Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63651) Soma01 válasza BogyóBP (#63649) üzenetére


Soma01
veterán

A "Milyen routert?" téma összefoglalóját olvastad már? [link] Mondjuk elég a "Pár gondolat a WiFiről" című résztől.

[ Szerkesztve ]

(#63652) BogyóBP válasza woodworm (#63650) üzenetére


BogyóBP
addikt

Van erre szoftver ami ezt ki tudja mutatni? :R

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#63653) zsiga68 válasza BogyóBP (#63652) üzenetére


zsiga68
senior tag

Pontosan mit is?

(#63654) Aureal válasza Rival (#63644) üzenetére


Aureal
senior tag

A dolog megoldódni látszik, de pont az a helyzet, hogy SSD van a laptopban.
:F
Én arra gondoltam, hogy a win10 ki tudja mi a fenét szórakozik induláskor (pl. cserélgeti a bejelentkező háttérképet - mellesleg ami net nélkül elég érdekes) és bizonyos folyamatok egyszer hol így, másszor hol úgy, nem meghatározott sorrendben indulhatnak el. Pl. felébred a wifi hardvere, máris ugrana a netre, de mág a w10 nem tart ott, hogy szkennelné a hálózatokat. (Ez egyébként gyakori hiba, a hibajelentésekben, hogy nincs elérhető hálózat amihez csatlakozna - a router meg szobán belül van, tehát vételi probléma kizárt.)
És többször volt így alvó módból is ébresztve a gépet, hogy a hálózat detektálás még le volt maradva, aztán nem is próbálta újra felderíteni, hanem ráfogta, hogy nincs elérhető hálózat.

Tulajdonképpen mi történhet igazából? Ezt ki lehet olvasni az eseménynaplókból pontosan vhogy? (Ahhoz nem értek.)

[ Szerkesztve ]

(#63655) zsiga68 válasza Aureal (#63654) üzenetére


zsiga68
senior tag

Esetleg tegyél fel egy új windows-t és a wifi gyári driverét. Ellenőrizd az alaplapi drivereket és kapcsold ki az alvó modot is. illetve kapcsold ki a wifi energiatakarékos módját.

(#63656) krealon válasza zsiga68 (#63655) üzenetére


krealon
Topikgazda

Az egész onnan indult, hogy nincs gyári driver. Így a tanácsod nincs sikerre ítélve.

Brand gépeknél szokott lenni "hotkey software", a különböző herdver elemeket lehet ki-be kapcsilni és ehhez az eszköz chipsetgyártójától származó drivert módosítani szokták.

Dell Lattitude E7270-essel jártam úgy, hogy a Feltelepített Win10 szerint nincs benne Bluetooth adapter, aztán a Dell Support Assist program feltelepítette a gyári drivereket és hirtelen meglett a korábban hiányzó Bluetooth adapter. :B

Sajnos a gyári támogatás hiányában, csak a hosszadalmas és fárasztó, manuális driver próbálgatás módszere marad. :((

(#63657) zsiga68 válasza krealon (#63656) üzenetére


zsiga68
senior tag

Nem egyszerű ez a MediaTek. ITT van egy régebbi. Illetve a Microsoftnál is van PÁR verzió. Valamelyik csak jó lesz..
Még esetleg a Driverguide.com -on nézd meg!

[ Szerkesztve ]

(#63658) Aureal


Aureal
senior tag

Köszi srácok a segítséget.
A win gyorsindítás kikapcsolása úgy tűnik eleve is sokat segített, de a Mediatek oldaláról származó 2015-ös legutolsó driver még stabilabbnak tűnik a rendszer szemszögéből.
Érthetetlen hogy a HP oldalán miért nem szerepel (bár a névváltás: Ralink - Mediatek is kavarhat itt, csak hogy jobban szívassák a népet).
A mikrofos update catalog abban a formájában egy vicc, több száz találatot végignézni külön megnyitogatva, hogy mi mihez való lenne valójában - és nagyon sok az AMD platformra készült driver, Celeronhoz én nem is találkoztam ott semmivel.

