem olyat, amin van külső antenna. Innen jött az isteni szikra, ha kicserélem az antennát egy nagyobbra, akkor talán még pluszban nyerek egy kis sebességet.Nem tudom mennyi lehet a max sebessége ennek a 150Mbps sticknek, egy 300Mbps-es stick biztos hozna még gyorsulást, mert szerintem a Digis router azért többet tud 50/50-nél.

Egy szó mint száz, van-e értelme így használni nagyobb antennával, jobb lesz-e ja el vétele? Nőhet-e a sebesség? Vagy inkább használjam a gyárit, mert semmit sem nyerek vele, hanem még rontok a helyzeten. Egy forintomba nem kerülne a csere, ezért is kérdeztem.

(#63773) zsiga68 válasza belinho (#63772) üzenetére


zsiga68
senior tag

Próbáld ki.....
De azért más beállításoktól/körülményektől is függhet az adatátvitel sebessége nem csak egy antennától..
PL: ha a tv mögött van a router máris le van árnyékolva...

[ Szerkesztve ]

(#63774) Dr.NX válasza belinho (#63772) üzenetére


Dr.NX
addikt

Próbáld ki, ha ingyen van.
N-es (WiFi 4) routerrel és stick-kel kb. ez a maximum, amit kihozhatsz.
Ha szánsz pénzt a dologra, a FiberHome után köthetsz egy saját routert (ac-s, vagy még inkább ax-est) és a stick helyett egy TP-Link Archer T4U Plus-t, akkor kb. 500-600 Mbps körüli átvitelre is számíthatnál. (Persze ahogy írták, ez függ a helyi viszonyoktól.)

Elfogadom a sütiket.

(#63775) belinho


belinho
senior tag

Kipróbáltam!
Annyit jelentett, hogy a látható 4 wifi hálózat jelszintje egy picit erősebb mint a gyári antennával. A saját eddig is kiváló volt, szóval azon nincs változás, talán ha gyengébb lenne, akkor a nagy antennával jobban fogná. A letöltési sebesség ugyanannyi max 50Mbps, viszont a feltöltési sebesség lassabb lett 50-ről 30Mbps-re csökkent a gyárihoz képest, többszöri mérés után is.

(#63776) coco2 válasza belinho (#63772) üzenetére


coco2
őstag

Az a stick kicsit pontosabban milyen üzemben van használva? Azon az antennán jön be a gsm vétel, és ugyan azon osztasz wifi-re vele? Vagy hogyan van?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#63777) Dr.NX válasza coco2 (#63776) üzenetére


Dr.NX
addikt

Az egy USB-s hálózati kártya, nincs semmilyen GSM.
Asztali gépen tud wifit fogni vele.

Elfogadom a sütiket.

(#63778) belinho válasza coco2 (#63776) üzenetére


belinho
senior tag

Úgy van ahogy fentebb írják, csak egy sima USB-s Wifi stick, ezen keresztül kap netet a wifis digis routertől a 2 szobával arrébb levő asztali pc.

(#63779) coco2 válasza belinho (#63778) üzenetére


coco2
őstag

Hagyd a gyári antennát - ha már a tesztek szerint úgyis rosszabb a nagyobb.

Mondjuk asztali esetében én bekábelezném. Más egy laptop, ami mozgatva lehet, de egy asztali fixen egy helyen van. Azt írod, épp csak a másik szobáig kell elmenni. Ha meg tudod oldani az ajtón keresztül (bizony, át kell fúrni), talán macera lesz vele egy ideig, de utána kényelmesebb lesz a stabil sávszélesség.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#63780) zsiga68 válasza belinho (#63778) üzenetére


zsiga68
senior tag

Akkor ne a hátsó usb csatlakozóban legyen vevő hanem egy hosszabbítóval hozd előrébb...

(#63781) De4d


De4d
őstag

Üdv.

Olyan problémám lenne hogy már a második napja "szarakodik" a net.
Nem igazán tudom miért. folyamatosan szétkapcsol pár másodpercre majd vissza.
Asztali gépről van szó és közvetlen kábeles kapcsolattal van net, wifi-t csak a telefonon használom. Ott nem tudom elsőre hogy szintén szétkapcsol e mert a wifi jele az nem változik át 4gre. Flipem van.
Lehetséges hogy kábel kontakt hiba? A routeren semmi jele hibának (nem alszanak ki a ledek) a csatlakozók is világítanak.
Esetleg a szolgáltatóval van valami?