Közben a bluetoothal is szívtam. Ahhoz a nem működő driverek esetén is azt hazudja, nincs szükség frissítésre. :W Szerencsére egy pendriveomon találtam egy anno manuálisan a HP-től letöltött w7 bluetooth drivert és onnan "újra szól a 6 lövetű".
Az érdekesség itt az, hogy sztem ugyanarra a wifi kártyára van a bluetooth is integrálva, de ahhoz már bénák voltak, hogy egyben írják meg (egy telepítőben) a két dologhoz a drivert, így azzal lehet külön is szívatni a népeket. A HP support assistant szoftvere meg nem működő, hiányos driverű hardvereknél is azt hazudja, hogy a rendszer naprakész, nincs szükség frissítésre. :C Ragyogóan béna együttállása ez a HP és mikrofos párosának! :DDD De nem szólok, mert ugye nem mai a gép sem, ami náluk már a tervezett elavuláson is túl van...

[ Szerkesztve ]

(#63659) zsiga68 válasza Aureal (#63658) üzenetére


zsiga68
senior tag

Örülök hogy megy. Most jól MENTSD LE :) Elég nagy kínlódás lehetett ahhoz hogy elvesszen a driver.

[ Szerkesztve ]

(#63660) Aureal válasza zsiga68 (#63659) üzenetére


Aureal
senior tag

Megy a driver pendrivera + backup hdd-re is. ;)

(#63661) zolka95


zolka95
őstag

Üdv!
Az új WiFi 6 sebessége elegendő 1080p remux vagy akár 4k remux filmek streamelésére otthoni hálózaton? Esetleg két tv-n is egyidejűleg?

Nem a streaming szolgáltatókra gondolok, hanem egy HTPC-ről streamelve egy másik wifi 6 képes eszközre LAN-on.

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#63662) Alex91 válasza zolka95 (#63661) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem mar az AC is… :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#63663) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Üdv!
Jelenleg egy ASUS RT-AC57U Router típusú routerem van, ami nem éppen megfelelő helyen van egyéb körülmények miatt, és a lényeg, hogy az emeleten nagyon gyenge a jel. Kérdésem az, ha veszek egy nem négy, hanem mondjuk 6 antennás wifi 6 kompatibilis routert akkor érhetek el javulást? A wifi 6 stabilabb és gyorsabb is gondolom... esrtleg javasoltok valamilyen routert ami 40 alatt van? Köszönöm! :R

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#63664) Gubek-Einste válasza zolka95 (#63661) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Használt eszközök és főleg környezet függvénye, hogy mi mire elég wifi esetében.
Amit csak lehet azt kábelen kell bekötni, főleg a fix helyen lévő eszközöket!

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63665) Gubek-Einste válasza MikeWazowski (#63663) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kérdésem az, ha veszek egy nem négy, hanem mondjuk 6 antennás wifi 6 kompatibilis routert akkor érhetek el javulást?
Csak helyszíni teszt során fog kiderülni de ha most sem elég egyetlen eszköz a teljes terület lefedésére akkor valószínűleg az eszköz csere sem fogja megoldani ezt a helyzetet, az igazi megoldás egy újabb eszköz bekötése lenne a rendszerbe a problémás helyszínen a jelenlegivel kábeles kapcsolattal, esetleg mesh hálózat kialakítása.
Az antennák számának nincsen köze a lefedett terület nagyságához.

Jelenleg egy ASUS RT-AC57U Router típusú routerem van
Ha v3-as akkor AiMesh hálózatba köthető és így mint másodlagos eszköz felhasználható egy esetlegesen beszerezendő új mellé.

esrtleg javasoltok valamilyen routert ami 40 alatt van?
Eszköz ajánlás ITT, olvasd el az összefoglalót.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63666) MikeWazowski válasza Gubek-Einste (#63665) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Sajnos új eszköz bekötésére nincs lehetőség. Azt mondod, ha veszek a mostani kicsit gagyi router helyett 40-ért egy wifi6-os routert akkor nem lesz javulás? Nem lesz stabilabb a jel?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#63667) Gubek-Einste válasza MikeWazowski (#63666) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Valószínű, hogy nem lesz igazán lesz előrelépés, esetleg egy eszköz áthelyezéssel lehet még próbálkozni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63668) Multibit válasza zolka95 (#63661) üzenetére


Multibit
veterán

Bajban lennék, ha nem lenne elég ilyen célra a wi-fi 5 (AC) ;)
Elég. Két AC access point üzemel nálam.

(#63669) MikeWazowski válasza Gubek-Einste (#63667) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Értem, köszönöm szépen a gyors segítséget! :R Abban esetleg tudsz segíteni, hogy egy sima iphone 11 wifi 6 kompatibilis-e? Az oldalak fele szerint igen, másik fele szerint nem az. Most akkor melyik? :F

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#63670) zolka95


zolka95
őstag

Le vagyok maradva :Y Még N-es routert használok.
Raspberry pi 3B+ kodival kábelen streamelek full hd-t, aminek még csak nem is gigabites a portja.
Ezek szerint anno nem kábelt kellett volna húznom a másik szobába, hanem routert cserélni. Mindegy, egyelőre marad így csak kíváncsi voltam.
Remélem mire fejlesztek lesz még egy wifi generáció, hogy még nagyobb legyen az ugrás cserénél. :DD

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#63671) MikeWazowski válasza Gubek-Einste (#63667) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Ja, és még valami. Ha veszek WiFi 6 routert akkor szimplán csak kihuzom a régi routert és bedugom az újat és kész is? Nem kell új utp kábel, vagy akármi? Minden marad a régi csak a routereket cserélem?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#63672) zsiga68 válasza zolka95 (#63670) üzenetére


zsiga68
senior tag

Raspberry pi 3B+ -t használok én is. Nem wifivel, kábellel jobb a kapcsolat.

(#63673) Dr.NX válasza MikeWazowski (#63669) üzenetére


Dr.NX
addikt

Az iPhone 11 tudja a WiFi 6-ot.

Elfogadom a sütiket.

(#63674) Dr.NX válasza MikeWazowski (#63671) üzenetére


Dr.NX
addikt

Új kábel nem kell (hacsak nincs vele baj persze), de a beállításokat meg kell csinálni, pl. internet kapcsolódás, wifihálózatok nevei, stb.

Elfogadom a sütiket.

(#63675) MikeWazowski válasza Dr.NX (#63674) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Ezer hála mindenért Neked is! :R:R:R

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#63676) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Üdv!
Megrendeltem a wifi 6 routert, de még annyi hogy a PC-m is wifivel csatlakozik és jelenleg egy ilyenem van [link] , ami ugye nem tudja a wifi 6-ot. Kérdésem, hogy van olyan adapter ami támogatja a wifi 6-ot, csak mert nem találok.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#63677) dcness


dcness
csendes tag

Sziasztok

Egy udvarban 2 ház között kb 25-30 méter van. Az egyik ház wi-fi hálózatát szeretném átküldeni és a másik házban is elérni. Kültéri antennára gondoltam első körben ami az egyik helyről átsugározza a jelet. Gondolom a másik oldalt azt egy routerrel kellene fogadnom illetve kiterjesztenem az adott házra. Tenda O9 vagy O6 megfelelő lehet erre a célra vagy totál rossz úton járok és mást javasoltok? Stabil erős jelet szeretnék elfogadható sebességgel elfogadható áron :)

Xbox Series X, PS5 Digital Edition, PS4 Pro + VR, IPhone 13 Pro 256 Gb Graphite + Apple Watch 42 mm Series 3 Silver Alumínium Case, MacBook Air 13” (2017)

(#63678) Soma01 válasza dcness (#63677) üzenetére


Soma01
veterán

Milyen sebességet szeretnél elérni ezen a hálózaton? A két pontból tisztán rálát (majd) egymásra a két eszköz?