Minden jó, ha a vége jó!

(#63782) zsiga68 válasza De4d (#63781) üzenetére


zsiga68
senior tag

Körülbellül ez lehet..
Esetleg ha a szomszédnál is ez a szolgáltató akkor kérdezd meg őt is.Lehet központi hiba is,esetleg áramingadozás,kimaradás.
Ellenőrizd a csatlakozókat. /koax?/ és a beállítsokat. Javallt hogy mindent indíts újra.
Jó lenne tudni hogy minden eszközön elmegy a net vagy csak a vezetékesen.

[ Szerkesztve ]

(#63783) palfitom


palfitom
félisten

Tapasztalat megosztás:
TP-Link TL-PA7027P Powerline adapter KIT
Jól működik, valóban "plug and play"!

Történet: viszonylag nagy lakás (85 m2), a beérkező vezeték a lakás egyik végében, a router a lakás másik végében, kábel elrejtve a burkolatok alatt. Egyik este még minden rendben volt, majd másnap reggel nincs net. Gondoltuk szolgáltatói probléma, de azért nap közben felhívtam a szolgáltatót, akik közölték, hogy szerintük minden rendben, az ő eszközükig (a bejövőnél egy áthidalt router) bejön a jel. Na hurrá. Eszkábálunk, néha van net, de inkább nincs. Átkábelezés: no way! WiFi: nem az igazi, nagyon "szennyezett a tér". Powerline: már régebben is gondoltam rá, ha lenne valami hiba a kábellel, akkor ki kellene próbálni. Szóval itt az idő! Kicsi aggodalmat jelentett, hogy 3 fázis van a lakásban, de úgy voltam vele, ha netán (kicsi eséllyel) másik fázison lenne a 2 szoba, akkor átköttetem.
KIT megvesz, bedug, és lám működik! Öröm van.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#63784) vicamuso


vicamuso
tag

Sziasztok!
Kis segítséget szeretnék kérni.
Adott egy 2 szintes kertes ház. 1000/1000-es T optikai előfizetés. Padláson fent van a T által adott SAGEMCOM 5670Fast ONT eszköz, router módba. Minden szobába van UTP kiállás a falba és ebből egyelőre bekötve a lan portba az emeleti nappali és a lenti nappali. Vettem egy Xiaomi Mesh rendszert. A fenti nappaliba kábelen az egyik Mesh eszköz rácsatlakoztatva, illetve a földszinti nappaliba kábelen rácsatlakoztatva szintén a másik Xiaomi mesh eszköz.
Így az egész ház szépen be van szórva, 2,4 és 5Ghz is kifogástalan jel erősség.

Láma kérdés lehet, mégis miért ergya lassú lent a Wi-fi 5Ghz-en is, úgy hogy a lenti Mesh eszköz is kábelen kapja netet?

Valamit nem jól csinálok az tuti. Mit kellene beállítanom, hogy közel olyan gyors legyen mint az emeleten?

Köszönöm, bocsi a láma kérdésért nem vagyok otthon hálozatépítésben.

(#63785) MageRG


MageRG
addikt

Tisztelt Hölgyek és Urak!
Adott egy TP-Link AX1500-as "csoda" az emeleten.
Egy szép nap úgy esett, hogy már nem lövi le a wifi jelet a földszintre. Hogy lehetne ezt okosan megoldani?

a) Range extender a lépcsőfeljáróba (mert ott van jel).
A gond, hogy messze a konnektor.

b) Powerline adapter a földszintre. De kellene a wifi is.

Kábelezni nem szeretnék, ha nem muszáj (és sóher is vagyok).
Előre is köszönöm a javaslatokat.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#63786) Borisz76 válasza MageRG (#63785) üzenetére


Borisz76
veterán

Pedig a kábelezés a legolcsóbb,legstabilabb .....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#63787) De4d válasza zsiga68 (#63782) üzenetére


De4d
őstag

Ránéztem a kábelekre, retartolni nem is restartoltam a modemet, routert csak abból is illetve a gépből ki-be húzta a kábelt, azóta nem észleltem hibát.
Viszont ha csak annyi volt hogy "meglazult, kicsúszott a kábel" akkor miért volt egyáltalán net ingadozva, ha kijön a slotból akkor kész megszakad a kapcsolat és kész.