(#63679) dcness válasza Soma01 (#63678) üzenetére


dcness
csendes tag

[kép]
Csatoltam egy képet miről is van szó pontosan. Szerintem nagyjából látna egymást a két eszköz. A köztes ház kerítése nincs kész oda teli lemezkerítés kerül 180 cm magasan. Hátulról küldeném előre a jelet, sávszélesség olyasmi kellene hogy okoseszközöket rá tudjak kötni kamera stb

Xbox Series X, PS5 Digital Edition, PS4 Pro + VR, IPhone 13 Pro 256 Gb Graphite + Apple Watch 42 mm Series 3 Silver Alumínium Case, MacBook Air 13” (2017)

(#63680) dudika10 válasza dcness (#63679) üzenetére


dudika10
veterán

Itt biztosan kabelt huznek fold alatt, vedocsoben.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#63681) Doky586 válasza dcness (#63679) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Tehát a 2 két ház között nincs átlátás.

(#63682) dcness válasza dudika10 (#63680) üzenetére


dcness
csendes tag

Nem igazán szeretném a murvát végigásni :)

Xbox Series X, PS5 Digital Edition, PS4 Pro + VR, IPhone 13 Pro 256 Gb Graphite + Apple Watch 42 mm Series 3 Silver Alumínium Case, MacBook Air 13” (2017)

(#63683) Dr.NX válasza MikeWazowski (#63676) üzenetére


Dr.NX
addikt

ASUS AX1800 USB-AX56

Elfogadom a sütiket.

(#63684) MikeWazowski válasza Dr.NX (#63683) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Uhh, jó drága. Köszönöm! :R

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#63685) mezis válasza dcness (#63677) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

A WiFi hajnalán hasonló távolságra csak kidugtam a WiFi AP 2dBi-s, gömbsugárzó antennáját, az ellen oldalon meg belül, ablaküveg mögül "figyelt" a 3 antennás WiFi ruoter repeater üzemmódban.

A stabil, kellően gyors adatkapcsolathoz minimum szektorsugárzókat tennék. Ha meg nincs aki barkácsoljon, akkor egy PÁR kültéri egységet az ereszek alá. Csatornák (esőcsatornák :D ) miatt kísérletezni kell az alkalmas hely megtalálásához.

"...nagyjából látna egymást a két eszköz" Nem nagyjából, tökéletes rálátás kell!
Sőt, volt egy Augustin-Jean Fresnel nevű fizikus, aki ennél erősebb kritériumot igazolt, de GHz-en, ilyen kis távolságon talán elhanyagolható. Vagy számolgass: [link]

No jó, kíváncsi voltam, számoltattam:

Vagyis kb 1m a "belógás".

[ Szerkesztve ]

mezis

(#63686) Soma01 válasza dcness (#63679) üzenetére


Soma01
veterán

Akkor nem nagy az elvárás sebességben. Kb. 200 Mbps elég akkor. Ezt egy 5 GHz-en működő AP páros simán megoldja ekkora távon. Gondolom, a jövőbeni kerítéstől magasabbra el tudod majd helyezni az AP-kat. Kb 30-40.000 ft lesz egy-egy ilyen AP. Olyan eszköz kell majd, aminek gigabites portjai vannak. Könnyű beleszaladni a 100-as porttal rendelkezőkbe. A WiFi sebességre írnak majd jó nagy számokat, de a csatlakozó sok esetben csak 100-as.

[ Szerkesztve ]

(#63687) Doky586 válasza mezis (#63685) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Miféle 1m ?
Egy egész ház belelóg! (Nem a végpontról fotózott)
Vagy úgy érted HA oszlopot állít az utcán/kertben a fotózás helyén..?

(#63688) mezis válasza Doky586 (#63687) üzenetére


mezis
nagyúr

Fel kell másznia és az eresz alól kukkolni. Ha nincs meg az 1m szabad tér, akkor még mindig kísérletezhet, aztán jöhetnek a tetőárbocok.

mezis

(#63689) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Üdv!
Vettem egy új wifit, be is állítottam, telefonokon, tableten jól működik. Azonban PC-n ha csinálok egy sebességtesztet a feléig méri, kb. 200 Mbps aztán megáll, mert elmegy a net. Ugyan így ha töltök le, maxon jön, majd leáll, aztán megint nincs net, majd újra jó. Mi a bánat lehet ez? Wifi elfelejtés volt. Wifi6-ról van szó, a PC wifin csatlakozik, de nem tudja a stick a wifi 6-ot. Ez lehet baj? Vagy mi lehet?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#63690) mezis válasza MikeWazowski (#63689) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Pontos típusok?
PC-n driver frissítés volt?
PC-n csak IPv4 és IPv6=Off?

mezis

(#63691) MikeWazowski válasza mezis (#63690) üzenetére


MikeWazowski
addikt

A router egy Asus RT-AX53U. Pc-n nem volt driver frissítés, azt hogy kellene csinálni? Utolsó sorodat nem értem. Ott valamit ki kellene kapcsolni?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#63692) mezis válasza MikeWazowski (#63691) üzenetére


mezis
nagyúr

mezis

(#63693) skippper válasza mezis (#63690) üzenetére


skippper
senior tag

Amúgy miért javasoljátok, hogy ki legyen kapcsolva az ipv6? Hátha segít felkiáltással, vagy van konkrét haszna, ha nincs használva?

(#63694) MikeWazowski válasza mezis (#63692) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Ezer hála, este meglesem. :R:R:R

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#63695) mezis válasza skippper (#63693) üzenetére


mezis
nagyúr

Az IPv4 LAN-on is tökéletesen működik 254 eszközig. Az IPv6 ugyan évtizedekkel ezelőtt kidolgozott, elfogadott protokoll, széles körű használata csak pár éve kezdődött, nem probléma mentesen. Mondhatnám úgy is, hogy a tesztidőszakban vagyunk. Pl. a modemem WAN IP címe még mindig az IPv4 tartományból wan, annak ellenére hogy az internetre kapcsolódó nagy számú eszköz miatt lett az IPv6 protokoll megalkotva.
Amit nem használunk, azt jobb kikapcsolni, be sem tölteni, mert minimum a helyet foglalja, de lehet "mellékhatása" is. Idézet egy régi Népszabadságból: "A rossz táncost a töke is zavarja."

mezis

(#63696) kopidoo


kopidoo
senior tag

Sziasztok,

albérletben vagyok, ahol Wifin jön a net.
Hogy tudjak játszani az asztali gépen vettem egy TP-Link Archer T2U AC600-as dongle-t.
Játékok közben el-elmegy a net egy pillanatra és akkor lag-om lesz mint ide Lacháza.
Mit tudok csinálni, hogy ez a jelenség megszűnjön?
A dongle-t még vissza tudom vinni és kicserélni, mert nemrég vettem.

Köszi

(#63697) Dr.NX válasza kopidoo (#63696) üzenetére


Dr.NX
addikt

Szvsz ezek a kis dongle-k felejtősek.
T4U Plus alá nem adnám.
Milyen routered van és ki a szolgáltató?

Elfogadom a sütiket.

(#63698) kopidoo válasza Dr.NX (#63697) üzenetére


kopidoo
senior tag

FRITZ!Box 7490 van a tulajnak.
6 hónapot kell kibírnom így, ezért nem is akartam komolyabbat venni, ha ezzel is megy a multi.
Időközben letiltottam az IPv6-ot és úgy néz ki bevált.

(#63699) vakondka


vakondka
őstag

Az lenne a kérdésem, hogy ha veszek egy WIFI extendert amin van egy RJ45 LAN csatlakozó is, akkor az kimenet rajta?
Egyik termék leírásában és a gyártók oldalán sem találtam erre egyértelmű választ.

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#63700) Soma01 válasza vakondka (#63699) üzenetére


Soma01
veterán

Általában igen.
És jobb mint egy usb-s WiFi adapter.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.