Minden jó, ha a vége jó!

(#63788) De4d válasza De4d (#63787) üzenetére


De4d
őstag

Lehet elszóltam magam, megint kezdni, napközbe semmi gond nem volt működött homeofficeban.

Minden jó, ha a vége jó!

(#63789) Gubek-Einste válasza MageRG (#63785) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy szép nap úgy esett, hogy már nem lövi le a wifi jelet a földszintre. Hogy lehetne ezt okosan megoldani?
Kábelen bekötsz egy másodlagos eszközt.

a) Range extender a lépcsőfeljáróba (mert ott van jel).
A gond, hogy messze a konnektor.

Hosszabbítóval könnyen/gyorsan megoldható.

b) Powerline adapter a földszintre. De kellene a wifi is.
Van olyan Powerline eszköz csomag amelyben wifi-s egység is van.
Vagy bekötsz a Powerline után egy wifi router-t/AP-t.

Kábelezni nem szeretnék, ha nem muszáj (és sóher is vagyok).
A legoptimálisabb megoldás a kábelezés lenne, garantált eredményt tudnál elérni általa.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63790) MageRG válasza Gubek-Einste (#63789) üzenetére


MageRG
addikt

Köszi.
Pont azt szeretném elkerülni, hogy kábelt húzzak ki a betonfödémen keresztül.
(A lépcsőfodulóban nem akarok egy hosszabbítón átesni, sem a szűk helyen leverni a falról az RE-t.)
Ha jól értem így egy powerline adapter + elfekfő wifi-router lenne a legcélszerűbb.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#63791) E.Kaufmann válasza MageRG (#63790) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Powerline-ban ne menj a 2000MBps alá, mert jó, ha a harmadát negyedét tudja a valós életben ideális körülmények között.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#63792) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Nincs itt valaki Hajdúböszörményből? Kellene nekem egy RP-SMA pigtail, Intel wifi kártyához, persze nem ingyen. Az se baj, ha párban van, de egy is elég. Esetleg komplett kártya, amin cserélhető a wifi kártya (M2) ?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#63793) MageRG válasza E.Kaufmann (#63791) üzenetére


MageRG
addikt

2000Mbps-en milyen márkában érdemes gondolkodni?
Ahogy láttam van STRONG(?) meg Zyxel. Más esetleg?

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#63794) E.Kaufmann válasza E.Kaufmann (#63792) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Azt nézem, hogy Intel AC és AX kártyához sajnos kisebb pigtail csati jár, mint az UFL, amit nagy kegyesen bontottak nekem 1500-ért az előbb, de mit is várok kisvárosban hétvégén. Mi a neve az inteles csatlakozónak és hol kapni ilyet?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#63795) Soma01 válasza E.Kaufmann (#63794) üzenetére


Soma01
veterán

Egy képet tudsz betenni róla?

(#63796) E.Kaufmann válasza MageRG (#63793) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Pla5456, drága, de 100mbitet stabilan viszi.
Soma, ami az Intel AX210-hez jó.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#63797) Soma01 válasza E.Kaufmann (#63796) üzenetére


Soma01
veterán

IPEX4 / MHF4 ez a két név szokott lenni rá.

[ Szerkesztve ]

(#63798) E.Kaufmann válasza Soma01 (#63797) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

:R

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#63799) z123456z


z123456z
senior tag

Akármennyit olvasok róla, úgysem fogom megérteni a MU-Mimo-t, úgyhogy inkább megkérdezem. Kell az nekem, bekapcsoljam a routerben ( Xiaomi AX1800 Diginet 1000 ), vagy felesleges?

(#63800) zsiga68 válasza z123456z (#63799) üzenetére


zsiga68
senior tag

Szerintem kapcsold be és teszteld. Bár tudtommal nem árt ha a kliens is támogatja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.